Water w s 9 Sociale woningbouw op de tocht Invaliden delen gele kaart uit voor obstakels Barry Hughes was seksistisch' Vlaardingse wethouder ontevreden overstaatssecretaris en OOR Publicatie asbestrapport laat op zich wachten 'Politie moet vaker op alcohol controleren' Ouderen genieten van boottocht ZWEMVIERDAAGSE $pederteckel Sue blaft in boefje over eigen leven Pm a a koh Lubbers pakt i Uitzendbureau uit Dode slang op trap van stadskantoor Motorrijder sloot in Auto's vernield Man door ruit gegooid Brandje in kelderbox Brandje in hal van Lijnbaan Rotterdams Dagblad Maandag 10 juni 1991 «rif; Sffcarifingen - Een aantal Vlaardingse ambtena- 'ren blijkt zich geërgerd te hebben aan het optre- Óen van Barry Hughes, vorige week in de Stads gehoorzaal. De ex-voetbaltrainer/camavalszan- .ger 'vas uitgenodigd om de ambtenaren op te j;peppen nu zij aan de vooravond van een belang- hhjke reorganisatie staan. jtfijdens zijn conference van ongeveer een uur had Barry Hughes het ook regelmatig over '-wouwen. Hij beoordeelde die tijdens zijn praat- ïfl loutei op hun lichaamsvormen, hield te pas 'm te onpas daarbij twee bolgevormde handen :voor zijn borst en had het verheerlijkt over strike truitjes en korte rokjes. Ook Lelia Spindler van de Centrale Personeels 'Dienst (CPD) heeft die opmerkingen over Hug- 'hes gehoord. „Een van mijn mannelijke colle- gf$2ei: goh, wat erg van die Hughes. Maar ik $3>jne er niet aan gestoord Ik vond het over- jfföfcken seksistisch en daar kan ik om lachen. erom met welke instelling je luistert Jjelcunt het ook niet iedereen naar de zin ma- 3Éi4 Nogmaals, ik heb er zelf weinig problemen 'mee. Ik kan me ook niet voorstellen dat iemand ach eraan stoort" :()vertrokken seksistisch was Barry Hughes 'niet Wel deed hij stoer en lacherig over vrou wen. Vyf jaar geleden zou geëmancipeerd Ne- riand over hem heen zijn gevallen. Lelia ^indien „Maar de tijden veranderen. Het was jn ieder geval niet geniepig seksistisch. Dat zou ,5Jédtt vervelend zijn geweest Hy doet het open- ;Ipeö overdreven en dathoort by voetballen." ibtslot „En we hebben natuurlijk al veel be reikt als mannen zich opwinden over dit soort jail Dan zijn we weer een stapje verder met de öriancipatie." hardingen - 'Waf waf wif woef waf. Deze en andere efcentenisseri van de Vlaardingse kampioensteckel 5ae werden verleden jaar door haar baasje Jaap /inkopgetekend. Dat had een boek vol hondegeblaf (tomen worden, maar gelukkig slaagde de baas erin Hj bet verhaal uit de bek van de teckel in mensentaal te e» ïansformeren. Het verhaal van Sue ligt binnenkomt n een oplage van 10.000 exemplaren in de winkels. Jïet Teckel Sue van Bameveld naar Peru* werd ver eden jaar reeds ineen bescheiden oplage door Vink 's self uitgegeven. Naar aanleiding van de presentatie neldde zich een landelijke uitgever bij de Vlaardin- l Êw. «j Het een andere omslag en nieuwe tekeningen wordt iet boek vanaf het najaar landelijk verspreid. Naast febibliotheken en de erkende boekhandel worden 1 fekfOte boekenclubs voor de verkoop ingeschakeld, ^olgens de uitgever is het nog nooit vertoond dat het sgen verhaal van een hond in boekvorm wordt op- gekend. s^fijaar teckel Sue is dan ook niet zomaar een hond. De rceryoeter heeft in haar carrière vijfenzeventig eer- iëphjzen, vijftien kampioenstitels, waaronder twee leerde wereldtitel, gewonnen. Verder heeft de hond $rf eveneens getalenteerd nageslacht van twaalf «ps op de wereld gezet. 