Waterweg 13' Raad aarzelt bij bezuinigingen Minder ambtenaren in Maassluis Mini-rommelmarkt moet weg Deur raadszaal met harde klap dicht MUSIS SACRUM Van Vollenhoven bepleit nieuwe rij-opieiding Schietpartij voor café Derde Hoekenaar in Rotterdamse raad Oud-voorzitter KvK overleden Koningin bezoekt Schoonhoven College vangt gevolgen Tussenbalans slechts gedeeltelijk op Overvaller gestraft met dienstverlening Piet Bot van In de goede staat: 'Dan word ik maar eigenwijs' Controleurs slaags met reizigers Polygoon gaat in Schiedam filmen Schiedamse PvdA zoekt kiezers op m 'A Pasfoto's met kwaliteits garantie A A* Rotterdams Dagblad Woensdag 8 mei IS91 Dordrecht - Mr. Pieter van Vollenhoven gaat als voorzitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid bij minister Maij-Weggen (verkeer en waterstaat) pleiten voor een nieuwe nj-opleiding. Dat vertelde hij gisteren tijdens de opening van een nieuw ANWB-verkeersoefencentrum in Dordrecht. Daar bleek Van Vollenhoven voorstander te zijn van het 'Franse systeem'. In Frankrijk kunnen 16-jarigen al rijles krijgen. Zij moeten dan onder meer twee jaar lang onder toe- acht van een vaste begeleider rijlessen volgen, en een afstand van minimaal drieduizend kilometer in de lesauto afleggen. Volgens Van Vollenhoven slaagt op deze manier 85 procent van de leerlingen al de eerste keer, maar daalt vooral het aantal verkeers- lachtoffers onder jongeren meteen factor7. In een toespraak gaf Van Vollenhoven een opsom ming van de in zyn ogen gebrekkige aandacht voor de verkeersveiligheid. „Er is veel treurig nieuws op dit terrein," zo stelde hij. „Maar toch is er de laatste tyd beweging in het veld. Ik merk toch dat deze mi nister bereid is om haar schouders te zetten onder de verkeersveiligheid." Van Vollenhoven wees in dit verband onder meer op de plannen voor de invoe ring van een rijbewijs voor bromfietsers en de moge lijke komst van een voorlopig rijbewijs. Rijdend in een open wagen, haalde hij na zijn toe spraak de L7-jarige Europees kampioene short-track schaatsen Joelle Koetsveld van Ankeren op. Na een ritje over het terrein kreeg zij van Van VoHenhoven een cursus autorijden overhandigd. De schaatskam pioene (tweede bij de laatste wereldkampioenschap pen) viel deze eer te beurt omdat zij, dankzij haar goede prestaties, van een sponsor een auto mag ge bruiken. Maar door haar leeftijd heeft het meisje nog geen rijbewijs. Dat mag zij nu in Dordrecht halen. Europees kampioene shorttrack- schaatsen JoeTle Koetsveld van Ankeren maakte een ritje met Pieter van VoHenhoven. Foto Ad Molendijk Roüörtam - Bij een schietpartij voor een café in de Abcoudestraat in de Rotterdamse wijk Bloemhof is gistermiddag een 28-jarige man gewpnd geraakt in de buikstreek.' De dader meldde zich gisteravond vrijwillig bij de politie. Hij is ingesloten. Het gaat om een 30-jarige Rotterdammer. Hij wachtte het slachtoffer buiten op. Rond vijf uur 's middags kwam deze naar buiten. Er volgde een korte woordenwisseling waarna de 3(J-jarige dader opeens een vuistvuurwapen tevoorschijn haalde. Een kogel trof het slachtoffer in de buik. Hij is over gebracht naar het ziekenhuis. „Zijn toestand is rede lijk," zegt politiewoordvoerder Ton Hougee. Waarover de ruzie ging is nog onduidelijk. Koek van Holland - Hoek van Holland krijgt een der de vertegenwoordiger in de Rotterdamse gemeente raad. Nadat Jaap van de Scheur (PvdA) en Rob Bec- que (CDA) vorig jaar bij de gemeenteraadsverkiezin genrechtstreeks werden gekozen, gaat nu Aard Lan- genberg namens D66 de raad in. H(j vervult een vacature die is ontstaan door het ver trek van het Rotterdamse gemeenteraadslid Jan Brink. Deze stapte onlangs op na een meningsver schil met zijn fractie. Brink fungeerde als 'anti- kraakwacbt' door tijdelijk een villa aan de 's-Graven- weg in Rotterdam te bewonen en dat bleek politiek niet te verteren. In eerste instantie zou Wim de Groot Brinks opvol