Waterweg 13 Recreatiegebied De Krabbeplas geopend Meer stemrecht in volwassen SP Per ongeïuk in achteruit Badpersoneel neemt oudere zwemmers mee naar Katwijk Wiisiémmm Kunstwerk voor judokampioenen Buitengewone algemene ledenvergadering VFC Politie begeleidt vrij zwemmen Vissen in Hollandsche IJssel kan nog steeds Hek rond terrein van puinbedrijf Orkest wil Kralings imago kwijt I wég» Voor inbraak deurei. opengetrapt Cola op straat Jongen blijkt onverbeterlijk Auto gestolen Ruit ingegooid, weegschaal weg Uit bed gebeld vanwege rook NAUTIK WATERSPORT I Rotterdams Dagblad 1 Vrijdag 24 mei 1991 RW Rotterdam - De politie gaat de komende weken ex tra toezicht houden in het Afrikaanderbad. Deze maatregel is genomen na vernielingen en baldadig heid van een groep van enkele tientallen jongeren in het bad aan de Jacominestraat in de Afrikaander- wijk. Volgens unit-manager Herman Ahaus van recreatie Rotterdam was het de afgelopen weken al onrustig in het bad. Zondag kwam dat tot een uitbarstig toen zo'n tien tot twaalf jongeren, in hun kielzog gevolgd door twintig tot dertig meelopers, de badmeester in het water gooiden, het vrouwelijk personeel lastig vielen en onzedelijk betastten en vernielingen aan richtten. De politie verrichtte twee arrestaties - jongens van dertien en veertien jaar. Volgens Ahaus gaat het om een groep randgroepjon geren van hoofdzakelijk Marokkaanse afkomst. „We hebben met een dergelijke groep vorig jaar ook al last gehad in het bad in de Persoonshal. Dat begint met macho-gedrag. Daarna worden bezoekers lastig gevallen en het vrouwelijk personeel in de billen ge knepen. Het gaat van kwaad tot erger, Eén van de badjuffrouwen werd nu bijna aangerand. Z»j heeft zich ziek gemeld." De afgelopen week is het bad gesloten geweest voor vry zwemmen. Binnen enkele dagen gaat het bad daarvoor weer open. De wijkagent en leden van de speciale jeugd- begeleidingsgroep zullen dan een oogje in het zeil houden en contacten leggen met de jongeren. „Op die manier hopen we uitspattingen te voorko men," aldus Ahaus. Moordrecht - „Een mooie, flinke trek van zeker dui zend kilo," stelden enkele leden van de Hengeisport- wereniging Moordrechtgoedkeurend vast. De schou derklopjes vpor vissers P, Kalkman uit Moordrecht en L, Bioere uit Nieuwerkerk waren op hun Want de twee bewezen gistermiddag dat vissen&ïde 'Hollahdsche 1 Jssel wel degelijk de moeite loont. Burgemeester A.F. Bonthuis van Moordrecht zag, .hoe een karper van een kleine veertig kilo uit de net ten werd gevist. Hij was zichtbaar onder de indruk. Dat was ook de bedoeling. Want speciaal voor Moor drechts eerste burger gooiden Kalkman en Broere hun netten uit, in het vervuilde water van de Hol landsche IJssel. Zij deden dat om te bewijzen dat het met Nederlands smerigste rivier helemaal niet zo erg is gesteld, als alom woTdt beweerd. Bonthuis ging - in pak, maar mét rubber laarzen - samen met beide vissers en de vader van één van hen in een motorbootje de IJssel op om de netten uit te gooien. Een activiteit, die be roepshalve nauwelijks meer lonend is. Kalkman: „Wij, beroepsvissers, hebben veel nadelen ondervonden van' de negative publiciteit omtrent de Hollandsche Ussel. Vis zou er niet meer te vangen zijn. En als er toch een vis zou worden gevangen, zou 'ie boordevol gif en metalen zitten Burgemees ter Bonthuls van Moor drecht sa- «feïfï tvfsaenriiuiii i- het bootje op de Hollandsche IJssel. Foto Martin Droog. Rotterdam - Op last van de Gemeentewerken Rot terdam komt er een hek om het terrein