Paalman keert terug College verzet zich tegen supermarkt aan Parallelweg Scholen met rug tegen de muur Museum moet wachten op nieuwe directeur I Sterren huilen met de lamp uit Koepaardbrug wordt bredei Rassendiscriminatie Schiedam aangepakt 'Schiedam zit in de lift' Bewoners boos over muurtje Veerdienst van start BOMEN VERDWENEN VAN MARKT Overhemden wil bij Boxer Wear j Controle: 32 bekeuringen s f"m WATERWEG DINSDAG 26 MAART I PAGINI Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postdus 4008. 3130 KA Vlaardmgen. Telefoon: 010-4343229.4352066, 4350557 - soortredactie' 4345209. Telefax: 010-4349754 Schiedam - Wethouder Chris Zijdeveld heeft de beroeming van een nieuwe museumdirec teur op de lange baan geschoven. Vlaardingen - Een groot aantal bewoners van de Vaanweg in Vlaardingen is in het geweer ge komen tegen de bouw van een af scheidingsmuur met fiets- standaards op de hoek Vaart- weg/ Gedempte Biersloot. Ze vinden dat door die afscheiding een hindernis is opgeworpen voor bejaarden, vrouwen met kinderwagens en gehandicap ten. De bewoners schrijven aan het college van B en W: „We staan er versteld van dat dit heeft kun nen geschieden zonder kennis geving vooraf." Ze vragen een onderhoud met de gemeente over dit 'obstakel'. Vlaardingen - Het recreatiesei- zoen in de Broekpolder gaat ko mend weekeinde weer volop draaien. Het veerpontje, dat fiet sers en voetgangers van de Kwa- kelweg in Maasland overzet naar de Broekpolder {en omge keerd), gaat vanaf zaterdag weer dagelijks varen. Voorts zijn wan delingen, excursies, fietstochten en op 26 mei een open dag van het recreatieschap Midden-Delf land gepland. Schipper J. van Noortwijk start m het weekeinde om 10.00 uur met de vaartochtjes, waarin hij* desgewenst ook passagiers voor een stop bij Het Jachthuis afzet. Op andere dagen vaart hij tussen 11.00 en 19.00 uur, behalve op vrijdag als de pont pas om 13.30 uur in de vaart komt. Op maan dag wordt er in principe niet ge varen. Vaste uitzondering zijn de maandagen, die als feestdag te boek staan. De tarieven voor de overtocht zijn gehandhaafd op 50 cent voor voetgangers en 75 cent voor fietsers. Vlaardingen - Alleen de maan brak zo nu en dan door het dich te wolkendek. Voor de rest zag de hemel eruit alsof het licht was uitgedraaid. Pikdonker, geen ster te zien. „De planeten huilen met de lamp uit,* constateerde P. Santema verdrietig. Er zat niets anders op dan de sterrenkijka- vond af te gelasten. Misschien kon hij via de radio zijn publiek nog tijdig waarschuwen. Wellicht heeft de lokale omroep zijn boodschap tijdig doorgege ven, wellicht ook niet. Santema had op dat ogenblik geen radio toestel in zijn nabijheid om te luisteren. Maar vast staat dat, zelfs als de mededeling de lucht in ging, dat te elfder ure gebeur de en het bereik gering was. De Viaardingers voor wie het be richt was bedoeld dwaalden op dat moment reeds mopperend door de Broekpolder. Overal in de polder, in de bos- schages bij de golfbaan, op fiets paden en op braakliggende ak kers, heerste zaterdag na het val len van de duisternis een opval lende activiteit. Gewapend met zaklantaarns sjokten groepjes mensen en complete gezinnen radeloos door het donker, op zoek naar de observatiepost van P. Santema en zijn medewer kers. Belangstellenden die per fiets waren gekomen doorkruis ten het hele gebied en hielden el kaar staande om gegevens uit te wisselen. „Bij de veerpont is het niet. Hebben jullie al gekeken op het pad langs de vliet?" Al die inspanningen waren ver geefs. Door de zware bewolking was Santema onverrichterzake naar huis gegaan. Hij hoopte dat zijn 'klanten ook zouden conclu deren dat het heelal die avond via de telescoop ontoegankelijk was. Dat er desondanks nogal wat amateur-astronomen op pad gingen spijt hem geweldig. Zelf kon Santema vrijdagavond, toen de lucht helder en onbe wolkt was, nog een aantal leuke waarnemingen