aterweg 15' 'Pension Parallelweg veroorzaakt overlast' Dit is de Suzuki met 450.000 cc. "te Brandweer zamelt bommen in Kinderen geven grappige draai aan Constructivisme subaru JL BEUMER's Verkoop woningen langs de Vaart gaat van start SUZUKI Zwemwedstrijden Honden-gedrag Playbackwedstrijd Polderweg afgesloten Bomen kijken J Huisvuildiensten Orgelprijs DE SUBARU MINI JUMBO. STAP IN EEN OPVALLENDE RELATIE. VANAF FL.12.995/* Enige officiële Subaru Dealer voor Schiedam APK keurstation - reparatie alle merken j Nieuw: Assurantiekantoor J. BEUMER voor alle verzekeringen AUTOMOBIELBEDRIJF B.V. Warande 38-3116 CH Schiedam - Tel. 010-4733902 «pitsfJSll IIÊÊmÈÈÊËm X The Criant Suzuki Swift Sedan. Al vanaf f 23.115,-* SCHIEDAM: Vari Schiedam B.V, De Nijverheidsstraat 14 (Spaanse Polder), 010-4624922. VLAARDINGEN: Vari Vlaardingen BV, Taanderijstraat 5, 010-4356639. Rotterdams Dagblad Donderdag 18 april 1991 Schiedam De Schiedamse Invaliden Sportvereniging organi seert ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan tal van activiteiten waarvan het eerste evenement plaatsvindt op zaterdag 20 april. Dan worden in Zwembad Zuid wedstrijden voor gehandicapten ge houden en zal wethouder De Leede om 13.00 uur het startschot geven. Aan dit landelijke toernooi dat wordt afgesloten met een estafette, nemen circa ne gentig zwemmers en zwemsters deel. Een week later staat basketbal op het programma. In de Margriethal wordt zaterdag 27 april om 15.30 uur een demonstratiewedstrijd rolstoeibasketbal ge speeld door de ploegen van De Ooievaars en Door braak uit Breda. Het clubgebouw aan de Westmolenstraat vormt inde week van 29 april tot en met 3 mei het toneel van de tafeltennis-nederlaagserie. Iedere avond vanaf 19.00 uur strijden teams van De Korenbeurs, De Reling, Schiedam, Noad en De Ooievaars om de titel. De algemene ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren die dinsdag 23 april in de zaal van de NPB aan de Wesvest 92 plaatsvindt, wordt geen saaie bijeenkomst Nadat de diverse jaarverslagen zijn doorgenomen geeft voor zitter J. Sehoonenboom een boeiende voordracht over-het gedrag van honden. Hij verzorgt dat item aan de hand van dia's, video-opnamen en zijn in le vende lijve aanwezige honden. De vergadering be gintom 20.00 uur. -Éjé'falenten dienen zich op te geven voor zaterdag 20 april; maar dan mogen ze ook meedoen aan de play- backshow van de Oranjevereniging in Kethel op 30 april; Koninginnedag. Wie zich meldt bij Eobert van 'üeKnaap (4705363) kan dusmeedingen naar een van dë prijzen. In verband met werkzaamheden is de Polderweg dinsdag 23 april van 10.30 uur tot 12.30 uur afgeslo ten voor alle verkeer. Met behulp van een kraan zal een bruggetje ter hoogte van Polderweg nr. 19 wor den opgetakeld en afgevoerd om elders te worden hersteld. Nauwelijks heeft het NIVON het paaskamp achter de rug of er staan nieuwe activiteiten op de agenda. Dinsdag 23 april wordt er een bezoek gebracht aan het Arboretum "Trompenburg' dat is gelegen aan de Rotterdamse Honmgerdijk. In dit uniek stukje na tuur midden in de.stadstaan 2000 verschillende bo- men die zullen worden, bekeken waarna een wande- ling door het Kralingse Bos wordt gemaakt. Natuur- liefhebbers kunnen om 09.30 uur bij de HEMA voor 2,50 gulden op de bus stappen. Woensdag 22 mei wordt er gefietst naar en langs de Rottemeren. ;Het;vertrek is om; 09.00 uur vanaf het pfo verband met de feestdagen is de ONS dinsdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 9 (Hemelvaarts* j' dag), vrijdag 10 en maandag 20 mei (Tweede Pink- l. stersdag) gesloten. Tijdens die dagen blijft het nuts* bedrijf wel bereikbaar voor het melden van storin- gen in de levering van energie, drinkwater en radio- li entv-signalen, j- Als gevolg van de vrije dagen wordt niet overal op de li vaste tijden huisvuil opgehaald. De huisvuildien- h. sten