'Een carillon kun je niet negeren9 Creativiteit Kirilmaz stimuleert Deltasport SPORT WATERWEG 15 HET SPINNETJE HBSS beslist woensdagavond Muziek is levensvulling voor beiaardier Addie de Jong J Sponsoring Vlaardings Voetbalgala nu al rond Vergadering WIK gaat op herhaling Holy naar derde ronde SPORTAGENDA Onbefcend Schrijftalent. Het blijkt een aandw- ding» a.e veel mensen tot de verbeetdlTi^ spreekt, liefst 144 inzendingen kreeg het Kijn- uThi^'faf; Fcstival 0T" A uitgestort Uit het ^ros deelnemers van wie twintig uit Maassluis zelf. dertien uit Schiedam, elf uit Vlaardingen en vier uit Maasland heeft de iliIïleS-aelfCtlc,?emaaï.t van tien genomineer- [lp kamïidiueii die meedingen naar 'een stoffe lijke blijk van waard ering' en hun proza tevens zien gebundeld in het boekje Hei Hijnmond Schrijvers Festival (voor 7,95 te koon bH dn VVV en bij de bibliotheek in Maassluis). Over twee dagen wordt de winnaar in het Schuurkerktheater onthuld. Tot die tijd publi ceert het RN dagelijks één of meerdere genomi neerde stukken poëzie, een kortverhaal of een roman-fragment. Onbekend Schrijftalent pre senteert na het korte verhaal van gisteren van daag 'Het spinnetje', een absurde belevenis van Anne Dingjan (55) uit Maasland over de con sternatie rondom een spin in een kerk, Ze zat voor me in de kerk. Den oude dame met een keurige grijze mantel aan en een blauwe hoed op vol met plooien op gelijke af stand van elkaar. Daar tussenin een randje grijze krullen en een grijs met roze sjaaltje. De voorkant van de dame zou wel even keurig zijn als de achterkant en ik stelde me daarbij een wat bleek gezicht voor, waarin ik kritische grijsblauwe ogen achter een bril met zilverkleurig montuur, een wat scherpe neus en een zuinige mond. Toen zag ik het spinnetje! Een klein spinnetje aan een haast onzichtbare draad. Ik keek omhoog. Zou die draad helemaal boven in het gewelf van de kerk bevestigd zijn? Maar dat kon ik natuurlijk niet zien. Het spinnetje daalde nog wat en was ineens op de blauwe geplooide hoed. IJverig begon het spinnetje de hoed te verkennen. Het liep over en langs alle plooien, alsof het aan *t onderzoe ken was, of de hoed wel deugdelijk was. Nu kroop het onder een plooi, bleef daar even en ging dan weer naar een volgende en zo bleef het doorgaan. Eerst dacht ik de vrouw te waarschuwen. Maar och, waarom zou ik. Zo'n klein spinnetje kon toch im mers geen kwaad. Aandachtig bleef ik naar het spinnetje kijken en volgde al haar verrichtingen. Was het nou waar, of leek het maar zo? Het was net of hei spinnetje groter werd. Wel verdraaid! Het werd groter!! Toch bleef het ijverig doorgaan met haar onderzoek, terwijl het groter en groter werd. Toen ze niet meer onder de plooien kon kruipen, werkte ze een gedeelte van haar achterlijf er onder, en bleef zo een tijdje zitten, voor ze weer naar de vol gende ging. En ze groeide maar door. Ze werd nu 20 groot, dat hei ook niet meer lukte haar achterlijf on der een plooi te krijgen. Ze zag er afschrikwekkend uit. Haar poten waren hoog en harig geworden. Haar kop was groot en dreigend en haar lijf was lang en krachtig. Ze ging op een plek zitten, waar alle plooien van de „hoed bij elkaar kwamen en keerde haar kop naar me toe. Ze staarde me aan met boosaardige ogen. Het zweet stond in mijn krampachtig gevouwen handen. Mijn hoofd gloeide. Ik wilde mijn hoofd af wenden, maar kon het niet. Als gehypnotiseerd bleef ik de spin aanstaren en de spin