doen. En hij niet alleen: in de observatiepost wer den die avond ongeveer zeventig belangstellenden verwelkomd. Degenen die zaterdagavond te leurgesteld werden krijgen over een week of twee een herkan sing. De stand van de planeten is dan weliswaar niet zo ideaal als in het afgelopen weekeinde, maar er valt ook dan genoeg te zien aan het firmament. Wie die vrijdag- of zaterdaga vond een poging wil wagen wordt geadviseerd eerst een blik op de hemel te werpen en in twijfelgevallen telefonisch con tact op te nemen met de Vlaar- dingse sterrenkundige. Sante ma's telefoonummer is 4703566. Hij kan belangstellenden ook precies uitleggen waar de teles- Ook de medewerkers van de bi bliotheek en het archief kunnen hun nieuwe baas vermoedelijk pas m 1992 begroeten Dc wet houder geeft in eerste instantie prioriteit aan het benoemen van eon overkoepelend directeur voor de Dienst Kunst en Cul tuur Zijdeveld schetste dit tijdpad tij dens een commissievergadering voor cultuur, waar de eindrap portage van tijdelijk directeur Ane Metaal van het Stedelijk Museum werd behandeld Me taal. die ondertussen zijn werk zaamheden als brandweercom mandant in Utrecht heeft aan vaard. draafde gisteren voor het laatst op bij zijn voormalige werkgever in Schiedam. De brandweercommandant, die na het vertrek van museumdi recteur Hans Paalman een half jaar geleden werd aangesteld als crisismanager, kreeg gisteren alle lof toe gezwaaid Metaal zet te de contouren uit van een nieuw bestuursmodel voor het in het verleden chaotisch geleide museum In Metaals visie, die ondertussen is overgenomen door Zijdeveld en de commissie voor cultuur, wordt de directeur in de toe komst ondersteund door twee diensten De museale dienst, die ondertussen wordt geleid door Pieter Tjabbes, houdt zich uit sluitend bezig met het beheer en de uitbreiding van de museum collectie De bednjfsdienst wordt belast met al het andere werk Spijtig Raadslid Coby de la Rie (D66) noemde het gisteren spijtig dat het museum het nog immer zon der een directeur en een hoofd voor de technische dienst moet stellen. Metaal vertelde, dat hij deze nieuwe functionaris graag op zijn laatste Schiedamse verga dering had gepresenteerd. „Uit dc sollicitatieprocedure kwam een hele goede kandidaat naar voren Heiaas is deze persoon op het laatste moment weggekocht door het bedrijfsleven." Met het vervullen van de direc- teurspost liggen de zaken anders. Zijdeveld stelde gisteren, dat het museum moet wachten tot de nieuwe Dienst voor Kunst en Cultuur op volle toeren draait Als eerste voorbereiding gaat chef Hans Klop (personeel en or ganisatie) een personele opzet van de nieuwe organisatie ma ken. Zijdeveld verwacht de eer ste tussenrapportage pas in de loop van de maand mei Hierdoor kan de opzet van de Dienst Kunst en Cultuur, die alle managementtaken voor het the ater, het archief, de bibliotheek en het museum gaat verrichten, pas in het najaar definitief wor den vastgesteld. Dan volgt de solhcatieprocedure voor de ma nager van de nieuwe dienst. Pas na het afronden van deze proce dure kan volgens Zijdeveld de sollicatieronde voor de nieuwe directeuren in de bibliotheek, het museum en het archief wor den gestart „Uit andere steden weten we dat de samenwerking stroef ver loopt als zittende directeuren een baas boven zich krijgen," motiveerde Zijdeveld zijn keuze. „Het kan ook anders. De samen werking tussen het hoofd en de directeuren verloopt vaak won derwel als de bazen van de ver schillende afdelingen later zijn benoemd." Schiedam Verleden jaar gin gen Hans Paalman en het ge meentebestuur met ruzie uit el kaar, maar de kans bestaat dat de gewezen museumdirecteur bin nenkort zijn rentree maakt in het statige gebouw aan de Hoog straat. In zijn eindrapportage stelt mterim-manager Arie Me taal, dat Paalman onmisbaar is bij het beschrijven van de waar devolle collectie. Vlak voor zijn vertrek