Energiehal vol boeken Winterstop verveelt hockeyclubs I i m «I WATERWEG 15 SPORT jp if In Wijken Imaasslüïs I In drie dagen tijd moet er 50.000 kilo weg HIC: Extra aandacht voor 'Vrouwen mit de Bijstand' Evergreen, Spirit en Pollux schrijven scenario voor kampioensfeest SPORTAGENDA til ï.vl tl*'' I'. Iff &i fel Mm 'li Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 8 maart 1991 ^SCHIEDAM Juijn-sessie Oe zondag staat bij veel uitgaanders bekend als een wat saaie dag, maar in Schiedam pogen verschillen de uitbaters daar verandering in te brengen. Mu ziekcafé Podium stelt haar podium tegenwoordig op zondag beschikbaar aan muzikanten en uitbater Jan Leermakers van café De Unie houdt regelmatig een iazzmiddag. Ook buiten het centrum worden verwoede pogin gen ondernomen om het uitgaansleven op zondagen te verlevendigen. Uitbater Hendrik van Katwijk van café Juijn biedt het publiek in zijn knusse kroeg 0p zondagmiddagen vaak levende muziek. Zondag treden de veelbelovende drummer Marcel Gootjes, gitarist Rien Schaap en bassist Rob op 't Ende op. Zij begeleiden de met name in de Gorzen zeer bekende zanger Peter de Vries. De frontman van de blues band Goats Palace zingt en speelt gitaar. De sessie in Juijn begint zondagmiddag om half vijf. De muzikanten spelen door tot acht uur 's avonds. De toegang is gratis. Met een gerust hart kan D6S de wijk 'nemen'. De partij van Adri Reijnhout had vorig jaar na de ecla tante verkiezingsoverwinning in de gemeenteraad de bevolking beloofd dichterbij de achterban te blij ven staan, met de jongste politieke uitslag op zak weetD66 dat de burgerij haar goed gezind moet zijn. Dinsdagavond 12 maart houden de democraten een openbare fractievergadering. Daaraan vooraf gaat echter een inloopspreekuur, van half acht tot half negen kunnen Schiedammers de democraten ver tellen wat zij op hun hart hebben. Inwoners die de partij iets hebben te melden, kunnen het best eerst telefonisch (4712607) even contact opnemen. MAASLAND Burgemeesterstem Jk begrijp er echt niets van", luidde de eerste reae- ttie van Mary Kokxhoorn op de 116 voorkeurstem men die er in Maasland op haar zijn uitgebrac1 t. „En /dat terwijl men toch weet dat ik mijn statenzetel heb opgezegd. Ik heb geluiden gehoord dat men mij in de Staten had willen houden. Niet eens zozeer vanuit het Maaslandse, maar meer vanuit het Westlandse belang. Zo heb ik me nogal druk gemaakt over de kustlocatie". Kokxhoorn is sinds 16 februari burgemeester van Maasland. Op de CD A-kandidatenlijr.t sfond zij ach ter lijsttrekker Huub van der Meer op de tweede plaats. Op uitdrukkelijk verzoek van de Maaslandse raad (slechts VVD'er Dirk Oosterlee had geen be zwaar tegen een dubbelfunctie) had Kokxhoorn er tijdens de laatste raadsvergadering geen problemen mee haar statenzetel op te geven. Toch blijft Maasland in de CDA-statenfractie verte genwoordigd, r"ant Loes van Kuïjven debuteert straks op het provinciale pluche. Haar zeventiende plaats was al op voorhand een garantie voor een ze kere verkiezing. Het verlies van twee zetels voor de christen-democraten verandert daar dan ook niets aan. Had Kokxhoorn van haar partijbestuur wel een dubbelfunctie mogen vervullen, voor Van Kuijven was dat niet weggelegd. Zij kreeg te horen dat zij haar raadslidmaatschap op moet geven. Loes van