'Transporteurs staan te trappelen voor centrum' Vlaardingen maakt nieuw rampenplan Winkeliersvereniging Hoogstraat leeft nog 'Postagentschap moet blijven' Gemeentewerken zorgt voor lijkkisten, burgemeester regelt evacuatie NIEUWE PLEK VOOR PLATAAN OP PLEIN EMAUS RN wint Gouden Molentje Agenten actief in vrije tijd Politie vindt kilo heroïne Hoofddoek in Suriname zegt bijna alles GROTE MARKT WEER DOMEIN PAARDENMARKT Overval op spaarbank Auto verspert parkeergarage Zakkenrollers slaan toe Beschonken brokkenmaker WATERWEG MAANDAG 25 MAART l P'AGINA1 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6.3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardmgen. Telefoon: 010-4343229.4352066.4350557-spor.redac.e- 4345209. Telefax: 010-4349754. Schiedam Het Rotterdams Nieuwsblad is winnaar gewor den van het Gouden Molentje, De krant krijgt deze onderschei ding, ingesteld door de Schie- damse werkgroep Kijk op Me dia, voor de positieve berichtge ving over ouderen. Het Vrije Volk is de krant die het minst ouderen-vriendelijk overkomt. Dit dagblad krijgt als straf voor die houding het Zwarte Molen- De werkgroep, bestaande uit Schiedammers op leeftijd, heeft ongeveer een jaar lang de plaat selijke kranten kritisch gevolgd. De belangstelling was uitslui tend gericht op onderwerpen die betrekking hadden op ouderen. Met een rood potlood werden woorden en .passages aange streept die voor'de ouderen als bevolkingsgroep als 'niet posi tief' overkwamen. Het Rotterdams Nieuwsblad kreeg de minste strafpunten. Het Vrije Volk daarentegen gebruik te niet alleen veelvuldig het als kwetsend ervarenwoord be jaarden', maar benaderde vol gens de werkgroep ook in de be richtgeving deze bejaarden' op vweinig vleiende wijze. Zo trof de jury een artikel over een dans- feestje yobr ouderen aan dat de indruk wekte dat ook de aanwe zige veertigers'al op vergevor derde leeftijd waren. D}e onderscheidingen worden op 2 april uitgereikt in dienstencen trum Vier Molens. De werk groep Kijk op Media heeft deze datum niet toevallig gekozen. Op die dag verschijnt het eerste nummer van het Rotterdams Dagblad, de krant die ontstaat uit de fusie tussen het Rotter dams Nieuwsblad en Het Vrije Volk. Het zwarte en het gouden molentje komen dan ook broe derlijk naast elkaar te staan in één en dezelfde prijzenkast De werkgroep heeft in haar on derzoek ook de Schiedamse huis aan huisbladen uitgespit. Deze bladen bleken in hun berichtge ving over ouderen niet op te val len, in positieve noch negatieve Maassluis - Vrije tijd of niet, de Maassluise politie-agent(e) staat altijd paraat. Twee dieven merk ten dat vrijdagmiddag tot hun schrik toen ze in de Nieuwstraat bezig waren kleding uit een rek te halen en in een plastic zak te stoppen. Een politie-agente, genietend van een vrije dag, zag de diefstal, herkende ae dader van eerdere zaken, en besloot in te grijpen. De dief vluchtte en dacht tussen de drukte op de markt te kunnen ontsnappen. Hij rekende buiten de waard, in easu een politie man, ook niet in dienst, die be sloot zijn collegae te assisteren. Aldus werden de dieven opge pakt. Schiedam - Lang en intensief onderzoek heeft de recherche van Schiedam de vondst van een kilo heroïne opgeleverd. Bij twee invallen die vrijdagavond in een Turkse koffieshop aan de Parkweg en in een bar aan de Singel werden gedaan, zijn vier verdachten aangehouden. Een "van hen, een Schiedammer, had een kilo heroïne op zak en wordt momenteel evenals de drie an dere'Verdachten op het bureau voor verhoor vastgehouden Eerder onderzoek, leidde vier h weken geleden aan de Belgische grens al tot de aanhouding van twee Schiedairnners,maar of'er concreet verband fcestaatmet de handel in verdovende middelen Hij is nog net op tijd gered, deze boom. Nu pronkt 'ie midden op het Plein Emaus. De plataan, 