Karei Zwaard verkiest de muziek boven hypotheken l Buitenweg terug op het oude nest IS 'Kampioensaspiraties voorlopig in ijskast' j SCHIEDAM M-concerten Blazers Fotografie Sonneveld-pri j s j VLAARDiNGEN Van der Louw Blijspel Introductie MAASSLUIS Woerden ^SCHIEDAM j fVLAARDINGEN BMAASSLUiS De opmerkelijke ommezwaai van een bankmedewerker Hobbel NAPRATEN Niet9 Fortuna VI gedwongen tot haast Vierde plaats Miimebruiker Rotterdams Nieuwsblad woensdag 9 januari 1991 Het Passagetheater haalt donderdag en vrijdag gro te namen in huis. In de grote zaal treden morgen avond Henny Vrienten, Jan Pijnenburg, Fay Lovs- ki en consorten op. Zij verschuilen zich achter de naam The sons of the Magnificent 7, waarvan naast het genoemde drietal ook Joost Belinfante, Jan de Hont, Jakob Klaasse en Ronald Brunt deel uitma ken. Zij brengen een combinatie van filmmuziek en humor voor het voetlicht. Exact 24 uur later wordt de bühne bezet door een groep met nog zo'n fraai naam: Montezuma's Reven ge. Dit vijftal brengt, in wat a capella pop is gaan he ten, een verscheidenheid aan muzieksoorten met soms serieuze en dan weer grappige invalshoeken. De heren zijn na bijna vijf maanden toeren nage noeg aan het einde gekomen van hun toernee. In beide gevallen beginnen de concerten om kwart over acht. Blaasinstrumenten zijn gemakkelijker te bespelen dan mensen doorgaans denken. Vanuit die overtui ging wil de streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord proberen via goedkope oriëntatiecursussen meer interesse te kweken voor onder meer de clari net, trompet en hoorn. In samenwerking met mu ziekvereniging Harpe Davids starten in maart in het verenigingsgebouw De Tamboerijn enkele cursus sen De streekmuziekschool verhuurt voor tien bijeen komsten het instrument, terwijl ook de verdere kos ten laag worden gehouden. School en Harpe Davids hopen door middel van deze opstap-cursussen meer interesse te kweken voor die instrumenten, zodat deelnemers ook na die tien lessen actief blijven. In wijkcentrum De Erker worden de komende maanden cursussen verzorgd die in het teken staan van fotografie en video. De reeks wordt volgende week dinsdag geopend met een basiscursus video. Vervolgens staan er nog onderwerpen op het pro gramma als bij voorbeeld vakantie- en kinderfoto grafie. Ook komen experts voordrachten geven. Daar tussendoor bestaat de mogelijkheid voor scho len omf met medewerking van Chris Scholte van het buurthuis aan de Jan van Avennesstraat (voor meer informatie telefonisch te bereiken onder num mer 4267767), een fotopuzzeltocht door Schiedam te maken. Het is een speurtocht voor leerlingen uit het basisonderwijs die alles bij elkaar zo'n vijf kwartier in beslag neemt De Teerstoof is één van de locaties, waar een aantal kunstenaars zich voorbereidt op het concours voor de Wim Sonne veld-prijs. Dit kleinkunstfestival, dat op 1 april haar finale krijgt, wordt gehouden in het Amsterdamse De la Mar Theater. De organisatoren hebben zich ten doel gesteld de deelnemers aan het concours beter te begeleiden op de weg naar een professioneel niveau en vervolgens naar misschien faam en glorie. De Wim Sonneveld- jorijs is een vast onderdeel van het Amsterdamse fes tival. Vier van de tien deelnemers kan het Sehiedamse publiek 18 januari met eigen oren en ogen horen en aanschouwen. Het gaat om drie duo's en een groep. De Cupidoos presenteren zich met zang, acrobatiek en mime; Edna Kalb en Fred Meijer (de winnaars van de Pisuisseprïjs) komen met Hollands entertain ment op de proppen; cabaret Basterd schippert tus sen karikaturen en onbegrip en de theatergroep Ka pok