Gemeente bang voor'25 jaar klerezooi' ispori Maassluis huldigt kampioenen 1] WATERWEG Musis Sacrum stelt teleur in eigen huis Cynische raadsleden op stinkende afvalberg KERST 1990 SPORTAGENDA 'In vier maanden tien jaar ouder geworden' Flairck Jeugdstad NOG NOOIT SPEELDOZEN RAAMDEKORATIES SLINGERS KERSTMANNEN KAARSEN enz. KOM KIJKEN FRANS van THIENEN Kiebert uit roulatie DWS bekert NAPRATEN NIET fsCHIËDAM Het eerste deel van de jubileum-toemee van de groep Flairck wordt nagenoeg in de Brandersstad afgesloten. rijdag 14 december geven de vermaar de muzikanten hun voorlaatste concert in het Passa- getheater. Zij hadden De Reünie-toemee ook al in het Waterweggebied aangevangen: begin oktober in de thuishaven van bassist Stan Stolk, Vlaardingen Op De Reünie spelen ook voormalige Flairck-ledên een partijtje mee. Het is de laatste keer dat de groep min of meer in de buurt een optreden geeft. In maart wordt nog een tweede deel aan de taernee ge plakt, maar dan komt Flairck niet dichter in de buurt dan in Dordrecht. VLAARDINGEN Jeugd stad blijft gespaard voor de be2uinigingsgolf in de welzijnswereld. Ook dit jaar kunnen de Vlaar dingse kinderen in de kerstvakantie weer terecht in de Lijnbaanhallen voor creatieve spelletjes. Jeugd stad staat deze keer in helleken van strips en stripfi guren. Jeugdstad wordt dit keer gehouden op 27, 28 en 31 december en 2,3 en 4 januari. Een campagne onder het bedrijfsleven moet extra geld opleveren, zodat de toegangsprijs laag gehouden kan worden. De or ganisatie vindt dat ten kaartje niet duurder mag zijn dan/2,50. Jeugdstad is bedoeld voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Bonds jaren Tijdens een feestelijke bijeenkomst aanstaande vrij dag zal de Industriebond FNV haar Vlaardingse ju bilarissen huldigen. Vijfennegentig leden worden beloond voor in totaal 3280 trouwe hondsjaren. Lex Albers. hoofd van het district Rotterdam, zal hen namens het bondsbestuur feliciteren. De feestelijke bijeenkomst vindt plaats in zaal 'Middelhuyse', Ko- ninginnelaan 403. Aanvang's avonds acht uur. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 11 december 1990 MAASSLUIS Registratie Wethouder Lïesbeth Snoeck heeft vandaag een ge automatiseerd registratiesysteem in gebruik geno men'. Het Gemeentemuseum is één van de eerste die deze apparatuur voor een museumjaarkaart instal leert. Het systeem is een gevolg van de samenwerking tus sen de Stichting Museumjaarkaart en de Rabobank. Met de kaart denkt men dat het bezoek aan musea in ons land zal toenemen. De kaart, die ook gewoon te koop is bij musea en de VVV, kost voor volwassenen 40 gulden, voor 65-pIussers 25 gulden en voor jonge ren tot en met negentien jaar 15 gulden. HOEK VAN HOLLAND Skatebaan De kans dat er in Hoek van Holland een skateboard- baan komt, is aanmerkelijk groter geworden. C. van der Pol, voorzitter van de deelraadscommissïe voor sporten recreatie, verwacht dat zo'n voorziening be taald kan worden uit de pot 'kleine voorzieningen in de wijk'. In die pot wordt geld gestopt, wanneer er nieuw bouw heeft plaats gevonden. Het gaat om driehon derd gulden per nieuwbouwwoning en gezien het aa ntai huizen dat de laatste tijd in Hoek van Holland is gebouwd, is dat bedrag aardig opgelopen. De ska tebaan kost ongeveer 10.000 gulden. De Hoekse jeugd kwam onlangs naar de vergade ring van de commissie sport om opnieuw te pleiten vooreen skateboardbaan. i SCHIEDAM woensdag 12 december kindertbeatergroep Hobo: als ]e gek doet, gooi ik je weg/ Roo Roosenzaal, 14.00 uur. donderdag 13december •jazzconcert Celebration of difference, theatercafé De Tender, 21.30 uur. cabaret Magnolia, Alvast bedankt voor het komen, De Teersloof, 20.30 uur. De Haver», van 14.00 lot 15.30 uur. De Gebroeders Leeuwen hart {jeugdtheater). Stads gehoorzaal. 