m m ran CDA: leerling of schoolmeester? Nieuw parcours van De Coureur komt dichterbij WATERWEG E3 Cl 15 SPG9T yv het waaigat Augustinus speurt naar schaatstalent Pijnlijk verlies ACHTERGROND n Vorstelijke komfortabele fauteuil EB' VSv/ Fnim - wonen ^JSudV3akAe d5e v?ormalige bewoners vin de gif* ijk Steendykpolder in 198? tegen de gemeente Maassluis aanspanden. Zij zijn beloond voor bun ïïfif U^#SVerm?W want het Haagse rechtseol- beeft het geschil, in hoger beroep, volledig in het voordeel van de bewoners beslecht. Dat is een knap- pe prestatie van de bewoners. De gemeente Maas sluis heeft de laatste twee jaar niets nagelaten om hun ïim,ntnele claims van tafel te krijgen. Maassluis had daar alle reden toe, want het verlies van de koste? de gemcente biljoenen guldens gaan DE AANZET VOOR de geruchtmakende rechtzaak werd in 198/ gegeven toen drie bewoners de met gif tig havensbb opgespoten wijk wilden verlaten. Zij merkten, dat zij hun woning slechts konden verko pen als zij genoegen namen mei een verlies van tien duizenden guldens. Na overleg met de commissie Bo demsanering Steendijkpolder ondernamen zij een poging het verlies te verhalen op de Rotterdamse bouwondernemer Pakwoningen. De bewoners von den dat de bouwer wanprestatie had geleverd door hen bij de oplevering van de huizen niet op de hoogte te stellen van de vergiftigde ondergrond. Pakwonin gen speelde de bal door naar de gemeente Maassluis. De lokale overheid had de grond tenslotte uitgege ven en daaraan zelfs de eis verbonden dat die zou worden bebouwd met woningen. De gemeente be- 2week hiermee voor het grote geld, want de trans actie was uiterst lucratief. Met de bouw van twaalf honderd woningen verzekerde de gemeente zieh van een jaarlijkse inkomstenpost van enkele miljoenen guldens aan erfpacht en onroerend-goedbelastïng. Veel kosten stonden daar niet tegenover!" De polder was op relatief goedkope wijze bouwrijp gemaakt door die op te spuiten met Rotterdams havenslib. HET GERECHTSHOF HEEFT het gemeentebe stuur bestraft voor deze handelwijze. Nog afgezien van de vraag of de bouw vanuit het oogpunt van volksgezondheid te tolereren viel, maakte de ge meente zich feitelijk schuldig aan oplichting. Vol gens het gerechtshof moet de gemeente bij de uitgifte hebben geweten van de vervuiling. Zij was echter bang voor een verliespost en liet de bewoners daar om in de waan dat zij in een schone leefomgeving te- recb i zouden komen. Hiermee legde de gemeente het onvermijdelijke waardeverlies van de woningen op het bordje van de bewoners. Toeval of niet, de eerste gegevens over de vervuiling sijpelden in 1983 het ge meentehuis uit toen de wijk was afgebouwd en de fi nanciële buit binnen leek. Het was niet meer dan lo gisch, dat de bewoners zich door deze handelwijze in hun rechtsgevoel voelden aangetast. HET GELIJK VAN de bewoners kan de gemeente miljoenen guldens gaan kosten. Maassluis heeft ech- 'ter ook in ander opzicht verlies geleden, en dat ver lies is mogelijk nog veel pijnlijker. Met haar uit spraak heeft het gerechtshof aangegeven, dat het ge meentebestuur ten opzichte van de eigen bevolking in deze affaire een hoogst onbetrouwbare partner is gebleken. De huidige generatie bestuurders heeft misschien nog wel jaren nodig om deze vlek op het blazoen weg te poetsen. VAN DER VELDEN Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 7 december 1990 SCHIEDAM" Floreslaan, van 10.00 tot 15,00 uur. film Mary Popplp.s, ge- zaterdag 8 december douw Triangel (om 13.30 poppentheater Francine "uCj fn b!' ij®' Leger des Abbing voor kinderen van 3 14.30 uur), tot 6 Jaar, de Teerstoof, *i5Ï.n"' Look who stalking, 14.00 uur. Mevrouw Bijl, voorstelling van Marline Bijl, Passage theater, 20.15 uur. The handsome Harry Company, muziektheater, de Teerstoof, 20.30 uur. roek-blues optreden van de Freddy Cavalll Band, Po- dum Cafe, 22.30 uur. Braziliaans cabaret, café De Hermandad. 