II Wethouder kiest meubels voor huiskamer van stad I 'Hermes DVS hoort in de eerste klasse thuis' WATERWEG SPORT ^SCHIEDAM jVLAARDINGEN MAASSLUIS Derde ronde handbalbeker Slotfeest elfde lustrum Asvion Paaslocp Fortuna Onderlinge Excelsior Einde loopbaan Mieke Dabneijer Hersbach afgetreden Hans Dröge hoopt op uitbreiding en versterking selectie %-y-j Slotdag ouderen- toernooi Renovatie Zwaluwen VI Adverteren doet verkopen! Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 22 maart 1991 Kwetsen Ouderen hebben lange tenen. Na de spraakmaken de rel in Vlaardingen, waar bewoners van een se niorenflat in opstand kwamen tegen het kunstwerk 'De negende van oma', heeft nu ook Schiedam ge kwetste 55-plussers. Niet een kunstwerk vormt de aanleiding voor hun verontwaardiging, maar een stukje in De Spot, het blad van Groen Links. De gelegenheidscolumnist Knijper schreef daarin onlangs dat het bezoeken van honderdjarigen en 60 jaar gehuwde echtparen door burgemeester Sehee- res mets anders is dan 'volkstheater'. Volgens Knij per worden burgemeesters 'droogkomiekerig' van zulke visites. Hun denken leidt door deze bezighe den ook in andere zaken tot een 'klucht', aldus de co lumnist. Met die 'andere zaken' bedoelde de schrij ver de opvattingen die Scheeres huldigt in het Over legorgaan Rijnmondgemeenten. In ANBO-nieuws, het orgaan van de algemene ou derenbond in Schiedam, valt te lezen dat veel oude ren zich hebben gestoord aan het geschrijf van Knij per. ANBO-voorzitter Arie van Loenen vraagt zich af waarom Knijper twee zaken 'die niets met elkaar te maken hebben' op één hoop gooit Met voor oude ren waardevolle burgemeestersbezoeken wordt op die manier de draak gestoken. Knijper zal zeggen dat hij nooit de bedoeling heeft gehad, zijn oudere stadgenoten te kwesten, veron derstelt Van Loenen. Maar het geeft volgens de ANBO-voorzitter zeer te denken dat iemand die de burgemeester een kat wil geven, dat doet over de ruggen van ouderen. Overigens laat Arie van Loenen in het midden hoe veel leden van zijn achterban het bewuste stukje in De Spot hebben gelezen. Het blad van Groen Links heeft een zeer beperkte oplage en wordt vrijwel uit sluitend ingezien door de politieke incrowd, waar Van Loenen als (PvdA) lid van de gemeenteraad ook toe behoort, Paastoern ooien Dankzij de dienst Sport en Recreatie kunnen spor tieve scholieren van de basisscholen en het voortge zet onderwijs gedurende de paasvakantie weer deel nemen aan de traditionele voetbal- en handbaltoer- nooien. De voetballers strijden van 2 tot en met 5 april op het sportcomplex van Hermes DVS en de velden van SVDPW, GSS en Demos. Het handbaltoernooï voor jongens en meisjes van het basis- en voortgezet onderwijs wordt op woens dag 3 en donderdag 4 april gespeeld in sporthal Martgriet. Omdat het schoolvoetbaltoernooi voor kinderen tussen de zes en acht jaar nog altijd niet onder de au spiciën van de dienst Sport en Recreatie valt, heeft het jeugdbestuur van de voetbalvereniging HBSS voor de zevende maal het toernooi voor F-pupillen georganiseerd. Aan het evenement dat woensdag middag 1 mei op het terrein van de Harga-club wordt gehouden nemen vierentwintig schoolteams deel. Excursiewandeling Zondagmiddag houdt het IVN (Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie) een excursiewandeling door het Beatrixpark. Het begin van de wandeling is om half twee bij de tweede en grote parkeerplaats, te bereiken met tramlijn-1, halte Parkweg. Op de grond, aan de struiken en aan de bomen kunnen de deelnemers de boeiende verschillen zien in het ont luiken van de natuur. De excursie wordt geleid door een natuurgids van het IVN en de deelname is gra tis. Samen wandelen Ook in bejaardencentrum De Harg in Groenoord is het aanbreken van de lente niet onopgemerkt geble ven. Met blijdschap hebben de bewoners vastgesteld dat de krokussen en narcissen weer bloeien. Maar de kans om daarvan te genieten is voor sommige ou deren niet groot Ze hebben