Bergje voor Bob en Bert Telefoon nog stil bij Kees van Os s WATERWEG II Jtf J ImTa'ssluis' Schiedams duo verzorgt vrolijke noot in talkshow Veronica 0 1 Holy begint met uitwedstrijd in Vlaardingen Excelsior'20 opent tegen landskampioen Topscorer leidt DRZ naar lang verwachte terugkeer in KNVB SPORTAGENDA SPORT? MET DEKRANT AD HE ERETRIBUNE. Hi i'rl Rotterdams Nieuwsblad donderdag 14 maart 1991 |SCHiEDAM_ Toegang Te veel ambtenaren, bouwers en architecten staan er nog steeds niet bij stil of een gebouw wel voor ie dereen goed toegankelijk is Alleen invaliden vra gen zich dat, noodgedwongen, af. Niet zelden stuit deze toch niet geringe bevolkingsgroep op onneem bare hindernissen. Draaideuren, hoge drempels, las- tigetrappen. Kennelijk valt er wat dat betreft m Schiedam ook nog wel een en ander te verbeteren. Een door vier organisaties samengestelde werkgroep heeft daar maar liefst 350 gebouwen en terreinen met een pu blieksfunctie onderzocht op bruikbaarheid, bereik baarheid en toegankelijkheid voor mensen die niet al te best ter been zijn. De conclusies van dit onderzoek worden op 21 maart bekend gemaakt Wethouder Bart de Leede (wel zijn, volksgezondheid) krijgt dan het eerste exem plaar van het rapport Gemeten en gewogen. Het rapport is samengesteld door de Werkgroep toegan kelijkheid. Daarin zitten vertegenwoordigers van het Schiedams overleg revalidatie, de plaatselijke patiëntenvereniging, de stichting gecoördineerd ou derenwerk en het provinciaal overleg gehandicap tenbeleid. Constructivisme Het Stedelijk Museum doet het nog even kalm aan. Geen grote exposities, zolang er nog geen nieuwe di recteur is aangetrokken en er geen vastomlijnd be leid op papier staat. Sinds het vertrek van directeur Hans Paalman beperkt het Stedelijk zich hoofdza kelijk tot geïmproviseerde tentoonstellingen en het tonen van werk uit de eigen collectie. Ook de ko mende anderhalve maand boort het museum zijn ei gen bronnen aan om de zalen te vullen. Vanaf vrijdag is m het museum aan de Hoogstraat kunst te zien die bekend staat als constructivisme. De tentoonstelling, die aanvankelijk een week eer der geopend zou worden maar uitgesteld werd in verband met het vertrek van interim-directeur Arie Metaal, is een vervolg op een educatief project van vorig jaar voor de basisscholen, dat was getiteld Vorm. kleur en compositie. Die drie elementen zijn het kenmerk van het con structivisme. Vertegenwoordigers van deze kunst richting verwerken abstracte vormen als vierkan ten, driehoeken en cirkels en proberen daarin op evenwichtige wijze kleur in aan te brengen. Veel van dit werk sluit gemakkelijk aan op de bele vingswereld van kinderen. Vandaar dat ook dit keer de basisscholen op de expositie zullen worden rondgeleid, Kunstenares Truus Wilmink heeft spe ciaal voor dit project een aantal ontwerpen voor spe lelementen gemaakt. De tentoonstelling is uiteraard ook toegankelijk voor andere museumbezoekers. De expositie duurt tot 30 april. g VLAARDINGEN Sterrenparade De sterrenparade van P. Santema ziet er altiid een tikje anders uit dan die in de roddelbladen en ae om- roepgidsen. Niet de belevenissen van tv-personali- ties en filmdiva's worden door Santema op de voet gevolgd, hij houdt zich bezig met de loopbaan van de *échte sterren. En met die van planeten als Jupiter, Mars, Venus en Mercurius. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 maart biedt het firma ment weer gelegenheid voor uitgebreide observa ties. Santema nodigt geïnteresseerde Vlaardingers van harte uit dit sterrenspectakel te komen meema ken in zijn observatiepost in de Broekpolder. Sante ma en enkele collega-astronomen staan op beide avonden met kijkers ilussen 19.00 en 22.30 uur langs het fietspad richting golfbaan en veerpont Het pad loopt evenwijdig aan de Watersportweg. Is er teveel bewolking, aan wordt de observatie uitgesteld tot zondag. Geen nieuws Hoeveel nieuwe woningen werden in februari in Vlaardingen opgeleverd? Geen. Met de bouw van hoeveel huizen werd in dezelfde maand begonnen? Nul Hoeveel panden werden er gesloopt? Geen. Het lijstje gaat nog even zo door. Er werd in februari geen enkel huis aan de woningvoorraad onttrok ken. Ook was er geen vermindering door samen voeging van huizen. Zo min als de woningvoorraad slonk door verbouwingen. Deze gegevens gelden voor alle categorieën: woningwetwoningen, pre miewoningen en ongesubsidieerde woningen. De maandelijkse woningbouwstatistiek van de ge meente Vlaardingen meldt slechts dat in februari op verschillende plaatsen in de stad werd gebouwd. Wanneer deze nuiz^r» gereed zijn, wordt echter niet vermeld. Meer nieuws daarover volgt wellicht in april, als de statistiek over de maand maart ver schijnt. Geschenk De kinderen in de Westwijk krijgen een cadeautje van het Schiedtrnse aannemingsbedrijf SSN. Waar het geschenk uit bestaat blijft nog even geheim. Be kend is wel dat wethouder Ton van der Steen het presentje namens de jeugd vrijdag in ontvangst neemt. Dat gebeurt bij de officiële beëindiging van ae renovatie van een complex van 512 Dura Coig- net-flats inde Westwijk. Waarschijnlijk gaat het om een 'duur' cadeau. De renovatie heeft 17,5 miljoen gulden gekost. Gegoochel Milieuproblemen moet je serieus nemen, Dus moet je niet goochelen met vacatures voor milieu-ambte naren. D66-wethouder Jan Storm, die zegt het mi lieu zeer serieus te nemen, ergert zich daarom nogal aan het schuiven met formatieplaatsen op de betref fende afdeling van het stadhuis. Storms partij diende bij dé begrotingsedebatten vo rig jaar een motie in om het schrappen van een for matieplaats milieubeheer ongedaan te maken. De sterkte van de afdeling zou daardoor gehandhaafd blijven op 7,37 arbeidsplaatsen. De motie zou worden uitgevoerd, maar wat bleek? Opeens waren er toch slechts 6,87 ambtenaren werkzaam voor het milieu. Het college van burge meester en wethouders legde uit dat het schrappen van 0,5 arbeidsplaats verantwoord was, omdat een deel van de milieutaken werd overgedragen aan de brandweer. D66, door Jan Storm vertegenwoordigd in het colle ge, is niet helemaal overtuigd van de juistheid van deze rekensom. Desondanks gaf de partij groen licht voor dit 'gegoochel', in de hoop dat de milieu-afde ling zijn taken nu naar behoren kan vervullen. Als blijkt van niet zal de zaak in het najaar, als de begro ting voor 1992 wordt behandeld, opnieuw aan de orde worden gesteld. Concert en expositie Nu de Grote Kerk op het Schanseiland een paar ton moet inzamelen om de restauratie te helpen bekosti gen, wordt het monument in toenemende mate opengesteld voor andere dan religieuze evenemen ten. De bedoeling is duidelijk. Meer publiek trekken en de bevolking ervan overtuigen dat het domine rende gebouw er voor iedereen, niet uitsluitend voor gelovigen, is. In deze campagne past het concert dat het koor van de Nederlandse Protestantenbond uit Schiedam op dinsdag 19 maart geeft in samenwerking met het Rijnlandstrijkorkest en organist Kick Schaart. Het concert begint om 20.00 uur. Tegelijkertijd wordt in de Grote Kerk een tentoon stelling geopend met foto's van C. vanderBend. Zijn werk werd vele malen