Hemes Scheeres heeft Zijdeveld én Schiedam verloochend Jeugdig Demos kan geen dag zonder Koos Juursema Hollander SPIRT Oefeninterland in Margriethal ACHTERGROND I echte broodbakker IjSCHiËDAM Computerlessen Vrijwilligers ÏVLAARD1NGEN J Filmavond jHÖËRWHÖilAND Zelfstandig ^SCHIEDAM VLAARDINGEN fMAASSLÜÏS i'fiydKrfcfsi tesfirJaasF' Kees Meeste burgemeesters hebben nog een excuus; hij niet Aanvoerder wil eigenlijk stoppen, maar ziet toch reikhalzend uit naar volgende uitdaging De Reling verliest eerste team aan FVT Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 1 tebruan 1991 I Zowel bij de Schiedamse Computer Club als bij I Kluphuis Oost gaan binnenkort cursussen op het ge bied van computers van start. Bij de eerst genoemde instantie wordt aanstaande dinsdag al een begin ge maakt met een achtdelige bijeenkomst over de ba sisprincipes van een personal computer. Een dag eerder wordt voor zowel beginners als gevorderden I tekstverwerking met Wordperfect uit de doeken ge- daan. De 'wiïkids' van de computerclub (tel. 4270956) kunnen nadere informatie verschaffen I over de verschillende terreinen waarvoor zij cursus- sen hebben opgezet. Kluphuis Oost stort zich eveneens op Wordperfect (5.0). De buurtorganisatie verzorgt tien lessen op de woensdagavond. Op 20 februari krmt de eers'» groep deelnemers voor het eerst bij elkaar. Voor het contact met de buitenwereld, voor een wandeling in de tuin, een spelletje in de afdelings- huiskamer of zomaar een babbeltje zijn de bewoners van het verpleeg- en reactiveringscentrum Dne- MaasStede voornamelijk aangewezen op vrijwilli gers. Het tehuis is op zoek naar mensen die voor dat werk een paar uurtjes in de wijk kunnen vrijmaken. Vrijwilligers hebben bij DrïeMaasStede een ruime keuze. Het helpen van een patient bij de warme maaltijd, het werk aan de looptuïn van de afdeling fysiotherapie, de huisbibliotheek, de activiteitenbe geleiding en de bingo draaien allemaal voor een deel op de inzet van onbezoldigde medewerken. Mensen die voor dat werk belangstelling hebben kunnen zich in DrïeMaasStede melden bij mevrouw A. de Jong. Zij coördineert het vrijwilligerswerk. Kwartmarathon In ontmoetingscentrum West wordt op 17 februari door klaveriasvereniging 'de Pit' een kwartmara thon gehouden. In het ontmoetingscentrum aan de Flor is de Vijfdelaan 2 worden deelnemers om tien uur verwelkomd met een kopje koffie of thee. Een uur later beginnen de eerste partijen die niet met een vaste maat gespeeld worden, maar wel volgens het Rotterdamse systeem. Er worden acht partijen van zestien beurten gespeeld. De uitreiking van de wisselbeker en de prijzen voor de eerste tien vindt om zes uur plaats. De Vereniging Vrienden van het Vlaardingse Vis- unieke visserijfilm uit 1934. De opnamen daarvoor zijn gemaakt aan boord van de motorlogger VL 49 'Marie'. Daarnaast staat een kleurenfilm uit 1949 op het pro gramma, die Vlaggetjesdag, Buiq'esdag en de ha ringvisserij vanuit Scheveningen tot onderwerp heeft. De filmavond, die om acht uur begint, wordt afgesloten met de in Vlaardingen bekende film 'Vlaardingen koerst op morgen' van Jan Schaper. In de pauze is er gelegenheid de tentoonstelling 'Stoom op haring' voor de laatste maal te bezichti gen. Hoewel de filmavond in principe is bedoeld voorle den zijn ook niet leden tegen betaling van vijf gul den welkom. Er is in Hoek van Holland voldoende draagvlak aanwezig om om als zelfstandige, bestuurskrachtige gemeente verder te gaan. De gemeente zou beschik ken over een deskundig bestuur en een goed ambte lijk apparaat. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit het zogeheten zelfstandigheidsrapport van de politieke partii Hoeks Welzijn, waaraan vier jaar is gewerkt Al voordat Hoeks Welzijn in 1988 als nieuweling met drie zetels in de deelgemeenteraad kwam werd er onderzoek gedaan naar de mogelijkheid van een zelfstandig Hoek van Holland. Dat is nu nog een deelgemeente van Rotterdam. Een van de voormannen van de plaatselijke groepe ring, H. Hess, besloot halverwege de zittingsperiode zelfs zijn zetel in de deelraad op te geven om zich volledig te kunnen bezighouden met onderzoek naar de mogelijkheden van zelfstandigheid. Het re sultaat daarvan is nu vastgelegd in een rapport, dat gisteravond in de deelgemeenteraad is aangeboden aan voorzitter W. Doorn-Van der Houwen. Hoeks Welzijn wil met het rapport veel meer doen dan er alleen plaatselijk de beer mee opgaan. Het werk zal ook worden toegezonden aan de gemeente lijke, de provinciale en de landelijke overheid en verder zullen alle instanties die iets kunnen doen aan de Hoekse zelfstandigheid, ermee worden be stookt Volgens Hoeks Welzijn leeft de gedachte aan zelf standigheid wel degelijk. Liefst 23% van de kiezers stemde op de groepering. Schrijver Hess wijst in het rapport op ligging van Hoek van Holland ten op zichte van moederstad Rotterdam, het verschil in identiteit tussen de dorps- en stadbevolking, de ho gere gemeentelijke belastingen in vergelijking met andere West] and se gemeenten en de lagere be- stuurskosten bij zelfstandigheid. Volgens Hess zal het reconstructiegebied Midden- Delöand de scheiding tussen de agglomeratie Rot terdam en het in landelijk gebied gelegen Hoek van Holland nog duidelijker maken. Het inwonertal (net boven de 9000) hoeft volgens hem geen beletsel te vormen voor zelfstandigheid. huis, vertrek vanaf Hema- pialn, 9.30 uur. vrijdag 1 februari film A winter tan, Filmhuis, 21.30 uur. optreden duo De Berinl's met 'Het naadje van de kous'. Passagetheater, 20.15 uur. cabaret Zindroom: 'Het tweede kopje gratis', de Teerstoof, 20.30 uur (ook zaterdagavond), zaterdag 2 februari theater De Spotvogel speett De Razende Donder, de Teerst ooi, 14,00 uur. Toonkunst Jeugdkoor met The Pajama Game, Passagelheater, 20.00 uur. gangsterfilm Flic Story met AJaln Deion, Filmhuis, 21.30 uur. optreden Bleeding Romeo (met covers van Frank Zap pa), Podium, aanvang 22.30 uur. zondag 3 februari travestieshow van Usa, Podium, aanvang 22.00 uur. dinsdag 5 fabruari Nivon bezoekt Schleland- mijdag 1 februari film Dead poets society, filmzaal Harmonie, 21.30 uur. zaterdag 2 februari postzegel beurs, sport De Vijfsluizen, van 10,00 tot 16.00 uur. bekroonde fllm Mama Mia, zaal Triangel (aanvang 13.30 uur) en bij het Leger des Hells (aanvang 14.30 uur). poppentheater Mar greet Greve speelt De lege Trol- lentroon, de Teeratoof, 14.00 uur. fllm Back to de Future lil, zaal Triangel, aanvang 18.30 uur en 21.00 uur. zondag 3 februari lunchconcert met Savka Konjikuslc en Nikola Vasil- jev, Schuurkerk- t heater. 13.00 uur. Wij vragen een voor 38 uur per week die kwaliteit nog be langrijk vindt. Inlichtingen bij: door KOR KEGEL Van alle zestien burgemeesters m de Rijnmond neemt Reinier Schee res van Schiedam wel de merk waardigste positie in. Het streven naar een unaniem standpunt over de regio moet hem parten hebben gespeeld, toen hij radicaal van koers wijzigde en finaal tegen het beleid van de Schiedamse gemeen teraad in ging. Andere burgemeesters hebben ook het beleid van hun gemeentebe stuur doorkruist, maar zij kur.nen nog een geldig excuus aanvoeren. Scheeres krijgt het veel moeilijker om zich te verontschuldigen. Het zal de oppositie in Schiedam, zelfs met de stroeve Daan Baart als ver tolker van de CDA-kntiek, niet moeilijk vallen om Scheeres' ge loofwaardigheid ter discussie te stellen En ook binnen de coalitie van PvdA, D66 en Groen Links zal men een appeltje met de burge meester willen schillen. Alles draait om de