ger zijn. Maar De Groot is beleidsmedewerker op het Hoekse deelgemeentehuis en mag als ambtenaar geen zitting hebben in de gemeenteraad. Hoewel hij wel ambities had voor een raadszetel is hij er binnen de gestelde termijn -van dertig dagen niet in ge slaagd om een vervangende fhnctie te vinden, waar mee hij {naast het raadslidmaatschap) voldoende in komsten veilig had kunnen stellen. Aard Langen- berg wordt waarschijnlijk op 6 juni geïnstalleerd. Rotterdam - Op 73-jarige leeftijd is in zijn woon plaats Wassenaar mr.J.R.H. van Schaik overleden. Hjj was van 1975 tot 1978 voorzitter van de Kamer van Koophandel in Rotterdam. De heer Van Schaik was Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Schoonhoven - Onder grote belangstelling heeft ko- Jtingin Beatrix gisteren een bezoek gebracht aan Schoonhoven. Het bezoek aan de zilverstad stond in het teken van de officiële opening van de vier verzorg- en verpleeg tehuizen in de Krimpenerwaard Oost. Koningin Beatrix werd welkom geheten door gede puteerde drsj. Günther van de provincie Zuid-Hol land en burgemeester drs.D.W. Wassenberg-Welp van de gemeente Schoonhoven. Daarbij was oud burgemeester A.P.Schouwenaar aanwezig. Hij is voorzitter van de stichting verpleeg- en verzorgings tehuizen Krimpenerwaard. In cultureel centrum het Bastion werd het project voor de verzorging en verpleging van ouderen nader toegelicht. Tijdens deze bijeenkomst overhandigde de koningin vertegenwoordigers van de vier satel liet-gebouwen 'de Bovenbeighe' en 'de Borchleen' te Schoonhoven, 'de Liezeborgh' te Haastrecht en 'de Westerweeren' te Bergambacht een naamschild van het tehuis. Vlaardingen - De Vlaardingse ge meenteraad gaat met zonder meer akkoord met alle door wet houder Ranshuijsen (Financiën) gepresenteerde bezuinigingen van het college van B en W. In meer en minder scherpe bewoor dingen is gisteravond tegen een aantal plannen stelling genomen. PvdA-fractieleider Kandel was te gen sluiting van de bibliotheken (Westwijk, Van Hogendorplaan), noemde het bezuinigingsplan voor de sportsector 'onrijp' maar sloot afstoten van het Holybad niet uit Hij constateerde bij de protesterende burgers nadrukke lijk de bereidheid voor meerdere voorzieningen hogere tarieven te accepteren. Kandel constateerde dat de tekor ten bij de parkeergarages 'onac ceptabel' werden gevonden, vond dat zelf 'eigenlijk' ook, maar ver zette zich er met tegen. Hij somde wel een aantal mogelijkheden op om tot een betere bezettings graad van de garages te komen. De PvdA'er diende verder een motie in waarin gevraagd wordt snel een aantal plekken in de stad vol te bouwen. Dat leidt tot meer inwoners en dus hogere uitkerin gen van het rijk. Hij wees erop dat m Vlaardingen de taneven de laatste jaren amper zijn gestegen. Daardoor is de ge meente zo'n twee miljoen gulden jaarlijks aan inkomsten misgelo pen. Dat moet nu 'stapsgewijs' worden ingehaald, vindt de frac tieleider. Fyntjes WD-fractieleider Zonne consta teerde fijntjes dat Kandel in alle talen zweeg over het voorstel van zijn partijgenoot Ranshuijsen om gemeentelijke grond, woningen en winkels te gaan verkopen. - Als je daar vroeger bij college-onder handelingen over begon, konje je boeltje pakken en wegwezen. Nu wordt het op een presenteer blaadje aangeboden." De presentatie van de bezuinigin gen noemde Zonne 'slecht bege leid'. „Dat is plompverloren gede poneerd," aldus de WD'er, Hy had weer wel waardering voor de 'durf bij het duidelijk maken 'dat dingen minder moeten'. Met de overige partijen vond hij het afstoten van het onderhoud van sportvelden naar verenigin gen niet acceptabel als dit leidt tot contributieverhogingen van 100 tot 150 gulden. Volgens hem kan er met onder meer een effi ciënter werkend ambtenarenap paraat, een snellere ontwikkeling van bouwterreinen en het kri tisch bekijken van een aantal ta rieven ook geld vrij komen om fi nanciële gaten te dichten. Het