15 Verzet tegen sluiting van school m Het bétere opticienswerk. 0 Zwart is Maasland stoot ambtswoning van burgemeester af Bestuur: 'Ouders denken slechts aan de korte termijn. Wij kijken vooruit' Nieuw zwembad wordt stuk duurder PARKER Schiedam j Vlaardingen Maassluis Sluiting Holybad zou gemeente goed uitkomen VELLEKOOP l& Rotterdams Dagblad Dinsdag 11 juni 1991 Schiedam Buurthuis zoekt vrijwilligers Buurthuis Nieuwland zoekt ter ondersteuning van de activiteiten voor kinderen tussen de vier en elf jaar, met spoed enkele enthousiaste vrijwilligers. Het gaat om de dinsdagmiddagclub die van 15.15 tot 16.30 uur in het buurthuis vertoeft en de woensdag- middaginstuif die van 13.30 uur tot 15.15 uur wordt gehouden. Op deze middagen wordt de kinderen tal van sport en spelactiviteiten geboden en gezien de grote toe loop van kinderen is de hulp van vrijwilligers onont beerlijk. Belangstellenden kunnen contact opne men met Guy Demol, tel: 4738671. Drechtstedentocht Bezitters van een trim- of racefiets kunnen zondag 23 juni deelnemen aan de door toerclub Rijnmond georganiseerde Drechtstedentocht. De 125 kilome ter lange tocht voert de fietsers via Rotterdam en langs de Oude Maas naar Dordrecht waar de Merwe- de wordt overgestoken. Aan de overkant leidt de rou te langs een zestal Drechtsteden. De start van het tweewieler-evenement vindt om 9.00 uur plaats bij de "kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in sportpark Harga. De deelnemers, die 5,50 gulden inschrijfgeld dienen te betalen, worden om circa 14.30 uur terug ver wacht. Rommelmarkt Orpheus Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus, dat dit jaar zijn 125-jarig bestaan viert, houdt zater dag 15 juni een grote jubileum-, curiosa-, snuffel- en rommelmarkt. Er is keuze uit huishoudelijke artike len, boeken, speelgoed, kleding, geluids- en verlich- tingsapparatuur en vele andere artikelen. Plaats van handeling is het Museumplein aan de Hoogstraat en vanaf 10.00 uur kunnen de liefhebbers er terecht. Naaicursus Kluphuis Oost aan de Galileïstraat start na de zomer vakantie een naaicursus voor Hindoestaan se vrou wen. De lessen worden iedere woensdagochtend van - 9.15 tot 11.15 uur door een Hindoestaanse vrouw ge geven. Voor 25 gulden per, zes lessen leren de vrou wen, die in hun moedertaal worden toegesproken, hoe ze kleding kunnen maken met behulp van pa tronen maar ook hoe ze zelf patronen kunnen teke nen. Ook moeders kunnen deelnemen want voor kinderopvang wordt gezorgd. Middels een telefoon tje naar klubhuis Oost (4735435) kan men zich opge ven. Vlaardingen Verkooptentoonstelling De Wereldwinkel aan de Hoogstraat heeft geduren de de maand juni een verkooptentoonstelling over coöperaties en producten uit India in de zaal boven de winkel. De openingstijden zijn: dinsdag en don derdag van 14.00 tot 16.00 uur, woensdag van 10,00 tot 12.30 uur en 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 1 10.00 tot 16.00 uur. Open dag basiseducatie De Basiseducatie voor volwassenen houdt woensdag 12 juni van 9.00 tot 13.00 uur een open dag in de de pendence aan de Groen van Prinstererstraat. Men sen tussen achttien en tachtig jaar die geen voor opleiding hebben genoten en graag iets willen bijle ren, worden die dag in de gelegenheid gesteld ken nis te maken met de mogelijkheden van de basise- ducatie. I Basiseducatie biedt een gevarieerd vakkenpakket dat onder andere het leren lezen en schrijven, alge mene ontwikkeling, Nederlands, Engels en rekenen behelst. Tevens worden er korte cursussen, bij voor beeld