strategische vi sie, die de zestien burgemeesters hebben ontwikkeld voor het regio nale beleid in Rotterdam en wijde omgeving. De burgemeesters heb ben een eigen gespreksplatform, het Overlegorgaan Rijnmondge meenten (OOR). Sinds november ontbrak de Rotterdamse burge meester Bram Peper wegens ziekte bij hun vergaderingen. Zo kwam het dat de Vlaardingse burgemees ter Fred van Lier, vice-voorzitter van het OOR, in december de stra tegische visie op de Rijnmond toe lichtte. Het stuk heeft veel opzien gebaard. Er ligt al een unaniem protest van alle zestien milieuwethouders uit het gebied, dus in elk college van B en W zal er wel een robbertje over gevochten zijn of ze zijn er nog mee bezig. De strategische visie gaat uit van verplaatsing van luchthaven Zes tienhoven, aanleg van rijksweg 19 door Midden-DelGand, het stuk rept van bouw \an én de Blanken burgtunnel en een tweede Bene- luxtunnel, de burgemeesters willen én kustuitbreiding voor Hoek van Holland én een tweede Maasvlakte dieper de Noordzee in, ze willen verlenging van rijksweg 15 naar de Maasvlakte, ze willen nieuwe bos sen gedeeltelijk opofferen voor wo ningbouw en bedrijvigheid, te we ten het Broekpolderbos in Vlaar dingen, het Hitlandbos in Capelle aan de I Jssel en het geplande hout- produktiebos in de Oostabtspolder. Als je het zo op een rijtje zet, kost het niet veel moeite om te beden ken waarom de milieuwethouders er niet van konden slapen. Reinier Scheeres: frappante logica... Wat is er nu zo kwalijk aan de stel- lingname van Scheeres, waar hij zich eenvoudig conformeert aan zijn collega's van de gemeenten rondom? Waarom valt hem het on derschrijven van de OOR-visie meer aan te rekenen dan bijvoor beeld rijn Vlaardingse collega Van Lier? Dat heeft te maken met Scheeres' uitgesproken standpun ten in het verleden. Het probleem is niet dat Scheeres en een aantal andere burgemees ters tot conclusies kwamen, die haaks staan op het beleid van hun gemeenteraden. Dat ligt in die ge meenten uiteraard gevoelig, maar dat is niet het werkelijke pijnpunt Het valt namelijk goed te verklaren dat een gemeente, kijkend naar de problematiek binnen de eigen stadsgrenzen, tot een beleidsbepa ling komt, die bijgesteld blijkt te moeten worden als de regionale Een voorbeeld: de gemeenteraad van Brielle kan vierkant tegen uit breiding van de Maasvlakte zijn, omdat de verwachte toename van het industrielawaai het voor Brielle onmogelijk maakt om nog wonin gen te bouwen. Maar het zou heel goed kunnen zijn, dat de regionale Fred van Uer: geldig excuus... behoefte aan bedrijfsteirein toch dwingt tot die keuze voor een dub bele Maasvlakte. Vervelend, maar verklaarbaar. Zo kon Van Lier te Vlaardingen al tijd tegen woningbouw in de Broek polder rijn geweest, solidair met zijn gemeenteraad, maar kan hij in de afweging van grotere belangen dan alleen de Vlaardingse, tot een andersluidende conclusie zijn geko men. Dit zou een legitiem excuus rijn, een verweer zoals ook andere burgemeesters dat kunnen aanvoe ren. Zo niet Scheeres van Schie dam. En wel hierom. Als Schiedam nu jaar in jaar uit had betoogd dat rijks weg 19 onwelkom is omdat het plaatselijk niets van waarde toe voegt, dan zou je nog kunnen ver onderstellen dat Scheeres, eenmaal regionaal denkend, tot de conclusie komt dat het grotere belang van de agglomeratie de aanleg rechtvaar digt Maar dat is in genen dele het gevaL Schiedam heert altijd beklemtoond dat de rijksweg, behalve een aan slag op het lokale klimaat, eveneens een aantasting zou betekenen van het milieu in bredere zin. Schiedam hield dus al rekening met de bovenlokale discussie en het inspireerde wetnouder Chris Zijde veld tot een prominente bijdrage aan de tram- en metroplannen, die door de Rotterdamse gemeentepoli tiek