Waterweg 13 Container vervangt vuilnisauto Oost viert start van renovatie Toch woontorens op nieuwe Liesveld KUSSEN DAGEN MM Verkeerde 'overvallers' Twaalf mille geroofd na bedreiging baby Schooljeugdöriderzöekt de waterkwaliteit in provincie Poolse vrouw slachtoffer schietpartij shoarmazaak Studentenvereneniging onderscheiden 'Versobering is overval' Hardrijder auto kwijt Holy begin van plan voor invoering in heel Vlaardingen 'Autobllk moet weg' Met gestolen auto door pui Leidingen doorgespoeld 'Sien' boos op college SPECIALE AANBIEDING ÏBiS Chateau Kado Inbreker(s) razendsnel Zwaar letsel na aanrijding Weer boetes tegen huisvuil Koelbloedige automobiliste II 11 bij de Sponde éK Rotterdams Dagblad I Woensdag 15 mei 1931 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Tlf. 010-4350557/fax 4349754 Koek van Holland - Een negen tienjarige Rotterdammer heeft vannacht een gestolen auto dwars door de pui van een auto bedrijf in Hoek van Holand naar buitan gereden. Be jongeman, die later onderin- voed van alcohol in Rotterdam werd aangehouden, was de showroom binnengekomen door een ruitje bij de toegangs deur te forceren. Vervolgens wist hij één van de uitgestalde auto's te starten en reed daarna dwars door de glazen pui van de showroom naai- buiten. De auto liep daarbij aanzienlijke schade op. Botterdam - De twee mannen, die de Rotterdamse politie gis terochtend vlak na een bank overval in Hoogvliet heeft gear- resteerd, waren niet de daders. Dat is uit onderzoek gebleken. Rond kwart over negen kwa men twee mannen het filiaal van de Verenigde Spaarbank aan de Lengweg binnen. Onder bedreiging gaf het personeel en kele duizenden, guldens af en vluchtten de Overvallers in een Ford Sierra. De gealarmeerde politie signaleerde even later eenzelfde auto met twee man nen erin, 2n de veronderstelling met de overvallers var. doen te hebben werd de auto aan de kant gezet. Maai' het tweetal, bleek niets met de overval te maken te hebben. Rotterdam - Een 34-jarige vrouw. uit: Rotterdam is onder iDedreiging van een mes beroofd van twaalfduizend gulden. Een man belde bij haar aan en zei dat hij van de gemeente was. Ze deed de voordeur open en liep snel terug om haar baby te ver zorgen. Toen zij de baby oppak te en zich omdraaide, stond de indringer al in de kamer en had hy een nylonkous over zijn hcofd en droeg handschoenen. Hjj legde vervolgens een mes op de baby en zei in gebroken En gels: „Je hebt een mooie baby.-i Als je niet snel zegt waar je je geld bewaart, maak ik het kind af." De vrouw gaf hem toen een envelop, met 12.000 gulden, het.' pensioengeld van haar overle- den man. Nadat hij ook nog een doosje met gouden sieraden had gepakt, verdween de overvaller. De vrouw had het geld vorige week van de bank gehaald. Zij was toen in gezelschap van haar huidige man.' De politie denkt dat de overvaller dit heeft ge zien, het paar is gevolgd en zijn kans schoon zag toen de echtge noot naar zijn werk was. Sint Jozef in Moordrecht ver richten maandag de opening van het project dat voorziet in het .weergeven van de leefora- standighédenin en rand het wa ter. De rapporten van deleerlin-,; gen worden, centraal. Verzameld' en verwerkï in ïbi prcWrièiaa!' verslag, dat :dit;hï\{aar',k]^! moetzyn. "-"tv Leerlingen van 380 scholen in: Zuid-Holland gaan meedoen aan het onder- zoek "Water.op Rapport'. Sloten, vaarten en plassen in de omge- ijyiiig raii desebcolworden ön- nazocht. Jn de jrariode van 27 nia'tot eri met' Tgühi gSan alle groépétiöp onderzoek uit. Twee leerlingen van de basisschool Rotterdam - De politie is giste-, i'. ren achter de identiteit geko- men van dé,vrouw: die zondag- ■- nacht om het leven kwam bij een schietpartij in de shoarma zaak Gatalanya aan de'Ogiets- singel in Lombarden. Het gaat om een 30-jarige Poolse. De poli- tie heeft nog geen idee wat zij in Rotterdam deed. Gisteravond hebbenreeher-' cheuis voor het eerst het andere slachtoffer, een 27-jarige Rotter dammer, in het ziekenhuis bei 'ZOCht. i;v' y-ft 'Van een'echt verhoor kon vol gens een pohtiewoordvoerder