4 lis beloning voor deze uitzonderlijke staat van I ïenstheeft Sue van haar baas toestemming gekre- wp» om gebruik te maken van de VUT-regeling. De gjri met het eigen visitekaartj e lijkt zich nu uitslui- !na aan het schrijven van boeken te wijden, fant als opvolger van 'Met teckel Sue van Bame- „dd naar Peru' heeft de hond ondertussen de stof «j ingedragen voor het boekwerk 'Met teckel Sue ver- id ®h$javontuur\ Ook in dit werk verhaalt de Vlaar- )Vl Brigsehond over haar loopbaan, die haar over de ge- iele wereld voerde. Ook in haar tweede carrière acht het succes de teckel toe. Er bestaan zelfs plan ten om het eerste boek in een Duitse vertaling op de narkttebrengen. k internationale wedstrijden laat de rustende Sue itt over aan het nageslacht. De andere honden van lejtode Rebel treden volgende week in het Duitse va brtmund in het strijdperk. Naast de reu Bandiet en i i kteef Calla doen Chief Kodak en Doerak een gooi bi aar, de verschillende wereldtitels voor teckels. De y tètsfe hond, een kleinzoon van Sue, doet als enige ie aeefin dejeugdklasse. Tussen 20.000 andere ho..den I topt de hond de eer van de familie hoog te houden. to jen - „Kan ik van start?" grapt Rob Lub- *rSf die de eer had heeft plaatselijk filiaal van uit- sndbureau Start aan de Schiedamseweg in Vlaar- togen te openen. achend wordt er 'Jaaaah' geroepen, waarna Lub- Jeis het papier waarmee het uitzendbureau was in gepakt, van de voorgevel rukt. zr kwam er vrijdagmiddag een modem ingericht kantoor tevoorschijn. Tientallen genodigden dron- vervolgens naar binnen om hun natte schoenen L *P dèlnog smetteloze vloerbedekking te zetten. Ze ue\ren het glas met een blauw drankje, geheel pas send bij het wit-blauwe interieur van Start, en toost- Je*^op een toekomst met weinig werkzoekenden, jv Set nieuwe uitzendbureau wil nog dit jaar 1600 men en aan werk helpen. Start streeft er naar vooral voor angdurige werklozen een baan te vinden. Rob Lub- y jers, broer van de minister-president, was blij met - ut voornemen. Hij hoopt dat de mensen die al lange- e tijd werkeloos zijn, de komende tijd flink in aantal luien verminderen: „Het klinkt aardig, 1600 men- «n, maar van de 60.000 werkzoekenden in het Rijn- !tj fondgebied zijn er 45.000 die moeilijk werk kunnen anden Er is dus nog heel wat te doen. Ik hoop dat flart een veelvoud van de 1600 weet te bemiddelen." Vlaardlngen - De sociale woning bouw m Vlaardingen staat op de tocht. Staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) beperkt de fl- nancieringsmogehjkheden te zeer en binnen het Overlegor gaan Rijnmondgemeenten (OOR) is een maatregel voorgenomen, die alleen Rotterdam in staat stelt lokatiesubsidie te krijgen. De Vlaardingse wethouder Ton van der Steen is daar verbolgen over. Hij gaat zich in Den Haag bekla gen en steun zoeken bij de Ka merfractie van zijn partij (D66). Van der Steen wil ook gaan sa menwerken met andere gemeen ten in het Rijnmondgebied. „De voorwaarde om uitsluitend projecten van minimaal duizend woningen voor lokatiesubsidie in aanmerking te laten komen, be voordeelt Rotterdam. Andere ge meenten zouden hierdoor mets meer krijgen van de beschikbare 204 miljoen gulden. Dat mag niet en we zullen dus samen met an dere gemeenten zoeken naar mo gelijkheden om die beslissing te keren," zei Van der Cteen vrijdag na een mislukte poging een eer ste steen te metselen op de bouw plaats van woningbouwvereni ging Samenwerking'77 in de Oostwij k. Samenwerking laat op het oude Hoilandiaterrem 39 ouderenwo ningen neerzetten, die 555 gulden huur per maand gaan doen. Aan nemer Adrie Verschoor realiseert er voorts nog 31 eengezinswonin gen, die met rijkssubsidie worden verkocht aan particulieren. De prijzen van deze huizen zullen. inclusief afgekochte erfpacht, va rieren van 140.000 tot 175.000 gul den. Er hebben zich al ruim hon derd kandidaat-kopers gemeld Het bouwproject is een ontwerp van architect Jan Ledderhof uit Den Haag Kij won een prijsvraag voor ontwerpers met zijn plan voor woningbouw op het Hoilan diaterrem. In nauw overleg met Oostwijkbewoners