Oma's geest waart rond in Schilpen Basketbalhond en Eagles praten over impasse in relatie RKWIK vergeet verdediging 15 SPORT f pTERWEfi t II 0 9 er Maaslands museum draait geheel op vrijwilligers UITSTEL VAN EXTRA LEDENVERGADERING SPORTAGENDA ifl Rotterdams Nieuwsblad woensdag 13 maart 1991- r 1991 na ia '^SCHIEDAM üt dat ange* „Ech- f"°g leden i idee w af- -bben nsig. nmis- lacht- a. Nu geko- kant e kón tuit". over lebe- i bin- rnder D66-, ïercté 'ieks- ie!o- De iezen n de )laat- rrein ipde over itoii- TUit- ■toe* listo* raad ilden >ren* tge- trot- Lustrumconcert Kerkgebouw de Ark staat vrijdagavond in het teken van het het concert, dat het Schiedams Vrouwen koor ter ere van het 45-jarig jubileum ten gehore zal brengen. Onder leiding van dingen te Ria Borgmeij- er zullen drie Latijnse werken worden uitgevoerd, waaronder het ontroerende Stabat Mater van G.B. Pergolesï- Niet alleen De Ringdijk Groep (strijkers in blazers) en Fillis van de Wel (clavecimbel), maar ook de sopraan Liesbeth Damen, de alt Bemadette Bouthoorn en loan Micu (tenor) werken mee aan het concert dat om 20.00 uur aan het Hargplein be gint. Toegangskaarten raison van 7,50 gulden (voor 65+ en CJP-houders zes gulden) zijn op de avond van het concert vanaf 19.15 uur in de kerk verkrijgbaar. Goden en geesten Onder het motto 'De KBO is er voor u' houdt de Ka tholieke Bond van Ouderen morgen haar maande lijkse cultureel-educatieve bijeenkomst in Dien stencentrum De vier Molens (Nieuwe Damlaan). Met behulp van dia's zal mevrouw W.H. Hengst vanaf 10.00 uur duidelijk maken welke rol goden, geesten en voorouders in o.a. Afrika en Indonesië spelen De toegang is gratis. Paaseieren bridge-drive Het Schiedamse echtpaar Wever houdt woensdag 27 maart de jaarlijkse paaseieren bridge-drive in club huis De Toekomst van sportvereniging Excelsior'20. Om enig inzicht te krijgen in het deelnemersveld verzoeken de organisatoren de liefhebbers zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de Familie Wever (4738543), mevrouw C. Steenbergen (4708154) of de heer J.H. de Groot (4731660). De bridge-avond be gint om 20.00 uur, deelname kost 6,25 gulden per persoon en voor de beginners is er een beginnerslijn. Gorzenhavens De Openbare Bibliotheek aan de Leliestraat in Schieaam-Zuid beeft vanaf aanstaande maandag tot en met 12 april een fototentoonstelling ingericht over het heden en verleden van de havens die De Gorzen doorsnijden of omringen. Aan de tentoon stelling, die is georganiseerd in het kader van de ma nifestatie 'Schiedam vaart wel', is tevens een prijs vraag verbonden. De expositie waarvan de uitstal ling van boeken die betrekking hebben op de ha vens en werven een onderdeel Vormt, wordt georga niseerd in samenwerking met het stadsarchief en de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, j VLAARDINGEN Reünie v.v. Fortuna tie jeugdcommissie van de voetbalvereniging For tuna is voor de komende zaterdag ts houden reünie op zoek naar oud ieugdleden die in de jaren 1973 tot en met 1990 hebben deelgenomen aan de kamp- weekeinden naar Burgh-Haamstede in Zeeland, jyoor meer informatie betreffende de bijeenkomst un het clubhuis aan de Marathonweg kan men te recht bij Bert Visser. (010-4340436) Rommelmarkt Om contributieverhoging te voorkomen houdt de Vlaardingse zeeverkennersgroep De Geuzen zater dag aanstaande een rommelmarkt op en bij hun wachtschip Cornelia, dat is gelegen in de de Oude jHwen aan de Hoflaan. Vanaf 10.00 uur wordt er een >groot assortiment goederen ter verkoop aangebo den. Tevens is er een rad van avontuur, een grabbel ton voor de kleintjes en een mini-restaurant in het ruim waar men pannekoeken en andere versnape ringen kan nuttigen. jOnclememerspri j s Het comité van aanbeveling, waarin vertegenwoor digers van de Vlaardingse ondernemersverenigin gen zitting hebben, is druk bezig met de selectiepro cedure voor de kandidaatstelling Van ondernemers