nog niet worden gesproken om dat de man nog herstellende is van de operaties. - - Rotterdam De Rotterdamse Studenten- en JongerenverenL ging voorInternationale Be- trekkingen, SIB Rotterdam, wordt morgen officieel be noemd tot Verenigde Naties Vredes Koerier;; De onderschei- i: ding wordtoverhandigd, door t .een afgezant van de secretaris generaal van de Verenigde Na- ties, dr. S. Cherif, tijdens eeri I speciale bijeenkomst in het Vre- despaieis in Den Haag. De bijbe- horende penningen worden uit- i gereikt door. E; Valencia van het - Internationaal Gerechtshor in aanwezigheid van dé minister van buiténlandse zaken mr. He van den Broek. De eretitel United Nations Pea ce Messenger, wordt verstrekt, aan organisaties en stedén die. 1 op bijzondere wijze hebben bij-, gedragen aan de wereldvrede. Rotterdam heeft de toekenning verworven door de vele activi- teiien die inhoudelijk hebben bijgedragen aan de discussie over de vrede.- Doorslaggevend was het. vijfdaagse seminar "To wards.Global Intergration' in mei vorig jaar. Studenten uit 21 landen konden zich toen verdij pen in het bevorderen van inter- nationale integratie op diverse. Rotterdam .- De Rotterdamse deelgemeente Charlois voelt L- zich overvallen door de opgeleg- A.deversoberihgsoperatie door de Dienst Recreatie. Charlois is vooral boos over de wijze waar- op het besluit naai' buiten is ge-" ï.komén en'niet in de laatste .4 plaats over het niet mogen ge ven van een advies. Door de ver sobering worden drie sportvere nigingen de dupe. De'voetbal- vereniging De Groen Witten, de1 voetbalvereniging ZW en de .'hockeyverenigmg Tempo '34 moeten sportvelden afstaan. Charlois wenst zich bij de gang van zaken niet neer te leggen. 'SpIJkenlsse - Een 21-jarige au- tomebilist uit. Spykenisse die zaterdagavond met vee! te hoge snelheid door zijn woonplaats scheurde, is zijn auto kwijt. De officier van justitie heeft giste ren besloten de vierwieler in be- i- siagte nemen. ij De Spiikenisser had zaterdaga- i. vond pech: hij passeerde op de T Rozenlaan met grole vaart een :jj' onopvallende politiewagen. De politieman zétte de achtervol ging in en zag de geijkte snel heidsmeter in zijn voertuig op een gegeven moment zelfs 130 aangeven, op een plek waar niet harder dan 50 kilometer per uur mag worden gereden. Inmiddels te hulp geroepen sur veillance-auto's slaagden erin. de wagen van de hardrijder klem te njden op de Wïllems- hoevelaan. Vlaardingen - Het gescheiden op halen van huisvuil begint, wat Vlaardingen betreft, in oktober in de wijk Holy. Het college van BenW buigt zich binnenkort over een ambtelijke notitie waar in dit wordt voorgesteld. Als het voorstel wordt overgeno men verdwijnt het automatisch ophalen van grof vuil. Dat ge beurt omdat het gescheiden op halen van huiswil geen extra kosten voor de gemeente mag op leveren. Wie dan nog grof vuil voor de ophaaldienst heeft, moet een telefonisch verzoek doen aan de Reinigings- en Ontsmettings- dienst (ROM) om dat te komen ophalen. Het plan voor het gescheiden op halen van huisvuil houdt in dat er op 350 plekken in Holy (biok)con- tainers komen voor groente-, fruit- en tuinafval en het overige afval. Een blokcontainer bestaat uit twee rolcontainers met beton nen boxen, eentje voor het groen te- en tuinafval en eentje voor'de rest. Met de komst van de blokcontai ner verdwijnt de wekelijkse vuii- wagen vrijwel geheel uit het straatbeeld, omdat alle vuilnis zakken naar de blokcontainer moeten worden gebracht. De maximale loopafstand tot de con tainer mag 75 meter bedragen. In de meeste gevallen zal die af stand dus korter zijn. Er komt alleen nog een vuilnis wagen om de containers te legen. Die komt, afhankelijk van het vuilnisaanbod, een a twee keer per week. „Dat zal de praktijk moeten uitwijzen," aldus ambte naar Herman Berkhout, die de ambtelijke notitie maakte. De nieuwe aanpak, die in heel Vlaardingen wordt ingevoerd als het een succes blijkt, moet ertoe leiden dat de op komst zijnde sterke stijging van de verbran- dingskosten bij de Afvalverwer king