11 Verzet tegen komst kermis en aanleg parkeerterrein Vergeefse zoektocht naar Engelse zeiler Palmboombuurt wil functie Emmaplein niet overnemen De hefbrug hangt Spaland krijgt openbare schooi Demonstratie in Den Haag voor ongewenste Palestijn ZWEM VIERDAAGSE Pianeet sis 'iBuisvader' dr. Alberda naar St. Franciscus Dordtse politie houdt bankovervallers aan Bende qp pad voor liixe levensstijl Man (84) te water Schiedammers in Maassluis gepakt voor autodiefstal I Fiets politicus weer terecht Zoon vat dief in de kraag Overval op tabakszaak Bekeuringen voor vuil Paard trapt Vlaardingse Auto weggenomen M Inbraak in j; bedrijfspand J! Voordeur open, spullen weg Directrice verlaat bejaardenhuis Rotterdams Dagblad Donderdag 13 juni 1991 Waterweg *S^C^4- H""X* ^£41*^1*vv V Rotterdam - De Rotterdamse gynaecoloog dr. A Th. Alberda, die in 1984 bekendheid kreeg vanwege de 'diepvriesbaby', is van baan veranderd. Sinds afgelo pen maandag werkt hij niet langer in het acade misch ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam maar in het St. Franciscus Gasthuis. „Ik was toe aan iets anders," licht Alberda zijn over stap toe. „Ik ben nu 42 jaar en heb normaal gespro ken nog 23 jaar te gaan. Als je te oud wordt, willen ze jè niet meer hebben. Bij het Sint Franciscus zochten zè iemand met veel ervaring. Dat was voor mij een unieke kans om te switchen.1' Alberda doet in het St. Franciscus in principe het zelfde werk als in Dijkzigt. „Ik ben nu wat meer bij de directe patiëntenzorg dan bij het wetenschappe lijk onderzoek betrokken," zegt hij. „Maar de moge lijkheden om ook hier onderzoek te doen, zijn ruim schoots voor'handen. Ik zet mijn onderzoek naar de reageerbuismethode en de ontwikkeling van een nieuwe anti-conceptiepil gewoon door." Alberda kwam in 1984 volop in het nieuws toen hij er samen met anderen in slaagde een bevrucht eitje, dat eerst ingevroren was, terug te plaaten in de baar moeder. Voor het eerst wérd toen via deze methode een gezond kind geboren. Dordrecht - De politie heeft gistermiddag in Do- drecht een 25-jarige inwoner van Breda aangehou den, die even daarvoor de vestiging van de Rabo bank aan de Reeweg-Oost had overvallen. Een ande re man, een 27-jarige Bredanaar die ook betrokken was bij de gewapende overval, kon vannacht in zijn' woonplaats worden opgepakt. Het is nog niet duide lijk hoeveel geld er wordt vermist Rond kwart over een stormden twee gewapende mannen, in trainingspak en met bivakmuts, het Dordtse bankkantoor binnen en eisten van het per soneel aan de balie geld. De twee verlieten lopend rajt 'gebouw en vluchtten in de richting van het Land .ran Valk. Omdat de bodem van de plastic zak waarin de man nen het geld hadden gestopt plotseling scheurde, waren de twee genoodzaakt hun buit achter te laten. 'Omstanders wezen de inmiddels gearriveerde poli tie, die was gewaarschuwd'door het stil alarm, de vluchtroute van de mannen. Ih de Oudelandstraat slaagde de politie erin de twee aan te houden, maar het duo wist toch weer te ont snappen. De twee sloegen op de vlucht. Tijdens de achtervolging loste'1 de-politie vier waarsehuwings- schoten. Uiteindelijk kon'inTieselensstraat een yah de mannen worden aangehouden. De andere overvaller sloeg op de vlucht/maar kón de afgelopen nacht in zijn woonplaats Breda worden aangehou den. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met het bureau in Dordrecht, telefoon 078-33991L Een opvarende van het Engelse zeiljacht Victoria, de 62- jarige A. Butall uit Tottenham, Is gistermorgen op de Dordtscbe KI! overboord geslagen en wordt sindsdien vermist. De Victoria, deel uitmakend van een konvooi van 23 Engelse Jachten, voer vanaf het Hollands Diep de Dordtsche Kil op toen de Engelsman door de uitzwaaiende giek overboord werd geslagen. De zoekactie door politie, rijkspolitie en duikers van de brandweer, is gisteravond om half negen gestaakt Vanmorgen is opnieuw naar de man gezocht. Foto Fax Spijkenisse - Het in stand houden van een luxueuze levensstijl vormde het hoofdmotief van de meeste leden van een bende, die de politie van Spijkenisse drie weken geleden. De politie zette een ploeg tien rechercheurs op de zaak, maakte vijftienhonderd manuren in veertien dagen tijd en wist in ijltempo twintig criminelen aan te houden. Die bekenden in totaal 115 strafbare feiten, waaronder winkeldiefstal len, inbraken in woningen en kelderboxen en tasjes roven. De buit bestond voornamelijk uit kleding en drank, maar ook weiden videorecorders en audio-appara- tuur ontvreemd. In totaal is voor ruim 200.000 gul den aan goederen buitgemaakt en voor enkele tien duizenden guldens schade aangericht. De daders, tussen de 11 en 21 jaar oud, wonen voor het merendeel in Spijkenisse; twee van hen zijn af komstig uit Hoogvliet en één komt uit Rozenburg. De - voorlopig - laatste arrestant werd vorige week vrijdag ingerekend. Elf daders zijn inmiddels voor geleid aan de officier van Justitie. De dieven oefenden een ware terreur uit op winke- li'ers in diverse wijken in Spijkenisse. In groepjes van vier of vijf liepeiï ze een winkel in, kozen uit wat van hun gading was en verlieten de zaak ongehin derd. Winkeliers en personeel durfden uit angst niets te doen. Bij een van de arrestanten werd een jachtgeweer met afgezaagde loop en bijbehorende patronen aan- getroffen. Met het oprollen van de bende heeft de politie ook een beroving van een 71-jarige vrouw op het Rotter damse metrostation Voorschoterlaan opgelost. Een 18-jarige jongen heeft bekend samen met twee ande ren de vrouw in de lift met een mes te hebben be dreigd en haar geld afhandig te hebben gemaakt. De 'buit' bedroeg vijftien gulden. Rotterdam - Een 84-jarige Rotterdamse automobi: list is gistermiddag in de Rotte terechtgekomen, Bij een poging om zijn auto aan de Rechter Rottekade te parkeren ramde hij een andere geparkeerde auto. Beide wagens raakten te water. De 84-jarige Rotter dammer is door twee mensen van de Plantsoenen dienst op het droge geholpen. Schiedam - In de Palmboom- buurt is opschudding ontstaan over de plannen van de gemeente de kermis te verplaatsen van het Emmaplein naar het Spirhuis- pad. De buurt vreest dat de ker mis grote overlast zal veroorza ken. Om dezelfde reden wil het wijkje de aanleg van een parkeer terrein tegenhouden. De buurt, die al een advocaat heeft ingeschakeld, loopt met zijn verzet vooruit op de officiële be sluitvorming door burgemeester en wethouders. Dat besluit is al tot twee keer toe uitgesteld. De zaak werd voor het eerst eind mei behandeld, toen verschoven tot II juni en vervolgens uitgesteld tot na het zomerreces. De verplaatsing van de kermis en de aanleg van het parkeerterrein houden verband met de bebou wing van het Stadserf, waarvan het Emmaplein onderdeel uit maakt. Voor auto's en een luna park is daar geen plaats meer als eenmaal begonnen wordt met de bouw van een bibliotheek, een theater, een bestuurscentrum en winkels en woningen. De bewoners van het nieuwbouw- buurtje bij molen de Palmboom passen er voor jarenlang met overlast te worden opgescheept. Aanvankelijk wilden ze de par keervoorziening wel gedogen. Maar nu zijn er volgens hen aan wijzingen dat het niet om een tij delijke, maar om een permanente voorziening gaat. Advocaat DA Cleton deelt die mening. Hoewel volgens hem niet