Belofte immermans kost Maassluis geld Verdachte verbijt zich in gevangenis Enquête: PvdA lijdt dramatisch verlies Vergeefse jacht op inbrekers D66 haalt sociaal-democraten in Bestuurder vlucht wee; Vierde kabelkrant keert Vlaardingen de rug toe Havengeld opgekrikt Bijzondere scholen claimen twee ton PLASTIC TABOE OP KERST '90 smeden Idiilili DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 PAGINA 17 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6.3131 BC Vlaardingen. Postbus 4006,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.4352066,4350557- sportredactie;4345209, Telefax:010-4349754. cent tevreden te zijn, waarmee zij ruimschoots contenter zijn dan inwoners met een andere politieke voorkeur. Groen Links, dat niet in de gemeente raad Is vertegenwoordigd, is zelfs in meerderheid ontevreden (57 procent). In doorsnee zegt bij na tweederde van de burgenj" zich te kunnen vinden in de han del en wandel van het gemeen tebestuur. Verrassend is ook de wisselende belangstelling voor een referen dum. Is het algemene beeld in Maassluis dat twee van de drie inwoners voor een volksraad- pleging is en een kwart geen be langstelling heeft, het aantal PvdA-stemmers die het niets uitmaakt of zij ia! dan niet naar hun mening worden gevraagd is maar liefst 33 procent. Verreweg de meeste tegenstanders zitten bij de VVD, terwij! niet bij D66 maar bij Groen Links (86 pro cent van de aanhang) het hou den van een referendum het sterkst leeft. Maassluis De politieke verhoudingen in de gemeen teraad van Maassluis zouden op hun grondvesten schud den als er nu verkiezingen werden gehouden. De huidige getalsverhoudingen tussen de fracties blijken niet langer een afspiegeling te zijn van de voorkeur van de bevol king. Met name de PvdA ziet haar sociaal-democratische bol werk instorten. In een steekproef, uitgevoerd door het onderzoeksbureau La gendijk uit Apeldoorn, komt het CDA met 31 proeent van de stemmen als onbetwiste winnaar uit de bus. Bij de gemeenteraads verkiezingen in maart kwamen de christen-democraten procen tueel al als grootste partij naar voren, maar m zetels zeven kwamen zij met verder dan de PvdA. Een jaar geleden, toen de Twee de Kamer moest worden geko zen, was de Partij van de Arbeid nog veruit de sterkste partij. Sindsdien hebben de sociaal-de mocraten m Maassluis tien pro cent van de stemmen moeten in leveren. In de enquête komen zij niet verder dan 23 procent; een verlies van bijna vier procent ten opzichte van de raadsverkie zingen van acht maanden gele den. De groeiende populariteit heeft D66, volgens bureau Lagendijk, op gelijke hoogte gebracht met het afbrokkelende 'rode' bol werk. In 1989 scoorden de De mocraten tien procent, in maart van dit jaar schoten ze door naar negentien procent en hebben zich nu naast de PvdA gewerkt. Consolideren Voor de VVD lijken er nog geen betere tijden aan te breken. Voorman John Scheerstra en de zijnen consolideren zich op ze ventien procent. Voor klein rechts, dat alleen Herman van Hoeven als afgevaardigde in de gemeenteraad kent, blijft het hangen en wurgen. In de steekproef zakt een combi natie van SGP. GPV en RPF met 2,5 punt naar vier procent. Het afhaken van Groen Links bij de laatste verkiezingen lijkt de partij duur te staan te komen. Nog maar twee procent van de bevolking in Maassluis is geïnte resseerd in hun doelstellingen. De echt 'groene' aanhang in de eerste stad aan de Waterweg volgt de plaatselijke gebeurte nissen op de voet, maar is tegelij kertijd het minst te spreken over het gemeentebestuur. Het omgekeerde doet zich bij de VVD-stemmers voor. Onderzoe ker Lagendijk geeft aan dat nog geen driekwart van de liberalen daarmee de laagste score het wel en wee in de eerste stad aan