Rijnmond (AVR) in toom worden gehouden. De AVR wil de tarieven drastisch omhoog laten gaan. Voor Vlaardingen is berekend dat er jaarlijks 5400 ton groente- en tuinafval kan worden ingeza meld Omdat dit niet naar de AVR gaat, wordt op die kosten dan 200.000 gulden bespaard. De doel stelling is de hoeveelheid te ver branden afval met twintig pro cent te verminderen. De gemeente heeft eerder al 8,1 miljoen gulden gereserveerd om het gescheiden ophalen van huis vuil mogelijk te maken. Een Immens spandoek maakt duidelijk dat de stadsvernieuwing op de PKO-laan Is begonnen. Fotopersburo Roel Dijkstra. Schiedam - De werkzaamheden zijn reeds verleden maand begon nen, maar pas gisteren werd het officiële startsein gegeven voor de grote onderhoudsbeurt aan een complex woningen aan de Professor Kamerlingh Omnes- laan. D66-wethouder Adri Reijn- hout (Stadsvernieuwing) klom voor de gelegenheid in een hoog werker om het feestje luister bij te zetten. De opknapbeurt vormt een opval lend project omdat de eigenaar- /bewoners ondanks een forse in vestering van gemiddeld 70.000 gulden per woning niet of nauwe lijks met een lastenverzwaring worden geconfronteerd. De bewoners danken deze uit komst in de eerste plaats aan het gemeentebestuur. In het najaar van 1989 kreeg de PKO-laan de status van stimuleringsgebied aangemeten. Van de drie miljoen gulden kostende opknapbeurt neemt de gemeente 65 procent van de kosten voor haar reke ning. Het resterende deel van de opknapbeurt wordt door de bewo ners zelf opgehoest. Per persoon moeten zij hiervoor gemiddeld weliswaar 15.000 gulden bijlenen, maar de verwachting is toch dat z?j in de toekomst goedkoper uit zullen zijn. De winst zit 'm in de lagere stookkosten, die ontstaan door de isolatie van de woningen. Verder zijn de bewoners in de toe komst verlost van de als gevolg van de het achterstallig onder houd steeds verder gestegen ser vicekosten. De verwachting is dat de opknapbeurt in december kan worden afgerond. Schiedam - De Openbare Nuts bedrijven gaan in de laatste twee weken van mei en de eerste week van juni het waterieidingennet in Schiedam-Zuid en een deel van West doorspoelen. Een normale procedure, bena drukken de ONS. De leidingen zijn gewoon aan een spuibeurt toe, omdat zich in de loop der ja ren een laagje ijzerslib heeft afge zet. Op den duur kan daardoor I het water een bruine kleur krij- I gen. Dat willen de nutsbedrijven voorkomen. Voordat het karwei van start gaat worden folders rond gedeeld. Daarin adviseren de ONS de be volking zolang het spuien duurt het drinkwater voor gebruik eerst te controleren. Het kan handig zijn in die zelfde periode een voorraadje water aan te leggen, want mogelijk vermindert de druk in de leidingen of komt er tijdelijk bruin water uit de kraan. Met het werk wordt op 21 mei be gonnen in Schiedam-Zuid. West komt op 27 mei aan de beurt. Maassluis - Het Vrouwenont- moetings Centrum Sien is heel boos op het college van B en W in Maassluis, dat wil bezuinigen op het Vrouwenhuis en de Commis sie Emancipatie. 'Sien' schrijft 'met verbazing en teleurstelling van het voornemen tot bezuini gen kennis te hebben genomen.' De boosheid is vooral ontstaan omdat de gemeenteraad bij de re cente begrotingsbehandeling een dergelijke bezuiniging nog tegen hield. Vlaardingen - Aan de bouw van een (dubbele) parkeergarage langs het Liesveldviaduct zit de gemeente' Vlaardingen vast ,,Multivastgoed hecht hier zeer aan,1' zei wethouder Van der Steen gisteravond, tijdens "een bijeenkomst: op. het stadhuis. Hem is wel duidelijk geworden; dat de bouw van deze garage een keiharde'voorwaarde is voor de projectontwikkelaar om de modernisering van de Vlaar- dingse binnenstad ter hand te. nemen. Er is volgens de wethou der geen sprake van de bouw van 'een tweede miskleun', zo als inspreker Kees Stolk van het wijkoverleg de garagebouw noemde met verwijzing naar het verlies op. de Afrolgarage. Wie straks met zijn auto naar het centrum komt, zal automatisch de parkeergarage inrijden vol gens Van. der Steen. Ergens an ders