Waterweg 13 Bewoners De Loper krijgen hun parkeerplaatsen terug Koninginnedag voor volhouders Inrichting bedrijvenpark stagneert MUSIS SACRUM Politiewijst kritiek over computercursusen af SP neemt tijd voor oplossen problemen Koninginnedag rustig verlopen Rotterdam: 44 procent van ladingoverslag Westeuropese havens Drumband WF opgeheven Roekeloze bestuurders aangehouden SPECIALE AANBIEDING nr ifii rsr m een uit9ebre|de 29.50 Chateau Kado Brand Beijerlandsestraat vermoedelijk aangestoken ÖVÖ waarschuwt: geen tarief chemisch afval l Azielzoekers raken slaags NAUTIK WATERSPORT Rotterdams Dagblad Woensdag 1 mei 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6. 3131 BCVlaardmgen Hf 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - De politie van Rotterdam wijst de kri tiek van de Algemene Christelijke Politiebond over computercursussen voor dertien agenten van de hand. „Sommige dingen kun je door externe men sen laten doen. Maar dit is echt politiewerk," vindt voorlichter Ger de Jong. De agenten volgen de cursus om de administratieve procedures onder de knie te knjgen en deze kennis later doorte geven aan collega's. De voorzitter van de Algemene Christelijke Politie bond, Mike Blijleven, vindt dat de Rotterdamse poli tie geen agenten van de straat moet halen voor auto matiseringscursussen. „Ik snap daar niets van," al dus Blijleven. „Vorige maand vond de korpsleiding nog dat er meer politiewachten op straat moesten, en nu onttrekt men op deze manier mensen aan de ba sispolitiezorg. Ook al zijn het maar dertien mensen, het gaatom het principe." Blijleven gelooft niet dat het automatiseringswerk per se door politiemensen gedaan moet worden. „Er zijn genoeg burgers bij de politie, die dit soort werk kunnen doen." Burgemeester Peper heeft vanmorgen, geheel volgens traditie, de 1 mei-viering bij het Spiekman monument aan de Mathenesser- dijk in de wijk Spangen bijgewoond. Namens het gemeente bestuur legde de burgemeester een krans bij het monument. FcrtO Niels van der Hoeven. Vlaardingen - Landelijk vooratter jan Marijnissen van de Sociaüstiese Partij denkt zeker twee weken nodig te hebben om het conflict binnen de afdeling Vlaardingen van zijn partij op te lossen. Hij is giste ren begonnen aan zijn bemiddelingspoging met als doel de onstene impasse te doorbreken. Twee van de vijf leden tellende Vlaardingse raads fractie van de SP (Joke Kal en Arnold van Wezel) hebben gevraagd maar meer openheid binnen de partij en het "dictatoriale optreden' van fractievoor zitter en hoofdbestuurslid Kemi Poppe veroordeeld. ZÜ krijgen steun van onder meer een huurderswerk- groepjpe ledenvergadering heeft zich achter Poppe - "^.'-ïpSehhard.-» i ilc«^dl|ètÈ'MarijJ8É8fsiSïèr geen sprake van een g*. schil om Poppe^maar gaat het om een geschil tusseiï' de twee raadsleden en de rest van de plaatselijke af deling van de SP. Vlaardingen, dat "bij lange na niet de grootste afdeling' van de SP is, maar waar wel veel stemmenwrorden verzameld, heeft te kampen met procedure-problemen, meent Marijnissen. Hij is hoopvoL -„AJle betrokkenen onderschrijven de SP-uitgangspunten en willen tot een oplossing van de. problemen komen. Men werkt echter al lang met elkaar samen en dat heeft nu tot kleine problemen geleid. Ik heb de eerste gesprekken gevoerd en hoop tot een voorstel te komen om uit de impasse te gera ken. Daarvoor moeten we, zo vindt iedereen wel, rus tig de tijd nemen. Met een dag of veertien hoop ik re sultaat te hebben." zegt de Brabander Marij nissen. Ondertussen verrichten volgens de landelijk