Ik denk dat we een aardig team vormen' Willem Zuyderwijk mag niet snookeren in de slaapkamer WATERWEG Ti J §mm Hermes DVS wil nieuwe structuur Ton van der Lei je 98ste in Inzeil Jeugd test kennis van spelregels SCHIEDAM Huur-spreekuur De Wissel 'Beweging' VLAARDINGEN Van Gogh-lezing Orgelconcert Politiek? ^MAASSLUIS Momenten... Uit-inkomen iSCHÈDAM jfVLAARDINGÉN Maasland heeft voor nieuwe burgemeester Kokxhoom geen geheimen meer iVïrf» Bewust Mooi Ambtswoning blijft nog leeg staan |MAASSLUIS^j SPORTAGENDA Probleem Denken Rotterdams Nieuwsblad woensdag 16 januan 1991 Wethouder Adri Reijnhout had het al op zijn eerste spreekuur gemerkt, er zijn veel mensen die klach ten, vragen of opmerkingen hebben over hun huur huis Binnenkort zal daarom een apart spreekuur op de dinsdagmorgen (van tien tot elf uur) in het leven worden geroepen Schiedammers kunnen daar dan terecht voor huisvestingszaken. Reijnhout wijst er evenwel op dat ook daar niet zo maar woningen kunnen worden weggegeven. Wie op het spreekuur komt, kan wel zijn ei kwijt, maar krijgt zeker geen voo rkeu rsbehan deling Het oe"««manisch centrum De Wissel bestaat vrijdag precies een jaar De bezoekersaantallen van het cen trum aan de Broersveld 30 zijn in negen maanden tijd verdubbeld en ook de openingstijden zijn uitge breid De Wissel staat voor iedereen open voor mensen die om een praatje verlegen zitten of die zich juist even in stilte tot zichzelf willen komen, die wat willen lezen of een tentoonstelling over het werk van de kerk willen bezichtigen. Het centrum is op de dindag, woensdag, vrijdag en in het week einde enige uren open. Desgewenst kan De Wissel meer informatie verschaffen (tel 4261839). De School der Bewegende Kunsten houdt vrijdag en zaterdag weer een workshop over dans en ontspan ning. De van oorsprong Canadeze Marc Wynn, die les kreeg aan de Rotterdamse Dansacademie en ver volgens les is gaan geven in Amsterdam, zal de workshop leiden. Wynn houdt zich bezig met de principes van de mmd-bodytechniek De School der Bewegende Kunsten, gevestigd aan de Westmolenstraat, houdt de workshop op vrijdag- en zaterdagmiddag van één tot vijf uur. Voor eventuele vragen kan contact (tel.4118562) worden opgenomen met Petra Rhijns- burger Vincent van Gogh blijft nog even in de belangstel ling staan inde harmgstad. Morgenavond vindt de laatste lezing plaats in de cyclus van vier en volgen de week staat nog een excursie op het programma naar Amsterdam. Dan ook lijkt de kous van het Van Gogh-jaar in Vlaardingen af. In de Vrije Academie aan de Oosthavenkade 42 spreekt drs. Gerda van Ham morgen (aanvang half acht) over Neerlands beroemdste schilder en de in vloed die hij heeft uitgeoefend op de moderne kunst. Zij toont aan de hand van een serie dia's waar in de twintig jaar na zijn dood sporen van zijn stijl zijn te rug te vinden en te herkennen. In haar lezing komt zodoende onder andere het werk van Picasso, Ko- koscha en Miro aan de orde. Op vrijdag 25 januari wordt bij voldoende belang stelling een excursie op touw gezet naar het Rijks museum Geïnteresseerden in het tripje naar de ten toonstelling 'Van Gogh en de moderne kunst' kun nen nadere informatie inwinnen bij de Vrije Acade mie (tel. 4356225). Het Van Peteghem-orgel zal vrijdagavond weer worden bespeeld- Het gaat om de reeks maandelijk se orgelconcerten, waarvoor ditmaal Chrsito Lelie is uitgenodigd. Hij is cantor-organist van zowel de Sal- vatorekerk in Den Haag als van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in Delft. Lelie studeerde or gel aan het Rotterdams conservatorium en verzorgt met enige regelmaat concerten. Ook is hij als pianist verbonden aan de Rotterdamse Dansacademie. In de Grote Kerk van Vlaardingen laat hij vanaf acht uur werken horen diesamen de titel 'Panorama van de Italiaanse orgelmuziek' hebben