van dinsdag 30 april verschuiven naar vrijdag 3 jr mei en in plaats van donderdag 9 mei wordt er op p maandag 13 mei vuil opgehaald met uitzondering in f" het zogenaamde GFT-gebied in Woudhoek-Noord. F Het GFT-afval in dit gebied wordt niet op donderdag |v 9 mei maar op woensdag 8 mei ingezameld. *-Devuilophaaldiensten van maandag 20 mei ver schuiven naar donderdag 23 mei. De weekmarkt van y&april op het Bachplein komt te vervallen. Organist Jaap Kroonenburg wordt zaterdagavond in .de Grote Kerk van Maassluis onderscheiden met een zilveren medaille, toegekend door de Soriété 'Arts- Sciences-Lettres'. De onderscheiding wordt gegeven .aan personen die zich op bijzondere wijze voor de Franse cultuur verdienstelijk hebben gemaakt. Kroonenburg krijgt zijn onderscheiding vanwege zijn verdienste voor de Franse (orgel)muziekcultuur. Burgemeester Van Es overhandigt de medaille. Dat gebeurt tijdens de Feike Asma-herdenking, waarbij Jaap Kroonenburg het orgel bespeelt. Redactie Wh- terweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Carel van der Velden Brede Haven straat 6 Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 „Nog een paar jaar, dan was hij onherroepelijk geklapt." Kees Verschuure, preventie-medewerker van de Vlaardingse brand weer, huivert bij de gedachte alleen. De verroeste gasfles die Verschuure bedoelt kan nu onschadelijk worden gemaakt, maar wie weet wat er was gebeurd als het stalen onding bij een brand betrokken was geraakt. Of spontaan was geëxplodeerd, want de bodem was bijna doorgerot. De levensgevaarlijke butaanfles is een van 168 'verborgen bom men' die afgelopen dagen bij de brandweer aan de Hoffaan wer den ingeleverd. De flessen met propaan, butaan, LPG en zuur stof zijn afkomstig uit alle hoeken en gaten:- .t'-rs, keukens en caravans. Ze werden opgediept door Vlaardiri£crs die gehoor gaven aan de oproep 'vergeten' gashouders in te leveren. Verschuure noemt de actie redelijk succesvol. „Maar wat hier staat is eigenlijk niet meer dan het topje van de ijsberg," vreest hij. „Er zijn er vast nog veel meer in Vlaardingen." De brandweer man heeft aan de actie de indruk overgehouden dat het publiek nogal lichtzinnig omspringt met gas. „Sommige van de flessen die hier staan zijn doe»- de eigenaren zelf aan elkaar gelast. Soms vakkundig, maar soms ook niet." Foto Fotobureau Roei Dijkstra. Schiedam - Kunstzinnige stro mingen roepen doorgaans een re actie op. Dat gebeurde bijvoor beeld met de Constructivisten, die als reactie op 'wilde gevoels- kunstenaars' als Karei Appel in- - de jaren zestig met eenvoudige, geometrische figuren aan de slag gingen. De Constructivisten dienen op dit moment als voorbeeld voor de Schiedamse schooljeugd en het gevolg laat zich raden. De leerlin gen van de Van Lieflandschool zagen gisteren kans de heldere, ingehouden figuren juist een wil de express ie mee te geven. De leerlingen uit groep een en twee van de school voor speciaal onderwijs bezochten het Stede lijk Museum deze week als onder deel van een educatief project. In de afgelopen weken waren reeds enkele honderden kinderen te gast in het museum aan de Hoog straat Ook de komende twee we ken verwachten de educatieve medewerkers nog veel school klassen. Het hoogtepunt van de activitei ten zou wel eens in het komende weekeinde kunnen vallen. Net als enkele honderden andere musea doet het Stedelijk mee aan het Nationaal Museumweekend. Met het educatieve project Kleur en Vorm heeft het museum een pri ma kapstok gevonden om de doelstelling van de manifestatie te bereiken, De ouders en andere belangstel lenden kunnen zaterdag- en zon dagmiddag ondertussen meelo pen met een rondleiding langs de tentoonstelling over de-historie van de Schiedamse havens. Eén ruimte blijft tijdens de manifesta tie gereserveerd voor het werk van •constructivistische kunste- i naars als Albert