bekroond. Ofschoon Van der Bend een amateurfotograaf is, werden veel platen van zijn hand door het bedrijfsleven gebruikt Eén door SANDER SONNEMANS Vlaardingen - „Waarom we de Fla mingo's hebben opgevolgd? Zij stonken naar de haring, wij naar de jenever En aangezien Gert Berg zwaar alcoholist isGrappen en grollen. Het Schiedamse duo Bob Bert zit er vol mee Hun handelsmerk, twee kale knik kers, is ook ontstaan als gevolg van een grap die de muzikanten zes jaar geleden met Pasen uithaalden. Toen hadden de trottoirartiesten, die regelmatig op de Rotterdamse Lijnbaan te bewonderen warer», al- letwee een vetkuif. „Maar die hin gen altijd voor onze ogen. Om onze families te verrassen hebben we ons toen helemaal kaal laten sche ren. Ze hebben nog nooit zulke ori ginele paaseieren gekregen". De Schiedammers Albert van der Heride (Bert) en Stephan Moorlag (Bob) konden toen nog niet weten dat de gladde schedels hen later grote bekendheid zouden bezorgen. Dankzij de muziek uit de jaren vijf tig die het tweetal op het repertoire heeft staan en hun nog steeds toe nemende populariteit is hun agen da tot begin 1992 volgeboekt. En sinds Bob Bert iedere donderdag avond, iets na elven, op de beeld buis verschijnen als het huisorkest in de talkshow van Veronica's Gert Berg, staat het antwoordapparaat van de voormalige straatmuzikan ten niet stil. „Hoe drukker we het krijgen, hoe beter het is1*, menen de voortdu rend grijnzende biljartballen, Om er snel aan toe te voegen: „Maar wel tot op zekere hoogte". „Laatst waren we een keer vroeg thuis van een optreden, dus kon ik om een uur of één lekker vroeg naar bed", vertelt Bob. „Maar rond twee uur belde er iemand op om ons effetjes te boeken voor een trouwe- rijtje, Kijk, dat gaat natuurlijk wel te ver". Bob Bert zijn niet langer de straatmuzikanten die met veel moeite wat centen bii elkaar spelen om in hun eenvoudige levenson derhoud te kunnen voorzien. De humorvolle kale koppen klommen in korte tijd van de straattegels op naar het theaterpodium en drongen drie weken geleden door tot het medium televisie. Het gaat dus goed met Bob Bert „Jazeker", lacht Bob. „We gaan te genwoordig al koffie buiten de deur drinken Oké, even serieus nu. Door de huidige werkzaamheden hebben we een goed bestaan. Vroe ger keek je of er geld genoeg was voor een spijkerbroek, maar nu be kijk je of er voldoende financiële middelen zijn voor een nieuwe auto Een auto heb je hard nodig. Of je nu naar de Lijnbaan loopt of er gens in Groningen tn een zaal moet optreden, dat scheelt wel een slok op een borrel". „Een borrel"?, bezigt Bert. gelijk de humor waar het duo nimmer van verstoken lijkt te zijn. „Nee, die drinken we niet. Alleen echte cola, dé drank van de jaren vijftig. Hoe wel Bob voor de verandering wel eens een Spa'tje wil drinken". Zes jaar geleden hielden Moorlag en Van de Heijde hun werkzaam heden als respectievelijk technisch tekenaar en ambtenaar bij het mi nisterie van wvc voor gezien en stapten met een banjo en een impo sante contrabas de straat op. Vanaf dat moment etaleert het tweetal hun voorliefde voor muziek uit de jaren vijftig. Ze spelen nummers die nog dateren uit de 78 toerentijd en znn ook vanwege hun bijpassen de kledij een opvallende verschij ning. Zwarte puntschoenen, een vale spijkerbroek en fel gekleurd Hawai-shirts. Uiteraard ontbreekt de zonnebril niet. Imago „We hebben nooit voor een bepaald imago gekozen", legt Bob uit. „Dat is vanzelf zo gegroeid. De Flamin go's, die voordat wij in de show van Berg terecht kwamen het huisor kest vormden, hebben er wél