inmiddels dankbaar zijn om armd Juist vanuit de regionale context kwam Schiedam tot een 'onaanvaardbaar' tegen rijksweg 19 Slotsom Ander voorbeeld Als Schiedam nu telkens had gezegd dat Zestienho ven weg moet, omdat de vliegtuig- herne de stadsuitbreiding in Spa- land belemmert, dan zou Scheeres, met zijn regionale petje op, tot een andere slotsom kunnen komen, na melijk dat het economisch belang van Groot-Rotterdam het behoud vaneen Airport impliceert. Maar ook die vlieger gaat niet op. Ook m de vliegveiddiscussie voerde de Schiedamse raad aan met uit sluitend naar zichzelf te kijken, maar naar het algemeen belang. Wethouder Zijdeveld betoogde keer op keer dat Zestienhovei schade toebrengt aan grote delen van Rotterdam en omgeving, en dat Schiphol een volwaardig alterna tief is, mede gelet op de internatio nale concurrentiepositie van Schip hol Scheeres ging daar in die dagen van weleer braaf m mee. Scheeres kan dus nooit volhouden dat sen overall-view op de regio hem tot 'onschiedamse' standpun ten heeft gebracht. Hij zou Zijde- veld ermee verloochenen, hij zou in feite ook zichzelf veroordelen tot kortzichtigheid. Het gemeentebe stuur beklemtoonde immers bij herhaling, dat het over de gemeen tegrenzen heen koekeloerde. Schiedams denken wés regionaal denken, betoogde men in Schie dam En dat was een uitleg, die an dere gemeenten zich niet conse quent eigen maakten zelfs het grote Rotterdam niet. In die ge meenten bleef men voornamelijk de lokale oplossingen als de kroon op de schepping beschouwen. Ais ook het Schiedamse gemeente bestuur alleen r'ar de eigen belan gen had gekeken, was het denkbaar geweest dat er in Scheeres' den- raam een frisse dynamiek teweeg zou worden gebracht door de studie van een geografisch groter geheel. Maar hij zelf, en rijn strijdmakkere in de Schiedamse raad, calculeer den die schaalvergroting in visie al tijd alin. Scheeres hanteert dus een frappan te variant van logica, als rijn regio nale oriëntatie hem op ideeën brengt, die ontoereikend blijken in... een regionale oriëntatie. Hetïal toch niet zo zijn dat het van het ka mertje afhangt, waar Scheeres ritte vergaderen? door SANDER SONNEMANS Schiedam Hij noemt zich de laatste der Mohi kanen. Stilletjes denkt hij er soms aan een punte te zetten achter zijn voetbal carrière. Maar, zo vindt ook Demos-aanvoerder Koos Juursema, stoppen doe je op het hoogtepunt. En omdat de on^ klasser van de R jen tweede rechtstreeks op het kampioenschap lijkt af te steven en zelfs ook volgend seizoen op een hoger niveau voor de prij zen denkt te kunnen gaan, wü hij zijn afscheid voorlopig nog even uitstellen. „Een kampioenschap is natuurlijk schitterend", spreekt het 38-jarige 'voetbaldier' zijn hoop uit, „maar daarover mogen we het voorlopig nog niet hebben. De weg is nog lang. Promotie moet echter wel een haalbare kaart zijn, want er gaan twee ploegen naar de eerste klasse". Juursema, de oudste speler van de Harga-formatie, is met rijn zeven tig kilo en 1-78 meter niet bepaald het type dat men zich veelal van een bonkige laatste man voorstelt Hij ontbeert de nodige techniek, maar komt ondanks die schijnbare tekortkomingen nog altijd meer dan redelijk uit de voeten. ,yIk heb", blikt hij terug op zijn jon ge jaren waarin hij bij Spijkenisse, het Rijswijkse RvC, Hoek van Holland en MSV'71 in de aanval acteerde, „tot mijn 32ste in de spits gelopen en beschik daardoor over de juiste timing en een redelijke kopkracht. En als ik het daar niet mee kan winnen, ga ik gewoon over tot hetru we-bolste r-bl anke - pit'-voetbri. Ik schuw het duel niet en moet het eigenlijk van vech- tersmentalitiet hebben, Demos werd altijd een schopploeg ge noemd, maar je kunt van mij aan nemen dat die betiteling al lang niet meer