25 jaar oud, zou zijn gekapt als er geen bestemming was gevonden midden op het plein, dat straks wordt veranderd in een mini-rotonde. De boom moest medio februari weg uit de buurt in verband met riolerings werkzaamheden. Het college van B en W heeft, vooruitlopend op het raadsvoorstel over de mini-rotonde, toestemming gege ven de plataan aan een nieuwe plek te helpen. Hierdoor krijgt de aansluiting van de Prins Bemhardlaan en Kethelweg/E- maus zijn oorspronkelijke vorm terug. Foto Roel Dijkstra. door SIMON VAN ZUILEN Maasland Binnen een jaar wordt gestart met de aanleg van het Westlandse trans portcentrum. Dat is de stellige overtuiging van voorzitter H. Palland van de Coöperatieve Vereniging Trans portcentrum Westland. „We ho pen eerder, maar uiterlijk vol gend jaar februari of maart gaat de eerste paal op het transport centrum de grond in", aldus Pal- land. „Het wordt ook echt hoog tijd dat het transportcentrum er nu snel komt. De transporteurs staan te trappelen", weet Palland. „Een aantal van hen loopt nu al klem met hun bedrijfsvoering." De voorzitter is de mening toege daan dat vier jaar voorbereiding ook meer dan voldoende is ge weest. De aanleg van het transportcen trum lijkt enigszins in een stroomversnelling te komen. Nadat de Maasiandse gemeente raad eind augustus vorig jaar met zeven stemmen voor en zes tegen het licht op groen zette, is er achter de schermen het nodi ge gebeurd. Dat heeft de afgelo pen weken geleid tot het nemen van een voorbereidmgsbesluit voor de locatie in de Oude Campspolder-Zuid, als ook tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het ontwerpen van het bestemmingsplan "Trans portcentrum Maasland*. Dat krediet heeft Maasland for meel uitgetrokken, want de kos ten („Die lopen in de tonnen", al dus Palland) worden geheel ge dekt door de Coöperatieve Vere niging. „Maasland loopt geen en kel financieel risico". Voor de invulling van het bestemmings plan heonen de transporteurs in middels een getekende bankga rantie afgegeven. Het dekken van alle directe en indirecte gemeentelijke kosten en daarnaast eventuele schade claims is ook een van de vele voorwaarden die in een bestuur sovereenkomst dienen te wor den opgenomen. De CDA-frac- tie heeft die voorwaarde vorig jaar gekoppeld aan het raadsbe sluit, toen de eerder tegen het transportcentrum gekante L. van Ruijven alsnog overstag ging en aldus een raadsmeerder- heid tot stand bracht. „Strikt formeel kennen wij die voorwaarde nog niet", aldus voorzitter Palland. „Wij hebben dat convenant nog steeds niet ontvangen. In principe zullen wij ons daaraan onderwerpen". Maasland is nog druk bezig die overeenkomst Dp te stellen, waartoe zelfs een ambtenaar is vrijgemaakt. „Zo n overeenkomst eist ook ju ridische kennis", aldus wethou der F. de Vos, die het stuk voor de bespreking in de raad eerst nog extern wil laten toetsen „Het is niet zo dat we niemand vertrouwen", licht hij toe, „maar je kunt hier niet zorgvuldig ge noeg mee zijn". Een van de voorwaarden is ook dat het transportcentrum slechts is bedoeld voor bedrijven uit het Westland met een agrarische binding. Daaraan wordt volgens Palland voldaan. „Alle belang stellende transporteurs hebben affiniteit met die sector". De negentiende op de lijst van CDA-voorwaarden houdt ver band met de partiele herziening van het Streekplan Zuid-Hoi- land-West. De provincie dient er zorg voor te dragen dat m de Commandeurspolder woning bouw voor de natuurlijke aan was van de bevolking na 1993 mogelijk moet zijn. Op die locatie heeft de provincie volgens het huidige plan de aanleg van een bos gedacht. Voorzitter Palland is enthousiast over de belangstelling van de transporteurs „Het centrum loopt al aardig vol", wijst hij op de 13,6 hectare waarvoor een op tie is aangevraagd. Daarnaast ligt er nog een