van het puin- verwerkingsbedrijf VOF Recycling Kombinatie aan de Oude Pemisserweg in Pernis. Bij dit bedrijf vond op 9 mei een aardverschuiving plaats, waarbij bet fietspad beschadigd werd. Leidingen voor gas, water en elektriciteit kwamen onder drukte staan. Het hek is bedoeld om spelende-kinderen van "het terrein te weren. Verder gaat Gemeentewerken toe zicht uitoefenen op het storten van puin. Ook de po- litiehoudteen oogje in hetzeil. Deze noodmaatregelen worden opgeheven zodra het definitieve inrichtingsplan is uitgevoerd. De ge meente heeft hierover de afgelopen maanden over- leg gevoerd met de wijkraad van Pemis. Het is de be- doeling dat er een definitieve afscheiding komt die f de puinbreek-installatie isoleert van het openbare gebied De oude puinberg wordt beplant met gras om het uit- - zicht van de omwonenden te verbeteren. Het herinrichtingsplan zou oorspronkelijk al over enkele weken worden uitgevoerd. Door de grondver- schuiving is een bodemonderzoek nodig. Rotterdam - Het symfonie-orkest de 'Kralingse Or- kest Vereniging' wil zich ontworstelen aan de eigen i naam, Al 45 jaar gaat het gezelschap als KOV door 'i e het leven maar inmiddels is het uitgegroeid tot een orkest voor Rotterdam en omstreken. Tot nu toe heeft men echter nog geen nieuwe naam kunnen vinden die het karakter beter aangeeft. Het orkest bestaat momenteel uit zestig amateurmusici. Al tien jaar lang spelen zij onder leiding van dirigent Benno Torrenga. Op 2 juni heeft de KOV een concert - waarschijnlijk het laatste onder de huidige naam - in het Rotter- damse Theater Zuidplein. Op het programma staan de vierde symfonie van Schumann en de Partita in Modi Antichi van Herman Strategies Samen met de pianist Stefaan Brakkee wordt het 2e pianoconcert van Sjostakovitsj uitgevoerd. Het concert begint om - half drie 's middags. Kaarten kosten tien gulden '{CJP en 65+7,50). Vlaardingen - Staatssecretaris van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, dis. J.D. Gabor heeft gisteren het nieuwe recrea tiegebied De Krabbeplas, ten westen van Vlaardingen, geo pend. Het eerste grote recreatieproject dat in het kader van de reconstructie van Midden-Delfland is gerealiseerd, is ge noemd naarir. G. krabbe. De in 1969 ovei leden Krabbe was de bedenker van het plan om de open ruimte in het westen van Nederland en met name Midden-Delfland te behouden en tc beschermen tegen de groeiende steden. In het bijzijn van mevrouw H.L. Blok, voorzitter van de recon structiecommissie Midden-Delf land, mevrouw Krabbe-ten Napel en vele genodigden, signeerde staatssecretaris Gabor de over zichtstekening van het gebied op het informatiepaneel dat aan de rand van de plas is aangebracht. Na een korte toespraak van Ga bor werd het naambordje door de weduwe van ir. G. Krabbe ont huld. De herinnchting van Midden- Delfland is een complexe en om vangrijke operatie die niet als een geheel, tegelijkertijd kan worden uitgevoerd. Het plan is daarom verdeeld in drie deelplannen die na elkaar worden gerealiseerd. Het deelplan Lickebaert, tussen Vlaardingen, Maasland en Maas sluis, werd in 1987 vastgesteld en is volop in uitvoering. Deelplan Gaag dat tussen Maasland, Schip luiden, Delft en het Westland moet komen, wordt gevolgd door het laatste plan1 Abtsweide. Dat wordt tussen Delft, Vlaardingen, en Schiedam uitgevoerd en de start van de realisatie zal waar schijnlijk medio 1993 plaatsvin den. Fiets Laat de staatsecretaris zich in de regel per luxe wagen door het land vervoeren, voor het tripje vanaf het