CDA vroeg bij monde van mevrouw Schumacher-Schnitger vooral om veel zaken nog eens te onderzoeken. Zich echt uitspre ken tegen bezuinigingen deed ze niet. Ze vroeg om 'zorgvuldig overleg' met de sportsector, noemde de voorgestelde verho ging van de onroerend goedbelas- ting (vijf procent) 'voorlopig het maximum' en vroeg of het 'moge lijk was te onderzoeken' of de Prinses Julianabrug toch kon worden opgeknapt. Voor een aan tal zaken diende ze een motie in. Op zoek Dat deed ook D66-fractieleider Van Rijn. Hij stelde voor dat de raad zelf naar andere bezuini- gingsmogelijkheden op zoek gaat. Als voorzet stelde hy onder meer voor een extra verhoging van de onroerend goedbelasting met één procent, afstoten of pri vatiseren van het gemeentelijk woningbezit, terughoudendheid bij het aannemen van personeel en het onderbrengen van de twee omstreden bibliotheken in wijk centra. SP-voorman Poppe stelde in een motie voor het college strafregels te laten schrijven. Verder meende hij dat het met Vlaardingen vol strekt de verkeerde kant opgaat „De samenleving zal onaanvaard baar verschralen," stelde hij. En: „De geestelijke en lichamelijke gezondheid zal achteruit gaan." Verder poneerde hij de stelling dat Vlaardingen „steeds verder teruggaat naar vooroorlogse vei- houdmgen" Volgens Van Kalken (Groen Links) hem moeten de parkeerga rages worden afgeschaft, de par keertarieven kostendekkend worden en moet voor gebruikers de onroerend goedbelasting min der verhoogd worden dan voor ei genaars van woningen. SGP/RPF/GPVer De Jonge vroeg of het collegeprogramma niet op nieuw geschreven moet worden. Sluiting van het Vissenjmuseum sloot hij uit, hij wilde laten onder zoeken of de Stadsgehoorzaal ge- orivatiseerd kan worden en vroeg iitstel bij de verhoging van de OGB omdat komend jaar de waar de van de panden opnieuw wordt getaxeerd hetgeen waarschijnlijk x>k tot verhogingen zal leiden. Het college reageert vanavond op de kritiek en de fedane voorstel len. Vlaardingen - De deur van de raadszaal was met een keiharde klap dichtgesmeten. Nijdig was inspreker D.van Haren weggegaan. Hem was het niet vergund gisteravond zijn toespraak tot de Vlaardingse gemeenteraad af te maken, ook al duurde die nog maar een minuut of twee. Loco-burgemeester Ranshuijsen had de spreker het woord ontno men, net toen Van Haren aan Ranshuijsen gevraagd had 'zijn werk over te doen'. Vijf minuten spreektijd is vijf minuten spreektijd, re deneerde de wethouder, die bij afwezigheid van de zieke burgemees ter Van Lier, de raadsvergadering voorzat Van Haren had zich grondig voorbereid. Zijn bezwaren tegen de be zuinigingen in Vlaardingen waren behoorlijk onderbouwd. Maar ze allemaal over het voetlicht brengen, mocht hij niet, ook ai omdat er zes mensen waren die gisteren gebruik wilden maken van het spreekhalfuur, allemaal in verband met de bezuinigingen. Mevrouw Schellenberg overhandigde Ranshuijsen 3450 handteke ningen tegen sluiting van het Holybad. Ze nodigde de raad uit eens mee te komen zwemmen met de reumapatiënten. Van Wilsem van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) wees erop dat wethouder Van Ardenne-van der Hoeven (Sport) kort geleden nog had gezegd dak-: sport- en recreatie-activi teiten werden ontwikkeld om de mensen te kunnen laten bewegen. „Dat is nu in één maand weggestreept." Ook namens de VRSR sprak De Jong. Hij had het over een 'draconi sche maatregel' en de 'onverbiddelijke ondergang van de veldsport- verenigingen.' De voorzitter van de scheidsrechtersvereniging meldde dat de voetbalverenigingen nog nooit zo geschrokken waren als nu. Maassluis - By de gemeente Maassluis verdwijnen de komen de jaren twintig arbeidsplaatsen. De afslanking van de ambtelijke organisatie komt voort uit de roep om bezuinigingen uit de gemeen teraad en uit de Tussenbalans voortvloeiende kortingen. Vol gens wethouder Anton Wustrcw vallen er bij de gemeente geen ge