Stads-tv: Schiedam kan ook eigen uitzendingen maken Geuzenpenning voor Roemeense bisschop Groen Links waarschuwt voor 'domineesmentaliteit' Maasland slaat munt uit feestelijkheden Nieuwe directeur mag museumbeleid bepalen Arbeidsbureau: nu nog 6500 werklozen Werkgroep wil 'praathuis' Vandalen gegrepen Nep-venters in de weer Tmmzm Matex vraagt en krijgt Veiligheidsdiploma' VLAARDINGS OAGBiüD SOHiEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT nsHBia Lubbers reikt onderscheidingen uit Palestijnen praten over Golfoorlog Schelling wordt ook gewoon betaalmiddel WHBNKG Regionale redactie: Breda Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardmgen. Telefoon; 010- 4343229,4352066,4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754. 21 Schiedam Het Omroepbedrijf Rotterdam wil Schiedam in de gelegenheid stellen eigen lokale televisie te maken. Het facilitai re bedrijf voor Stads-tv Rotter dam heeft het plan haar diensten aan te bieden bij de Schiedamse zendgemachtigde SOMS. Het frequent uitzenden van lokale nieuwsitems kost volgens het be drijf ongeveer 150.000 gulden per jaar. Het leeuwedeel van de kosten kan in de visie van het omroep bedrijf worden gedekt uit recla me-inkomsten. Verwacht wordt dat de regering de lokale omroe pen binnen enkele maanden toe stemming geeft om reclame boodschappen uit te zenden in haar radio- en televisieprogram ma's. Tot dusver kunnen de plaatselijke omroepen zich al leen bedruipen dank zij subsidies van de gemeente. Voorzitter Carel Beke van de lo kale omroep in Schiedam heeft de laatste tijd niet gesproken met directeur Henk Tiesma van Stads-tv, maar hij kijkt niet op van de Rotterdamse avances. „Het omroepbedrijf heeft er alle belang bij om lokaal een voet tussen de deur te krijgen. In hun eigen programma's besteden ze weinig aandacht aan Schiedam se zaken en daar is wel belang stelling voor". Machtiging De televisieprogramma's van de Rotterdamse televisiestation zijn sinds verleden jaar op het Schie damse kabelnet te zien. Omdat de SOMS als enige stichting in het bezit is van een zendmachti ging, vinden de uitzendingen plaats onder de vlag van de Schiedamse omroep. Het pro gramma is te zien op het kanaal van de Avondbladen TV-krant. De ACR, die naast exploitatie van de tv-krant onder meer de uitgave van het Rotterdams Nieuwsblad verzorgt, krijgt als taak de advertenties voor de lo kale omroepen in onder andere Rotterdam, Schiedam en VTaar- dingen te werven. Hierdoor ligt het voor de hand om de eventue le Schiedamse televisieprogram ma's op kanaal 28-plus onder te brengen. Onderdeel van de verleden jaar afgesloten overeenkomst is, dat medewerkers van de Schiedam se omroep gebruik mag maken van de opleidingsmogelijkheden van het Omroepbedrijf Rotter dam. De hiervoor aanwezige fa ciliteiten kunnen volgens pre sentator Peter Schuiten van Stads-tv worden ingezet voor de produktie van televisieprogram ma's in Schiedam, „Je zou eraan kunnen denken om de bus te la ten rouleren door de verschil lende gemeenten", zegt Peter Schuiten. „De verschillende lokale omroe pen kunnen dan bij voorbeeld één dag per week gebruik ma ken van onze montage-facilitei ten. In deze opzet zou men in Schiedam uit de voeten kunnen, met één super-VHS camera. De kosten voor lokale televisie be dragen dan ongeveer 150.000 gulden". De plannen verklaart Carel Beke uit de behoefte van het Omroepbedrijf Rotterdam haar faciliteiten commercieel te ex ploiteren. Of het Rotterdamse plan past binnen de bestuursvi- sie van de SOMS wil hij niet zeg gen. „In maart treden we naar buiten met onze plannen op het gebied van commerciële radio en televisie, Televisie heeft in ie der geval niet onze eerste priori teit. In eerste instantie gaan we ons richten op het opzetten van een professionele staf voor de ra dio". De SOMS heeft de hoop dat de commercie de armslag van de omroep aanmerkelijk kan ver beteren. Op