Felle kritiek op woontorens 'Dieven vroegen wat ze moesten stelen' Bent u uitgeslapen Mees Hope vertrekt 'Filmster' Wiin de Haan slachtoffer 1 april-grap Bank verplaatst naar Rotterdam 'Hangende tuinen' op Liesveld oogsten bewondering 'èsmm. Middenstander mag van verzekering maar twee weken op vakantie Tank 14 V akkerman bv EIGENTIJDS ZITKOMFORT Li VANMEURS Beschonken bromfietster Tasjesroof ËFz o r elTï] 15E r~n 'Bulva op tijd geïnformeerd' WD: hoe geldig is referendum? Total loss na botsing Far, ey-fair verplaatst i WUflMEG WOENSDAG 20 MAART 199! PAGINA 13 Regionale redactie; Brede Havenstraat 6.3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066.4350557 -sportredactie: 4345209. Telelax: 010-4349754 Schiedam/Vlaardingen Za kenlieden met gevoel voor stan ding kunnen hun hart ophalen. Door de concentratie van Bank Mees Hope in Rotterdam wor den de filialen in Schiedam en Vlaardingen gesloten. Naast het rijtje grachtenpanden aan de Schiedamse Nieuwe Haven stoot de bank ook het karakteristieke onderkomen aan de Schiedam- seweg in Vlaardingen af. Volgens hoofd in- en externe be- trekKingen Jan van Druten heeft de verhuizing naar Rotter dam niet of nauwelijks gevolgen voor het personeel. De meeste medewerkers zetten in de toe komst vanuit het hoofdkantoor hun werkzaamheden voort. „De zakelijke en particuliere klanten gaan we in de toekomst vanuit Rotterdam bedienen", iegt Van Druten. „Dat betekent overigens niet dat de klanten uit Schiedam en Vlaardingen in de toekomst ï.aar Rotterdam moe ten komen. Onze medewerkers kunnen ook de klant thuis be zoeken. Verder kunnen veel za ken natuurlijk ook telefonisch worden afgehandeld". Van het in Schiedam en Vlaar dingen werkzarr" personeel worden in de nieuwe organisatie tien mensen overbodig. Volgens de woordvoerder van de bank is het geen probleem om de mede werkers via interne herplaatsing aan ander werk te helpen. De sluiting van de filialen vloeit voort uit het reorganisatieplan van debankdirectie. In het plan stoot de bank bijna alle balie- functies af. Verder wordt het aantal bankgebouwen in Zuid- Holland aanzienlijk beperkt ..We hebben te maken met een overconcentratie van filialen in de Randstad", zegt Van Druten. „De filialen m Schiedam en Vlaardingen liggen dicht bij het kantoor in Rotterdam. Buiten de Randstad'hebben we daarente gen nog een aantal witte vlek ken. Daarom openen we onder meer een nieuw filiaal in Maas tricht" De directie van de bank heeft haar huisbaas ondertussen ver wittigd over het vertrek uit Schiedam. Direct na de Pasen verlaten de medewerkers het enkele jaren geleden opgelever de gebouw naast de Oranjebrug. Met de projectontwikkelaar is Mees Hope nog in gesprek over de datum, waarop het huur contract kan worden beëindigd. Het onderkomen in Vlaardin gen, dat door veel liefhebbers van stedelijk schoon wordt ge zien als het mooiste pand van de stad. is eigendom van de bank. Volgens Jpn van Druten gaat het pand aan:de Schiedamseweg in de verkodp, al bestaat de moge lijkheid cfat deze transactie nog een jaar w,ordt uitgesteld. Eerst wil'Mees Hope onder zoeken, of het bankfiliaal tijde lijk de ruimtenood in Rotterdam kan ledigen. De problemen in Rotterdam vloeien direct voort uii de reorganisatie. Hierdoor Is nieuwbouw en restauratie van het oj ierkomen aan de Coolsin- gel oodzakelijk geworden. „Misschiep dat we niet-bankge- bonden attiviteiten tijdelijk in Vlaardingen kunnen onder brengen", 1 oppert Van Druten. „Je zou bij voorbeeld kunnen denken aan de postkamer of de afdeling opleidingen". Schiedam Hollywood. Wlm de Haan zag het al helemaal voor zich. Maar