lang over nagedacht. Die traden op in rose pakkïes. Wh hebben niets nieuws bedacht. De schoenen en jeans hadden we al. De shirts zijn er '/v vanzelf bijgekomen in de tijd dat we 's zomers dagelijks de straat op gingen. Dat hebben we maar zo ge houden. Met de gladde schedeldak- kies kunnen we absoluut niet meer teaug, want die bepalen toch voor een belangrijk deel onze populari teit. Ik heb trouwens een keer mijn haar twee dagen laten groeien, maar de jeuk was onweerstaanbaar, 's Ochtends een keer het mes ero ver en klaar is Kees In dit geval Bob. En je kan ook geen roos krij gen". Na jaren blijkt dus toch dat het il lustere duo met de openlucht-op tredens indruk maakte, want een regisseur wist zich de Schiedamse muzikanten nog te herinneren van een optreden dat destijds op Ter schelling werd gegeven. Nadat de Vlaardingse Flamingo's wegens het failhsement van hun boekingskan toor uit de praatshow werden ge schrapt, kregen de vertolkers van jazz-, country- en rock roU-mu- ziek uit de buurgemeente al snel een belletje van Veronica. Condoom „Het is wel leuk hoor, televisie", be kent Bob „Alleen het feit dat we geschminkt moeten worden, daar balen we van. Vreselijk hoe ze staan te plamuren. Het lijkt wel of ze een condoom over je gezicht trekken" De weg naar het vaderlandse we reldje van glitter en glamour lijkt voor hen geplaveid, maar Bob en Bert voelen er weinig voor toe te treden in het leger van bekende Nederlanders. Bob' „Wij zien het gewoon als een. deel van ons werk en lopen echt niet als trotse pauwen rond nu we regelmatig op de beeld buis te zien zijn. Of we nu voor V D in Rotterdam, of voor de came ra's staan maakt ons weinig uit. In principe hebben we geen behoefte aan grotere bekendheid. Omdat we in alle uithoeken van Nederland hebben gespeeld kent iedereen ons wel zo'n beetje. Joh, als we echt zo mdig hadden gewild, hadden we w ?1 meer platen uitgebracht". D, b platenproductie is tot op heden bi;( 'Rolling my sweet baby's arms' blijven steken „Omdat we simpel weg geen tijd hebben om de studio in te duiken. Trouwens, we moeten niet al te veel in de 'spotlights' staan. Want naar aanleiding van onze aanwezigheid in Berg je voor Berg heeft Privé al aan de bel ge hangen Dat is al erg genoeg. Ik heb ze vriendelijk afgeraden ook maar één letter over ons te schrijven Over ons valt toch niets te schrij ven. We hebben geen relatie en lig gen ook niet in een scheiding". Waar tal van aan de weg timmeren de musici worden begeleid door een manager en andere belangenbehar tigers, runnen Albert en Stephan hun zaken gewoon zelf. Ze beheren hun eigen management-bureautje 'P-nuts („Nuts staat voor gek") en hebben daar ook hun platenlabel in onder gebracht. „Zo gaat dat hè", glundert Bob, „we sterven van het werk maar doen al les zelf. Het voordeel is dat we niet met enorme geluidsinstallaties hoe ven te gouwen, omdat we alleen maar op de contrabas en banjo spe len en zonder muziekbanden wer ken. Hoe drukker we het hebben, des te meer wij het naar ons zin krij gen. Maar alles tot op een zekere hoogte. Tenslotte moetje zo nu en dan ook tijd hebben voor je privéle- ven. En dan 2it je op een vrije dag nóg girootjes uit te schrijven". Spannend Geen dag hebben de Schiedammers spijt gehad van hun besluit de ze kerheid van een vaste baan te ver ruilen voor het onzekere bestaan van muzikant. „In het begin was het best wel spannend", zegt Bert. „Na afloop van een optreden op de boulevard van Scheveningen cen- Bob (links) en Bert: "s Ochtends een keer het mes erover en klaar is Kees. En je kan ook geen