diein aanmerking komen voor de uiteindelijke ver kiezing van de haarlijkse ondernemersprijs. Eerder .ging de prijs al naar Frans Hazenberg (Haasje Rep- je), Opeldealer Piet van der Kooij en Party- en cate ringsorganisatie Frans Kuil die het gewonnen geld bedrag van 5000 gulden schonken aan een goed doel. Zij die het comité van aanbeveling, waarin burge meester Fred van Lier als juryvoorzitter fungeert, ®P" opmerkzaam willen maken op eventuele kandida- p". pi dienen dit voor 1 april te doen door middel van hij5 een briefje aan het Comité van aanbeveling Vlaar- j™5 dingse Ondernemersprijs, p.a. Groep Klaasse 50-pIussers Het Gilde Nieuwe Waterweg, dat in 1988 met ge coördineerd ouderenwerk in Vlaardingen, Schie dam, Maassluis en Maasland is begonnen, neemt tvanaf komende vrijdag in de gemeente-bibliotheek 'de |5enPei'rrianente stand in gebruik. De daartoe op de begane grond, nabij de krantenleesboek gelegen mimte, is door bibliotheek-directeur John Lamens ter beschikking gesteld. De stand, die vrijwillig en belangeloos door vertegenwoordigers van de 50- clussers zal worden beheerd, biedt de bezoekers gil- Segidsen en folders die duidelijk moeten maken wat •het Gilde doet Voorts zal er iedere vrijdagmiddag tussen twee en vier uur een afgevaardigde van het Gilde aanwezig zijn om belangstellenden nadere in formatie te verstrekken. 3p* Dood hi Villa Palagonia, het atelier van de kunstenaars Hans Rikken en Cees Lesuis op de voormalige RK- begraafplaats Emaus, wordt de vorig najaar gestarte lezingenserie over de Dood en de Kunst dit voorjaar met drie nieuwe voordrachten voortgezet Sprekers zijn Gijs Wallis de Vries (24 maart), Peter Schat (28 april) en Maurice Nio (26 mei). De lezingen beginnen telkens om 15.00 uur. Toegang; 12,50. Op 1 juni presenteert de werkgroep Duino fragmenten van de door hen op muziek en beeldend in scène ge zette Elegieën van Rainer Maria Rilke. Kaartjes voor deze voorstelling kosten 20 gulden. Vara -symposium Leden van de Vara in het Waterweggebied kunnen op 13 april een symposium bijwonen over de toe komst van het medium televisie. Het symposium in oonpescentrum Engels in Rotterdam is gratis toe gankelijk voor Vara-Ieden uit Maassluis, Vlaardin- ij£n, Maasland, Schiedam en Hoek van Holland. Omroepvoorzitter Marcel van Dam is een van de in leiders, Belangstellenden kunnen zich niet rechtstreeks a ^nmelden bij de regionale afdeling. LeenLucardie, de secretaris van de in Maassluis gevestigde Water weg-afdeling, maakt de leden attent op een speciale in de Vara-gids die als aanmeldingsformulier is SCHIEDAM J Belastingpapieren Bewoners van de wijk Oost met lage inkomens kun- :Jen by de bewonersvereniging Schiedam-Oost en 2® Vrijkpost Oost van de Stichting Gecoördineerd ouderenwerk hulp krijgen bij het invullen van hun oetasUngpapieren. Op donderdag 28 maart zijn er *an m het gebouw aan de Franklinstraat deskundi ge aanwezigen om te helpen bij bet cijferwerk. «langstellenden dienen zich van te voren wel te la- unformeren en moeten tevens een afspraak ma- Dat kan aan de Franklinstraat 11a van maan- rjStot en met donderdag tussen 8.30 en 10.00 uur en 1? 16.00 uur. Telefonisch afspreken kan ook: door PETER DE LANGE Maasland In museum De Schil pen laten ze niet alleen historische voorwerpen zien, ze vertellen er ook leuke anekdotes. Zoals die over de laatste particuliere eigenaar van het monumentale pand in Maas land. De man betrok de winkel aan de Burgemeester van der Lelykade in 1928 en oordeelde dat het behang er nog keurig uitzag. En dus liet hij het zitten. Dat spaarde weer geld uit bij het opknappen van de kruideniers zaak. In 1980, toen ïjveraars voor een Maaslands museum hun oog op het pand lieten vallen, zat hetzelfde behang nog steeds op de muren. De nieuwe eigenaren' konden hun vreugde niet op. Ze vonden dat het behang uitstekend paste bij dc sfeer. Want nostalgie is troef in dit museum. De