tenslotte die een parodie opvoert op het detecti ve-genre. De ex-voorzitter van het Openbaar Lichaam Rijn mond, de oud-burgemeester van Rotterdam en de voormalige bondsvoorzitter van de KNVB oftewel André van der Louw opent zaterdag een expostie in het Muziekinformatie- en documentatiecentrum Ton Stolk. Het gaat om werk van de in Chili geboren Sandra Gallo, die overigens in Rotterdam aan de Academie voor Beeldende Kunst afstudeerde. Zij heeft verschillende projecten en tentoonstellin gen in binnen- en buitenland op haar naam staan. Wat zij bij Ton Stolk laat zien, zijn schilderijen die zijn geïnspireerd op de muziek van Wolfgang Ama- deus Mozart De expositie 'Met de ogen dicht', die aan de Westhavenkade door de weeks van tien tot twaalf uur is te bewonderen en in de weekeinden van twee tot vijf uur, duurt tot 3 februari. Wie voor de première wil weten hoe de moderne versie van het blijspel 'En ik dan' van Annie M.G. Schmidt er uitziet, krijgt daar aanstaande zaterdag de kans voor. In de Stadsgehoorzaal wordt dan al vast een try-out gespeeld. 'En ik dan' hebben Carol van Herwijnen en Henny Ori in de hoofdrol. Op woensdag 23 januari zal het stuk in het Nieuwe de la Mar Theater in Amsterdam officieel in première gaan. Een bezoek aan dit blijspel geeft recht om gratis naar het nieuwjaarsbal te gaan dat aansluitend in thea tercafé De Harmonie wordt gehouden. Daat treedt de band Coopertest op. Wie niet hel blijspel van An nie M.G. Schmidt heeft gezien, dient een tientje en tree te betalen. De aanvang is half elf. Deze maand start de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie met een nieuwe serie introductiecur sussen. De circa drie maanden durende cursussen zijn bedoeld om deelnemers kennis te laten maken met verschillende takken van sport. De materialen worden door de Raad ter beschikking gesteld, zodat men geen forse uitgaven hoeft te doen. Het aanbod, waarvoor men kan inschrijven, bestaat uit tenniscursussen voor de jeugd en volwassenen, zelfverdediging voor vrouwen, snorkelen voor be ginners en gevorderden en rolskiën. Voor meer informatie en aanmeldingen kan men bellen met het bureau sportieve recreatie: telefoon 4455573/583 en 593. Burgemeester Hans van Es reist zaterdag af naar Woerden om daar 's middags in het Stadsmuseum de opening van een expositie te verrichten. De re den dat de eerste burger van Maassluis dat officiële klusje voor zijn rekening neemt is het feit dat het een tentoonstelling betreft over het werk van Jean ne Bieruma Costing, dat tot de collectie van het Maassluise Gemeentemuseum behoort. Met een deel van de schilderijen, aquerellen en te keningen, van de in 1898 in Leeuwarden geboren Bieruma Oosting, heeft Maassluis zich in goed gezel schap geplaatst De collecties van het Boymans-van Beuningen in Rotterdam en de gemeentemusea van Amsterdam en Den Haag bevatten werk van haar hand. De tentoonstelling in Woerden duurt van 12 januari tot en met 24 februari. donderdag 10 januari spreekuur ouderenfunc- tionari8, wijkpost Oost, Franklinstraat 11a, van 14.00 tot 15.00 uur. lezing over helderziend heid door Bouw Vennsürsn, wijkcentrum Nteuwland, aanvang20.00 uur. vrijdag 11 januari fingo in trefcentrum De Bijenkorf, aanvang 14.00 donderdag 10 januari lunchconcert van A ad Zoutendijk. Grote Kerk, van 12.45 tot 13.15 uur. donderdag 10 januari muziekfilm te Maltre de Musfque, theater De Schuurkerk, aanvang 14.00 door CAREL VAN DER VELDEN Maassluis Menige kennis moet vreemd hebben opgeke ken toen Karei Zwaard zijn goedbetaalde functie bij de Ver enigde Spaarbank opgaf. Als fi liaalchef van het Maassluise kantoor