de kans dat zijn le vensgeschiedenis ooit op het wit te doek verschijnt is minimaal. Het bericht dat de Amerikaanse filmregisseur en acteur Rob Rei ner de Schiedamse boksschool houder met Pasen een contract zal voorleggen komt uit de koker van een grappenmaker. Tweede paasdag valt op 1 april. De van zijn rol als schoonzoon van Ar chie Bunkers XMeat-head, Bal Gehakt) en de film When Harry met Sally bekende Reiner zal niet verschijnen. Een paar dagen geleden nog kon Wim de Haan zijn geluk niet op. Hij was al bezig voorbereidingen te treffen voor een feestje, waar vrienden en bekenden ver maakt zoutien worden door „vooraanstaande artiesten". Omdat het Passagetheater dicht is met Pasen en De Korenbeurs al besproken, zou het partijtje ter ere van De Haans filmdebuut plaatsvinden in de sportschool aan de Lange Haven. Maar wie er ook op de filmparty zal verschijnen, niet directeur Henk Bos van Oranda-filmpro- ducties. De Nieuwvenneper zegt „Ik weet nergens van. Sinds vorig jaar heb ik geen con tact meer gehad met De Haan". De euforie van de aankomende filmster was alleszins begrijpe lijk. Vorige week plofte er een brief van Oranda op zijn deur mat „Geachte heer De Haan, zet u schrap, alsnog zal uw leven verfilmd gaan worden", las de gewezenberoepsbokser tot zijn onuitsprekelijke blijdschap. Hoewel zeer verrast, dacht de geadresseerde geen ogenblik aan een grap. Vorig jaar maart had hij immeri al eens contact gehad met Oranda, Hoewel zijn auto biografie destijds was afgekeurd als filmscenario, leek het De, Haan niet onmogelijk dat men in de wereld van de cinema op an dere gedachten was gekomen. Bes, onder wiens naam dus een ander De Haan de laatste dagen benaderde en een prachtige aan bieding deed, ontkent in alle toonaarden. De boksschoolhouder is het slachtoffer geworden van een practical joke. Iemand had zich de kranteberichten van vorig jaar herinnerd, waarin De Haan trots meldde dat zijn levensver haal verfilmd zou worden, en besloten een grap uitte halen. De dader moét een redelijke profes sional zijn, iemand die kans zag de hand te leggen op het briefpa pier van Oranda en die tevens zo slim wasen technisch begaafd om naam, adres en postcode zodanig te wijzigen dat ze be drieglijk echt leken. Het enige zwakke punt was de ongestem- fer' gaat er zelf niet onder gebukt. „Achteraf kan ik er smakelijk om lachen. Een grap kan ik altijd wel waarderen en in mijn leven heb ik al zoveel meegemaakt, dat niemand meer dit arbeidersjongere uit de Gor zen kan kwetsen". Vlaardingen - Over het alge meen enthousiast, maar op on derdelen zeer sceptisch. Op deze wijze reageerde de gemeente raad gisteravond op net ontwerp voor de Centrale As. Architect Jan C. Decker van projectont wikkelaar AGS uit Heerlen oog stte veel bewondering met zijn 'hangende tuinen' boven het Liesveld. Maar de bouw van twee woontorens in dat groenge bied stuit op hevig verzet. AGS vindt de negentien meter brede en acht verdiepingen hoge torens een onmisbaar onderdeel van de revolutionaire vernieu wing van het Liesveld viaduct en het winkelcentrum. „Anders wordt het nieuwe viaduct een kale vlakte". De raad ziet de noodzaak er niet van in. Uit fi- nancieel-techmsch oogpunt kunnen de woonblokken best worden gemist. Ze zijn ook niet opgenomen in de overeenkomst met projectontwikkelaar Multi Vastgoed, de partner van AGS. In een eerder stadium besloot de gemeenteraad al dat er geen woontorens op het Liesveld mo gen komen. De bewoners van de bestaande flats raken in dat ge val hun uitzicht kwijt. Veel raadsleden waren er dan ook niet erg gelukkig mee dat de to rens in het jongste