Waterweg 15 Bedreigde bibliotheken blijven open Allemaal jarige meesters en juffen Muzikale Molendagen met oude vaartuigen Knappe bol bij Spiewtigshoek I Raad toch akkoord met afstoten Holybad, overleg op komst met sportclubs 'Wethouder Ranshuijsen ishufterig' Eerste projecten van start bij Schiedams buurtbeheer i Rolschaatser met walkman gewond Bonkelaar bezet Boor personeel Blijdorp inudjevol op Hemelvaartsdag Nachtbus naar iSpijkenlsse - Fietstocht Ijsselmonde Korpschef in Hellevoetsluis Sportnet komt voor Eurosport Meisjes bedreigd Auto's weg Bier gestolen voor moederdag Vergeefse duik in Nieuwe Haven Egyptenaar land uit NAUT1K WATERSPORT Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 mei 1991 - Een zestienjarige rolschaatser met een walkman op zijn hoofd is gisteravond aangereden in de Wiekstraat in de Rotterdamse wijk Het Oude Noorden, Hij raakte gewond aan zijn nek en rug en is opgenomen in het Djjkzigtziekenhuis, De toedracht vp hét ongeluk is nog niet duidelijk, Ren automobilist die op zoek was naar een parkeer plaats hoorde opeens een klap. Hij keek In zijn ach teruitkijkspiegel en zag toen de jongen op het weg dek liggen. Politieagenten bemerkten de koptelefoon op zijn hoofd, die volgens hen nog keihard aanstond. De rol schaatser is vermoedelijk tussen twee geparkeerde auto's doorgeschoten en zo tegen de passerende .wa gen geklapt Hetis het tweede ongetuk dit jaar waarbij een slacht offer een walkman droeg. In Capelle aan den Ussel werd anderhalve maand geleden een motorfietser met walkman aangereden. De; politie kan in de algemene politieverordening yan de gemeente Rotterdam een bepaling opnemen waarin staat dat de drager van een koptelefoon het tfolumë niet te hard mag afstellen. De controle hier op is voor de politie echter onmogelijk.- „Een totaal verbod is waarschijnlijk niet mogelijk." legt politiewoordvoerder Ton Hougee. „Dan zou je oèk autoradio's moeten verbieden. Het gaat er om datje daxons en andere verkeersgeluiden nog kan horen." Stadrecht - Het overgrote deel van het personeel van het cultureel centrum De Bonkelaar in Slie- drecht is vannacht om 1 uur begonnen aan een be zetting van het theater. De actie wordtgesteurid door de Horecabond FNV, Mogelijk zal in de loop van de dag Ook de Abva/Kabo zich solidair niet de bezetters veridaren. - - Het personeel eist in de eerste plaats het ontslag van theaterdirecteur G. van der Made, Zijn optreden «ordt als de belangrijkste oorzaak gezien van het feit dat dnekwartvan de- medewerkers el geruime lijdziekthuis zit.Het actievoerendepersonee; vet; s^jtVan der Made gebrek aar. managementskwali teiten, terwijl hij ook als 'onbetrouwbaar wordt be schouwd. Voorts eisen de bezetters dat het stichtingsbestuur op .korte termijn uitvoering geeft aan het beleid dat 'Dit bedrijf la neet van het cultureel cen trum De Bon- kefaar in Sóe- msmmmm. faomvcm- ït jnufr.m-bestnuris ovr-recngckcrncn. Dc Horeca- brad FNV overweegt binnenkort namens de zieke personeelsleden een kort geding aan te spannen te- «sn de'bestuuravborzitter, de Sliedréchtie.wéthou- Ser AJ. den Besten. De laatste wordt onder meer on- whoórlijk pestuur verweten. Vorige week had de Horecabond FNV met harde acties gedreigd als het algemeen bestuur niet op korte termijn met één be vredigende oplossing zou komaii Dé voorstellen var. keta^emeenbestuur. waarvan de Horecabond dins- j dagavond op de hoogte ts gebradit zijn door dezie- kepersoneelsledén onaanvaardbaar genoemd. .