Plaza met kunstwerk uit de kou si n Geduld gevraagd voor gebako-veld 15 WATERWEG rj BRIEVEN Marktplein bij De Loper moet nog ingeburgerd raken' Bestuur groter, selectie kleiner Amnesty Oprit is te lastig Kerstboomlichtjes J Kinderopvang Poppen Algemene ledenvergadering Excelsior Maassluis gWATERWEG Amnesty International houdt aan het eind van deze week drie bijeenkomsten. Morgen (aanvang half acht) wordt m de Immanuelkerk in Maassluis tij dens de maandelijkse schrijfavond aandacht besteed aan gevangenen in Colombia, Irak en Guatemala. Met name gaat het ditmaal om de Colombiaanse mensenrechten-activist dr. Alirio Pedraza en Luis Pajarito uit Guatemala. In Vlaardingen is aanstaande vrijdagavond een fak keloptocht. In een mars door het centrum van deha- ringstad wil Amnesty protesteren tegen de schen ding van de mensenrechten in de wereld. De op tocht begint om half acht en duurt een uur. Schiedam sluit zaterdag de rij af. In de Brandersstad staat Amnesty met een stand de gehele dag bij wa renhuis de Hema, waar actiekaarten en kerstkaar- tente koop zijn. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 12 december 1990 SCHIEDAM Een traditie is er om in ere te houden. En dus gaan morgenavond met enig protocol de lichtjes in de kerstboom, die op de Koemarkt wordt geïnstalleerd, weer aan. Zoals gewoonlijk is de spar aangeleverd en geschonken door het Zweedse bedrijf Sandwik. Directeur Cuppens zal samen met burgemeester Scheeres het officiële gedeelte voor zijn rekening nemen. Aan de ontsteking van de kerstlichtjes gaat eersteen Iampionnenoptocht vooraf. Die begint om zeven uur bij het oude stadhuis op de Grote Markt. De harmo nie van Harpe Davids gaat de kinderschare vooraf. Zij zullen bij de kerstboom ook de samenzang, vanaf half acht, begeleiden. De kerstgedachte leeft morgen toch al, want in de Hoogstraat is een vier man sterke jury in de weer om de mooiste kerststal te ontdekken. Voormalig direc teur van het Stedelijk Museum Hans Paalman, de VVV'ers Wil Voigt en Ruud Pillard en het oud- hoof d van de educatieve dienst van het Rotterdamse museum Boymans-van Beuningen M. Janse bepa len welke kerststal als mooiste uit de bus komt Bridge-drive In clubhuis 'de Toekomst' op sportpark Thurlede wordt zaterdag 22 december de jaarlijks terugkeren de Vkerst-drive gehouden. Niet alleen de gevorder den kunnen er de kaarten schudden, want begin nende bridgers kunnen spelen op de begïnnerslijn. De zaal gaat open om 19.30 uur en in verband met de grote belangstelling dient men zich voor 15 decem ber op te geven bij familie Wever (4738543), Corry Steenbergen (4708154) of Henk de Groot (4731660). VLAARDINGEN In september gaat in Vlaardingen een opleiding van start die buitenlandse meisjes en vrouwen moet be kwamen in professionele kinderopvang. De oplei- ,ding is een initiatief van de Stichting migranten ou derraad (Stimar). Kinderopvang, vindt Stïmor, is nog te veel een zaak van en voor Nederlandse ouders en begeleiders. De nieuwe opleiding kan daar verandering in brengen. Vrouwelijke migranten met LHNO-B of een 'hoger' diploma en een goede beheersing van de Nederland se taal kunnen zich voor de opleiding laten inschrij ven. De part-time opleiding duurt in totaal twee jaar. De lessen worden gegeven door Amy Janson en Nels Fillikis. Inlichtingen: telefoon 010-4349978 of 4355011. MAASSLUIS Max L. Wolters uit Naarden is er vroeg bij. Nu al vraagt hij aandacht voor 2ijn poppenbeurs op zater- 'dag 5 januari in de Koningshof. Dat hij al een maand 'tevoren met zijn evenement leurt, heeft een goede reden. Op zijn beurs mogen ook poppenmakers en - maaksters uit Maassluis en omgeving exposeren. En zij hebben, vermoedt de organisator, vast enige .tijd nodig om zich daarop voor te bereiden. Bij eer dere tentoonstellingen in de regio Vlaardingen, Rotterdam, Naaldwijk heeft de poppenvriend uit Naarden gemerkt dat de liefhebbers maar wat graag met hun eigen werk op de