als wet houder constateerde Luub Haf kamp eveneens, dat Paalman een gigantische achterstand had opgelopen bij het beschrijven en catalogiseren van zijn aankopen. Het gemeentebestuur, dat na verschillende spraakmakende affaires op voet van oorlog met de directeur leefde, besloot ver ledenjaar dat Paalman na 27 jaar de handdoek in de ring moest werpen. Tijdens een bijeenkomst over de situatie in het museum stelde Hafkamp, dat Paalman de laat ste twee jaar van zijn dienstver band een nieuwe directeur bo ven zich zou moeten dulden. Paalman zou zijn carrière op zol der moeten beëindigen met het beschrijven van zijn aankopen. Destijds leek Paalman vrede te hebben met de situatie, maar en kele maanden later sloeg hij hard terug. Nadat het gemeente bestuur Pierre Janssen had ge polst om het museum tijdelijk te leiden, startte Paalman in de pers een offensief tegen de be roemde kunstkenner en voor malige directeur van het Stede lijk, Na de negatieve publiciteit hield Janssen uiteindelijk de eer aan zichzelf, waardoor de inmid dels tot cultuurwethouder be noemde Chris Zijdeveld in grote problemen kwam. De boze wet houder bepaalde vervolgens dat Paalman helemaal niet mee| rug hoefde te keren. Op deze strafmaatregel moei nu terugkomen, want Paal'T blijkt als enige de kennis in 1 te hebben om de collectie t^| veniariseren Dat bleek in c gelopen maanden, toen se um medewerkers regelnjj schouderophalend met f kunstwerk in hun handen sj den. Naast de naam van dej ker moeten zij doorgaans gij naar het jaar van aankoop el kunstzinnige achtergronden I „Voor het beschrijven varl collectie hebben we de vorig 1 recteur nodig," stelde Zijde I vast. „Hij is de enige die voltij de van de werkstukken afw(T „Dan hoop ik maar dat hij L onder de tram loopt," grl CDA-raadslid Siem Rosdl „Of dat hij zijn geheugen lrl raakt," vulde Coby de li|j (D66)aan, Vlaardingen - Hoogvliet Beheer BV is boos op het college van B en W omdat het nog geen toe stemming heeft om het pand Pa rallelweg 8. waar nu nog de meubelshowroom van De Win ter De Lange is gevestigd, te verbouwen tot supermarkt mét parkeerruimte. Hoogvliet Be heer heeft bij de gemeenteraad van Vlaardingen m een aangete kende brief beroep aangetekend tegen het uitblijven van de be slissing. Ondernemer L.J Hoogvliet van Hoogvliet Beheer BV heeft het enorme pand iets meer dan een jaar geleden gekocht. „Daarbij zat een bouwvergunning dus we kunnen in principe zo aan de slag Maar we willen erachter nog twee parkeerlagen laten bouwen met gezamenlijk 65 plaatsen, zodat we niet van an deren afhankelijk zijn voor par keerruimte." Voor die twee parkeerlagen moest een wijziging op de bouw vergunning worden goedge keurd, aldus de directeur. De aanvraag daarvoor gmg op 3 de cember van het vorig jaar de deur uit. Volgens Hoogvliet Be heer BV, die ook m Maassluis aan de Vijverboek een super markt runt, is de wijziging met strijdig met het bestemmings plan „De bouwvergunning dient dan ook te worden verleend," schrijft advocaat mr. F.H.A.M. Thunnissen van het advocaten bureau Buruma Maris Scheer Van Solkema namens Hoogvliet Beheer BV. Thunnissen waar schuwt de gemeente dat de ge wijzigde aanvraag niet kan wor den aangehouden. „Voor zover u dat zou menen, is dat onjuist." De advocaat wiist erop dat er in tussen geen ander bestemmings plan ter visie heeft gelegen, zo dat de gemeente zich daar niet op kan beroepen. Thunnissen meent dat het college "in strijd met de wet handelt' door de wij ziging op de bouwvergunning niet toe te staan. Hij verzoekt de gemeenteraad de aanvraag als nog te honoreren. Directeur Hoogvliet zegt dat de supermarkt, afhankelijk van de ontwikkeling van de plannen, 1500 2500 vierkante meter gaat tellen „Er wordt nog op gere kend hoeveel we nodig hebben. Daarbij speelt onder meer mee wat er al aan voorzieningen in de wijk eromheen is. De nieuwe eigenaar van het pand weet nog