ontwerp op nieuw werden opgf voerd. Deckers verzekerde de raad gis teravond dat het om 'hele iele, ranke torentjes' gaat. De raad liet zich door deze voorstelling echter niet vermurwen CDA'er Jan Jumelet sprak van 'kolos sen' en VVD'er Bram Zonne noemde de blokken 'masiodon- tisch'. Ze staan op 17 meter af stand van de bestaande flats bo ven de winkels. Ook op de overvolle publieke tribune werd Decker wegge hoond, al zijn pogingen om met computertekeningen aan te to nen dat de overlast voor de Lies veldbewoners wel mee zou val len ten spijt. ,.Zo heb je nooit meer zon!" riep een bewoonster verontwaardigd. Een andere toehoorder vatte Deckers betoog kernachtiger samen: „Gezwets! Soortgelijke commentaren kreeg wethouder stadsontwik keling Ton van der Steen (D66) toen hij de torens verdedigde met het argument dat ze nodig zijn om de liftschachten voor de bevoorrading van de Liesveld- winkels te camoufleren. Met zijn plan het Liesveldvia duct links en rechts uit te brei den met tuinen kreeg Decker daarentegen de handen van de aanwezigen wel op elkaar. „Bui- tengewooi mooi", oordeelde de raad vrijwel unaniem. Wel werd gewaarschuwd dat de glazen overkapping van het winkelcen trum die op de tuinen aansluit regelmatig schoongehouden moet worden, zeker gezien de roetneerslag in Vlaardingen. Aan de discussie over de woon torens wordt in april een aparte vergadering van de commissie stadsontwikkeling gewijd. Dan zijn ook de resultaten bekend van de inspraak voor omwonen den. Jan C. Dekker presenteert zijn architectonische visie op het vernieuwde Liesveld via duct. Zijn plan om twee woon torens op het viaduct te plaat sen oogstte veel kritiek, foto Gcrrit de Heus. door RENE DE HEIJ Maassluis - Moe van alle inbra ken in zijn winkel <m pogingen daartoe heeft Pieter 't Hart van Fotohuset in Maassluis ten ein de raad maar een advertentie geplaatst in het advertentie blad De Schakel. „Beste Bertus", aldus de an nonce, „de laatste drie jaar heb jjo nu vijftien keer bij ons inge broken. Je buit tot nu toe: 78 fo totoestellen en 9 verrekijkers. Afgelopen zaterdagnacht zat je kennelijk weer zonder geld. We hebben al ongeveer dertig duizend gulden uitgegeven om ons huis te veranderen in een fort. Onze winkelruiten heb ben we vervangen door meer voudig gelaagd glas". Einde ad vertentie. „Van alles wat er is gestolen had ik bij wijze van spreken een schitterend huis kunnen kopen", verzucht Pieter 't Hart. De middenstander zegt in de advertentie bewust niet te heb ben willen overdrijven. „An ders verlies je je geloofwaardig heid". De fotohandelaar. „De naam Bertus is fictief. Die paste beter in de ludieke sfeer van het ver haal, hoewel de naam van een regelmatig opererende inbre ken bij ons bekend is. Buurtbe woners hebben de man diverse lieren gesignaleerd en mij daarvan op de hoogte ge bracht". In de loop der tijd heeft Pieter 't Hart zijn bedrijf, waarin hij wordt bijgestaan door zijn vrouw Aaa en hun 28-jarige zoon Peter, geleidelijk omgeto verd in een vesting. Niet alleen buiten, ook binnen in de zaak zijn maatregelen genomen. De apparatuur staat achter glas en de toonbank is dieper gemaakt. Verder is er een stil alarm, plus daan heb om inbraken te voor komen. Er is nu een tank nodig om tijdens sluitingstijd binnen te komen. Je vraagt je wei eens rerheid hier r tegen- Pieter 't Hart voor zijn zaak: 'Er is nu een tank nodig om tijdens sluitingstijd binnen te ko men'. Foto Ronald van Heerik. videobewaking. Buiten zijn de ramen vervangen door meer voudig gelaagd glas. Eind vori ge week is de plaatsing van rol luiken voltooid. „Ket nemen van al die