is sinds 1984 aan de planvorming gewerkt. Het uiteindelijke resultaat wijkt wel af van Ledderhofs eerste ont werp. Zijn uitgangspunt om de fundering van de vroegere fa brieksschoorsteen te benutten voor een nieuw markant woonto rentje van zeven verdiepingen, heeft hij moeten laten vallen. „De kwaliteit van de palen bleek bij de sloop zodanig te zijn aangetast, dat we hiervan helaas moesten af zien," aldus Ledderhof. Ook. is een parkeergarage uit het plan geschrapt. Voor Samenwerking is dit nieuw bouwproject m de Oostwijk ook een heel bijzondere ervaring ge weest, vertelde directeur Nico Nieuwstraten. „Nog nooit hebben we zo'n lange procedure gehad om tot bouwen te komen dan deze keer." Toen van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer einde lijk goedkeuring was verkregen woningen te bouwen tussen spoorlijn en rijksweg 20, hoewel dit gebied binnen de invloedss feer van de geluidshinder van grote bedrijven in Perms en Bot lek ligt, bleek dat op het oude fa brieksterrein meer bodemsane ring noodzakelijk was dan ver wacht. Na het gereed komen van het bouwplan kwam men tenslot te tot de ontdekking, dat het aan de Qosthavenkade gevestigde au- toschadebedrijf van Storm in de weg zat. Het gemeentebestuur was gedwongen het bedrijf uit te kopen om de woningbouw te kun nen laten doorgaan. Zij moest daarbij het risico aanvaarden dat er nieuwe bodemverontreiniging aan het licht zou komen. „Alle on derzoeken tot nog toe wijzen er gelukkig op dat het meevalt," zei Van der Steen vrijdag hoopvol. Van der Steen gaat ervan uit dat in de toekomst in de omgeving van het Hollandiaterrein nog meer nieuwbouwwoningen zul ten verrijzen. Burgemeester Fred van Lier van Vlaardlngen haalt snel een flets weg, zodat een groep gehandicapten over de stoep kon. Er moest van alles opzij om de rolstoelers er door te krijgen. Gehandicapten hebben het In Vlaardln gen op flink wat plaat sen nog zeer moeilijk om vooruit te komen. Niet alleen op de stoe pen, ook in wandelge bieden liggen er obsta kels zoals reclamebor den en bloembakken. En met onder meer bur gemeester Fred van Lier en Burgerbelan gen-raadslid Arnold van Wëzel voorop trok een aantal mensen de stad in om 'gele kaar ten* uit te delen aan mensen die obstakels In de weg legden van Invaliden, De actie Is In Vlaardln gen uitgevoerd door het Vlaardlngs Overleg Revalidatie, ln aanslui ting op landelijke activi teiten met hetzelfde doel. De actie zal de hele week doorgaan. Foto Fotobureau Roet Dijkstra Schiedam - Na enkele eerdere vertragingen is de publicatie over een rapport betreffende de ver spreiding van asbest in de bodem van Schiedam-Zuid opnieuw met enkele weken uitgesteld. Hoewel het historisch onderzoek al gerui me tijd geleden werd afgerond, wil wethouder Bart de Leede (Groen Links, milieu) wachten tot ook het plan van aanpak gereed is. Aan dat plan wordt momenteel nog gewerkt door de provincie Zuid-Holland. De Leede is bang dat een onvolle dig rapport onrust zal wekken in de wijk. Maar uit mededelingen van de Dienst Gemeentewerken, die het historisch onderzoek heeft uitgevoerd, wordt duidelijk dat er nauwelijks redenen zijn voor onrust. In het rapport staan geen nieuwe asbestlokaties. Het rapport laat het bij de constate ring dat het spul vermoedelijk op meerdere plaatsen in De Gorzen in de bodem kan worden aange troffen. Asbest waarvan nog niet zo lang bekend is dat het kanker kan veroorzaken, is een populair middel geweest om (bouw)grond op te hogen, In De Gorzen is dat mogelijk op grote schaal getreurd. Het materiaal lag er letterlijk voor het oprapen. Tussen 1916 en 1930 heeft aan de Willemskade een asbestfabriek gestaan. Het onderzoek kwam vorig jaar op gang, nadat in de Rijnstraat en de Ridderkerksestraat grote hoe