is uitgesloten dat de gemeen te het bestemmingsplan eerst moet wijzigen om een parkeerter rein mogelijk te maken, adviseert hij de Palmboombuurt reeds in een zo vroeg mogelijk stadium te gen de plannen te ageren. Ook in wethouder Zijdevelds parkeer- plan voor de Schiedamse binnen stad wordt het Spinhuispad ge noemd als parkeerlocatie. Overlast op korte termijn hoeven de buurtbewoners niet te vrezen. De najaarskermis in september wordt nog oudergewoonte op het Emmaplein gehouden en de in spraak over de parkeerplannen begint in juli, waama het nog maanden zal duren voordat de eerste maatregelen van kracht worden. Met behulp van twee grote hijskranen hebben werklieden gisteren het meest spectaculaire onder deel van de werkzaamheden aan de Delflandbrug in Schiedam tot een goed einde gebracht. Vanaf een drijvend ponton werd het beweegbare brugdee! aan de vfer stalen heitorens van de brug Het brugdéel, 14 meter lang en 8,5 meter breed, Is vervaardigd In het Limburgse Echt. Op het dertig meter lange ponton Is het gevaarte vorige week vanuit het Limburgse land over de Maas naar Schiedam gevaren. Foto Fotobureau Roei Dijkstra^ Schiedam - De nieuwbouwwijk Spaland krijgt een eigen school. Ondanks een door het ministerie van onderwijs afgekondigde bouwstop heeft de gemeente Schiedam toestemming gekre gen de openbare basisschool De Woudhoek naar het toekomstige centrum van Spaland te verplaat sen. Het nieuwe gebouw wordt vermoedelijk eind 1992 opgele verd. In Spaland gaat de school een flo rerende toekomst tegemoet, want in rap tempo wordt het aantal nieuwe woningen in het noorde lijk stadsdeel uitgebreid tot 3500. Reeds op dit moment kan De Woudhoek vrijwel wekelijks nieuwe leerlingen uit de kinder rijke wijk inschrijven. Het aantal leerlingen nadert op dit moment de 200. „Wij zijn hartstikke blij met dit besluit van het ministerie," zegt Lex Tigges van de gemeentelijke Dienst Educatie. „Met het school bestuur zijn we al ruim een jaar bezig gelden los te krijgen voor een nieuw gebouw. Toen onder wijs een algemene bouwstop af kondigde, hielden we ons hart vast. Maar na een uitgebreide stu die is er gelukkig toch tot nieuw bouw besloten." Oud plan Hoewel wethouder Chris Zijde veld in de stedebouwkundige op zet van Spaland geen rekening heeft gehouden met een school, sluit de verplaatsing naar de nieuwe wijk toch naadloos aan op een oud pïan van de Dienst Edu catie. Bij de oprichting kreeg basis school De Woudhoek twaalf jaar geleden een semi-permanent on derkomen op het Faassenplein toegewezen. Dit tijdelijke onder komen werd neergezet in de ge dachte dat de leerlingenstroom uit de nieuwe delen van Woud hoek slechts tijdelijk zou zijn. In deze strategie zou de school pas na een jaar of tien een vaste stek krijgen in de wijk, die op dat mo ment voor de aanvoer van nieuwe leerlingen zou zorgen. „Uiteindelijk komt deze gedachte dus toch nog uit," zegt Tigges. Helemaal na te gaan is het niet, maar vermoedelijk heeft de slechte staat van het huidige on derkomen een belangrijke rol in de beslissing gespeeld. „Op den duur hadden we voor kapitalen moeten sleutelen aan dat ge bouw. En voor die kosten draait het ministerie ook op. Daarom kost nieuwbouw op den duur ei genlijk niet veel meer." Streep De bouw van de openbare school die waarschijnlijk wordt gesi tueerd aan de Slimme Wetering op de grens van de Akker-en de Vlinderbuurt, haalt een streep door de rekening van de confes sionele scholen. Zo had de protes tant-christelijke Dokter van dei Kuyschool aan het Bachpleïn plannen haar huidige stek even eens te verruilen voor Spaland. „Helaas stelt het ministerie geen geld beschikbaar