roos krijgen'. Foto Fotobureau Koel Dijkstra. ten tellen". Het prototype van een straatmuzi kant die de eindjes voortdurend aan elkaar moet knopen zijn Bob en Bert echter nooit geweest Vanaf de eerste dag hebben de artiesten rond kunnen komen en ze zijn in de loop der jaren zelfs zakelijker geworden. „Maar", benadrukt Bob, „we zijn nog steeds prettig gestoord, we plannen niets. We hebben zelf ge werkt aan het succes van nu. Waar we terechtkomen, dat zien we wel". Zes jaar vormen Bob en Bert een onafscheidelijk duo en noj zijn ze niet op elkaar uitgekeken. Jof speelt kan je met vier mensen pro- blemen krijgen. Dat risico is bij Bert J een stuk kleiner". En weer grijnst Bob van oor tot oor. Toch zijn.de kale Schiedammers re centelijk iets veranderd in hun op vattingen. De excentrieke Opel Ka- 'pitSn, die onherroepelijk de hang naar de -jaren vijftig verried, is in middels vervangen door een smet teloos witte Volvo stationwagen. Vlaardingen De honkballers van Vlaardin gen Holy beginnen de competitie zondag 21 april met een curieuze uitwedstrijd tegen VlJC. Omdat de Hagenaars niet op hun eigen com plex terecht kunnen, is dit treffen vastgesteld op het terrein van de Vlaardingse tweede klas sen Een week later werkt de equipe van hoofd coach Wim van den Heuvel z'n eerste echte thuiswedstrijd af tegen Celeritas, eveneens af komstig uit Den Haag. Wilton Fijenoord/Schiedam, dat in de hoofd klasse A knuppels en handschoenen kruist met Bloemendaal, DSC'74, Pirates en HCAW, heeft zaterdag 4 mei een vrije dag. Een dag later star ten de discipelen van de debuterende hoofd coach Gilbert Ostiana opeigen bodem de inten sieve en bijzonder onoverzichtelijke competitie tegen Bloemendaal. Het in de tweede klasse spelende Gphers uit Maassluis bijt dezelfde dag in de Steendijkpolder het spits af tegen Sittard Condors. Schiedam Excelsior'20 opent het cricketsci- zoen op 5 mei met een uitwedstrijd tegen lands kampioen Koninklijke UD uit Deventer. Op dezelfde dag viert Hermes DVS de terugkeer in de hoofdklasse met een thuisduel tegen het Amstelveense VRA. Op de tweede speeldag, op Hemelvaartsdag speelt Excelsior thuis tegen HBS en gaat Her mes naar Kampong. De onderlinge duels tus sen de twee Schiedamse aarstrivalen zijn ge pland op 9 juni (op Harga) en 18 augustus (op Thurlede). Wim Vuyk in 't gips Vlaardingen Voor Wim Vuyk, de linker middenvelder van vierde klasser DVO'32, is het voetbalseizoen afgelopen. De blonde voetballer verdraaide in de oefen wedstrijd tegen Honse- lersdijk bij een sliding zijn linker knie en werd krimpend van de pijn naar het zieken huis vervoerd. Rönt genfoto's wezen uit dat de knieband was ge scheurd, waarop de on fortuinlijke Vtaardin- ger van de enkel tot de lies voor zes weken in gips werd gehuld. Trainer Piet Katte- staart zal voor het com petitieduel tegen Hei- nenoord sowieso flink aan zijn formatie moeten sleutelen. Naast Vuyk moet de oefenmeester Baksteen (hamstringblessure) en dowSANDER SONNEMANS Schiedam Al staat er voor de Schiedamse RVB- hoofdklasser DRZ zondag een belangrijk en moge lijk beslissend duel op het programma, toch is top schutter Kees van Os (29 doelpunten in zeventien duels) al mét zijn gedachten bij volgend seizoen. De formatie van Jan Kleingeld breedt. Dat is dan ook hard no- staat, met de ongeslagen status als speciaal aureooltje, op de drempel van de KNVB. Het kampioenschap is slechts een formaliteit die de feestvreugde van zondag (als DRZ tegen St. Lodewijk gelijk speelt is promo tie al een feit) in een later stadi um kan verhogen. De bonkige aanvalsleider