Waterweg 13 Parkeerplan Schiedam niet populair 'Een verdraaid aardige gedachte' ÉgjftS Ja f.' '0 n Smit-slepers keren terug 'Ik betaal toch al wegenbelasting?' Reijnhout opent eerste buurtpost in Nieuwland Parkeerpolitie op pad met een draagcomputer Illegaal zinkafval moet snel worden weggehaald Zes jaar celstraf voor doodslag en brandstichting li - - Twee inbraken op rij bij Hermes DVS i' Vlaardinger aan de haal met GSD- spullen X# 95 fa Illegaal café door politie op slot gedaan Vlaardingen heeft ook 'Scheve Hoekje' 3 INT, MEUBELTRANSPORT D. van Geyl Zn. B.V. 8 i Rotterdams Dagblad Donderdag 16 mei 1391 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Hf 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - De Rotterdamse parkeerpolitie gaat te genwoordig met een draagcomputer op pad. Het bonnenboekje heet nu handyman. Een elektronisch wondertje dat in omvang met groter is dan een schoen en slechts een pond weegt. In het geheugen zitten 416 verschillende overtredin gen, de 5303 Rotterdamse straatnamen en alle denk bare automerken opgeslagen. Datum en tijd zitten al Ln het apparaat, bij de eerste letters van de straat naam waar de foutparkeerder staat, verschijnt een lijst voor versnelde keuze. Bijvoorbeeld H-a-r: Hard draversstraat, Hardenbroekpad tot en met de Harse- veid. En zo gaat het verder. Het geheugen kan maxi maal 1008 parkeerbonnen bevatten. In het politiebureau wordt aan het einde van de dienst het geheugen geleegd in een personal-com puter, die automatisch de naam en het adres zoekt bij het kenteken van de auto waar de bon is 'opge plakt'. Dat is geen stoffig geel papiertje meer, maar een keurig geprinte briefkaart. De Rotterdamse parkeerpolitie heelt nu vijf van die apparaatjes gehuurd, die afkomstig zijn uit Duits land. Het gaat om een experiment dat een jaar duurt. Behalve tijdwinst, hoopt de politie ook de kans op fouten kleiner te maken. Woordvoerder Otto Beau- jon: „Voorheen liep de parkeerpolitie de hele dag met een bonnenboekje op zak en leverde dat aan het einde van dienst in, waarna een administratieve kracht het intikte in de computer. Het kwam regel matig voor dat een kenteken verkeerd weid gelezen. Die stap slaan we nu over, omdat het direfct wordt in gevoerd." Dat het nog een proef betreft heeft onder meer te maken met het feit dat een foutparkeerder die nu een bon onder zijn ruitewisser vindt, die niet meer direkt aan het bureau kan betalen. Het is nu wach ten op de acceptgirokaart van 35 gulden. Ook het parket van de officier van justitie wil afwachten hoe cat gaat lopen, voordat de proef definitief wordt. j Rotterdam Bet Duitse bedrijf, dat begin dit jaar il- legaal een'lading zwaar verontreinigd zinkconeen- taai bedoeld voor Polen, heeft aangevoerd in Rot- terdajn,-moet deze lading op zeer korte termijn te rughal®. Gebeurt dit niet, dan zal het ministerie van Milieubeheer het spul zelf verwijderen en de i kosten daarvan op de Duitse ondernemer verhalen. DeministerheeftzynDuitseambtgenootTöpfereen .brief gestuurd waarin hij hem verzoekt mee te wer ken aan de-herinvoer van het. zinkconcentraat in .Duitsland. Het betrokken bedrijf krijgt een brief. waarin de Nederlandse minister de mogelijke toe- passingvan bestuursdwang aankondigt. De rivierpolitie Rotterdam ontdekte in januari de il legale lading van 1700 ton zinkconcentraat Dit mon- r sters bleek dat sprake was van chemisch afval. De sipartij bevat slechts twintig percent zink en is veront- •gremigd met koper, nikkel, kwik, chroom, cadmium, Jfaraeen enlood. De lading zou voor 'hergebruik' naar •I Polen verscheept worden. I De vervoerder van het afval is de in Duisburg geves- fügde Handels-, Transport und Abfallverwertung (HTA). Het