kan hij niet meer terecht. De wethouder van Stadsontwik keling zei dat in de binnenkort tc verschijnen Parkccmcta van zijn collega Agnes van Ardenne- Van der Hoeven staat, dat-be zoekers van de binnenstad straksalleen nog hun aüto's kwijt kunnen in de parkeergara- 'L ges aan Afrol en Joubertstraat of. bij 200 'extra duur te maken' kort-parkeerplaatsen. De par- keergarage bij het stadhuis, aan - de Dijksteeg, is geschrapt. Voor binnenstadsbewoners komen specialexegelirigen. „De parkeergarages zijn ge- woonnodigom hetwoon- en. winkelklimaat in het centrum te verbeteren.' We willen geen au- toblik meer zien in de binnen stad," aldus Van der Steen. Een plaatsje in de parkeergarage zou goedkoper worden dan bij een parkeer-automaat of meter. Ingezonden mededeling Zondag tot en met donderdag een uitgebreide HOT STONE of GOURMET 5 soorten Wees, stokbrood, boter, kruidenboter, 3 sauzen, saladebuf fet bestaande uit: tomaten, uien, champignons, paprika, komkom- A mer en verschillende vers gemaak- öaWtigcn fhrfijccnfrurn te salades Bij reservering voor het Pink ster-weekend een flee voor treffelijke huiswijn kado. Tel. 010-4732422, Lange Haven 15, Schiedam. Door Ben van Haren Vlaardingen - In de gemeente raad tekent zich nu toch een meerderheid af voor de bouw van twee woontorens op het nieuwe Liesveld tussen Hoogstraat en Veerplein. Het laatste ontwerp van architect Jan Decker, driezij dige torens van zes woonlagen met afgeronde hoeken, krijgt in stemming van PvdA, D66 en de meerderheid van het CDA. Dat bleek gisteren toen de raads commissie voor Stadsontwikke ling wethoudèr Van der Steen tot spoed maande bij de uitwerking van de nieuwbouwplannen in het centrum. De vrees bestaat dat niet kan worden voldaan aan de met projectontwikkelaar Multi- vastgced overeengekomen af spraak om nog dit jaar de eerste paal de grond in te slaan. In dat geval zou een boete dreigen. WD-woordvoerder Henk Royers toonde zich laaiend in de extra vergadering van de commissie. „We zouden praten over de in- spraakresultaten op de gepresen teerde plannen en nu komt u plot seling met een nieuw ontwerp voor de woontorens," beet hij de wethouder toe. „Het is gerommel, zij het met de beste bedoelingen orn aan ge-uite bezwaren tege moet te komen, maar op deze wij- 1 ze dreigt u opnieuw achterop'te raken en we lopen al vijf maan den achter op het schema." Nog bozer werd hij toen hem later duidelijk werd, dat zijn collega's van de coalitiepartijen PvdA, CDA en D66 al een dag eerder het nieuwe ontwerp van Decker had den kunnen bekijken. „Het lijkt democratisch dat u het ontwerp Iaat aanpassen aan de hand van gemaakte opmerkingen, maar dat kan niet worden gezegd van de manier waarop u met de min derheid omgaat," verweet hij Van der Steen, die het helemaal niet met hem eens was. De wethouder stelde dat in de in spraak en vorige commissiever gaderingen aan de orde was ge weest de keuze tussen twee woon torens of twee 'expeditiepuisten' op het groen in te richten nieuwe winkeldak. PvdA-er Bert Kandel hielp hem: „Wij hebben als com missie zelf gevraagd om verbete ring van het plan omdat we de voorgestelde woontorens te mas saal vonden en als PvdA hebben we toen het idee van de taartpunt- vorm aangedragen. Daar heeft de architect goed op ingespeeld." Van der Steen benadrukte ook dat op de laatste inspraakavond, die voor bewoners was, al de ge dachte aan een driezijdig gebouw was geopperd en een eerste plat tegrond zelfs was getoond. Royers behield uiteindelijk zijn stem voor. „Om overleg te heb ben met mijn fractie," gaf hij als reden. Een motie van de WD deed twee jaar geleden de ge meenteraad besluiten de beslis sing over de bouw van de woonto rens uit te stellen. Ronduit tegen verklaarden zich gisteravond Joke Foussert van de SP, Cor de Jonge van de christelijke combi natie en Arnold van Kalken van Groen Links. De SP wil het Liesveld houden zo als het nu is en noemt het gehele bouwplan geld en ruimte verslin dend. Van Kalken wil sloop van het viaduct en nieuwe kleinscha lige bebouwing op die plek. De