staarde terug. Ze scheen bij zichzelf te overleggen, hoe ze mij het beste kon aanvallen; direct of door het web. Ik dacht, dat ze koos voor het laatste. Ze zou een krach tig, groot web maken, goed en kleverig. Dan zou ze proberen me te verleiden. Haar ogen zouden flu- -weelzacht worden en ze zou op een vleiende toon met me pra_en. En ze zou me steeds dichter naar het web toelokken. Ik zou niet meer terug kunnen en er naar toe getrokken worden, als een magneet, tot ik er tegen aan kwam. Ik zou me proberen los te ruk ken, maar het web was sterk en de kleefkracht groot. En ze zou op me toespringen, zoals een lenige wilde kat haar prooi bespringt. Ik was verstijfd en niet meer instaat me te bewegen. Mijn adem slokte. Toen kwam er beweging in de hoed. De plooien! Daar kwamen ineens allemaal kleine spinneg'es on der vandaan. Honderden! Rotterdams Nieuwsblad woensdag 21 november 1990 doorCEES DEGRAAFF Schiedam/VlaardingenEen mu sicus met groot publiek, de stad als concertzaal en alle mensen daarin ais luisteraars. ,,Of ze willen of niet, een carillon kun je niet negeren", zegt Addie de Jong, de stadsbeiaar dier van Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam. Met zijn zilvergrijze haardos, zijn snelle oogopslag en zijn wat jachtige manier van doen is de inmiddels 49- jarige musicus een markante ver schijning. Toch zullen er maar wei nig mensen zijn, die hem achter het klavier van een carillon hebben ge zien en ook achter het orgel springt hij niet direct in het oog. Maar daar kan verandering in ko men. Want, zegt hij: „Ik ben bezig met het componeren van stukken voor beiaard en koperblazers. Door het rijdende carillon op een vracht wagen is zo'n combinatie van in strumenten mogelijk geworden en het publiek kan dan de beiaardier yan nabij aan het werk zien. Boven in een klokketoren gaat dat niet zo gemakkelijk". Toch was het juist Addie de Jong, die meer dan tien jaar geleden, als net aangenomen stadsbeiaardier van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, het publiek de kans gaf met hun stedelijke beiaards, zo- als de carillons in vroeger eeuwen Hl werden genoemd, en hun bespeler j-? kennis te maken. „De torenbeklim- S mingen, die ik in alle drie de steden 5 in de zomerperiode hou, zijn mijn eigen geweest. En het is erg aange- I slagen". Kwart eeuw Al sinds zijn afstuderen aan het Rotterdams Conservatorium is Ad- het, dat ik dan zelf niet meer verder die de Jong beiaardier. Hij werd bij- kon studeren op orgel of piano. Het na vijfentwintig jaar geleden door de gemeente Voorschoten aangeno men voor de carillonbespelingen in de 'dorpstoren' en nog steeds staat Voorscholen elke vrijdag op zijn programma. „In 1978 kwamen daar de carillons van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen bij", vertelt hij. „Ik kon toen Cor Don als beiaardier op volgen en ben straks 12Vz jaar in ambtelijke dienst", voegt hij er aan toe. klokgeluid klonk zo helder door ons huis, dat ik moeot wachten tot het eind van het concert". Jong geleerd Al heel jong wilde Addie muziek spelen. Zijn vader was niet muzi kaal, maar zijn moeder speelde or gel, „Thuis stond een klein harmo nium en daarop kreeg ik de eerste lessen van mijn moeder", herinnert hij zich. Vanaf zijn achtste jaar kreeg hij muziekles van de Delftse Addie de Jong werd midden 1941 in organist Jan van den Berg en bei- het centrum van Delft geboren als eerste zoon van een huisschilder. „We woonden direct achter de