proppen komen. „Ze vin den het een stimulerende ervaring. Hun werk wordt uit de beslotenheid van de huiskamer gehaald en ze komen in contact met andere poppenmakers", aldus Wolters. De expositie is onderdeel van Wolters' beurs, waar poppenmakers uit het hele land zien wat met ver schillende technieken en materialen zoal mogelijk is. Wie zich voor de expositie wil opgeven: L. Wol ters is telefonisch bereikbaar onder nummer (02159) 49378. aMAASLAND Huisartsen Huisarts J.B.M. Derksen doet zijn praktijk per 1 ja nuari over aan zijn zoon H.B.F. Derksen. Derksen senior wordt op 6 januari 65 jaar. Het besluit van dokter Derksen, om er wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd mee te stoppen, betekent het tweede vertrek van een Maas- Iandse huisarts in precies één jaar. Vorig jaar decem ber beëindigde dr P. Moordam op 62-jarige leeftijd zijn praktijk, om die over te doen aan H. Blaauw- boer. Dokter J.B.M. Derksen is ruim twintig jaar als huis arts in Maasland werkzaam geweest. Hij houdt een afscheidsreceptie op zaterdag 15 december. Vlaardingen - Het is guur op het Marktplein van de ver nieuwde Loper. Een koude wind teistert de lange winterjas van de huisvrouw, die het aan durft onder de arcades vandaan te komen om het plein over te steken. Het is geen pretje. De veilige beschutting van de win kelgalerij valt te prefereren. Tussen twee winkels is een gapend gat. Het je de aanvoervveg voor de marktkooplui, die elke donderdag op het plein hun koopwaar uitstal len. Nu er geen markt is, trekt de wind van het ene gat naar het ande re aan de overkant, onderweg de voetgangers teisterend. Ook biedt de opening tussen de winkels de ge legenheid een blik te werpen op de in aanbouw zijnde woningen. Kale, grijze muren werpen hun schaduw vooruit, maar zorgen er wel voor dat het blikveld op het marktplein blijft gericht. Het is een vreselijk tochthol", zo typeert een winkelende dame van rond de zestig het winkelcentrum. Zij zegt een regelmatige bezoeker van het winkelcentrum te zijn. „De eerste keer dat ik hier kwam, dacht ik al: dat hebben ze verkeerd ge daan. dat gaat weergeld kosten. De winkels zijn mooi, maar het plein is wat tochtig", valt haar man haar bij. En tot zijn vrouw: „Laten we maar doorlopen, ik sterf van de kou". Opgepikt De winkeliers hebben de signalen van hun klanten opgepikt en willen in conclaaf met wethouder Agnes van Ardenne van economische za ken. Zij staat niet onwelwillend te genover de plannen van de winke liers: „Als er mensen zijn die op het plein last hebben van plein vrees, en die mensen zijn er, dan moet er iets aan gedaan worden". De actie van de winkeliers legt wel een bom onder de plannen die J. van Lingen, projectmanager van Projectontwikkelingsmaatschappij Amro, bij de bouw voor ogen haa. Bij de opening van het vernieuwde winkelcentrum kon hij zijn tevre denheid niet onder stoelen of ban ken steken: hij was er in geslaagd alle winkels en nagenoeg alle koop woningen aan de man tebrengen. Maar zijn enthousiasme bereikte steeds een hoogtepunt als hij het marktplein ter sprake bracht. Hij vond dat het plein een 'stuk intimi teit, een stuk gezelligheid' uitstraal de. „Vooreen echte Italiaanse Plaza Niet alleen het kale marktplein is onderwerp van kritiek van be zoekers van De Loper, de par keergarage boven de hypermo derne vestiging van AlbertHeijn wordt niet bepaald als gebruïks- vriendelijk ervaren. Zo zijn al een aantal automobilisten op weg naar hun parkeerplaatsje met hun wagen in aanraking ge komen met de zijmuurtjes langs de oprit van de garage. De scher pe bocht aan het einde van de toegangsweg blijkt te lastig voor de bestuurders. hoefje niet meer naar Italië", sprak de projectmanager lyrisch. Echt ongelukkig is Van Lingen nog niet, maar zijn enthousiasme is wel getemperd. Dat is niet verwonder lijk, want zijn' 'Italiaanse Plaza' staat onder hevige druk- De winke liers dringen aan op versiering van het plein, desnoods