niemand om hen op een wandeling te vergezellen. De Harg zoekt daarom vrijwilligers die zo nu en dan een eindje om willen met de bewoners van het ver zorgingshuis. Het liefst heeft De Harg oproepkrach ten: mensen die 's morgens melden dat zij 's middags beschikbaar ziin. Belangstellenden kunnen zich op geven bij Stephanie Beijnes. Zij is van maandag tot en met donderdag bereikbaar op telefoonnummer 4706666. Bewegingskunst Met een verfijnde vorm van mentaal bewustzijn de onbeperkte mogelijkheden binnen lichaam en geest beter leren ervaren. Dat is, kort samengevat, de doelstelling van leerlingen aan de School der Bewe gende Kunsten. Deze school, gevestigd aan de Westmolenstraat 24, houdt zondagmiddag van twee tot vier uur een open dag. Docenten geven dan demonstraties moderne dansen en vertellen over de lessen Tai Chi, yoga, ai kido en meditatie. De school beschikt over een mo derne studio. Eieren rapen Kanderen tot twaalf jaar hoeven zich volgende week vrijdag niet te vervelen. Voor hen bestaat op die eer ste dag van hun paasvakantie vanaf half tien de mo gelijkheid paaseieren te rapen op het buitenterrein van het Kolpabad. Verspreid rond het buitenbad zijn dan 150 chocolade- en 400 gekleurde eieren ver stopt. Nadat alle eieren zijn gevonden, is er extra vrij-zwemmen van 10.15 tot 12.00 uur. Deelname aan zowel het rapen als het zwemmen kost maar een gulden en ouders zijn ook welkom. Markt sluit later De markt in Holy sluit vanaf 1 april een uur later. Dat gebeurt op verzoek van de marktkooplieden. Die moeten nu nog om één uur alles aan kant heb ben, zodat ze half één al haastig moeten gaan inpak ken. Dat gaan ze nu om één uur doen om rustig te kunnen vertrekken als het twee uur is. Stapelbedden De katholieke basisscholen in Vlaardingen zetten zich deze weken in om veertig keer 225 bijeen te brengen. Dit bedrag is nodig voor de aanschaf van veertig stapelbedden voor een technische school in Mtengo, Malawi. In die stad worden, mede onder leiding van de Broeders van Maastricht, onderwijs voorzieningen opgezet. De leerlingen van de Vlaardingse scholen zijn in middels begonnen met hun actie 'een heitje voor een kwarweitje'. De actie wordt dinsdag afgesloten met een groots evenement op school. Nieuwe Markt De herinrichting van de Markt en de Wip gaat dins dag 2 april van start. Aannemer Kroes BV begint dan met het werk, dat zes weken zal duren. Tijdens de uitvoering van het werk is parkeren op de Markt niet mogelijk. Alleen voor het laden en lossen bij winkels is voor beperkte voorzieningen gezorgd. Het doorgaand verkeer moet met enig op onthoud ernstig rekening houden. Al op 25 maart beginnen de voorbereidingen voor het herstraten. In die week zullen ook de bomen op de Markt worden gerooid. Op vrijdag 29 maart wordt de weekmarkt voorlopig voor het laatst op de Markt gehouden. De marktkooplieden krijgen dan een plaats op het parkeerterrein achter de Nieuw- straat. door CAREL VAN DER VELDEN Schiedam Wie in Nederland kan op verantwoorde wijze een groot schalig müjoenenproject op het Stadserf van Schiedam ontwerpen? Na jarenlang treuzelen gaf Chris Zijdeveld deze week eindelijk het verlossende antwoord aan de open baarheid prijs. Maar nu de keus de finitief op architect Hans Ruijsse- naafs is gevallen roept de wethou der direct een andere vraag op. Waarom krijgt Ruijssenaars de voorkeur boven honderden andere bekwame Nederlandse vakbroe ders? De vraag lijkt flauw, maar met name het CDA vindt dat Zijdeveld in de afgelopen jaren schromelijk tekort is geschoten in de beant woording. De grootste oppositiepar tij is van mening, dat de wethouder en de ambtenaren in de afgelopen jaren te weinig overleg hebben ge voerd met de politieke partijen. Het CDA vindt dat jammer, want de inrichting van de 'huiskamer van Schiedam' gaat volgens de par tij alle Schiedammers aan. Deze week deed Zijdeveld een poging de kritiek te pareren. Voor het eerst gaf hij een toelichting op de archi tectenkeuze. Voer