Waterweg 9 Vlaardingen: panelonderzoek om mening bevolking te peilen Vér werpen in de surfplas Pluk de hoge lente -rente! f Veel belangstelling voor nieuw bedrijvenpark naast Beneluxtunnel Feesten bezorgen Schiedam face-lift Touwtrekken voorbij, plassengebied open Bewoners tegen buurtbeheer Brand by Cency Internationaal kinderdagverblijf in stilte gestart L M Ook plan voor informatiebalies bij overheidsdiensten 3" J >- - 8% 8% 8% raSk De bank met de S doet meer voor spaarders. bondsspaarbank Hardrijders op de bon Autodieven spoorloos Vechtpartij bij Koemarkt Rotterdams Dagblad Maandag 2? mei IS9I Schiedam - De bewoners van de WBS-woningen in Schiedam-West weigeren mee te werken aan buurt beheer rond de Van Be veren straat, aldus de Bewo nersvereniging Schiedam-West. Gevreesd wordt dat onopgeloste conflicten uit de afgelopen jaren elk overleg zullen doen ontaarden m ruzie. -Zo is er, volgens de bewonersvereniging, nog steeds grote onenigheid over de hoogte van de huur, „De huidige huur is gebaseerd op de verhoging voor de schandelijk slecht uitgevoerde renovatie van 1982. Inplaats van verbetering van het woongerief knjgen bewoners te maken met vocht en stank," staat in een persbericht. Ook vinden de bewoners dat er huur wordt gevraagd voor verbeteringen die in veel gevallen nimmer zijn aangebracht „Ook dit meningsverschil zal eerst moeten worden uitgepraat." 'm iXi-i De Vlaardingse brandweer rukte gistermiddag uit -om een brand te blussen die was uitgebroken bij het ^hoofdkantoor van de Cency-drogisterijketen aan de -Asterstraat. Het pand stond zowel binnen als buiten .in lichterlaaie. De brandweer had het vuur na tien minuten onder controle. De brand werd vermoede- clijk aangestoken maar een onderzoek naar de daders had vanmorgen nog niets opgeleverd. De schade aan „hetbedrijfspandis nog niet bekend Waardingen - Dg. capaciteit van de kinderopvang in v VlaardingenVis 'deze week uitgebreid door de ope- - ning in alle stilte van het internationaal kinderdag verblijf aan de Goudsestraat. Van de 24 plaatsen zijn er sinds"dinsdag 12 bezet.'Dc helft daarvan bestaat uit migrantenkinderen. De rest van de plaatsen Swordt komende weken ingevuld. -Het nieuwe dagverblijf is.ipede bedoeld om de op vangmogelijkheden voor migrantenkinderen te ver- groten. Tot nu toe maakten Turkse en Marokkaanse' 'ouders slechts sporadisch gebruik van de mogelijk heid tot kinderopvang. Door leidsters van buiten landse afkomst in het team op te nemen wil de ge rm eente Vlaardingen de belangstelling onder mi- grantenouders vergroten. •Het is echter uiterst lastig gebleken anderstalige 'leidsters te vinden. Directrice Ati Ranshuijsen heeft met veel moeite één Turkse beroepskracht kunnen 'aannemen. De rest van het personeel wordt nu nood gedwongen gevormd door (drie) Nederlandse krach- „ten. Oorspronkelijk was de bedoeling dat het team ♦voor de ene helft uit Nederlandse en voor de andere •helft uit 'buitenlandse' leidsters zou bestaan. Eigenlijk is die situatie weinig verrassend. Juist om- Jjdat er een groot tekort bestaat aan migrantenleid- -stérs is bij het nieuwe dagverblijf de mogelijkheid 'geschapen dat meisjes uit de culturele minderheden er een beroepsopleiding volgen. ^Het zoeken naar het juiste personeel is er ook de oor- -zaak van dat het dagverblijf met grote vertraging zijn deuren heeft geopend. De eigenlijke openings datum was 1 april, maar dat werd al snel veranderd 'in 1 mei. Het zal naar verwachting weinig moeite kosten de beschikbare plaatsen vol te krijgen. Op de wachtlijst voor de Vlaardingse dagverblijven staan benamen van 245 kinderen. 