om twee scho len in één gebouw te vestigen," zegt Lex Tigges. De komende maanden wil de Dienst Educatie in de slag over het aantal lokalen. Het ministerie stelt geld beschikbaar voor slechts acht lokalen. Dat aantal sluit redelijk aan op het huidige leerlingenaantal van 200. De ver wachting is echter dat dit aantal de komende jaren flink zal stij gen. „We denken elf lokalen no dig te hebben,!' aldus Tigges. „Verder hopen we dat er in of naast het gebouw een voorzie ning komt voor peuteropvang." Door Sander Sonnemans Den Haag/Vlaardingen - Enkele honderden vertegenwoordigers van migrantenorganisaties de monstreerden gisteren in Den Haag bij het minsiterie van Justi tie tegen de uitwijzing van de Pa lestijn Ibrahim Al-Baz. De al elf jaar in Vlaardingen woonachtige Al-Baz startte in mei 1985 een procedure ter verkrij ging van het Nederlanderschap. In november 1987 kreeg de 41-ja- rige Palestijn, opbouwwerker bij de Stichting Welzijn '90 in Vlaar dingen, van de directie Vreemde lingenzaken van Justitie te horen dat et geen gronden waren hem dat te weigeren. Drie dagen voordat de beslis singstermijn over de naturalisa tie afliep, bezorgde de politie bij Al-Baz echter een beschikking van Justitie waarin het verzoek werd afgewezen. Al-Baz, die vol gens Justitie staatsgevaarlijk is, werd tot ongewenst vreemdeling verklaard. In de regel betekent dat onherroepelijk uitwijzing. Met spandoeken en leuzen ver zetten de demonstranten zich gis teren luidkeels tegen die beslis sing. Na een protestmars door Den Haag overhandigden zij ruim vierduizend handtekenin gen aan de directie Vreemdetin" genzaken van het ministerie van Justitie. Ze moesten genoegen nemen met directeur Nawijn, die de honeurs voor de afwezige mi nister Hirsch Ballin waarnam. „Maak de rijen niet breder dan vijf mensen, des te langer wordt de stoet," riep dominee J. Visser van de Rotterdamse Pauluskerk, die de demonstratie leidde. Visser werkt al acht jaar met Al-Baz sa men. Hij gaf tijdens de mars, die via het Binnenhof en de Prinses- sengracht naar het ministerie voerde, te kennen geen hoge pet op te hebben van Justitie. Getikt „De Raad van State heeft justitie al twee maal op de vingers getikt omdat Ibrahim maar niet werd genaturaliseerd," uitte Visser zijn ongenoegen. „Justitie beschul digt hem op basis van een geheim rapport van de Binnenlandse Vei ligheidsdienst, van staatsgevaar lijke activiteiten. Wat dat inhoudt wordt niet verteld. Ibrahim weet niet waarvan hij wordt beticht en kan zich dus ook niet verdedigen. Als ze hem ergens van beschuldi gen, moeten ze hem maar voor de rechter dagen. En dat doen ze niet." Vijftien politie-agenten, van wie enkele te paard of op een motor, escorteerden de demonstratie die eindigde voor de deuren van het justitiegebouw. Bij het ministerie maakte direc teur Nawyn zich snel met de sta pel handtekeningen uit de voe ten. Hij nam niet de moeite naar de petitie, die door Visser werd voorgelezen, en de rede van drs, Mohammed Rabbae, directeur van het Nederlandse Centrum voor Buitenlanders, te luisteren. Pas na de demonstratie waaraan Al-Baz zwijgend en mistroostig voor zich uitkijkend, had deelge nomen, kon er bij de Palestijn een lachje van af. „Ibrahim," aldus dominee Visser, „is geen terrorist. Hij is in 1979 in Frankrijk betrapt op het bezit van springstof en heeft daar vijf maanden in de gevangenis geze ten. Dat heeft hij nooit verzwe gen. Maar hij heeft ook gezegd zich nooit meer met zulke activi teiten bezig te houden. Sinds hij in Nederland woont, heeft hij geen enkel strafbaar feit ge pleegd. Ibrahim is een 'gewoon' mens die onrecht wordt aange daan." HOE KRIJGEN WE VADER DEJEURIilT! 