Nieuwe Kerk en van jongs af aan heb ik het carillon van de kerk ge hoord. Daar is ongetwijfeld ook mijn interesse voor carillons van daan gekomen. Ik weet nog goed, dat het carillon driemaal per week werd bespeeld.Voor mij betekende aardier Leen 't Hart en zo werd bij klaargestoomd voor het conserva torium. „Ik zat thuis best in een bevoor rechte situatie", erkent hij volmon dig. Er kwam ihuis een piano en een groter harmonium en mijn ou ders stonden zelfs hun slaapkamer af, omdat ik voor de instrumenten nu eenmaal de grootste kamer no dig had". Na de lagere school volgde de muio; zijn vrije tijd ging op aan de mu ziekstudie. „Mijn broers en zus wa ren wel eens jaloers op mij, maar ik was het net zo vaak op hen. Zij kon den spelen en later ook uitgaan, ter wijl ik daarvoor de tijd niet had". Toch ging Addie door en op zijn ze ventiende kon hij naar het conser vatorium in Rotterdam. „Dat zat toen in twee statige herenhuizen aan de Mathenesserlaan", Prix d'excellence Addie vertelt dat zijn studie niet he lemaal vlekkeloos is verlopen. „Na drie jaar, net over de helft van je studie, moet. je 'solvège-examen' doen. Ik zakte ervoor en dat bete kende dat ik in dienst moest". Twee jaar lang eiste het leger de aandacht van hem op. Na die tijd vervolgde hij zijn studie aan het Rotterdams Conservatorium. „In 1966 heb ik mijn eindexamen piano en orgel gehaald. Ik had tegelijker tijd ook de beiaardschool in Amers foort gevolgd. Voor beiaardiers was er immers werk zat, terwijl organist en componist toch een wat onzeker der bestaan boden. In 1966 heb ik ook op de beiaard mijn examen ge haald, eveneens 'met onderschei ding". Het was voor hem een veelbeteke nend jaar, want hij trouwde in 1966 met een meisje, dat hij bij het koor van een collega had leren kennen. Het jonge paar ging voorlopig inwo nen bij Addie's ouders en Addie be sloot de kans om een aanvullende studie voor de 'Prix d'excellence' bij organist George Stam te volgen. „In 1968 heb ik het examen ge haald. Maar ik heb er nog wel eens spijt van, dat ik de kans om ook als beiaardier de Prix te halen toen niet heb benut". Hij had zijn studie in 1968 afgerond, had zijn eerste baan ais beiaardier in Voorschoten en kon dat jaar, na Stadsbeiaardier Addie de Jong achter het klavier van de Grote Kerk in Vlaardingen. een aantal korte banen, organist worden in Schiebroek. „Ik heb daar mijn stek gevonden. Ik moet toege ven, dat ik in die tijd behoorlijk ei genwijs was en het daarom bij de voorgaande baantjes maar kort had uitgehouden. Ik kon mijn mond njet dicht houden en dat leidde vaak snel tot problemen, In Schie broek klikte het echter en naarma te je wat meer ervaring krijgt, word je ook milder". Gelovig Addie <Ie Jong is een gelovig man en daar komt hij rond voor uit, „Niet, dat tk geen twijfels heb hoor. Maar zeker als je met de koren be zig bent, ben je ook met het geloof bezig. Ik ben ook vrij kritisch op de teksten van de liederen. Ik vind het verschrikkelijk, als je de juiste lie deren niet bij het thema van een dienst kan vinden". Sinds Addie in 1978 stadsbeiaardier kon worden, bespeelt hij vijf vaste carillons; dat van Voorschoten, het Stadhuiscarillon en de Laurens- kerk in Rotterdam en de beide Gro te kerken van Schiedam en Vlaar dingen. Hij is blij met zijn afwisse lende werkzaamheden. „Het zorgt voor een leuke afwisseling en je houdt zo ook contact met de men sen en met collega's. Want beiaard spelen is erg solistisch