22,00 uur. zondag 9 december koffieconcert St. Rad- Klnnrf, Q nn boud m.rn.v.' saxofonist Tom de Vette, Passaaethe- m 10 december ft rnnfartmirtrtfl/i ^/an nfl gebouw Triangel, 18.30 en 20.45 uur. Rijnmond Talent Trofee, talentenjacht in Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. optreden 'Und trotzdem gsb as immer noch Kaba- ret', zaal Harmonie, 20.30 uur. zondag 9 december De schuldenlast van de Derde Wereld", ochtendge bed van dominee J. de Geus, Vredeskerk Holy- door PETER DE LANGE Schiedam De gemeenteraad lijkt soms verrassend veel op een school klas De tafeitjes staan keurig in rij tjes naast elkaar, er liggen blokno- tes klaar, stapels papieren worden uil tassen gehaald en er weer in ge stopt en er wordt druk geschreven. Vriendjes zitten bij elkaar, buiten beentjes zoals de Centrumdemo craten apart. Wie het woord wil voeren, moet zijn vinger opsteken. Wie zich mis draagt krijgt een standje van de (burge)mcester, en wie braaf met zijn armen over elkaar zit vergroot zijn kansen op een goed rapport. Hel CDA zit al jaren op de achterste rij Dat is een beetje een ongelukki ge positie. Daar va! je niet to op. In de hoop bij de meester in het gevlij ie komen en ook eens voor de klas te staan, is de partij de afgelopen ja ren buitengewoon ijverig en ge hoorzaam geweest. Vlijtig werd de ene scriptie na de andere ingele verd. Over het toerisme in Schie dam. Over de bebouwing van het Stadserf. Over de ouderenzorg in de toekomst Het mocht allemaal niet baten. De christen-democraten werden niet bevorderd. Ze zijn tot drie keer toe blijven zitten. Eerst ging tot twee keer toede VVD voor. Dit vooijaar, na de ver kiezingen, zaten de mannenbroe ders op het puntje van hun bank. Zou het nu eindelijk gaan gebeu ren? Maar nee. Terwijl het CDA al tijd netjes z'n huiswerk had ge maakt. mochten de rumoerigste jongetjes van de klas D66 en Groen Links naast de PvdA ach ter de collegetafel plaatsnemen. Frustratie Sindsdien schuifelen de confessio nelen onrustigin de oppositiebank jes. Welke houding moeten zij de komende jaren aannemen? De bra ve leerling spelen' blijkt niet zo'n succes. Met lastig doen trekje mis schien meer aandacht, maar daar voor moet je wel het karakter heb ben. Hc-t CDA houdt niet van een kwajongensrol. Dan ligt de rol van een strenge meesleri die graag op elke i een puntje zet, hen beter. De teleurstelling dat de partij bij de collegevorming voor de derde ach tereenvolgende keer uit de boot was gevallen, was ai meteen na de installatie van de gemeenteraad, in mei, goed merkbaar. Het CDA ver woordde zijn kritiek op de nieuwe regeerploeg aan het begin van het seizoen zo heftig, dat sommigen al het woord 'frustratie' in de mond namen. PvdA-fractieleider Hans Bakker zag zijn kans schoon en wreef met groot genoegen een flinke dosis zout in de wonden van het CDA. De beweegredenen van de oppositie partij een spoedvergadering over het Stedelijk Museum bijeen te roe pen brak Bakker tot de grond toe af. Een voorstel, alle gemeentelijke diensten tussentijds te laten rappor teren over hun uitgaven, kreeg van hem het predikaat overbodig. Zo ging het keer op keer. Zodra het CDA de vinger opstak stond Bak ker klaar de partij in de hoek te zet ten. Die incidenten droegen niet direct bij tot herstel van hetgedeukte zelf vertrouwen in de CDA-gelederen. Opnieuw drong zich de vraag op, welke rol er nog voor het CDA was weggelegd en welke houding daar bij paste. Alle middelen leken te fa len. Vertwijfeld In het geval van hel museum werd de bijna agressieve