14 - 27 juni 1991 START VOORVERKOOP: VANAF 3 JUNI t/m 23 JUNi 1991 TOEGANGSPRIJZEN: 6.- groepen (10 pers.) ƒ7.-individueel yf1' ~rr^ f 8.- na voorverkoop Kolpabad Broekweg 91 Vlaardingen 010-4345166 Maassluis - DeMaassluisepo litie heeft vannacht drie man nen aangehouden op verden kingvan autodiefstal. Surveillanten zagen op de Vlaardingsedijk een BMW rij den en lieten die, na er enige tijd achter gereden te hebben, op de A20 stoppen omdat zij de zaak niet vertrouwden. De achterdocht bleek terecht De auto bleek in Moordrecht ontvreemd te zijn. Het drietal, afkomstig uit Schiedam en 18, 19 en 20 jaar jong, is voor ver hoor ingesloten. De bestuurder bleek geen rij bewijs te hebben. Heel eenvoudig. Met een nieuwe Batavus. Want daar is ie vast vast en zeker weg van Kijk voor het mooiste vaderdagkado bij de Batavus dealer. A. Heyblom en zoon Floris de Vijfdelaan 120 Vlaardingen Tel. 010-4348110 Hoek van Holland - Tijdens eet vergadering in het deelgemeente huis is deelraadsbestuurder Jar van Belkom deze week zijn kwijt geraakt. Tijdens de vergadering bl enkele jongens op het dak van het deelgemeentehuis te-lopen Toen de politie arriveerde gingen de jongens er te voet vandoor. Ik agenten namen bun fietsen me? zodat de jongens vanzelf wel naar het bureau zouden komen. Na afloop van de vergadenng ble ken de agenten echter ietsje te ij verig te zijn geweest. Ook de van Van Belkom en van een van de commissieleden was ingela den. Vlaardingsn - Een 20-jarige mii, ui* Maassluis is genakt na een in- braak in een bedrijfspand aani Marconistraat te Maassluis. had daar 1500 gulden weggaf men. Een zoon van de benadeel# wist de dader in de Fullonstóa; aan te houden. Vlaardingen - Twee personér hebben gisteren rond hetjn|- daguur een tabakszaak aan de Eendrachtstraat te Vlaardin^ overvallen. Een van hen, in he bezit van een aluminium pijp greep de eigenares vast en de an der deed een greep in de kas Daarna vluchtten beiden. De bal bedroeg enkele tientjes. Het sij nalement van de daders: enge veer 17 a 19 jaar, 1,80 meter lang slank postuur. Een wan hen heeft lichtblond lang haar tot op schouders. De ander heeft ést' kerblond haar tot op de sdira ders. Laatstgenoemde droeg m blauwe pet met klep. Vlaarcflngen - Twintig bewona? van de Van Hogendorplaan Vlaardingen hebben gisteravc een proces-verbaal gehad, hadden hun huisvuil te vroeg buv ten gezet, zo constateerden dep litie en controleurs van de reim gingsdienst Vlajrtiingon - Een vrouw uit Vlaardingen is avond in de Broekpolder gewoni geraakt doordat haar paard tol' op de knie trapte. Ze is voori* handeling naar het Holyzieto huis gebracht. Schiedam - Bij de politie is giste ren aangifte gedaan van de stal van een groene FordTaunw (HB-76-BX). De wagen stond Wn de Lange Nieuwstraat en wat# op een spuitbeurt bij een garage ii Schiedam - Uit een bedrijfspand aan de Rotterdamsedijk in Schie dam zijn meerdere spullen len. Gisteren werd aahgifteige daan van de vermissing van dio-apparatuur, een fotocamera en een reken- en tikmachine, hele pand bleek doorzocht Schiedam - De bewoner van een pand aan de Ouddorpsestraat jn Schiedam trekt zich de haren uit zijn hoofd omdat W ziïri voordeur had laten staan. Hij mist nu zijn en sieraden. Schiedam - Na een carrièitij» 39 jaar in het bejaarden»» heeft directrice Marthijntje w Horssen zich vanmiddagterw trokken uit 'haar' bejaarden* huis Spaland. Reeds van3?, opening in 1967 zwaaide zj scepter in het in Groenoord vestigde rusthuis. Voor haar bewezen - kreeg de directrice de gou»® ere-medaille van de orde va. Oranje-Nassau.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1