werk, hoog in de toren. En ook achter een kerkorgel zit je erg 'op afstand'. Bij het begeleiden van een koor ben je echt samen bezig. Er wordt gepraat over hoe het gaat, wat er beter kan en wat iets minder zou moeten". De stadsbeiaardier De Jong woont alweer jaren in Vlaardingen. „Onze woning in Schiebroek werd op een gegeven moment te klein. We heb ben een tijd moeten zoeken naar een ander huis, waar je niemand tot last bent. Want ik ben vaak volop aan het studeren of aan het compo neren. En het werkt een stuk fijner als niemand daarmee problemen heeft". Instrumenten In zijn studeervertrek staat een pia no, een clavecimbei, een elektro nisch orgel en een beiaardklavier. „Het is net zo'n klavier als in een kerktoren, alleen bedient het geen klokken, maar metalen staafjes, net als bij een xylofoon", vertelt hij. Hij is onder de indruk van de moderne synthesizers, die een carillon bijna perfect kunnen nabootsen. „Maar het blijft een nabootsing", is zijn kritiek. Denkend over de toekomst zegt hij: „Ik ben nu tegen de vijftig en mijn werkzaamheden zullen de komen de jaren wel zo'n beetje hetzelfde blijven. Ik heb vastigheid als amb tenaar-beiaardier, als kerkorganist en heb daarnaast toch het avon tuurlijke van concerten, zowel in eigen land als in het buitenland. En de laatste tijd componeer ik erg veel. Dat is genoeg om de zaak wat extra glans te geven, anders zou het op de duur misschien saai worden", Een echte voorkeur voor één van de carillons wil de beiaardier niet uitspreken. „Ze hebben alle vijf zo hun eigen eigenschappen en geen enkele :s volmaakt. De oude beï- aardmuziek klinkt op de Laurens het mooist, maar voor moderne muziekstukken is het stadhuis met zijn uitgebreide carillon ideaal. Schiedam en Voorschoten zou ik speels en intiem willen noemen, terwijl het carillon van Vlaardin gen daar feitelijk tussenin zit". De grote spin keek verstoord op. Ik voelde me even bevrijd van het grote gevaar. Zij richtte zich op haar harige poten op en siste naar de spinnetjes. Maar die begonnen op hun beurt ijverig de hoed te onderzoe ken en trokken zich van het gesis van de oude niets aan. Ze kropen onder alle plooien, maar nu met tien tallen tegelijk. Met een angstig voorgevoel keek ik toe... en ja hoor... ze begonnen te groeien. God nee.' Dat kon niet. Ik moet iels doen. De hoed zoute klein zijn. De oude had opgehouden te sissen en zat mij weer in dreigende houding aan te staren. Zij was er tenslotte het eerste en zou vanaf die gunstige positie haar plooi niet laten glippen. Zij scheen alleen nog niet beslist te hebben, hoe zij mij te pakken moest krij gen. Als ze een web zou maken, zou ze haar plek moeten veriaten. Ik zag despinnetjes hun achterlijven onder de plooi en werken. Ze werden almaar groter. Het zweet brak me nu aan alle kanten uit. Wat moest ik doen? „Ga nu allen heen in vrede en zegent u de Almachti ge vader, Zoon en...". De dienst was afgelopen! De spinnen slonken weg en verdwenen onder de plooien. Ik schuifelde met de m enig te mee de kerk u it. Toen een tikje op mijn schouder. Ik schrok op, alsof ik gestoken werd. Ik draaide me om en keek in het blozende, vriendelijke gezicht van de grijze dame met de blauwe hoed- „Blijf even stilstaan" zei ze. „Er zit een spinnetje op uw jas". Ik gaf een gil. Verbaasde gezichten om mij heen. Maar de dame zei lachend: „U bent toch niet bang van zo'n klein spinnetje?" Even hield ze het voor mijn gezicht „Nnee na... natuurlijk