optie van twee hectare van niet transport-ge bonden bedrijven zoals een ben zinestation en een wasstraat Vervolgens wordt er nog onder handeld over 2,6 hectare voor het bouwen van een koel- en vries-op- en overslag. Palland verwacht dat er bij de afhande ling van de ingediende bezwaar schriften geen noemenswaardi ge vertraging in de aanleg zal op treden. Walde voorwaarden betreft kan het echter nog een pittige discus sie in de raad worden. „Er wordt in ieder geval geen bouwver gunning afgegeven vóór de overeenkomst rond is", zo heeft wethouder De Vos de raad ver zekerd „Dat is door de transpor teurs heel goed begrepen" Schiedam - De bezoekers die i terdag binnenstapten bij 'KW huis Oost' te Schiedam weten ook dat een Surinaamse pn*. tuée haar hoofddoek dusdanig heeft opgevouwen dat ze daar. mee wil zeggen 'Lik me de m. Dat konden ze te weten komen op de open dag die in het tekea stond van Suriname Hoofddoeken blijken trouwenj veel meer te zeggen, verklap Lucia Ducastel desgevraagd; „Het zijn de taalboeken vaa vrouwen." Surinaamse hoofddoeken mei den of iemand vrolijk is dan wd droevig, een afspraakje wil ma- ken (ais er een staartje naai rechts is gevouwen wil dat zeg, gen* wacht op de hoek) of zm wegens de vorm naar de achter, kant van een auto vernoemd,on enkele van de vele voorbeelden te noemen. Er was voor deze informatievel belangstelling, zoals die er ooi was voor de napjes en drankje én voor Paul Middellijn, mees terverteller en uitermate gelieft bij Surinaamse kinderen. Zater dagmiddag was hij, met muzika le begeleiding, in Schiedam langsgekomen om enkele verb* len te vertellen. Kinderen én ou deren hingen aan zijn lippen. Til Berg, volwassen werkster bi het clubhuis, toonde zich in haai nopjes met de belangstelling, „Het was de bedoeling om diver se kanten van Suriname te lata zien En dat is redelijk gelukt We hebben de hele dag door aan loop gehad Vlaardingen Twee met een bivakmuts vermomde mannen hebben vrijdagavond een over val gepleegd op het filiaal van. de Bondsspaarbank aan de Vette- noordstraat. Na een schermutse ling met een klant gingen zij er met een geldbedrag tussen de 10- en 20.000 gulden vandoor. Het 39-jarige slachoffer moest aan zijn verwondingen worden be handeld. De mannen bestormden het bankfiliaal om half acht. Een overvaller bedreigde de enige in de bank aanwezige klant met een vuurwapen. De baliemede werker zag zich op dat moment gedwongen om de andere over valler een geldbedrag te over handigen. Tijdens de overhandiging van het geld verzette de klant zich tegen zijn bedreiger. De twee mannen raakten slaags, waarop de tweede overvaller zijn kom paan ontzette. Tijdens de scher mutseling werd de klant met een vuurwapen op zijn hoofd heeft geslagen. Op dat moment viel de houder met zes patronen uit een één van de wapens. Het slachtoffer kon ter plekke aan zijn verwondingen worden behandeld. De overvallers zijn te voet gevlucht in de richting van hetMendélssohnplein. De politie Met je neus bijna tegen een pony aan, het ukkle in de kinder wagen vond het zaterdagmorgen maar wat spannend. Angst gevoelens kende ze niet. Ze moest vooral lachen om dat grote hoofd. Meer dan honderd paarden trappelden ongeduldig rond het oude stadhuis op de Grote Markt in Schiedam. De stad beleef de weer een originele paardenmarkt, eentje met loven en bie den, met handjeklap, met goede en slechte zaken. Met het vertrek van de dieren rond het middaguur was de pret voor de kinderen nog niet afgelopen. Ze konden - en deden dat ook - driftig hoef ijzer werpen, als waren zij allemaal president Bush (die daar een kei in is) zelf. Niet alleen hoefijzer werpen was er mogelijk. Ook stieren rij den stond op het programma, zij het dat dit dier mechanisch werd voortbewogen. De kinderen verdrongen zich om een keertje een bijna-echte