Waterweg 11 Vlaardingen zet mes diep In eigen vlees Fiets slaat modderfiguur sselH het waaigat 1 Drie auto's botsen: twee mensen gewond Raad nipt akkoord met OOR-plannen Scoutinggebouw herrijst uit as Rijkspolitie pakt groep inbrekers Explosie door gas en slijptol Belastingen omhoog, afstoten sportterreinen, molen, Labyrint en Lijnhal, bibliotheekfilialen dicht !S Woningbeheer Schiedam ziet sombere wolken Bronzen uurwerk van coöperatie in museum Ruime raadsmeerderheid gooit Zalmhaven dicht massief beuken afgewerkt met biologische olie wonen markt 57 vlaardingen 010-4343685 Jeugdige dieven in de kraag gevat Alcoholcontrole Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 april 1991 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Tlf. 010-4350557/fax 4349754 Spljkenisse - Met de arrestatie van tien mannen heeft een team van vijf rechercheurs uit de regio tientallen auto- en woninginbraken opgelost. De tien, in de leeftijd van 16 tot en met 22 jaar, zijn af komstig uit Spükemsse, Abbenbroek, Geervliet, Heenvliet en Brielle. De waarde van de gestolen goe- déren bedraagt 150.000 gulden. De groep bezocht in Geervliet, Heenvliet, Vierpol- ders, Poortugaal, Rhoon, Zwartewaal en Hendrik- [doAmbacht in totaal dertig woningen. Daarnaast zjjn ze verantwoordelijk voor tientallen auto-inbra ken. De tien hadden het vooral voorzien op girobe taalkaarten, audio- en video-apparatuur, sieraden en geld. Van de gestolen goederen is slechts een klem deel teruggevonden. Met de aanhouding van een 22-jarige Spijkenisser kwam de zaak aan het rollen. De vijf rechercheurs, van de rijkspolitie in Brielle en Rozenburg en de ge meentepolitie van Spljkenisse, zijn ruim drie weken bozig geweest met het onderzoek. De laatste twee da ders werden afgelopen dinsdag aangehouden. De groep is onder meer verantwoordelijk voor de diefstal van een Toyota, vorig jaar november in Zuidland. De auto werd gebruikt bij het plegen van tientallen auto-inbraken in Zuidland en Ouden hoorn. De auto is later danig beschadigd terug ge vonden bij de begraafplaats in Spijkenisse. De die ven hadden de wagen dwars door een deur de aula binnengereden. Een deel van de gestolen goederen werd verkocht aan een heler in Brielle, die inmid dels ook is aangehouden. ■De mannen kwamen de woningen binnen door sim pelweg de voordeur te openen met een stuk ijzer- draad dat ze door de brievenbus staken. De politie 'ïégf verbaasd te zijn over het gemak waarmee dat ging. In veel gevallen bleek de deur niet op het nachtslot te zitten. Twoo mensen zljn vannacht*om halt twee gewond geraakt bi] sen ongeval op Rjjkswe, '3 ter hoogte van het Klelnpolder- piein. Een 43-jarige Inwoonster van Nleuwerkerk aan den Uss- $el moest uit haar auto worden gezaagd. De vrouw en een 27- jarige man uit Schiedam zijn naar het Sint Franclscuszleken- huls gebracht. .81; het ongeval waren drla auto's betrokken. De oorzaak van hel ongeval Is nog onduidelijk. De politie vermoedt dat de aanrijding te matron heeft met de wegwerkzaamheden die gisteravond aan de gang waren. Daardoor onstond filevor ming. Foto Roel Dijkstra. Rotterdam - Slechts'vier Rotterdamse PvdA-raads- leden (Aubert, Van Krimpen, Van Puf&len en Van de Scheur) hebben zich tot het laatst toe verzet tegen het dempen van de Zalmhaven. Dat bleek gisteren tfld|ns de raadsvergadering. .Aanvankelijk vond ook ik het de moeite waard om te onderzoeken of dat water open kon blijven," er kende verantwoordelijk wethouder Joop Linthorst (PvdA). „Maarts