dit moment trekt Radio Schiedam weinig luiste raars. Dit wordt mede veroor zaakt door het feit dat de pro gramma's slechts in het week einde te beluisteren zijn. Daar naast heeft het station last van veel verloop. Nadat verleden jaar een grote groep medewer kers met ruzie opstapte, besloot onlangs Dick van Gooswilligen er op verzoek van zijn werkge ver de brui aan te geven. De voorlichter van Shell werd ge zien als één van de best geïnfor meerde medewerkers. Waterweg Het arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg- Noord heeft in vergelijking met het begin van 1990 vijf tien procent van de werklo zen uit het bestand kunnen schrappen. Een belangrijk deel daarvan vond in de loop van het afgelopen jaar een baan. De becijfering gaat evenwel voor een deel mank, omdat bijna 450 werklozen in één klap zijn overgeheveld naar een ander arbeidsbureau. De 46 Maaslanden en de 402 Ro zenburgers, die altijd deel uit maakten van het GAB Nieu we Waterweg-Noord, zijn per 1 januari ondergebracht bij respectievelijk de arbeidsbu reaus van Naaldwijk en Spij- kenisse. In Hoek van Holland staan vanaf begin dit jaar 163 men sen ingeschreven, in Maas sluis 940, Vlaardingen 2416 en in Schiedam 3069. De totale groep uitkering; si zodo< i zodoende gedaald van ruim 7700 in 1990 naar nog geen 6500 volgens de nieuwe regis tratie. Dat neernt niet weg dat W9Q een alleszins positief jaa* is feweest; vooral het mannelijk eel van de bevolking boekte succes bij het zoeken naar een baan. Bijna negen procent van de werkloze mannen kwam aan de slag tegen bijna zgven procent van het vrou welijk deel van de bevolking, In absolute zin daalde het werkloosheidscijfer met 680 personen van 7726 naar 7046 nu. In de laatste maanden van 1990 schommelde het aantal werkzoekenden steeds rond de 7100. Terugblikkend komt direc teur Van Lent tot twee posi tieve en vier negatieve ont wikkelingen. Tegenover het feit dat het bestand licht daal de en meer schoolverlaters aan de bak ziin gekomen, staat met name ae uiterst zor gelijke situatie bij de 'zeer langdurig werklozen'. De stij gende leeftijd en etnische ai- komst van de betrokkenen speelt daarbij een rol. Ook sluit de vraag naar functies steeds slechter aan op de va catures die bedrijven te bie den hebben. Een kwart van de thuiszitters (1769 personen) wacht al meer aan drie jaar op een baan. Van Lent specificeert deze groep als veelal dertigers die geen schooldiploma op zak hebben. Twaalf maanden geleden was er sprake van bij na 22 procent zeer langdurig werklozen. Ook valt er geen enkele ver betering te bespeuren in de fositie van de migranten in. chiedam, Vlaardingen en Maassluis. Waar het Neder landse deel van de werklozen in aantal iets afnam, daar kwam er bij de Turken en Marokkanen geen enkel schot in. Vlaardingen De werkgroep Drugs en Alcohol Vlaardingen heeft het plan in Vlaardingen een 'praathuis' te beginnen. In het huis zou iedereen terecht moeten kunnen voor een kop koffie en een praatje. De werkgroep denkt bij de opzet van het praathuis vooral aan mensen voor wie geen opvang bestaat: mensen die zich een zaam voelen, die teleurgesteld zijn in hun eigen prestaties of die van hun kinaeren of die verdrie tig zijn omdat hun hondje is weg gelopen. Alcohol- en drugsverslaafden zouden er ook terecht kunnen, maar het praathuis is niet alleen voor hen bedoeld. „In wezen staat dit plan los van de werk groep Drugs en Alcohol. Het is alleen binnen de werkgroep ont staan", zegt voorzitter Jaap van Duijvenbooden. De diakonie van de gereformeerde kerk in vlaardingen heeft al financiële steun toegezegd. Het voorbeeld van Van Duijven booden is de opvang van ver slaafden, daklozen en eenzame mensen zoals die door dominee Hans Visser is opgezet in de Pau- luskerk in Rotterdam. „Ik word nogal eens opgebeld door men sen die zich niet begrepen voe len, die geen klankbord hebben m hun omgeving. Een