Duitse ministerie van Milieubeheer had -HTA eind vorig jaar een exportverbod opgelegd, na dat het bedrijf24,000 ton chemisch afval naar Polen had uitgevoerd. Overigens heeft Polen geen toe- stemming gegeven voor de' invoer van het zinkcon- centraat Omdat het atval zonder de vereiste toestemming in Nederland is ingevoerd, kan het ministerie het spul op kosten van het bedrijf terugsturen. In de ont- wrpvergunning van de Europese Commissie is voor .dergelijke gevallen zelfs een terugnameplicht opge- 'nomen; De Duitse autoriteiten moeten in dit geval op de terugname toezien. Rotterdam - Een 23-jarige Vlaardinger is gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot zes jaar onvoorwaardelijke celstraf. De man heeft op 31 januari van dit jaar de 35-jarige Duitser A Jordanow meteen ijzeren staaf doodgeslagen. De verdachte had Jordanow enige weken onderdak verleend en hem 25 gulden geleend. Toen de "Vlaar- finger het bedrag terugeiste ontstond er ruzie, die uiteindelijk in het misdrijf resulteerde. Verdachte draaide vervolgens de gaskranen in zijn kraakwo- ning open, in de hoop daarmee de sporen te kunnen uitwissen. Er ontstond een ontploffing waarna er brand uitbrak. Het pand ging geheel verloren. Na de brand werd het verkoolde lijk van Jordanow gevonden. Het onderzoek leidde uiteindelijk tot de aanhouding van de verdachte, die bekende. De offi- der van justitie had twee weken geleden acht jaar j gevangenisstraf geëist. Da Rotter damse par keerpolitie beschikt sinds kort over vijf 1 draagbare computers voor het op nemen van parkeerovert- redingen. Foto Gemeentepo litie Rotterdam. Schiedam - De nota'Parkeerplan Binnenstad' van wethouder Chris Zijdeveld (Verkeer) is niet overal juichend ontvangen. Het voorstel om bewoners van het Schiedamse centrum en bedrijven die daar zijn gevestigd, te laten betalen voor het parkeren van hun auto, wordt evenmin als een ideale op lossing gezien om ruimte te scheppen voor het wandelend pu bliek m de binnenstad. De beschikbare ruimte binnen de oude stadskern wordt weliswaar grotendeels gereserveerd voor bewoners en bedrijven, maar die moeten dan wel een vergunning van respectievelijk 25 en 45 gul den per maand kopen „Belachelijk," vindt een bewoner van de Rotterdamsedijk. „Ik be taal toch wegenbelasting' Omdat ik m het centrum woon, moet ik gaan betalen voor de mensen die van buiten de stad naar Schiedam komen om te winkelen De auto kunnen we nooit kwijt voor de deur, dus ik zie niet m waarom ik mijn parkeerplaats zou moeten betalen „Het idee op zich." reageert de heer Crama die vijf jaar aan het Sint Janshof woont, „is met zo gek. Maar dan alleen als de ver gunninghouders een eigen par keervak knjgen. Nu komt het er op neer dat ik straks driehonderd gulden per jaar neer moet leggen, zonder dat mij een vaste parkeer plaats wordt gegarandeerd, Datis volslagen onzin. Verleen de bewo ners ontheffing of geef ze gratis of goedkoop een vergunning. Een herkenbare sticker op de autoruit of de vergunning op hetdashbord is dan de meest voor de hand lig gende gedachte. Mensen van buiten de stad kan je dan voor de plaatsen die overblij ven, laten betalen door middel van parkeermeters De ideale op lossing zie ik in geconcentreerd parkeren. Dan ben je gelijk van het fout-parkeren tijdens koop avond af. Misschien is een parkeergarage op de Plantage een mogelijkheid. De nu geopperde parkeerplarmen maken de binnenstad er m ieder geval met aantrekkelijker op." Woudhoek Die mening is Frans van Harme ien, al veertien jaar de eigenaar van een lunchroom aan de Broersvest, ook mm of meer toe gedaan ..Sinds de komst van het winkelcentrum in Woudhoek is het hier een stuk mmder druk ge worden," stelt hsj vast .,Als