niet wat er gaat gebeuren met de bovenliggende verdiepingen. Voor de super markt is alleen de ruimte op de begane grond nodig. Er bestaan wel ideeen over, maar die wor den pas ontwikkeld als de plan nen voor de supermarkt rond zijn. „We zijn ook in de eerste plaats supermarkt-ondernemers en niets anders," aldus Hoog vliet. Van gemeenteziide wordt ont kend dat Hoogvliet Beheer be schikt over een bouwvergun ning die van kracht is. Er kan, zo luidt het verweer, een bouwver gunning overgaan met een pand, maar om ermee te kunnen wer ken is opnieuw toestemming no dig. En die is niet gegeven. Er is wel een nieuwe bouwver gunning, inclusief parkeerplaat sen, aangevraagd, maar het col lege van B en W is er niet happig op die te verlenen. Daarbij speelt een rol dat er bij de komst van het nieuwe stadshart op het Liesveld ook een supermarkt in het centrum bij komt De Winter De Lange sluit de meubelshowroom aan de Paral lelweg op 14 april. Het bedrijf gaat zijn activiteiten concentre ren aan de James Wattweg, waar De Winter De Lange ook een winkel heeft. Een woordvoerder van het bedrijf spreekt tegen dat deze concentratie een gevolg is van tegenvallende verkoopre sultaten. „Het is iuist heel erg druk." De meubelzaak is onge veer een kwart eeuw gevestigd geweest aan de Parallelweg. Schiedam - Bij Boxer Wears de Van Deventerstraat in S' dam is voor de vierde kei korte tijd ingebroken. Ditil werden twee ruiten aan de vJ zijde vernield waarna mell met een partij van 650 overh den vandoor ging. De schade het pand bedraagt tweeduL'l gulden. Bij GDW Installatietechniek de Overschieseweg is dit v|j einde handgereedschap vreemd vanaf een bou wten Vlaardingen - Een snelheids 1 trole op de Holysingel heef I leid tot 32 bekeuringen we I te hard rijden. De contro I maandagmiddag tussen ïrj over een en half drie uitgev» Ongeveer 250 voertuigen seerden in die periode het j»| trolepunt. De hoogst gemeten snelheicfej 92 kilometer per uur. Het is even wennen op de Markt in Maassluis. De bo men, zo lang al gezichtsbepa lend voor dat .karakteristieke stukje Maassluis, zijn ver dwenen. Ze zijn gesneuveld onder het geweld van de 'her- inrichters*. Het aanneminsg- bedrijf Kroes BV uit Maas land is begonnen met het op nieuw inrichten van de Markt, een karwei dat zeker zes weken zal duren. De bomen zijn al weg, gister middag volgden de wortels. Het werk vergt zoveel ruimte dat parkeren er onmogelijk is. Het doorgaand verkeer moet met oponthoud reke ning houden. Komende vrijdag is de markt voor het laatst op de Markt. Het parkeerterrein achter de Nieuwstraat wordt de nieuwe locatie van deze markt. Foto Gerrit de Heus. Maassluis - Binnen afzienbare tijd kunnen fietsers op alle door gaande routes in Maassluis ge bruik maken van een vrijüg- gend fietspad. Op dit moment moeten fietsers op de Koepaard brug nog gebruik maken van hetzelfde tracé als de automobi listen, maar daar wil wethouder Jan Storm verandering in bren gen. Met de aanpassingen aan de brug is twee miljoen gulden ge moeid. De brug aan het Havenplein geldt sinds jaar en dag als één van de onveiligste plekken in het verkeer van Maassluis. In de afgelopen jaren ontwikkelden ambtenaren diverse plannen voor de brug, maar tot uitvoe ring ervan is net nooit gekomen. Wethouder Anton Wustrow, die vóór Jan Storm de portefeuille verkeer in handen had, lanceer de in 1988 het idee om de auto baan te versmallen. Fietsers en wandelaars zouden in deze schets gebruik gaan maken van hetzelfde pad naast de rijbaan. De commissie voor verkeer achtte deze indeling veel te on veilig voor de voetgangers. Het voorste] van Jan Storm maakt een einde aan alle bezwa ren. Op de verbrede Koepaard brug krijgen zowel de automobi listen als de fietsers en de voet gangers de beschikking over een eigen baan. Het idee is alleen uit voerbaar als het beweegbare ge deelte van de brug wordt ver breed. De kosten vallen