niet"stotterde ik. Ze zette het op één van de kerkbanken, waarna het spinnetje maakte dat het weg kwam. SCHIEDAM donderdag 22 november kleding- en speelgoedbeurs, Kluphuis Zuid, van 110.30 tot 14,00 uur. helderziende Dobbelaar bij Harmonia, wijkcen trum Nieuwland, 20.00 uur. optreden Waardenberg De Jong, Passagethea ter, 20.15 uur, f MAASSLUIS donderdag 22 november film Harlem Nights met Eddy Murphy. Schuurke- rktheater, 14.00 en 20.30 uur. Schiedam De tweede beslissingswedstrijd tussen HBSS en Lyra, met als inzet de eerste periodetitel in de derde klasse B, wordt woens dagavond gespeeld. Plaats (terrein SVV) en aanvangstijdstip (20.00 uur) blijven ongewij zigd. De wedstrijd staat onder leiding van de beloftevolle arbiter Richard Weimar uit Zoe- l er meer. Het eerste duel eindigde twee weken geleden in 's-Graven2ande na 120 minuten voetbal in een kleur- en doelpuntloos gelijkspel. Als dit maal na de eerste negentig minuten en de daar op volgende verlenging weer geen beslissing valt, gaat de periodetitel naar de Schiedam mers die een beter doelsaldo hebben. Vlaardingen De organisatoren van het Vlaardings Voetbalgala hebben het financiële plaaQe voor de tweede editie van het locale evenement rond. Kon het met de slotavond ge moeide bedrag van 25.000 gulden vorig seizoen slechts met de grootst mogelijke moeite bijeen worden geschraapt, ditmaal toonde het Vlaar- dingser bedrijfsleven zich een stuk enthousias ter en toeschietelijker. Naast de geldelijke bijdrage van diverse bedrij ven kan de Stichting Vlaardings Voetbalgala ook rekenen op steun in materiële vorm. De slotavond die zaterdag 18 mei in de Stadsge hoorzaal zal plaatsvinden, wordt opgeluisterd .met een internationale topartiest, wiens naam nog angstvallig geheim wordt gehouden. De slotavond. die geheel wordt verzorgd door de bekende Vlaardingse horeca-exploitant Ben Vuyk, zal ongetwijfeld door heel wat vrouwe lijk schoon worden bijgewoond. Deze keer ma ken namelijk ook de speelsters van het dames voetbal kans om uitgeroepen te worden tot meest waardevolle voetbalster van het jaar. Vlaardingen De leden van de Vlaardingse handbalvereniging WIK krijgen vrijdag 7 de cember inzicht in 3e financiële positie van hun club. Tijdens de eerder gehouden algemene le denvergadering bleef, mede door ziekte van de penningmeester, een aantal vragen over het fi nancieel verslag en de begroting onbeant woord. Het bestuur van WIK houdt zich tevens bezig met de uitwerking van het plan 'Op weg naar 2000'. Het concept-ontwerp van deze nieuwe beleidsvisie is inmiddels aan de leden gepres- tenteerd. In januari zal een buitengewone alge mene ledenvergadering worden uitgeschre ven, waarop slechts dit thema zal worden be handeld. Vlaardingen De volleyballers van het Vlaardingse Holy hebben zich als enige regio nale vertegenwoordiger geplaatst voor de der de ronde van de districts-bekercompetitie. De eerste klasser heeft een uitwedstrijd tegen het derde team van Ekspalvo, dat ook in de compe titie met Holy duelleert. Het duel wordt 9 februari in Dordrecht ge speeld. door DONALD BAX Pernis Dat moet wal worden straks, als Deltas port ook aan het einde van de rit de langste (feest neus trekt. Gisteravond nam Vlaardingens tweede fusieclub vast een zeer luidruchtig voorschot op de hoofdprijs die over twaalf wedstrijden in het ver schiet moet liggen. Met een 3-1 zege op De Zwervers stak Deltasport op het terrein van DOTO in elk geval de eerste