dwongen ontslagen. Met de voorstellen hopen burge meester en wethouders tegemoet te komen aan de eis, die de raad verleden jaar stelde tijdens de be grotingsbehandeling. Tussen de raad en PvdA-wethouder Wu- strow bestond toen onenigheid over de wijze waarop de gemeen telijke uitgaven moeten worden gefinancierd. De kwestie ontaardde zelfs in een korte begrotingscrisis, toen Wu- strow het voor nieuwe initiatie ven bedoelde geld wilde aanwen den om de tekorten op zijn begro ting te dekken. Pas onder de voorwaarde dat de gemeente als nog in de eigen organisatie zou snijden ging de raad met zijn voorstellen akkoord. „Aan deze eis zijn we volledig te gemoet gekomen," meldde een tevreden Wustrow gistermiddag. Volgens de wethouder, die nog niet kan of wil aangeven op welke afdelingen de klappen gaan val len, loopt de besparing in 1995 op jaarbasis op tot negen ton. De maatregelen blijven niet be perkt tot het personeel. Om het hoofd te bieden aan de uit de Tus senbalans voortkomende kortin gen stelt het college een aantal bezuinigingen voor. De grootste klap valt in het stads vernieuwingsfonds, dat twee ton moet inleveren. Ook de gemeen telijke representatie (65.000 gul den), de volwasseneducatie (25.000 gulden) en de Onderwijs Begeleidingsdienst (25.000 gul den) moeten een steentje bijdra gen. „In tegenstelling tot Schiedam doen we niet alsof er niks aan de hand is," verklaart Wustrow het anticiperen op de aanstaande rijkskortingen. „Maar we gaan ook niet zoals Vlaardingen alles doorrekenen en daarmee de ge hele stad mobiliseren. In oktober volgt er daarom nog een aanvul lende bezuinigingsronde." De bezuinigingsmogelijkheden zouden volgens het college kun nen liggen in het afstoten van theater De Schuurkerk, de VW en het vrouwenhuis, In navolging van Vlaardingen gaat de Maas- sluise raad voor Sport en Recrea tie bovendien bekijken welk fi nancieel voordeel het privatise ren van de sportaccommodaties biedt. Volgens het college is het niet noodzakelijk om de gemeentelij ke belastingen extra te verhogen. -In Maassluis houdt men vast aan de trendmatige verhoging van 2,5 procent per jaar. Wel moeten Maassluizers in de toekomst meer gaan betalen voor begrafe nisrechten, precariorechten en gemeentelijke leges. Een gemid deld huishouden is in de toe komst zestig gulden per jaar duurder uit. Rotterdam - De 19-jarige Maas sluizen die op 28 januari van dit jaar na drankgebruik en een knallende ruzie met zyn adoptie ouders onderweg naar zijn biolo gische moeder een taxichauffer beroofde van diens portefeuille*' hoeft niet langer in detentie te blijven. De uitspraak van de Rotterdamse rechtbank pakte gisteren veel milder uit dan de eis van officier van justitie mr. Roukema. Die vond twee weken geleden dat de Maassluizer twee jaar de gevan genis in moest, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De redasseringsambtenaar en de advocaat van de verdachte, me- .Touw mr. MM. Jager, zagen meer heil in een alternatieve straf de vorm van vervangende ar beid, en die straf kreeg de jonge overvaller dan ook. Hij werd ver oordeeld tot 150 uur maatschap pelijke dienstverlening. De Maassluizer was destijds tot zijn daad gekomen omdat hij het al jaren niet kon verkroppen dat zijn echte moeder hem op jeugdi ge leeftijd had verstoten. Op de dramatische avond had hij in overspannen toestand het huis van zijn adoptie-ouders verlaten om op zoek te gaan naar zijn ech te moeder. Omdat hij geen geld op zak had om de taxirit te beta len beroofde hij de chauffeur ter wijl hij hem onder voortdurende dreigementen een vuurwapen te gen de slaap hield. Vlaardingen - De sinds 1985 aan de Van Riebeeckstraat gevestig de mini-rommelmarkt Jn de goe de staat heeft zijn langste tijd ge had. De winkel in tweedehands spullen moet wijken voor de ver nieuwingen in de Vlaardingse binnenstad. Huurder Piet Bot (47) heeft van de gemeente te horen gekregen dat hij zijn zaak op 