ten koste van de donderdagmarkt, ïn een poging nog een deel van de verwachtingen waar te maken. Intiem ,,Ik blijf het een mooi intiem plein vinden", zegt hij. De mensen moe ten met zo klagen. Nu L> het weer guur. Straks onder een stralend zonnetje ziet alles er beter uit. Je moet ook niet vergeten dat zo'n plein ingeburgerd moet raken. Mis schien is het een goed idee om meer activiteiten op het plein te ontplooi en. Ik denk dan aan een kerst markt, of aan stalletjes voor politie ke partijen als er verkiezingen zijn- Ik kom net uit Keulen en daar doen ze dat ook. Het plein is daar dan bomvol met mensen en dat geeft een hartstikke gezellige sfeer". De project-manager is al vergeten dat toen hij het plein tijdens de offi ciële opening van het nieuwe ge deelte van De Loper een Italiaanse Plaza noemde, de regen met bak ken uit de hemel viel en de mensen niet bepaald enthousiast waren. „Maar af en toe brak het zonnetje nog eens door en konden de men sen het plein op zijn waarde schat ten". Hij vindt het in ieder geval nog niet zonde dat 85 miljoen geïn vesteerde guldens slechts bij Itali aanse temperaturen worden ge waardeerd. 'Storm' De ontwerper van het plein, Archi tectenbureau Klunder uit Rotter dam, noemt de actie van de winke liers bij monde van projectleider R.H.B. Limburg 'een storm in een glas water'. „De winkeliers lopen op de zaken vooruit Je moet altijd even wachten wat zo'n project in de toekomst doet. Aan de andere kant vind ik het een goede zaak dat zij met ideeën komen. Wij zijn als ar chitecten verantwoordelijk voorde bouw en geven advies over aankle- Hel marktplein van De Loper. Waar nu de kerstboom staat, moet het kunstwerk komen. ding van het plein en het gebruik van materialen, maar het 'modele ren van het plein moet door de be woners en gebruikers gebeuren". Limburg zegt dat zijn architecten bureau al vroeg voorstellen heeft gedaan omtrent de invulling van het plein. Zo heeft hij het idee geop perd op de plaza een fontein te plaatsen. „Dat is toen door de Dienst Gemeentewerken van Vlaardingen afgewezen. Zij von den een fontein te gevoelig voor vandalisme, Volgens de laatste be richten zijn ze van dat Idee van af gestapt. zodatdie fontein er kan ko men". „Nee, een aantasting van het origi nele ontwerp van het plein zijn de plannen niet. Wij hebben de op dracht gekregen om met het plein een contrast te vormen ten opzichte van de omliggende singels. Het moest dus een puur stedelijk plein worden. Dat is mooi gelukt". Van 'pleinvrees'zegt Limburg niets te weten. „Ik vind dat ook een beet je overtrokken. Als dat zo is dan kunnen we helemaal nergens meer een plein bouwen". Kunstwerk Een voor de hand liggende oplos sing om de leegte op het marktplein op te vullen, is een kunstwerk. Vol gens Van Lingen van Amro was er in den beginne al sprake geweest zo'n kunstwerk te plaatsen. „De ge meente had zelfs al sponsors voor zo'n kunstwerk gevonden", ver klaart hij. Martijn de Ligt, ambtenaar bij de afdeling ruimtelijke ordening van Vlaardingen, bevestigt dat:,, Wij zijn als gemeente inderdaad bezig om op het plein een kunstwerk te laten verrijzen. Het was de bedoe ling om al bij de opening iets te kun nen presenteren. De Kunstcommis- sie had contact met een Amster damse kunstenaar. Zijn ontwerp een poort viel bij de commissie ïn goede aarde, maar de brandweer frak een veto uit", j brand zou door het kunstwerk de markt niet te bereiken zijn. Daardoor is het allemaal op de lan ge baan geschoven. „Er circuleert nu een tussenoplossing, waarbij ge bruik wordt gemaakt van water als natuurlijk element. We hebben nu ook wat sponsors om het budget voor het kunstwerk te vergroten. We kunnen zo iets bekostigen dat mooier is dan we eigenlijk wilden". Het kunstwerk moet op het gedeel te voor de winkel van Alben Heijn komen. Op die manier is de kans groter dat het plein de inrichting en daarmee de uitstraling krijgt die de ambitieuze plannen