®;<CTclusteis iÈt Kétbestuiir.niet.bereidis om tót' «at góede oplossing te komen van het arbeidscon flict,- aldus vakbondsbestuurder Marchien Vis in ew eerste reactie, Dë actievoerende personeelsie- ">ben onder meer de barvan De Bonkelaar be- bezoekers van hét Sliedrechtse theater zul- op gratis koffie worden getractéerd. .Rotterdam - Diergaara' Blijdorp heeft gisteren ^5.000 bezoekers binnen de hekken gehad. Met dit gicces op Hemelvaartsdag heeft Bijdorp de drukte Sjdens de Paasdagen, toen de üsbeertjes voor het .eerst buiten kwamen, overtroffen. Toen kwamen 0,!hensen kijken in drie dagen tyd. Rotterdam - Spukenissekrijgt eenn'aphtbusverbin- ®gmethëtZüii^lëim:Metingang.van de vannacht njdt de bus vanaf Zuidplein naar het centrum van gèt gaat,.Orit lijn 10, die vroegertussen Zddplein en .wegvliet reed. De RET-bus rijdt vanaf Hoogvliet Mar Spbkériisse de volgende route: Endenhout- Aveling-Groéne Kruisweg-Schenkelweg-Ruwaard Puttenweglmetrostation Spijkenisse-Centrum, ficeversa. Ësiapkaart van 2,50 gulden is het enige geldige itsbewijs: sg "5, fctteidam -- Deelnemers aan de landelijke fietsdag fómnén morgen in de buurt van Rotterdam genieten jraa het landschap van IJsselmonue. De provinde Zuid-Holland heeft daar een route uitgezet van 35 ki- lomeler. ®e landelijke fietstocht wordt georganiseerd door de ANWB, de TROS en de VWs. aanaf negen uur 's ochtends kunnen deelnemers darten bij het ANWB-kantoor aan de Binnenban in poogviiet; de kantine van Spartaan '28 aan de Olde- ftarde in Rotterdam-Zuid en het Bezoekerscentrum .mbrandswaard bij de jachthaven in Rhoon. Vlaardingen - De twee met sluiting bedreigde bibliotheken (Westwijk en Van Hogendo-rplaan) blijven open, maar in 'afge slankte' vorm. Met die toezegging van wethouder K. van der Windt is de Vlaardingse gemeenteraad akkoord gegaan. Dat betekent mogelijke hogere tarieven, minder uren open of on derbrenging in een wijkcentrum. Het Holybad zal worden afgesto ten. De raad heeft dat voornemen van het college niet geblokkeerd. Wel is geëist dat het nieuwe bad op het Hoogstad-terrein alle func ties van het Holybad moet over nemen als er geen koper voor kan worden gevonden. Volgens wethouder A.MAvan Ardenne-van der Hoeven zijn er enkele gegadigden voor het bad, maar is daar nog geen contact mee. „En een eventuele sluiting is pas aan de orde als het nieuwe zwembad klaar is. Dat is waar schijnlijk halverwege 1993." Van Ardenne beloofde de raad ook nader overleg met de sport clubs in Vlaardingen over de overdracht van velden aan de ver enigingen. Van de zijde van de ge meenteraad was aangegeven dat die overdracht onacceptabel is ais dat leidt tot contributieverhogin gen van 100 tot 150 gulden. De wethouder gaf wel aan dat de bijdragen aan de sport omlaag moeten. Omgerekend legt de ge meente nu voor elke sporter 211 gulden op tafel en het college vindt dat teveel. Angels De gemeenteraad heeft met deze regelingen de scherpste angels gehaald uit de bezuinigingsplan nen van het college van B en W, bezuinigingen die nodig zijn on der meer als gevolg van de maat regelen die het kabinet Lubbers- /Kok heeft getroffen in de Tus senbalans en de tekorten op de plaatselijke parkeergarages. Ook wethouder J. Ranshuijsen, de presentator van de bezuinigin gen, zei dat 'de suggesties uit be volking en raad als leidraad ge bruikt moeten worden bij de ver dere plannen.' Hij wees sugge sties als zou hij met zijn voorstel len te hard van stapel zijn gelo pen van de hand. Dat geluid was met name geuit door de Schie- damse wethouder A. Wiegman. Ranshuijsen: „Ik ben het vol strekt oneens met dat verwijt. Ik heb dan ook helemaal geen zin in struisvogelpolitiek." De definitieve voorstellen om te bezuinigen komen in het najaar aan de orde. Ranshuijsen gaf al vast aan dat de zaken er dan weer een stuk slechter voor kunnen staan, vanwege nieuwe bezuini gingen van het rijk. Hij bestreed verder dat het college nu het be leidsprogramma moet bijstellen. Dat moet uitgangspunt blijven, vindt de wethouder. Hij wees suggestie om de onroe rend goedbelasting (ogb) anders te berekenen van de hand. Rans huijsen: „We stellen voor een ver hoging van 3,2 procent vanwege de prijsontwikkeling en vijf pro cent daar extra bovenop. Daar mee zitten we wel aan het maxi mum. Bovendien komt er nog een behoorlijke stijging van de afval stoffenheffing aan." Wethouder A. Kool wees erop dat ondanks de aangekondigde be zuinigingen de zwaksten in de Vlaardingse samenleving zijn ge spaard. Er komt extra geld voor een banenpool en nieuwbouw op de