1 juni moet sluiten. De winkel staat de oprit van een toekomstige par keergarage in de weg. Bot is niet van plan zich zonder slag of stoot bij de opgelegde slui ting neer te leggen. Hij huurt het pand al bijna 25 jaar van de ge meente en vindt dat hij in die kwart eeuw bepaalde rechten heeft opgebouwd. Piet Bot: „Ik vind het nuttig wat ik hier doe. En aan de andere kant: ik moet toch ook mijn geld verdieren? Ik ben opgevoed met het idee dat alles wat de overheid doet goed is. Maar nu word ik voorlopig maar even eigenwijs: ik blijf zitten. Ik wil niet eigenwijs zyn, maar ik moet wel." Ook in de tijd dat het huurcon tract werd opgesteld liep het ge meentebestuur al rond met ver nieuwingsplannen voor het cen trum. In het begin hield Bot er nog rekening mee dat hij op korte termijn zou moeten verkassen. Die angst verdween geleidelijk aan, omdat er weinig van de ge meentelijke vernieuwingsdrang terecht kwam. Nu het er na 22 jaar alsnog van gaat komen, vindt Bot dat hij niet zonder meer op straat gezet kan worden. SPECIALE AANBIEDING Zondag tot en met donder dag een uitgebreide HOT STONE oï GOURMET 6 soorten viees, stok brood. boter, kruidenbo ter, 3 sauzen, saladebuffet bestaande uit: tomaten, uien, champignons, pa prika, komkommer en ver schillende vers gemaakte salades 23,50 Vooraf reserveren gewenst. Tel. 010-4732422, Lange Haven 115, Schiedam 1 AW/fcW fhrtifccnfram Behangwinkel Voordat hy zijn - drukbeklante - nering in gebruikte spulletjes begon, dreef Piet Bot een behang winkel op hetzelfde adres. Uitein delijk zag hij toch meer heil in de verkoop tweedehands goederen. Hergebruik propageren be schouwt hij als zijn persoonlijke bijdrage aan een groter milieube wustzijn. Juist daarom vinden sommige vaste klanten het een teken aan de wand dat In de goede staat het veld moet ruimen voor een vernieuwd consumptiepara dijs. Een van die klanten, mevrouw C. Bakker, heeft een verontruste brief aan de gemeenteraad ge schreven. Zij vindt dat de ge meente Vlaardingen het milieu een slechte dienst bewijst als Piet Bot zijn winkel voorgoed moet sluiten. „Als Piet weg is, gaat er zoveel kilo meer naar de Afvalver werking Rijnmond." Dat vindt Bot zelf ook. „Wat ik verkoop is niet de vuilnisbak ingegaan voor verbranding." De middenstander zegt zijn ne ring alleen te kunnen runnen om dat hij slechts 325 gulden huur betaalt. „Dat heb ik dus aan de overheid te danken. Maar aan de andere kant is die overheid ook De mini-rommelmarkt In de goede staat wordt gesloopt. Huurder Plet Bot heeft nog geen ander pand voor zijn win kel. „Ik blijf zitten. Ik wil niet eigenwijs doen, maar ik moet wel." Foto Fotobureau Roel Dijkstra. bikkelhard: tijdens een gesprek werd er gezegd: hier is het con tract en op basis daarvan gaan we praten. Nou, dan valt er niet veel te praten. Kort daarna kreeg ik een briefje dat ik hier over drie weken opgesodemieterd moet zijn." De gemeente Vlaardingen voert met Bot overleg over een nieuw adres waar Inde goede staat kan worden voortgezet. Een oplossing is nog niet gevonden. „Maar we vinden het niet meer dan vanzelf sprekend dat we vervangende huisvesting aanbieden, of de be trokkene op een andere wijze schadeloos stellen," zegt een woordvoerder van de gemeente. Ondertussen kan Piet Bot zich troosten met de gedachte dat hij niet de enige gedupeeerde is. Voor de vernieuwingsoperatie moeten nog circa 35 andere pan den in zijn buurt worden ge sloopt. Maar het is wel een schrale troost Schiedam - Op de Koemarkt ont stond gisteravond rond kwart over vijf een vechtpartij tussen drie vrouwelijke controleurs van de RET, twee mannen uit Hoog vliet en verschillende voorbijgan gers. Aanleiding was een incident in tramlijn 4, waar de twee mannen ruzie hadden gemaakt tijdens een kaartjescontrole- Bij het uit stappen had een van hen in de richting van de vrouwelijke tram bestuurder gespuwd. In plaats van de bestuurster, kreeg een controleur