periodetitel op zak. Gezien het surplus aan technisch vermogen, creativiteit, geslepenheid en er varingdat Deltasport ten opzich te van de andere 'toppers' in de vierde klasse C (De Zwervers, ZW en stadgenoot DVO'32) mee brengt, mag er in de Broekpol der inderdaad nog het een en an der worden verwacht. ,.De sterkte van onze selectie zou wel eens doorslaggevend kun nen zijn", sprak Deitasport-trai- ner Wolter Bos, een flesje fris losjes in de hand, terwijl een deur verder op barbaarse wijze de champagne naar binnen werd gewerkt. En verwijzend naar de blessures van Turgut Kirilmaz, Ronald Schotel en Leen Bon- Tipa voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaKtte van deze krant, poslbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredactie ia overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. W0ENS0AG21NOVEMBER Biljarten; 19 30 Voorwecfstrljüen De Kleine Conlisnce-bokaa! poule 2 In De Kleine Caniiance ie Schiedam, 19,30 Voorwed- slrljden bandstoten vijlde klasse klein In De Oude Markt te Vlaardingen (povla 2); Zaal korfbal: Wielewaal Rotterdam-Zuid: 20.20 CKC Maassluis—De Overkamers, 21.40 Oranje NassauSperwers. DONDERDAG 22NOVEMBER Zaalvoetbal: Margriothal Schledsm veld 1: 21.00 Olympus S— MonopooJ 2000. 21.40 GSS—WK. 22.20 S0V—Animo Hoogvliet. VRIJDAG 23 NOVEMBER Volleybal: 19.45 Hoty—Kangoeroes <h), 21.00 Holy—Kangoeroes2(d). gers, die het bij vlagen veel te harde beslissingsduel allerminst ongeschonden hadden beëin digd: „Die breedte kunnen we dus echt heel goed gebruiken. Dat moet dit seizoen gewoon de grote kracht van Deltasport zijn". Bos kon zich met name niet vin den in de wijze waarop de defen sie van De Zwervers zich tegen Deltasports 'super sub' Kirilmaz had verweerd. De getructe lin kerspits werd door Bos in de pauze, toen de Vlaardingers te gen een niet eens onverdiende 1- 0 achterstand aankeken, onder de wapenen geroepen ten koste van Raymond Spronk, 'Teuntje' had een zeer stevige bijdrage in de latere zege. Bos: „De Zwer vers heeft Kirilmaz zeer bewust uit de wedstrijd geschopt". De gelouterde oef enmeester ont week de vraag of Deltasport ook tegen èlf Rotterdammers alsnog hei door de supporters fel be geerde 'toetje' in de wacht had gesleept. Een kwartier voor rust hield scheidsrechter John van den Berg verdediger Fred van Ginkel subiet de denkbeeldige rode kaart voor na een uiterst grove overtreding op Hans van Zandwijk. Wie vanaf dat mo ment een consequent arbitraal optreden van de voorzitter van Steeds Hooger had verwacht, kwam evenwel bedrogen uit. „Ik vind", loofde Bos zijn ploeg, „dat we ons voorbeeldig hebben gedragen. Neem een jongen als Ronald Schotel, die werd er in het verleden om de haverklap uitgestuurd, maar tegenwoordig beheerst hij zich voortreffelijk. Dat geldt eigenlijk voor alle spe lers, want we hebben ook van avond weer aardig wat moeten incasseren. Door onze opstelling hebben wij nog niet veel te hjden onder de strengere maatregelen van de scheidsrechters". Over de wedstrijd op zich was Bos niet zo te spreken. Naar zijn mening hadden de verwachtin gen ook nooit hoog gespannen mogen zijn geweest, omdat Del tasport en De Zwervers elkaar tien dagen eerder in competitie verband hadden ontmoet. „Bei de ploegen kenden elkaar door", aldus Bos. „Daardoor was het voor rust een matte partij. Het viel me alleen op dat wij ons in de eerste helft op het midden veld lieten afbluffen". Mokken In die linie ook werd de ope