Billitonlokatie. Over het feit dat mensen straks grotere afstan den moeten afleggen voor hun voorzieningen zei hij: „Het gaat me te ver te stellen dat men niet een paar honderd meter verder zou kunnen lopen. We moeten de mensen niet in de put praten." Kool beloofde snel te komen met een voorstel voor een sociaal fonds en een uitbreiding van de werking van de Rotterdampas. Ook zei hij te zullen bekijken of de Gemeentelijke Kredietbank bij de Gemeentelijke Sociale Dienst kan worden onderge bracht. Wethouder T.W. van der Steen woeg zich hardop af of Vlaardin gen straks al zijn voorzieningen nog kan handhaven als blijkt dat het beoogde inwonertal van 75,000 niet wordt gehaald. „We bebouwen de Broekpolder niet, een goed voorstel, maar dat heeft wel consequenties," aldus Van der Steen. Hij somde op dat er genoeg plan nen voor woningbouw in ontwik keling zijn in Vlaardingen. Ver der vertelde hij dat dit najaar een begin wordt gemaakt met de op knapbeurtvoor de Lepelaarsingel en dat verkoop van woningen uit gesloten is, althans aan particu lieren. „Verkopen aan corporaties lijkt me eerder voor de hand lig gen," aldus de wethouder. Wethouder Van Ardenne zei nog dat bekeken wordt hoe de op brengsten van de parkeergarages meer in overeenstemming met de kosten kunnen worden gebracht. „Een miljoen gulden per jaar erop toeleggen is te veel. De garages kunnen voller als het gebied an ders wordt ingericht. Zo moeten er niet 150, maar 200 plaatsen in het centrum komen voor kort par keren." Vlaardingen - Groen Links- raadslid Arnold van Kalken heeft een vervelende raadsver gadering achter de rug. Hij heeft ach woensdagavond be hoorlijk boos gemaakt op zo wel SP-fracüevoorzitter Remi Poppe ais wethouder John Ranshuijsen, Van Kalken kwant allereerst in aanvaring met Poppe. Het Groen links-raadslid:. „Ik hoor Poppe regelmatig afge ven op mensen die van de soci ale academie komen. Dat vind ik zeer, denigrerend en dat moet maar eens gezegd wor den. Het is niet gepast dié mensen als een stellede jokers te betitelen. Ja, meneer Poppe, daar ben ik boos over," Later ontstond de botsing met Ranshuijsen, die gesugge reerd had dat een partijgenoot van het Groen Links-raadslid had voorgesteld om tien pro cent van hét aantal ambtena ren weg te bezuinigen. Van Kalken: vond dat de wet houder de zaken hdemaal ver draaide. „Zo is dat helemaal niet gezegd. De vind dit een hufterige manier vanreageren- van de wethouder." Ranshuij sen hield vol dat hét percenia- ge van tien genoemd was. Hellevoetsluis - Ruud Meijer (42) is benoemd tot koipschef van de gemeentepolitie Hellevoetsluis. Meijer is op dit moment hoofd uitvoerende dienst van de ge meentepolitie in Vlaardingen. De Vlaardingse basisschool De Doorloper vierde woensdag een bizar feestje. In de bankjes lagen geen tekenschriften, maar bln- gokaartjes, In plaats van melk werd er limonade geschonken en twee verklede onderwijzers kwamen halverwege de ochtend de kinderen eens flink de les lezen, \ferklaring? „De meesters en juffen zijn op 8 mei allemaal jarig." Zoveel stieren bfj elkaar? Dat is wel héél toevallig. Maar de zeven juffen en meesters van De Doorloper hebben bijna allemaal een ander sterrenbeeld. Alleen doen ze elk jaar alsof ze allemaal op één en dezelfde dag geboren zijn. „Dat Is gewoon handig," verklaart directeur Wim Meijer. „Als we het allemaal apart vieren kom je in de situatie terecht dat de ene collega aan het pandverbeuren Is en er dus kinderen door de gangen scharrelen terwijl een andere collega net bezig Is met rekenles. Dat schiet niet zo op." Als vanouds werd de jaarlijkse meester- en juffendag woensdag een groot succes. De kinderen mochten spelletjes doen en een rondje bingo spelen, twee juffen voerden een toneelstukje op en na afloop van het feest kwamen de ouders gezellig een kopje koffie drinken. „Jammer dat onze meesters en Juffen maar één keer per jaar Jarig zijn," vonden de leerlingen. Foto Fötobureau Roel Dijkstra. Schiedam - De manifestatie 'Schiedam vaartwel' beperkt