meegekregen. Hij speelt onder meer stukken van Giovanni Ga- b.rieli, Girolamo Frescobaldi en Domenico Scarlatti. Het is al weer enige tijd geleden gebeurd, maar Groen Links zit er nog steeds een beetje mee in de maag; een motie over de minima. Bij de begrotings behandeling in november dook raadslid Arnold van Kalken een oude motie op van het CDA, dat toen nog in de oppositiebankjes vertoefde. Destijds was de suggestie van de christen-democraten alleen gesteund door groen Links in de prullenbak te rechtgekomen. Maar ach, moet Van Kalken hebben gedacht, met het CDA nu in de college-zetels moet zo'n motie toch kans van slagen krijgen. In de jongste aflevering van het partijblad Raadi- kaal doet afdelingsvoorzitter Ben van der Velde kond van de volgende gang van zaken. Hij moet be kennen dat Groen Links zichzelf had overschat „Het CDA had niet eens in de gaten dat het een ei gen motie was. Voor de toenmalige indiener, de in middels tot wethouder gepromoveerde Aart Kool, toch wel bedenkelijk". Nu had Groen Links van het PvdA geen echte steun verwacht („Die hebben waarschijnlijk geen minima meer in hun gelede ren", bitst Van der Velde); maar toch wel van het CDA. Arnold van Kalken kwam dus van een koude ker mis thuis. Zijn motie kon het college van B en W niet bekoren en verdween ditmaal in de prullenbak met één enkele voorstander; hijzelf dus. Van der Velde, op zoek naar een verklaring voor de zijns inziens rare gang van zaken, Vond bij burgemeester een ant woord op zijn bedenkingen. In Raadikaal citeert hij Van Lier die zegt: 'Ja joh, dat is nou politiek...'. In het Gemeentemuseum zijn tot 10 februari Maas- sluisse Momenten te bewonderen. Onder die titel heeft freelance-fotograaf Theo van Pelt, die vorige zomer ook voor deze krant een serie 'andere' platen schoot, zijn werk gebundeld dat hij voor een huis- aan-huisblad maakte. „Je moet", zegt hij over zijn onderwerpen, „zo nu en dan wel het nodige geduld opbrengen. Maar er is altijd wel iets leuks te vinden in Maassluis". Vrijwel iedereen in Nederland heeft de beschikking over een inkomen. Dat is niet direct het probleem. Veel moeilijker wordt het om met dat inkomen elke maand ook weer uit te komen. Onder zo'n titel Uitkomen met Inkomen is het Gemeentelijk Maatschappelijk Werk (GMW) van plan een specia le cursus in het leven te roepen. Het doel daarvan is de deelnemers een helder beeld te verschaffen over hun inkomsten- an uitgavenpatroon. Volgens het GMW gaat de cursus alle Maassluizers aan. Want het maatschappelijk werk heeft gemerkt dat de problemen zich zeker niet alleen voor doen bij mensen met een minimum-inkomen. Wie iets meer heeft te besteden, weet zich soms ook zo erg in de schulden te steken dat die op een gegeven mo ment uitzichtloos beginnen te lijken. De cursus is gratis en gaat medio februari met acht tot tien deelnemers van start in het stadhuis. Daar is ook meer informatie (tel. 19111, toestel 262, 335 of 396) in te winnen over de opzet van de lessen. woenidag 18 januari Tour de Chant van Jaspe- rina de Jong, Passage The ater, 20.15 uur e lunchconcert yan Aad Zoutendijk, Grote Kerk, van 12.45 tot 13.15 uur. Leiden Ze is nog niet eens als burgemeester geïnstalleerd, maar nu al heeft het dorp voor Maria Magdelcna Kokxhoorn-Papenhove weinig geheimen Als lid van pro vinciale staten weet zij precies wel ke problemen er in en rond Maas land, héér gemeente, spelen. De nieuwe burgemeester, die gister avond informeel met de gemeente raad kwam kennismaken, heeft al heimelijk diverse plekjes gefoto grafeerd en bezocht. Met gepaste trots toont zij foto's van de 's-Herenstraat en van haar aan staande ambtswoning. De nieuwe burgemeester en haar echtgenoot Jan Kokxhoom hebben ruim de tyd gehad om het dorp te bekijken. „Ik weet het zelf al vanaf 18 decem ber", stelt de nieuwe CDA-burge- meester „Toen werd ik door minis ter Dales gefeliciteerd. De volgende dag moest ik al naar de dokter om te worden gekeurd". Toch duurde het nog drie weken eer de benoeming van Mary Kokx hoom officieel bekend werd ge maakt Toen pas kreeg ook Maas land het verlossende telefoontje en kon een delegatie met de bloemen naar Leiden vertrekken. Terwijl haar huis op dat momental rijke'ijk vol met bloemen stond, voorname lijk van al langer op de hoogte zijn de fractiegenoten uit haar eigen partij. Oponthoud Kokxhoorn (46) is bij Koninklijk Besluit per 16 februari tot burge meester van Maasland benoemd. Met haar komst is de vacature inge vuld. die ontstond door de promo tive overstap naar Culemborg van Mieke Bloemendaal. Dat het zo lang heeft geduurd, voordat Maasland 2ijn nieuwe bur gemeester kan verwelkomen, heeft diverse oorzaken. Ten eerste had mr. Schelto Paüjn te maken met liefst 45 sollicitanten. Ten tweede had de commissaris der koningin andere burgemeesters in te vullen voor Hellevcetsluis, Binnenmaas, Vianen en bij de herindeling rond Alphen aan den Rijn, Ter Aar en Moerkapelle. Hij had ook geen haast met Maasland. Patijn had ten slotte een gretig instemmende Jaap Bax bereid gevonden de honneurs tijdelijk waar te nemen. Dat er uiteindelijk ook in de af ron- V«W dende fase nog vertraging optrad, lag aan het drukke overleg tussen de diverse ministers in verband met de Golfcrisis. „Het valt me door die lange tijd nog mee", vertelt Mary Kokxhoorn, „dat mijn benoe ming pas zo kort voor de officiële bekendmaking is uitgelekt". „Ik heb heel bewust voor het bur gemeesterschap gekozen", stelt Kokxhoorn, die voor het CDA tij dens de statenverkiezingen van maart op de tweede plaats staat. „Na zo'n lange gemeentelijke en provinciale ervaring, wil je op een gegeven moment een keer dage lijks bestuurder worden. Dat bete kende voor mij een keuze tussen burgemeester en gedeputeerde, want daarvoor werd er door de par tij druk op mij uitgeoefend". Grotendeels uit praktische overwe gingen, gaf zij de voorkeur aan het kleinschaliger werk als gemeente bestuurder. „Een burgemeester mag het druk hebben, als gedepu teerde ben je praktisch geen enkele avond meer thuis. Dat kost zo ver schrikkelijk veel tijd. Bovendien geeft zo'n functie slechts zekerheid voor vier jaar. Daarnaast beheer je in de staten alleen maar portefeuil les, terwijl het werk van burge meester me heel anders, veelzijdi- ger lijkt". Ondanks haar specialisme op het gebied van ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, natuur en recrea tie en financiön, eist Kokxhoorn geen van die portefeuilles specifiek voor zich op. „Daar doe ik niet moeilijk oven Ik neem gewoon de portefeuilles van de burgemeester over". Voor haar houdt dat naast al gemene en bestuurlijke zaken ook sociale zaken, volksgezondheid, fi nanciën en bedrijven, onderwijs, sport en culturele aangelegenheden „Ik denk dat wij samen een heel aardig team kunnen vormen", kijkt Kokxhorn op de samenwerking met de wethouders Houtenbos en De Vos vooruit. Verkiest de ene CDA-vrouw in de Maaslandse raad, L.H.M. van Ruij- ven, straks de overstap naar de pro vinciale staten, de andere CDA- vrouw, Kokxhoorn dus, mag naast haar burgemeesterschap ook sta tenlid blijven. Voorheen kon zo'n dubbelfunctie niet binnen het CDA. „Het statenlidmaatschap kan voordelen bieden voor de gemeen te", stelt Kokxhoorn uit ervaring. „Je bent op provinciaal niveau bij tal van zaken betrokken". Kokxhoorn neemt de beslissing om haar tweede plaats op de CDA-Iijst al dan niet aan te houden, echter niet zelf. „Ik leg dat voor aan de ge meenteraad en zal daarbij geen druk uitoefenen. Ik hoef dit niet te doen, maar zal me bij de beslissing van de raad neerleggen". Vanuit haar werk in de staten is zij goed op de hoogte van zaken als het Midden-Delflandgebïed, de