verdienen. Addertje Er schuilt dus toch nog een addertje onder het gras. Op het eerste gezicht lijkt de notitie van wethouder Zijdeveld inzake de toekomst van het Stedelijk Mu seum Schiedam veelbelovend. Zijn voorstellen laten ruimte voor de aanschaf en presentatie van heden daagse kunst, willen aandacht voor de lokale ge schiedenis en kennen het gebouw en zijn accommo daties de aula, het voorplein en de kelders meer functies toe dan tot nu toe gebruikelijk. Zelfs is er een vermeerdering van budget. Wie zou dus nog durven klagen Niemand, zeker niet nadat iedereen schriftelijk of mondeling zijn wensen ten aanzien van het beleid kenbaar heeft mogen maken. Een onbeantwoorde vraag echter laat me uiteinde lijk toch achter met de vrees, dat het beleid anders gestalte krijgt dan wordt voorgesteld. Die vraag betreft de positie van de nog te benoemen 'directeur van het museum. Welke mate van onaf hankelijkheid en welke vrijheid van artistiek han delen wordt haar of hem gelaten? Het museum komt namelijk onder de vleugels van een nieuwe, binnenkort op te richten dienst voor kunst en cultur,,En zoals elke gemeentelijke dienst zal ook deze nieuwe loot aan de gemeentelijke stam een eigen directeur hebben, een directeur waaraan de directeur van het museum ondergeschikt is. In de praktijk kan dit betekenen, dat het artistieke beleid van het museum, opgesteld door een daartoe aangetrokken specialisme), getoetst wordt door een hoofd van dienst die op dat terrein weinig meer is dan een leek. Hoeveel vakkennis er schuilt in de raad of het college, die de eind verantwoording voor het beleid hebben, blijft dan nog buiten beschou wing. Zijdevelds notitie lijkt, zo vrees Ik, aan te sturen op een situatie, waarin anderen dan een artistiek ver antwoordelijk directeur bepalen, wat er aan de Hoogstraat te zien is. Politiek en bestuurlijk is dat misschien een groot gewin het volk spreekt, het college regeertmaar of de cultuur en de kunst er mee gebaat zijn? Cees van der Geer, Schiedam door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam De klachten over de slechte kwaliteit van de gebako-velden in sportpark Harga zijn in het stadskantoor niet tegen dovemansoren gericht. Ambtenaar J.P. Krijgsman, waarnemend hoofd van de plantsoenendienst, erkent dat de deze zomer aangeleg de trainingsfaeiliteiten nog lang niet de gewenste, opti male kwaliteit hebben be reikt. Maar die situatie is in het eerste jaar na de aanleg ook niette verwezenlijken. Dat verklaarde de ambtenaar op de halfjaarlijkse vergadering van de sec- tie-I van de Scbiedamse sportraad. Hij ging daarmee expliciet in op de klachten, die de in Harga trainende clubs hebben geuit over de slechte staat, waarin de gebako-velden vaak verkeren. De bovenlaag van de uit gebakken korrels opgebouwde vel den is nog lang niet hard geworden. Krijgsman leerde echter van zijn col lega's in Vlaardingen dat een gebako- veld pas na een jaar in een optimale conditie kan verkeren. De clubs zelf echter zouden dat proces kunnen bevorderen. Bij de introduc tie van de gebako-velden, in juli van dit jaar, is de Harga-bewoners per brief meegedeeld dat schoenen met i noppen schade toebrengen aan de fa ciliteiten en derhalve uit den boze zijn. De gemeente Schiedam heeft echter geconstateerd dat de voetbal lers zich niet 20 nauwgezet aan die richtlijn houden. Sindsëen maand houden ambtenaren van de plantsoenendienst in het park steekproeven op midweekse trai ningsavonden. Voor het gehoor van de clubbestuurderen in de sectie-I stelde Krijgsman dat slechts één. club (daarmee bedoelde hij, zo bleek later, voetbalvereniging Schiedam) de voorschriften naleeft Een aantal an dere verenigingen namen noemde Krijgsman in ait geval weer niet nemen het niet zo nauw met het ge meentelijke verlangen dat alleen met loopschoenen wordt getraind. Slagveld „Sommige clubs maken er een slag veld van meldde Krijgsman wel. De dienst sport en recreatie van de ge meente