Jonge stelt, dat de SGP/RPF/GPV-fractie het uit zicht van de bestaande bewoners niet wil opofferen voor de enkele tienduizenden guldens, die de bouw van de twee woontorens de gemeente extra oplevert. Het door wethouder Van der Steen aangevoerde argument dat de keuze stedebouwkundige gron den 'heeft in plaats van financiële liet hem onberoerd. Behalve de vormgeving van de woontorens is aan de hand van de inspraak ook besloten om een rij van zes woningen minder in de twee woongebouwen aan de voet van het viaduct te bouwen om de afstand tussen de bestaande wo ningen en de nieuwbouw aan de Markgraaflaan te vergroten. Mul- tivastgoed heeft zich voorts ak koord verklaard met strenge be palingen voor gespreide goedere- naanvoer om hinder voor omwo nenden van wachtende vrachtau to's ia de vroege morgen bjj su permarkt en andere winkels te voorkomen. Verder is, zo bevestigde wethou der Van der Steen gisteravond, met de bewoners van de zes wo ningen op de eerste verdieping boven de winkels aan de zuidzij de van het Liesveld een regeling getroffen omdat zij in een onmo gelijke woonsituatie zouden ko men bij de uitvoering van het nieuwbouwplan. Van der Steen toonde zich laai end enthousiast over het uitein delijke ontwerp. „We hebben ge tracht zoveel mogelijk aan bezwa ren tegemoet te komen en het re sultaat is het mooiste plan, dat Vlaardingen ooit heeft kunnen realiseren. Het is nu een com pleetplan." De zes verdiepingen tellende woontorens op het dak van de nieuwe winkels van het Liesveld hebben een aangepaste vorm gekregen. Zij ontnemen de bewoners van de bestaande flats aan de zuidkant van het Liesveld minder uitzicht en verbergen de expeditiestations. Bovenaan de tekening de overkapping van het busstation. Tekening AGS r, Vlaardingen - In drie woningen aan de Burgemeester Pruissingel te Vlaardingen is gistermiddag in jj--' twintig minuten tijd ingebroken. j De snelle actie startte in alle ge- i vallen via het forceren van een deur. Er werden geld (600 gul- den), paspoorten en bank/giro- passen weggenomen. De Lier - Een 19-jarige vrouw uit Schiedam is gistermiddag rond half een aangereden door een 45- jarige automobilist uit Schiplui den. De vrouw reed op de fiets op de Tuindersweg in De Lier, en verleende geen voorrang aan de over de Veilingweg naderende auto. Een botsing was onvermij delijk. De vrouw is met zwaar, hoofdletsel overgebracht naar het Haagse ziekenhuis Leyenburg. Vlaardingen - Na eerder in twee ;.j andere Vlaardingse wijken actie .4% te hebben gevoerd, is de politie gisteravond in Holy actief ge- weest tegen het te vroeg buiten zetten van huisvuil. Er zijn daar jri. in totaal 22 processen-verbaal uit- gereikt. Personeel van de ge- meentereiniging ROM onder- ijjf steunde de actie. Schiedam - Een automobiliste die gisterochtend in de Benelux- tunnel merkte dat haar wagen be-: gon te stotteren en te roken raak-, te niet in paniek. De wouw wist de auto veilig door de tunnel te loodsen en hem kort na de uit-; gang op Schiedams grondgebied; in de berm te zetten. Daar begon, het voertuig pas goed te branden.' De bestuurster, een 23-jarige. vrouw uit Hellevoetsluis, werd bij: het bluswerk geholpen door per soneel van Rijkswaterstaat. Ingezonden mededoling 4 r-;„A" f maak een keuze uit meer dan 40 verschiüènde kusséns o,a. het nieuwe Swissflex kussen. zo lost de lucht uw nek- problemen op. Alleen met een goed Hoofdkussen slaapt men goed. Want de nek is een van de aevoeligsfe zones van hei menselijk lichaam. Om die reden heb ben we het SWISSFlÊX-hoofdkussen ontwikkeld. Zo funktioneert het SWISSFLEX- hoofdkussetv. met de handpomp de optimale druk instellen, en eventueel door middel van de luchtaflaatklep de druk korrigeren. Overigens hebt u de keuze tussen drie verschillende uitvoeringen. Donk zij het luchthoofdkussen blijft uw wervelkolom ongebogen en ook onbelast. Dit is met het millimeter- precies en individueel anatomisch ingesteld SWISSflEX-hoofdkussen mogelijk. Het Swissflex hoofdkussen vindt u bij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1