kantoor van het recrea tieschap naar het recreatiegebied klom hij, net als de genodigden, up de fiets. Tijdens de korte tocht die leidde naar het zwemstrand. kon worden vastgesteld dat in het gebied talloze reereatievormen mogelijk zijn. Wandelen, fietsen, kanovaren, surfen, vissen, zon nen, zwemmen, dagkamperen, het kan er allemaal Dat de groe ne zone in de recreatiebehoefte voorziet is het afgelopen jaar wel gebleken. Inmiddels zijn er de Free Golfbaan aan de Zuidbuurt en het wielerparcours ten oosten van Maassluis verrezen. In navolging van de officiële ope ning van het recreatiegebied dat een grote en kleine surfplas en een zwemplas bevat, houdt het re creatieschap zondag 26 mei een open dag. Tussen 11.00 en 17.00 uur worden er in het gebied tus sen de Zuidbuurt en de rijksweg A-20 talloze activiteiten georgani seerd. Op het programma staan onder andere surf- en beach-vol leybalwedstrijden. Tevens kan men kanovaren en golfen. Ook kan het kantoor van het recreatie schap Midden-Delfland worden bezichtigd. Rond het kantooor staan diverse cultuurhistorische elementen als een oude hooiberg met een rieten kap, een karnmo len en een melkhuisje. Belangstellenden worden voor een tochtje door het natuurge bied gratis per mini-trein rondge reden. Judoërs onder elkaar, dat betekent judogrepen. Anthonie Wurth en Chantal Han hadden gisteren dikke pret bij de officieEe ontvangst op het stadhuis. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Maassluis - Wethouder/loco-bur gemeester L.Timmermans van Maassluis heeft er gistermorgen even op gezinspeeld; de eerste stad aan de Waterweg maakt kans in 1992 zijn eerste Olympische medaille-winnaar te krijgen. Tim mermans doelde op Anthonie Wurth, die kort geleden Europees judokampioen is geworden. Wurth werd gisteren op het stad huis in de bloemetjes gezet, even als stadgenote Chantal Han. die brons veroverde bij het EK-judo. Voor beiden was er een kunst werkje, de judosport uitbeeldend, dat speciaal voor hen gemaakt was door de Maassluise kunste nares Gonnie van den Nouwe- land. Een kunstwerkje kreeg het twee tal ook van Frans Hoogendijk, voorzitter van de Nederlandse Ju- dobond, die voor de gelegenheid naar het Maassluise stadhuis was afgereisd. Ook hij sprak de me daillewinnaars toe. Met Anthonie Wurth knjgt Maas sluis overigens niet zijn eerste deelnemer aan de Olympische Se- len. Dat was Rob Henneveld, de man van Chantal Han. Hij vero- verde overigens geen plak. Een vergis sing is een 22- jarlge Schie dammer gis termorgen op een nat pak komen te staan. In plaats van zijn Ford Fiesta Is de eerste ver snelling te zet ten, zette hij de wagen in zijn achteruit waarna hij In het water van de Bultenha- yen terecht De man kwartï met de schrik en een nat pak vrij. De brand weer heeft de auto weer op de kant gezet. Foto Fotobureau Roel Dilkstra Schiedam - Uit bedrijfspanden aan de Warande en Nieuwe Ha ven in Schiedam zijn gisternacht onder meer faxen en p.c.-appara- tuur gestolen. Men was binnenge komen door de deuren open te trappen. In een woning aan het Royaards- plein werd ook ingebroken. La den en kasten werden doorzocht, maar op het eerste gezicht werd niets vermist. Dat was wel het geval aan de Maasdijk. Daar werden bij een woning vijftien rollen dakbedek king weggenomen. Schiedam - Een Coca Cola-wa gen heeft gisterochtend op de 's Gravelandseweg in Schiedam een deel van zijn lading verloren tijdens het nemen van een bocht. Uit meerdere kratten met fris drank vlogen flesjes op straat. De politie heeft, samen