verloop van tijd werd mü duidelijk dat het onmogelijk is, is we die nieuwe stadsbrug .eyerderivierdaaïwiUenleggen," Linthorst verwijt de voorstanders van een blijvend i®an Zalir.haven (behalve de vier PvdA'ers ook de Jlppositiepartijen 1)66,' Groen Links en CF86) dat ze Jïteh verwijderen van de realiteit. Die is, volgens «hem, dat de bouw van de nieuwe stadsbrug naar de Kop van Zuid demping van de Zalmhaven noodza kelijk maakt. Met demping van die oude haven kan de stad bovendien de omgeving van het Willems- ,T>lein meer naar zich toe trekken. Zo komt het toeris tische idee van "Waterstad meer naar het centrum -toe. .„Demping yan de haven kost eigenlijk ook niets, 2egt «'ianthorst, Wantje kunt er grond voor gebruiken die "Aiders overbodig is en waarvoor je dus geen stor- ungskosten hoeft te betalen. „Met een afdeklaag zul len we ervoor zorgen dat het milieutechnisch alle- -maal goed komt," suste hij de gemeenteraad, jïflinthorsi erkent dat de gemeente nog steeds geen !i,l?o?d beeld heeft van hoe het Zalmhavengebied er na jójdemping uit zal gaan zien. Maar hij kreeg de meer- derheid van de gemeenteraad mee met zijn verzeke- vinng dat de ambtenaren van Stadsontwikkeling daar hog wel iets creatiefs voorweten te verzinnen. „We ïönnen van die omgeving nog een uniek punt ma li," aldus Linthorst a plan voor een parkeergarage straks in de Zalm- lavèn wijst Linthorst af. VVD'er Jan van Heest had laarvoor gepleit Linthorst ziet wel een kans voor veen kleinere parkeergarage onder de noordelijke op tut van de te bouwen stadsbrug over de rivier. Een 22-jarige monteur uit Schiedam is 'gistermiddag gewond geraakt bij een explosie in de Spaansepolder. De man is met brandwonden naar ■hetZuiderziekenhuisgebracht. hi] was op het terrein van het bedrijf Eeriand Sem ites aan de Vliststraat bezig met het slijpen van gaten ',M olietanks. Door de hitte van de zon was er gasvor- in de tanks ontstaan. De ontploffing ontstond ®en de vonken van de slijptol bij het gas konden ko men. Vlaardingen - Om miljoenentekorten in de komende jaren te voorkomen en ook nog wat nieuw beleid te kunnen ontwikke len, moet de gemeente Vlaardingen diep in eigen vlees snij den. Jaarlijks zal zo'n acht miljoen gulden op tafel moeten komen omdat de gevolgen van de Tus senbalans groot zijn (4,4 miljoen gulden), het parkeerbeleid/gara ges geld kost (zes ton) en nieuwe zaken op poten moeten worden gezet 1 xh a 2 Vi miljoen). Het college van B en W stelt on der meer de volgende maatrege len voor om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen: Een verhoging van de belastin gen met gemiddeld 3,2 procent, een extra verhoging van de on roerend goedbelasting met vijf procent, het overdragen van onderhoud en beheer van sportterreinen aan de verenigingen, het afstoten van de molen Aeo lus, het privatiseren van de Lijn baanhal, het van de hand doen van het jongerencentrum Labyrint, de sluiting van de bibliotheekfi lialen aan de Van Hogendorplaan enindeWestwijk, de invoering van een toeristen belasting voor de overnachtingen in de Vlaardingse hotels, intensivering van de controle op de hondenbelasting en, verhoging van de hinderwetle ges. Als gevolg van de financiële peri kelen ziet het college van B en W af van de bouw van een nieuw theater. Er wordt eenmalig 2xh miljoen gulden uitgetrokken om de Stadsgehoorzaal op te knap pen. Het college is ook van plan extra middelen vrij te maken voor de aanleg van een veel groter en lange geluidsscherm langs Rijs- kweg 20 