toepasselijk is. Natuur lijk wordt er nog wel gebikkeld, maar door de aanwezigheid van de jonge, getalenteerde knapen over heerst de techniek meer en meer". moetingen en drie punten voor sprong op de nummer twee PKC'85, schrijft het 'bijtertje' heel toe aan trainer Cor van Velden. Al oogt de oefenmeester, die op Harga aan zijn derde seizoen be rig is, met als een fuifnummer, toch beweert 'good old' Koos dat de trainer een perfecte sfeermaker is. „Cor", zegt Juursema, „weet een hele goede sfeer te kweken. Een voetbalsfeertje dan wel te ver staan. Hij heeft vorig seizoen, na dat we waren gedegradeerd, diver se jeugdspelers overgehaald naar Demos te komen en dat heeft ons geen windeieren gelegd". „Verdedigend heeft het bij ons al tijd wel goed gezeten, maar nu heb ben we op het middenveld en in de aanval meer te bieden. Daarbij komt ook dat de selectie door de komst van die jonge jongens aan zienlijk breder is geworden. Daar door moet er eindelijk weer voor verschillende posities met elkaar worden geconcurreerd. Dat ge beurt dank rij de inbreng van Van der Velden op een gezonde, spor tieve manier. Het spelletje leeft be hoorlijk bij de jongens". Het ligt dus voor de hand dat de kracht van Demos moet worden fezochtin de saamhorigheid die in e wedstrijden onherroepelijk tot uiting komt als blijkt dat de spelers bereid zijn voor elkaar het vuile werk op te knappen. De as, die door de drie 'oudjes' doelman Hans Wolfers(27), Juursema en centrale middenvelder Kees Broere (31) wordt gevormd, is van vitaal be lang voor de verrichtingen van de hoofdmacht. Enthousiast „We hebben overwegend jonge tasten die met de drie oudere lei- inggevende spelers het juiste mengsel vormen", beschrijft Juur sema het team. „Zij rijn allemaal enthousiast en gedisciplineerd, maar ik moet wel voortdurend di rigeren en coachen. Je kunt alles wel vrolijk op de aanval gooien, maar er moet ook worden meever dedigd. Dat ze respect voor mij hebben, blijkt wel uit het feit dat ze naar mij luisteren en zonder mor ren de aanwijzingen opvolgen. We ge- ploeg der liefst i re en ik die gasten het voorbeeld geven door met buffelwerk' de jloeg op sleeptouw te nemen. Het iefst richting kampioenschap". De koppositie, die Demos ondanks de gelijke spelen tegen Pretoria, Bolnes, PKC, Noorderkwartier, VND en FC Torarïca inneemt, biedt weliswaar een redelijk uit zicht op de titel, het houdt tevens in dat de ploeg elke week de mou wen moet opstropen om de onge slagen status te continueren. „Die punten delingen waren niet het gevolg van slecht spel van ons", zorgt Juursema, die zich we gens zijn tramingsopkomst gek scherend een 'trouwe hond' van Cor van der Velden noemt, voor de nodige uitleg. „Het is nu eenmaal zo dat elke tegenstander de onge slagen koploper van het voetstuk wil stoten. Die ploegen zijn dus flink gemotiveerd en oefenen een extra druk uit op onze jonge spe lers. Het komt dan ook regelmatig voor dat we tot de bodem moeten gaan om de wedstrijd met een gun stig resultaat af te sluiten. Maar", voegt hij toe, „als team loopt het tot op heden allemaal perfect Kruisbanden Het bloed kruipt bij de vrije verde diger waar het niet gaan kan. Dat bleek drie jaar geleden al, toen Juursema zijn kruisbanden scheurde en de dokter hem te ver staan gaf dat de voetballerij een ge slotenboek zou zijn, „Ik had nog zo veel plezier in het spelletje dat ik me niet door de eerste de beste arts buitenspel liet zetten". Nu rijn ploeg op z'n minst voor promotie in aanmerking lijkt te komen, denkt hij er toch aan zijn carrière met dat hoogtepunt te beëindigen. „Als ik het daar over heb steken die gassies mij gelijk een hart on der de riem door te vertellen dat ik nog makkelijk mee kan komen. Dat streelt natuurlijk wel mijn ego, maar ik voel