oppositie op de zelfde toon beantwoord. De min zaam gepresenteerde nota over de gemeentelijke organisaties en hun uitgaven werd even minzaam ont vangen en terzijde geschoven. De partij moet zich vertwijfeld hebben afgevraagd, welk gedrag er eigen lijk wél indruk maakt op de PvdA. In de tussenliggende maanden heb ben de christen-democraten dit di lemma nog steeds niet opgelost Dat blijkt overduidelijk uit hun jongste scriptie. Die werd gisteren bij B en W bezorgd en hij heet 'College- werkprogramma kritisch beke ken'. Het CDA neemt daarin letter lijk het beleid dat PvdA. Groen Links en D66 tot 1994 voor ogen slaat onder de loep. Maar kritisch? Inderdaad, op enkele plaatsen han teert de fractie onverbiddelijk het rode potlood. Evenwel krijgt het college op andere plaatsen weereen pluim. En weer elders doet het CDA pogingen baldadig te zijn. Er spreekt, kortom, geen eenduidige houding uit. In het voorwoord zegt fractievoor zitter Daan Baart dat de voorne mens van de roodgroene coalitie „een overdaad aan ambities ver meldt, terwijl de praktische verta ling ten enenmale ontbreekt". Op de volgende pagina's wordt ge tracht die constatering puntsgewijs uit te werken. Telkens komt Baart terug op zijn uitgangspunt: je kunt wel van alles beweren, aankondi gen en in het vooruitzicht stellen, maar maak al die mooie zinnen ook maar eens hard. Woordspelletje Soms leidt dat inderdaad tot lastige vragen, maar vaker Iaat het CDA 2ich verleiden tot flauwiteiten en woordspelletjes. Als het college 're ft Daan Baart (CDA): Flauwiteiten. Hans Bakker (PvdA): Zout in won den. gelmatig overleg' aankondigt met bij voorbeeld bewonersverenigin gen wil het CDA weten hoe vaak stalen blinderingen) op de Hoog- 'regelmatig' is. Zeggen B en W dat straat niet „op stel en sprong te rea- een geslaagd experiment met wo- liseren zijn". Waarom is dat gege- baden over de hele stad. ningrenovatie aan de Rotterdamse- ven zo hard? Dit proces 20u het In plaats van consequent vragen te dijk/Huysmansstraat elders in de CDA kunnen bespoedigen door stellen, volgt het CDA in 'Kritisch stad navolging moet vinden, dan subsidie opx transparante luiken bekeken' een soort zigzagkoers. Nu valt men over dat schuine streepie voor testellen. -*- - k van a< en vraagt waar de hoek Huysmansstraat en de Rotterdam - sedijk zich bevindt. Gaat het om een derde sporthal, dan moet het college ook zeggen waar die sport hal wordt gebouwd. Enzovoorts. Vragen te over, maar nergens sla gen de christen-democraten erin B en W op grove fouten te betrappen of beleidsvoornemens zodanig te analyseren dat ze als irreëel kun nen worden aangemerkt. In dat op dicht beperkt het werkstuk zieh let terlijk tot opmerkingen in de kant lijn (de originele tekst van het colle ge staat links, rechts daarvan staat het CDA-commentaar). Baarts fractie maakt zich op ver schillende plaatsen in de nota schuldig aan dezelfde fout die het CDA de coalitie verwijt. Er wordt een stelling geponeerd zonder dat .men er dieper op ingaat. Bij voor beeld dat doorzichtige rolluiken (ter vervanging van die grimmige Betweterig Maar die suggestie wordt niet ge daan, terwijl het op andere plaatsen wel weer wemelt van voorsteilen: meer punten voor woningzoeken den die goedkoop willen wonen, een verenigingsvorm scheppen voor het openbaar onderwijs, de Broesvest ontlasten van doorgaand verkeer. Gemiste kansen zijn er ook. „De toegangsprijzen voor het nieuwe zwembad in Schiedam-Noord moe ten sociaal aanvaardbaar zijn", zeg gen B en W ergens. Het CDA zou kunnen vragen wat het college ver staat onder 'sociaal aanvaardbaar1: een rijksdaalder? Vijf gulden? Ze venvijftig? Niets daarvan. De chris ten-democraten trappen liever een open deur in. Ze stellen