i Vansportcentrum zit al bijna vol Forse twijfels over nieuw parkeerbeleid Krijgt huiskamer ook behanget je? u Wethouder met 9 bespreekvariant naar minister eülJiB Hof fell j kheidspluim voor De Gasterij Bankoverval in Holy Raad vecht tegen slaap o hst waaigat wonen VLAAROINGS DAGBLAD SGHIEOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Zonne weet nu nog niets gygs Twaalf door rood Fietser (69) doodgereden DE ZOTTE KONING 3 r MARKT -57 - VLAARDINGEN - TEL: 010 - 434 36 85. SP verzoekt college op te stappen Groen Links waarschuwt voor rampen Fabriplein opgeknapt VRIJDAG 9 NOVEMBER 1990 PAGINA 13 '.Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardmgen. Telefoon: 010-4343229» 4352066,4350557 - sportredactie: 434S209. Telefax: 010-4349754. Maassluis/Maasland De be woners van het noordelijkste ge deelte van de Steendijkpolder kunnen hun lol op. Voor het op een steenworp afstand geplande transportcentrum in Maasland is de belangstelling zo groot, dat op grond van de aanmeldingen al pakweg vijftien hectare grond zou kunnen worden uitgegeven. Daarmee begint het terrein aar dig vol te raken. In totaal is er tussen de achttien en twintig hectare beschikbaar. Daarnaast wordt er ruimte ingericht voor een aantal collectieve voorzie- -ningen zoals een benzinestation. '„Laten we zeggen dat er nog zo'n twee hectare open liggen", aldus voorzitter H. Palland van de Cobperatieve Vereniging Trans portcentrum Westland. Hij ver wacht dat de eerste paal van het centrum in de eerste helft van 1992 de grond in kan. Als het aan de gemeente Maas sluis ligt, komt het transportcen trum er op deze plek echter nooit. Het gemeentebestuur vindt het onverteerbaar dat het distributiecentrum op zo'n ge ringe afstand van de bebouwde kom van Maassluis moet worden gebouwd. Maassluis vreest met name veel overlast van de koel wagens, die doorgaans ook in de nachtelijke uren staan te ron ken.'Volgens het gemeentebe stuur" is de westelijk van Maas sluis gelegen Oranjepolder een betere stek voor het project. De belangstelling voor een plek je op het vervoerscentrum is goed op gang gekomen nadat de Maaslandse gemeenteraad in au gustus instemde met vestiging van het centrum in de Oude Campspolder-Zuid. De planolo gische hindernissen waren daar mee uit de weg geruimd. Alleen de beroepschriften van onder meer de reconstructiecommissie Midden-Delfland en de gemeen te Maassluis kunnen nog roet in het eten gooien. De klandizie komt vooral uit de hoek van de Westlandse trans- portondememers Bij de invul ling van het terrein gaat men uit van de voorwaarden, die begin vorig jaar door het gemeentebe stuur van Maasland zijn gefor muleerd. De definitieve regeling tussen de initiatiefnemers en Maasland vormt overigens nog steeds on derwerp van gesprek. Er moet onder meer nog worden onder handeld over de vraag, hoeveel de ondernemers moeten bijdra gen aan het fonds dorpsuitleg. Maasland wil dat de onderne mers tien gulden m plaats van de eerder afgesproken zes gulden per uitgegeven vierkante meter gaan betalen. Bij de onderhandelingen betrekt de gemeente Maasland uitdruk kelijk ook de eerder geplande woningbouw in de Comman deurspolder. Deze uitbreiding van het dorp is van de baan om dat de woningen te dicht in de buurt van het overlast veroorza kende transportcentrum zouden komen Maasland wil nu graag een financiële genoegdoening voor de investeringen in dit ge bied krijgen. Vlaardingen Wethouder Van der Steen weigerde op de tweede dag van de algemene beschouwingen in Vlaardingen uitgebreid in te gaan op de kwesue-Selaavenburgh. Dat VVD-leider Bram Zonne woensdag vragen stelde over dit nieuw te bouwen verzorgingshuis in het centrum, vond de wethouder uit de school klappen. Zonne had in zijn algemene beschouwing ophelde ring gevraagd over de onduidelijkheid rond de bouw van het zorg centrum. Van der Steen (D66) vond die handelwijze niet passend omdat de kwestie alleen is besproken in een besloten raadscommis