kloostermoppen onder het pand gaan terug tot de 13e eeuw, maar de geschiedschrijving in De Schilpen graaft door de bank genomen niet dieper dan grootmoeders tijd. Hoe wel in de vitrines ook wat scherven en tanden uit de Ijzertijd liggen, gaat de voorkeur van het museum bestuur toch vooral uit naar het herkenbare. „Naar dingen die nog in onze generatie besloten liggen formuleert bestuurslid Mary Kruijt. Duiventil De geest van oma waart ongehin derd rond in De Schilpen. Al direct bij binnenkomst staat de bezoeker in een snoepwinkeltje waar behal ve Wilhelmina-pepermunten, spekkies en onsjes drop in puntzak jes, vaatkwasten, Wycamps borst- bolen, boekweitgrutten en de echte Rinse appelstroop in blik wordt verkocht. De winkeljuffrouw draagt eenzelfde schort als Baartje in de tv-serie Swiebertje. Achter de winkel hevindt zich een met plavuizen belegd vertrek waar meubels en wandversieringen een sfeer van rond de eeuwwiseling ademen. In de keuken zien de pof fertjespannen en petroleumstellen eruit of ze zojuist met zand, zeep en soda zijn gereinigd. „En wat zo leuk is", zegt Mary Kruijt, „er staan ner gens touwen omheen, zoals in grote musea. Hier mag alles worden aan geraakt, Je mag gewoon op een stoel gaan zitten' Lampetkannen, ouderwetse strijk bouten èn koekblikken vormen echter niet de enige attractie in De Schilpen. In de kelder is ruimte ge maakt voor het 'zuivelverhaal', de bezoeker kan er op z'n gemak bekij ken hoe in vroeger dagen kaas en boter w< rd gemaakt. In de opkamer wordt bij tijd en wij- Annie Boekestijn is een van de vrijwilligers die De Schil pen draaiende houdt, 's Zater dagsmorgens weegt zij snoep jes af voor de Maaslandse jeugd. Foto Fotobureau Roel Dijkstra. Ie een voorwerpje toegevoegd aan de Maasland-collectie. Pronkstuk ken zijn een eierdopje waarop Maasland staat afgebeeld en een met veel huisvlijt bijeengeknutsel- de replica op schaal van het lokale raadhuis. Een getralied deurtje en wat vage poepresten maken duide lijk dat de maquette een tijdlang als duiventil in gebruik is geweest. Dienstbode Op de zolder wordt hard gewerkt aan het inrichten van een meiden kamertje. Vrienden en sympathi santen van het museum hebben sa men. al een aardige collectie aange bracht. In het koude en vochtige vertrekje met zijn bedompte bed stee staan reeds een lampetstel en wat authentieke meubeltjes. In een hakje liggen wat kammen, haar spelden en papillotten. Breed had oma's dienstbode het niet, dat maakt de schamele inrichting wel duidelijk. In De Schilpen heerst zeker niet louter weemoed naar vroeger da gen. In het achterste deel van de voormalige wijnkoperij annex kruidenierswinkel wordt eens per halfjaar een actuele tentoonstelling ingericht. Op dit ogenblik is dat een expositie over de Foppenpolder, een groengebied dat deels onder water zal worden gezet om de wa tersporters te plezieren. Zulke ver schijnselen wijzen de bezoeker opeens met zijn neus op de feiten; ook in Maasland staat de tijd niet stil. Oranjebitter Over belangstelling mag De Schil pen niet mopperen. Voor een toe nemend aantal fietsers is het mu seum een gewaardeerd rustpunt tij dens een toertocht door het West- land, Tijdens mooie zomerse week einden staan erop het erf soms tien tallen rijwielen tegelijk. Sinds het tv-programma Van Ge west tot Gewest en het ANWB-blad De Kampioen aandacht besteedden aan de pittoreske Maaslandse at tractie is het bezoekersaantal met sprongen gestegen. Ze komen uit alle windstreken. Leen de Nie, voorzitter van het museumbestuur, schat dat het deurbelletje ieder weekeinde een paar honderd keer klingelt. „We kijken er al niet gek meer van op ais hier mensen uit Eindhoven rondlopen". Op Koninginnedag fungeert De Schilpen zo'n beetje als het centrum van de feestelijkheden in het dorp. Ieder jaar gaan er op 30 april heel wat glaasjes Oranjebitter doorheen en meestal komt ook de burgemees ter even langs voor een heildronk