voor- zitter alle raadsleden hun werk op de vaste voor waarden dat ze 'er financieel niet beter of slechter van worden' en dat de ledenvergadering de lengte van zittingsduur van het raadslid bepaalt Poppe blijft voorts op de loonlijst staan als coördinator van hetSPMiiieu Alarmteam. Rotterdam - De Rotterdamse politie heeft het op nieuw kalm aankunnen doen op koninginnedag. Er werden slechts veertien jongeren opgepakt voor vechtpartijen, het gooien met bierblikjes en dergelij ke. De politie spreekt daarom van 'een rustig ver loop'. Ook vorig jaar was het - mede door de inzet ■van veel politiemensen op straat - redelijk rustig. In de jaren ervoor kwam het echter op koninginne dag steevast tot massale knokpartijen tussen jonge ren en de politie. Dat gebeurde altijd op het Stad huisplein. De politie weet niet precies wat de oorzaak is van het opnieuw uitblijven van geweid. „Misschien het weer," oppert woordvoerder G. de Jong. Volgens A. Landa van Jeugdbegeleidingsgroep (JBG) van de Rotterdamse politie is het rustige verloop onder meer toe te schrijven aan de goede contacten die de politie heeft met de harde kem van de Feyenoord- supporters, die in voorgaande jaren het voortouw na men bij de rellen. Rotterdam - Met een goederenoverslag van 283 mil joen ton behaalde de Rotterdamse haven vorig jaar een aandeel van 44 procent van de totale overslag in de grote Westeuropese zeehavens (de zogenaamde Hamburg-Le Havre range). Dat was één procent minder dan in 1989. In al die havens - Hamburg, Bremen/Bremerhaven, Ammsterdam, Rotterdam, Vlissingen, Zeebrugge en Antwerpen - werd het afgelopen jaar bij elkaar 657,7 miljoen ton gelost en geladen. Dit komt neer op een stijgingvan 9,6 miljoen ton (anderhalf procent). De relatief geringe stijging ten opzichte van een jaar eerder (in '89 werd 30 mjitjoen ton meer behandeld dan in '88) werd veroorzaakt door de lichte stagnatie die Rotterdam in 1990 doormaakte. Er werden onder meer minder ertsen en minerale olieprodukten over geslagen. 'Antwerpen, de op één na grootste haven m de reeks, overschreed voor de eerste maal (met zo'rt twee mil joen ton) de grens van 100 miljoen ton lading per jaar. Zowel Amsterdam als Zeebrugge bereikten een mijlpaal door voor het eerst meer dan 30 miljoen ton goederen te behandelen. Schiedam - De Drumband Wilton Fijenoord bestaat niet meer, Door gebrek aan nieuwe leden hebben de trommelaars zich genoodzaakt gezien hun clubverband op te heffen. De drumband was gisteravond niet van de partij op de taptoe in de Margriethal. Tamboer en trompetterkorps Gusto stond wel op het podium. Dit gezelschap moet voortaan de herinnering levend houden aan de bloei van verenigingen die aan de Schiedamse scheepswerven waren verbon den. WF beeft ook nog muzikanten, maar die gaan de straat niet meer op. Wilton Fijenoord heeft alleen nog het harmonie orkest over, en dat is een 'ka mergezelschap'. Die vereni ging floreert overigens wel. Deze afdeling leidt met 68 mu sicerende leden en een gezon de aanwas van jongeren een probleemloos bestaan. „Puur trommelen, dat is 't niet meer," verklaart secretaris Marijke van der Haak de leeg loop van de drumband, die op het laatst nog slechts vijf mu zikanten telde. „Het publiek heeft alleen nog belangstelling voor mooie shows en prachtige uniformen. En mensen die bij een muziekvereniging gaan, willen dat zelf ook liever dan alleen maar op een trommel slaan. Een showtje draaien vinden ze veel leuker." In de nadagen van de drum band liepen de schaarse optre dens vaak uit op een deernis wekkende vertoning. De