de christen-de mocraten kwam deze handreiking veel te laat. Uit protest tegen de gang van zaken liet de oppositie partij een excursie naar een bouw project van Hans Ruijssenaars voor wat die was. Zijdeveld Meer dan symbolisch was deze stap niet, want vermoedelijk zal het CDA zich maandag achter de in het stadskantoor uitgebroede archïtec- tenkeuze scharen. WD-raadslid Gerard Verhulsdonk, eveneens een vertegenwoordiger van de opposi tie, noemde de actie van het CDA zelfs onbegrijpelijk. In navolging van Zijdeveld noemde Verhuls donk de excursie naar het in aan bouw zijnde Amsterdamse casino van de architect zeer nuttig en in formatief voor de raadsleden. Los van het gehakketak over de ex cursie is het interessant om het spoor in de Stadserf-discussie een paar jaar terug te volgen. Al drie jaar geleden bepaalde de raad de contouren voor de toekom stige ontwikkeling van de binnen stad. Er werd een veertien punten plan opgesteld, waarin ook ae voor waarden voor het nieuwe Stadserf werden verwoord. De raad bepaal de destijds, dat de omgeving van het Stadserf naast een particulier pro- ject van woningen en winkels plaats zou moeten bieden aan een theater, bibliotheek, archief en een gloednieuw bestuurscentrum. Op basis van deze aanbevelingen maakte de beoogd stadsarchitect Han de Kluijver een stedebouw kundig ontwerp. Dit plan werd uit voerig besproken in de raadscom missie en de Schiedam se bevolking kreeg tijdens een informatie-avond de kans zich over de plannen uit te spreken. Moment In zijn notitie over de architecten keuze geeft Zijdeveld aan dat de be spreking van deze stedebouwkun- dige schets slechts een eerste aanzet in de voorbereidingen vormde. De Kluijver leverde vooral ideeën voor het parkeren en de bereik baarheid van het nieuwe Stadserf. Verder schetste hij, welke gedeel ten van de grote, kale vlakte vol gens 2ijn visie moesten worden be bouwd. De beantwoording van de belang rijkste vraag bleef op dat moment echter nog onbeantwoord. Om de door Zijdeveld gelanceerde verge lijking van het Stadserf met een huiskamer door te trekken: De Kluijver bepaalde wel de plaats van de televisie en het bankstel, maar over de stijl van de inrichting sprak hij zich niet uit. De vraag of er zwaar eikenhout of sierlijk chroom in de huiskamer verschijnt, wordt uiteindelijk be paald door de vormgever. Maar het gemeentebestuur heeft wel ge poogd een architect uit te kiezen wiens smaak overeenkomsten ver toont met die van de opdrachtge ver. Geheel de vrije hand krijgt de ar chitect niet Huiskamerinrichters verwijderen doorgaans eerst de in hun ogen foeilelijke meubelstuk ken uit het verleden. Veel Schie dammers zouden direct aan de sloop van het Stadskantoor denken, maar dat kan Ruijssenaars direct uit zijn hoofd zetten. Het symbool van de bestuurlijke grootheids waan van de jaren zestig staat nog voor teveel geld in de gemeentelij ke boeken. Eenvoudig De arehïtectenkeuze was niet be paald eenvoudig. Zijdeveld gaf deze week een uitvoerige schets van het eisenpakket dat de ambtelijke top in de afgelopen jaren heeft ontwik keld. „We hebben niet in de eerste plaats gekeken naar wat mooi is", ver klaarde de wethouder. „We zoeken naar een bebouwing die het best bij het kleinschalige historische omge ving van het Stadserf past. De ar chitect moet rekening houden met de aanwezigheid van de ruïne, het Proveniershuis en de Singelkerk. Omdat het plein centraal ligt, mo gen de gebouwen geen achterkan ten hebben. Wij hebben naar een architect gezocht die met deze eisen uit de voeten kan". Zocht de gemeente naar een archi tect met gevoel voor de omgeving, aan het ontwerp zelf stelt men ook speciale eisen. „Wij wensen een combinatie van speelsheid en strak heid. De gebouwen moeten een krachtige, eigen identiteit hebben, maar op het plein mogen ze geen buitenstaander zijn". „Met dit eisenpakket blijven er echt niet zoveel architecten over om uit te kiezen", zegt Zijdeveld. „Zeker niet als je bedenkt