zouteloos dat de bouw van een zwembad in Noord ook wordt bepaald door de behoefte aan spreiding van zwem eens wordt er betutteld, dan weer eèn eigen stokpaardje van stal ge haald, dan weer schoolmeeslerig gecorrigeerd: 'Spaland krijgt niet alleen openbaar onderwijs, maar ook bijzonder onderwijs'. Het hoofdstukje Veiligheid wordt bet weterig veranderd in 'Openbare orde en veiligheid'. Door in hun nota telkens een ande re opstelling te kiezen maken de christen-democraten hun positie in de gemeenteraad er niet duidelijker op. Is het CDA nu een oppositiepar tij, een gedoogpartij of een uit de boot gevallen coalitiepartij die ver ongelijkt vanaf de zijlijn mee wil re geren? Zolang het CDA dat niet weet, zullen Daan Baart en zijn fractie wel gedoemd zijn op de ach terste bankjes te moeten bivakke ren. Ondertussen valt te verwachten dat meester Bakker de nota 'Kri tisch bekeken' wel weer een dikke onvoldoende zal geven. aier, 11.30 uur, optreden Tres Hombres, Podium Cafe, 22.00 uur. maandag 10 december Karaoke-show, café Klein Thalia, 20,30 uur. I VLAARDINGEN zaterdag 8 december vogel beurs teams bijwijk- vereniging Indische Buurt, contactmiddag van de pc- Ouderenbond mei lezing van ziekenhuispredikant J. Bovenberg, Ichtuskerk, 14.00 uur, I MAASSLUIS I zaterdag 8 december Advent-concert mei Koos Bons, Arïe Eikelboom en koor Magister Gantat. tm- manuBikerk, 2Q.15 uur. 00 Bao SBB 53 QjocnfiQQSO. i Li- De beste kwaliteit leei in verschillende kleuren, instelbaar op uw lichaamsgewicht en verkrijgbaar in verschillende zithoogten Waai eens aan en gemet van deze vorstelijke zit' markt 57 vlaardingen door RODRJCK DE MUNNIK Vlaardingen De definitieve opdracht voor de aan leg van het wielerparcours in het recreatiegebied Lic- kebaert is er. Wat Ed Wittekoek, voorzitter van de Vlaardingse wielrenvereniging De Coureur, betreft kan de bouw niet snel genoeg beginnen. Weer een stapje dichter bij waar we al jaren voor vech ten", noemt hij het besluit van het recreatieschap Midden Delfland om het grond-, weg en waterbouwbedrijf Nooten- boom Barendrecht bv het par cours te laten bouwen. De totale kosten voor het wie- Iercircuit, dat een lengte heeft van ruim twee kilometer, be dragen ruim 85Q.OÖO gulden. Voor het nieuwe clubgebouw komt daar nog een ton bij. De Coureur moet zelf 80.000 gulden in het potje storten, dat verder door de gemeenten Vlaardingen en Maassluis (die beide honderdduizend gulden bijdragen) en door het recrea tieschap wordt aangevuld, ..Door zuinig te leven hebben we 40.000 gulden gespaard. De meters asfaltactie die we vorig jaar zijn begonnen, waarbij ie dereen symbolisch een meter asfalt kon kopen, heeft inmid dels zo'n 12.000 gulden opgele verd. Als blijkt dat er na alle acties nog geld nodig is. doen we een beroep op organisaties als Jantje Beton of de sportto- talisator, die de opbrengsten van lotto en toto beheert", zegt Coureur-bestuurslid Arjan Korthout. Wittekoek noemt het parcours 'van levensbelang' voor de Vlaardingse wielervereni ging. „Op het huidige elubpar- cours in het industriegebied De Vergulde Hand is een wed strijd rijden veel te gevaarlijk. Vooral op woensdagavonden is er te veel verkeer", aldus Wittekoek. Met het nieuwe parcours hoopt Wittekoek zijn vereni ging en het wielrennen in Vlaardingen nieuw leven in te blazen. De dalende lijn in het ledental moet worden omge bogen, De afgelopen jaren zijn leden vooral weggegaan. Waar vroeger de amateur- ploeg nog ui t meer dan twintig man bestond, waren er het af gelopen seizoen nog maar acht in koers. 