om kennis te maken met de computer, gege ven. De cursisten krijgen adviezen en begeleiding bij het doorstromen naar beroepsgerichte opleidin- - gen. 1 Afscheidsreceptie 1 Het afscheid dat de heer AM. van Wijk neemt na 40 jaar in overheidsdienst werkzaam te zijn geweest, wordt feestelijker dan hij zich had voorgesteld. Ne- genentwintig jaar functioneerde Van Wijk als heofd van de postkamer van de gemeente-secretarie Vlaar dingen alvorens hij gebruik maakte van de regeling 'vrijwillig vervroegd uittreden'. Gezien zijn staat van dienst bieden burgemeester en wethouders de heer en mevrouw Van Wijk 18 juni in de oude hal van het stadhuis een receptie aan. Prijsuitreiking kleurwedstrijd In liet Liesveldpaviljoen vond zaterdag s juni de prijsuitreiking plaats van de kleurwedstrijd die met Pasen door Winkelhart Vlaardingen werd georgani- seerd. In de respectievelijke leeftijdcategorieën van 3-5 jaar, 6-8 jaar en 9-11 jaar wonnen Rianna Snoeck, Vera van de Heuvel en Peter van der Velden de eer- ste prijs. Zij ontvingen een waardebon van 50 gul- den. Agenda donderdag 13juni j «Jamsessie,Podium,22.00uur. i vrijdag 14juni j «Celia:film,Filmhuis,21.30uur. 1 woensdag 12 juni video-avond, Vluchtelingenwerk Vlaardingen, de Halte, Callenburgstraat 15,20.00 uur. vrijdag 14 juni I Bingo, De Bijenkorf, 14.00 uur. woensdag 12 juni Avondexcursie Instituut voor Natuurbescher- mingseducatie, vertrek 19.00 uur vanaf station Maassluis-West. donderdag 13 juni Schrijfavond Amnesty International, Immanuël- kerk, 19.30 uur. Zomerbridge, Koningshof, 19.45 uur. vrijdag 14 juni Rommelmarkt, Koningshof, 12.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Carel van der Velden Brede Haven straat 6 Postbus 4908 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Door Wessel Penning Maassluis - Al vooruitlo pend op de plannen van staatssecretaris Wallage van Onderwijs volgt volgend jaar in Maassluis mogelijk een fu sie tussen de protestants- christelijke basisscholen We vershoek en Groen van Prin- sterer. Het schoolbestuur wil de beide scholen op den duur in het vrij nieuwe gebouw van de Wevers- hoek onderbrengen. Maar de ou ders van de kinderen op de Groen van Prinsterer zijn fel gekant te gen de plannen, waardoor ieder fusie-overleg in een impasse lijkt te zijn geraakt. Voorzitter SA van Haersma- Buma van het schoolbestuur: ..Ach, dit soort zaken hoort nu eenmaal bij het fusie-proces. Nee, een conflict wil ik het niet noe men." Loes Pellikaan, voorzitter van de ouderraad: „Natuurlek is het een conflict. Wij zijn ontevreden. Als je een school wilt opheffen moet je daarvoor goede redenen heb ben. Die heeft het bestuur niet." Via directeur J.D. Renes van het 'Groen' wordt duidelijk dat inder daad sprake is van flinke onenig heid tussen ouders en bestuur. De ouders willen niet dat de de pendance van de Groen van Prin sterer - de zogenoemde dislokatie - wordt opgeheven. Volgens het bestuur is dat echter noodzake lijk. Het rijk weigert, op grond van de Wet Basisonderwijs 1985, nog langer dependances van scholen te financieren. Om de vele kinderen van het 'Groen' toch ergens onder te brengen bedachten bestuursle den het plan van een fusie met de Wevershoek, liggend op nog geen honderdvijftig meter van de school en van oorsprong een af splitsing van de Groen van Prin sterer. De twee oude gebouwen zouden dan kunnen worden afge stoten. Om alle leerlingen tehuis- vesten zegde het rijk reeds de fi nanciering van de bouw van drie noodiokalen bij de Wevershoek toe. Het Groen van Prinsterer (nu 200 leerlingen) zou