9 BVSZ boos over sloop De Dijk 't Nieuwe Liesveld krijgt vaste vorm Werkweek eindigt met nat pak Bewonersvereniging wil meepraten over jongerenwerk Raadscommissie 'bezwijkt' voor lange wijkwandeling Dief gepakt na achtervolging PvdA'er vreest confessionele invloed bij de bejaardenzorg Kritiek WD'er tegensproken ■%l Heravande Vlietkant is de mooiste Mensen, mode en motoren. Park|rën|| en paraderen, 't Viaduct, vergissifg;''"^^ en verbinding! Wandelen, winkelen en wonen tussen warenhuizen. Een serie over de 'sanering' van een stadscentrum. College wil fiets in tunnel Witte motor weg Twintig stenen door schooiruit Ruzie: steen door voordeur Burgemeester bij echtpaar Diverse inbraken Hoorzittingen over groenplan Maasland Rotterdams Dagblad Hcv, g Vnjdag.5 apnl 1991 i RW Schiedam - De Bewonersvereniging Schiedam Zuid is boos dat zij niet is gekend in het besluit van de gemeente om het jongerencentrum De Dijk te slopen. Om haar misnoegen ken baar te maken stuurt de bewonersvereniging deze week een brief aan het gemeentebestuur. De Dijk, aan de voet van de Westfrankelandsedijk, werd kort geleden met de grond gelijk gemaakt. Vorig jaar kwam het jongerenhonk in het nieuws omdat er wapens waren gevonden. „Vong jaar september hebben wij een bnef gestuurd aan de ge meente," vertelt voorzitter Albert Bons van de bewonersvereniging. „Daann schreven we dat we graag mee wilden praten over de toe komst van het jongerenwerk in de wijk. En ook over de toekomst van De Dijk. Op die brief hebben we nooit antwoord gekregen en nu blijkt het clubhuis opeens ge sloopt." Het geld dat in het verleden in De Dijk is geïnvesteerd, is daarmee in een klap teniet gedaan. Coby de la Rie <D66) is als raads lid betrokken geweest bij de be slissing het clubhuis te slopen. Zij vindt het 'stom' dat de bewo nersvereniging niet is gekend in de beslissing. „Maar ja.zegt ze schoudophaïend. „Er moest snel iets gebeuren. Er gebeurden de laatste tijd steeds gekkere dingen en als je als gemeente dan niet snel ingrijpt, wordt je medeplich tig. De Dijk werd immers door de gemeente gesubsidieerd." Schiedam - Veel wandelen en weinig tijd voor discussie, of wei nig wandelen en veel tijd voor discussie. Daar konden de leden van de commissie Wonen, Wijk en Buurtbeheer zaterdag bij het wijkbezoek aan de Gorzen tussen kiezen. De keuze viel op de eerste mogelijkheid, en dat was waar schijnlijk vooral te wijten aan het zonnetje. Het was niet de eerste keer dat bij een wijkbezoek onenigheid be stond over de route die gelopen moest wprden. Ook bij het vorige bezoek van de commissie, aan West, bleken de bewoners een an dere, route in, gedachten te heb ben dan de raadsleden en ambte naren. Gewandeld werd er toen amper, maar om toch zoveel mo gelijk te laten zien van de wijk; vervaardigde de bewonersverenk ging toen een korte film. Zover hoefde het zaterdag niet te komen. „We lopen de route die u heeft voorgesteld," gaf wethou der Reijnhout al snel toe aan de wensen van de bewonersvereni ging. „Maar laten we dan in ieder geval zorgen dat we er om één uur mee ophouden. Sommigen van ons moeten ook nog boodschap pen doen." Albert Bons, voorzitter van de Be wonersvereniging Schiedam- Zuid, heeftbewust vooreen lange route gekozen. Hij is het niet eens met de ambtenaren en raadsle den die de tijd datzenfet wande len, willen benutten om te discus siëren over de problemen in de wijk,., „t^e willen de raadsleden zoveel mogelijk van de proble men in de wijk tonen. Laat hen maar gewoon zien waar ze over beslissen. Als ze er later nog over willen discussiëren, prima. Maar dan weten ze in ieder geval waar ze het over hebben" Vlaardingen - Een achtervolging in het centrum van Vlaardingen heeft geleid tot de aanhouding van een winkeldief. De man was met een vriend bezig geweest kle ding te stelen uit een sportzaak aan de Korte Hoogstraat. Daarbij hield de een het personeel bezig en stopte de ander in een pashok je kleding onder zijn jack. De verkopers kregen de truc door, waarna een achtervolging werd ingezet Twee surveilleren de agenten werden daarbij be