har monie liep met lichte tegenzin achter de sterk gedecimeerde drumband aan. „Harmonie- mensen vinden het sowieso niet leuk om buiten te lopen, ze horen eerder thuis op een podium," aldus Marijke van der Haak. „Ze liepen alleen maar mee voor de subsidie, ét voor de vereniging natuur lijk" ttf - Toen bleekidat de aanwas van nieuwe leden voorgoed stokte besloot het bestuur een streep te zetten onder de bijna 70 jaar oudec geschiedenis van de ^drumband. -•De U secretaris; tem, en die moest natuurlijk gewoon betaald wórden. Maar 'dattoonde dè moeite niét, Voor ;Tzo'nkleingezeischap" De overgebleven trommelaars van. W zijn niet 'afgevloeid naar-het harmonie-orkest Ze blijven evenwel actief voor de vereniging. Ze verlenen hand en spandiensten achter de bar- of helpen bij een rommel markt met het opzetten van de kramen - Vlaardingen - Voor twee automo bilisten eindigde koninginnedag in Vlaardingen met een fikse be keuring. Wegens drankgebruik kreeg een 2B-jarige Schiedammer een proces-verbaal op de Hoflaan. Hij was daar gisteravond met zijn auto in de slip geraakt. Een 51-jarige inwoner van Naald wijk werd gisteravond na een wil de achtervolging over de West- landseweg en rijksweg 20 aange houden. Hij had in Vlaardingen een rood licht genegeerd. Op de rijksweg reed hij met een snel heid van 150 kilometer per uur. De bestuurder had volgens de po litie te veel gedronken. Inbraken in woningen Schiedam - Drie woningen in Schiedam waren de afgelopen da gen het doelwit van inbrekers. Aan de Buys Ballotsingel werd een voordeur 'open geflipperd', waarna dieven er vandoor gingen met een zegelring, een paspoort, wat contanten, een bankpasje en een hoeveelheid tabak. Met de zelfde methode kwamen inbre kers binnen in een huis aan de Maasdamsestraat. Hier bestond de buit uit geluidsapparatuur. Aan het Faassenplein forceerden inbrekers de balkondeur. Zij sta len sieraden en geld. Vlaardingen - De proef met het beschikbaar stellen van de bewo nersparkeerplaatsen voor winkel bezoekers bij de nieuwbouw van De Loper is met onmiddellyke in gang afgeblazen Spoedoverleg tussen wethouder Van Ardenne, eigenaar Spoor wegpensioenfonds en winkeliers vereniging De Nieuwe Loper, naar aanleiding van klachten van de bewoners, heeft tot die beslis sing geleid. Binnen veertien da gen zal ook aan de Aristide Brian- dnng een slagboom zijn geplaatst om net als aan de Jean Monne- tring de eigen parkeerplaatsen voor de bewoners te garanderen. De nauwelijks een week geleden gestarte proef ontlokte veel ver zet bij de bewoners, die nog m fe bruari vijftig gulden handgeld aan de gemeente hadden moeten betalen voor een sleutel van de slagboom. De Jong Beheer, dat namens het Spoorwegpensioen fonds de woningen verhuurt, heeft gewezen op de dreiging van een kort geding als de bewoners met direct hun gegarandeerde ei gen parkeerplaats zouden terug krijgen. Hiervoor zijn gemeente bestuur en Spouwvegpen sioen- fonds overstag gegaan. Voorzitter Ane Wapenaar van de winkeliersvereniging: „Na het bekend worden van de proef zijn er talloze telefoontjes bij gemeen te, pensioenfonds en ons binnen gekomen van boze bewoners. Jammer genoeg moest dus van de openstelling van de parkeerplaat sen worden afgezien Wapenaar en zijn collega's berusten in deze beslissing „We hebben te maken met allerlei bestratingswerk- zaamheden en afsluiting van de Churchillsmgel de komende maanden. Dat is voor de bereik baarheid niet goed, maar kenne lijk kan het niet anders. Voorlo pig proberen wijzelf er het beste van te maken met bijvoorbeeld zaterdag