cowboy te zijn. Elders in het centrum was ook het een en ander georganiseerd ter lering en vermaak. Schiedam Over het voort bestaan van winkeliersvere niging de Hoogstraat is nog steeds niet beslist. Ronald Prince, eigenaar van partyhouse Sitton en opvolger van middenstandsvoorzitter Chris Coppens, legde onlangs de hamer neer. Verwacht werd toen dat de paardenmarkt van eergisteren de Laatste activiteit zou zijn die door de winkeliers vereniging op poten werd gezet. Interim-voorzitter Maarten Lugtenburg heeft echter actie ondernomen om de vereniging van middenstanders nieuw le ven in te blazen. Hij lijkt ai direct succes te oogsten. „Laat ik voorop stellen", zegt Ronald Prince, „dat ik niet met het voorzitterschap ben gestopt omdat de Hoogstraat-winkeliers van het Partyhouse. Ik heb het met mijn huidige werkzaamhe den ontzettend druk. En gezien het feit dat ik met een tweede horecazaak bezig ben, kan ik niet langer vijftien uur per week in de winkeliersvereniging stop pen. Dat de winkeliers nu wak ker zijn geworden is alleen maar een aardige bijkomstigheid, want ze waren stevig ingesla pen". „Of de winkeliersverenging ten dode is opgeschreven is nog al tijd de vraag", twijfelt Lugten burg. „Ik heb naar alle winke liers een brief de deur uit gedaan waarin ik ze heb opgeroepen naar de vergadering in april te komen. Dan beslissen we of we doorgaan als vereniging. Nu al heb ik vijfenvijftig aanmeldin gen binnen. Maar dat zegt nog niets. Die mensen kunnen ook komen om te zeggen dat ze er geen heil meer in zien". Vlaardingen - De politie heeft zondagmiddag een auto weggesleept die de toegang versperde naar de parkeergarage van de bewoners van het Slaavenburg te Vlaardingen. De eigenaresse haalde de auto 's avonds op en kreeg te horen dat haar foutieve parkeergedrag 155 gulden kostte. 'IIIIUIflIllllllllllllHIlHIIIIIIIIIIIIIilllllllllKIIIII Schiedam Ondanks de extra surveillance van de politie tij dens de weekmarkt slaagden zakkenrollers er toch in hun slag te slaan. Een 47-jarige vrouw kwam rond half twee tot de ont dekking dat haar portemonnee met geld en pasjes uit haar jaszak was weggenomen. Later op de middag werd er uit de bood schappentas van een 45-jarige inwoonster van Spijkenisse een portefeuille met vierhonderd gulden en een paspoort ont vreemd. Op het Emmaplein ontsnapte een 39-jarige vrouw uit Zoeter- meer aan een tasjesroof toen een fietser zich met een flinke ruk haar schoudertas toe wilde eige nen. De vrouw had de tas echter zo stevig vast dat het hengsel brak en rij ten val kwam. De overvaller ging er op zijn 'opoe- f iets' zonder tas als een haas van door. Vlaardingen - Afhankelijk van de ernst van de situatie zaldi Vlaardlngse bevolking via geluidswagen, sirenes, Radio Rijn mond dan wel de landelijke radio- en televisiezenders vai een ramp op de hoogte worden gesteld, geluidswagens worden inge- t als het bedreigde j zet als het bedreigde gebied en kele straten of buurten omvat, sirenes gaan als de stad wordt be dreigd en Radio Rijnmond wordt ingeschakeld als het een regio nale ramp betreft In het aller ergste geval worden ook de lan delijke media ingeschakeld. Dat staat in de nieuwe versie van het Rampenplan, waarover de gemeenteraad zich binnenkort buigt. De vorige versie was ver ouderd. Volgens het nieuwe draaiboek beslist in het minst erge geval de burgemeester over evacuatie van de bevolking. La ter kan ook de commissaris van de Koningin worden ingescha keld. Het plan regelt welke gemeente lijke diensten worden ingescha keld en wat ze moeten doen. Zo moet de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) bij een ramp men sen helpen die verplaatst moeten worden of tijdelijk dakloos zijn. Ook het laten begraven of cre meren van slachtoffers behoort tot het werk van de GSD. Gemeentewerken moet onder