op de vorstin. Ook bij de aanstaande viering van 750 jaar Duitsche Orde in Maasland is voor De Schilpen een belangrijke rol weggelegd. De patronen om zelf historische kle ding te maken gaan er als de spreekwoordelijke warme broodjes over de toonbank Notabelen Maasland mag dan een lange histo rie hebben, de geschiedenis van museum De Schilpen beslaat nog niet meer dan tien jaar. In april 1981 stak een aantal notabele Maas- landers de koppen bij elkaar om het dorp een eigen cultuur-historisch centrum te bezorgen. Waardevolle adviezen kreeg de stichting in het begin van Jan Anderson, de direc teur van het Vlaardingse Streek museum dat óók op nostalgische leest is geschoeid. Het gemeentebestuur was zo vrien delijk het pand aan de Burgemees ter van der Lelykade voor de som ma van één gulden af te staan, maar afgezien van wat incidentele bij dragen van de overheid moest de stichting het zelf maar rooien. Dat lukt hoofdzakelijk dankzij de donaties van ongeveer zeshonderd 'vrienden', waarvan, vertelt Leen de Nie, een aantal zelfs in Amerika woont. Verder zorgt een giftenpot voor wat inkomsten. Van de toe gangsgelden hoeft het museum het niette hebben. De entree is gratis. Dat De Schilpen toch het hoofd bo ven water weet te houden dankt het museum geheel aan de Maas landse bevolking. Die komt regel matig een stuk voor de collectie be zorgen „Is dit iets voor jullie?" zodat er nauwelijks geld opzij ge legd hoeft te worden voor dure aan kopen. Het dorp levert ook de vrij willigers die de boel draaiende hou den. Lekkernijen Eén van deze vijfenzeventig actie ve vrienden Is Annie Boekestijn. Ondanks haar verhuizing naar Vlaardingen is zij nog op menige vrije zaterdag in De Schilpen te vinden. Ze staat achter de toonbank en weegt snoepjes af voor de kin derschare die zich met warme dub beltjes in de hand voor de lekker nijen verdringt. Het Saartje-schort draagt Annie met enige tegenzin, maar voor de rest bezorgt het werk in het museum haar veel plezier. „Sommige kinderen staan wel tien minuten te aarzelen voordat ze iets hebben uitgekozen. Nee, ongedul dig word ik daar niet van. Ik doe dit voor de lol. Al jaren. Niet aHeen omdat die kinderen zo leuk zijn, maar ook omdat ik het de moeite waard vind me voor het museum in te zetten. Het hoort echt bij Maas land. Als ik er ooit mee stop is dat alleen omdat ik geen tijd meer heb. Want ik ben in Maasland geboren, ik hou van het dorp en z'n geschie denis". door PAUL VAN DEN BOSCH Maassluis De huidige impasse in de relatie tussen de arbiters in het rayon west en het eerste mannenteam van DECA/Eagles is morgenavond onder werp van gesprek tijdens een speciaal ingelaste ontmoeting tussen delegaties van de basketbalbond en de Maassluise club. Directe aanleiding is de competitiewed strijd tussen de mannenteams van Eagles en Jumpers, die anderhalve week geleden door de scheidsrechters Fons van Kins en Cees de Rooij in de laatste minuut werd gestaakt. Dat ge beurde toen Eagles-aanvoerder Kees Brugman op emotionele toon verhaal kwam halen over een diskwalificeren de fout van Peter van der Sluis. Boven dien verweten beide scheidsrechters de thuisploeg dat het publiek in de Maas sluise Wethouder Smithal tegen hen werd opgezet. Het was niet de eerste keer dat scheidsrechters klaagden dat de Maassluizers tegen hen verbaal over de scheef gingen. Op neutraal terrein, in de Rotterdamse sporthal Kralingen, discussiëren Frits Beckerman, voorzitter van de wed strijdcommissie van het rayon west, en Peter Koekkoek namens de scheids rechters met een delegatie van Green Eagles, bestaande uit Fred van Hoorn (penningmeester), Wim Zwikker (wed strijdsecretaris), Henk van der Vaart (coach) en aanvoerder Kees Brugman. Fons van Kins, voorzitter van de regio nale scheidsrechterscommissie, en Cees de Rooij, die in die commissie belast is met het aanstellen van de arbiters, zijn met opzet met uitgenodigd. Zij zijn im