men nu ook nog eens het winkelend publiek buiten het centrum wil laten parkeren, zou dat voor di verse middenstanders wel eens de doodsteek kunnen zijn." „De heren ambtenaren bekijken de situatie louter uit een ivoren toren. Ze beseffen met hoe het er hier van maandag tot en met don derdag aan toe gaat. Veel mensen komen die dagen gencht naar de stad en willen de auto zo dicht mogelijk bij de winkel parkeren Al ze straks voor een snelle bood schap eerst nog eens een flink stuk moeten lopen, komen ze met meer." „In het weekeinde is het wat an ders. Dan heeft men wei de tijd om rustig te winkelen Men ver geet waarschijnbjk dat de mid denstanders het met alleen van vrijdag en zaterdag moeten heb ben." Ach," lijkt hij in de situatie te be rusten, „ik begrijp wel meer din gen met. Men propageert het wandelen op de Broersvest terwijl er een trambaan ligt. Kinderen moet je hier niet uit het oog ver liezen, want voor je het weet lo pen ze onder de tram. Door dat soort dmgen heb ik het idee dat bepaalde zaken niet goed op el kaar zyn afgestemd." Met minimale ruimte manoeuvreert de Minerva door de nieuwe schutsluis. De officiële opening is een Vlaardingen - De onthulling van het bordje met het opschrift 'Delf- landse Schutsluis' die dijkgraaf van Delfland gisteren Adrie van den Berge verrichtte, was in feite een futiliteit. Hij stelde de schuitsluis gisteren officieel in gebruik. Op 1 april 1984 was be gonnen met de aanleg. Vanaf het zeiljacht De Minerva dat van de Buitenhaven door de schutsluis richting Visserijmu seum koerste, trok de vertegen woordiger van het Hoogheem raadschap van Delfland de vlag van het bord. „Dat was zo ge piept," liet Van den Berge weten. „Maar ik vraag me af wie de wijze waarop deze officiële opening plaatsvindt, heeft geopperd. Het is een verdraaid aardige gedachte om met dit schitterende schip de nieuwe sluis in te wijden." Met zichtbaar genoegen onderhield Van den Berge zich met enkele van de ruim zeventig ingescheep te genodigden, onder wie college leden van Schiedam en Vlaardin gen, die de openingshandeling vanaf de driemaster meemaak ten, En nog nagenietend betrad hij, nadat het schip met uiterste Foto Fotobureau Roel Dijkstra precisie was aangemeerd, met de gasten in zijn kielzog het Visserij museum. Daar aanschouwden de landrotten de tentoonstelling over de geschiedenis en de houw van de schutsluis, waarna ze wer den gefêteerd op haring en oran jebitter. Schiedam - Bij de voetbalvereni ging Hennes DVS is op twee ach tereenvolgende avonden ingebro ken m de kleedkamers. Tijdens de eerste keer, dinsdagavond, werden twee trainende Schie dammers gedupeerd. Zij misten geld, pasjes en sportmateriaal. Woensdagavond miste een derde sporter spullen Ingebroken is er ook m snackbar Three Stars aan de Dieselstraat. Daaruit is onder meer geld en snoep weggehaald. De buit was groter bij een inbraak m een bednjf aan de Rotterdam sedijk. Daar werd voor zo'n 5000 gulden aan foto-appaxatuur, als zoomlen zen, objectieven en camera's, weggenomen. Uit een woning aan de Gaarden in Schiedam-Noord is een gereed schapskist gestolen. Op de volkstuincomplex Vijfslui zen zijn inbrekers opnieuw bezig geweest. Nu werd daar wat kle ding weggehaald. iy y/ id i Vlaardingen - De politie is op zoek naar een 24-jarige Vlaardin ger, die er met spullen van de Ge meentelijke Sociale Dienst van door is gegaan. De man kreeg acht maanden ge leden in een huis aan de Cornells Houtmanstraat een complete in richting. Kort geleden vertrok hij met de noorderzon. Alles had hij meegenomen, zoals een koelkast, fornuis, televisie en bank. De sociale dienst is hier door voor een bedrag van driedui zend gulden benadeeld. rif 4# Vlaardingen - De