kop koffie en een beetje aandacht kunnen dan al heel veel doen". Het plan verkeert in een pril sta dium. De werkgroep zoekt nog mensen die bij de organisatie willen helpen. Zie ook pagina 15 Vlaardingen Drie Vlaarding se knapen, in leeftijd variërend van 13 tot 23 jaar, zijn vanoch tend in alle vroegte in de kraag gegrepen door de politie. Het trio werd 's morgens rond half vijf P® fongens hadden zich uitge mefd op een verkeersbord aan de Burgemeester Pruissingel, Na onderzoek bleek in ieder ge- ™Jén van hen meer op zijn Kerfstok te hebben. De jonge man had verschillende auto-em blemen bij zich die kennelijk af- érnstig zijn van diefstal. vandalen zullen door middel 2* het Bureau Halt aan een al- itieve straf worden gehol- Vlaardingen De Roemeense bisschop Lószló Tükés ontvangt op 13 maart in de Grote Kerk in Vlaardingen uit handen van mi nister-president Ruud Lubbers de Geuzenpenning 1991- In zijn standplaats Timisoara was Tökés in november 1989 een van de lei ders van de revolutie, die het be- wind-Ceaucescu omverwierp. Een tweede penning is door de stichting Geuzenverzet 1940- 1945 posthuum toegekend aan Bernard IJzerdraat, de leider van de Vlaardingse verzetsgroep De Geuzen die op 13 maart 1941 met zeventien anderen door de Duitse bezetters op de Waalsdor per vlakte werd gefusilleerd. De stichting Geuzenverzet riep in 1987 de Geuzenpenning in het leven als onderscheiding voor mensen die zich verzetten tegen onderdrukking. Eerder ontvin gen Amnesty International, de stichting Februari 1941 en de Duitse bondspresident Richard von Weizsëcker de penning. Ko ningin Wilhelmina werd voor haar rol in de Tweede Wereld oorlog in 1988 posthuum onder scheiden. De Roemeense (evangelische) bisschop, die in mei vorig jaar al de Freedom of Worshipmedaille van het Franklin en Eleanor Roosevelt instituut ontving, komt zelf naar Vlaardingen om de penning in ontvangst te ne men. De andere Geuzenpenning wordt op 13 maart uitgereikt aan Daja IJzerdraat, dochter van de oprichter van het Geuzenverzet Het uitreiken van de onder scheidingen wordt jaarlijks vooraf gegaan door een herden king van de achttien verzets mensen die in maart 1941 ter dood werden gebracht. Dat ge beurt met een stille tocht van het Stiltecentrum op begraafplaats Emaus naar het Geuzenmonu- mentopdeMarkt. De Roemeense bisschop Lészló Tökés. g lillllllllIllllllllflIilHIIIIIIIflIIMIIIIIllllllilllllMIIIIIIIIItlilIllllflIlflIIKIIIIIINDIIIIIIIimiKMIlflIim Vlaardingen Bij de Vlaardingse politie zijn klachten binnengeko men over een tweetal tafelkleeaverkopers. De bewoners van oe Re- nessehoeve in Holy-Noord hebben eergisteren te maken gekregen met een duo dat peperdure kleden in de aanbieding had.. Bij de 'onderhandelingen' aan de deur bleek de prijs al rap van 1500 naar 200 gulden te zakken. De politie gaat er vanuit dat de venters, die geen vergunning voor hurt activiteiten hadden, prullaria in de aanbieding hadden. Voor zover nu is bekend, heeft niemand in Vlaardingen zich een carpet aangeschaft. ïmiiiniiiiiiiiniiiiiiitniiiniiiHiiiiiiiiiiiiitiiiiHiHiiiiHtiiniiiiuiiiiiiHiiuiiiikiHiiiiiiiiiiiiiiHiiiL Vlaardingen Vlaardin gen kent de grootste ge meenschap Palestijnen in ons land. En omdat de Golf oorlog de wereld de laatste zes dagen beheerst, is het niet meer dan logisch dat deze groep migranten dit onderwerp aan de orde stelt. Morgenavond wordt door de Nederlands-Palestijnse Kring een discussie op touw gezet met als hoofdthema: 'De Palestijnen en de Golf crisis'. Op deze avond, die plaats vindt in het Palestijns ont moetingscentrum aan de mr L.A. Kesperweg, is de Belgische auteur Wim de Neuter uitgenodigd een voordracht te houden. Hij is één van de schrijvers van het boek 'De Palestijnen een volk teveel?'