met de chauf feur, de ergste rommel wegge veegd. Het bedrijf maakte daarna alles zelf schoon. Maassluis - De 19-jarige Maas- sluizer die gisteren werd opge pakt wegens een poging tot in braak blijkt onverbeterlijk te 2ijn. Nadat proces-verbaal was opge maakt on de jongeman voorlopig op vrije voeten was gesteld, gooi de hij vannacht met een steen een geldautomaat van de Rabo-bank aan de Uiverlaan in. Hij is op nieuw opgepakt. Vlaardingen - Op het parkeerter rein van de Lepelaarsingel te Vlaardingen is gisternacht een Ford Scorpio (RP-61-NR) gesto len. De zwarte auto heeft een waarde van 26.090 gulden. Met de bus naar Katwijk om te zwemmen. Foto Roel Dijsktra Schiedam/Katwijk - „Ik heb jou voor het eerst ontmoet, daar bij de waterkant, daar bij de waterkant Luid zingend vertrokken gis terochtend zo'n 129 zwemfanaten vanaf het Sportfondsenbad in Schiedam met drie touringcars richting Katwijk. De oudere zwemmers en zwem sters die elke maandag trouw de les 'Bewegen in het water voor ou deren' volgen, gingen gezellig een dagje uil Op initiatief van het personeel „Omdat we dat leuk vinden om een keer te doen," al dus Rob Schouten, De zwemmers(sters) hadden er zin in want hoewel de bussen pas om 9.30 uur vertrokken, zaten de enthousiastelingen al om 9.00 uur op een 'goed plekkie' in de bus en nepen: „Wanneer gaan we? We zijn er klaar voor,hoor!" Tijdens de busrit zat de stem ming er al goed in want er werd honderduit gekletst en veel ge zongen. Bij aankomst in een strandtent in Katwijk werd het helemaal een gezellige boel; één van de zwemmers pakte zijn ac cordeon en speelde bekende deuntjes, de rest haakte in en zong mee. Na het verorberen van appelpunt was iedereen een uur tje vrij. De meeste mensen maak ten in die tijd een strandwande ling om de extra calorieën van het gebakje er weer 'af te lopen'. De bussen brachten de passagiers vervolgens naar het Katwijkse Sportfondsenbad Aquamar om te lunchen en te zwemmen. De wa terratten wisten niet hoe snel zij hun badkleding aan moesten trekken om nog even voor het eten een duik in het hypermoder ne zwembad te kunnen nemen. „Het is een schitterend bad, maar bij ons is er natuurlijk meer sfeer," oordeelde één van de zwemmende dames. „Nou zeg," vulde een ander aan, „het is hier zeker mooi. Hopelijk wordt het nieuwe bad in Schiedam ook zo." De Sehiedamse zwemmers en zwemsters gunden zichzelf niet veel tijd voor het eten, want nog met hun mond vol sprongen zij weer in het zwembad om met el kaar in het water te 'dansen' op muziek die de huisband van het Sehiedamse zwembad, de Rain bow Hawaïans, die aan de rand van het zwembad speelde. Op de terugreis werd besloten het uitje te herhalen: „Volgend jaar gaan we weer, hoor. Maar dan zul len er wel een paar bussen extra moeten njden, want het was een succes..." Door Ben van Haren Vlaardingen - De twee uitgetre den SP-raadsleden Joke Fial en Arnold van Wezel hebben van voorzitter Ivonne Biemans van de plaatselijke afdeling het verzoek gekregen hun ontslag als raadslid in te dienen. Ze worden in de brief herinnerd aan de door hen ondertekende schriftelijke af spraak, dat de afdeling bepaalt wie de SP in de raad zal vertegen woordigen. In een door acht van de twaalf stemgerechtigde leden van de SP "in Vlaardingen bijgewoonde ver gadering is deze week besloten, dat Fial en Van Wezel wordt ver zocht hun zetel af te staan om nieuwe vertegenwoordigers van de SP in de raad te kunnen aan wijzen. Eerste opvolgingskandidaat is Biemans zelf, die thans behalve afdelingsvoorzitter