mers partij in het conflict Koekkoek zal de scheidsrechters derhalve als onaf hankelijk persoon vertegenwoordigen. Het is nog niet bekend welke straf aan Green Eagles wordt opgelegd voor he't vermeende recalcitrante gedrag. Het bestuur van het rayon west vergadert binnenkort over de strafmaat. De straf- en geschillencommissie buigt zich zater dag over de uitsluiting van Peter van der Sluis in de wedstrijd tegen Jumpers, althans indien de diverse rapporten over de zaak de commissie hebben be reikt. Volgens Wim Zwikker reist de Eagles- delegatie morgen niet naar Rotterdam om 'alleen handjes te schudden en excu ses te maken'. „Naar onze mening heb ben scheidsrechters in het veld vol doende machtsmiddelen om brutale spelers te bestraffen", meent de wed strijd-secretaris, die van mening is dat het vlaggeschip zich juist dit seizoen tot aan de wedstrijd tegen Jumpers beter gedroeg dan in voorgaande jaren. „Over persoonlijke straffen voor spe lers zul je het bestuur nooit horen kla gen", vervolgt Zwikker. „Alleen werkt het staken van wedstrijd, zoals tegen Jumpers, nadelig voor de vereniging als geheel. Ik heb vernomen dat de scheids rechterscommissie bij het rayonbestuur heeft geklaagd dat een aantal scheids rechters onze wedstrijden niet meer wil leiden. De naam van de club gaat nu ge bukt onder negatieve geluiden en dat willer. we ten koste van alles voorko men. Deze kwestie moeten we als vol wassenen onder elkaar uit de wereld helpen". Juist in deze turbulente week kreeg de Maassluise club de uitspraak in de zaak Jaco van Dijk te horen. De normaliter uiterst rustige forward kreeg in de thuiswedstrijd tegen New Stars op 16 fe bruari een diskwalificerende fout en werd daarvoor met drie wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk, gestraft. Van Dijk moet zodoende zaterdag in burger blijven, wanneer Green Eagles op eigen terrein de altijd beladen con frontatie met het Schiedamse Thom- son/Juventus afwerkt. Schiedam De voor gisteravond vastgestelde buitengewone ledenvergaderingen van GSS en Olympus S zijn op vrijwel het allerlaatste moment uitgesteld. Hiertoe werd besloten, na dat de respectievelijke voorzitters Wim van Deurzen (GSS) en Wim de Vette (Olympus S) tot de conclusie waren gekomen, dat de voor bereidingstijd te kort was geweest om te komen tot een zo compleet mogelijke rapportage over het voorgenomen samenwerkingsverband. De commissie die de samenwerking moet stroomlijnen had begin februari een aantal sub-commissies geformeerd. Deze zijn hard aan het werk gegaan, maar slaagden er niet in om voor 12 maart met name een aantal huis- Tips voor daza rubriak kunt u doorgaven aan de sportredactie van deze Krant, poatbua 4008, 3130 KC Vlaardingen. De eportradaktie ia overdag telefoniech be reikbaar onder nummer 010-4345209 an in de avonduren onder nummer 010- WOEN8DAG13 MAART SliptfUtt: 19,30 Voorwedslrijden Oe Kroon-bokaal in café De Kroon te Vlaardin gen (poulel). DONDERDAG 14 MAART Biljarten: 19.30 Voorwedslrljden De Kroon-bokaal In café De Kroon te Vlaardin gen (poule 2 en 3y. Zaalvoetbal: De Wiele waal Rotterdam: 19.00 Bloem hof-HBSS(v); Energiebal Rotterdam veld 2: 1900 MW'27-SC Hogenboom, 21.00 RKWlCO- Ursus, 22.00 Hermes DVS-EDS VRIJDAG 15 MAART Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden De Kroon-bokaal tn café De Kroon te Viaard In door SANDER SONNEMANS Maassluis RKWIK is er gisteravond op het ter rein van VDL in geslaagd een plaatsje op te schui ven in de rij wachtenden die staan te dringen om een entreebewijs voor de nacompetitie in de vierde klasse G te bemachtigen. De ploeg van trainer Cees Goudswaard kwam tegen RKSVM niet verder dan een 3-3 gelijkspel en zal derhalve in het beslissende duel om de eerste pe- riodetitel tegen Martinit moeten zien voor te piepen. Een nederlaag tegen de ploeg uit Manster die de tweede periodeti- tel al op zak heeft, zou de Vlaar- dingers definitief op