dat dit project grote eisen stelt aan de bureaucapa citeit, de overlegbereidheid en het kostenbewustzijn. Verder vinden wij het belangrijk dat de meester zelf met het ontwerp bezig is. Het Architect Hans Ruijssenaars ontwierp eerder de bibliotheek Vara Apeldoorn. Straks mag hij aan de slag in 'de huiskamer van Schiedam', foto Roel Dijkstra. komt maar al te vaak voor dat de architect het uitwerken van de plannen aan anderen overlaat". Ingewikkeld Zijdeveld heeft ongetwijfeld gelijk als hij stelt dat het aantal geschikte architecten voor zo'n ingewikkeld project beperkt is. Toch valt moei lijk vol te houden dat alleen Hans Ruijssenaars en Kees Reijnboutt een dergelijk karwei aan kunnen. Het Nederlandse architectendom wordt wereldwijd geroemd om zijn grote kwaliteiten. Zo worden bouwmeesters als Wim Quist. Rem Koolhaas en Cees Dam in het bui tenland regelmatig gepolst voor grote projecten. Naast dit bekende trio herbergt Nederland een aantal gekwalificeerde ontwerpers van grootschalige projecten. CD A-raadslid Siem Rosman had dit gegeven ook in gedachten toen hij de gang van zaken rond de ar chitectenkeuze bekritiseerde. „Het in natuurlijk vreemd dat Ruijsse naars uiteindelijk als de enige ge- schikte kandidaat wordt opge voerd. Stel dat hij om de een of an dere reden zou wegvallen. Ik kan me met voorstellen dat de bouw van het Stadserf dan wordt afge last". De kanttekeningen van de opposi tiepartij worden ongetwijfeld ge. voed door frustratie. De christen democraten waren in 1988 de eer sten die de discussie over het Stad serf aanzwengelden. Met de andere raadsfracties roerden zij zich duch tig in de discussie over het stede- bouwkundige plan. Met de verdere uitwerking van de plannen heeft de partij zich in laat ste drie jaar niet of nauwelijks mo gen bemoeien. De wethouder be paalde de definitieve criteria en de keuze van de architect met een se lect clubje ambtenaren. De raad mag zich maandag alleen nog uit spreken over de uitkomst van een proces, waar zij volgens Rosman veel te weinig invloed op heeft ge had. Echo De kritiek van het CDA ïseen vage echo van de wiize waarop Groen Links en D66 in het verleden Chris Zijdeveld bejegenden. In de opposj- tiebanken verweten deze partijen de wethouder dat hij belangrijke informatie achterhield en het liefst in klein gezelschap zijn zaakjes re gelt. Of deze kritiek nu terecht was of niet, feit is dat PvdA, D66 en Groen Links bij de collegevorming heb ben aangegeven dat het in de toe komst anders zal gaan. De partijen beloofden bestuursvemieuwing, meer inspraak voor de bevolking en doorzichtiger besluitvormings processen. In de ontwikkeling van het Stad serf heeft het CDA van deze belof tes vooralsnog weinig teruggezien. Formeel heeft Zijdeveld het gelijk aan zijn zijde als hij stelt dat hij is in- gehuurd om afgeronde voorstellen te doen. Toch is het de vraag of de besloten discussie over de architec tenkeuze wel zo verstandig is ge weest Als zelfs gemeenteraad.' den het gevoel hebben dat zij te weinig inspraak hebben gehad bij de inrichting van het Stadserf, dan valt te vrezen dat het gros van de Schiedamse bevolking er hetzelfde over denkt Dat moet de wethouder slecht uit komen, want hij ziet het Stadserf graag uitgroeien tot de 'huiskamer van Schiedam'. Maar gaan de Schiedammers er in de toekomst hetzelfde over denken? Want wie v/ie ziet een plem als zijn huiska mer, als hij zich op geen enkele wij ze heeft mogen bemoeien met het uitkiezen van de meubeltjes? Schiedam - Drie Schiedamse-handbalteams hebben zich geplaatst voor de derde ronde van de afdelingsbeker op het veld. De vrouwen van HVC spelen zaterdag 6 april om 15.30 uur thuis tegen Meeuwen en de mannen van dezelfde vereniging komen anderhalf uur later, even eens op eigen terrein, in aktie tegen de reserves van DES'72. Het mannenteam van UVG ont vangt zondag 7 april om 17.00 uur de tweede garnituur van van het Vlaardingse WIK. Schiedam - De Schiedamse hockeyvereniging