aan de Veerstraat leek zijn kostje gekocht, maar on danks de rooskleurige vooruit zichten ruilde hij al zijn zeker heden in voor het bezit van een muziekwinkeltje aan de Noord- vliet. „Ik had het niet meer zo naar mijn zin in de bankwereld", motiveert Zwaard zijn opmerkelijke omme zwaai in zijn carrière. „Na talloze fusies en reorganisaties kwam ik in een regime terecht, waar ik niet meer zo in paste. Bovendien zag ik mezelf niet tot mijn pensioen hypo theken en effecten verkopen. Ik wilde best wat inleveren voor een leukere baan". Spijt van zijn overstap heeft de veertigjarige Maassluizer dan ook nog geen seconde gehad, want sinds de opening van muziekwinkel Ale- gro, op 1 november, lopen de me rendeels uit Maassluis en het West- land afkomstige klanten de winkel plat. „Vorige maand sjouwde ik een aantal gitaren de winkel in. Ik heb ze niet eens kunnen ophangen, want binnen de kortste keren wa ren ze uitverkocht. De cd's en de bladmuziek zijn ook amper aan te slepen". De bemoedigende verkoopcijfers duiden erop, dat Zwaard met zijn muziekhandel een gat in de markt heeft aangeboord. Die overtuiging was de fervente klarinettist al eer der toegedaan, maar dat het zó hard zou lopen had hij niet verwacht Durf „Reeds tien jaar geleden liep ik met serieuze plannen rond om voor mij zelf te beginnen. Als muzikant viel het mij al jaren op dat je voor een instrument of een stuk bladmuziek altijd naar Den Haag, Vlaardingen of Rotterdam moet. In de West- Iandse muziekwereld is het een al gemeen gemaakte opmerking dat er een gat in de markt moet zijn". Ondanks de goede vooruitzichten drukte Zwaard zijn plannen tien jaar geleden toch niet door. „Ik durfde de stap uiteindelijk niet aan. Het is toch heel wat om van een goedbetaalde baan terug te gaan naar nul. Het feit dat ik twee jonge kinderen had, speelde zeker een rol in deze beslissing". Door het afblazen van de plannen en het gebrek aan initiatieven van anderen, bleven Maassluis en het Westland ook in de jaren tachtig onontgonnen terrein voor de mu- ziekhandel. De ondernemer vindt het uiterst frappant dat niemand de draad heeft opgepakt na het ver trek van muziekhandel Hees Co. „Dat bedrijf is nota bene in 1963 van de Zuiddijk vertrokken". Uitgekeken op de wereld van het geld herontdekte de gewezen bank man verleden jaar zijn liefde voor de muziekhandel. Over één nacht ijs ging hij echter ook nu niet. Voor dat Zwaard de knoop doorhakte, onderzocht hij de perspectieven op een succesvolle nering met bancai re nauwgezetheid. Onderzoek „Met behulp van de Kamer van Koophandel hebben we eerst een marktonderzoek gehouden. Daar naast heeft het Instituut voor Mid den- en Kleinbedrijf de mogelijk heden voor het bedrijf onderzocht. Verder heb ik cijfers over de bevol kingsopbouw en het aantal muzi kanten in de regio opgevraagd". Naast dit uitgebreide onderzoek door experts taxeerde de bankbe diende ook zelfstandig zijn kansen. „Ik heb willekeurig driehonderd mensen in Maassluis en het West- land opgebeld. De uitslag was op merkelijk, Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek leerden dat vijftien procent van de Neder landers muziek maakt. In Maassluis en het Westland blijkt dit tussen de dertig en zesendertig procent te lig gen". De cijfers namen de laatste twijfels weg bij Karei Zwaard. Ook de bank de muziek verkoper ging met zijn ondernemersplan te biecht bij een concurrerende instelling zag wel wat in de plannen. Het restant van het benodigde geld leende hij van de gemeente Maassluis. „Normaal gesproken kunnen startende on dernemers een renteloze lening krijgen. Omdat ik een baan haa. kwam