Ruijven heeft daar niet veel problemen mee omdat het raadslidmaatschap én het statenlidmaalscbap toch wel erg veel tijd zou vergen. „Je kunt die twee dingen tegelijk toch niet goed doen. Ik heb erg veel ,zin in het statenlidmaatschap. Ik zie dat als een nieu we uitdaging". Na negen jaar raadslidmaatschap wilde Van Ruij ven wel eens wat anders. Het verzoek van haar par tij voor het statenlidmaatschap kwam niet ongele gen. „Al zal ik het plaatselijke werk toch wel missen. Het doet me wel wat uit die raad te stappen. Eigen lijk is het toch wel jammer. Je was heel locaal bezig, van het rooien van bomen tot en met de aanleg van het Westlandse transportcentrum". „De WD heeft het dus toch nog niet zo slecht ge daan". Ellen Joy Groosman is enthousiast over het behoud van de vijftien zetels voor haar partij in de Staten. De Maaslandse stond weliswaar op de zes tiende plaats, maar maakt toch haar opwachting in de liberale fractie. Met dank aan de gemeenteraad van Rijneveld, die net als de raad van Maasland niets voelde voor een dubbelfunctie van. de burge meester. Maarten Boelen treedt daarom net als Kokxhoorn, terug als statenlid. [WATERWEG Presentatie 'Ik ben een vrouw van 28 jaar, ongehuwd en woon 'Op de Seychellen heb ik acht jaar als hotel-receptio niste gewerkt..'. 'Ik hou van een dynamische werksfeer met vlotte en spontane mensen om mij heen...'. "Door de opleiding assistent-manager is mijn kennis van zaken verrijkt..,'. 'Mijn pluspunten zijn goed kunnen organiseren en coördineren.,.'. "Mijn toekomstige werkzaamheden zoek ik in de richting van public relations...'. De bovenstaande citaten zijn een willekeurige greep uit een negental brieven van deelneemsters aan de cursus assistent-manager. De vrouwen hebben hun opleiding op touw gezet door het Vlaardingse Plaatselijk Educatief Centrum, de stichting Beroep- seducatie Nieuwe Waterweg en het arbeidsbureau nu afgerond. Zij hebben nu een gezamenlije pr- map samengesteld, waarin zij zich presenteren. Het officiële tintje vindt volgende week vrijdag plaats. In het Schuurkerktheatertje krijgen, de ne gen cursisten hun certificaat uitgereikt. Een aantal hoge heren zal daar het woord voeren. Tussen het openings- en slotwoord van de assisten-managers Tettelaar en Boon zetten de directeuren Snakkers (PEC) en Van Lent (Arbeidsbureau) het belang van dat 'papiertje' uiteen. Ook pr-funtionaris Visser van het Vlaardingse energiebedrijg GEWB en informaticadocent De Jonge voeren het woord. De uitreiking vindt rond deldok van half vier plaats. ^SCHIEDAM ötBidag 9 maart •poppentheater De Tover- speelt Binkie en de -t van Kalief, de Teer stof, 14.00 uur •concert Wilton Fljenoord, ^assagetheater, 20.00 uur. 'Hf out Hotel Spoorzlcht yan Bart Stultiens en Ton ijwjdriks, de Teerstoof, 20-30 uur. film Romeo van Rita i' norst, filmhuis, 21.30 uur •optreden Cheat the Beat, ^oaiumcafé, 22.30 uur. ^widag 10 maart vavestieshow Liza, Podl- ;unicafé, 22.00 uur. 12 maart •inleiding over Leven na dit van da. Sloip, De Ra"k, 19.30 uur. JïJ*fdag9maart Mr*?6'? da9 computerclub «V. Jeugdcentrum Euro- PM0.O0 tot 17.00 uur. Davy Crocket en de ri- uur zaal Triangel en 14.30 uur bij hel Leger des Heils. film The Hunt for Red Oc tober, zaal Triangel, aan vang 18.30 uur en 20,45 uur. Tineke Schoutens jubi leumshow Tien maal