de volle laag. Toen de twee mannen, beiden 22 jaar oud, zich opstelden bij de hal te voor de bus naar Hoogvliet, werden ze vastgepakt door drie vrouwelijke controleurs. Voorbij gangers kozen partij voor de vrouwen in de vechtpartij die daarop volgde. De knokpartij ein digde op het politiebureau. Twee controleuses waren licht gewond geraakt, de twee reclacitrante rei zigers bleven ongedeerd Schiedam - Het is nog onzeker of de documentaire zal worden inge sproken door de legendarische Philip Bloemendal, maar vast staat dat filmmaatschappij Poly goon in het komende weekeinde filmopnames gaat maken in het oude centrum van Schiedam. De filmmaatschappij, die decen nia lang de filmjournaals in alle Nederlandse bioscopen verzorg de, filmt zondag in Schiedam in opdracht van oliemaatschappij Esso. De multinationale onderne ming wil de veelbewogen ge schiedenis van de oliemaatschap pij op beeld hebben. Een deel van de opnamen speelt in de jaren twintig. Na lang zoe ken hebben de filmmakers geoor deeld dat de omgeving van de Ko renbeurs een geschikte lokatie is om de historische opnames te schieten. Ter plekke vormen de auto's de enige verstorende fac tor. Het gemeentebestuur, dat haar medewerking heeft gegeven aan het initiatief, heeft verordend dat het grootste deel van de Lange en de Korte Haven tijdens de filmop names wordt afgesloten voor het verkeer. Op delen van de Lange Haven, de Korte Haven en de Nieuwe Sluisstraat geldt op deze dag bovendien een parkeerver bod. Deze maatregelen gelden op zon dag tussen 8.00 en 18.00 uur. Van de genoemde straten mag tijdens de filmopnamen alleen in nood gevallen gebruik worden ge maakt. Ook voor het eventuele vervoer van gehandicapten wor den de opnames eventueel even stilgelegd. Het is voor het eerst sinds vijftien jaar dat de Lange Haven wordt ontruimd voor filmopnames. Des tijds koos de befaamde Duitse re gisseur Wemer Herzog de Lange Haven uit als een van de lokaties voor zijn film Nosferatu. Sommi ge bewoners van het centrum griezelen nog bij de gedachte aan die opnamen omdat Herzog toen een groot aantal ratten op de ha ven losliet Sinds enkele jaren vormt de Lan ge Haven wel regelmatige het de cor voor televisieopnamen. De AVRO filmde in het oude cen trum voor Ontdek Je Plekje en de NCRV bracht enkele jaren gele den onder meer de Havenkerk in beeld. Ook voor de opnames van. het TROS-programma Tobbedan- sen liet de gemeente het blik van de historische haven verwijderen. Sommige bewoners 'vragen "zich af waarom de haven alleen auto vrij wordt gemaakt als buiten staanders erom vragen. Zowel de PvdA als Groen Links stelden in hun verkiezingsprogramma dat het verkeer moet worden ge weerd op in ieder geval een ge deelte van de Lange Haven. De college-partijen herinneren zich deze belofte klaarblijkelijk alleen als filmers de stad weer eens mooi in beeld willen brengen. tb Schiedam - Hans Bakker, voor zitter van de PvdA-fractie in de gemeenteraad, heeft de wethou ders laten weten dat de raadsle den van zijn partij wat minder vaak bij raadscommissies aanwe zig zuilen zijn. De PvdA heeft in zowat elke commissie drie raads leden. Eén daarvan zal regelma tig absent zijn. Bakker denkt dat het raadswerk met twee vertegen woordigers ook goed gedaan kan worden. De nieuwe koers van de PvdA vloeit voort uit een belofte die tij dens de verkiezingen is gedaan. Toen zeiden de sociaal-democra ten dat zij een extra inspanning zouden leveren om het contact te versterken tussen bevolking en bestuur. Bakkers bekendmaking leidde deze week tot hilariteit in de com missie stadsontwikeling, waar be halve de PvdA fractievoorzitter nog twee sociaal-democraten (Mahir Engin en Herman Post hoorn) aanschoven voor de dis cussie. „Drie is toch te veel?" riep Coby de la Rie. „Wie van jullie gaat er een pilsje pakken?" f V) Hoogstraat 104-106. Schiedam Tel 010-4266720

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1