Schiedam heeft de bevoegd heid om boetes uit te delen aan de J.Krijgsman, waarnemend hoofd van de plantsoenendienst:...'Sommige Harga-ciubs maken er een slagveld overtreders wanneer de plantsoenen dienst haar klachten aan die gemeen telijke dienst doorgeeft. Dat is echter volgens Krijgsman nog lang niet aan de orde. Een verzoek van de dienst sport en recreatie om de gebako-velden in Harga in de periode van 22 december 1990 tot en met 2 januari 1991 niet te gebruiken, werd door de clubs in de vergadering van de sectie-I aangeno men. De plantsoenendienst zal in die periode wegens de feestdagen geen onderhoudswerkzaamheden aan de gebako-velden uitvoeren. Het is de bedoeling dat de velden op 21 decem ber 'gerold en gesleept' worden en in die aangerolde staat tot de eerste week van het nieuwe jaar worden ge conserveerd. Volgens de dienst wordt de situatie immers te gevaarlijk voor de trainende voetballers wanneer het oppervlakte van de eerst door de spe lers omgeploegde velden daarna zou den bevriezen. Kethel Het zal in de toekomst niet blijven bij de gebako-velden in Harga. Het colle ge van burgemeester en wethouders beeft op de prioriteitenlijst voor het komend jaar 90.000 gulden ingeruimd voor een trainingsaceomodatie in Ke thel, waar DHS en. WK samenwo nen. Aanstaande donderdag zal de ge meenteraad op de slotdag van de alge mene beschouwingen het voorstel om een gebako-veld m Kethel neer te leggen waarschijnlijk zonder aan- of opmerkingen aannemen. De situatie in Thurlede is momenteel veel gecompliceerder. Tijdens de bij eenkomst van alle Thuriede-clubs op 27 november, waarbij naast de voet balclubs Exeelsior^O, PPSC, SFC en Martinit ook handbalvereniging DWS en hockeyclub Asvion aanza ten, opperde wethouder Bart de Lee- de het voorstel om van het derde veld van Asvion het benodigde trainings veld te maken. Asvion is—logischer wijs niet gecharmeerd is van het voorstel, zodat het voor maandag aan staande een buitengewone ledenver gadering heeft uitgeschreven. Asvion heeft zoals elke Thurlede-bewoner tot 20 december de tijd om alternatie ven aan te dragen. Vrijwillig Het bestuur van DWS had al eerder een suggestiegedaan teneinde de situ atie op te lossen. In een rapport van het bestuur en de reeds gevormde 'sporthalcommissie' aan de gemeente stelt de handbalclub dat het wel be reid is om het eigen terrein aan de Parkweg op te offeren om de trai- ningsprobiemen op Thurlede defini tief op te lossen. Dat DWS daarmee een vrijwillig 'verliezer' zou zijn, is echter geenszins het geval. In ruil voor het huidige terrein wil DWS im mers een gloednieuwe aceomodatie in Schiedam-Noord. In de buurt van de nieuw te bouwen derde sporthal, waarvoor sportwethouder De Leede op de begroting voor 1991 anderhalf Eric Gudde. door SAND ER SONNEMANS Maassluis De algemene ledenvergadering van Excelsior Maassluis, uitgeschreven om een nieuw bestuur te formeren, heeft geen schokkende mutaties opgeleverd. in Schiedam voor dat de ene handbal vereniging haar vertrek van het ei gen terrein zelf aanbiedt terwijl aan de andere kant de andere handbal- dub (UVG) nog altijd met angst en beven het bericht uit het stadskantoor afwacht dat het in Harga plaats moet maken voor de renovatie van het SVV-stadion en de daarbij aan te leg den aan- en afvoerweeen. Penningmeester Hans Hendrik- sen blijft gewoon op zijn post ter wijl jeugdvoorzitter John Meul- dijk en Piet van Dijk (pr) aan het bestuur worden toegevoegd. Op vallend is dat het bestuur nog eens wordt uitgebreid met vier personen, die echter zonder functiebeschrijving door de 117 stemgerechtigden zijn aangeno men, Joop Bruystens, Piet Vis, Dick Luyendijk en Arie van de Sar maken zeker gedurende de komende vier maanden deel uit van het elfkoppige bestuur, dat na de 'proeftijd' wellicht wordt teruggebracht naar zeven club bestuurders. „De komende maanden gaan we kijken in welke hoedanigheid de nieuwe samenstelling van het bestuur