Tien, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Indiase film Pepers in de lucht, filmzaal Harmonie, 20.30 uur. maandag 11 maart dominee W.W. Verhoef bij de protestants christelijke ouderenbond over thema 'Heeft de kerk nog toe komst?, ichluskerk, 14.00 uur. dinsdag 12 maart s spreekuur wijkagent, tref centrum De Bijenkort, van 14.00 tot 15.00 uur. zaterdag S maart Amnesty Internationa) en international© vrouwendag, stand op markt, van 11.00 tot 15.00 uur. postzegelruilbeurs, Ko ningshof, van 13.00 uur tot door MARJOLIJN VAN LYNDEW-BLOEM Rotterdam Maar liefst 50.000 kilo boeken is niet niks en als je het bij elkaar ziet liggen in de Energiehal vraag je je af of de Centrale Boe- kenhandel deze enorme hoeveel heid wel in drie dagen kwijt zal ra ken. De boeken worden volgens het persbericht per kilo verkocht, maar wie weegschalen bij de kassa ver wacht, komt bedrogen uit. Alles is van tevoren uitgerekend en in elk boek zit gewoon, net als in de win kel, een prijsje. Met dien verstande 'dat het prijsje', zegt Carel van Daalen, organisator van dit evene ment, „hier wel wat lager ligt. Dat komt omdat wij zulke grote hoe veelheden kopen dat wij een lagere prijs kunnen bedingen bij de uitge vers". Ook zijn er partijen afkomstig van boekhandelaren en boekenclubs en in de snuffelhoek vindt men de op een hoop geworpen inhoud van particuliere boekenkasten. „Dat sorteren we helemaal niet", vertelt Van Daalen, „en dat betekent dat er voor iemand die goed zoekt, echt hele leuke, soms antiquarische koopjes tussen kunnen zitten". Om tien uur donderdagochtend is het al aardig druk. De beurs wordt voor het eerst in Rotterdam gehou den en daarom heeft de Centrale Boekhandel actief geadverteerd en richt zich daarbij ook tot celen van het lezerspubliek. Medische stu denten, computerfanaten en Delft- se technici werden met wervende teksten gelokt. Helemaal up-to-date is het aanbod op de beurs natuurlijk niet. De com puterboeken gaan tot 1990 en de veelgeprezen medisch-weten- schappelijke werken zijn toch niet voor iedereen even actueel. Een Amerikaans/Nederlandse medicus vertelde dat hij eigenlijk voor de medische werken was gekomen maar niets had gekocht. „In mijn vakgebied gaan de ontwikkelingen zo snel, iets wat een paar jaar oud is, is al verouderd". Wel kocht hij Websters Encyclopedie voor wei nig geld. Voordeel Studenten hebben op de beurs voorde,! van hun OV-jaarkaart. Op vertoon daarvan krijgen ze kor ting op verschillende werken waar onder 'Etiquette' van Nelly Bak- ker-Engelsman, een boek met al lerlei nuttige tips over hoe je te ge dragen. in verschillende omstandig heden, hoe je een verlovingskaartje stuurt en hoe een bedankbriefje aan de gastvrouw er uit moet zien. Ook kunnen studenten voor ƒ17,40 in plaats van 19,90 een kartonnen skelet kopen, maar daar leek nie mand erg warm voor te lopen. Er is een grote keus aan strip-, kunst- en kookboeken en er zijn ontzettend veel titels zoals 'Volke ren der aarde', 'De boeiende dieren wereld' en 'Alles over klimplanten en bodembedekkers'. „Maar het zijn geen winkeldochters", beklem toont Van Daalen, „we hebben zelf een grote partij boeken speciaal voor deze beurs gekocht bij het Amerikaanse bedrijf Books Unli mited. Dat kon gemakkelijk van wege de lage dollarstand". Behalve enkele werken van Godfried Bo- mans