14.00 uur. natuur- en milieuclub De Redders, Weeshuisplein 18, van 16.00 tot 17.30 uur. donderdag 13 december kerstviering in trefcen trum De Bijenkorf {Reiger laan 105} met zangkoor Da Capo, 20.00 uur vrijdag 14 december kerstbingo, trefcentrum De Bijenkorf, 14.00 uur. door AAO RIETVELD Vlaardingen Pas toen hij zijn' verstopte neus had gesnoten werd! wethouder Ton van der Steen (D66) de rioollucht ge waar op afvalberging Spaam- woude bij Velsen. ,,'t Stinkt hier behoorlijk zeg", snoof de ver kouden bestuurder. Vlaardingse raadsleden stapten vrijdag in de bus voor een reisje naar de afvalbergingen Nauerna en Spaarnwoude bij Velsen. Zij wilden er met eigen ogen 2ien wat de pro vincie voor het recreatiegebied Lic- kebaen tussen Vlaardingen en Maassluis in petto heelt. Het pro- vinciaal afvalbedrijf Proav wil daar de komende twintig jaar bouw- en sloopafval en 'daarmee te verwer ken afval' storten. Op de dertig me ter hoge berg zouden na het sluiten van de stortplaats recreatieve voor zieningen worden aangelegd, Na een ritje rond de door een kolo nie meeuwen bewoonde vuilnisbelt in Nauerna en een kwartierde rondbaggeren op de stinkende belt in Velsen voelde wethouder Van der Steen zich gesterkt in zijn ver zet tegen de afvalberglng Lieke- baert. „Je moet er toch niet aan denken dat wij in Vlaardingen 25 jaar met zo'n klerezooi zitten? Da's nogal goed voor de naam van de stad zeg". Ook raadsleden spraken in Spaam- woude hun vrees uit voor de grote vuilnisberg in de polder ten westen van de stad. „Deze berging ligt een heel stuk verder van de bebouwde omgeving dan die in Vlaardingen, Hier is in de wijde omtrek geen. huis le zien", viel VVD'er Bram Zonne op. „In Lickebaert zullen ze veel meer verontreinigd afval accepte ren dan hier", wistSP'er Remi Pop- pe. Terug in Vlaardingen was voor Van der Steen de conclusie heel duidelijk: „Wij zullen alles doen om de komst van afvalberging Licke baert te verhinderen". Op 9 januari krijgt Van der Steen de kans zijn standpunt voor de Raad van State te verdedigen in een door de ge meente aangespannen procedure tegen de provincie. Uitzichtheuvel Vertegenwoordigers van de pro vincie Noord-Holland en het recre atieschap Spaamwoude deden vrij dag een vergeefse poging het eynis- me van de raadsleden te overwin nen. Zij wilden de Vlaardingers overtuigen van de zegeningen van een afvalberging. Zij spraken ook niet van berging, maar van 'uit- zichtheuveF. „Dat klinkt een stuk beter", schamperde Poppe. De Noordhollanders wilden de raadsleden op excursie graag ver tellen hoe prachtig het recreatiege bied Spaarnwoude mede dankzij de dertig meter hoge bergen afval is geworden. „Het recreatieschap wil de heuvels en wij hadden spullen om in die heuvels te stoppen", sprak een vertegenwoordiger van de pro vincie verhullend. „U ziet, dat zijn markante elementen in het land schap geworden", zei een woord voerdervan het schap. „Dat zijn be hoorlijke heuvels, die geven het ge bied een heel bijzonder aanzien. Je kunt er vanaf skiën en hanggli- den". Naar die verhalen hadden de Vlaardingers geen oren. Zij wilden vooral horen welke gevaren er kle ven aan een afvalberging, zodat zij zich met succes kunnen verzetten