het best werkzaam is", geeft voorzitter Ab van Dijk een toelichting. „De vacature van vice-voorzitter is nog open en te vens moeten we onderzoeken welke fun ktie-omschrij vingen passen bij de vier nieuwe re- stuursleden. Maandag gaan we ons heraden over de zetelverde ling". Verdaagd De vergadering was eerder op 2 november gepland, maar werd toen verdaagd omdat het bestuur zich eerst nog optimaal wilden laten informeren door diverse kaderleden. Er waren namelijk nogal wat personen, die niet voor een herverkiezing in aan merking kwamen. Piet de Groot (algemene zaken) en Chris Woerts (pr) waren vorig seizoen al opgestapt en ook Gerard Wiegman (algemene zaken se lecties), Andries Verbeek (mate riaal beheer) en algemeen secre taris Karei Parre waren niet meer herkiesbaar. Wiegman moest wegens gezond heidsredenen zijn funktie neer leggen terwijl Beekman te wei nig clubgebonden bleek om zijn werk naar behoren te kunnen verrichten. Karei Parre vond het na negentien jaar trouwe dienst wel genoeg en werd door de vergadering benoemd als ere lid. De herkiesbare Rien Wig more die de toto- en lottozaken beheerde, trad als diens opvolger toe tot het bestuur. Ook wed strijdsecretaris Piet de Koeier mocht zijn activiteiten blijven continueren, al sprak niet be paald een ruime meerderheid zich uit voor zijn aanblijven. Praeses Ab van Dijk; „Hoe klei ner het bestuur, hoe breder de laag van kaderleden. We gaan nu eerst op ons gemak kijken welke bestuurssamenstelling het beste is, en hopen na die vier maanden de boel perfect op de rails te hebben". Oneffepheden Net als het bestuur kan ook hoofdtrainer Eric Gudde voorlo pig niet op zijn lauweren rusten: Ondanks de uitstekende resulta ten, die zijn ploeg inmiddels tot de koploper in de eerste klasse hebben omgevormd, zijn ervoor de ambitieuze oefenmeester nog wel wat oneffenheden glad te strijken. Wim Put heeft verzocht naar de B-selectie teruggezet te worden omdat hij het niet langer eens is met het door Gudde gevoerde beleid. De verdediger werd door'" laatste man Remco Jansen uit de hoofdmacht verdrongen, maar werd toen Jansen een schorsing uitzat, teruggehaald naar de po sitie van laatste man. Put acteer de nietonverdienstelïjk en dacht zijn plek weer te hebben vero verd, maar moest afgelopen weekend toch weer vanaf de zij kant toekijken. Put trok z'n con clusies en deelde Gudde mee niet meer in aanmerking te wil len komen voor het eerste elftaL „Put speelde een hele goede pot", geeft Gudde toe, „maar ik beschik over onvoldoende argu menten om Jansen op basis van die ene wedstrijd te passeren. Zijn teleurstelling kan ik me goed voorstellen, maar de gevol gen die Put eraan, verbindt kan ik, zeker niet op dit niveau, ge woon niet vatten". Put is niet de enige die er de brui aan heeft gegeven. Ron van Straten komt zelfs niet meer voor in de B-selectïe. Gudde over hem: „Hij heeft zich op dus danige wijze over het geval Put geuit dat verdere samenwerking tussen hem en trainer èn speler- groep niet langer mogelijk is. Dit soort zaken komen mij op dit moment uitermate slecht uit Ik heb wel wat anders aan mijn hoofd. Gelukkig werken die dingen niet door op de andere spelers. Of zij achter mij staan? Daar laat ik me niet over uit. De wedstrijd tegen Vitesse Delft (5- 3) zegt genoeg". Schorten „Gudde is qua training en tak- tiek perfect, maar op het mense lijke vlak schort het er bij hem aan", reageert de getergde Put enigzins verbaast „Hij heeft my voor het seizoen bepaalde toe zeggingen gedaan en die komt hij niet na. En omdat mij aan vankelijk werd geweigerd om met de B-selctie mee te trainen, verklaarden Robert de Reus en Fred Rijnenberg zich solidair 'met mij". „Ik", zegt Gudde tenslotte, „heb voldoende gezegd en wil er ver der niet op in gaan. Voorlopig heb ik in de winterstop mijn handen vol om ook in het tweede deel van de competitie goed voor de das te komen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2