trokken waarna één van de twee dieven aan de achterzijde van de Hoogstraat kon worden gepakt. Hij weigerde de naam te noemen van de ander. Tien minuten later was er weer eer. winkeldiefstal. Daarbij werd een 16-jarige Vlaardingse betrapt op het stelen van diverse dames- kledingstukken. Vlaardingen - Het Vlaardingse PvdA-raadsbd Ten Have vreest dat de,twee confessionele organi saties voor de verzorging van be jaarden (Uitzicht en Meerpaal) straks de lakens uitdelen bij de plaatselijke bejaardenzorg. Ten Have maakt zich, in het verleng de daarvan, grote zorgen over de toekomst van de ASHVB, de Al gemene Stichting voor de Huis vesting en Verzorging van Be jaarden. De huidige ontwikkelingen rond de centralisatie van de Vlaarding se bejaardenzorg kunnen ertoe leiden dat de ASHVB straks geen vinger meer in de pap heeft, mo gelijk zelfs personeel moet gaan ontslaan. In een hele rits schrifte lijke vragen aan het college van B en W vraagt de sociaal-democraat om toelichting op de gang van za- ken. Sinds enige tijd wordt in Vlaar dingen gewerkt aan het centraal onderbrengen van diverse vor men van bejaardenhulp in nieuw bouw aan de Billitonlaan. Daar wil de provincie financieel aan meewerken, mits er onder meer zou worden samengewerkt door de diverse organisaties. Die bundeling van activiteiten komt er. Nagenoeg alle bejaar denzorg wordt samengebracht en er worden plannen voor nieuw bouw ontwikkeld. Echter, bij alle planvorming dreigt de grootste plaatselijke or ganisatie voor bejaardenhulp, de ASHVB, buitenspel komen te staan, alhoewel die verpleegloca- ties, verzorgers en woningen in brengt. Ten Have: „De twee directeuren van de Meerpaal en Uitzicht drei gen nu de dienst te gaan uitma ken. Namens de ASHVB is meer dere malen op het stadhuis ge vraagd deze organisatie ook een rol te laten spelen, maar dat is door de wethouder (Kool, CDA - red.) hooghartig afgewezen." De ASHVB is indertijd na interne strubbelingen, waarbij van hoger hand moest worden ingegrepen om een faillissement te voorko men, wat invloed kwijtgeraakt. Ten Have, ook bestuurslid van de ASHVB: „Maar die positie moet weer worden heroverd Er staat nu teveel op het spel om de ASHVR geen rol te laten spelen." Vlaardingen - Het Vlaardingse college van B en W wast de han den in onschuld wat de gang van 2aken betreft rond het stemmen voor een plaatselijk referendum. Het WD-raadslid Roijers had daarover schriftelijk vragen ge steld. De liberaal zei in die vragen dat er ongevraagd stembiljetten zijn uitgedeeld aan burgers die niet wisten dat er over een volksraad pleging gestemd kon worden. Roijers betwijfelde of dit strookte met de (geest van de) Kieswet Het college antwoordt dat geheel conform de regels is gehandeld, dat er terecht stemformulieren zijn uitgedeeld omdat dit tot de taak van de stembureaus behoort, zoals dat ook met het geven van feitelijke informatie het geval is. B en W zien dan ook geen reden consequenties te verbinden aan de constateringen van Roijers. Uiteindelijk was Hera van de Vlietkant de mooiste. Heldere blik in de ogen, mooie heupen, ranke schouders. Hera won eerst bij de puppies van drie tot zes maanden en werd ver volgens ook nog eens tot mooiste van de hete dag uitgeroepen op het com- ptex van de wielerbaan In het Schledamse sportpark Harga. Daar hield de kring- groep Schiedam van de Ne- deriandse Boxer Club giste ren de jaarlijkse jonge hon den- en veteranendag. Dat betekende veel boxers op Harga én elgenarenjessen) met de nodige zenuwen. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - Het nieuwe Lies veld nadert zijn definitieve vorm. Vandaag toont bureau AGS de nieuwste ontwerpen op het stad huis. Op de laatste computerteke ningen, waarover vanaf donder dag centrumbewoners, winke liers en andere betrokkenen zich zuellen uitspreken, ontbreken de twee omstreden woontorens die op het dak van de nieuwe winkels waren gepland. Dit jaar, zo verwachten gemeente, project-ontwikkelaar, architect -Jan Decker, woningbouwvereni ging Samenwerking'7 7 en andere belanghebbenden, zal de eerste paal de grond in gaan voor de mo dernisering eh uitbreiding van v het dertig jaar oude Liesveld'als kern van het stadscentrum. Oor spronkelijk dacht de gemeente al in 1988 te kunnen beginnen. Deze maand worden na vier jaar voorbereiding de knopen doorge hakt. In het hartje van Vlaardin gen zal de oude vergissing van het kale Liesveldviaduct bijna ge heel worden uitgewist. Tussen Hoogstraat en Veerplein Markgraafïaan vroom Dreesmami VanUffelen ontstaat een soort parkplein op dijkniveau, waaronder moderne winkels langs twee overdekte" winkelstraten de verbinding vor men tussen de warenhuizen aan de Kuiperstraat (Hema en C A) en het Veerplein (V D). Het busstation op het viaduct zal een comfortabele wacht- en over steekplaats worden voor gebrui kers van het openbaar vervoer (in de verre toekomst mogelijk ook de sneltram). Aan de zuidzijde worden bovenop de winkels vijf tig luxe appartementen m tien woonverdiepingen gebouwd, aan de noordkant een kantorentoren ïjyan vijf verdiepingen. Deze twee ^éfwuwensMjct over het viaduct ^hnet elkaar werbonden door een werkappitigH" Tussen V D en Modemagazijn „Van Uffelenkomt onder het via duct een'nieuwe supermarkt van tweeduizend^- vierkante meter gelijkbaar met de Bging in De Lo- J afgezoomd met voor'het gezicht leukere winkel tjes. Wandelstraten verbinden daar het Veerplein met de in ere te her stellen Van Riebeeckstraat, die wordt gemarkeerd door de kopge- vels van twee parkeergarages met in totaal vijfhonderd plaatsen en een pleintje dat dienst moet gaan doen als overloopruimte voor het Veerplein als marktterrein. Aan sluitend op de parkeergarages ko men aan weerszijden van de hel- lingbaan van het deels te ver smallen viaduct op de hoeken van de Markgraaflaan en de Joubert- straat en Schepenstraat gebou wen met in totaal zestig wonin gen. Twee jaar, De boujyacthdteitén zullen in het centrum* van^Vlaardingen twee jaarlahgyoorpverlast zorgen. Na diè-ïtijd volgens- de huidige planning'*het winkeloppervlak uitgebreid^ipet ruim drieduizend vi^ffityxtó|rs, 'zijn er 110 vjo- n i ngen.bi] gdfaftnënvijfhonderd ov^^pe^^eerplaatsen en lS&^taÊMaifteiiuneter kantoor- nuJhte.firde overeenkomst met de projectontwikkelaar is de be paling opgenomen, dat bij inzak kende markt in de kantorentoren ook woonappartementen mogen worden opgenomen. Deze week in het Rotterdams Dagblad: Het nieuwe Liesveld, een serie over de 'sanering' van een stadscentrum. Een 19-jarlge Vlaardinger moest vrijdag middag zijn werkweek besluiten met een nat pak. De bestuurder var» de graafmachine moest op de Polderweg, ter hoogte van garage De Zeeuw, uitwijken voor een te genligger maar deed dat iets te royaal. Door de verkeerde manoeuvre belandde de man mét graafmachine in de Polder vaart. De bestuurder stond al gauw weer op het droge maar met de machine had men meer moeite. Twee uur lang was de Polderweg in beide richtingen afgeslo ten omdat een takelwagen het te water geraakte voertuig niet meteen op de wal kon krijgen. Foto Fotobureau Roel Dijkstra. Vlaardingen - Het Groen Links raadslid Van Kalken heeft van het college van B en W de gerust stelling gekregen dat nog steeds wordt geprobeerd een fietstunnel te laten bouwen in een eventuele tweede Beneluxtunnel. Het voor malige PSP-raadslid was be vreesd voor het tegenovergestel de en had daarom schriftelijke vragen gesteld aan het college. B en W zeggen in de beantwoor ding dat er gewerkt wordt aan een voorstel voor de minister waarin acht varianten voor de tunnel worden uitgewerkt. „Vier van deze acht varianten zijn voorzien van een fietsverbinding, terwijl in twee daarvan zowel een metro als fietsverbinding voorkomt," zo wordt gemeld. Het college.zegt te weten dat er door het Rijk bezuinigd wordt, maar verklaart dat dit nog niet heeft geleid tot een besluit dat een fietsverbinding in de nieuwe tunnel 'op voorhand' onmogelijk maakt. Maassluis - Een Maassluise melkboer dacht op vrijdagnacht dat hij zaterdag gedwongen een vrije dag moest nemen, Rond twee uur 's nachts bemerkte de man dat zijn melkauto, die hij en kele uren eerder had volgeladen voor de