. De bijeen komst begint om acht uur. Schiedam De spreekwoorde lijke Nederlandse dominees mentaliteit mag geen greep krij- §en op de sociale vernieuwing, traf maatregel en toepassen op mensen die weigeren aan een project deel te nemen zijn uit den Maasland Als de festiviteiten rond de viering van het 750-jarig bestaan van de Ridderlijke Duit- sche Orde in Maasland op 17 april losbarsten, kan men in het dorp met een heuse eigen munt betalen. Binnen anderhalve week doet de Maaslandse schel ling z'n intrede. Begin februari komt de herden kingspenning in verschillende uitvoeringen op de markt: in goud, zilver en cupro-nikkel voor de verzamelaars en in dat zelfde nikkel als klinkende munt van vijf gulden. En daar mee kan straks normaal bij de plaatselijke middenstand wor den afgerekend. De officiële eerste dag van de Maaslandse schelling heeft reeds plaatsgevonden bij <Te enige pro ducent van het Nederlandse rol lende geld1: de Rijks Munt in Utrecht. Waarnemend burge meester Jaap Bax had de eer in het bijzijn van een uitgebreide 3 Maaslandse afvaardiging die *2 slag te verrichten. Niemand minder dan de rijks- jj muntmeester zelf, manager drs. C. van Draanen, hield die offi- ciële handeling nauwlettend In het oog. Terwijl de stuivers, dub beltjes, kwartjes, guldens, rijks daalders en v|jf guldenstukken rondom in hoog tempo in een on afgebroken stroom in plastic bakken werden gespuwd, druk te Bax twee knoppen in. Daar mee kwam de pers in werking en luttele seconden later kon de eerste Maaslandse schelling worden aanschouwd. Op de voorzijde is het groot- meesterschild van de Duitsche Orde afgebeeld, met een klein adelaarsschild waar omheen het randschrift 'Moneta Dnorum M'landia' Munt van de Heren van Maasland staat Op de keerzijde prijkt het logo '750 jaar Duitsche Orde in Maasland', dat de Maaslandse ontwerper H. Verhagen heeft bedacht. Terwijl Bax zich het eerste klei nood koesterde sloegen Verha gen en jonkheer mr. Den Beer Poortugaal de tweede en derde schelling. De jonkheer is de hui dige secretaris van de Ridderlij ke Duitsche Orde, waarvan be kend is dat die zich in 1241 in Maasland vestigde. Nog altijd liggen er in het dorp diverse per celen grond, die het eigendom zijn van deze in Utrecht geves tigde orde. De geschiedenis de Maas landse schelling gaai terug tot de tijd van de vestiging van de Duitsche Orde. Onder Wvnrich van Kniprode (1351-1382) had de Duitsche Orde al het recht mun ten te slaan, waaronder schillin gen. Op die munt is de Maasland se schelling gebaseerd. Als be taalmiddel worden voorlopig tweeduizend nikkelen schellin gen geslagen. Voor vijf gulden is de drie centimeter doorsnee me tende munt bij de plaatselijke banken verkrijgbaar, waarmee tot het eind van het jaar kan worden betaald. Van de gouden munt worden maar vijftig exemplaren gesla gen, maar dat zijn ook de duurste van de serie. Voor zo'n gouden Waarnemend burgemeester Jaap Bax bekijkt samen met Rijksmuntmeester drs, Chris van Draanen (rechts) de eerste Maas landse schelling. Jhr, mr. Den Beer Poortugaal, secretaris van de Ridderlijke Duitsche Orde, kijkt tevreden toe. schelling moet ruim zevenhon derd gulden worden betaald. Een züveren exemplaar, waar van er maximaal vijfhonderd worden gemaakt, kost vijftig gulden. Van de cupro-nikkelen uitvoering van vijfentwintig gulden worden er drieduizend Vlaardingen De directie van Matex Vlaardingen is in zijn nopjes met de toekenning van een internationaal kwaliteits certificaat Het papier, afgege ven door Uoyas Register of Quality Assurance, kan bij klan ten en publiek de indruk wegne men dat sommige activiteiten bij Matex gevaar opleveren voor müieu en volksgezondheid. Het bedrijf aan de Koningin Wilhelminahaven oogstte vorig jaar een storm van kritiek toen net bekend maakte dat het zich ook zou gaan bezighouden met Voorheen was Matex uitsluitend gespecialiseerd in de op- en overslag van eetbare vetten en oliën. De nieuwe activiteit werd door verschillende politieke partijen en bewoners van de naoijgele- §en Oostwiik als 