Asvion rondt zaterdag 27 april de viering van het elfde lustrum af met een lange dag boorde vol aktiviteiten. In de middaguren wordt de A- en B-jeugd van Asvion getraind door een aantal spelers van het Nederlands elftal. Om half drie komt het eerste herenteam in aktie tegen een nationale selectie. Vlaardingen - De atletiekvereniging Fortuna tekent zondag 31 maart (tweede paasdag) voor de organisatie van een prestatieloop. Op het complex aan de Mamixlaan wordt om 11.00 uur het startschot gelost voor alle afstanden (5km, 10km, 15km en 20 km). Vanaf een uur voor de start kunnen men zich laten inschrij ven. De kosten bedragen 2,50 gulden (zonder herinnering) en 4 gulden (met herinnering). Schiedam - In sportzaal Zuid houdt de Schie damse gymnastiekvereniging Excelsior zater dag haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden. Het evenement, waaraan door alle leden van Ex celsior wordt deelgenomen, begint om 10 uur en is ongeveer vier uur later afgelopen. Schiedam - Na, met een onderbreking van twee seizoenen, meer dan tien jaar in het eerste basketbalteam van Thomson/Juventus te heb ben gespeeld, zet Mieke Dalmeijer aan het ein de van deze competitie een punt achter haar loepbaan. De 32-jarige center, die vijftien jaar geleden bij na het Oranje-shirt over haar schouderpartij mocht laten vallen, maakt volgend seizoen ruimte voor de jeugd van de Schiedamse bas ketbalvereniging. De partner van penningmeester Nico van Put ten gaat echter niet voor de club verloren. Zij zal zich op lager niveau nog louter recreatief met haar sport bezighouden. Schiedam - Voetbalvereniging SVV moet op zoek naar een nieuwe algemene voorzitter. Nico Hersbach, die drie jaar geleden na de scheiding van amateurs en profs de voorzitters hamer ter hand nam, heeft om privé-redenen besloten zijn funktie met onmiddellijke ingang door MARCEL SLOOTWEG Schiedam - Aan gewaagde uitspraken zal Hans Dröge zich welhaast nooit be zondigen. In tegenstelling tot zijn vaak flamboyante optre den binnen de lijnen, waar hij menig tegenstander horendol draait met splijtende demarrages en kap- bewegingen, blijkt de twintigjarige linksbuiten van Hermes DVS, eenmaal op de praatstoel geze ten, een introverte jongen, die het woord kritiek niet in zijn vocabulaire heeft opgenomen. Haast obligaat gaat Dröge in op de problematiek van vorig jaar bii Hermes DVS, toen de hoofd macht van het Scniedamse boegbeeld in het ama teurvoetbal énen van zijn meest dramatische sei zoenen beleefde, culminerend in het vroegtijdig wegsturen van trainer Simon van Vliet en degra datie naar de tweede klasse. Een dwingend ver zoek van hoofdtrainer Jan van der Velden om lou ter positieve teksten af te scheiden, zal daaraan niet vreemd zijn. „Vorig seizoen hing de groep als los zand aan el kaar", aldus Dröge, die verder weinig in detail wil of kan treden over het rampjaar. „Van Vliet had geen overwicht. De trainingsopkomst was laag en het klikte niet tussen bepaalde spelers en Van Vliet". Daarentegen steekt de MEAO-scholier de loftrom pet over de aanpak van de dit seizoen aangetreden hoofdtrainer Jan van der Velden: „De komst van Van der Velden is een hele verbetering. Er is weer discipline bij Hermes. Zo moeten we verplicht twee keer per week trainenKun je op een bepaal- i de dag niet, dan moet je op vrijdag de training in halen geeft Dröge het verschil aan in de benade ring van de voormalig oefenmeester van SVV. Gezag „Jan van der Velden straalt gezag uit. Hij heeft au toriteit, omdat hij nogal wat neeft meegemaakt en hij weet wat er te koop is", verwijst Dröge naar de palmares van zijn huidige oefenmeester, die naast SVV, al eerder onder meer HOV en Hermes DVS onder zijn hoede heeft gehad De doelstelling van Van der Velden om dit seizoen één punt per wedstrijd te halen lijkt bewaarheid te worden, al leek dat halverwege het seizoen even mank te lopen na enige ongelukkige nederlagen, „We kregen te kampen met veel blessures. Aad Vlaardingen - Van de slotdag van het twaalfde ouderen- toernooi wordt maandag 8 april door de organiserende biljartvereniging 't Oosten een ware happening ge maakt. In het Vlaardingse café Biljarthuys De Oude Markt wordt eerst (13.30 uur) de finale gespeeld, waarna alle officiële plichtplegingen volgen. De prijsuitreiking wordt rond 16.30 uur verricht door Leo van der Lubbe, voorzitter van hetdistrict Nieuwe Waterweg Noord van de KNBB. KNBB- hoofdbestuuurslid en gewes telijk voorzitter Leo van Deu ren zal eveneens het woord voeren, waarna burgemeester Fred van Lier volgens een 'oeroude' traditie het oude- rentoemooi zal afsluiten, Vlaardingen - De renovatie van het clubgebouw komt steeds dichterbij. Nu de gemeente Vlaardingen een bedrag van 145.000 gulden beschikbaar heeft gesteld om de opstallen van de voetbalvereniging Zwa luwen VI op te knappen, hoopt het bestuur van de derdeklasser over zes weken met de (her- )bouw te kunnen beginnen. De plannen die hiervoor zijn op gesteld moeten echter worden goedgekeurd door de leden. Ojn die reden is voor maandag D april een buitengewone leden vergadering uitgeschreven, die vanaf 20.30 uur wordt gehouden in het clubgebouw. van Zijl, John Pijpers, Hans Eggelmeijer en Ron Baart waren lange tijd uitgeschakeld en Jerry Monkau is door tamflieomstandigh'eden een tij'd Hans Droge: We hebben eigenlijk een te smalle selectie". Molkenboer. uit beeld geweest", stipt Dröge de oorzaak aan van de mindere periode. „We hebben eigenlijk een te smalle selectie. Mis schien zou versterking van buitenaf een oplossing zijn", aldus Dröge, daarmee de onlangs door Van der Velden gedane suggestie, dat hij spelers die net niet geschikt zijn voor het betaalde voetbal graag zietkomen, nog eens onderstrepend. Zelf ziet Dröge de komst van een ervaren laatste man wel zitten: „Ruud Bakker kan dan doorschui ven naar het middenveld. We hebben nu een jonge ploeg, waarbij drie gelouterde spelers nog nodig filosofeert Dröge, zelf een egj^ent van een echter geen opvolgers dreigt te krijgen aangezien Hermes DVS dit seizoen geen A-elftal de wei kan insturen. „Dat is inderdaad een probleem. Er is nu geen directe aanvulling. Pas bij de B-pupillen en C-jeugd heeft Hermes weer drie teams Manco Over het andere grote manco bij Hermes, namelijk het ontbreken van een spits met neus voor doel punten, drukt Dröge zich op de vlakte uit „Mon kau is nog steeds een goede spits en als Aad van Zijl er weer bij is, hebben we weer vier man voor de voorhoede. Ik speelde in het begin van het seizoen ook slecht maar dat gaat nu beter", trekt Drge zelf deels het boetekleed aan voor de falende afwer king. Geregeld pikt de gedrongen linksbuiten nu ook zijn doelpuntje mee. Meestal vallen deze meteen in de categorie der schoonheden onder te brengen. „Ik heb een aardig hard schot", somt Dröge één van zijn sterkste punten op. „Verder heb ik een goede voorzet, maar ik moet het vooral van mijn snelheid hebben" de klasse is Droge, die al op 15-jarige leeftijd onder de toenmalige trainer Hans Kostense zijn debuut maakte in de hoofdmacht van de blauw-witten, vrij kort: „In de eerste klasse wordt technischerge- voetbald en in in een hoger tempo gespeeld. In de tweede klasse kom je meer schoffelaars tegen zoals bij HOV. Daar houd ik niet zo van, want ik ben zelf niet zo'n werker". Periode Hans Dröge koestert nog de stille hoop op de deixte periodetitel. In deze reeks van zeven wedstrijden staat Hermes, na twee wedstrijden, samen met Fortuna VI bovenaan. „We moeten nog twee keer tegen HOV, verder uit naar ASW en Slikkerveer. De ontmoeting tegen Oud Beijerland wordt echter de sleutelwedstrijd. Winnen we die dan maken we een grote kans op de periodetitel", aldus Dröge, die verder aangeeft wat het volgend seizoen moet brengen. „Met de nodige versterkingen kunnen weeengcoi doen naar de titel. Je moet sowieso altijd proberen zo hoog mogelijk te eindigen. Maar ik vind dnt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2