maatre gelen heeft mij, behalve de no dige agitatie, een rib uit het lijf gekost. Daarnaast presenteert de verzekeringsmaatschappij mij elk jaar een hogere premie. In een aparte clausule hebben ze zelfs gesteld dat ik uit veilig heidsoverwegingen niet langer dan twee weken op vakantie mag". De middenstander: „Ik denk dat ik nu veel, zoniet alles, gë- af wat de ove over stelt". Drie weken geleden was de laatste in braak poging. „Ik was toen erg kwaad", zegt Pieter 't Hart. „Op gelaagd glas moet je vijftien minuten beuken voor het breekt. Het is toch onwe zenlijk dat een volwassen man dit open en bloot aan het probe ren was! Toen het na tien mi nuten niet lukte, heeft hij bij een parfumerie voor zesdui zend gulden weggehaald. De buren werden er wakker van. Helaas was ik niet thuis". Toen besloot 't Hart tot zijn op vallende advertentie-actie. „Er moest iets gebeuren. Ik kan die problemen niet oplossen, maar wel publiekelijk mijn ongenoe gen kenbaar maken. Niet al leen voor mezelf, maar voor alle winkeliers die hier in het oude centrum werkzaam zijn". Twee jaar geleden werd zoon Peter aangeschoten in een plaatselijk café. „Hem werd ge vraagd of hij nog iets nodig had uit Fotohuset! Op bestelling nota bene! Wij hebben toen een signalement van die man door gegeven aan de politie. Maar veel is er niet gebeurd". Pieter 't Hart weet nagenoeg zeker dat de diefstallen en in braken de komende zomer maanden weer zullen toene men. „Dat heeft het verleden ons geleerd. Vooral op de zon dagen. En 's nachts tussen drie en vijf uur is men actief. Het moet toch voor de politie moge lijk zijn op dit tijdstip extra pa trouilles in te lassen? Misschien is het een goede taak voor de reserve-politie. Zij moeten toch regelmatig oefenen?" S-BOCtflk Hotterdam Dorpsweg 37. hoek Ka ta ndrechtse Largedijk 010 4952069 Rotterdam Goudsesingel 444 010 4149719 Ommoord Bmnenho' 14c 010-4213917 Een uitgebreide kolleklie vsmkale raamgordijnen - 300 hleurvaneiie». div slofsoorien. PVC en aluminium GRIHDTAPiJTEN Bij Flinstone is het Ju grinatapijt in iedere kleurstelling leverbaar ïJ- en dat tegen een prijs die U zal verbazen. Mm <tefciyief»eg22 24 W 0UMUI8I1 HOOGBOUW Leverbaar >n essen wit of blank eiken Af malingen 140*200,180*200 Van249S nu voor de jt Muskens'prijs— Hoekkast met spiegel 3 daurs kast Leverancier van "Pergo'Lamett 'Tarkett 'Lamella 'Deko 'Junckers lamelvloeren en voor traditionele parketvloeren! Graag tot ziens bij ons in de Jonker Fransstraat 73, Rotterdam 010-412.72.46 Ook in A'dam - Almere - Utrecht NOORS ZITKOMFORT ook leverbaar als 2- of 3-zitsbank WONEN g-5 8886 het waaigat markt 57 - vlaardingen 010-4343685 Energieweg 9-10 Vlaardingen vf letefoon 010 - 4358814 Van toonaangevende ontwerpers, Afgebeelde fauteuil (in stof 1240,-) Ontwerp Jan des Bouvrie BINNENHUIS ADI ISËl Rx Oranjesir 11 Schiedam 4267844 UW ADRES VOOR: Alle voorkomende Elektrotechnische loodgieters werk installaties Gas- en Centrale verwarming waterleidingen Lokale verwarming Riolering Dakbedekking Energieweg 11 - 12 3133 EB Vlaardingen Tel. 010-4342400 Fax 010-4358141 VOOR INFORMATIE OVER ADVERTEREN IN DEZE RUBRIEK: Dhr. C. v/d Velden, tel. 010-4004296 fax 0'10-4128449 Vlaardingen Omdat een in woonster van Vlaardingen van ochtend rond half vijf op haar bromfiets over het fietspad van de Lepelaarsingel slingerde, liet de politie de 43-jarige vrouw een blaastest afleggen. Bij de contro le bleek dat de Vlaardingse te diep in het glaasje had gekeken. Zij werd voor een ademanalyse meegenomen naar het bureau. De vrouw was te dronken om daaraan mee te werken en kreeg na het afnemen