'levensgevaar- jk' betiteld. Gevreesd werd dat er rampen zouden kunnen ge beuren als bij het overslaan van chemicaliën van het ene schip in het andere giftige stoffen vrijko men. Het certificaat van Lloyds maakt volgens Matex-directeur Th. B. Pauw duidelijk dat die Controleurs van het classifica tiebureau hebben gedurende driekwart jaar het totale bedrijf sproces bij Matex onderzoent. Hun conclusie was dat het be drijf alle facetten tot in de pun tjes beheerst, van techniek, vei ligheid en milieu tot en met de administratie. Het onderzoek zou door onaf hankelijke inspecteurs, die soms onaangekondigd op het terrein verschenen, zijn gehouden. „Tij dens hun bezoeken is werkelijk niets aan de aandacht zijn ont- -e toekenning van het certifi caat berust niet op toeval. Direc teur Pauw geeft toe dat Matex zelf om de inspectie heeft ge vraagd. Gezien de negatieve be richten vorig jaar over de om streden bedrijfsactiviteiten kon Matex een 'internationaal ge waardeerd diploma' goed ge bruiken. „Dit papier schept dui delijkheid naar de klanten en onze omgeving", aldus Pauw. Het certificaat werd gisteren uit gereikt door de Vlaardingse wet houder Agnes van Ardenne (CDA, economische aangelegen boze. Als werklozen een baantje afslaan moeten ze niet met de vinger worden nagewezen en gekort werden op hun inkomen onder het motto 'eigen schuld, dikke bult'. De politiek kan zich beter richten op degenen die zich wel actief willen inzetten. Behaalde successen hebben veel meer overtuigingskracht dan sancties. Dit schrijft de gemeenteraads fractie van Groen Links in een notitie over de sociale vernieu wing in Schiedam. De fractie waarschuwt herhaaldelijk voor het 'calvinistisch gedachten- goed' en de neiging, werklozen in het kader van de Vernieu wing' leuk ogende, maar in feite minder gewaardeerde klussen te laten opknappen. Een CAO-loon betalen aan men sen die deelnemen in een banen pool lijkt Groen Links een mini male voorwaarde. Anders dreigt een te groot verschil te ontstaan tussen mormale' betaalde arbeid en de salariëring van banen die geschapen zijn in het kader van de sociale vernieuwing. De ge meente moet niet kinderachtig doen over de beloning en alle wettelijke mogelijkheden uit buiten. Laat de overheid dat na, dan is de sociale vernieuwing byvoorbaat mislukt. Experimen ten is Nijmegen en Rotterdam tonen volgens de partij aan dat er onder de huidige omstandighe den nauwelijks doorstroming is van arbeidsprojecten ->aar regu liere banen. Terwijl de bedoeling van de sociale vernieuwing juist is, de achterstand van kansar men weg te werken. De notitie van Groen Links is bedoeld als aanvulling op de plannen die de gemeente Schie dam heeft opgesteld voor de so ciale vernieuwing. In het vuist dikke draaiboek van wethouder Hans van Kleef mist Groen Links enkele wezenlijke punten, zoals de onderlinge samenhang tussen scholing en arbeid. De fractie is ook niet gelukkig met het voornemen, werkgelegen heidsprojecten onder te brengen bij de sociale dienst. „Dat ver hoogt de drempel", schrijft Groen Links. Schiedam Na een lang en breedvoerig debat is de raads commissie cultuur er ook gis teravond niet in geslaagd een vastomlijnd beleid voor het Stedelijk Museum uit te zetten. De politici haalden oude koeien uit de sloot, trapten open deu ren in en beten zich vast in de tails, maar vermeden het slaan van spijkers met koppen. De toekomstig directeur krijgt bij ziin aanstelling geen kant en klaar beleidsplan mee. Grote delen daarvan zal hij zelf moe ten schrijven. „Ik verveel me vanavond ont zettend, en daarnaast erger ik me dood", voegde inspreker Truus Verweij na de eerste ronde de raadsleden toe. „Hou toch eindelijk eens op mei dat gezwam. Het enige wat het mu seum nodig heeft is een en thousiaste man of vrouw. Dan loopt de rest vanzelf". Een Schiedamse kunstenares vond het een schande dat de commis sie alleen maar oude ideeën