is er geen Nederlandse litera tuur, maar er zijn wel veel in het Nederlands vertaalde boeken van buitenlandse auteurs. En liefheb sters van 'damesromans' (Bouque- treeks) kunnen voor 75 cent per deeltje voldoende materiaal kopen om uren weg te zwijmelen. Verzendhuis De Centrale Boekhandel is eigen lijk een verzendhuis voor boeken, maar kiest ervoor daarnaast dit De Centrale Boekenhandel pro beert in drie dagen maar liefst 50.000 kilo boeken kwijt te ra ken. Foto Cees Kuiper. soort massabeurzen te organiseren, Vindt de reguliere boekhandel dat niet vervelend? „Ach nou, blij zijn ze er niet mee", zegt Van Daalen, „maar er zijn er ook die zeggen met dat gedoe houden wij ons niet bezig, wat zij leveren is toch niet de aller laatste editie. Het is een behoudend wereldje en inderdaad, de allerlaat ste druk zul je bij ons niet vinden, want die mogen wij niet verkopen". Naast het aanbod in de Energiehal heeft het Centrale Boekhuis nog een leuke service. Wie op zoek is naar een boek kan een formuliertje in de bus doen en krijgt dan na ver loop van tijd bericht als het boek is opgespeurd. De kosten van de ope ratie bedragen vijf gulden en voor mensen die per se een serie die niet meer gedrukt wordt compleet wil len hebben kan het een uitkomst zijn. De boekenbeurs wordt ook van daag nog tot vanavond tien uur ge houden in de Energiehal aan de Abraham van Stolkweg. De toe gang is gratis. Morgen, de laatste dag, zal de beurs van negen tot één uur geopend zijn. Rotterdam Vrouwen willen uit de bijstand. „Makkelijk toch?", zou menigeen zeggen „Gewoon je uit kering laten stopzetten en gaan werken" Op het eerste gezicht lijkt dit inderdaad een gemakkelijke op lossing om uit de bijstand te komen, maar de praktijk wijst uit dat dit niet vaak het geval is. „Vrouwen, al dan niet met kinde ren, die uit de bijstand willen, ko men op hun weg naar werk heel veel problemen tegen", zegt be leidsmedewerkster Carla Zonne veld van het Riet Hof Centrum, het steunpunt voor emancipatie in Rot terdam. „Slecht werkende instan ties, belemmerende regelgeving, gebrek aan (buitenschoolse) kin deropvang, weinig nuttige infor matie die niet goed op de vrouwen is afgestemd, beperkte mogelijkhe den voor bij- en of omscholing, ex tra kosten, kortom: vrouwen die ondanks het feit dat ze zeer gemoti veerd zijn om uit de bijstand te ko men. worden door deze problemen vaak ontmoedigd om nog door te zetten". Om deze ontmoediging te voorko men en om de mogelijkheden voor werken na de bijstand duidelijk on der de aandacht bij de ruim zeven tienduizend bijstandsvrouwen in Rotterdam te brengen, heeft het Riet Hof Centrum samen met het Hulp- en Informatiecentrum (HIC) en de Wetenschapswinkel een in formatietentoonstelling samenge steld over bijstandsvrouwen die weer willen gaan werken. Deze tentoonstelling genoemd 'Vrouwen uit de Bijstand' gaat vandaag, op de Internationale Vrouwendag, in het HIC m de Centrale Bibliotheek aan de Hoogstraat van start. Deze expo sitie vormt het startsein voor de ex tra aandacht die het HIC van 11 tot en met 28 maart geeft aan vrouwen die uit de bijstand willen. Aanleiding voor deze expositie is het vorig jaar door drs. Baukje Cue- lenaere van de afdeling emancipa tie-onderzoek van de Erasmus Uni versiteit afgeronde onderzoek 'Vrouwen uit de Bijstand'. Uit