volgens progno ses de komende jaren nog gaan groeien. De Wevershoek (170 leer lingen) heeft te kampen met een teruglopend leerlingenaantal. Re den waarom de ouders van het 'Groen' niet begrijpen waarom juist die school wordt opgeheven. Zij hebben hun bezwaren al meerdere malen bij het bestuur opgesomd, vooralsnog zonder werkelijk aanwijsbaar resultaat. En - ondanks weer nieuwe plan nen van Wallage, die beide scho len vrijwel zeker dwingen tot een fusie vóór 1998 - geven de ouders hun protesten niet zomaar op. Overval Loes Pellikaan geeft nog eens aan waarom onder de ouders nogal wat consternatie is ontstaan. Al lereerst zou het bestuur ouders en medezeggenschapsraad veel •ïf De Groen van Prinstererschool; genoeg leerlingen, toch dicht? te laat op de hoogte hebben ge bracht. „Minder dan een week had de m.r. om een advies uit te brengen. Een overvalstechniek dus." De ouders zijn ook niet overtuigd dat voor de dislokatie met zeker heid geen financiering kan wor den ontvangen. „De prognoses geven ons gelijk. De school groeit, wat ons recht geeft op fi nanciering. Maar het bestuur wei gert daartoe verder stappen te on dernemen." Volgens Pellikaan kan dat via een verzoek bij een onderzoekscen trum van het ministerie, dat op haar beurt de staatssecretaris zou kunnen adviseren toch geld uit te trekken voor de dependance. De meeste moeite hebben de ou ders met de directe gevolgen die hun kinderen zullen ondervinden van de fusie. Pellikaan: „De We vershoek heeft veel te weinig speelruimte." En: „Alle kinderen van het 'Groen' moeten nu dus dagelijks die drukke Rozenlaan oversteken. Levensgevaarlijk. Vorige week is nog een kind aan gereden." Dat laatste argument is door het bestuur echter al weerlegd. Iede re dag steken kinderen van ka tholieke en openbare basisscho len daar ook al over. „Waarom zouden de kinderen van het Groen van Prinsterer dat dan niet kunnen," vraagt het bestuur zich af. Bestuursvoorzitter Van Haersma- Buma over de andere bezwaren: „We hebben de m.r. misschien wat weinig tijd gegeven, maar een geplande overvaltechniek was het niet We hadden te maken met een bepaalde tijdsdruk, wil den we aanspraak kunnen maken op geld voor die noodiokalen. Ik geef toe, die procedure is daar door niet helemaal gelukkig ver lopen." Van Haersma-Buma ontkent ook dat het bestuur weigert een her nieuwde aanvraag te doen voor fi nanciering van de oude disloka tie. „Dat kan altijd nog. Voorlopig willen we eerst kijken hoe het overleg verder verloopt. Overi gens kan dat onderzoekscen trum, als de prognose inderdaad wijst op groei, hoogstens een po sitief advies geven aan de minis ter. En het is bekend dat Wallage dringend om geld verlegen zit dus Het bestuur zou zich flink erge ren aan de aantijgingen van „een aantal ouders",Van Haersma- Buma: „Ik begrijp sommige be waren wel en dat het allemaal emotioneel wat gevoelig ligt. Maar wij als bestuur bekijken het rationeler. Dat is onze taak. Ou ders denken slechts aan de korte termijn, wij kijken verder voor- uit." Op langere termijn zou één en an der er ook wel eens heel anders uit kunnen zien. Het bestuur heeft de definitieve toezegging voor financiering van de noodio kalen nog altijd niet ontvangen. Van Haersma-Buma zegt nu te vrezen dat het in geldnood verke rende ministerie alsnog afziet van de beloofde financiële steun. Een zeker niet onbelangrijk de tail vormen ook de meest recente plannen van Wallage, die een fu sie voor alle te kleine basisscho len beogen. Per gemeente wordt een norm vastgesteld, waarbij wordt uitgegaan