uitbrei ding van de kustlokatie, de aanleg van de Blankenburgtunnel en het transportcentrum; zaken op het ge bied van dé ruimtelijke ordening, Mary Kokxhoorn, Maaslands gloednieuwe burgemeester, was gis teravond op bezoek bij de gemeen teraad. Aan de hand van allerlei kiek jes weet zij al lang en breed wat het dorp in huisheeftr die ook Maasland aangaan. Zeker wat betreft het omstreden trans portcentrum, waarvan de CDA-sta- tenfractie steeds een voorstander is geweest. Het was ook het CDA raads- en toekomstig statenlid Van Ruiiven die er dankzij haar gewij zigde stemgedrag voor'zorgde dat dat Westlandse centrum er ook wat de gemeente betreft kan komen. Kokxhoom: „Het zou mooi geweest zijn als de A20 doorgetrokken had kunnen worden. Dan zou er een an dere plaats geweest kunnen zijn", wijst zij op de Oranjepolder. Dat zit er niet in. „Die plaats zo aan de rand van Mid den-Delfland lijkt me niet be zwaarlijk. Ik kan het landschappe lijk tenminste niet beredeneren, dat Maasland De ambtswo ning voor het burgemees tersgezin aan de Kerkstraat in Maasland blijft nog enke le maanden leeg staan. Me vrouw M.M. Kokxhoorn gaat voorlopig pendelen tus sen haar huidige woonplaats Leiden en haar nieuwe werkplek in Maasland. Pas als de I6-jarige dochter Ma- rie-Frangoise de mavo heeft beëindigd, zal de familie naar Maasland verhuizen. Verwacht wordt dat dit aan ij het begin van de zomer gaat gebeuren. Het gemeentebestuur van Maasland heeft al, voordat zij gisteravond op de publie ke tribune de vergadering van de gemeenteraad bij woonde, kennis gemaakt met de nieuwe burgemees ter. Dat gebeurde in haar woning in de Merenwijk, waar het de hele dag een drukte van belang was. Want hoewel de benoeming van Kokxhoom ook bij het Maaslandse college al een kleine week bekend was, volgde de officiële bevesti ging van het koninklijk be sluit door het kabinet van de commissaris van de konin gin in Zuid-Holland pas eind vorige week. Een datum voor zowel de in stallatie van Kokxhoom als het afscheid van Bax is nog niet bepaald. De gedachte leeft om de installatie en het afscheid tijdens één buiten gewone raadsvergadering te combineren. het transportcentrum daar niet z<J kunnen komen. Uit veiligheidsa peet voor Rozenburg is die tunnj eigenlijk nodig. De bezwaren die zijn gaan voornamelijk over hi tracé dat moet worden aangelegi En dat is op de huidige plaats mi; schien een stap te ver". Zij vraaj zich af of die tunnel er ooit wel komen, want wegens gebrek aan nanciering is het plan in de ïjsk: gezet. Over de kustlokatie huldigt Kol hoorn het CDA-standpunt, dat uitbreiding er moet komen, zou er nog een nieuw haali heidsonderzoek gedaan n worden. „Het gaat om een w aantal woningen, natuur en*glai tuinbouw. En we moeten toch aan de kustbeveiliging doen". donderdag 17 januari film Drugstore Cowboy, Schuurkerktheater, 14.00 ?n 20-30 uur. Schiedam Hermes DVS heeft een 'groep van zes' in het leven geroepen om de structuur van de Schiedamse omni-veremging (voetbal, cric ket, tennis) door te lichten. Deze uit John Beijer, Pim Prins, Ted Hartman, Will van Wijk, Richard de Gier en clubvoorzit ter Wim van der Sloot bestaande werkgroep heeft inmiddels een voorstel op schrift gezet dat vrijdag 25 januari tijdens een buitengewone en besloten ledenvergadering wordt bespro ken. Iedereen kan z'n zegje doen over het voorstel van dit zestal om de organisatievorm te wijzi gen. De werkgroep heeft wel een aantal leden perszoonhjk uitgenodigd. Zij wil op deze ma nier zo veel mogelijk deskundigheid bij het voorstel betrekken. Men streeft er naar om het uiteindelijke voorstel op 12 april ter goedkeu ring aan de leden voor te leggen. Voor een roemruchte vereniging als Hermes DVS is het een teken aan de wand dat het er dit seizoen niet in is geslaagd een A-jeugdelftal op de been te brengen. Aan te