een geramummarkt." De laatste loodjes we gen het zwaarst. Een vader moe digt zijn zoons aan tij dens de Ha venloop In Vlaardingen Waterweg - Weer of geen weer, in Maassluis, Vlaardingen en Schie dam werd gisteren volop konin ginnedag gevierd. De poging van de weergoden het oranjefeest in het water te doen vallen was ver- geefs^de geplande evenementen gingecug^woonrdoor en trokken' nog een redelijk aantal bezoekers ook. Alleen werd er meer gebruik ge maakt van de paraplu dan van het 'zonovergoten terras', dat sommi ge optimistische organisatoren in het vooruitzicht hadden gesteld. Het gebruikelijke slenteren langs kramen en attracties werd op slechts geringe schaal beoefend. Veel feestvierders hielden er van wege de kou en de regen stevig de pas in. Echt uitbundig was het vrijwel nergens, Het was een ko ninginnedag voor volhouders, In Vlaardingen kwam al voor het middaguur de bezoekersstroom naar het centrum op gang. Op de Hoogstraat was het zo nu en dan dringen geblazen, evenals rond het parcours van de Havenloop. De handelaartjes, die de vrij markt onder de luifels van het Liesveld bemanden, hadden aan belangstelling geen gebrek. Ook de her en der in de binnenstad op tredende hands trokken gezien de omstandigheden een behoor lijk publiek. De Maassluise bevolking liet zich al evenmin van de wys brengen. Gehuld in regenjassen trok men in flinke aantallen naar het feest- terein van korfbalclub Maassluis in het Wipperspark Op de brade rie stonden veel tweedehands meubeltjes weliswaar te verrege nen, maar het gebrek aan kopers werd ruimschoots vergoed door de massale interesse voor oude T- Fordjes en andere zeldzame vehi kels op de automobielenshow. ,,'t Loopt als een trein," stelde de or ganisatie verbaasd maar opgeto gen vast. Elders in Maassluis, in de wijk ten noorden van de Koningshoek en in de Vertowijk, vermaakten jong en oud zich met spelletjes en het rad van avontuur. In de Verto wijk hingen opvallend veel vlag gen en menige voordeur was ver sierd met een trosje ballonnen. Schiedam In Schiedam speelden de festivi teiten zich traditiegetrouw in de Drukte kenmerkte de konlnglnne- markt In Kethel. Maar het oranje- zonnetje was ver weg Paraplu's bepaalden het Foto's Fotobureau Roel Dijkstra periferie af. De meeste feestvier ders lieten het centrum voor wat het was en zochten hun heil in het zuiden of in het noorden van de stad. Zowel in de Gorzen als in de dorpskern van Kethel trokken de oranjefeesten veel bezoekers. In de Gorzen waren veel buurtbe woners te vinden op de braderie in de Groenelaan. De sfeer wilde er gistermiddag echter maar niet in komen op de markt, die werd gedomineerd door de midden standers in de wijk. De beoefe naars van het oude ambacht trok ken wel bekijks en ook het springkussen was in trek, maar de regen was toch een spelbreker. Een dweilorkest liep door de straat, maar net als de organist van de Cortino's slaagden zij er amper in de handen op elkaar te krijgen. Getuige de drukte in de cafés in de omgeving hadden de meeste bezoekers de markt blijk baar na korte tijd gelaten voor wat hij was. Ook in Kethel werden de jeugdi ge handelaars geteisterd door de klimatologische omstandighe den. Met de spulletjes van zolder waren de kinderen bij tientallen aanwezig op de vrijmarkt op de Schiedamseweg, maar een top dag beleefden zij zeker niet. Toch trok het feest in Kethel heel veel volk. Ondanks de gestaag neerstromende regen hadden honderden Kethelaars zich 's och tends om negen uur al verzameld voor de aubade bij de Dorpskerk. De kerk profiteerde mee van