ver kneukelt zich nu al bij de ge dachte binnenkort de kratten bier aan te slepen om de versna peringen ter ere van de titel te kunnen ontkurken. Maar toch kijkt de bijna twee meter lange Van Os verder dan zijn neus lang is. „Dat is logisch", blijft hij op vallend nuchter onder de goede tijden. „Het gaat er tenslotte om dat we niet meteen weer uit de vierde klasse van de KNVB knikkeren, want hier zit DRZ al twaalf jaar op te wachten. Wor den we kampioen, dan krijgen we vanzelf een ledenaanwas van buitenaf die de selectie ver- Tipt voor <fez« rubrfek kunt u dcorgovsn aan d» BportnKlak- tl« van dvz* krant, postbua 4006, 3130 KC Vteardingwi D* BpoftradakU* i> ovarrUg tatafo- niBCh boraikbur ondar num- mar 010-4345209 tn in dl ivondunn ondar nummer 010- DONOEROAG14 MAART Biljarten: 19.30 Voonwed strijden De Kroon-bokaal in café De Kroon te Vlaardingen (poclo 2 en 3); Zaalvoetbal: De Wielewaal Rotterdam: 19 00 Btoemhof- HBSS (vfc Energiehal Rotterdam veld 2- 19.00 MW'27-SC Hogen- boom. 2100 RKWICO-Uraus, 22 00 Hermes OVS-EDS. VRIJDAG 15 MAART Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden De Kroon-bokaal in café De Kroon te Vlaardingen (poule 4 en 5y. Volleybal: 19.45 Holy-Mou Stand 2 (m), 21.00 Holy-Hou Stand3(v). ZATERDAG MAART KNVB-voetbal: 15 00 Excelsior M-DSVP. 14.30 Zwart Wit'28- HVO. 14.30 WOR-Hoekse Boys. 14 30 Zwaluwen VF-SV Voorecho- ten. 14.30 HBSS-PPSC, 14.30 Bolnas-MW27, 14.30 DVO'32- Hefneooord, 14.30 RHS-Dettas- port; R VB-voetbal; 14.00 HSC'89-CION, 14.30 Unlaim- GSS, 1-4.3Ö 736-GT3,14.30 Roc- kanje-SVDPW. 14.00 WK-OS Badloa, 14.30 VDL-SRA; Vrou- wonvoetbol: 14.30 HBSS-Ter Leede, 14.30 Deltasport-Berkef; mond 3 (m), 13.45 VOV-Rijnmond (v). 16.00 MVC-Swltch'89/3 (m). 17.30 Shell-Eerland/Krimpen 3 (m), 14.15 MVC-8emlsse(v); Bas ketbal: 19.00 DECA/Eagles- Thomson/Juventus (m), Tafelt en- nis; 18.00 De Korerbeurs-Spaar- ne. 18.CM De Korenbeurs 2-Veld hoven 3. 14 30 FVT 2-NOAD; Honkbal: 14.30 Zwijndrecht-Holy (vr). ZONDAG 17 MAART KNVB-voetbal: 14 00 TOGB- Hermes DVS, 14.30 Oud-Beljer- land-Fortuna VI. T4.30 Hoek van Holland-Laakkwartier, 14.30 DBG C-SFC, 14 00 Ovwmaas- VDL. 14 00 ExcetsJor'20-Zwer- vers. 14 30 VFC-EDS, 14.30 Put- tershoek-DHS, 14 00 HSC'89- SW (am), 14.00 Martlnlt-RKWIK; RVB-voetbal: 14.30 SVDPW- NRC/Ommoord, 14.30 MSV71- ASB. 14 30 St. Lodewijk-DRZ, 14 30 VOB-Schledam. 14 30 RKW/CO-Ofjtnpus S, 14.00 Vler- polders-Ursus. 14.00 Schiedam se Boys-SC Zuid. 14 30 Demos- Achilleas; Vrouwanoetbal: 14.30 Dilettant-Hermes DVS. 14 30 Hll- lesluls-MSV71. 12 00 VFC-OS Badlos: Zaalhandbal: 15.10 EDH 2-DWS (m). 15.30 WIK-Animo (m). 14.10 WIK-Van der Voort/ Qutntus 2 (v); Basketbal: 15.00 OSG 2-Thomson/Juvenlus (v); Koe14.30 Aavlon-Wa/anda (m). 14.30 Evergreen-Spirit (m), 14.30 West land-Pollux <m), 13.00 Groen GeeHSpWt (v), 13.00 Ever- grean-RljswIjk (v), 13.00 Dor- J Ilux- dig, want de club heeft helaas nog steeds geen jeugdafdeli ng". Van Os heeft het prima naar zijn zin bij De Rode Zon. Na zes jaar bij SFC in de anonimiteit te neb ben vertoefd, verhuisde hij naar 'overbuurman' DRZ omdat hii de concurrentiestrijd met Andre Oosterwaal en laterFerry Meerhof niet m zijn voordeel kon beslissen. Van Os: „Daarben ik eerlijk in. In de ogen van Mar tin Schaap was ik niet de eerste keu? die in aanmerking kwam voor de positie in de punt van de aanval" „Omdat ik toch graag in een standaardteam wilde spelen ben ik drie jaar geleden verhuisd naar DRZ. Daar speelden ook veel van mijn vrienden. Dat DRZ de laatste drie jaar redelijk inde lift zit, is wel gebleken inde