tegen het plan van Zuid-Holland om in het Lickebaertgebied zo'n stort aan te leggen. Om de Verkooppraatjes' van schap en provincie moesten de raadsleden alleen maar hartelijk lachen. „Zie je dat al voor je: hanggliden over de Waterweg", grijnsde PvdA'er Bert Kandel. „Vliegje zo naar de AVR". „Ze verkopen het leuk", glimlachte Ciska Verhart (D66). De selectief luisterende raadsleden onthielden de negatieve punten uit de betogen van hun gastheren het best. Dat de provincie na het ope nen van de berging „regelmatig was komen vragen of ze er nog iets bij mocht storten".' Dat bij het stich ten van een fonds voorde 'eeuwig durende' contröle op de stort geen rekening is gehouden met geldont waarding, zodat het onderzoek in de loop der jaren steeds minder wordt. Dat het vervuilde water uit de sloot rond de berging in een zui veringsinstallatie wordt gereinigd en het slib van die installatie ver volgens weer op de berging wordt gestort. „Hier is sprake van een eeuwigdurend proces", zei Poppe, Doorlekken In de bus naar Noord-Holland liet met name Remi Poppe al merken, dat hij geen enkel vertrouwen heeft in de beheersmaatregelen die de provincie wil treffen en de contröle die op de stort in Lickebaert zal worden uitgeoefend. Somber ziet wethouder Van der Steen uit over de enorme afvalber ging Spaarnwoude. Hij moet er niet aan denken, dat in Vfaardingen ook zo'n stort in gebruik wordt genomen. „Er komt een laag folie van twee millimeter om doorlekken van ver vuiling te voorkomen", hield hij VVD'er Bram Zonne voor. „Maar met die methode is nog helemaal geen ervaring opgedaan. Wat ge beurt er als dat folie na verloop van jaren verhardt en bros wordt? Wat als het lek raakt? Gaan ze dan die berg weer afgraven?" Het verhaal van Henk Valstar, die al sinds 1974 procedeert tegen de af valberging Nauerna, bevestigde de bangste vermoedens van de Vlaar dingse volksvertegenwoordigers. Valstar, wiens huis slechts door een dijk wordt gescheiden van de vuü- stort, klaagde vooral over gebroken beloften. De stort in het Noordhol landse plaatsje zou volgens het oor spronkelijke plan niet boven de dijk uitkomen. Maar dat uitgangs punt heeft de provincie losgelaten. Er zou in Nauerna slechts bouw- en sloopafval worden gestort. Maar in middels heeft de provincie zichzelf een 'gedoogbeschikking' gegeven, die ook de stort van chemisch afval toestaat. De berg vuil zou aan hel einde van elke dag met schone grond worden afgeü°kt. Daar is volgens Valstar geen sprake van. Ook aan de toezegging dat er geen stinkend vuil zou worden geloosd en dat de stort geen ongedierte zou aantrekken heeft de provincie zich volgens Valstar niet gehouden. Oorlog „Als het plan voor Lickebaert door gaat verklaren wij de provincie de oorlog", sprak Poppe militant in de bus naar huis. „En wat dat betekent zuilen ze wel merken. Dat wordt heel vervelend". De SP'er had zich overigens ook voor de excursie naar Spaarnwoude al in zulke be woordingen uitgelaten. De wrange grapjes van zijn collega raadsleden maakten duidelijk, dat ook bij hen de weerzin tegen de af valberg! ng groot is, „Wat wordt Ne derland toch mooi", sprak Zonne hoofdschuddend bij het verlaten van Nauerna, „Als je heel selectief kijkt zie je hier en daar nog een klein stukje landschap". Fractievoorzitster Jopie Schuma cher van het CDA had als enige problemen met het feit, dat een an dere gemeente met het afvalpro bleem wordt opgezadeld als Vlaar dingen de strijd tegen de provincie wint. „Van mij hoeft die