33e'naam van het nieuwe dagverblijf is nog niet be kend. Directrice Ranshuijsen is bijzonder terughou dend met mededelingen over de nieuwe opvangmo- gelijkheid. Zij wil wachten met ruchtbaarheid geven ;aan het bestaan van het dagverblijf tot de officiële lopening, die half juni plaatsvindt. C"1 'A I RW Het uitgebran de pand. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Vlaardingen - Het Vlaardingse college van B en W wil jaarlijks via panelonderzoek nagaan hoe door de bevolking over bepaalde zaken wordt gedacht. Daarmee wil men het raadplegend referen dum meer inhoud geven. Over dat referendum hebben de inwo ners van Vlaardingen kort gele den kunnen stemmen. B en W zeggen „voortdurend be hoefte te hebben aan actuele in formatie over de vraag of de bur gers tevreden zijn over het be leid". Daarom is men op het idee van het panelonderzoek geko men. Het idee wordt geopperd in de nota 'Van voorlichting naar over heidscommunicatie'. De gemeen teraad buigt zich binnenkort over het stuk. Het college: „In plaats van inci dentele peilingen onder bepaalde delen van de bevolking (gedoeld wordt op het referendum - red.) kan een jaarlijks te houden pei ling als marketingsinstrument ingezet worden." B en W denken dat een 'stadspanelmeting' onder een vast aantal (dezelfde) huis houdens duidelijk kan maken hoe bij voorbeeld wordt gedacht over het beleid van de gemeente, of men de beoogde doelstellingen bereikt en wat de mening is over het peil van de dienstverlening. Als bijkomend voordeel noemt het college dat met deze werkwij ze - het regelmatig consulteren van het stadspanel - burgers en bestuur meer bij elkaar betrok ken raken. Het college van B en W overweegt verder de invoering van informa tiebalies in het stadhuis en bjj ge meentelijke diensten. Daarmee moet voor de burger sneller dui delijk worden hoe deze antwoor den op vragen krijgt. Voorgesteld wordt verder ook een brochure te maken waarin duide lijk wordt gemaakt waar men zich voor bepaalde problemen moet melden. Die folder zou pas moe ten worden verspreid als de op gang gezette reorganisatie van het ambtenarenkorps achter de rug is. De titel van het drukwerk je zou *Wat doet de gemeente Vlaardingen' moeten worden. In de nota wordt geconstateerd dat het gebruik van gedrukt ma teriaal bij de voorlichting af neemt. Daar staat een toeneming tegenover van vragen over hoe voorlichting bedreven moet wor den. Aanbevolen wordt verder een onderzoek te houden naar de effectiviteit van de voorlichting aan het publiek. Het college oppert in de nota het plan Vlaardingen meer te gaan promoten. Om de versnipperde aanpak op dit punt te bestrijden zou gezamenlijk met alle betrok ken instanties een plan moeten worden ontwikkeld. Vlaardingen - Jarenlang stond naast de Beneluxtunnel een bord waarop Bouwbedrijf Van der Waal kandidaten lokte voor kan- torenbouw op dat achter haar ei gen gebouwen gelegen stuk grond. Liefhebbers meldden zich nau welijks, tot begin dit jaar van die opzet werd afgezien en besloten werd tot de ontwikkeling van het Benelux Workpark, waarin be drijven een combinatie van op slag-, produktie-, distributie- en kantoorruimte konden laten bou wen ."