dit onderzoek dat in opdracht van de gemeente Rotterdam is uitgevoerd, bleek dat de meeste vrouwen zeer gemotiveerd zijn. om weer aan het werk te gaan. Naast het feit dat vrouwen graag meer geld te beste den hebben, spelen daarbij ook de behoeften aan het 'uit huis zijn', zinvol bezig zijn en onafhankelijk heid een grote rol. Regelgeving, onduidelijke moge lijkheden voor het opdoen van werkervaring en gebrek aan kin deropvang zijn echter belemme rende factoren. Op de in het afgelo pen najaar gehouden werkconfe rentie Vrouwen uit de Bijstand' werd dit nog eens extra benadrukt De aanwezige bijstandsvrouwen, de beleidmakers en de uitvoerend werkers uitten op deze conferentie veel kritiek op de veelal weinig ge- door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaai-dingen Hare jon gens, die hockeyers. Spe len eerst een paar wed strijdjes, duiken vervol gens drie maanden lang onder in een uitgebreide winterslaap, waarna ze eenmaal ontwaakt nog even het laatste restje van de competitie afwerken. De coaches klagen steen en been over het ongewenst lange inter mezzo. „Je speelt tegenwoordig meer oefenduels dan competitie wedstrijden. Dit is belachelijk", vindt Huub van Riggelen van het herenteam van Evergreen. „Ge lukkig gaan er binnen de bond steeds meer geluiden op om de pou les van standaardteams van tien naar twaalf ploegen te brengen, zo dat ook de winterstop met drie, vier weekeinden moet worden inge kort. Het zou mij goed uitkomen". „Die winterpauze moet zeker inge kort worden", is ook Rein Hengst (Spirit) van mening, „Je bent de eerste helft: van de competitie al Tips voor deze rubriek kunt u doorge ven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008,3130 KC Vlaardin- gen. De sportredaktie is overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 010- 4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. ZATERDAG 9 MAART KNVB-voelbal: 19 30 FC Twente-SW. 14.30 Spartaan'20—Excelsior M (beker), 14.30 HVO—NDC'86 (beker). 14.30 PPSC-HBSS; RVB-voelbal: 14.00 HSC89-TSB (beker), 13.30 GSS-Rockanje, 14.30 DOTO-CION; Da mesvoetbal: 12.30 Berkel-HBSS, 14.30 Del- tasport-Oegstgeesl. 16.15 PPSC-Berkel 2. 11.00 Zwaluwen Vl-Krallngen; Volleybal: 14.30 Rijnmond-Nashua/VCG 2(h), 13.00 Rijnmond 2-Nokla/VTC (h), 17.30 Rijnmond 3-THOR (ty, 17.00 Rijnmond-Symmachia 2 (d), 18.30 RVC/Ubanon'50-MVC (h), 20.45 Kangoeroes- Holy(h), 13,15 Scb0vocomca3-Shell (h), 14.45 RVC/Llbanen'SO-MVC (d), 20.45 Kangoeroes- Holy (d); Zaalkorfbal: 17.00 De Jodan Boys 2- ODI; Tafeltennis: 14.30 ATC Nljmegen-De Ko renbeurs. ZONDAG 10 MAART KNVB-voetbak 14.00 Atexandria'66-Hermes DVS, 14.30 VOLDRL (beslissingswedstrijd eereie periode titel 3C op terrein SW, sport park Harga, Schiedam), 14.30 SFC-DBGC, 14 30 Zwervers-Excelslor'20, 14.30 RKWIK- Martinlt; RVB-voetbal: 14.30 MSV71- NRC/Ommoord (beker), 14.00 Belvedère-Ur- sus (beker), 14.00 Olympus S-Real Parbo, 14.00 Schiedamse Boys-PKC'85; Damaavoet- bal: 14.30 Hlllesluls-Hermes DVS, 12.00 SVS- MSV'71, 12.00 VFC-Zuiderster; Zaalhandbal: 15.00 DWS-WIK (b), 13.40 DWS 2-WIK (d), 10,10 UVG-Sprongschot (h), 11.20 HVC-Roda (h). 13.40 HVC-HVOS (d); Basketbal: 15.00 Thomson/Juventus-Jumpers (d); Hockey: 14.30 Ring Paas-Asvton (h). 14.30 Sptrtlt-Fo- rescate (h). 