de Waterweg intensief volgt. Zij zijn daarentegen het best te spreken over het functioneren van de dames en heren stadsbe- stuurderen. Opvallend Van de WD-kiezers zegt 78 pro- Schiedam Agenten uit Schie dam hebben vannacht in Groe- noord vergeefs jacht gemaakt op inbrekers. De daders van een in braak bij de supermarkt Kromar aan de Laan van Bol'Es bleken, toen de politie arriveerde, <_eeds gevlucht in een auto. De wagen werd kort 'daarop te ruggevonden in de Willem Pij persstraat, de inzittenden waren spoorloos. In de auto lag een tasje dat afkomstig was uit de ge kraakte winkel. Vandaag wordt uitgezocht wat er uit de super markt is gestolen. De politie zet de zoektocht naar de daders voort. André's Tapijthuis aan de Mgr. Nolenslaan is ook slachtoffer ge worden van een inbraak. Die ven vernielden de etalagedeur. Ze rolden enkele karpetten en kleedjes op en namen de benen. De buit was ongeveer 3000 gul den waard. jhwiwni fÊr Vlaardingen Tevergeefs trachtte een automobilist giste ren te ontkomen aan politiecon trole op de Mr. L.A. Kespenveg. Bij het zien van de controlepost keerde de 35-jarige Schiedam mer zijn auto, maar een achter volgende surveillancewagen kreeg hem al snel te pakken. De Schiedammer bleek te heb ben gedronken. Bovendien was i zijn rijbewijs verlopen. Zijn wa gen werd in bewaring genomefi, De politie ontfermde rich ook over een partijtje vuurwerk dat in de auto lag. Bij een controle op de Schiedam- seweg werd afgelopen nacht een 28-jange Sehiedamse automobi list betrapt op rjjden onder in vloed. Hij kwam er af met een transactie van 250 gulden. Maassluis Het conflict tus sen de bewoners van 't Hoofd en wethouder Ruud Timmer mans gaat Maassluis geld kos ten. Een onafhankelijk ex pertisebureau heeft bepaald dat de gemeente 30,000 gul den schadevergoeding moet betalen voor het stopzetten van de loswerkzaamheden van basaltkeien in de buiten haven. sen. De keien waren bedoeld voor het verstevigen van de zee wering in de omgeving van Monster. De start van de iosactivjteiten vormde m juni voor de geïrri teerde bewoners van 't Hoofd de druppel die de emmer deed overlopen. Reeds jarenlang er geren zij zich aan de overlastge vende fosactiviteiten, die vol gens hen in strijd rijn met de be palingen in de hinderwet. Het overslaan van de keien ging met zoveel herrie gepaard, dat actie voerende bewoners besloten de straat open te breken. Ook be smeurden zij de overslagkraan van de firma Bol met verf. Een dag later stuurde Timmer mans een ambtenaar van de hin derwet naar de haven om de si tuatie te beoordelen. Hij consta teerde, dat de grenzen voor ge luidsoverlast ruimschoots wer den overtreden. Hierop besloot Timmermans dat Bol onmidde- lijk moest stoppen met het over slaan van de keien. De wethouder beweerde dat de actie van de bewoners geen rol speelde in zijn beslissing, maar de actievoerders beschouwden het verbod wel degelijk als de vrucht van hun protest Fijntjes merkten zij op, dat de gemeente zonder de blokkade ongetwijfeld niet had ingegrepen. Door het los verbod moest de Werkendamse aannemer Van Oord uitwijken naar de Vlaar- dingse haven. Door de vertra ging en de grotere reisafstand naar Monster liep het bedrijf volgens een eigen berekening 30.000 gulden schade op. Deze daim is ondertussen bevestigd door een onafhankelijk experti sebureau. Doordat de wethouder het los- contract eenzijdig heeft verbro ken, komt Maassluis nauwelijks onder de betaling van de schade claim uit In commissieverband hoeft Timmermans zich niet te verantwoorden voor zijn beleid. Het verstrekken van het beno digde krediet wordt uitsluitend besproken in de raadscommis sies van Jan Storm (verkeer en vervoer) en Anton Wustrow (fi nanciën). „Het benodigde krediet