berging er niet te komen", zei haar partijgeno te Wil Baris. „Ja, dat zal iedereen zeggen", antwoordde Schumacher. „Niet bij mij. wel bij de buren. Moe ten ze dan in Schiedam of Maassluis gaan storten?" Wethouder Van der Steen heeft geen last van gewetensnood. „Wij zijn niet zo a-sociaal dat we simpel weg zeggen: stort het maar bij de buren. Laat de provincie naar een locatie zoeken die minder dicht bij woonbuurten ligt. Langs de zee of op de Maasvlakte bij voorbeeld. Dat lijkt mij heel wat verantwoorder". En al xs zijn standpunt er niet door veranderd. Van der Steen heeft de excursie wel nuttig gevonden: „Ik vond het heel indrukwekkend om daar temidden van dat puin te Io nen". VLAARDINGEN I I MAASSLUIS woensdag 12 december kinderinstuif met Alfred jodokus Kwak, buurthuis donderdag 13 december film Major league, Schuur- kerktheater. 14.00 en 20.30 zag u zoveel kerstartikelen bij elkaar Duizenden ballen prachtige pieken echte kunstbomen Kerstfiguren groepen kerstverlichting kerstkleden mos, engelenhaar, bewegende - Broersveld 106-108 Schiedam-C Maassluis In navolging van Schiedam, benut ook Maassluis de maand de cember om de eigen kam pioenen eens in het zonne tje te zetten. Aanstaande donderdag (aanvang acht uur) zal burgemeester Hans van Es de sportieve winnaars uit zijn gemeente in de burgerzaal van het stadhuis huldigen. Het gaat h'ierbij om de kampi oenen uit het seizoen 1989- 1990. Andermaal blijkt dat sportschool Mahorokan dé absolute topclub uit de Maassluise sportwereld is. Van de budosport-vereniging worden zowel het eerste judoteam (heren) tot 21 jaar, dat kampioen van Zuid- Holland werd, als de hoogste senio renselectie, die in de eigen catego rie dezelfde prestatie leverde, geëerd. Bovendien worden van Ma- horkan zes dames (Nathalie Kunst, Monique Janssen, Cirtdy Sneevliet, Anette Soleman, Chantal Han en Cindy Grauwmeijer) en acht heren (Alex van Herk, Carlo Fenders, Marcel Wisse, Dennis van Velzen, Emiel Pruim, Micha van Herk, Pa trick Klok, Jan van Buren en coach Koos Henneveld) in de schijnwer pers gezet. Deze judoka's werden of kampioen van Zuid-Holland of Ne derlands kampioen. Verder reikt burgervader Van Es medailles en oorkondes uit aan de dames-junioren en jongens-aspi ranten van Unitas'53 (handbal), het eerste mannenteam en eerste junio ren-drietal van TOG (tafeltennis), het dameselftal van MSV71 (voet bal) en het herenteam van MVC (volleybal). Bij de individuele spor ters worden naast de genoemde ju doka's ook Richard Prins en Kenny Christlow van gymnastiekvereni ging Ad vendo geh uldigd. Ambtenaren De prestaties van de Maassluise ge meente-ambtenaren Han van de Week, Piet van Loenen, Ab van Rijn werden door de Maassluise Sport- en recreatieraad (MSR) te vens goed bevonden voor een me daille. Dit drietal eindigde bij de eerste drie bij het Nederlands kam pioenschap halve marathon voor ambtenaren. Van de Weck werd eerste bn de senioren, Van Loenen en Van Rijn respectievelijk tweede en derde bij de veteranen. De avond in de burgerzaal zal wor den opgeluisterd door zanger Hans van Katwijk en een ingehuurde disc-jockey. Bovendien geeft het Tae-Kwond o-tcam van Mahoro kan een demonstratie. Het eerste team van Mahorokan, dat donderdag wordt gehuldigd voor het in het seizoen '89/'9D behaalde kampi oenschap van Zuid-Hottand, Schiedam SFC-trainer Jan Bak steen moet het voorlopig zonder de diensten van Rob Kiebert stellen. De 32-jarige middenvelder brak vorige week tijdens de competitie wedstrijd tegen