sie. Toch verzekerde hij Zonne dat het riscio heel klein is dat de affaire Vlaardingen ook maar één verpleeg- of verzorgingsbed gaal kosten. „Wat mij betreft mogen ze zo gaan bouwen", zei de wethouder. De onduidelijkheid over de bouwlokatie nam hij echter niet weg, Zonne weet nog steeds niet of het zorgcentrum nu aan de Dijksteeg of wel licht toch aan de Billitonlaan zal verrijzen. Volgens Van der Steen is de definitieve afweging in volle gang Om misverstanden te voorko men, voegde burgemeester Van Lier daar onmiddellijk aan toe: „Die afwegingen vinden niet plaats op mtlieugronden, maar op de bereke ning van de meerwaarde van de grond op langere termijn". Vlaardingen Wethou der Agnes van 'Ardenne (CDA, verkeer en ver voer) komt uiterlijk fe bruari met een notitie over het parkeerpro bleem in de Vlaardingse binnenstad.- Daarin zal 'ook een voorstel staan over "de Afrolgarage, die een uiterst magere be zettingsgraad heeft en jaarlijks tonnen verlies lijdt. Van Ardenne kondigde dit giste ren aan in de gemeenteraad. Zij antwoordde daarmee gelijk op de moties, die de Socialistiese Partij en SGP/RPF/GPV over het parkeren hebben ingediend. De SP heeft voorgesteld de Af rolgarage te sluiten, wanneer de gemeente samen met de Vlaar dingse middenstand niet tot een oplossing kan komen. De rechtse partijencombinatie hoopt de ga rage aantrekkelijker te maken door het tarief naar vijftig cent per uur terug te brengen. Van de2e moties wil Van Arden ne niets weten. Zij wil over drie maanden met een eigen voorstel komen. Dat daar andermaal een uitgebreide studie aan vooraf zal gaan, beviel Rien Lensvelt (SGP RPF/ GPV) allerminst. „Léér het nou eens", sprak hij belerend tot de CDA-wethou- der. „Een blind paard kan nog wel zien dat dat geen zin heeft. Een studie daarover, is zinloos,- nota's ook. Dat is het probleem voortdurend vooruit schuiven. De Afrolgarage moet gewoon goedkoper worden, da's de enige oplossing. Vandaar die twee kwartjes per uur". VVD'erBulva wilde van de wet houder wel eens op papier krij gen waarom zijn plan om de par keergarage gratis open testellen, volgens haar 'gek' is. De geringe populariteit van de Afrolgarage ligt volgens Bul va immers aan de slechte bereikbaarheid en niet aan het tarief. „Eventueel", opperde de WD'er, „laat je de wijkbewoners hun auto's gratis in de garage zetten zodat andere atomobilisten op straat kunnen parkeren". Schiedam Wat krijgen we voor 40 miljoen gulden; alleen vloerbedekking en meubilair, of zit er ook een behangetje op de muren? Die sterk versim pelde vraag is het CDA van plan voor te leggen aan wet houder Chris Zijdeveld. De vraag maakt duidelijk dat de christen-democraten nog lang met weten wat ze zich moeten voorstellen bij de bebouwing van het Stadserf. Voor dat pro ject, dat 'de huiskamer van Schiedam' is gedoopt, staat 40 miljoen gulden op de meeija- rengebroting. Het CDA weet alleen dat er een bestuurlijk- en cultureel cen trum is gepland aan de voet van het stadskantoor. „Maar", vraagt fractievoorzitter Daan Baart zich af, „hoe gaat dat complex er uit zien? Hoeveel plaatsen en zalen krijgt het nieuwe theater, verhuist ook het theatercafé uit de Passage mee, en is het waar dat er een artotheek in wordt gevestigd?" De geheimhouding rond de planontwikkeling zit de chris ten-democraten niet lekker. „Wij hebben een paar jaar gele den de discussie over de bebou wing van het Stadserf aange zwengeld", zegt Baart, die zich er over beklaagt dat zijn partij daarna buitenspel is gezet. Het CDA vreest dat de PvdA met haar veren zal gaan pronken. Baart is ook niet te spreken over de manier waarop wet houder Zijdeveld de architec tenkeuze voor het Stadserf heeft geregeld. Zijdeveld nam zijn commissie onlangs mee op een excursie langs moderne Nederlandse projecten en liet hen tot hun verbazing slechts bouwwerken zien van één ont werper, het Architectengroep Amsterdam. Namen van ande re architecten werden niet ge noemd. Het CDA vond dat