meer busvervoer regelen, wegen begaanbaar houden, terreinen afzetten, de brandweer assiste ren, opvangcentra voor daklo zen inrichten, zorgen dat er vol doende lijkkisten zijn, een lijk- huis inrichten, goederen van cultuur-historische waarde vei lig stellen, ontsmettingswerk verrichten en nagaan of bouw constructies op instorten staan. Het GEWB heeft onder meer tot taak snel elektriciteits- en ande re voorzieningen weer in wö king te brengen, noodverlicfa ting waar nodig aan te brenjri en met tankwagens de leve- van drinkwater veilig te stel Burgerzaken moet onder n bijhouden waar slachtoffers bevinden. Uiteraard hebben politie, brsa weer, GGD en andere dien® ook uitgebreide taken. Het rai penplan meldt niet wat H voorbereidingsmaatregelen ka ten. Het rampenplan heeft tot doel t zorgen voor een goede coördina tie bij een calamiteit, of, zoals ds In het plan zelf staat, 'de eenhd te bewerkstellingen en de take van de onderscheiden dienstel en instanties op elkaar af stemmen*. Volgens het rampenplan ra« Vlaardingen 'met name reke ning houden met rampen ten ge volge van biologische en tecbïxi sche ongevallen, waarbij gevaar lijke stoffen zijn betrokken Dergelijke calamiteiten kunne leiden tot 'vernieling of zwar beschadiging van wooncoic plexen en/of vitale objecten,J gehele of gedeeltelijke versper ring van het wegennet en/ofhe spoorwegnet in het rampgebi« door puin of andere obstakeli gehele of gedeeltelijke versper ring van havens en vaarwegen en besmetting van goederen,ge bouwen, bodem, water en luch door radio-actieve stoffen'. Maassluis - De raadscommis sie voor stads- en milieube heer van Maassluis heeft de directeur van PTT-post Vlaardingen per brief ver zocht het beleid waarmee de sluiting van talloze posta gentschappen is gemoeid, te wijzigen. Ook het Maassluise postagent schap in de tabaks- en tijdschrif- tenwinkel in winkelcentrum Palet wordt met opheffing be dreigd. De raadscommissie wil dat het filiaal gehandhaafd blijft De raadsleden moesten voor hun actie wel worden aangespoord door de werkgroep Maassluis van de Consumentenbond. De werkgroep overhandigde eerder al een protestbrief inclusief 2200 handtekeningen van inwoners uit Maassluis-Oost die voor hun postale zaken, als het agentschap op Palet dicht gaat, aangewezen zullen zijn op het postkantoor in de Koningshoek of de depen dence op de Zuidvliet. Op ver zoek werd er tevens door het col lege een ondersteunend schrij ven naar de PTT-directie ver zonden. Ondanks het feit dat de PTT met een bericht reageerde en de daaruit te trekken conclusies verre van positief te noemen wa ren, verzocht de werkgroep de gemeenteraad andermaal actie te laten ondernemen om de drin gende noodzaak van het behoud beheer antwoordde dat het uit K voeren verzoek twee maand ei nodig heeft eer er een oplossinj uit debus komt. Dat pikte de werkgroep niet er stelde de raadscommissie weder' om op de hoogte van de grieven Men vond het maar vreemd da de hele zaak inmiddels wasafge schoven naar milieubeheer er faf tevens aan dat een dergelijk esluitvorming reacties op kore termijn vergt. De raadscommissie besloot on der die druk nogmaals het pun op de agenda te zetten en deed dl derde brief de deur uit naar di PTT om de directie alsnog te be wegen tot een andere stellingn^ me en daar zo spoedig m( mee naar buiten te treden. Schiedam Een beschonk automobilist heeft zaterdagou tend in alle vroegte op de ar van rijksweg 20 een verkee- licht geramd. Zijn auto rnj* met een takelwagen van rathonweg worden weggesl#? De 35-jarige Vlaardinger «5 een rijverbod van zes uur he®1 gezonden. In de nacht van vrijdag op zawt dag heeft de politie twee and®» drinkers in ae kraag de Westhavenplaats weid 34-jarige Rotterdammer aai» houden. Een 37-jarige j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1