-Binnen' drie maanden is nu 85 procent van de beschikbare •37;000 vierkante meter grond uit gegeven of in optie genomen. In de loop van dit jaar voeren de eer ste gebruikers er al hun bedrijf uit. „De ontwikkeling van^dit nieuwe bedrijvèripark Is zo'snef gegaan' dat we geen' kans hebben gezien om een feestelijk tintje te geven aan de eerste handelingen" zei directeur ..Rodof, van,.Bruggen vpjdagbij de uitgestelde officiële start. Wethouder Ton van-der Steen plaatste een stalen bint waarmee het hoogste punt werd bereikt voor het nieuwe bedrijfs gebouw van haringhandel en vis- verwerkingsbedrijf A. Hoogen dijk Jzn BV. Het in 1745 in Vlaardingen opge richte bedrijf verlaat de Koningin Wilhelminahaven en maakt een nieuwe start aan de Schiedamse- djjk. In augustus wordt in Bene lux Workpark al de eerste gerook te haring klaargemaakt. Hoogendijk was al langere tijd op zoek naar een nieuwe vestiging. De oude bedrijfspanden in het ha vengebied waren in de loop der jaren vele malen aangepast en voldeden niet meer aan de eisen van efficiency voor een modem visverwerkingsbedrijf. Boven dien waren er milieuproblemen omdat bewoners van Sprinter plaats en andere straten in de Oostwijk regelmatig hinder on dervonden van de rokerij. Hoogendijk heeft al een moderne rookzuiveringsinstallatie besteld om te, gebruiken, in het nieuwe rookseizoen, dat in augustus be gint. Directeur Jan Hoogendjjk maakte vrijdag bekend, dat die nieuwe installatie in het nieuwe gebouw wordt geplaatst. De gewijzigde opzet naast de Be neluxtunnel bracht de oplossing voor Hoogendijk, dat gerookte vis, maatjesharing en diepvries- vis onder meer exporteert naar België, Frankrijk, Duitsland, Griekenland, Italië, Polen, Cana da, Australië, Saudi Arabië en Ja pan. In de nieuwe vestiging kan wekelijks 25.000 kilo rookvis wor den geproduceerd en is voorts ruimte voor diepvries en gekoel de opslag van 400,000 kilo. Onderhandelingen De tweede koper van een nieuw bedrijfsgebouw is het staalcon structiebedrijf Komu. Dat moet wijken uit de Zuidbuurtseweg omdat het niet past binnen de re creatiebestemming van het Lic- kebaertgebied. In ver gevorderd stadium zijn ook de onderhande lingen tussen Van der Waal en au- toschadebedrijf Storm, dat in ver band met daar geprojecteerde wo ningbouw moest worden uitge kocht aan de Oosthavenkade. Opslagterrein r> 1 Van der Waal heeft zelf in hetr nieuwe gebied een opslagterrein' in gebruik'genomen en verder hebben nog twee Vlaardingse be drijven en een Rotterdams trans portbedrijf optie genomen op bij elkaar 12.000 vierkante meter. De kandidaten uit Vlaardingen zijn een chemicaliëngroothandel en Cency Superdrogist van Jan Anderson, die nu in panden aan de Koningin Wilhelminahaven en Asterstraat zit. De gebaren zijn gracieus, de blik geconcerteerd. Er wordt vér geworpen. En precies. De sportvissers Is In actie. De Hengelaarsbond Vlaardin gen e.o. hield zaterdag bij de surtpias ten westen van Vlaar dingen een hengeldag met vis wedstrijden voor de jeugd, vér werpen voor de ouderen en demonstraties vliegvissen voor ledereen. Met de daarbij horends informatiestands. Een en ander vond plaats In verband met de officiële ope ning vorige week van het re creatiegebied, dat de naam De Krabbeplas heeft gekregen. Foto Fotobureau Roe! Dijkstra Als ti op een verantwoorde en veilige manier ten volle profijt van uw spaargeld wilt hebben, dan bent u bij de Bondsspaarbank aan het juiste adres. Immers, wij zijn de experts bij uitstek op het gebied van hoge spaar- rente. Neem bijvoorbeeld onze Rentetarieven Mei- rekemng Spaar- deposito Spaar- deposito Minimam inleg fsoa- fSOO.