maar een magere keuzemoge lijkheid. Op de brief waarin de partij aandringt op alternatieven, heeft Zijdeveld nog niet geant woord. Baart: „Terwijl het col lege van B en W toch nadruk kelijk heeft gezegd dat ze inge komen brieven voortaan per kerende post zal beantwoor den. Maar wij hebben nog nul komma nul antwoord. Zelfs een herinneringsbriefje heeft geen resultaat opgeleverd". Het CDA is van plan de kwes tie uitgebreid aan de orde te stellen tijdens de begrotingsde batten in december. •sS»É Vlaardingen De jeugdver- keersactie, die de Vlaardingse politie de komende weken voert, heèft de eerste bekeuringen op geleverd. Bij de Lepelaarsï ngel turfden agenten gistermorgen twaalf scholieren, die tussen ze ven-en kwart voor negen met hun fiets het rode licht negeer den en gewoon doorreden. De politie let, evenals vorig jaar, gedurende een aantal weken ex tra op het verkeersgedrag van jongeren tussen 12 en 18 jaar. Ze hoopt jongeren op die manier te motiveren de verkeersregels meer in achtte nemen. Uiteinde lijk moet dat leiden tot een da ling van het aantal ongelukken. vlaardingen Een 69-jarige maffuit Vlaardingen is vanmor- gerTbij een verkeersongeluk om het'Tevetj.. gekomen. Hij werd in de Vondelstraat overreden door een'vrachtauto. Het''Ongeluk gebeurde op een plaats W$ar wegens een wegop- breking Eenrichtingverkeer was ingesteld-'"De chauffeur van de vrachtauip hield zich aan die re gel, de fietser volgens de politie niet. Hijndoemde- plotseling op voor de auto en kwam onder de wiplen terecht Bestuurslid F.J. de Zee van het bedrijfschap Horeca overhandigt Gasterij-eigenaresse J. Warmenhoven-Van Rij de oorkonde. Vlaardingen Cafetaria De Gasterij aan de Westhavenkade is gisteren onderscheiden met de Hoffelijkheidspluim 1990. Die onderscheiding wordt vier maal per jaar toegekend aan een hore cabedrijf. dat zich positief onder scheidt op het gebied van gast vrijheid en dienstverlening De pluim, die bestaat uit een on derscheiding plus oorkonde, kreeg eigenaresse J. Warmenho ven-Van Rij gistermiddag uit handen van F.J. de Zee, be stuurslid van het bedrijfschap Horeca. Alle zeven personeelsle den werd bovendien een zil veren pluimpje opgespeld. Uit het inspectierapport blijkt waarom De Gasterij de onder scheiding ten deel is gevallen. In haar jurering roemt het bedrijf schap de intieme aanblik, de vriendelijke faediemng, de rusti ge sfeer en de goede prijs/kwali teitverhouding, De Hoffelijkheidspluim is in 197S door het bedrijfschap in het leven geroepen. Sinds urie jaar wordt samengewerkt met de ANWB. Vlaardingen Twee gewapende mannen hebben vanmorgen rond kwart voor tien de Bondsspaarbank aan de Winkelboeve in Holy- Noord overvallen. Ze hebben een onbekend geldbedrag buitge maakt. De daders bedreigden een cliënt, een 53-jarige vrouw, met een riot gun en een vuistwapen. Toen de vrouw niet meteen op de grond ging liggen werd zij met grof geweld omver geschopt. De vrouw kreeg bei de wapens op het hoofd gedrukt. Bij de overval werd niet geschoten. De mannen zijn te voet gevlucht en later mogelijk in een auto gestapt. Uit de omgeving van de bank werd een autodiefstal gemeld. Alles wijst er op dat hetzelfde duo gisteren een postagentschap in Rotterdam-Oosterflank heeft overvallen. Het signalement van de mannen en de gebruikte wapens zoudervovereenkomen. In een poging dans onder de aandacht van de schooljeugd te bren gen, is gisteren in het Schfedamse Passagetheater een project afgeslo ten waarbij ruim 1200 leerlingen een voorstelling van fngrid Daimeijer bijwoonden. Met De zotte koning, want zo heet het stuk, heeft onderwijsconsulent Lex Tigges deze week geprobeerd twee vliegen in één klap te slaan. Enerzijds hoopt hij bij kinderen van de groepen vier en vijf interesse te kweken voor die kunstvorm. Anderzijds 'vertelt' De zotte koning een verhaal met een boodschap. Het stuk gaat over een koning bij wie realiteit en waanbeelden voortdu rend door elkaar lopen. Een gegeven dat met