VOC in een on schuldige botsing een stukje bot van het kniegewricht. Omdat ook zijn kruisband enigzins is gekwetst, zal Kiebert zeker tot na de winterstop buiten de lijnen moeten blijven. De blonde dynamo van de zwalkende Thurtede-club, die onlangs in het duel met DHL uit het veld werd gestuurd, zal daar door ook de derby op 23 december tegen zijn voormalige dub Excel sior'20 missen. Schiedam Het herenteam van DWS komt vanavond in actie in de derde ronde van de NHV-beker. De tweede divisionist, die zondag in Vlaardingen de beladen derby te gen koploper WIK afwerkt, treedt om half negen aan tegen Fides- /Westlandia. Plaats van handeling is sportzaal De Pijl in Naaldwijk. De handbalsters van DWS konden na de loting enige teleurstelling niet onderdrukken. DWS is immers wéér gekoppeld aan Copes/Her mes, een ploeg die het dit jaar al verschillende keren tegenkwam. De wedstrijd tussen beide eerste-di- visionisten wordt op dinsdag 18 de cember in de Sehiedamse Margrjet- hal gespeeld. Aanvang acht uur. Schiedam De stedenont- moeting, waaraan bij de jeugd veertien en bij de senio ren zeventien ploegen deel namen, is voor de organise rende club, Musis Sacrum, een lichte teleurstelling ge- Tjp« voor daze rubriek kun! ti doorgever» aan de eportredaklie van deze kranl, post bus 4008,3130 KC Vlaardinfi«n. P« aportr*- daktia ia overdag felefonieclt bereikbaar on der nummer 010-4345209 en In d« avonduren onder nummer 010-4056509. DJNSDAG11 DECEMBER Handbal: 20.30 Fides/Westlanöia—0WS (heren; derde ronde NHV-beker) in De Pijl Ir» Naaldwijk. WOENSDAG 12 DECEMBER Biljarten: 19 30 Voorwedstrijden bandstoten vijlde klasse klein »n De Oude Markt te Vlaar dingen (poule Zf. Zaalvoetbal: Westwllkhai Vlaardingen: 21.00 DVO'32—Meeuwenplaat, 22.20 RKWIKMVV'27. DONDERDAG «DECEMBER Biljarten: 19.30 Vootwedstrijden landsloten vijfde klasse klein in 'l Spinnewiel te Vlaardin gen (poule 3), 19.30 Voorwödstrijden bandsto ten Wjfde klasse klein In De Kroon te Vlaardin gen (poule 4); Korfbal: derde bekerronde: sporthal AJexanderpQldsr Rotterdam: 20.20 TrekvogelsVlaardingen, VRIJDAG 14 DECEMBER Volleybal 19.45)1 ofifVoVeRo (b). worden. De Sehiedamse se niorenéquipe begon als een van de favorieten aan het evenement, maar eindigde op een zevende plaats met 7032 punten, wat een gemiddelde van 175.8 opleverde. Vlaar dingen deed het beter en kwam terecht op een ver dienstelijke tweede plaats met 7182 punten (een gemid delde van 179.55). Winnaar bij de senioren werd Rotterdam-Centrum, dat 7209 punten bijeen gooide tegen een gemiddelde van 180,23. Achter Rotterdam-Centrum en Vlaar dingen eindigde Zwijndrecht met?U3 op de derde positie. Bij de junioren deed Schiedam het beter. Met enige trots boogt de club op het goede resultaat van de junioren van zestien tot en met achttien jaar. Met 2829 punten (een 'gemiddelde van 188.6) bleef de gastheer Vlaar dingen (tweede met 2466) en Hellevoetsluïs (2450) de baas. De aspirantenpoule werd gewon nen door Rotterdam-Centrum (2389), voor Hellevoetsluis en Vlaardingen. JAN BAKSTEEN (51) maakte geduiende zefstienjaarfurorealaeennietal te zachtzin nig acterende, maar ook voel scorend» spits in het betaalde voetbal. De Vlaardlnger is reads vijftien seizoenen aktïet als trainer en koos, nain da afgelopen tv»ee jaar de hoofd macht van RKWIK op de rails te hebben ge- zot, voor de overstap naar het Schiedsmaa SFC, Ongetwijfeld had hij zich bij de Sehie damse derde klasser een ander competitie- verloop voorgesteld, want zijn