14.30 VCL-Evergreen (h), 14.30 Pollux-Ommoord (h), 13.00 Splrft-Te Werve (d), 13.00 HDS-Evergreen (d), 13.00 Asvton weer bijna vergeten". „De zomer stop is zo. langzamerhand korter dan de winterstop", fulmineert zijn collega Henk de Bruin. „Ronduit absurd". De onvrede over de winterstop wordt dit jaar mede ingegeven door de periode van vorst, die eind janu ari z'n intrede In Nederland deed. De hockeyselecties in het Water weg-gebied hebben zich in die pe riode moeten behelpen met hardlo pen, partijtjes voetbal en wat eondi- tiewerk in de zaal, omdat de kunst grasvelden totaal onbespeelbaar waren. De meeste ploegen 2ijn pas sinds twee weken weer volop in training. „Dus het merkwaardige doet zich voor dat ik —ondanks die te lange winterperiodenog nooit zo'n kor te voorbereiding op de tweede helft van de competitie heb meege maakt", meldt Huub van Riggelen. Feestjes Wellicht dat de activiteitencommis sies van Evergreen, Spirit en Pol lux de wapenstilstand tussen eind november en begin maart hebben aangegrepen om wat scenario's in elkaar te draaien voor onveVvalst bruisende kampioensfeesten. Dat de damesploeg van Spirit aan het eind van de rit een huldiging te wachten staat, daaraan twijfelt nie mand meer. Henk de Bruin, trainer van de Schiedamse ploeg, heeft be rekend dat zijn ploeg als enig stan- daardteam in Nederland nog zon der puntverlies is. Ook de doelcii- fers (43 voor, 5 tegen) illustreren de almacht van Spirit in de tweede klasse, waarin ook Evergreen figu reert. De groenhemden uit Maas sluis moeten het voorlopig stellen zonder de van een knieblessure herstellende doelvrouwe Nathalie de Vries, de dochter van coach Leen. Henk de Bruin heeft de winterstop aangegrepen om Spirit door middel van talrijke oefenwedstrijden tegen hoger spelende ploegen alvast te la ten wennen aan het niveau van de eerste klasse. „Ik", zegt hij, „wil er voor zorgen dat er eind augustus een ploeg staat, die zonder proble men in de eerste klasse kan mee draaien". Obstakels Ook voor het heren team van Ever green gloort de eerste klasse aan de horizon. Maar dc titelstrijd is met meer lastige obstakels omgeven dan die van de Spirit-dames. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg heeft de Maassluise ploeg vier pun ten voorsprong. „Maar we krijgen nog een zware dobber aan de uit wedstrijden bij Cartouche en Fores cate. Bovendien spelen we nog op gras tegen VCL, dat zijn alle zware wedstrijden", aldus Van Riggelen. Huub van Riggelen. Archieffoto. Ronald Jacobs. Archieffoto. Evergreen uit in doelmatigheid. Van Riggelen: „We kunnen ons in derdaad heel goed terugtrekken op de eigen helft om te gokken op die paar kanges, die we krijgen. Tegen Cartouche en Forescate heeft ons dat heel nuttige punten opgeleverd. Wij spelen heel solide. Weinig uit schieters naar boven, maar ook niet naar beneden. Wij hebben op de concurrentie voor dat we weinig punten laten liggen. De rest heeft elkaar tot dusverre afgemaakt" Vlag in top De collega's van Spirit proberen het lopende seizoen 'positief af te slui ten, om een stopwoordje van coach Rein Hengst aan te halen. De Schie dam mers kunnen promoveren, noch degraderen. De doelstelling van Hengst is om de huidige zeven de plaats om te zetten in een vierde positie op de eind ranglijst. Mocht de vlag dit seizoen inderdaad in top gaan bij Evergreen, dan komt Huub van Riggelen volgend