enige fantasie zo kan worden toegepast op het leven van enkele hedendaagse en levensech te leiders. Vlaardingen De begro tingsdebatten zijn grondeloos saai. Die klacht uitten verte genwoordigers van de oppo sitie in de Vlaardingse ge meenteraad gistermiddag. „De belangstelling is weg" zei Arnold van. Kalken (Groen Links), na een blik op de pu blieke tribune. VVD-voorman Bram Zonne be kende, dat hij bij de algemene beschouwingen voortdurend te gen de slaap had moeten vech ten. Alleen toen luj zelf zijn be schouwing uitsprak was hij klaarwakker. Maar daar sloeg Zonne zïchzelve niet voor op de borst. Slapen en praten combine ren nu eenmaal niet zo goed. „Er klopt iets niet aan deze be grotingsbehandeling", consta teerde Zonne, maar htj verzuim de de vinger op de wonde plek te leggen. Ook Van Kalken kwam niet verder dan de opmerking dat het een saaie vertoning is Terwijl toch de verklaring sim pel is: de grote eensgezindheid m de coalitie, die een comfortabele meerderheid van 21 zetels m de gemeenteraad heeft. SGP'er Rien Lensvelt had een andere verklaring voor het ge brek aan spanning in de debat ten. Hij weet dat aan' de terug houdendheid van de oppositie om het verse college al te hard te vallen. Lensvelt: „Wij zeggen al tijd: behandel de jongeling zacht- kens" Toch leefde het debat in de Vlaardingse vergaderzaal 's avonds evenges op, toen wet houder Ar ij Maarleveld plots een toneelstukje opvoerde als antwoord op milieu vragen van Remi Poppe. Maarleveld gaf een onvervalste imitatie weg van de spreektrant van de SP'er en somde aldus alle door hem naar voren gebrachte bezwaren tegen de PvdA/CDA/D66-coalïtie aan een stuk op Hij kreeg er de han den van verschillende raadsle den voor op elkaar. Nog was Maarleveld niet door zijn repertoire heen. Hij nam een aansteker met SP-vignet uit zijn binnenzak en deelde zonder blikken of blozen de zaal mee dat deze wel heel erg slecht voor het milieu was. „Begin bij jezelf", voegde hij Poppe toe. Maar de fractieleider had een ad-rem antwoord in huis: „Als-ie vol is. kan je 'm altijd bij de SP mieve ren". Het was de aardigste on derbreking m twee dagen voor namelijk bloedernstig en risico loos debatteren. Maassluis Milieu-wethou- der Jan Storm kondigde reeds enkele weken geleden aan dat hij de impasse rond de sane ring van de Steendijkpolder wil doorbreken en dit .plan blijkt nu in goede aarde te zijn gevallen bij de gemeenteraad Storm heeft toestemming ge kregen om over de zogenaam de 'bespreekvariant' te onder handelen. In de bespreekvariant, die het uitvloeisel is van een compro mis tussen de provincie Zuid- Holland en de gemeente Maas sluis, wordt de Steendijkpol der slechts gedeeltelijk gesa neerd Omdat deze variant strijdig is meteen eerdere mo tie, waarin de raad een inte grale a fgra ving van de wijk tot een diepte van 1 meter 70 had geëist, vroeg Storm de raad om toestemming met dit compro mis de onderhandelingen te heropenen. Het nieuwe voorstel is bedoeld om de patstelling tussen de ge meente Maassluis en het mi nisterie van VROM tc door breken. Bijna twee jaar gele den presenteerde de toenmali ge minister Ed Nijpels het plan, alleen de- tuinen in de m et ha vensl i b opgespoten wijk tot een diepte van zeven tig centimeter af te graven. Tegen dit voorstel ageerden de gemeente en de Commissie Steendijkpolder sterk. De in tegrale sanering geschatte kosten ruim 200 miljoen gul den was op haar beurt weer onbespreekbaar voor het mi nisterie. Jan Storm en gedepu teerde Hans van der Vlïst ho pen dat de bespreekvariant ze ven jaar na het bekend wor den van de vervuiling de schoonmaakoperatie dichter bij kan brengen. "inte/star" is een uiterste flexibel meubeSkon- cept met meer dan 100 verschillende basiselementen. 