ik hiervoor niet in aanmer king. Het maximaal beschikbare geldbedrag van 25.000 gulden heb ik echter wel tegen gunstige voor waarden kunnen lenen". De verstrekking van het gemeente lijke krediet maakte Zwaards om mezwaai nog unieker, want in 1990 was hij de enige startende onderne mer die een beroep deed op het re1 latief onbekende gemeentelijke sti muleringsfonds. „Ik heb de aan vraag zelf bedacht. Het betekent toch een leuk steuntje in de rug". De laatste hobbel op de weg naar het vrije ondernemersschap vorm de hierna nog de Nederlandse Ver eniging voor Muziekhandelaren. Deze club, die de branche tegen on gewenste indringers wil bescher men, aarzelde aanvankelijk om Zwaard tot de kring toe te laten. „Op mijn vakkennis hadden ze Karei Zwaard heeft de verkoop van hypotheken en effecten ingeruild voor de handel In muziekinstrumen ten. 'ik het-er nog geen minuut spijt van gehad' mets aan te merken, maar een star tende ondernemer dient volgens de statuten in het bezit te zijn van een winkelpand. Zover was ik toen nog niet. Na ballotagedoor deoperazan- ger Christopher Irving werd ik toch toegelaten. Dat was heel be langrijk, want de importeurs van muziekinstrumenten gaan alleen met jein zee als je een erkenning op zak hebt". Na de zomervakantie wist de Maas sluizer alle rompslomp achter zich, maar de in augustus geplande ope ning stelde de muziekhandelaar uit ome oog kunnen huren, maar ik had mijn zinnen gezet op dit pand aan de lat hij een speciale lokatie op het had. „Ik nad zo een winkel Noordvliet. Na de koop hebben we eerst de winkel verbouwd Over een poosje gaan weboven wonen". Zag hij de luwe zijde van de Noord- vliet als een goed stekje voor de wmkel, het echtpaar Zwaard had meer redenen om te azen op het pand, dat volgens schrijver Maar ten 't Hart uitkijkt op het mooiste plekje van de wereld „Mijn vrouw is op de Noordvliet geboren en zelf heb ik mijn jeugd op de Zuidvliet doorgebracht. Toen we het pand betrokken merkte mijn vrouw te recht op dat we weer thuis zijn". Impuls De klarinettist hoopt, dat de winkel in de komende jaren uitgroeit tot een belangrijk verzamelpunt voor muzikanten uit de wijde omgeving De eerste successen op dit gebied heeft hij al geboekt, want de pop muzikanten uit jongerencentrum Dug-Out weten de weg naar de winkel bij voorbeeld al te vmden. „Ik heb leuke contacten met die jongens. Ik vind het belangrijk een praatje met alle mensen te maken". Ook op andere wijze heeft de mu ziekwinkel reeds een impuls aan de plaatselijke muziekwereld kunnen geven. De voormalige leden van Mondiola, een muziekgezelschap dat tot voor enkele decennia met de mondharmonica in de weer was, heeft de draad weer opgepakt. Na collectieve aanschaf van een nieuw mondorgel repeteren de dames en heren wekelijks in de huiskamer van Leen Stigter. Zwaard, die naast het ondernemen les geeft op de klarinet, zelf musi ceert in het Maaslandse orkest Eu terpe en ook nog tijd vindt voor een kerkelijke bestuursfunctie, is zeer verheugd over de nieuwe initiatie ven in de Maassluise muziekwe reld Contacten „Ik vind het zeer belangrijk om persoonlijk contact te hebben met de klanten Als iemand een paar keer in de winkel is geweest, weet ik wat voor instrument de klant be speelt en bij wie hii of zij les heeft De consumenten blijken deze per soonlijke benadering te kunnen waarderen". Het doet hem terug denken aan de prille dagen van zijn carrière in de bankierswereld. „Het is eigenlijk net als vroeger", zegt hij „Als er twintig jaar geleden bij de Nuts- spaarbank een klant binnen kwam, dan wisten wij bij wijze van spre ken naast zijn naam direct