- F50O,- Looptijd 1 jaar 2 jaar 3 jaar Normale rente 7.75% 7,75% Rentetarief nu" Mei-rekening met een loop tijd van één jaar vast en maar liefst 8% rente. Kom tussen 21 en 31 mei bij ons langs. U legt een minimum bedrag van f 500,- in, of hogere bedragen afgerond op honderden guldens. Dit bedrag staat dan één jaar vast. In mei '92 kunt u dan alles opnemen of weer verlengen. De Mei-rekening is niet aan leeftijd gebonden Iedereen kan hem openen en u hoeft geen klant van ons te zijn. Wilt u dus wat meer van uw spaargeld maken, open dan een Mei-rekening en doe dat tussen 21 en 31 mei 1991. Schiedam Vlaatdlngen Ie rekeningen opent of verlengt. Gepavolseerde schepen aan de kade, de molens volop In bedrijf en drukte op straat bij de kraamp jes, Schiedam bood veel gezelligheid. Foto Fbtobureau Roel Dijkstra Schiedam - Molens waren volop in bedrijvigheid, er lagen schitte rende nostalgische schepen in de havens en de auto's in de binnen stad hadden plaats gemaakt voor oude beroepen* zoals de bijen-im- 0 ker en de sigarenmaker die hun ambachtelijk werk op straat wil den laten zien. Het jaarlijkse moienfeest dat dit jaar voor het eerst werd gecombi-1 neerd met het havenmuziekfësti- val zorgde zaterdag voor een ge daanteverandering van de Sehie- damse binnenstad. Slenterend van de ene naar de andere molen kwam men verschillende band jes, drumkorpsen en kraampjes met koopwaar tegen. Vooral rond om de molens waren er veel acti viteiten. Zo kon men rond het middaguur bij molen de Vrijheid terecht voor een molenbrood- lunch. Aan lange tafels, die aan het water stonden, genoten veel mensen van een gezonde maal tijd. Het brood, gebakken van het graan dat in de Vrijheid wordt ge- malen, ging erin als koek. Terwijl de Amazing Stroopwafels voor gezellige muziek zorgden, schoven twee dames aan tafel. Watertandend zei de een tegen de 'ander: hier had ik me al op verheugd!" Het antwoord: „Nou zeg. Ja, voor die molenfeesten en vooral voor dat lekkere brood kom ik speciaal vanuit Capelle naar Schiedam gereisd." Ook bij molen De Walvisch was van alles en nog wat te doen, In de molen, die beklommen kon wor den, was een tentoonstelling van modelmolens. De makers popel den om het publiek wat over hun molens te vertellen. De eigenaar van de miniatuurmoien De Palm boom riep: „Wie wil er wat over molens van vroeger weten? Kom maar hier, ik ga het u vertellen, Het duurt maar vijf minuten." Rond De Walvisch was een rom melmarkt en maakten Belgische troubadours muziek. En de men sen die zich via de Nieuwe Haven in boten van de zeekadetten naar distilleerderij De Kuyper lieten brengen voor een rondleiding, zwaaiden vol enthousiasme naar de handelaars op de kade. Op een ponton in de Lange Haven speelde 's avonds een mammoe- torkest en trad een Russisch kin derkoor op. De festiviteiten op muzikaal gebied waren daarmee nog niet afgesloten want tot in de vroege uurtjes speelden er in ver schillende cafés in het centrum bandjes. Maassluis - Na elf jaar van touw trekkerij, onzekerheid, gedane beloftes en inzet is het voor recre atie en natuurdoeleinden belang rijke plassengebied Oranjepolder zaterdag officieel door de wethou ders J. Storm en L. Snoeck geo pend. Manege de Nieuwe Oranjehoeve en Ruiterclub Maassluis en Om streken, Windsurfing Hoek van Holland en de vereniging voor be houd van natuurgebied Oranje polder, zagen hiermee hun in spanningen voor gebruik en ver betering van het gebied gehono reerd. Plannen tot demping en de eventuele aanleg van een contai nerhaven zijn daarmee voorgoed van de baan. De drie verenigingen zagen eer dere pogingen om tot 'elkaar' te komen, mislukken. Uiteindelijk zorgde wethouder Storm er in de herfst van 1990 voor dat een com promisplan werd goedgekeurd door de gemeenteraad en het sein