4 breedte maten: 45-S7s-90-135cm diverse hoogte, en diepte maten. U kunt kiezen uit o.a. kastzuilen, video, tv meubels, laden, boekenplanken etc. Als dit uw nieuwsgierigheid heeft gewekt, kom dan een dezer dagen even bij ons langs. (vergeet vooral niet uw wand op te meten) Tot ziens. □o 033 sas 8 3 cj nmnnaon '-"O— Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben een ongeoorloofde greep in de gemeentekas gedaan en kunnen maar beter opstappen. Dat is de strekking van een mo tie van de Socialistiese Partij. De partij van Remi Poppe doelt op een bedrag van 130000 gul den. dat het college heeft uitge geven aan een reclamefolder voor dure koopwoningen aan de •Vlaardingse Vaart. Die wonin gen worden gebouwd en ver kocht door een projectontwikke laar en het geeft dus geen pas, dat de gemeente de promotie campagne daarvoor heeft be taald, vindt de SP. De uitgave aan de reclamekrant werd gedaan door het vorige col lege van B en W De huidige coa litie van PvdA, CDA en D6S vindt net dat het vorige college daarmee een fout heeft gemaakt. De moue van wantrouwen van de SP maakt overigens geen en kele kans een meerderheid van de gemeenteraad achter zich te krijgen PvdA-voorman Kees van der Windt deed de mode af als „weer een probeerseltje van Poppe" Remi Poppe roerde zich ook ui termate heftig over het voorne men van B en W om de Vlaar dingse bevolking in een referen dum te vragen of zij het middel van een referendum goedkeu-, ren. „Je doet het of je doet het' met, maar je gaat geen 45.000. duizend gulden aan een dergelij-j ke vraag over een vraag beste-! den". 1 Als een passend onderwerp 1 en het liefst meerdere kwesties! tegelijk is gevonden, dan kan* het voorstel wel de goedkeuring! van Poppe wegdragen. De vraag over de vraag dus niet, hetgeen gisteren een aardig woordenspel! met wethouder Van der Steenj opleverde „Mag tk u wat vra-i gen", stelde Poppe, „Ja", luiddd het antwoord van de D66-wetJ( houder. „Dank u", besloot Poppe vervolgens de discussie. „Zo zai het referendum over het refe rendum dus in z'n werk gaan", meende de SP-voorman, die voorstelde met de voorgestelde 45.QGG duizend gulden de bezui niging op de jeugdsport in Vlaar dingen ongedaan te maken. Vlaardingen Groen Links is verbijsterd over het gebrek aan zorg bg burgemeester en wet houders van Vlaardingen voor het voorkomen van scheepsram pen op de Nieuwe Maas. Fractievoorzitter Arnold van Kalken, die zich overigens sinds gisteren vader van een dochter mag noemen, hing onlangs na een byna-ramp nabij Vlaardin gen aan de bel. Hij eiste maatre gelen van het college. Maar B en W venvijzen naar andere 'be voegde instanties*. Ben van der Velde van Groen Links is daarover danig ont stemd. „Het is toch vreemd dat een gemeente met koud of warm wordt van de wetenschap, dat Vlaardingen regelmatig ont snapt aan rampen, die nota bene voor een groot deel „echt zijn te voorkomen als er strakkere re gels worden ingevoerd". Van der Velde uit in een open brief aan BenW de hoop, dat ondanks het ontbreken van goe de regels echte ongelukken uit blijven. Maar mocht het tot een echt ongeluk komen, aldus Van der Velde, „dan was u in ieder geval op de hoogte dat het erin Schiedam - Aan het ge mopper dat het Fabriplein steeds verder verpaupert komt een einde. De buurtbe woners en de gemeente Schiedam hebben een plan- netje gemaakt om het ar moedige plein in Schiedam- West weer een net aanzien te geven. Als het weer het toelaat, begint het opknap- werk nog deze maand. Uit de schets van projectlei der Han de Kluyver blijkt dat het plein uit terrassen van verschillende hoogte gaat bestaan. Dankzij die in~ limiting kunnen kinderen er'straks veilig spelen en kan er niet meer worden ge voetbald. Balletjes trappen de jeugd zorgde altijd voor veel overlast. Het nieuwe plein krijgt ook L veel groen, maar de bomen zullen het beeld niet over heersen. De aanwezige ïin- - den en één iep blijven staan en daarnaast worden veel lage struiken geplant- op jde terrassen. Het projectteam L heeft er ook voor gezorgd dat er ondanks de landelij ke' inrichting voldoende parkeerrruimte overblijft op het Fabriplein. 1 -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1