het reke ningnummer en. de toestand van zijn gezin. Door de automatisering ïs de bankwereld de laatste jaren helaas steeds anoniemer geworden. Ik ben daarom blij dat ik uiteinde lijk deze overstap neb gemaakt". WILLEM DOORNIK (25) begon na *erat Mn blauwe maandag te hebben gevoetbald en ge tennist op negenjarige leeftijd met baakelbal. Eenmaal door de degelijke# partijtje* op het pleintje in Rotterdam-Overechie Ir de ban ge raakt van die sport garaskt, meldde de RoHer- dammar zich aan bij het Overechieee O ft O. Vijl jaar geleden kwam er een eind aan het be staan van die club en verhuisde Mn groot aantal leden naar het Schladamae Juventue, nu Thomeon/Juvartue geheten. Vanaf zijn cveratap msnkl hij al* «pelvardeler deel uit van het eertic team, dat dit seizoen nog altijd niet aan de hooggespannen verwachtingen heeft voldaan. door SANDER SONNÉMANS Juventus is momenteel een wissel vallige middenmoter. Zijn daar aan wijsbare oorzaken voor te vinden? „De tegenvallende stand op de rang lijst is te wiiten aan de slechte sei zoenstart. We hebben een goede voorbereiding gehad, waarin we heel veel oefenwedstrijden tegen hoger geklasseerde ploegen speelden. De resultaten waren niet slecht, maar desondanks gingen we heel zwak van start in de competitie". Waaraan was het tegenvallende be gin van de competitie te danken? „Geen idee. Het enige, dat ik kan be denken, is de komst van een aantal nieuwe spelers. Er zijn enkele goede basketballers bijgekomen zoals Jan Stolk, Robert Wever en Jos Davidse, maar we vormden geen team. De ten aan elkaar wennen zijn nu een halfjaar bezig en het gaat steeds beter. Maar aan de instel ling heeft het ook enigszins geman keerd". speler We zij Jullie hebben het dus zelf laten lig- gen? „Het was inderdaad tekenend dat onze tegenstanders vaak veel meer rebounds pakten dan wij. En dat ter wijl we toch vrii lange centers in de ploeg hebben. We slaagden er niet in voldoende druk uit te kunnen oefe nen. Echter: met grote cijfers hebben we nooit verloren. Het scheelde steeds maar enkele puntjes". Hoe hebben jullie je hersteld voor die mindere resultaten? „In 1989 en 1990 zijn we kampioen geworden en ook dit seizoen was het kampioenschap onze doelstelling. Die aspiratie hebben we voorlopig in de ijskast gezet. Ondanks alles willen we zo hoog mogelijk eindigen en mijn persoonliike doelstelling is de derde'plaats. Vorig jaar wonnen we alles vrij gemakkelijk, maar dit sei zoen hebben we onze instelling moeten wijzigen. We moeten het nu weer van hard werken hebben" Hebben jullie moeite met het niveau verschil tussen de tweede rayonklas se en de eerste klasse, waarin Juven tus nu acteert? „Laat ik voorop stellen dat de huidi ge competitie zwaarder is dan wij hadden verwacht. We beschikken maar over een of twee spelers, die op belangrijke momenten kunnen sco ren. Als die worden uitgeschakeld krijgen we het moeilijk. Helaas zijn we nog niet in staat ons met het col lectief over dat punt heen te helpen. En dat zou eigenlijk wel moeten". Waar moet jullie team het gedurende de wedstrijden van hebben? „Agressie. Dat kweek je door vanuit de defensie voortdurend druk op de tegenstander uit te oefenen. Dat is ei genlijk nog waar het ons aan ont breekt en daar wordt tijdens de trai ningen dan ook de nadruk op gelegd. Ik ben ervan overtuigd dat we daar binnen afzienbare tijd wel in slagen, zodat we nog toch nog op een accep tabele positie op de ranglijst eindi gen. En als iedereen blijft, zal het vol gend seizoen allemaal een stuk soe peler gaan en kunnen we weer daad werkelijk voor het kampioenschap gaan". Hoe bevalt het jou eigenlijk