dan waaraan tot nu toe is gedacht. Verder willen B en W twee mil joen gulden op tafel leggen voor een opknapbeurt in de industrie wijk Groot-Vettenoord. De plan nen voor de bouw van een nieuw zwembad gaan door (kosten 13,5 miljoen). Dat betekent het einde van het Kolpabad en het Holybad. Na doorberekening van al deze voornemens komen B en W voor 1992 tot een sluitende begroting, maar ontstaat in 1993 toch nog een tekort van 1 miljoen gulden. Voor 1994 en 1995 wordt met een tekort van 1,8 miljoen gulden re kening gehouden. Dit jaar komt Vlaardingen 1 mil joen gulden tekort op de begro ting. Vorig jaar heeft het daar weer 3,5 miljoen gulden op over gehouden. Als een van de belangrijkste voor nemens zien B en W zelf de tot standkoming van wat zjj 'het zorgconcept' noemen voor oude ren op de plaats van het huidige Billitoneomplex. Daar moet een dienstencentrum voor ouderen komen, circa honderd aanleun woningen en zestig verzorgings- en dertig verpleegplaatsen. Zochten de zonaanbidders gistermiddag de terrasjes van het Schiedamse centrum op om van het zomerse weer te genieten, ook deze flets aan de Lange Haven lijkt zich de geneugten van de aangename temperatuur te laten welgeval len. Maar blinken is er voor deze tweewieler niet bij. Ver moedelijk heeft de eigenaar van de te water gelaten flets zijn vervoermiddel uit de ha ven gevist en zijn eigendom te drogen gezet. Voorlopig zal de fietser het zonder zijn stalen ros moeten stellen want het zonnetje heeft z'n werking grondig gedaan. De hard opgedroogde bagger maakt gebruik van het rijwiel Ingezonden mededeling Als eerste in Nederland tonen wij u een schitterend woon programma van massief beukenhout, afgewerkt met een biologische olie, gedekoreerd met inlegwerk van kops olmenhout. Dit programma bestaat uit een aanbouwkasten programma met onderdelen in 7 hoogtematen, 4 breedtematen en 3 aieptematen. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid om komblnaties van ladenkast, dressoir, boekenkast tot een volledige wand samen te stellen. Bijpassend te leveren eettafels, stoelen en lage tafels. Kortom, dit moet u zien Waai eens bij ons aan, wij laten u dit _0D dÜd 80S BB j j nmflDPBQj. gehele programma met zijn mogelijkheden graag n graag zien. onmogelijk. De eigenaar zal de brandspuit ter hand moeten nemen of moeten wachten op een fikse regenbul. Eén voor deel schuilt er leder geval wel In de eigenaardige staat waar- In de tweewieler verkeert: waarschijnlijk zal er geen fiet sendief mee aan de haal gaan. Foto Gerrlt de Heus. Vlaardingen - Met één stem ver schil en na diverse schorsingen en verwijten over en weer is de "Vlaardingse gemeenteraad er gisteravond mee akkoord ge gaan dat het OOR (Overleg Or gaan Rijnmond, een club van slechts burgemeesters en wet houders) zich inhoudelijk bezig gaat houden met de toekomst van het Rijnmondgebied. Alle fracties vinden de OOR- plannen (onder meer aanleg Blankenburgtunnel, bebouwing Broekpolder) zeer bedenkelijk, maar uiteindelijk stemden al leen PvdA, WD, SP en Groen Links tegen, 16 stemmen. Voor deelname aan het OOR waren CDA, D66 en de SGP/GPV/RPF- fractie, 17 stemmen. De stemmen van laatstgenoem de fractie bleken doorslagge vend. Lang was onduidelijk hoe met name het raadslid Den Hol lander zou stemmen. Hij was er over ontstemd dat de Vlaarding se afvaardiging naar het OOR er onverwacht anders uitzag dan eerder met zijn fractie was over eengekomen. „En een man een man, een woord een woord," had hij betoogd. De SGP-er was