nemen is, dat ook een beleidsvisie wordt verwerkt in het defini tieve voorstel. Inzell/Vlaardingèn De triathlonvereniging Rijnmond was tijdens de jaarlijkse wintertri- athlon in het Zuïdduïtse Inzeil goed vertegen woordigd. Negen goed getrainde atleten, die para-medisch werden begeleid door fysiothe rapeute Ludy Salomons, volbrachten de lood zware klus die bestond uit 15Vzkm hardlopen, 24km langlaufen, S'/akm hardlopen en honderd rondjes (40km) schaatsen op de kunstijsbaan van Inzeil. De beste triatleet van Rijnmond was Jan La- mers. Hij finishte ruim een uur later dan win naar Ruben Krouwel, die een tijd van 4.05.10 uur liet noteren. Lamers ging in 5.06.25 over de streep. Ook Ton van der Leije maakte deel uit van dit regionale gezelschap. De oefenmeester van de tweede klapser HVO legde beslag op de 98ste plaats. Zijn tijd was 6.07.50 uur. Do klasseringen van de andere Rijnmond-triatleten waren: 40sta Maarten Brouwer 5.20.13, 58ste Wllfried Salomons 5.23.24, 68ste Ruud Muuren 5.42.55, 83ste Willem Ne) 5.49 42, 92ste Dennis Lamers 5.58 00, 93ste Burt Quwerik 6,00 39 en 135ste Bas van der Lel je 6.44.04. Tip» voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktio van deze krant, postbua 4003, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktio is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren ondar nummer 010-4056509. WOENSDAG 16 JANUARI Zaalvoetbal: Westwljkhal Vlaardingen: 21.00 OVO'32—WK, 21.45 HVOMW'27. DONDERDAG 17 JANUARI Korfbal: 21.40 KOAG—Vlaardingen (kwartfinale beker, sport hal Alexanderpolder, Rotterdam); Zaalvoetbal: Schiehroek Rotterdam: 20 35 Groen Wit RSchiedam; Ma/grletha! Schiedam veld 1: 21.00 Olympus S—SDV 21.45 SPSV—Ani mo K 22.30 GSS—SIOD. VRIJDAG 18 JANUARI doorGERT-JANBROERE Hoek van Holland Willem Zuyderwijk ziet zichzelf niet als doorzetter. Het voetbal bij Ver- burch zegde hij vrij snel vaarwel, maar toen en kele vrienden het wekelijkse snookeravondje lieten voor het was, ging de Hoekenaar wel stug door. Hij liep zelfs met tiet idee rond om thuis de slaapkamer op te sieren met een snookertafel. Zijn vrouw torpedeerde het plan en stelde voor als alternatief de kruipruimte onder het huis af te graven. Het had hst effect van een ijskoude douche. En dus is Willem Zuyderwijk (29) gedwongen om voor een potje snooker af te reizen naar centrum De Loods in Maassluis. Dat is op zich al een verbetering voor de geboren Poeldijker, want door afwezigheid van een snookerzaal in het Westland en directe omgeving was hij ge dwongen zijn heil in Den Haag te zoeken. Hij belandde in het Zui derpark en bij zaal Delta. Ander half jaar geleden opende De Loods echter de deuren in Maas sluis en direct meldde Zuyder wijk zich aan. Sindsdien behoort hij tot de sterkste spelers van het cen trum, dat naast tien snookerta fels ruimte biedt aan tien bow lingbanen en twee carambolebil- jards. Het is echter de vraag of hij over een paar jaar nog bovenaan de 'huis'-ranking staat. „Gerard Speijer (Vlaardingen), Jan Mid delburg (Maassluis) en ik waren de enigen die in het begin al er- Vlaardingen Ook dit jaar tekent de - Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging (VSV) voor de organisatie van spelregelwedstrijden voor de jeugd. Op de vrijdagen 18 en 25 janu ari nemen afvaardigingen van HSC'89, VFC (drie teams), HVO, DVO'32, RKWIK, Deltasport (twee teams), Zwaluwen en Fortu- na VI het tegen elkaar op. De eindstrijd heeft plaats op vrijdag 1 februari. De finalis ten plaatsen zich automatisch voor de districtsronde die op 22 februari in het clubgebouw Willem Zuyder- g wijk...'Ik kreeg 5 een pak slaag van een dertien-jari- ge, die na school- tijd altijd oefent", o.