verkooproute door zijn melkwijk, aan de Jacob Cats- straat was verdwenen. Ontredderd als hij was, wendde hij zich tot de politie die tweehon derd stenciltjes draaide om met een huis-aan-huis-boodschap de klanten op de hoogte te kunnen stellen van het feit dat er geen melkman aan de deur zou komen. Die actie bleek later voor niets te zijn geweest, want de rijdende melkwinkel werd zaterdagmor gen kwart voor zeven op het par keerterrein in Vlaardingen terug gevonden, zodat de Maassluizer alsnog aan het werk kon. Met melk. Vlaardingen - Vandalen hehben de school De Hoeksteen vernield Vrijdag werd daarvan aangifte ge daan by de politie. De schoolrui- ten van het gebouw aan de 01- mendreef te Vlaardingen waren met tenminste twintig stenen vernield. De politie onderzoekt de Vlaardingen - Een burenruzie m de Vlaardingse Celebesstraat heeft vrijdagavond geleid tot een kapot gegooide deurruit. Twee fa milies, die al langer onenigheid hebben over geluidsoverlast, kre gen het nu aan de stok over de be drijfswagens die bij een van hen voor de deur waren geparkeerd. Er ontstond een scheldpartij waarna een vrouw een steen pak te en die naar de andere partij gooide De steen miste, maar ging wel door de voordeur. De politie suste de zaak, nam de vrouw mee voor verhoor en heeft een proces verbaal opgemaakt. Schiedam - Burgemeester Scheeres is vanmorgen hoogst persoonlijk het echtpaar Duike laar aan de Schiedamse Pastorie- tuin wezen feliciteren in verband met hun 65-jang huwelijk. Mat- theus Dinkelaar trouwde met Geertruida van Rijsmga in Schie dam. Het echtpaar kreeg twee zoons en twee dochters. De heer des huizes is onder meer muzi kant geweest by het orkest van Gusto en Crescendo. Vlaardingen - Bewoners van een woning aan de Tematestraat ont dekten vrijdagochtend dat zy 's nachts ongewenst bezoek hadden gehad. Hoe men was binnengeko men kon niet worden vastgesteld, maar er werd geld, juwelen en ge reedschapweggenomen. In Schiedam werd er zaterdag nacht ingebroken-in een woning aan het Faassenplein. Via het bal kon verschafte men zich de toe gang en weggenomen werden er een foto-camera, walkman en wat Nederlands geld.' Omdat de alarminstallatie we gens enkele meldingen van loos alarm met in werking was ge steld, konden inbrekers op hun gemak hun gang gaan in winkel centrum De Koningshoek in Maassluis. Bij drie winkelpanden kwam men via het dak binnen. Over gestolen goederen is nog niets bekend Maasland - Omdat het gemeen tebestuur van Maasland veel waarde hecht- aan het openbaar groen, is een groenbeleidsplan gelanceerd. Tijdens enkele hoor-_ zittingen wordt de bevolking in de gelegenheid gesteld over dit' plan mee te denken. Naar aanleiding van het groenon derhoud, het omzagen van bo men en dergelijke, bestond van uit de gemeenteraad al geruime tijd behoefte aan een beleidsplan. Het heeft even geduurd, maar in middels heeft het ingeschakelde adviesbureau de gewenste rap portage gereeo. Het plan bevat richtlijnen hos de komende jaren om te gaan met het bomenbestand, de plantsoe nen en parken en met de randen van het dorp. Omdat het. gemeen tebestuur van mening is dat het groen in de woonomgeving voor velen van grote waarde is door het aanzicht en het milieu-aspect, wordt de bevolking erbij betrok* ken. Naast het groen langs de hoofd wegen - de Kerkweg, 's-Heren-, straat, Koningin Julianaweg, Hofsingel en Huis te Veldelaan -v wordt aandacht geschonken aan landschappelijke situaties, ne-" wijkgroen en de parken. Ook het onderhoud van het groen komt aan bod, terwijl de speelvoorae- ningen niet zyn vergeten. Er worden twee hoorzittingen ge houden. De eerste is vandaag, be doeld voor de bewoners westeljk van de Gaag (Dijkpolder). De be woners van de oostzijde van oe Gaag (Commandeurspolder) krij gen donderdag 18 april gelegen heid hun zegje te doen. Beide hoorzittingen zpn ui hei gemeentehuis en beginnen om acht uur. Ze worden geleid don1 wethouder P. Houten bos van openbare werken en milieu en in geleid door directeur P. van Loon van het adviesbureau.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1