heeft geen direct raakvlak met porte feuille economische zaken van Timmermans", verklaart een gemee ntewoord voerder. Een hoogwerker moest er giste ren aan te pas komen om een groot aantal betonnen vloerpla ten op de bestemde plaats te krij gen. De platen vormen de vloer van het nieuwbouwgedeelte van woninginrichter Het Waaigat. Omdat de bouwplaats schuil gaat achter de gevelwand van de Gro te Markt kunnen de grote bouw materialen slechts per hoogwer ker worden aangevoerd. Het 'luchttransport' vormde gis teren een echte publiekstrekker, maar het spectaculaire deel van de werkzaamheden beperkt rich volgens eigenaresse C.L. Groen niet tot openbare weg. Door de beperkte ruimte in het gebied is de winkef gedwongen om een deel van de uitbreiding onder de grond te realiseren. „Het lijkt een beetje op de bouw van een metro", zegt Groen. „De 240 vierkante meter tellende kel der wórdt omgeven door een damwand". De komst van de be tonnen Vloerdelen markeerde gis teren het gereedkomen van de kelderbouw. De tweede bouwfase begint met de opbouw van het nieuwe achterhuis, dat zal worden opgesierd door een glazen dak. Voor het aanleveren van de bouwskeletten heeft de woningin richter binnenkort opnieuw een hoogwerker nodig. Het Waaigat hoopt het nieuwe winkelgedeelte in maart 1991 aan den volke te presenteren. Vlaardingen Het bedrijf MediaPlus staakt vrijdag de uitzending van haar te levisiekrant Kabel 10 in Vlaardingen. De gemeente gaf geen duide lijkheid over verlenging van het contract en de advertentie markt was door de activiteiten van eerdere kabelkranten Volledig verziekt', verklaart Gjalt Adetna namens Kabel 10. Waren er tot voor kort nog twee bedrijven die plaatselijk nieuws op de televisie brach ten, na het stoppen van Kabel 10 zit Vlaardingen helemaal zonder. Vijf weken geleden ging de andere exploitant, Ka- belgids, op de fles. „Dan maar een tijdje zonder kabelkrant", reageert Els Pet, hoofd van de gemeentelijk afdeling Voor lichting, luchthartig. Zij be grijpt overigens niet waarom het Spijkenisser bedrijf zo ab rupt stopt. Het contract met de gemeente liep nog tot eind de cember. MediaPlus ziet voor haar uit gave in Vlaardingen echter geen toekomst. Het bedrijfs leven in de haringstad heeft, na teleurstellende ervaringen in het recente verleden, geen vertrouwen meer in het medi um. „Wij maken journalistiek gezien een behoorlijk pro- dukt", vindt Adema, „maar als wij bij adverteerders komen, worden we gewoon uitgela chen. Als we ze een adverten tie willen verkopen, zeggen ze: zie eerst maar dat je het een jaartje uitzingt met die krant". De huiverigheid van de adver teerders is begrijpelijk. De jon ge, maar bewogen geschiede nis van televisiemedia in Vlaardingen is daar debet aan. Infokab was de eerste die er een kabelkrant uitgaf. Dat be- drijf ging snel ter ziele. Uit de as van Infokab stond Kabel- gids op, dat rijn hoofdkantoor vestigde in Vlaardingen. In weerwil van het vertrou wen van burgemeester Fred van Lier, die bij de opening van het kantoor aan de Galg kade het produkt van Kabel- gids hemelhoog roemde, brak binnen het bedrijf onenigheid uit Naast dit 'beeldbuis-bulle tin' startte vervolgens Martin Ruis de ontslagen hoofdre dacteur van Kabelgtds be gin dit jaar met Kabelnieuws Editie vlaardingen. Daarmee kende de stad de 'luxe' van twee kabelkranten. Ruis gaf er echter snel de brui aan. Kabel 10 nam in augustus de opengevallen plaats in. Maar na het verdwijnen van Kabelgids half oktober, houdt de laatste exploitant er ook mee op. MediaPlus trekt zich terug op Voorne-Putten. Daar begint het bedrijf binnenkort een kabelkrant in Den Briel. De stap van MediaPlus komt voor de gemeente als een vol slagen verrassing. Ambtena ren waren druk