ook fractie-as sistente is. Volgens landelijk voorzitter Jan Marijnissen, die zijn poging om scheuring in de Vlaardingse raadsfractie te voor komen zag mislukken, heeft de SP in Vlaardingen voldoende ge schikte kandidaten beschikbaar. Dat de SP in Vlaardingen, zoals Het Vrije Volk vorig jaar onthul de, veel meer kandidaten op de kieslijst voor de raadsverkiezin gen heeft staan dan het zelf aan stemgerechtigde leden telt, heeft volgens Marijnissen alles te ma ken met de heersende organisatie van zijn partij waarin alleen ka derleden stemrecht bezitten. Remi Poppe onthult vandaag in een interview met het Rotter dams Dagblad dat een ruime ver groting van het aantal stemge rechtigde leden van de SP op sta pel staat. „Op het congres van september komt er een voorstel om voortaan steunleden ook stemrecht te geven," meldt Pop pe. In Vlaardingen zou h: oor het aantal stemgerechtigde leden stijgen van twaalf naar ongeveer vierhonderd. „De tijd dat we ons moesten afschermen tegen valse stemverhoudingen is wel voorbij. We zijn een volwassen politieke partij van betekenis geworden," aldus Poppe. In het zeer openhartige interview zegt Remi Poppe ook, zich de kri tiek op zijn optreden te kunnen voorstellen. Hij trekt zich de eer der intern geuite verwijten aan en denkt dat ze verband houden met de toegenomen werkdruk door zijn landelijke activiteiten en zijn ervarenheid, gekoppeld aan de drang om snel te reageren. „Ik heb niet geleerd om van de ene op de andere dag mijn kop te hou den," constateert Poppe. Zie ook pagina 15 Vlaardingen - Uit de apotheek Holystaete in Vlaardingen zijn gisternacht twee elektronische balansweegschalen gestolen. Door een ruit in te gooien had men een raam kunnen openen om binnen te komen. De schade en de waarde van de gestolen spullen is nog onbekend. Vlaardingen - Enkele bewoners aan de Madridweg in Vlaardingen zijn vannacht door dc politie uit hun bed gebeld omdat er enorme rookontwikkeling was ontstaan als gevolg van een kelderbrand in de fiat. In de gemeenschappelijke kelderruimte stond de inhoud van vier vuilcontainers in de brand. De brandweer heeft de containers uit de kelderruimte gehaald en de brand geblust. Ingezonden mededeling uw watorsportadruvoor: Roel-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana). opblaasboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mercury 8.B. motoren Div. ski's en onderdelen. Trailers en div. accessoires. tl* Vlaardingen - Op aandringen van een groot aantal leden heeft het bestuur van VFC een buitengewo ne algemene ledenvergadering uitgeschreven. In de vergadering die maandag 5 juni om 20.00 uur m het clubhuis wordt gehouden, r.ioet de affaire-Ad de Jong defini tief uit de wereld worden gehol pen. De leden verlangen een uitleg voor de strafbepaling van De Jong en tevens zal de door hen opgestelde brief worden behan deld. In het schrijven verzoeken de leden onvoorwaardelijke en volledige rehabilitatie van pen ningmeester Wil Oskam, de vriendin van De Jong. Tevens vraagt men de straf van de tot beste voetballer van Vlaardingen gekozen VFC'er te verminderen. Naar aanleiding van een gesprek 8 dat een van de bestuursleden met mevrouw Oskam had, werd er op 30 april een brief naar haar ge stuurd. Haar werd te verstaan ge geven dat het bestuur bereid is de relatie te herstellen, mits zij op haar beurt bereidwillig is de op 7 april geëscaleerde situatie te be spreken. Tot op heden weid er door Oskam niet op het schrijven gereageerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1