bij Ju ventus? „Prima. Bij O O trainden we in een sporthal, die met andere sportploe gen werd gedeeld en we hadden geen eigen clubhuis. Het voordeel van Ju ventus is dat je traint en speelt in je eigen zaal en dus meer contact hebt met de leden, die bovendien de thuis wedstrijden bijwonen. Op sportief gebied zul je mij over trainer Frans Wentholt niet horen klagen, want zijn aanpak spreekt mij aan". Kortomje hebt je hart verpand aan Juventus? „Er moet inderdaad heel wat gebeu ren wil ik de club verlaten. Tk ben fa natiek tot op een zekere hoogte en probeer alle trainingen bij te wonen. De prestatiedrang en de optimale sfeer gaan in ieder geval perfect sa- Hoek van Holland Trainer Hans Buitenweg is weer heel snel onder de pannen. Als een van de eerste oefenmeesters in het amateurvoetbal kondigde hij eind no vember zijn vertrek aan bij Hoekse Boys. In derdeklasser Hoek van Hol land heeft hij reeds een nieuwe werkgever gevonden. Buiten weg werd het met voorzitter Wim de Groot eens over een contract voor de duur van één seizoen met een optie voor nog een voetbaljaargang. Buitenweg weet in grote lijnen wat hem te wachten staat aan de Lemaireweg. In het verleden stond hij immers ook al op de loonlijst bij Hoek van Holland. In de vijf seizoenen, dat hij toen bij de Hoekse club werkzaam was, promoveerde hij met het eerste team naar de derde klasse. Buitenweg begeleidde de pro movendus toen nog één seizoen en zag zijn opvolgers Hans Kos- tense (twee seizoenen) en Rob Blankenstein (dit lopende sei zoen) tegen degradatie knokken. Het is niet nieuw voor Buiten weg om op een oud nest terug te keren. Eerder deed hij dat al bij Wassenaar, waar hij na zijn ver trek bij Hoek van Holland voor de tweede maal aan de slag ging, alvorens de laatste twee seizoe nen bij Hoekse Boys te werkert. Met Hoekse Boys draaide Bui tenweg tweemaal hoog mee in de top van de derde klasse, ook al door de inbreng van topscorer Bill Tukker. Maar échte succes sen, behalve een (verloren) fina le om de Westland-Cup, konden niet worden geboekt Op doelsal do geep Hoekse Boys bovendien naast een periodetitel. Aanvaringen Aanvankelijk was Buitenweg van plan om positief te reageren op een langer dienstverband met Hoekse Boys. Aanvaringen met ex-elftalleider Bert Admiraal brachten hem echter op andere gedachten, hoewel Buitenweg dit in het onderhoud met het be stuur en spelersgroep de eerste keer niet zo naar voren heeft ge bracht „Ik vond dat geen zin hebben. Admiraal doet ook een paar goede dingen voor de dub. En dan vind ik dat het belang van Hoekse Boys zwaarder moet «Hans Buitenweg:...van Hoekse Boys terug naar Hoek van Hol land... tje. Admiraal was in mijn eerste seizoen bij Hoekse Boys elftallei der. Na aat jaar heb ik op een nette manier afscheid van hem ten om en en vond ik in Arie van pronsen een prima vervanger. Het is daarom ook zo jammer dat Admiraal zich in de krant nega tief uitliet over mijn vertrek. Ik vind Admiraal een aimable man met een vlotte inpalmende en dwingende babbel. Helaas is die met een rancuneus tintje opge sierd als het effect van z'n babbel in de ogen van Admiraal uit blijft", vindt Buitenweg. Aamiraal verweet de oefen- meester een te kort aan taktisch inzicht. Ook selectiespeler Mar cel van Wieren liet zich onge veer zo uit en prees Buitenwegs voorganger Dick Suiker de he mel in. Buitenweg; „Die kritiek vind ik niet terecht en wordt ook pas uitgesproken na (meestal) een verloren wedstrijd. Ja, dan is het voor mij ook gemakkelijk praten, maar dat boek heb ik al uit". Hernia Hoekse Boys heeft deze competi tie ook nog goede vooruitzichten, al is