010-4343685 Peter Voshol, dit jaar goed voor een etappezege in de semi-klassieke omloop van de Hoekse Waard, en de in 1990 wat teleurstellende Hans-Pe ter Meijer waren begin dit jaar de blikvangers die hun Cou reur-shirt inwisselden voor dat van een andere vereni- js ging. Hun nieuwe vereniging 2 gen, respectievelijk Excelsior J Gouda en Westland Wil Voor- o uit, konden hen meer facilitei- ten bieden, zowel wat betreft J= het programma (klassiekers) als kleding en materiaal. „Met dat nieuwe parcours ho- pen we dit soort jongens terug te krijgen. Zij leveren de pres- taties waarop sponsors, die we hard nodig hebben, afkomen. Om ze wat te bieden, gaan we volgend seizoen samen met de Rotterdamse wielervereni ging De Pedaalridders promo- tieklassiekers rijden", licht Wittekoek toe. Elke vereniging die zich in schrijft voor deze competitie rijdt zes klassiekers. In elke wedstrijd zijn punten te ver dienen. Aan het eind van het seizoen maakt de Wielerunie (KNWU) de balans op. De twee hoogst geklasseerde clubs promoveren naar de top- competitie, waarin de beste clubs strijd leveren met natio nale sponsorploegen. Aan deelneming aan deze competi tie zijn door de KNWU voor waarden verbonden. Zo moeten er een ploegleider en een materiaalwagen zijn. Wittekoek: „We praten dan over een bedrag van ruim 5.000 gulden. Alléén kunnen we dat niet betalen en de Pe daalridders ook niet. Daarom hebben we besloten samen te rijden en de kosten te delen. Ook gaan we proberen onze basis te verbreden. Er moeten meer jeugdrenners komen. Om reclame te maken voor de wielersport en onze vereni ging gaan we op dat nieuwe parcours 'dikke-banden-wed strijden' houden, voor renner- ges die graag een wedstrijdje rijden, maar geen licentie heb ben. We hopen dan dat ze lid worden van De Coureur. Op ons parcours, dat geheel is af gesloten voor het overige ver keer, kunnen ze dan trainen onder leiding van een trai ner". Om al die plannen en het on derhoud van het parcours te financieren, probeert voorzit ter Wittekoek meer clubs te interesseren in het gebruik van het parcours. „Het is ide aal voor bij voorbeeld rolski- en skeeler wedstrijden. Er zijn al wat contacten met vereni gingen uit Maassluis. Zo heeft de Maassluise atletiekvereni ging AV Waterweg interesse Ed Witte- koek..."Basis verbreden'... getoond". Ook samenwerking met 'grote buur' Westland Wil Vooruit (WWV), dat in de Naaldwïjkse Broekpolder nog steeds geen grond kreeg tóegewezen voor een traimngsparcours (hoewel er wel geld is-voor een clubge bouw), sluit Wittekoek niet uit. Hij stelt zich wel terughou dend op. „Misschien dat ze bij ons op het parcours komen trainen. Ik hoop eigenlijk stie kem dat de renners die bij WWV niet aan de bak komen, overschrijving aanvragen naar onze vereniging". Wittekoek verwacht dat in juni 1991 de eerste wedstrijden op het nieuwe parcours kun nen worden verreden. „We zijn optimistisch. Zo hebben we al plannen voor de officiële opening, die ergens in septem ber plaats moet hebben. We willen dan een tweedaags sportevenement organiseren, waar alle categoriën een wie lerwedstrijd rijden, maar waar ook atletiek- en skeelerwed- strijden worden gehouden". „Als je nu over het terrein loopt, dan kun je haast niet ge loven dat het zo ver is. AI die jaren zijn we bezig geweest en volgend jaar fietsen we er", droomt Wittekoek alvast. 