tot uitvoering ervan kon worden gegeven. In maart begonnen de werkzaam heden aan het plassengebied, dat eigendom is van de gemeente Maassluis en onder bestuurlijke toezicht van Hoek van Holland valt. Het waterrijke domein ligt ten westen van Maassluis en is twin tig jaar geleden ontstaan door zandafgraving voor de aanleg van de Steendijkpolder. „Over de zandaffaire wil ik niet te veel woorden vuil maken. Bij het nog resterende vuil en het afka- veüngsprobleem in 'onze' Oranje polder wel. We zijn er nog niet he lemaal. De toekomst moet ons op een positieve manier zorgen blij ven baren, zodat iedereen op ver antwoorde wijze van dit kleine maar fantastische gebied gebruik kan maken," aldus B. Sio van windsurfclub in zijn openingsre de. Verschoond Het recreatiegedeelte is groten deels verschoond gebleven van puin en vuii Parkeerplaatsen en een ruiterpad zijn aangelegd, ter wijl de surfoever is verbeterd. On der grote belangstelling van ama teur-ornithologen werd de voge- lobservatieplaats onthuld. De niet voor publiek toegankelijke Noordelijke plassen met al wat daar groeit en bloeit, wordt de rustigste plek van het gebied. Peter van Ravensbergen van de Vereniging Behoud Natuurge bied Oranjepolder zegt hierover; „We hebben hier te maken met een geïsoleerd en gezond natuur gebied. Ondanks vroegere verha len, blijkt van vervuiling nu geen sprake. De basis voor een goede populatie is de waterkwaliteit, en die is uitstekend. Het eigen kwel water is brak, wat licht gezouten." Daardoor tieren zeldzame krans- wiertjes hier welig. Trekvogels houden massaal halt en meiden- teel krijgen wij bezoek van lepe laars. Het is tevens het jachtter rein van watervleermuizen. Feil loos vinden zij vla sloten de weg, vanuit hun vaste verblijfplaats Het Staelduinse Bos. Om dit alles te behouden en uit te breiden, moeten we de zwakste schakel in dit leefgebied koesteren, name lijk het water. Vreemde vogels' moeten andere vreemde vogels, blijvend kunnen observeren." Ruiters, natuurliefhebbers, sur fers en de gemeente Maassluis lij ken elkaar gevonden te hebben. Lang heeft dit geduurd, zij hopen dat dit nog veel langer zal voort duren. Gestrekte draf, zwemmen, professioneel plankzeilen, flora en fauna. Kortom: genieten. Alles in één. Vlaardingen - Op rijksweg 20 heeft de Vlaardingse politie afge lopen weekeinde twee snelheids- -t duivels op de bon geslingerd.,' Vrijdagavond Iaat werd de 32-jari- ge bestuurder van een vrachtauto j met aanhanger bekeurd omdat hij met een snelheid van 135 kilo meter per uur over de weg scheurde. De chauffeur had al 19 uur achter het stuur gezeten. Zondagmorgen vroeg dwong deJ politie een 27-jarige man tot stop- pen. Hij reed 153 kilometer per uur en bleek bovendien te heb ben gedronken. Maassluis - Op een parkeert#* rein aan de Van Beethovenlaan zijn zaterdagmorgen vroeg zes- auto's opengebroken. De dieven j maakten verscheidene radio-cas- setterecorders buit. Ook werd van-; twee auto's de benzinetank leeg*, gepompt. l Volgens de politie zijn vermoede* 5 lijk dezelfde daders ook verant- woordelijk voor de diefstal van een auto aan de Albert Schweit- zerdreef. De wagen werd zondag*h morgenvroeg teruggevonden to een sloot in Maasland. Schiedam - Op de Koemarkt- brug trof de politie zondagmor- gen rond half drie een 19-jan# g Schiedammer aan die een be- bloed hoofd had opgelopen o'l een vechtpartij met een 32-jaflge stadgenoot. Zijn tegenstander, eveneens gewond, werd door ae J politie uit een café gehaald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1