-, varing hadden met het snooker. Daardoor zijn we de rest altijd voorgebleven en vormen we sa men het eerste team van De Loods, dat uitkomt in de eerste divisie. Maar nu zie je dat het gat steeds kleiner wordt met de jon gens die in de gelegenheid zijn om dagelijks te trainen. Ik kreeg pas nog op m'n donder van een dertien-jarige, die na schooltijd hier altijd oefent". Het is hét probleem van Zuyder wijk. Nog buiten de vraag of hij het wel zou kunnen ('Na een uur alleen trainen, komt het snooker mijn oren uit') heeft hij simpel weg de tijd niet om zich elke dag over de witte, de vijftiende rode en de zes gekleurde ballen te bui gen. Werkzaam in de kassen bouw houdt hij er echte 'West landse' tijden op na en boven dien wil hij zijn vrouw niet voortdurend alleen laten. „Ik sta op de laatste nationale ranking 136ste, maar de laatste uitslag is daar nog niet in ver werkt, Ik denk dat ik momen teel rond de 120ste plek hang en rbee' top 50 kunnen scharen, maar voorwaarde is wel datje dan bij na alle ranking-toernooien zal af moeten lopen. Ik ken spelers, die vrijdag, zaterdag en zondag op pad zijn, alleen om zoveel moge lijk ranking-punten te verzame len. Dat is misschien leuk als je vrijgezel bent, maar ik heb ook rekening te houden met mijn vrouw. Als ze zegt dat ïk zondags niet weg kan, omdat ik de dagen ervoor ook al over de snookerta fel hing, heb ik daar vrede mee. Het is geven en nemen, niet waar". Toch gaat er bijna geen dag voor bij of het snooker vraagt in huize Zuyderwijk wel de aandacht. Het mag de Hoekenaar, die in middels negen toernooien op zijn naam schreef, dan aan tijd ont breken om regelmatig naar Maassluis af te reizen, als de typi sche Engelse sport 's avonds op de televisie verschijnt, is hij niet voor de buis weg te slaan. En wie een beetje bekend is met de pro grammering van de BBC en Eu rosport weet waar dat op uit draait Televisie-terreur. „Ik kan echt uren naar snooker kij ken", vertelt Zuyderwijk. Zijn ook in contact gekomen met het snooker. Via de BBC. Het trok me wel aan en wilde het zelf ook uit proberen". „Ik had al wat ervaring met bil jarten, maar ik ontdekte dat snooker toch heel anders en vooral veel moeilijker was. Er zit veel meer in. Je speelt niet al leen met de witte bal, maar je moet ook potten. Normaal stuur je alleen de witte bal, bij snooker moet je met de speelbal juist de gekleurde ballen sturen. Boven dien moet je de witte bal op een goede positie krijgen, om op nieuw te kunnen potten. Je moet dus steeds een positie vooruit denken", verduidelijkt de Hoe kenaar. Zuyderwijk heeft veel opgesto ken van de televisie, les heeft hij nooit gehad. Er zijn wel snooker instructeurs m Nederland, maar die moetje met een vergrootglas zoeken. „Er is ooit eens iemand bij ons langs gekomen. Die kwam uitleggen wat de juiste houding was. Interessant, maar ik had het mezelf al aangeleerd. Maar dat neemt niet weg dat het „Concentratie is het belangrijk ste bij snooker", vervolgt Zuyj derwijk. „Natuurlijk, het is aË met veel sporten, je hebt het of j| hebt het niet. Je ziet het ook aal iemand of hij het ooit onder dl knie zal krijgen. Heb je dat gei voel voor de sport niet, dan zal jro nooit tot meer dan twee, drie gej potte ballen komen. Lekker on| tegen zo iemand te spelen, wan] je kan alles opengooien. Maal beheers je eenmaal de basistech5 nieken, dan komt het aan oi concentratie. Je mag nooit den) ken, ik zie een gaatje, ik leg a en laat eventjes de keu ga Zelfs als de bal voor gat ligt, mo je je concentreren". Zuyderwijk kan echt genietel van de laatste WK-finale tussei Stephen Hendry en Steve Davil Maar dan in de wetenschap, dJ hij altijd op een heel ander na veau zijn partijtje mee zal blijvei spelen. Een carrière als prof zii altijd ver buiten zijn bereik blij ven. Jammer, want hetscenaril ligt al klaar: Hij huurt een hut ol de veerboot naar Engeland ef pendelt voortdurend heen ei weer tussen de Hoek en Harwicfl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2