een zijspoor hebben gezet. Dat beseften Goudswaards volgelingen maar al te goed. In het eerste deel koos RKWIK brutaal voor een aan vallend concept dat in hoog tem po werd uitgevoerd. Het is dat de linker middenvelder Guus van Adricbem, vorig seizoen door Goudswaards voorganger Jan Baksteen uit het derde geplukt, in het eerste kwartier zijn draai nog niet had gevonden, anders was het duel al in een vroeg sta dium beslist. Binnen vijf minuten verscheen de ogenschijnlijk trage midden vel-der, na twee maal listig de buitenspelval te hebben ontwe ken, even zo veel keer oog in oog met doelman Leon Notten. In de derde minuut schoof hij de bal echter luttele centimeters langs de verkeerde kant van de paal. Tien minuten Later stuitte hij op de goed uitkomende sluitpost Toch kreeg Van Adrichem dank zij een verre uittrap van WIK- doelman Marcel Molenaar niet veel later dat waar hij zo dichtbij was geweest De bal stuiterde tot ieders verbazing over de hele RKSVM-defensie heen, waar de plotseling opgedoemde 'werker' de uittrap met het hoofd langs de te laat reagerende doelman tikte om vervolgens 1-0 binnen te schieten. Mistasten Lang duurde het Vlaardingse feestje niet. Nauwelijks zestig se conden later kopte Alex de Vries de gelijkmaker achter de mistas tende Molenaar. Kampioens kandidaat RKSVM maakte in de eerste rondgang verder geen aanstalten om het de Vlaardin- gers moeilijk te maken. Daarvan maakte uitblinker Rob Duca- neaux dankbaar gebruik. Zioals een mes door de boter, gleed hij langs een viertal opponenten en gaf de graaiende Leon Notten het nakijken; 2-1. Die zelfde Ducaneaux stond vijf minuten na de thee aan ae basis van Van Adrichems tweede treffer, In eerste instantie ver werkte RKSVM-doelman Not ten de inzet van de loopgrage middenvelder nog wel tot hoek schop. Tegen de pegel van Van Adrichem, die de bal uit de spel hervatting ontving, was hij niet opgewassen: 3-1. „Normaal", evalueerde RKWIK-trainer Cees Gouds waard opgelucht, „moet je het potje dan rustig uitspelen, zodat je met een flinke dosis zelfver trouwen aan het karwei tegen Martinit kan beginnen". Gouds waard doelde daarmee op de competitiewedstrijd die komnde zondag op het programma staat en drie dagen later voor de pe- riodetitel op het terrein van DOTO wordt herhaald. „Er werd te laconiek met de weelde van die voorsprong omgespron gen. Wat dat betreft, moet ik mijn verdedigers verwijten dat ze te veel steekjes lieten vallen". Wankelen In de tweede helft, die verreweg geen. duplikaat van de eerste op voering mocht worden ge noemd, drong RKSVM aan en liet het de Vlaardingse formatie v nog liet wankelen ook. Een door Molenaar verkeerd wegge- stompte voorzet richting RKSVM-aanvaller Wilco van der Ven belandde voor de voe ten van Ruud Olsthoom die on houdbaar uithaalde. Nog was RKWIK niet bij z'n positieven, want enkele minuten voor tijd schreef Van der Ven de defintie- ve gelijkmaker op zijn naam. „Ik heb in de rust nog zo gezegd dat de snelle buitenspelers kor ter gedekt moesten worden", be kritiseerde Goudswaard de lankmoedige houding van zijn defensie. Lang wilde de licht be snorde oefenmeester niet bij het duel stil blijven staan. Hii wil dolgraag met WIK naar de derde klasse en focust zich derhalve volledig op de twee ontmoetin gen met Martinit. „Zondag gaan we op Thurlede toch weer voor de twee punten. Als dat niet mocht lukken, gaan we er woensdag opnieuw tegenaan. Als de jongens maar beseffen dat bij een voorsprong de bal best wel eens hoog de bomen in mag, in plaats van naar een voetbal lende oplossing te zoeken". RKWIK: Molenaar, Mulder, Janeen, H- Olsthoom, C. Otethoom, Ducaneaux, Da Hoop, Van Deleten, Van Elderen, Xolete- ren en Van AdHchem. RKSVM: Nolten, Sreune, Kor lokaas. Van Gaten, Bruggeling, J. van da Arend, Otet hoom, Van Leeuwen, Van dar Van, R. van da Arend an Da Vries. B! ..I gul

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2