de belangstelling: een tentoonstel ling van foto's, kranteknipsels en schilderijen van het oude Kethel en Spaland trok massale belang stelling. „Ik schat dat we vandaag zeker tweeduizend bezoekers over de vloer hebben gehad," ver telde een opgetogen organisator J. Griep. De expositie, nog tot za terdag te zien, is een onderdeel van het jubileum ter ere van het feit dat de gemeente Kethel 400 jaar geleden de eerste dominee verwelkomde. Zondag tot en met donderdag H 3 HflB HOT STONE of GOURMET 8| j «li iff, WÊ 6 soorten vlees, stokbrood, boter, Viitt fSffit a]V kruidenboter, 3 sauzen, saladebul- M liii 8 tw iet bestaande uit tomaten, uien, n IK}»} ij champignons, paprika, komkom- is JTrtner en verschillende vers gemaak- öotmigen hritj-enlmm te salades Bij feservenng voor het Pink ster-weekend een fles voor treffelijke hulswijn kado. Tel. 010-4732422, Lange Haven 15, Schiedam. Maasland - De inrichting van het regionale bedrijventerrein ^Col- denhove in Maasland stagneert. Verschillende ondernemingen hebben hun bouwplannen bijge steld. Ze zien af van een vestiging op Coldenhove, dat pal naast de afslag Maassluis-West van rijks weg 20 is gesitueerd. Op het eerste gezicht ziet de ont wikkeling van het industrieter rein er tamelijk rooskleurig uit. Zes bedrijven zijn al aan het bou wen; vorige week werd de eerste paal geslagen voor Kesterverwar- ming bv en binnenkort ontplooi en nog vier tot zes ondernemers bouwactiviteiten. Binnen het achttien hectare grote terrein, gelegen in de driehoek tussen rijksweg A 20, Maasdijk en de Coldenhovelaan-West, is geen meter meer vrij. Alles is verkocht of bedrijven hebben een optie op een stuk grond. Achter de schermen spelen ech ter problemen. De malaise in de tuinbouw en bij toeleveringsbe drijven heeft een lelijke streep door sommige plannen gehaald. Tuinders zouden erg voorzichtig zijn met het uitgeven van geld, waardoor ook de toeleveringsbe drijven wat voorzichtiger zijn met investeren. A Louwerse, directeur van de Westlandse tuinbouwtoeleveran- cier Maasmond; „Er is een grote terughoudendheid bij de tuin ders om te investeren. De tuin bouw springt nu niet verder dan de polsstok lang is. Dat merken bedrijven in de investeringssec tor, bij voorbeeld kassenbou- wers." Louwerse noemt de Golf oorlog als een van de oorzaken. De tuinders zouden eerst willen afwachten welke effecten die oor log heeft op de gasprijs. Volgens Louwerse is die aarzeling slechts van tijdelijke aard, over de toe komst is hij optimistisch. „Als de prijzen op de veilingen de komen de tijd goed zijn, verwacht ik in het najaar een investeringsgolf." Door de bedenkingen van enkele bedrijven moet de inrichting van het bedrijventerrein echter wor den herzien. Dat is een ingewik keld karwei. Er kan met meer worden gebouwd volgens de wijze waarop de bedrijven staan ingete kend. Of er moet een ander be drijf worden gevonden dat pre cies zo'n stuk grond nodig heeft. Veelal komt het erop neer dat de grond, gereserveerd voor de nu twijfelende of afhakende bedrij ven, in kleinere kavels wordt op gedeeld. In de praktijk blijkt dat met zo zeer de grote bedrijven maar vooral de middelgrote be drijven nog belangstelling heb ben voor Coldenhove, In augustus vorig jaar kwam er voor het eerst een kink in de ka bel. De Naaldwijkse kassenbou- wer Boskon meldde dat de voor waarden die het Samenwerkings orgaan Westland (SOW) aan vesti ging op Coldenhove stelt, tegen vielen. Het SOW wil bij voorbeeld zeggenschap over de bestem ming van de grond die vrijkomt door het verkassen van de bedrij