doende met het opstellen van een nieuw contract voor Kabel 10, Dat dit contract nog niet klaar is, heeft MediaPlus volgens Els Pet aan zichzelf te danken. „Zij hadden beloofd de ge meente begin oktober gege vens over de financiële ach tergrond van het bedrijf te stu ren. Die gegevens kwamen pas op 9 november". De gemeente moet nu op zoek naar een nieuwe kabelkrant. Er hebben zich twee gegadig den gemeld: uitgeverij Wege ner en de Avondbladen Com binatie Rotterdam (ACR), die ook in Rotterdam, Schiedam, Maassluis en Capelle aan den I Jssel de Tv Krant op de kabel brengt. Het schadebedrag wordt opge- etét door het uit Werkendam af komstige aannemingsbedrijf Van Oord. Deze firma kreeg in het voorjaar van wethouder Timmermans persoonlijk toe stemming om een lading basalt keien in de Buitenhaven te los- Schiedam De vaarbelasting voorde binnenhavens gaat extra omhoog. Is het de bedoeling de zeehavengelden met 2,5 procent op te krikken, voor de binnen haven wil de gemeente Schie dam de tarieven met ingang van het nieuwe jaar met vier procent verhogen. De gemeente vindt de verzwa ring van de lasten gelegitimeerd omdat de 'opbrengsten van de binnenvaart bij lange na niet voldoende zijn om de exploita tiekosten te dekken', De aanpassing van de verschul digde belasting voor het gebruik van zeehaven is in samenspraak tussen de Nationale Havenraad en de gemeente Rotterdam (na overleg met de Rijnmondge meenten) tot stand gekomen. Vlaardingen De provincie Zuid-Holland moet beoorde len of de Vereniging voor christelijk schoolonderwijs terecht een claim van circa 200.000 gulden heeft inge diend bij de gemeente Vlaar dingen. Dat geldbedrag vormt de inzet van een beroepszaak die van morgen. diende m het Provincie huis in Den Haag. De gemeente Vlaardingen zou de vereniging nog twee ton schuldig zijn voor de vervanging van de daken van drie basisscholen. Maar burge meester en wethouders van Vlaardingen vinden dat het be stuur in de loop der jaren vol doende geld heeft kunnen reser veren om het in 1986 uitgevoer de kwarwei te betalen. Het financiële conflict vindt zijn oorzaak in een verschillende uit leg van het bekostigingsstelsel, de vergoeding die onderwijsin stellingen per leerling krijgen om hun schoolgebouwen te ex ploiteren De gemeente zegt dat de Vereniging voor christelijk schoolonderwijs geld uit die uit kering apart had moeten leggen om de daken tijdig te kunnen vernieuwen De Vereniging meent dat het vervangen van vloerbedekking, cv-installaties en dakbedekking buiten die re geling valt. De Vereniging gaat er vanuit dat de kosten voor die drie onderdelen apart kunnen worden gedeclareerd. De gemeente besliste in 1986 dat slechts circa 60.000 gulden van de kosten (totaal 260.000 gulden) zou worden vergoed, terwijl de vereniging aanspraak maakte op hel hele bedrag. Volgens de Ver eniging staat de wet vergoeding van een. deel van de kosten niet toe „Of de gemeente betaalt al les, of helemaal niets", meent de Vereniging. Langdurig overleg tussen beide partijen bracht geen uitkomst, zodat de Vlaardingse onderwijsinstelling tenslotte be zwaar aantekende bij de be stuurscommissie beroepszaken op het Provinciehuis. Aan de behandeling van van morgen is een correspondentie van vier jaar vooraf gegaan. Het ?a! nog maanden duren voordat de commissie een beslissing heeft genomen over de ingewik kelde kwestie rond de nieuwe daken op de Van Kampenschool, de Prins Willem Alexander- school en basisschool De Ark. Hoe de uitspraak ook luidt, de Vereniging voor christelijk schoolonderwijs voorziet sowie so financiële schade. De vervan ging van de dakbedekking werd door de vereniging voorgefinan cierd en het lijkt zeer dubieus dat een gunstige uitspraak automa tisch inhoudt