's Gravenzande Het con trast is groot. Jan Augustinus, het 'buitenbeentje' in de schaatssport, buigt zich tegen woordig over de lijsten met uitslagen. Als nieuwe voorzit ter van de gewestelijke techni sche commissie is hij mede verantwoordelijk voor de se lectie van het schaatstalent in Zuid-Holland en derhalve ook betrokken bij de talenten uit het Waterweg-gebied. „Nadat ik in 1978 met het schaatsen op de kortebaan stopte, ben ik eigenlijk nooit weg geweest", zegt de in 's Gravenzande woonachtige oud-sprinter. „Ik heb steeds alle kampioenschappen be zocht, vanaf 1986 doe ik dat als reisleider bij een reisbureau in Hoorn, dat reizen naar schaatswedstrijden organi seert. Een paar jaar geleden ben ik als starter begonnen op De Uithof, daarna heb ik een scheidsrechterscursus ge volgd. Laatst tijdens de inter nationale sprintwedstrijden op De Uithof fungeerde ik als scheidsrechter". „Als schaatsscheidsrechter wil ik zo hoog mogelijk komen. Temeer daar arbiters als Jan Charisïus en Roel Sol een dag je ouder worden. Landelijk ben ik met het oud-kernploeg lid Sjaak de Koning de jongste scheidsrechter", vertelt Au gustinus (41), die ooit samen met Sjaak de Koning jr, alsme de Jan Bazen (Zevenhuizen) en Huib van der Starre (Reeu- wijk) in de ploeg van Jong Oranje zat. „Jan Bazen, die sneller reed, kwam daarna in de kernploeg. Ik begon te tob ben met mijn knie en ben ge stopt. Dat was in 1972. Daarna heb ik nog zes jaar aan korte baan-wedstrijden deelgeno men", „Omdat ik regelmatig de wed strijden op De Uithof Bezocht vroeg Boeisma, vice-voorzitter van het gewest Zuid-Holland en gewestelijk tc-voorzitter, of ik zitting wilde nemen in de gewestelijk technische com missie, Dat is twee jaar gele den. Samen met Cock van der Eist zat ik er in voor de korte baan. Dit jaar ben ik in de li- ceqtiehouders-vergadering gekozen tot voorzitter als op volger van Boeisma. die-nog wel deel blijft uit maken van de tc. Die voorwaarde heb ik gesteld". De sectie hardrijden in de ge westelijke tc wordt gevormd door Jan Augustinus, Piet Bijl- sma (secretaris), Simon Smit (penningmeester), Nico van der Walle, Cock van der Eist, Gerben Boeisma en Jaap Slui mer. Uitpluizen „Wij maken onder meer de se lecties voor de IJssel Cup en Residentie Cup", beschrijft Augustinus zijn werkzaamhe den. „Ik zit constant in de cij fertjes te pluizen. Ook heb ik van 39.77 sec. op de 500 meter. Jan-Jan Brouwer, die in de kernploeg zit, kwam in die zelfde wedstrijd tot 39.29. Ook zijn trainingsmaatje Jeroen Straathof maakt goede vorde ringen". Ooit had de Westlander, die nu werkzaam is in de bloemen- pvermeerdering en voorheen regelmatig op woensdagavond - in de horeca, als schaatser ook op De Uithof contact met de een mooie toekomst voor zich. trainers van de gewestelijke selecties. Voor de dames en heren is dat Hans Veldkamp (Den Haag), voor de sprinters André Kraaijveld (Bardinx- veld), voor de junioren Wim den Elzen (Zoetersvoude) en Wim Borst (Voorhout). Dit sei zoen voor het eerst hebben we een baanselectie voor afvalli gen van de gewestelijke selec ties. Die groep traint onder lei ding van Dirk de Bles (Den Haag) en Jan de Kok (Schie dam). We hebben die selectie gemaakt om de teruggang naar de clubs ie overbruggen. Anja Boilaart, die vorig jaar uit de kernploeg verdween, zit daar ook in". Is er in een groot schaatsge- west als Zuid-Holland nieuw talent in aantocht? Augusti nus: „Een jongen die nu al ont zettend hard gaat is Marcel Bliek. Hij reed laatst een tijd Internationaal brak hij echter niet door. Zijn beste tijden op de 500 en 1000 meter zijn 39.83 en 1.23.8 op de baan in Inzeil. „Ik kwam wat nonchalant over, maar ik deed toch veel voor het schaatsen. Toen ik in Jong Oranje zat, heb ik geen training in Overveen. gemist. Op 15-jarige leeftijd ging ik van school af, dan heb je toch wel wat voor het schaatsen over". Jan Augustinus was een pure sprinter, maar eens liet hij zich in het idyllische Inzeil op een achternamiddag verleiden tot een tien-kilometerrit tegen Klaas Renes, een aidere sprinter. Het werd een eindtijd van in de achttien minuten. „Renes had nog een pakje brood meegenomen voor on derweg", grinnikt de Westlan der als hij aan dat voorval te rug denkt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2