ven. Boskon voelde daar niet voor; het bedrijf heeft inmiddels inderdaad afgezien van vestiging in Maasland. Ook de coöperatie Maasmond bouwt hoogstwaarschijnlijk geen nieuwe vestiging op het regionaal bedrijventerrein Coldenhove in Maasland. Maasmond kiest er voor om de activiteiten zoveel mogelijk te concentreren m De Lier. Het bedrijf wacht nog op toestem ming van Gedeputeerde Staten om de hoofdvestiging in De Lier te mogen uitbreiden Verbakel/Bomkas uit Honselers- dijk heeft de plannen voor Col denhove eveneens herzien. De kassenbouwer gaat een kleinere vestiging realiseren dan eerder werd aangekondigd. - In de Gorzen gaat de pfc een buurtonderzoek instellm naar de oorzaak van de brand ir de Beijerlandsestraat De auton' teiten hebben aanwijzingen ds! de brand, waarbij een woonhut volledig in de as werd gelegd r aangestoken. De eerste melding vari de brand op de bovenverdieping bereikte de brandweer gisterochtend te gen half zes Met twee blusauto'i bestreed de brandweer urenlacr het vuur De bewoners waren i| wezig. De benedenburen, die we thuis waren, waren hun mum, reeds ontvlucht toen de braai weer arriveerde, Op dat mornet sloegen de vlammen al uit den» nmg. De brandweer is tot negen uur be zig geweest met het blussen var de brand Aanvankelijk werd ge meld dat daarbij een brandweer man gewond was geraakt Ztit verwondingen blijken mee te val len. De GGD stelde vast dal dt man was bevangen door de enor me hitte in het brandende para Een collega-brandweennai; kampte met dezelfde verschijnse len. In de loop van gisterochtend heeft de politie het technisch derzoek afgesloten Na de speur tocht in de uitgebrande womn< bestaat volgens een politieraitf voerder het serieuze vermoeder, dat de brand is aangestoken. Dt politie hoopt de komende dap eventuele getuigen te horen, Vlaardingen - De Organisatie var Vlaardingse Ondernemers (OVO heeft de gemeente gewaar schuwd dat invoering van een ta nef voor het aanleveren van kier chemisch afval een averechts ef fect kan hebben. Als - kleine bedrijven moeter. gaan betalen voor het aanbieder van dit vuil, zullen ze misschiet de verleiding niet kunnen weer staan zich er op een andere ma nier van te ontdoen, schrijft OVO in een brief aan burgemees ter en wethouders. De suggests is duidelijk: bedrijven geven che rrusch afval dan gewoon met vuilnisman mee, of dumpen he ergens, met alle gevolgen var dien voor het milieu. De OVO uit haar waarschuwt naar aanleiding van het onlang verschenen Milieu Beleidspte Vlaardingen. Daarin komt ea passage voor waarin een oncfe zoek naar de taneven voor het of- halen van bedrijfsafval worti aangekondigd. Aan de regeliri voor grote bedrijven, die wel voo de afvoer van chemisch afa moeten betalen, wil de OVOaie tomen. Kleine ondernemerszw den echter zonder directe koste of belasting hun rommel bij reinigingsdienst moeten kunn« aanbieden, meent de organisatie Vlaardingen - Twee asielzoeker hebben maandagavond zodami ruzie met elkaar gekregen <B een van hen zich onder dokten behandeling moest laten steller. De vluchtelingen, afkomstig cl Ethiopië en 39 en 27 jaar oud 20 deelden samen een flat aan <t Nieuwe Kerkstraat. De vechtpartij is voor de Vlaai dingse sociale dienst aanleidt om voor één van beiden nieuw. behuizing te zoeken. uw wattrtporiadrea voor. Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige vlsboten (Rana), opblaasboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mercury B.B. motoren Div. ski's en onderdelen. Trailers en div. accessoires.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1