er vooral verbol gen over dat PvdA-er Ranshuy- sen aangewezen was om als plaatsvervanger in het OOR zit ting te nemen, terwijl die tegen dat orgaan was. Afgesproken was dat wethouder Van der Steen (D66) die plek zou inne- men. „CDA en WD zjjn hier mee akkoord gegaan, Die heb ben met zich laten sollen. Ik voel me ronduit belazerd Dit is gesjoemel van de PvdA." De sociaal-democraten hadden op dat moment de stemmen al geteld Als Den Hollander van wege zijn boosheid toch tegen zou stemmen, zou de uitslag van de stemming net andersom zijn, in het voordeel van de PvdA dus. Niet helemaal-gerust op die gang van zaken had de PvoA- fractie de leden Kester enMaar- leveld in horecazaken in de buurt paraat zitten. Beiden heb ben al afscheid van het raads werk genomen maar waren be reid, als de fractie daarom zou vragen, alsnog te komen stem men. Uiteindelijk werd besloten geen beroep op hen te doen, waarmee het verlies voor de PvdA in de raad een feit werd. PvdA-fractievoorzitter Kandel had de raad eerder gevraagd de stemming uit te stellen tot de twee nieuwe leden van zijn frac tie als raadslid zouden zijn beë digd, maar daar wilde de meer derheid niet aan. De raad benoemde gisteren naast de twee vaste leden voor het OOR (burgemeester Van Lier en wethouder Van Arden- ne) ook twee plaatsvervangende leden, te weten de PvdA-er Ranshuysen en De Jonge van de SGP/GFV/RPF-fractie. Niet al leen over de eerste, ook over de tweede plaatsvervanger werden opmerkingen geplaatst. In de wandelgangen was te horen dat dit een lokkertje was om de drie kleine christelijke partijen over de streep te trekken. De aanwij zing van Ranshuysen werd door WD-er Zonne „een beetje een lachwekkende zaak" genoemd. Met de zelfde stemverhouding' (17-16) stemde de raad voor een motie om zich binnen het OOR te gaan verzetten tegen zaken- die voor Vlaardingen schadelijk zijn en voor een motie om van dat OOR een democratischer or gaan te gaan maken. Toen het er nog op leek dat de PvdA mensen zou optrommelen om aan een meerderheid te, ko men, reageerde burgemeester Van Lier afgemeten op de kri tiek. „Ik heb me afgevraagd of het zin heeft om te antwoor den," had hij gezegd. Toen door de manoeuvres bij de PvdA het voorstel alsnog een meerder heid haalde, wuifde hij de raad lof toe voor het goede debat dat er was geweest Schiedam - Een extern adviesbu reau gaat in de komende maan den de organisatie van het Ge meentelijk Woningbeheer door lichten. De onderzoekers willen bekijken op welke wijze het ge meentelijk bedrijf het beste kan inspelen op de aanstaande, ingrij pende veranderingen in de volks huisvesting. De belangrijkste ontwikkeling is dat verhuurders als het Gemeen telijk Woningbeheer steeds meer bevoegdheden krijgen op het ge bied van nieuwbouw en onder houd van woningen. In plaats van deelregelingen ontstaat er in de toekomst vanuit het rijk één sub sidiestroom voor de volkshuis vesting in Schiedam. Volgens directeur T. Verdoes, die deze week sprak ter gelegenheid van de officiële opening van het Maassluis - Precies een jaar na de fatale brand herrijst het ge bouw van de scoutinggroep Karei Doorman uit haar as. Vandaag wordt aan de Vlaardingerdijk de eerste paal geslagen voor de nieu we scouthoeve, die deels wordt gebouwd op de fundamenten van het uitgebrande onderkomen. De brand veranderde de vijftien jaar oude scoutinghoeve verleden jaar in een ruïne. De totale schade bedroeg ongeveer vier ton. Van het inmiddels uitgekeerde verze keringsgeld kan nu een