veelheden asbest in de bodem wa ren gevonden. In de Rijnstraat werd het spul zorgvuldig verwij derd, m de Ridderkerksestraat werd slechts een gedeelte van het bouwterrein gesaneerd, de rest van de verontreiniging werd afge dekt met schone grond. Dat is vol gens deskundigen in sommige gevallen de beste saneringsme thode, omdat asbest geen kwaad kan zolang het met aan de opper vlakte komt. Naar verwachting zal de provincie in zijn plan van aanpak niet van die regel afwij ken. Binnen afzienbare tijd zal op di verse plaatsen in de bodem naar asbest worden gezocht. Dat zal gebeuren in die straten in De Gor zen, die gebouwd werden nadat de asbestfabriek in werking was. Vlaardlngen - De Vlaardingse po litie zou vaker alcoholcontroles moeten houden. De controles hebben nog steeds nut dankzij de preventieve werking. De meeste mensen matigen hun alcoholge bruik als zij weten dat de politie vaak controleert. Dit staat in een ambtelijke notitie over alcoholge bruik en verkeer. De controles zouden kunnen wor den uitgevoerd in samenwerking met de politiekorpsen van Schie dam en Maassluis, zo adviseert het rapport. Met de nieuwe adem- analyseapparatuur kunnen poli tiemensen in vaker controleren in dezelfde tijd dan voorheen. De notitie stelt ook voor meer aan voorlichting te doen bij sportvere nigingen en instellingen voor so ciaal-cultureel werk. Er is onder zocht of kantines 'drooggelegd' zouden kunnen worden, maar ge bleken is dat dit 'niet haalbaar en niet gewenst' is, mede omdat nog al wat verenigingen financieel af hankelijk zijn van barinkomsten. De gemeente zelf moet zich nog terughoudender gaan opstellen bij het aanbieden van alcoholhou dende drank op recepties en der gelijke, staat ook in de notitie. Ge constateerd is dat er weliswaar niet overmatig wordt geschon ken, maar het verdient toch aan beveling nog terughoudender te zijn. Met name de wijze van pre senteren zou aandacht behoeven, volgens de notitie, die het voor stel doet meer alcoholvrije drank jes aan te bieden. In zijn algemeenheid wordt ge steld dat er vooral meer moet wor den gedaan aan voorlichting. Het idee is geopperd dat onder meer te doen in het basis- en voortgezet onderwijs. Ouderen aan boord van de pleziervloot wuiven in één van de Schiedam se havens naar elkaar en Foto Fotobureau Roel Dijkstra naar toeschouwers op de wal. Door Rodrick de Munnik Schiedam - Vissers aan de kant van de Schie keken zaterdagoch tend verschrikt op. Al de hele nacht hadden ze aan het water doorgebracht, maar toen de Ou- derentocht van watersportvereni ging De Schie - 26 plezierbootjes - langs kwam, konden ze net zo goed hun spullen inpakken. De ris was weggejaagd. De scheepjes hadden ongeveer tachtig ouderen aan boord. Ze voeren mee op uitnodiging van De Schie, ter afsluiting van de manifestatie 'Schiedam vaart wel'. Om tien uur 's ochtends gaf wet houder en loco-burgemeester Aad. Wiegman bij de Buitensiuis het startsein. De stoet stoomde via de Schie op naar Delfshaven in Rot terdam. Daar werd de steven ge wend om koers te zetten naar de Zweth. Het klaroengeschal van de wet houder, het officiële sem tot ver trek. overstemde het showkorps OBK, dat de stoet vooraf ging. Als een geroutineerde zeeschuimer scheepte Wiegman vervolgens in op de eerste boot. Het anderhalve kilometer lange konvooi trok in het centrum van Schiedam veel bekijks. OBK voei voorop en speelde dat het een lust was. Ook in andere boten speel den muzikanten een deuntje. Op nummer acht van de rij, de Miranda van schipper Jan Hage, keek organisator Joop Robberegt glunderend naar de met vlaggen uitgedoste scheepjes. „Samen met Jan Ruiter ben ik een half jaar bezig geweest om dit te orga niseren. Dan geeft het een enor me voldoening al die gelukkige ouderen te