van de zoge naamde leerlingdichtheid. Voor Maassluis zou die norm op 210 leerlingen uitkomen. Beide scho len, dus ook de grotere Groen van Prinsterer zou dan in aanmerking komen voor een fusie. Bang De ouders willen daarop nu nog niet vooruitlopen. „En dan nog, waarom zouden wij dan nu al moeten fuseren," aldus Pelli kaan. In het geval van uitvoering van Wallage's plannen, pleit zij voor een alomvattend fusie-plan over alle Maassluise basisscho len. Ze is bang dat ook in dat ge val het Groen van Prinsterer wordt opgeheven. De gemeente zou het gebouw at hebben beloofd aan de Montessori-sehool en een Foto Fotopersbureau Roel Dijkstra afdeling van de EHBO. Pellikaan: „Ik heb het idee dat bestuur en gemeente dit al stiekum geregeld hebben, zonder daarbij rekening met onze wensen te houden." De tegenstelling tussen ouders en schoolbestuur lijkt zodoende steeds groter te worden. Het be stuur weigert nog langer met Pel likaan te spreken, die toch nog al tijd namens de ouders spreekt. Communiceren wil het bestuur nog slechts met de medezeggen schapsraad. Maar dat orgaan heeft het bestuur al twee maal een negatief advies over de plan nen gegeven. As de m.r. niet van gedachten verandert, komt de problematiek voor een externe geschillencommissie, die flink wat tijd nodig zal hebben om tot een oordeel te komen. Van Haersma-Buma twijfelt daar entegen niet aan uitvoering van het fusie-plan. Pellikaan vraagt zich af waarop de bestuursvoor zitter dat optimisme baseert. Groen van Prmsterer-directeur J.D. Renes roept daarom op tot bezinning. „Laten we geen over haaste beslissing nemen en pro beren het overleg voort te zetten. En ja, als de ouders niet akkoord gaan, lijkt het me beter de fusie plannen voorlopig af te blazen. Totdat Wallage ons alsnog tot een fusie dwingt." Want een fusie lijkt op den duur onafwendbaar. Ingezonden mededeling Brilaanpassing door modebewuste opticiens. Deskundig advies en voorlichting. Specialisten in Varilux en extra dunne glazen. Komplete oogmeting met ooga'ruk-kontrole. Optometrist OV Contactlensspecialist ANVC ROTTERDAM-OOST: Oude Dijk 141-143 - Tel. 010-412.23.27 SCHIEDAM: Passage 18 - Tel. 010-426.S4.54 Maasland - De gemeente Maasland gaat niet over tot restauratie van de ambtswo ning voor de burgemeester. Het pand aan de Kerkstraat 2 zal worden afgestoten. De jaarlijkse lasten van zo'n 25.000 gulden drukken te zwaar op de gemeentebegro ting. Burgemeester M. Kokxhoorn had er wel willen wonen en had zich bereid getoond om voor 48.000 gulden in de op by na 150.000 gulden geraamde restauratie bij te dragen, A meteen tijdens de eerste discus sie over de restauratie van het uit 1934 date rende monumentale pand, bleek er een voorkeur voor afstoten te bestaan. Mevrouw Kokxhoorn heeft wel begrip voor die financiële afwijzing. Het bezit van een ambtswoning heeft bij haar geen verwach tingen gewekt. „Dat heeft bij mijn sollicita tie naar het burgemeesterschap beslist geen rot gespeeld," liet zij eerder al weten. Nu het pand wordt verkocht, kan het gezin Kokxhoorn niet op korte termijn van Lei den naar Maasland verhuizen. Omdat de burgemeester volgens de wet in haar eigen gemeente moet wonen, worden inmiddels stappen ondernomen het gezin in Maas land onder te brengen. De familie heeft het oog laten vallen op een kavel grond in het plan Transparand in de Commandeurspol der en wil aan de Hondsdraf een huis bou wen. Eén kavel zou aan de burgemeester verkocht moeten worden. Vlaardingen - Met de komst van een nieuw zwembad in Vlaardiif gen wordt ook het zwemmeri