ploeg bevindt zich in cfe gevarenzone en kwam zondag nog verder In de problemen doordat er met 6-3 werd vertoren van hat bezoekende DRL. door SANDER SONNEMANS Het gaat niet best met SFC. Hoe komt dat? „Om te beginnen had ik niet ver wacht met deze groep voor de dag te moeten komen, vorig jaar te kende ik rond de kerstdagen mijn contract en heb het eerste in die tijd regelmatig zien spelen. Er werd goed voetbal getoond en ik zag het best wel zitten. Maar na het vorige seizoen vertrokken er plotseling negen spelers van het eerste en moest ik keihard wer ken om een nieuw team te forme ren". „We gingen redelijk,van start met een gelijkspel en daaropvol gend een overwinning. Tegen VDL thuis verloren we met 1-0 en misten we in de laatste minuut een strafschop. Daarna moesten we drie keer op rij de punten de len, dus om te zeggen „dat we slecht begonnen, nee' Maat hoe komt het dan dat SFC de laatste weken zulke teleurstel lende resultaten boekt? „Het gaat allemaal niet meer 20 vlotjes als dat het zou moeten. Doordat Harrv van Kapel enkele weken geleden geblesseerd raak te, viel er toch een gat en moest ik de boel omgooien. Met Hans Ber nard van wie je je toch kan af vragen of hij een potentiële eerste elftalspeier is als laatste man ging het aanvankelijk niet slecht, want we wonnen van Hellevoet- sluis. Nu is Rob Kiebert weer uit geschakeld en zo blijf je maar schuiven. Ik heb de laatste tijd een elftal binnen de lijnen gehad, dat niet één keer dezelfde samen stelling had". Was dat de oorzaak van de bla merende 6-3 nederlaag tegen DRL „Hans Bernard moest afhaken omdat zijn schouder uit de kom •was en alsof het nog niet genoeg was viel ook Richard Marrevee met een hersenschudding uit. Veel tijd om te sleutelen had ik niet, want dooc individuele fou ten viel het ene doelpunt na het andere". Goede tijden, slechte tijden dus bijSFC? „De structuur van SFC klopt mijns inziens niet helemaal Wat Aad Gudde en Martin Schaap hebben gedaan, weet ik niet, maar de club stormde na het kampioenschap in de eerste klas se van de RVB wel even door naar de tweede klasse- Als je op een hoger speelt, moetje natuur lijk wel meegroeien met bijvoor beeld de accomodatie. Ook nu is het nog steeds zo dat als ik eens een extra training in wil lassen, dat niet kan omdat alle velden al bezet zijn. Dat stuit me ontzettend tegen de borst. De club kan er zelf 1 niets aan doen, maar toch". Een van de spelers beweerde dat je gedreigd zou hebben met op stappen. .Misschien heb me een keer min der lovend over de gang van za ken uitgelaten, maar iets derge lijks heb ik nooit gezegd. Wel heb ik het bestuur te kennen gegeven dat als men dacht onder een an dere trainer en met het huidige spelersmateriaal beter te kunnen presteren, ze niet moesten wach ten. Het bestuur heeft vervolgens het oor te luisteren gelegd bij de spelersgroep, die het vertrouwen in mij uitsprak". Hoe denk je overhel verdere ver- Joop van de competitie? „Iedere keer denk ik het plaatje rond te hebben en dan krijg ik weer te maken met schorsingen, ziektes en blessures. Ja, ik ben de afgelopen vier maanden tien jaar ouder geworden. Maar degrade ren doen we absoluut niet. Daar zit ik niet over in, DHL vliegt er onherroepelijk uit en als je het mij vraagt redden Overmaas en Excelsior'20 het ook niet. Joh, als we drie keer achter elkaar win nen, behoren we ineens bij de middenmoot. De groep is goed bezig dus die mogelijkheid zit er zeker in".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2