toch dat ik ouder word. Maar ach, als we zijn gepro moveerd, wil ik de volgende uitda ging misschien ook wel weer aan gaan. Momenteel heb ik er alles voor over en als ik mijn vrouw niet achter me had gehad, was ik wel licht al lang gestopt Tenslotte ben ik door mijn werkzaamheden bij «MtSWWiMM* noot die niet gek is van voetbal zou iets dergelijks toch nooit pikken"? Niet alleen zijn leeftijd Depaalt of hij uit het voetbalgilde treedt Zijn zoontje Marcel van acht acteert im mers in het eerste F-team van Ex celsior Maassluis. Deze heeft in zijn vader een trouwe supporter die de verrichtingen van zoonlief op de voet en met de nodige bezieling volgt Leider Juursema: „Elke zaterdagochtend ga ik bij hem kijken. Omdat ik er altijd ben, is mij wel eens gevraagd of ik geen zin heb om als vlaggenist of leider op te treden. Kijk, als hij ouder wordt moetje hem toch blij ven volgen want we rij alletwee helemaal maf van voetbal. Te zij ner tijd wil ik toch dolgraag wat mei de jeugd gaan doen". En met een gelukzalige blik in d'o- gen: „Ik woon aan de rand van het complex en word 's zaterdags in alle vroegte wakker van de klein tjes die op het tweede en derde veld Koos Juursema poseert met de door Demos aan hem toegekende 'miskend talent-trofee'. De 38-jarl- ge aanvoerder is het toonbeeld van onverzettelijkheid en dat Is weer een van de redenen waarom het de Schiedamse afdelingsciub dit sei zoen zo voor de wind gaat. Schiedam Peter Schuurhof, Barry Schoenmakers en Peter Vellinga spelen nog wel onder de naam en in het tenue van De Re ling, maar daarmee houdt elke binding van het trio met de Schie damse tafeltennisvereniging dan compel FVTac achter de tafel. De overgang van de promotieklas se naar de landelijke vierde divisie is niet uitgepakt als mocht worden verwacht. Nog niet eerder reikte De Reling naar dit niveau en daar in zat nu ook net het probleem. De spelers zagenjjeen heil in de trai ningsmogelijkheden in de speel- aan de Singel. Ook zouden er geen geschikte trainingspartnen rijn. Ben van Rossum, de voorzitter van De Reling, is de laatste die dat ont kent. „De Reling", zegt hij, „is nooit zo prestatiegericht geweest Het is meer een dub die het van de gezelligheid moet hebben. Voor de vierde divisie hebben wij niet zo veel mogelijkheden en trainings maatjes zijn er inderdaad niet". Onder de naam van De Reling spe len Schuurhof, Schoenmakers en Vellinga als het derde landelijke team van de Feiienoorders in de vierde divisie. Van Rossum: „In overleg met de afdelingis het op deze manier opgelost". De Reling en FVT blijven aldus buiten de normaliter bij overschrijvingen verplichte transferbedragen. Aanvankelijk maakte ook Koos Vellinga deel uit van het kampi oensteam van De Reling. Zijn plaats werd later ingenomen door de jonge Barry Schoenmakers, die nu op landelijk niveau zijn ambi ties kan testen. Het eerste team van De Reling be staat door deze wijzigingen uit Koos Vellinga, Theo van de Bie en Ton Verdoes. Dit drietal komt uit in de tweede klasse van de afdeling Rotterdam. Schiedam Het Nederlands handbalteam speelt zaterdag 9 februari om 17.00 uur in de Schiedamse Margriethal een oefeninterland tegen België De herenequipe van bondscoach Guus Cantelberg bereidt zich met twee duels tegen de Belgen '(de eerste is vrijdag 8 februari in Beek) voor op de WK-kwalifiea- tie, die in het voorjaar van 1992 oefeninterlands de volgende se lectie samengesteld: Jacq Josten (Blauw Wit), Dick Mastenbroek, Leon Tummers (beiden Sittar- dia), Ruud van de Broek (Aals meer), Sidney Berendsen (TV Kapellen), Patrick van Olphen, Bart Engelvaart (beiden Her mes), Henk Groener (TV Alde- kerk), Jaap Hagreize, Joop Fie- ge, Patrick Berendsen (allen E,,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2