Rubens, Bob Bo- nies en Franpis Morellet. Het is interessant te zien op wel ke wijze dit werk contrastreert met de kunstzinnige uitingen van de Schiedamse schooljeugd. De primair gekleurde, geometrische figuren vormen bij de Constructi visten de bouwstenen voor ab stracte, vaak ingetogen werken. Gebruik makend van dezelfde in grediënten komen de kinderen doorgaans op geheel anderssoor- tige werken uit. In de bovenzaal van het museum hangen werken van schoolklassen, die de fleurige rondjes en vierkantjes in hebben verwerkt tot onder meer huisjes, bomen en motorfietsen. De leerlingen van de Liefland- school kozen woensdag voor weer een andere sfeer. „Waar is de lijm?" riep de kleine Danny, na dat hij met twee vriendjes binnen een handomdraai een fel, expres sionistisch werk had gecompo neerd uit een groot aantal kleuri ge rondjes, driehoekjes en vier kantjes. Geplakt en al zal het werkstuk in het weekeinde ver moedelijk at te zien zijn op de ten toonstelling van de kinderkunst „Met mooi weer gaan we zaterdag ook buiten aan de slag," kondigt Bakker, die het educatieve pro ject verzorgt met stagiare Aletha Steijns, aan. „Op plein voor het museum kunnen de kinderen met waskrijt een grote tekening maken." VEE! BLtK EN HOOFD R JIM-E VOO* VOIV/ASSF.NtN WW Door zijn uitgekiende indeling heeft de Mini Jumbo verbluffend veel been- en hoofdruimte. Met neer geklapte stoelen raakt u makkelijk een contrabas, de boodschappen van de doe-het-relf zaak of een stel skiën kwijt Achter die opvallende verschijning schudt tevens een zuinige, schone motor die pittige prestaties levert Verkrijgbaar in 2 cylinder en 4 cylinder uitvoeringen en standaard uitgevoerd met rembekradhtiging. In onze showroom kunt u rustig toenadering zoeken. SUBARU EEN RELATIE DIE NIET STUK KAN. Prijicn cxcl afl. koster., incL BTW. Wijzigingen voorbehouden. c- - 2 - Vlaardingen - Omwonenden willen dat een pension in een flat aan de Parallelweg zo snel mogelijk zijn deuren sluit. De buurt beweert dat zij grote overlast ondervindt van de kamerbewoners. De vereniging van huiseigena ren aan de Parallelweg heeft de gemeente ingeschakeld, maar die weigert voorlopig actie te ondernemen. Al een jaar probeert de vereni ging vergeefs de gemeente te overtuigen van de onhoudbaar heid van de situatie. De eigenaren zien hun bezit, dat zij voor veel geld hebben opgeknapt, verpau peren. „Het probleem is dat de kamerbewoners geen enkele bin ding hebben met de woonge meenschap hier. Ze doen niks aan het onderhoud," zegt P. van Krimpen, voorzitter van de vere niging, boos. De flatbewoners ergeren zich groen en geel aan het gedrag van de kamerhuurders. Van Krim pen: „Ze komen midden in de nacht dronken thuis, laten de ra dio 's nachts spelen en laten vieze kauwgomresten achter in het por taal. Soms pakt er één in het holst van de nacht zijn biezen. Die moet dan op stel en sprong ver huizen." Na een schriftelijke klacht kreeg Van Krimpen van de gemeente horen dat de eigenaar vorig jaar maart bij wijze van uitzondering een vergunning heeft gekregen voor het verhuren van kamers. De vergunning werd verleend omdat de gemeente geen overlast verwachtte. Van Krimpen vindt dat kortzichtig. „Die beslissing is genomen zonder dat wij werden geraadpleegd. Dat kan toch niet? De gemeente zegt dat er verschil lende keren is gecontroleerd en dat er geen overlast werd gecon stateerd. Maar wij hebben nooit een controleur gezien." Ondanks herhaalde klachten zijn er nog geen tekenen dat de van gedachten is veranderd. De buurt zet zich niet zozeer afte gen de kamerbewoners als wel te- gen de eigenaar van de flat. Zijn „idiote" idee kamers te gaan ver- huren is de oorzaak van alle pro blemen. De huurders maken op Van Krimpen een zielige indri „Ze betalen 400 a 500 gulden per maand voor een ruimte in een stinkende flat. Ze hebben hieraf- gelopen winter zitten sterven