politie heeft f. gistermiddag rond kwart over |i drie een inval gedaan in een wo ning aan de Markgraaflaan te Vlaardingen. In het pand was een café ingericht dat zonder vergun ning draaide. De politie trof er zeven personen aan. Twee mannen, respectieve lijk 21 en 27 jaar, runden het café en werden aangehouden, Er werd een flinke hoeveelheid frisdrank en bier aangetroffen, alsmede twee speelautomaten. Alles werd in beslag genomen. Vlaardingen - „Toen ik het ge bouw zag," kreeg de Vlaardingse burgemeester Van Lier tijdens zijn toespraak de lachers op zijn hand, „beving mij een gedachte die ik liever voor me houd. Even dacht ik als openingshandeling het gebouw recht te moeten zet ten," gaf hij toch toe. Het gloednieuwe, op de hoek van de Aalscholverlaan opgetrokken kruisgebouw Over de Dammen, dat door de Bussumse architect Koen van Velzen is ontworpen, is een Ln het oog springend bouw werk. Door de hellende achterpui doet het denken aan een verzakt pand, doch het metselwerk laat er geen misverstanden over bestaan met een modem gebouw van doen te hebben. Aanvankelijk wilde men al in 1977 in Holy een gezondheidscen trum laten verrijzen, maar van het vooruitstrevende plan werd wegens financiële problemen ten slotte in 1985 definitief afgezien. Na overleg met de gemeente Vlaardingen werd gekozen voor een eigen kruisgebouw. Het ne gen ton kostende gebouw werd volledig gefinancierd door de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Het kruisgebouw biedt onderdak aan een diëtiste, er worden cur sussen en zwangerschapsgym- nastiek gegeven, het dient als uit valbasis voor de wijkverpleging en binnenkort kan men er ook te recht voor het lenen van hulp middelen en verpleegartikelen. De typische vormgeving van het gebouw was tijdens de ceremo niële openingshandeling groten deels het onderwerp van gesprek. „Het Schele Hoekje op de Markt kent iedere Vlaardinger al lang," kwam een van de sprekers al even humoristisch uit de hoek. „Nu hebben we dus ook het 'Scheve Hoekje." Wethouder Jan Strom (rechts) en zijn collega Ruud Timmermans kijken, na het startsein voor het baggerwerk te hebben gegeven, in het ruim van de IJsseldelta. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Maassluis - „We laten nu zien, dat we als gemeentebestuur vin den dat je je havens op diepte moet houden," Wethouder Jan Storm zei het gistermiddag aan boord van de baggerzuiger IJssel delta. Kort hiervoor had hij met zijn collega Ruud Timmermans de officiële start verricht voor het uitbaggeren van de Maassluise Buitenhaven. Timmermans kreeg van kapitein Klaas Elsinga goedkeuring om zijn schip in bewegmg te zetten en Storm liet de zuigarmen zak ken. Bij elkaar 30.000 kubieke meter licht tot matig verontrei nigd slib wordt tot eind deze maand opgezogen en naar de Slufter bij de Maasvlakte afge voerd. Dan zal de Buitenhaven op een diepte van 5,80 meter zijn en plaats kunnen bieden aan ruim vier meter diep stekende sche pen. Smit Internationale zal er, voorlopig voor een proefjaar, te rugkeren met drie tot zes havens lepers. Deze liggen nu nog in de haven van Vlaardingen Ruim vijf jaar geleden werd de haven van Maassluis voor het laatst op diepte gebracht. Het toenmalige gemeentebestuur schoof de baggerwerkzaamheden telkens voor zich uit. De toename van milieu-eisen maakte de afzet van havenbagger moeilijker en na het vertrek van de zeeslepers van Smit en de coasters van Van Geest ontbrak de behoefte aan het oorspronkelijke peil voor de haven. Jaar in jaar uit steeg sinds 1985 het slib op de havenbodem en de laatste tijd ondervonden zelfs binnenschepen er hinder van. De gemeenteraad besloot dit jaar dat het zo niet verder kon en stelde ruim vierhonderdduizend