Buitenweg zelf gematigd op timistisch. „Direct na de winter stop spelen we tegen SV'35. Een belangrijke wedstrijd in verband met de tweede periodetitel, maar op dit moment ziet het er naar uit dat ik het dan zonder Marco voorlopig uitgeschakeld met een hernia Buitenweg was niet van plan om zelf te gaan solliciteren, „Ik wil de eerst de maand december eens rustig «afwachten. De Groot maakte mij met zijn verrassende telefoontje echter direct enthou siast voor Hoek van Holland". De derdeklasser is niet bang om (zeer) pittig voor de dag te ko men. Buitenweg: „Met de komst van Henk Boon (en mogenlijk Hans den Boer, red.) neemt het technisch vermogen straks zon dermeer toe. Dat moeten we zien te combineren Meteen gezonde dosis wilskracht. Ik zit momen teel niet al te dicht bij het vuur bij Hoek van Holland en heb de ploeg dit seizoen vier keer aan het werk gezien. Toch denk ik dat het rendement van Marcel Janssen, Dick van den Burg en Piet Boon de laatste seizoenen niet optimaal is geweest. Als die weer hun oude nivau halen zal een aantal vrienden ook weer beter en gretiger gaan spelen". In bet verslag van de hand balwedstrijd UVG-OSC is af gelopen maandag in deze krant per abuis het woord 'niet' weggevallen. Uiteraard wil UVG-trainer Leon Luys- terburg zijn enige internatio nal, ïngrld Bulfer, graag be houden. Er had dan ook moeten staan: „We moeten zorgen dat bijvoorbeeld een international als Ingrid Dul- Vlaardingen Fortuna VI hoopt volgende week de nieuwe trainer voor de rest van dit sei zoen binnen te halen. De Vlaar dingse tweede klasser is nog al tijd in onderhandeling met Ha genaar Ger Hup. Fortuna VI is inmiddels door de WON, de Vereniging Van Oe fenmeesters Nederland, gesom meerd haast te maken met de zoektocht naar een trainer voor hel lopende seizoen. De trainers vakbond heeft in opdracht van de afdeling Rijnmond een on derzoek gedaan naar de huidige situatie bij de Vlaardingse club, waar de ongediplomeerde Jan Bouman na net plotselinge ver trek van Koos de Gooijer nog al tijd de scepter zwaait. Mocht Hup door Fortuna vastgelegd worden, dan zal dat waarschijn lijk ook voor volgend seizoen zijn. „Volgens de afdeling Rijnmond van de WON", zegt Fortuna- voorzitter De Vree, „hadden wij vorig seizoen al de intentie om Koos de Gooijer eruit te gooien. Inmiddels heeft de heer Christ van de landelijke WON gecon cludeerd dat dat niet waar is. Het merkwaardige is dat de vakbond van Fortuna eist dat het voor dit seizoen een nieuwe trainer in dienst neemt, terwijl de afdeling Rijnmond daarna te kennen geeft geen geschikte kandidaat in huis te hebben. Vandaar dat de landelijke WON met Hup aan kwam zetten. Mocht Hup komen, dan heeft de afdeling Rijnmond in eigen vlees gesne den. Want die is en blijft een Ha genaar. Komt Hup niet, dan is het risico aanwezig dat we nu zo intensief bezig zijn om een trai ner van de rest van het seizoen binnen te halen, dat we voor vol gend seizoen weer buiten de boot vallen". Breda Helen Minnebruiker is het bowlingseizoen begonnen met een vierde plaats in de Grote Prijs van Breda. De Vlaardingse kwam in de rangschikking ach ter winnares Annemiek van den Boogaart uit Eindhoven, Rosse Greiner uit Julianadorp, en de Voorburgse Van de Lubbe. Van den Boogaart verdiende met haar overwinning een geldbe drag van achthonderd gulden. De Grote Prijs van Breda, de tra ditionele openingswedstrijd van het seizoen, werd bij de mannen gewonnen door de Belg Mare Franceus, die met die zege een som van 1750 gulden toucheerde. De Brusselaar won verrassend de Amerikaan Dave Gib^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 4