herkauwde, zonder zelf met iets nieuws op de proppen te komen. Het debat viel ook sommige commissieleden lelijk tegen. Hun verwachting dat er kno pen zouden worden doorge hakt kwam niet uit. De ge sprekken bleven steken in be leefd gekissebis over betrekke lijk kleine wijzigingen op de ze ventien 'beslispunten' die wet houder Chris Zijdeveld zijn commissie had voorgelegd. Jolie Hakkert (Groen Links) vond dat Zijdevelds punten maar weinig samenhang verto nen. „Het gaat om details, visie spreekt er niet uit". Later op de avond bleek haar vrees dat er „een veelvoud van losse ideeën op een hoop zal worden ge gooid" gerechtvaardigd. De duidelijke koers, waarvan Hakkert hoopte dat de commis sie die zou uitzetten, kwam niet uit de verf. „We zouden van avond een beleid vaststellen zodat we daar een directeur bij kunnen zoeken. Maar alles loopt door elkaar heen", sprak zij teleurgesteld. Populariteit De politieke partijen blijken nauwelijks van mening te ver schillen over de toekomst van het Stedelijk. Iedereen is het met wethouder Zijdeveld eens dat het museum stevig veran kerd moet zijn in de Schiedam se samenleving. Schiedammers moeten zich er thuis kunnen voelen en het ge bouw aan de Hoogstraat niet beschouwen als een voorzie ning voor de elite. Als die opzet slaagt, is de vraag of het Stede lijk ook moet azen op landelijke populariteit niet meer van be lang: een goed functionerend museum trekt per definitie ook publiek van buiten de stad. Overeenstemming is er ook over he permanent tentoon stellen van stukken uit de ver maarde Cobra-collectie. Alleen over de vraag hoe dat moet, wordt verschillend gedacht De één wil er doorlopend een zaal voor vrijhouden, de ander denkt aan uitgebreide Cobra exposities in de zomer. Dat het museum de interesse voor het aankopen van kunst bij het publiek moet bevorde ren, was eveneens voor ieder een zo klaar als een klontje. Maar concrete manieren om dat te verwezenlijken werden niet gegeven. De vraag of de gemeente een aankoopsubsidie zou willen verlenen bleef on beantwoord. De commissie ziet geen reden het aankoopbeleid voor het museum zelf te veranderen. Het Stedelijk bliift werk verza melen van hedendaagse Ne derlandse kunstenaars. Zijde velds voorstel, de collectie langzaam om te buieen in de richting van grafiek wekte verwondering, omdat de wet houder in zijn 'beslispunten* geen reden voor die specialisa tie had gegeven. „Er had net zo goed kunnen staan dat we ons gaan toeleg gen op het verzamelen van theepotten", mesnde VVD'er Gerard Verhulsdonk. „Omdat grafiek een gat in de m^rkt is", verklaarde Zijdeveld desge vraagd zijn voorzetje. Type rend voor het debat was dat de commissie geen besluit nam over dit idee. De keuze wordt overgelaten aan de nieuwe di recteur. Vrije hand Een beleidsplan waaraan de nieuwe directeur zich te hou den heeft kwam gisteravond niet op tafel. De toekomstige museumleiding lijkt in veel op zichten de vrije hand te krij gen. De directeur moet maar uitzoeken hoe de aankoop van kunst geregeld zal worden, hij mag bepalen welk historisch pand in de binnenstad voor ex posities geschikt is en hij mag naar eigen goeddunken de am bities en het werkterrein van het museum vaststellen. Voorlopig ziet het er naar uit dat de directeur die overi gens nog door middel van een uitgebreide sollicitatieprocedu re moet worden aangetrokken slechts een aangepaste en uitgebreide versie van Zijde velds 'beslispunten' krijgt voorgelegd. Of de museumdirecteur een grote dan wel beperkte beslis singsbevoegdheid krijgt, is nog niet duidelijk. Dat hangt af van de plaats die de nog op te zetten Dienst Kunst en Cultuur krijgt toebedeeld in de gemeentelijke organisatie. Over de bevoegd heden van die Dienst bestaat nog geen enkele duidelijkheid. Zijdeveld beloofde de commis sie daarover binnenkort een dik pakpapier te zullen sturen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1