gulden beschikbaar om het begin van de haven op diepte te brengen. Het uitgestelde onderhoud be perkt zich vooralsnog tot de Bui tenhaven omdat voor het uitbag geren van de veel ernstiger ver vuilde binnenhaven nog geen geld beschikbaar is. Storm (D66, o.a. Milieu) zowel als Timmermans (CDA, o.a. Econo mische Zaken) zetten overigens vraagtekens bij de mogelijkheid om de Maasluise haven nog een economisch functie te geven maar zeggen wel dat uit milieu overwegingen de verwijdering van het verontreinigde slib zal moeten plaatsvinden. „En hoe langer je wacht, hoe meer het zal gaan kosten," verzekert Storm. De baggeroperatie in Maassluis is vonge week begonnen met het weghalen van grof vuü van de ha venbodem. Bij elkaar werd zes kuub aan fietsen, onderdelen en winkelwagentjes opgeschept. De zuiger IJsseldelta zal tot eind van de maand ongeveer 25 keer tus sen sluizen en havenmond op en neer varen om zich vol te zuigen en slib naar de Slufter af te voe ren. De shbkwaliteit in de Maas sluise Buitenhaven is net als in alle havens westelijk van Rotter dam van de klasse 2-3, wat wil zeggen te vuil om in zee te stor ten. Het baggerwerk heeft de gemeen te Ma assluis m handen gegeven van Gemeentewerken Rotter dam, voor wie dit een routmek- lusje is. Jaarlijks verwerkt de Baggerdienst van dit bedrijf vijf tot zes miljoen kuub slib in de Rotterdamse havens. Daarnaast neemt Rijkswaterstaat nog zo'n vijftien miljoen kuub voor haar rekening in rivier, Eurogeul en zeehavens. Schiedam - In Nieuwland is gis teren het tot nu toe grootste expe riment van wijk- en buurtbeheer in Schiedam van start gegaan. Aan de Goeman Borgesïuslaan opende wethouder Adri Reijn hout de buurtpost van waaruit de komende twee jaar hard zal wor den gewerkt aan het verbeteren van de woonomgeving. De buurtpost is ondergebracht in een woning en wordt bemand door buurtcoördinator Ellen Pe- nk en buurteonciërge Lisette van Berkel. Zij zijn het aanspreek punt voor bewoners die ideeën hebben over de inrichting van hun buurt. De meeste aandacht zal gencht zijn op het opnieuw inrichten van de gazons tussen de flats. De ge meenteraad heeft 700.000 gulden uitgetrokken voor het opknappen van die gezichtsbepalende groen stroken. Flatbewoners kunnen een deel van de gazons in beheer krijgen als moes-, volks- nf bloe mentuin. Desgewenst komt er ook een speeltuin voor de buurt kinderen. De hoofdgedachte achter wijk- en buurtbeheer is dat bewoners meer zeggenschap moeten krij gen over hun directe omgeving. Dat vergroot de verantwoorde lijkheid voor het onderhoud van de voorzieningen. Een eerdere proef in dezelfde buurt - ook toen ging het om de aanleg van tuintjes - liep op een mislukking uit. Het ontbrak na de uitvoering aan begeleiding door de buurt zelf. Ferdinand Vreugdenhil, leider van het projectteam dat de stads vernieuwing in Nièuwtand op de rails moet zetten, verwacht dit keer meer resultaat. De buurt coördinator, gedetacheerd door Gemeentewerken en de buurt- concierge, afkomstig uit een soortgelijke functie in Schiedam- Noord, zijn 30 uur per week te be reiken in de buurtpost. Zij krij gen ondersteuning van versehi- lende gemeentelijke diensten. De keuze van een proeftuin voor wijk- en buurtbeheer viel niet toe vallig op de omgeving van de Goeman Borgesiuslaan. De buurt lijdt al jaren onder het stigma van verpaupering. De gemeente wil met de proef de bevolking van Nieuwland warm maken voor de op stapel staande stadsvernieu wing. M Ingezonden mededeling VOOR VAKKUNDIG Verhuizingen 1 Expeditie 1 Opslag van goederen Jan van Riebeekweg 11 - Schiedam 1 Te!. 010-4268071 - 4263045 Fax: 4620802 I^Tei. 010-4261 ad i-ax: 4bZüöü2j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1