van een bloed test en een proces verbaal een lift naar huis. Schiedam - Een 63-jarige vrouw moest gistermiddag rond half vier noodgedwongen terug naar huis om geld te halen voor bood schappen. Voordat ze het Hof van Spaland wilde betreden voor het doen van inkopen werd ze op de parkeerplaats achter het overdekte winkelcentrum van haar handtas beroofd. Een fiet ser gekleed in zwarte broek en zwartleren jack griste de tas met daarin honderd gulden uit haar handen en sprintte weg richting Beatrixpark. Daar werd later in de middag dan ook de tas, zonder inhoud, gevonden. Voor nabezorglng bellen maandag Urn vrijdag 18.00-19.00 uur Zaterdag tot 16.00 uur. Vlaardingen - Het college van B en W heeft het VVD-raadslid Jan Bulva voorgehouden dat hij onterecht boos is als hij meent j dat hij te laat is geïnformeerd over het Verkeersvefligheids- plan 199.1-1994. De liberaal had daarover schriftelijke vragen gesteld. Bulva stelde dat het plan zonder vooroverleg met de raadscom missie voor Verkeer en Vervoer naar buiten was gekomen. Het raadslid: „Het is al eerder ge- i beurd dat uw college eerst de i pers heeft geïnformeerd over raadsvoorstellen en daarna pas de raadsleden". De VVD'er wil weten of er sprake is van een structureel verschijnsel. B en W wijzen Bulva erop dat het plan op 25 januari van dit jaar naar hem is gezonden, waar na pas op 28 januari de pers werd ingelicht Het college ontkent dat er sprake is van een structu reel verschijnsel. De VVD'er wilde ook weten of j hij nog invloed op het plan kon f uitoefenen. Dat is het geval, ver- zekert het college. - De liberaal had ook gevraagd of de verkeerssituatie in Ambacht j' aangepast kon worden aan de wensen van de werkgroep 'Am bacht is ook voor de kinderen'. Dat gebeurt niet. Het college is voorlopig met de huidige situatie tevreden. Vlaardingen - Het WD-raads- lid Henk Roijers plaatst, in schriftelijke vragen aan het col- lege van B en W, vraagtekens bij de uitslag van het referendum, dat tegelijk met de verkiezingen voor provinciale staten werd ge houden. De liberaal zegt na diverse ge sprekken met leden van stembu reaus en uit eigen waarneming te kunnen concluderen dat er stembiljetten voor het referen- i dum ongevraagd zijn uitgedeeld aan burgers die niet wisten dat deze volksraadpleging werd ge houden. Roijers vraagt of dit te rijmen is met de (geest van de) Kieswet en het besluit dat de ge meenteraad over het referen dum heeft genomen. Roijers vraagt het college verder of er niet een betere voorlichting over de volksraadpleging had moeten worden gegeven aan de burgers. Een en ander leidt tot de slotvraag welke consequen ties nu aan de geldigheid van het referendum moeten worden ge geven. Schiedam - Omdat een een 78-ja- rige Schiedammer dacht dat de 'i automobilist voor hem op de Mo- zartlaan door rood zou rijden is de 49-jarige bestuurder van een 1 personenauto gisterochtend op- ;j genomen in het Holy ziekenhuis. - De bejaarde klapte tegen de stil- 1 staande voorganger. De bestuur- ,'j der van die auto moest als gevolg van de. aanrijding met nekletsel -j worden afgevoerd. De auto van de 'keurige' chauffeur werd total loss verklaard. Schiedam In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de jaar- lijkse fancy-fair van de vasten- j actie aanstaande zaterdag niet in ',1 de Dr. Van der Kuyschool ge- houden. Liefhebbers van twee- Ij dehands spulletjes kunnen za- g terdag tussen half elf en vier uur 's middags terecht in de Sint I, Martmuskerk aan de Willem f Andriessenlaan. De opbrengst is bestemd voor de Derde Wereld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1