zich niet alleen tot de Open Havendag en het Havenpopfestival in het komende weekeinde. Als toetje vinden op 25 mei ook nog eens het Havenmuziek- en het Molen festival plaats. Schie en Lange Haven krijgen dan, door de aanwezigheid van 35 authentieke historische schepen, een nostalgisch karakter, de Schiedamse molens zijn in volle glorie van binnen en buiten te be wonderen en de muzikale omlij sting die daarbij hoort is zeker niet vergeten. Muziek vormt het verbindende snoer tussen de ver schillende attracties. Leerlingen van de Streekmuzïek- school Nieuwe Waterweg Noord treden die dag voor het eerst op in de buitenlucht. Ongeveer dertig muziekgroepjes spelen in de mid daguren op een aantal plaatsen rond de haven melodieën die va rieren van Bach tot Bowie. Heren der in de Schiedamse binnenstad worden optredens verzorgd door big bands, drumbands en andere muziekgezelschappen. In de Ko renbeurs zijn tussen half twaalf en twee uur diverse koren te be luisteren, op de Vismarkt en bij de Havenkerk worden oude zee mansliederen ten gehore ge bracht. De Vlaardingerstraat verandert zaterdag 25 mei in één groot ter ras. Uitbaters van de Mallemolen, de Papagaai en Royal zetten een bierwagen en muziek voor de deur. Eerst speelt de Schiedamse Polleke's Blues Band, later neemt de Vlaardingse zanger Wally Preyl het over waarna Wim Koop- mans de muzikale dag aan de Vlaardingerstraat tot een climax moet brengen. Het hoogtepunt van het haven muziekfestival moet het optreden van de Schiedamse harmonie-or kesten worden. Zij vormen geza menlijk het Schiedamse Mam moetorkest van 150 muzikanten. Het optreden wordt gegeven om 21.00 uur op verschillende pon tons in de binnenhaven ter hoog te Oranjebrug. In de vernieuwde molen De Palmboom wordt een tweetal con certen gegeven door de Schie damse tenor Albert de Bruin en bariton Marco Kalkman, Brande rij de Tweelingh en distilleerderij de Kuyper zijn ook opengesteld voor publiek. Ook in de avond uren blijft de jeneverstad bruisen van activiteiten want vele cafés in de binnenstad hebben muziek voor de deur. Enschede/Schiedam - Het Insti tuut voor Leerplanontwikkeling (SLO) heeft woensdag in Ensche de aan zeven scholieren uit het voortgezet onderwijs, onder wie een leerling van de Scholenge meenschap Spieringshoek, het certificaat Nederlandse Informa tica Olympiade uitgereikt. Drie van hen gaan door naar de Inter nationale Informatica Olympiade die van 19 tot en met 25 mei in Athene wordt gehouden. De drie uitverkorenen zijn Kees- Jan van der Kolk uit Den Haag, Jan-Alexander Heimei uit Utrecht en Fieke Dekkers uit Nij megen, allen zestien jaar oud. De andere vier certificaten gingen naar Fleur Kelpin uit Maastricht, Kim Schrijvers uit Hilversum, George Schut uit Groningen en Micha Savelsberg uit Schiedam. Ze zijn allen zeventien jaar. Schiedam - In Schiedam gaan binnenkort de eerste projecten van start in het kader van het wijk- en buurtbeheer, onderdeel van de sociale vernieuwing. Vol gens de gemeente komt men daarmee van de voorbereidende in de uitvoerende fase. Vlaardingen - In navolging van Schiedam gaat ook Vlaardingen het reeds verdwenen Eurosport vervangen door Sportnet. Plan nen daarvoor zijn in de maak, zo heeft wethouder J. Ranshuijsen de gemeenteraad laten weten. De gemeenteraad is verder ak koord gegaan met nieuwe kabel- nieuws-uitzendingen, nu ver zorgd door door Rotterdams Dag- blad-TV. Die komen op kanaal 4- VHF. Na Rotterdam, Schiedam, Maas sluis en Capelle aan den IJssel worden zo ook de kijkers in Vlaar dingen (31.000 aansluitingen) 24 uur per dag, zeven dagen in de week, voorzien van plaatselijk nieuws, afgewisseld met reclame boodschappen. Organisaties die mededelingen kwijt willen op Rotterdams Dag- blad-TV kunnen hun boodschap pen niet alleen sturen naar de Wa terweg-redactie (Brede Haven straat 6, Vlaardingen). maar ook naar RD-TV, Postbus 30196, 3001 DD Rotterdam. De officiële start is komende week. Dan wordt begonnen met het 'Beheerexperiment Goeman Borgesiu slaan