duurder. De prijs van een kaartje nu nog 2,40 gulden, zou dan wejv eens in de buurt van de vijf gu}. den kunnen komen te liggen, o# geveer evenhoog als de prijs d# Maassluis voor het nieuwe zwem» bad in zal voeren. v De enorme prijsstijging in Vlaat dingen is een gevolg van devoot- waarde van het college van B efi' Wdat de jaarlijkse exploitatiever liezen op het nieuwe zwembad niet meer dan een miljoen gulden mogen zijn. Nu is dat met twee baden 1,6 miljoen. Voor het Holy bad is dat 4 ton en voor Kolpü ruwweg 1,2 miljoen gulden. Ambtenaren op het stadhuis rt kenen momenteel allerlei variai ten door om op dat verlies van eec miljoen gulden uit te komea Daarbij moeten nieuwe berijfj* ringen worden gemaakt, gezid de uitkomsten van het raadsde bat over onder meer het afstoten van het Holybad, De Stuurgroep Zwembaden zoekt nu uit wat de mogelijkheden er. onmogelijkheden zijn en wat d? gevolgen van de diverse keuza voor de gemeente betekenen. Me dio augustus moet er zicht zyno§ de te nemen stappen en dus ook op wat de gevolgen zijn van hei incorporeren van de taken van het Holybad in het nieuwe zwem bad. Het onderbrengen van de specialistische taken van het Ho lybad, waar onder meer reumapa tiënten regelmatig zwemmen m extra verwarmd water, vergt ook hogere investeringen, Die zetten de mogelijkheden of het exploitatieverlies tot een mil-j joen gulden te beperken weer o» der druk. As dan ook nogeei| het Holybad als gewoon zweml open zou blijven en dus coneui rend zou worden voor het nieuw zwembad dan wordt dat miljoen verlies mogelijk toch overschre den. Het wordt niet hardop ge zegd op het stadhuis, maar slui ting van het Holybad zou gunstig zijn voor de exploitatie van het nieuwe zwembad. Medio '93 moet het nieuwe bader zijn. Dan moeten er ook oplossin gen zijn gevonden voor het perso neelAanvankelijk werd uitge gaan van 15 formatieplaatsen ie het nieuwe bad, maar als de taken van het Holybad moeten wordeiï overgenomen zal er ook meer per soneel nodig zijn, ook al omdat dan het geplande instructiebas sin groter moet worden. Dat was gepland op 20 bij 10 meter, maar zou weieens 25 bij 15 meter moe ten worden. Daarnaast is een wedstrijdbad van 25 bij 15 meter gedacht, evenals een recreatief bad met glijbaan en uitzwemme gelijkheid naar buiten. Ook 's winters zat er dan in extra ver warmd water in de open lucht ge zwommen kunnen worden. Het wedstrijdbad zou overal twee meter diep moeten zyn, met mo gelijk een extra diepte voor het duiken. Verder zou het zwembad voorzieningen als sauna's en der gelijke moeten hebben om de ex ploitatie binnen de voorgeschre ven miljoen gulden te houden. Nu al lijkt duidelijk dat dit niet haalbaar is zonder prijsstijgin gen. Vlaardingen loopt moffit»; teel nog ver achter bij andere ge meenten. Ter illustratie: in Vlis- singen moet al gemiddeld 5,56 gulden voor een frisse duik wo£ den betaald, In Voorburg 5 gul den. Vlaardingen is een van de heel weinige gemeenten met een tarief dat onder de drie gulden ligt. Het college kijkt intussen ook begerig naar de grond waarop het Kolpabad nu te vinden is. Dat zou ruimte kunnen bieden voof de bouw van 130 woningen. mbaj -urn? Ingezonden mededeling Zwart heeft stijl en past in elke omgeving. Een zwarte Parker^ is daarom voor iedereen een waardevol geschenk. De Vector Matte Black serie bestaat uit een vulpen, rollerball, balpen en vulpotlood en kost respectievelijk 37,50 - 30,00 -ƒ27,50 en 30,00. Vierambachtsstraat 61a 3022 AD Rotterdam Tel. 010-4771496

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2