daar door aanzienlijk hoger uit dan in de eerdere plannen. De verbreding van de Koe paardbrug wordt gezien als een belangrijk onderdeel van het verkeersplan, waaraan reeds sinds jaar en dag wordt gewerkt In dit plan is veel aandacht be steed aan fietstere en wande laars. De zogenoemde zwakke verkeersdeelnemers kunnen nu op bijna alle doorgaande routes in Maasluis gebruik maken van een vrijliggend fietspad. Alleen op de smalle Koepaardbrug moeten de fietsers zich tussen de auto's doorwurmen. Het verbreden van de Koe paardbrug hangt nauw samen met wegwerkzaamheden in een ander deel van de stad. Deze week buigt de commissie voor verkeer zich eveneens over de geplande reconstructie va kruispunt WestlandsewegJ zartlaan/Willem LandrélaaË Dit verkeersplan is erop geJ om de Rozenlaan en de bml stad te ontlasten van het d§ gaande verkeer. Het geme bestuur vindt, dat de drukfcl den Rozenlaan in de toekoj uitsluitend mag dienen als 3 en afvoerroute voor de b< I ners van het centrum en de Hq polder. Als gevolg van deze verkeeri| litiek zal de alternatieve s route in de toekomst een i drukker worden. De gemee I lijke plannenmakers willenj j de automobilisten uit het w< lijk gedeelte van de stad gebL gaan maken van de Mozart L en Laan 1940-45. Deze id| naar rijksweg 20 voert de mobilist onder meer overj Koepaardbrug. v.At- J Schiedam De raadscommis sie voor sociale zaken en eman cipatie neemt vanavond een besluit over het stichten van een Anti Discriminatie Bureau in Schiedam. In tegenstelling tot meldpun ten in andere steden, die ook de gelijkberechtiging van bijvoor beeld vrouwen en homo's 'be waken', moet het Schiedamse bureau zich vooral gaan bezig houden met het signaleren en bestrijden van rassendiscrimi natie. Racisme is in Schiedam een veel nijpender probleem dan homohaat en sexisxne, ver klaart wethouder Hans van Kleef de keuze van de doel groep. En voor de emancipatie van vrouwen bestaan verschil lende organisaties. Het ADB wordt volgens Van Kleefs voorstel ondergebracht bij de stichting maatschappe lijk werk. Een meldpunt dat onafhankelijk van de overheid opereert is laagdrempelig' en wekt minder wantrouwen, zo is uit onderzoek gebleken. Voor het bureau is 75000 gul den uitgetrokken. Voor dat geld kan een beroepskracht op basis van 24 uur per week wor den aangesteld. Behalve door een administratieve kracht, wordt de anti-diseriminatie- werker ondersteund door een groep vrijwilligers. Informatie ve ondersteuning kan het bu reau aanvragen bij Radar, de Rotterdamse anti-discrimina tie actie raad. De opzet van het bureau heeft Schiedam min of meer afgeke ken van het meldpunt in Vlaardingen. Daarnaast putte Van Kleef voor zijn draaiboek uit de ervaringen van de Stich ting maatschappelijk werk, die tussen 1987 en 1990 al een meldpunt rassendiscriminatie beheerde. Dit meldpunt werd een fiasco omdat het gebrekkig was opge zet en nauwelijks bekendheid genoot. Het werd vooral ge bruikt door Nederlanders die zich beklaagden over migran ten. Op het telefonisch ant woordapparaat waren regel matig scheldpartijen aan het adres van buitenlanders te be luisteren. Schiedam - Schiedamse basis scholen vrezen over niet al te lange tijd regelmatig kinderen naar huis te moeten sturen van- wege een toenemend tekort aan leerkrachten. Nu kan dit weg sturen nog 'tot een minimum worden beperkt, maar het ge vaar bestaat dat schoolleiders- besturen met de rug tegen de muur toch daartoe moeten over gaan', zo staat in een ambtelijk stuk van de gemeente. name dreigen op meerdere plaatsen onderwijsvernieuwen- de projecten te stagneren als er niet wordt ingegrepen. De problemen spelen al langer, maar zijn sinds de zomervakan tie van vorig jaar nijpend. Niet alleen vacatures blijven onver vuld, ook bij ziekte of verlof is nog maar moeilijk vervanging te regelen. De ongeveer 450 Schie damse leerkrachten, die in het perkte bestand aan