aanvang worden gemaakt met de her bouw. Hoewel de nieuwbouw vandaag begint, is de Karei Doormangroep nog steeds in onderhandeling met het Maaslandse bouwbedrijf De Baan en Wamaar. Van de ver zekeringsgelden kan uitsluitend de bouw van het casco worden be kostigd. De scouts hebben voorlopig nog geen geld voor het afbouwen van het inwendige deel van de nieuwe hoeve. Voor het bouwen van bin nenmuren, het aanleggen van verwarming, gas en elektriciteit en de inrichting denkt de Karei Doormangroep ongeveer 200.000 gulden nodig te hebben. De scouts hopen op deze kosten te besparen door zelf aan het nieuwe onderkomen te klussen. Voor de aankoop van materialen hoopt men in aanmerking te ko men voor subsidies uit diverse culturele fondsen. Verder staan meerdere geldinza melingsacties op stapel. Tijdens de Koninginnedagviering hou den de jongeren bijvoorbeeld een uitgebreide oliebollenverkoop Schiedam - Het Nationaal Coöperatiemuseum in Schie dam heeft een nieuw pronkstuk in huis. De Gezamenlijke Kruis verenigingen van Rotterdam hebben het museumpje aan de Lange Haven een koperbronzen klok uit 1948 geschonken. Ket uurwerk behoorde vroeger tot de inventaris van de coöpera tie Vooruitgang in Rotterdam, Het personeel liet de klok ver vaardigen bij het 50-jarig be staan. Het uurwerk heeft jaren lang onopgemerkt in Het Voor uitgang-pand aan de Zomerhof straat in Rotterdam gehangen, totdat de nieuwe huurder (de kruisvereniging) er door een voomamlig mederwerker van de coöperatie op attent werd ge maakt. ingrijpende gerenoveerde hoofd kantoor van het Gemeentelijk Woningbeheer aan de Noordvest- gracht, dient zijn bedrijf in te spe len op deze ontwikkeling. Eenvoudig zal dit niet zijn, want de decentralisatie gaat gepaard met een forse inkrimping van de budgetten voor woningverbete ring. Er liggen zelfs voorstellen, om de subsidies voor woningver betering in na-oorlogse wijken vanaf 1993 niet langer te subsidië ren. Volgens Verdoes is dit een erg sombere ontwikkeling voor het GWB, dat duizenden woningen verhuurt in de in de jaren vijftig en zestig gebouwde wijken Nieuwland en Groenoord. „Wat dit betekent, moet nog uitge werkt worden, maar het belooft niet veel goeds." Ondanks de sombere voorspellin gen overheerst bij het woningbe heer op dit moment de vreugde over het geheel gemoderniseerde hoofdkantoor. De trotse verhuur der nodigt zaterdag alle huurders en andere belangstellenden uit op de open-dag. Naast rondleidin gen door het gebouw vinden er vi deopresentaties en een informa tiemarkt plaats. Een goochelaar tracht de kleuters en peuters te vermaken. Schiedam - Met een flinke partij gestolen trainingspakken in het bezit zijn gisteravond twee Schie dammers van 16 en 19 jaar en twee Rotterdammers van 16 en 17 jaar aangehouden. Het viertal had even na koop avond een winkelruit van de sportzaak in het Hof van Spaland ingegooid en ging er met een aan zienlijke hoeveelheid trainings pakken vandoor. Na aanwijzin gen van getuigen konden de die ven niet veel later worden opge pakt. Vanochtend zijn de jongens verhoord. Schiedam Tijdens de alcohol controle die gisteravond van 21.30 uur tot vanochtend vroeg 01.00 uur aan de Churchillweg ter hoogte van zwembad Groenoord werd gehouden, moesten vier honderd automobilisten de blaas- test afleggen. Weinig chauffeurs bleken meer alcoholhoudende dranken te hebben genuttigd dan is toegestaan. Tegen zes bestuur ders werd proces-verbaal opge maakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1