toernooien orn de Rotterdams Nieuwsblad Cup. Al gauw wer den we dé cuprighter genoemd en dat hebben verschillende ho ger geklasseerde clubs wel on dervonden. Dat we nooit als eer ste zijn geëindigd, is alleen maar spijtig te noemen". Geluk „We hadden steeds het geluk dat we aansprekende clubs lootten. De rol van underdog sprak ons wel aan Natuurlijk beseften we dat onze tegenstanders dachten het varkentje wel even te was sen". En met zichtbaar genoe gen- „Vorig jaar wonnen we met 4-2 van VDL dat derde klasse zondag speelde. Die gasten lie pen voortdurend te huilen dat we zo liepen te schoppen. Dat was misschien ook wel zo, maar toch gingen wij een ronde ver der". „Ik kijk nu al uit naar de ont moeting met Excelsior'20. Niet alleen omdat die club op een ho ger niveau speelt. Ik heb er heel wat jaren m de jeugd gevoetbald en hoop dat het eerste dan zo in de problemen zit dat ze het twee de elftal sturen. Daar zitten ten minste nog jongens in met wie ik vroeger heb gespeeld. Die gasten van het eerste zijn allemaal jon ger Die wedstrijd leeft nu al bij ons in de groep". Cock de Jong, de voorganger van de dit jaar bij de RVB-club geariveerde Jan Kleingeld, r. Vij lijks leven penetentiör Inrich tingswerker, heeft zich in deze competitie ontpopt als een veel vuldig scorende aanvaller die moeilijk door een vaste bewaker in de boeien kan worden gesla gen. Zijn indrukwekkende staat van dienst van de zestig sei zoentreffers van DRZ nam hij op één doelpunt na de helft voor zijn rekening geeft hem een lekker gevoel. Maar, dat is ook wel eens anders geweest. „Onder De Jong moest ik achter de spitsen spelen, waardoor ik regelmatig verdedigende arbeid moest verrichten. Een spits wil toch scoren, dus je begrijpt dat ik het slecht naar mijn zin had als we een keer hadden gewonnen zonder dat ik mijn doelpuntje had meegepikt", geeft hij toe. „Nu de tegenstanders mij een beetje kennen, heb ik steeds een vent bij me waardoor de anderen meer ruimte krijgen. Ik realiseer me nu wel dat ik net zo blij moet zijn als een ander de doelpunten voor zijn rekening neemt. Per slot van rekening word je kam pioen met de hele groep". Een spits met het onverklaarba re vermogen op de juiste plaats te staan om de aanvoer vanaf de flanken doeltreffend af te ron den, staat al anel in de schijn werpers van clubs waar de pro- duktie het laat afweten. Kees van Os daarentegen heeft nog niemand aan de bel gehad en zit er niet op te wachten ook. Onregelmatig Overtuigend: „Waarom zou ik? Ik ben dermate bij het cluppie betrokken dat ik een bestuurs- funktie bekleed. Het is dat ik on regelmatige diensten draai, an ders zou ik elke zaterdag op het veld zijn om de werkploeg een handje te helpen. En, met DRZ zie ik het in de KNVB ook wel zitten. Als we volgend seizoen over een bredere selectie be schikken en het huidige spelsys teem wordt -gehandhaafd, slaan we in de vierde klasse echt geen slecht figuur..,". Kees van Os heeft zijn draai gevonden bij DRZ. De topscorer van de Schiedamse RVB-club verheugt zich nu al op vol seizoen, als De Rode Zon in de vierde klasse terugkeert J Peter Stephen Molkenboer. >nd oto duels maar liefst negenentwintig maal raak knalde, min of meer de grondlegger van het huidige succes genoemd. „Cock heeft za ken als trainingsopkomst en on derlinge concurrentie op positie- oefenmeester een pluim toe. „Helaas kon hij ons op de beslis sende momenten net niet genoeg motiveren. Hij is echter wel be gonnen met het 4-3-3-systeem en dat levert ons dit seizoen in elk

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2