invallers al in een -vacature is benoemd of voor langdurige vervangingen is ingezet. De schoolbesturen adverteren momenteel voor duizenden gul dens om de arbeidsplaatsen zo veel mogelijk bezet te houden. De respons is zeer beperkt Al leen vacatures op zogenaamde groeischolen kunnen redelijk worden bezet omdat er een baan res, zowel in volledig als part time verband, blijft onvervuld. Op het stadkantoor is een plan ontwikkeld om de problemen het hoofd te bieden. Het is de be doeling studenten gericht te gaan benaderen, mogelijkheden voor kinderopvang te bieden en üe herintreding van vrouwen te siimuleren. I itvoering van die plannen kost '0.000 gulden. De gemeente heeft een subsidie van die groot- Het geld wordt concreet ge bruikt voor een informatiefolder over het basisonderwijs in Schie dam, het organiseren van één of meer informatiebijeenkomsten en zorgen dat zoveel mogelijk aan verlangens en wensen van belangstellenden wordt voldaan. De actie is zowel voor het open baar als het bijzonder primair onderwijs. Voor de uitwerking zorgt een vertegenwoordiging van de schoolbesturen. De ■■-t^,kno.o.e.n.Josoeuterej3. .hij, betDienst Educatie..van..de gemeen- Schiedam - „Ik dacht even dat er iemand onwel was geworden," zei een toevallige passant die gis termiddag rond vier uur een groepje mensen bijeen zag staan op de hoek van de Dafnlaan en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Het betrof echter een veel aan genamer samenzijn. In mei vorig jaar ging voor de bouw van vier liftschachten aan de Damlaan bij het voorste flatgebouw de eerste paal de grond in. Gisteren werd het karwei als geklaard be schouwd. Bij de officiële inge bruikname werden vier bewo ners die de werkzaamheden voortdurend en niet altijd zonder kritiek op de voet had den gevolgd, betrokken. Na de toespraak van Silvester Slavenburg, de directeur van het gelijknamige bouwbedrijf dat de renovatie uitvoerde, stapte wet houder Adri Reijnhout met de heren W. Putters en C. Elgers van de bewonersvereniging Wo nen en Leven Nieuwland in de lift om het viertal bewoners op te halen. „Wordt de vloer in de hal net zo mooi als bij ons in de flat?", vroeg een bewoner. De spreker die op dat moment meer oog had voor de aankomst van de het groepje genodigden, bleef op correcte wijze het antwoord schuldig maar beloofde er tijdens de bij eenkomst in wijkcentrum Nieuwland even naar te infor meren. „Het is jammer," sprak wethou der Reijnhout, die als eerste de bewoners toesprak, „dat het overheidsbeleid niet meer finan ciële middelen overheeft voor de bouw van nog meer liften in Schiedam. Want het mag toch wel duidelijk zijn dat met name de oudere mensen die pertinent niet uit hun wijk willen vertrek ken, uitermate in hun sas zijn met deze ontwikkeling." De stralende gezichten van enkele Schiedammers die al zesentwin tig jaar aan de Damlaan wonen spraken boekdelen. JRprt VpI Terwijl de officiële deleg*t] boven de bewoners opht speelt de buurtjeugd me nieuwe lift. Foto Fotobui. Roel Dijkstra. zijn redevoering meneer cl een van de bewoners die 1 nauw betrokken is geweest tél werkzaamheden, zelfs geks^j rend 'een tweede opzichl Veldman: „Het is ongelofj hoe de flatbewoners de uitd ring van de renovatie hel* J gevolgd. We hebben talloze1 tieve brieven gehad maar i| name die meneer Bos hing nft J eens aan de bel om te vrj;J wanneer dit en dan weer dairt gaan gebeuren. Zelfs de fyeL verhoging van twintig gitel die met de bouw van de lifteixï nieuwe entree en het belleinl teau met huistelefoon isti moeid, is, een enkeling daar,e 1 ten, zonder morren geata teerd." „Schiedam zit in de lift", mq, C. Putters, de voorzitter Vi bewoneisvereniging. De en de hernieuwde trappc! vormen niet de enige elen die de Da ml aan-flats een fi aanzien geven. Komende n* den worden ook het betonf van de galerijen en 1 nko~-- -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1