en omgeving' en het project 'Beheer Fabriplein'. Later volgt het project 'Bestrij ding zwerfvuil in Oost'. Vooral het project bij de Goeman Borgesiu slaan is omvangrijk. Hier worden binnenterreinen en openbare gebieden tussen tussen een complex van 216 woningen heringericht, De woning zijn kort geleden opgeknapt, maar aan de woonomgeving is nog niets ge daan, Met de aanpak wil men bereiken dat de omwonenden een grote be trokkenheid krijgen met de toe stand waarin de woonomgeving verkeert. Dat leidt tot een beter imago van de buurt en vrucht baarder samenwerking tussen beheerders, bewoners en ge meente. Als de binnenterreinen een beter aanzien hebben gekregen zullen de bewoners voor het beheer zor gen. Voor de begeleiding is er een buurtcoördinator. Bij het Fabriplein is afgesproken hoe het plein zal worden heringe richt. De bewoners worden hier ook bij het beheer betrokken. Naast deze twee projecten, wordt nog gedacht aan zo'n tien andere projecten, uiteenlopend van de sloop van hellingbanen in de Bo- tenbuurt tot de adoptie van bloembakken. Ook uitvoering van het Beheerplan Nieuwland moet gezien worden in het kader van het wijk- en buurtbeheer. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteravond vijf min derjarigen aangehouden die op de Prinses Julianabrug twee meisjes van 20 jaar bedreigden. De jongens waren gewapend met een stuk hout met spijkers erin en een luchtdrukpistool Tijdens het incident viel een schot. Een van de meisjes werd getroffen, maar bleef ongedeerd. De daders werden pas later op de avond aangehouden, aan de hand van een signalement Ze bleken allen 18 jaar en afkomstig uit Vlaardingen. Op het politiebu reau werd proces-verbaal opge maakt. Daarna werden de jon gens aan hun ouders toever trouwd. Vlaardingen - Autodieven zijn de afgelopen dagen actief geweest in Vlaardingen. Op de Goudsesingel werd in de nacht van woensdag op donderdag een bruine Opel Kadett (DS-85-DK) gestolen. De eigenaresse had wel wat gehoord, maar niet gedacht dat het haar auto betrof. In de Begoniastraat is diezelfde nacht nog een blauwe Opel Ka dett (KB-56-NG) ontvreemd. Eer der was even verderop in de straat geprobeerd een andere Opel Kadett te stelen. Na het deurslot te hebben geforceerd werd het zelfde geprobeerd met het siuurslot. Daarbij brak het stuur af. Schiedam - Een 22-jarige Schie dammer had woensdag wel een heel merkwaardige verklaring voor de winkeldiefstal die hij had gepleegd. De man was aangehou den met weggenomen aftershave en blikjes bier in rijn bezit. Zijn verklaring luidde dat hij in ver band met moederdag had gesto len omdat hij geen geld had. De after-shave was weliswaar voor zijn vader en het bier voor hemzelf, maar zo zou, volgens de verklaring, toch leuk moederdag kunnen worden gevierd. Schiedam'- Een jongen, die ver dacht werd van een poging tot in braak, heeft in de nacht van. woensdag op donderdag tever geefs een duik gemaaid in hetwa- ter van de Nieuwe Haven om aan de.politie te ontkomen. Hij was even vergeten dat de politie over redelijk moderne communicatie apparatuur beschikt want aan de overkant van het water stonden andere agenten de jongen op te wachten. De jongeman was met twee vrien den op pad gegaan. Die vrienden gaven zich zonder verzet over toen ze politie ze aanhield op de Grote Markt De jongeman vluchtte het hele centrum door. Het vermoeden dat er een poging tot inbraak was geweest, werd op het bureau bevestigd. Daar be kenden de jongens. }y Vlaardingen - De vreemdelingen politie van Vlaardingen heeft een 30-jarige Egyptenaar naar Schip- hol gebracht en aan de Koninklij ke Marechausse overgedragen om het land te worden uitgezet. De man had geen geldige ver- blijfspapieien. Ingezonden mededellnQ uw walaraporiadra* voor: Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana), rubberboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mercury BB. motoren Div. ski's en onderdelen, Trailers en div. accessoires, s

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1