dat de gemeente Vlaardingen ook de betaalde rente moet vergoeden. Vöornahezorging bellen maandag t/m vrijdag 18.00-19.00 uur Zaterdag tot 16.00 uur. C ALL H NSOftSSTHAAT B0 VIMRWGEN - TH. 010 4343096 Vlaardingen Tot zijn ver driet moet een 24-jarige Vlaardinger zich nog meer dan een maand verbijten in een cel in het huis van bewa ring De Sehie, voordat zijn zaak door de Rotterdamse rechtbank wordt behandeld. De oorzaak van die vertraging is, dat de advocaat van een Rotter damse medeverdachte gister morgen bij de zitting liet weten een getuige te willen oproepen. De rechtbank weigerde de zaken tegen de twee mannen apert te behandelen. De twee worden ervan beschul digd dat zij op 16 augustus heb ben ingebroken in een huis aan de Beijerlandsestraat in Rotter dam, waar zij 2500 gulden en een horloge ter waarde van liefst 25.000 gulden bult maakten. Een dag later zouden rij in de Maas stad met een vuurwapen in de hand twee Grieken hebben ge dwongen tot afgifte van 626 gul den. Korte tijd later werden zij aangehouden en sindsdien zitten zij in voorlopige hechtenis. De gebeurtenissen hebben de vriendin van de Vlaardinger he vig aangegrepen, verklaarde diens advocaat mr. ,Van der Meijde. Zij is na de aanhouding van haar vriend in een diepe geestelijke depressie geraakt. De verdachte wilde met het oog daarop zo snel mogelijk duide lijkheid over zijn toekomst. Maar omdat de twee ervan wor den beschuldigd dat zij samen de misdrijven hebben gepleegd, -moeten zij ook samen terecht staan, vond rechtbankpresident mr. J.W. Heyman. Mr. Van der Meijde deed gister morgen een vergeefse poging de 24-jarige Vlaardinger in afwach ting van de rechtzitting op vrije voeten te krijgen. De beschik king dat zijn voorlopige hechte nis was verlengd, zou hem nooit hebben bereikt. De verdachte heeft wel voor ontvangst van het document getekend. Maar nadat hij zijn handtekening had gezet was de medewerkster van de rechtbank er naar zijn zeggen achter gekomen, dat zij de be schikking op kantoor had laten liggen. Zij was, aldus de ver dachte, weggegaan om het pa pier te gaan halen en niet meer Dat Sint Nicolaaszijn verjaardag nog moet vieren, kon de kerstman er niet van weerhou den reeds deze week rijn intrek te nemen In het Passagetheater, In de Roo floosenzaal, omhuld door een indringende dennegeur, troont hij vorstelijk in een arreslee. Voor een paar dagen maar, ruim voor de 5e december heeft hij zijn biezen gepakt. De kerstman, of althans zijn levenloze even beeld, is naar Schiedam gehaaid door Her man Dickhoff. De eigenaar van iris Bloemsier- kunst heeft de goedgemutste ijsprins ta hulp geroepen om rijn kerststukjes aan de man te brengen. Gisteren en eergisteren mocht het bedrijfsleven een keuze maken uit de ruim honderd artistieke arrangementen in de thea terzaal, vandaag waren particulieren welkom op de show. Geraffineerde toneelverlichtlng zorgde voor een onvervalste kerstsfeer. Met rijn show loopt Dickhoff vooruit op het kwaiiteitsfeest dat kerst dit jaar volgens hem wordt. Zijn prijzen onderstrepen dat: een kerststukje van 150 gulden is niet uitzonder lijk. Dickhoff: „De geschenken zijn dit jaar over de hele linie luxer en duurder dan an ders". Dat komt, denkt de bloemist, omdat veel mensen een tegenwicht zoeken voor het overstelpende aanbod massaprodukten. „Ze zoeken weer echte materialen, geen stukjes met plastic pepertjes en piastic paddestoel- tjes". Of de rechtbank het verhaal van de verdachte al dan niet geloof de, liet mr. Heyman in. het mid den. Hij zag er in elk geval geen grond in de man op vrije voeten te stellen. Daarvoor vond de rechtbank de aard van de mis drijven die hem ten laste waren gelegd te ernstig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1