jaar in de eerste klasse in het Schiedamse Asvion een oude bekende tegen. De hoogst spelende hockeyclub uit de nog onder leiding van Ronald Ja cobs, destijds onder Huub van Rig gelen aanvoerder en strafcorner specialist. Jacobs wil in de tweede seizoen helft ook van de sterkere ploegen punten pakken. „In grote lijnen ben ik tevreden over de vorige wedstrijden. Alleen tegen de top- pjoegen is het nog niet goed genoeg. Tegen zulke teams hebben we een aantal ongelukkige nederlagen ge leden, zoals het nipte 1-0 verlies bij Warande Ik vind dat deze jonge ploeg, waarvan de gemiddelde leef tijd heel laag is, het toch niet gek doet in de eerste klasse. We pakken onze punten mee. Degraderen kun nen we eigenlijk nog in theorie". Voorspelling Feike Cats geeft toe uiterst teleur gesteld te zijn als zijn Pollux-da- mesploeg over vier wedstrijden niet met de titel in de vierde klasse aan de haal gaat. Toch durft de Vlaardinger geen gedurfde uitspra ken te doen over de afloop van de competitie. Veel hangt af van de en tegen Vianen afwerkt. Volgens Cats is een nederlaag dodelijk. „Als we niet winnen, is het verhaal uit", luidt zijn voorspelling. „Con current Leerdam beeft immers een veel beter doelsaldo en bovendien nog een gemakkelijker program ma. Tegen Vianen wordt voor ons de competitie beslist. Vooraf had den we niet verwacht dat we om de titel zouden strijden, maar nu het eenmaal 2ou ver is, gaan we er voor honderd procent voor". De heren équipe van Pollux houdt zich vol gens traditie op in de enigszins kleurloze middenmoot van de der de klasse-A. Ondanks de positie nabij de beruch te rode streep wil Fréd Pluilaart niets van een'mogelijke degradatie van Asvion weten. „Het veldspel was dik in orde, alleen de doelpun ten nog", verzucht hij. „We moeten eens een lekkere overwinningboe- ken. Dan kriigt de ploeg automa tisch meer zelfvertrouwen en is er in deel twee van de competitie wer kelijk geen vuiltje aan de lucht", zegt de damestrainer. Toch is de Schiedamse tweede klasser, die ook mMoj IB Stand 1A heren 1.Warande 2.Voordaan 3.DSHC 4.Rlng Pass S-Aavion 5.Keep Ftt 7.GrcwnGeel 8.Tempo 9. Kieviten 10.Haaskamp 11-18 11-15 11-14 11-12 11-12 11-10 11- 8 11- 8 11- 7 11- 6 Stond 2A dames 1-Spirit 2,Ommoord 3-Dopie 4.GroenGeel 5. Ever green 6.Hudito 7. Rijswijk 8.HDS 9.Te Werve 10.Krimpen 10-22 10-16 11-11 11-11 11-11 11- 9 11- 9 11- 7 11- 7 11- 7 Stand 2A heren 1.Evergreen 2. Forescate 3.HDS 4.Cartouche 5.Rijsw»Jk S.NoordwIjk 7.Splrit Ö.Alphen 9-Dopie 10.VCL 11-19 11-15 11-14 11-14 11-13 11-10 11- 9 11- a 11- 6 11- 2 Stand 2D dames 1.Voome 2.Dordrecht 3.Ellen Leur 4.0lympia 5.Prinsenbeek 6.Tempo'34 7.VIIsslngen 8.Asvicn 9.Tempo lO.Liberty 11-20 11-18 11-13 11-11 11-11 11-11 11- 9 11- 7 11- 6 11- 4 Stand 3A heren I.Leldse Studs 2.Soubufgh 3-Zoelermeer 4.Capelle 5-PdIHjx e.Pijnacker 7.0mmoord 8.Blet3wi|k 5.Westland lO.Te Werve 10-17 11-17 11-14 10-12 11-12 11-10 11-to 11- 6 11- 5 11- 3 Stand 4A dam ca 1.Pollux 2. Leerdam 3. Vianen 4. Berk el 5.Culemborg 6.Barendrecht 7-MontlOOrt 8 DeIJssel 10-15 10-14 10-13 10-12 10- 9 10- 7 10- 6 10- 4 ,Ï'!T richte en versnipperde informatie voorziening. „En juist aan dit laatste hopen wij door deze tentoonstelling tegemoet te komen", vertelt de beleidsmede werkster van de instantie aan de Mauritsweg. „De beschikbare in