van de kou." Een telefoontje met de verhuur- der, die in Hoogvliet woont, heeft niets opgelost. „Hij reageerde nogal gepikeerd. Ik kreeg alleen te horen dat ik hem de poen niet gunde," zegt Van Krimpen. De meeste kamerbewoners zijn migranten en mensen die in soci ale nood verkeren. Enkelen van hen zijn inmiddels verkast naar het noodopvangcentrum in Vlaar dingen, Een medewerkster van het NOC noemt de situatie inhei pension „treurig". Vlaardingen - Projectontwikke laar Eurowoningen begint bin nenkort met de verkoop van de eerste woningen, die langs de Vlaardingse Vaart in Holy zullen worden gebouwd. Mogelijk zater dag al gaat het speciale informa tiecentrum open dat hiervoor langs de Albert Schweitzersingel op de hoek van de Holyweg is neergezet. Eurowoningen gaat voorlopig van start met de verkoop van 76 wo ningen in het zogenaamde 'Paau- we-oog'. De verkoopprijzen varië ren van 240.000 tot 400.000 gul den, inclusief afgekochte erf pacht. De officiële benaming van de bouwplek in het stedebouwkun- dige plan, in de bocht van de Vaart tegenover de aanlegstei gers van de watersportvereniging De Bommeer. is De Erker maar door de vorm van het bouwpro ject en de naam van de architect kreeg het project snel de naam Paauwe-oog. /an oorsprong Vlaardingse ar chitect Cor Paauwe van het Rot terdamse bureau Kokon ontwierp in een ellipsvorm twee gebogen rijen woningen rond een nieuw te graven waterplas en in het mid den hiervan een eilandje met nog acht woningen. Aan de Vaartzijde verrijzen 24 twee-onder-een-kap- woningen van twee verdiepingen, aan de andere kant 36 geschakel de woningen in twee gebogen blokken en in het midden zestien twee-onder-een-kapwoningen in drie bouwlagen en voorzien van -een dakterras. Alle woningen hebben tuinen aansluitend op de waterplas. Eurowoningen gaat ervan uit,dat' in september met de bouw van de eerste woningen gestart kan wor den. Een jaar later zouden deeer-: ste kopers hun sleutel kunnen krijgen. In totaal heeft Euro» ningen plannen voor3S5 koopwo ningen langs de Vaart. De aan vang van de uitvoering van de overige bouwplannen hangt ai van het tempo van de verkoop. i j-jloneu''1 ;:i; uw 7» r -id'-v." 450.000 cc, dat is nogal wat nietwaar? allemaal makkelijk. Nu denkt u-natuur En als u denkt dat het lariekoek is hebt u nog lijk dat die enorme bagageruimte t 4eze Suzuki te kort. o;;'koste gaat van hetinterieur. Maar met 451600 cc -r-idat is.een vergissing. Want in de. Hoé zit' 'dat? ;AIs Volgt: 'Voorin de Swift Sedan Swift Sedan passen vijf vol- treft u 1600 cc aan. In de vorm van een soepele, wassenen die er na een lange rit 32.770 cc snelle, zuinige, schone 16 liter 16-kleppenmotor die revolutionair genoemd mag worden. Dus daarmee hebben we l600ccverklaard.Maar waar vindt u die andere 450.000? In de kofferbak van 450 literje kan er een tuba instoppen die er later weer ongewijzigd uitkomt. Een volledige encyclopedie is geen enkel probleem. Een schildersezel compleet met doek, een /we/..» schotelantenne, een knots 94.500 cc van een pamperdoos, een enorme beer en het zadel van het paard dat u niet meer nodig hebt omdat de Swift sneller, zuiniger en betrouwbaarder js. Het past net zo vrolijk uitkomen als ze erin stapten. Dus als u op zoek bent naar een auto met een beetje ver mogen, die bovendien betrouwbaar, zuinig en waar devast is, kom dan eens kijken naar de Suzuki met 45L600 cc. En als u dat wat teveel vindt kom dan toch, want er is ook zo'n Suzuki met een 13 liter motor, dus 451.300 cc. Het zijn allebei Giants. 0^ j 0m uw Swrft Sedan een extra sportief accent te m i geven kunt u hem verfraaien met een eiplustel Aero-accessoires-pakket. PRIJS 1$ PCIUSIEF AFIEVE8INGSKQSTE8. AFGEBEELD 0E SEDAN 1.6 GLX, 00K LEVERBAAR MET AUTOMAAT. UW SüZüKI-OEALER KAN EEN GUNSTIGE FINANCIERING VOOR U REGELEN. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2