zien." EHBO Robberegt had niets aan het toe val overgelaten. Zo kregen de passagiers een helpende hand bij het instappen en voeren er in de vloot twee EHBO-boten mee. Ook had hij van te voren de Haven dienst in Rotterdam en de brug wachters van Schiedam gewaar schuwd. Alle bruggen stonden keurig open. Rond twee uur kwam de thuisha ven bij de 's-Gravelandpolder weer in zicht. Daar wachtte de tachtig ouderen en de bemanning een feestebjk onthaal. Het accor deongezelschap Nostalgie speel de nostalgische vissersdeuntjes. Zonder zeeziek te worden - 'ik heb al vaker gevaren' - wist ook loco-burgemeester Wiegman clubhuis De Meertros te berei ken. Daar maakte hij een einde aan de manifestatie 'Schiedam vaart wei'. „Op 18 maart begon nen we met jongeren, die aan de Buitensiuis met een lesbrief aan land werden gezet," herinnerde Wiegman zich. „Nu sluiten we af met ouderen. Het was een gewel dig jaar voor de Schiedamse ha ven." Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermiddag een dode slang van de trappen van het stadskantoor aan de Emmastraat verwijderd. De operatie werd met enige omzichtigheid uitgevoerd omdat niet zeker was of het om een kadaver ging. De herkomst van de ongeveer 80 centimeter lange slang is niet be kend. De politie weet ook niet om welk soort slang het gaat. Het dier is vermoedelijk door verhonge ring om het leven gekomen. Vlaardingen - Een 40-jarige mo torrijder uit Hellevoetsluis is za terdagmiddag uit de bocht gevlo gen op de Maassluisedijk in Vlaardingen, ter hoogte van het oeverbos De Liekebaert. Hij was de macht over het stuur verloren en beneden aan de dijk in de sloot beland. De man kwam met de schrik vrij. Vlaardingen - Vandalen hebben in de Jan de Rooijstraat te Vlaar dingen van drie geparkeerd staande auto's de ruitenwissers vernield. Tevens veroorzaakte men lakschade en werd een ruit - vernield. Een en ander gebeurde in de nacht van vrijdag op zater dag. In die tijd is ook een auto gestolen van een parkeerplaats aan de Dirk de Derdelaan. De waarde van de auto, een blauwe Volkswa gen Golf (GZ-20-W), is niet be- kend. Eerder werd vanaf een invaliden parkeerplaats aan de Lavendel- straat een grijze Hyundai (ST-64- ZS) gestolen. De waarde van de auto is 28.000 gulden. Vrijdagavond is er nog gepro beerd in te breken in een auto aan de Zomerstraat. Een getuige had de politie gewaarschuwd, maar die kwam te laat. Vlaardingen - Als ware het een heuse knokfilm, zo ontwikkelde zich gisternacht rond drie uur een vechtpartij in een bar in het cen trum van Vlaardingen. Daarbij werd op een gegeven moment een 35-jarige Vlaardingen door een andere barbezoeker opgetild en door een ruit gegooid. Aan de val hield het slachtoffer slechts enkele blauwe plekken over. Het slachtoffer beraadt zich nog over het doen van aangifte. Vlaardingen - De brandweer heeft vrijdag aan het eind van dè middag een brandje geblust in een kelderbox aan de Stadshou- derslaan te Vlaardingen. De kel derbox brandde desondanks ge heel uit. Door de brandy ontstond storing in de electriciteits- en te lefoonvoorziening in het flatge bouw. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Vlaardlngen - In een hal van de Lijnbaan in Vlaardingen is gister morgen tegen zessen het net van een handbaldoel in brand gesto ken. Het vuur veroorzaakte zo- - veel rook dat de brandweer moest' uitrukken. Optreden hoefden de blusgasten niet. De politie constateerde dat de zij ruiten van de hal waren vernield. De schade is nog niet bekend. Ingezonden mededeling 14 - 27 juni 1991 START VOORVERKOOP: VANAF 3 JUNI t/m 23 JUNI 1S91 TOEGANGSPRIJZEN: 6.- groepen (10 pers.) 7.- individueel 8.- na voorverkoop Kolpabad Broekweg 91 Vlaardingen ,010-4345166

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1