formatie komt moeilijk over en dat terwijl er een gigantische behoefte aan informatie bestaat. Bijstands vrouwen weten bijvoorbeeld vaak niet bij welke instantie ze terecht kunnen als ze weer willen gaan werken „Waar moet ik naartoe?, is een veelgestelde vraag. Toch niet naar het arbeidsbureau? Dat is toch al leen voor werklozen en schoolver laters? En dan beginnen de proble men nog maar pas", legt Carla uit. „Met een beetje mazzel wordt je bij het Gemeentelijk Arbeids Bureau geholpen, maar vaak werkt het GAB erg ontmoedigend. Voor de meeste ambtenaren is het vanzelf sprekend dat vrouwen met een bij standsuitkering thuis willen blij ven. Als vrouwen wel aan het werk willen, dan kunnen het GAB en de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) weinig nuttige informatie geven". Volgens de medewerker van het Riet Hof Centrum zijn vrouwen be ter af bij de instantie Vrouw en Werk. „Daar zitten deskundige mensen die herintreedsters, want zo mogen vrouwen in de bijstand wel worden genoemd, met alles kunnen helpen als ze willen gaan werken". De expositie 'vertelt' het verhaal van een Rotterdamse bijstands vrouw met een kind die weer aan het werk gaat. Door middel van. tientallen foto's wordt duidelijk ge maakt welke stappen de vrouw heeft ondernomen om aan werk te komen en welke problemen ze is te gengekomen en hoe ze die heeft op gelost. Naast de foto-tentoonstelling zijn er ook allerlei informatiefol ders verkrijgbaar. Tijdens de tentoonstelling worden in de foyer van het Bibliotheekthe ater op de dinsdagen (9.30 tot en met 10.45 uur) speciale informatie ochtenden gegeven. De onderwer pen scholing en opleiding/bij standsregelingen staan 12 maart op het programma. Deze ochtend wordt verzorgd door het GAB en GSD. Op 19 maart zal door Vrouw en Werkwinkel en het Stedelijk Advies- en Informatiepunt Vrijwil ligerswerk informatie worden ge geven over de mogelijkheden om een baan te vinden en om werker varing op te doen via vrijwilligers werk. De Stichting Maaswerk gaat 26 maart in op de mogelijkheden van kinderopvang. Het Vrouwencen- trurn Rotterdam besteedt op deze ochtend aandacht aan het thema Omgaan met solliciteren. Verder is in het HIC een gastenbalie inge richt waar diverse Rotterdamse or ganisaties informatie verstrekken. ff\ V-s* il'l if V Vr II rtfJL niet bij Spirit en Evergreen is inge deeld, de enige regioploeg, die met reéele degradatiezorgen de laatste wedstrijdencyclus aanvangt. Het moge duidelijk zijn: het opti misme straalt er vanaf op de hoc keyvelden van Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis. De erecode, dat de vuile was in de ongedwon gen hockeywereld zo veel mogelijk binnenskamers wordt opgehangen, wordt door niemand gebroken. De affaire rond bondscoach Rob Bian- chi wordt door veel hockeyers als een betreurenswaardige uitzonde ring op de regel beschouwd. Honkvast De coach zijn tevens zeer honkvast, ook dat is een opmerkelijk verschil met de altijd luidruchtig ronddraai ende trainerscarrousel in het ama teurvoetbal. Ronald Jacobs (waar schijnlijk voor twee seizoenen), Frea Pluilaart, Huib van Riggelen en Henk de Bruin tekenen allen bij. Feike Cats weet het nog niet, ter wijl ook Rein Hengst en het Spirit- bestuur elkaar nog geen nieuw ja- rl fill fj"i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2