ningstreffer van De Zwervers 'geboren'. Deltasport stond nog een beetje te mokken over een vrije trap, toen de splijtende crosspass van Gerard Tuinen- burg de vrijgelaten Patrick Schaerlaeckens bereikte. Kans loos voor de verder weinig se rieus beproefde Deltasport-slult- post Fred van der Wildt knalde de kleine middenvelder 0-1 in de korte hoek binnen. Met het inbrengen van Kiril maz. mede door een blessure niet als basisspeler begonnen, zette Bos a: wedstrijd op z'n kop. De kleine linkerspits was niet te stoppen. Twee minuten na rust soleerde hij door de verdediging van De Zwervers, waar hem door Schaerlaeckens op brute wijze de doortocht wera belem merd. Bartbo Westerdijk, die in de dikke Van Dale zeer beslist het woordje verdedigen met een zwarte viltstift heeft doorge- krast, vonniste onberispekjk vanaf elf meter. „Ik ben met opzet niet metKiril- Bartho Westerdijk wist zich gis teravond consequent gescha duwd door Aad de Bruin. Hoewel Westerdijk niet zo nadrukkelijk aanwezig was, schoot hij Deitas- port vanaf de strafschopstip wel langszij tegen De Zwervers (1-1). Deltasport won met 3-1 en vero verde aldus de eerste periodetite! in de vierde klasse C. maz begonnen, omdat ik dan geen enkele aanvaller heb die meeverdedigt", sprak Bos, „Westerdijk en Schotel doen dat ook al niet". Bos honoreerde echter de specifieke kwaliteiten van zijn Turkse 'Teun', wiens goede voorbeeld en creativiteit een stimulerende invloed had den op 'heel' Deltasport. Zelfs de geslepen Frans Bouman begon mee te voetballen. De aartsluie vrye verdediger demonstreerde steeds vaker zijn nog altijd oog strelende trapteeh niek. Uit een op rechts met links geno men hoekschop van Bouman verscheen 2-1 op het scorebord. De indraaiende spelhervatting werd bij de eerste paal door de ogenschijnlijk onzichtbare maar uiterst nuttige Schotel verlengd. De bij de tweede paal geposteer de voorstopper Jan Groenveld (had vanaf het begïnsignaal op opdracht van Bos van plaats ge wisseld met Bongers) kopte Del tasport vervolgens secuur naar een verdiende voorsprong. Tempo Voor De Zwervers, dat met tien man spelend de grote fout maak te toch het hogere tempo van Deltasport te willen blijven vol gen, was dat de genadeklap. De Vlaardingers verzuimden echter echt door te drukken, waardoor de angst voor een onverwachte gelijkmaker aanhield. Nadat Rowdy Voogd, in het huidige vlaggeschip van Deltasport slechts de enige oud-speler van fusiepartner Vlaardingen, en Edwin Hulspas net niet hadden gescoord, maakte dezelfde Voogd een definitief einde aan alle onzekerheid. Voogd dreigde met een pass op de voor Kirilmaz ingevallen John Naujoks, trok de dichtst bijzijnde verdediger dus van de bal weg en deponeerde de bal tot op de millimeter nauwkeurig achter De Zwervers-doelman Nico Kranendonk (3-1). „Er is maar één Wolter Bos", zongen de feestende Vlaardingers later. De trainer zelf, zoals altijd een heer, haalde slechts heel voor zichtig z'n wenkbrauwen op. „Ik maak me drukker over zaterdag, want we hebben aan dit potje aardig wat blesures overgehou den",bleef hij nuchter. Dallsaport: Van dar Wlldt, Vlaaar, Bou man, Groenavald. Honger», Hidapss, Zandwijk, Spronk (Turgut Kirilmaz, Nau joks), Waatardljk, Voogd an Scfiolal. Da Zwervers: Kranandonk. Van Glnkal, Rlatfcrook, Van Amayda, Da Bruin, Tul- nenburo, Schaarlaackana, D» Koning, DeWidi, Ven Haacitar tn (Koena koop) an Sale fear.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2