Waterweg 13 Provincie verbaasd overde aarzeling rond wandelroute D66 wil plantsoen in Slachthuiswij k tv Vlaardingen dreigt drie ton mis te lopen voor 'Van 't Hof naar 't Hoofd' Anderson: 'Revue-winst kon niet naar nieuwe musical' Vermoorde vrouw was Rotterdamse Hond verdronken Lijk van vermiste zeiler gevonden Lichtkanonnen inVIaardingen Utrecht doet niet mee met andere grote steden Jacq. Boezeman- straat krijgt opknapbeurt Ook Schiedam- Oost gaat skateboarden Sigaren uit auto Uitbreiding distilleerderij Extra geld voor Maassluis Blokje om, CD-speler weg Botsing op Schiedamseweg Extra geld voor Jenaplanschool Thurledeclubs tekenen huurcontract kunstgras Rotterdams Dagblad Donderdag 20 juni 1991 1 pw Rotterdam - Het stoffelijk overschot, dat gistermor gen op het talud van de Westzeedijk in Rotterdam werd-gevonden, is dat van de 23-jarige Rotterdamse N. F. G. H. De vrouw had verwondingen in haar nek. Vandaag wordt sectie verricht om achter de juiste doodsoorzaak te komen. De Rotterdamse recherche is gistermiddag gestart met een buurtonderzoek. De vwuw is dit jaar al het zeventiende dodelijke slachtoffervan een misdrijf in Rotterdam. Direct na de ontdekking van het slachtoffer begon de politie met een Intensief sporen onderzoek. Foto Roe) Dijkstra I Maassluis - In de Boonervliet in Maassluis is giste- -ren een Rottweiler gevonden die op wrede wijze om vKétC leven is gebracht. De achterpoten van de ver dronken hond waren met ijzerdraad aan elkaar ge bonden. Daaraan was een steen van ongeveer 25 kilo bevestigd. De politie spreekt van 'een ergerlijk geval van dierenmishandeling.' Een buurtbewoner haalde het kadaver gistermiddag rond half vijf uit de vliet Het beest werd aangetrof fen ter hoogte van het gemaal by de Vlaardingsedijk, maar het staat niet vast dat de hond ook op die plaats is verdronken.- „Het dier kan net zo goed vanaf het Bommeer hierheen gedreven zyn," aldus een poli- tiewoor4voerder. De eigenaar x;an de hond is nog niet opgespoord. De politie hoopt diens identiteit vandaag te achterha len. De hond had een tatouagenummer in een van de Dordrecht— De" 62-jarige Engelse zeiler, die vorig week donderdag op de Dordtse Kil bij Willemsdoip doorde giek van "zijn jacht overboord werd geslagen is verdimken. Het stoffelijk overschot van de man is gisteren ter hoogte van de watertoren van 's-Graven- deel door een schipper aangetroffen. De rijkspolitie te'wafer'.eri de brandweer zetten vorige week een zoekactie in naar de vermiste zeiler jmaar die lever- de niets op en werd na twee dagen gestaakt. Den' Haag - Als enige van de vier grote steden is Utrecht er niet in geslaagd met minister Alders (volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer! overeenstemming te bereiken over het ver- stedelijkingsbeleid in de komende jaren. Utrechten omliggende gemeenten konden zich niet vinden in de voorstellen in de Vierde nota extra (Vi- nex) yan Alders, waarvan volgende week woensdag de regeringsbeslissing wordt gepresenteerd. Top- ambtenaar Enthoven van VROM heeft dat woensdag meegedeeld. Met de stadsgewesten Rotterdam, Am sterdam en Den Haag is wel een convenant gesloten. Deze stadsgewesten zijn volgens Enthoven akkoord gegaan met het voorkeursmodel van de regering. Daarbij zijn afspraken gemaakt over woon- en werk- locaties, infrastructuur en openbaar vervoer. De be nodigde investeringsgëlden zijn voor tien tot vijftien jaar yastgelegd, aldus de topambtenaar. Voor het stadsgewest Utrecht betekent het niet be reiken, van overeenstemming dat het niet meer kan meepraten over de uitvoering van de Vinex. Volgens een woordvoerder van de gemeente Utrecht is het maken 'van afspraken vastgelopen' op verschillen van-inzichten tussen deze stad en de omliggende plaatsen. Het voorkeursmodel van de Vin ex gaat er van uit dat in het stadsgewest Utrecht tussen 1995 en 2015 circa 50.000-nieuwe woningen moeten komen, waarvan er 30.000 voor 2005 gebouwd moeten worden. Verder moet het aantal vierkante meters kantooroppervlak in dit stadgewest met 1,3 miljoen groeien en is 700 hectare nieuwe bedrijfsterrein nodig. Ih Rotterdam en omgeving zal de woningvoorraad met 75.000 toenemen, waarvan 45.000 tot 2005- Het stadsgewest Amsterdam zal tot 2015160.000 nieuwe woningen krijgen, waarvan 90.000 tot 2005, aldus de vinex. Den Haag krijgt tussen 1995 en 2005 45.000 nieuwe woningen. Tussen 2005 en 2015 worden dat er30.QÜÜ. De lichtinstallatie die dinsdagavond Is gestolen na het optreden Vangells In Rotterdam, is terecht. Politiemensen troffen de auto met de generator en lichtkanonnen gisteravond aan In Vlaardlngen. De wagen stond aan de Vettenoordse- kade en Is Inmiddels teruggegeven aan de eigenaar. Foto Roel Dijkstra. Vlaardingen - De provincie Zuid-Holland heeft voor de ge meente Vlaardingen drie ton gereserveerd voor de uitvoering van de wandelroute Van 't Hof naar 't Hoofd, maar of het be drag inderdaad wordt overgemaakt is de vraag; er gaan in het stadhuis stemmen op om de recreatieve route (voorlopig) niet verder aan te leggen. Bij de provincie bestaat verba zing over de terughoudendheid van de gemeente. „We dachten nu goede afspraken te hebben ge maakt," aldus beleidsmedewerk ster J. Zijlstra van de provincie. Maar het is typisch voor Vlaardin gen dat men op zaken terugkomt. Alleen, nu was er ook op bestuur lijk niveau overeenstemming. Daar waren we met name blij om omdat we, zoals gezegd, m het verleden nogal eens zijn verrast door Vlaardingen." Volgens de medewerkster zal er van de zijde van het college van Gedeputeerde Staten wat druk worden uitgeoefend op Vlaardin gen om de plannen alsnog uit te voeren. Dat zal gebeuren middels een bnef waarin op de afspraken word» gewezen Vlaardingen heeft al een ton ont vangen voor de eerste fase van de wandelroute. Die betrof het ge deelte langs de Waterweg. Dat geld werd in 1989 toegezegd. „Vo rig jaar had ook een ton kunnen worden overgemaakt, maar on derling gekissebis binnen het Vlaardmgse gemeentebestuur voorkwam dat," aldus mevrouw Zijlstra Tegen de plannen voor de route 'Van 't Hof naar 't Hoofd' zyn gro te bezwaren gerezen, onder meer van de winkeliers langs de West- havenkade. Zij wezen verlies aan klanten omdat volgens het plan bijna de helft van het aantal par keerplaatsen moet verdwijnen. Daar hebben ze al enkele keren boos met wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeven over overlegd. Ook in de gemeenteraad zyn er bedenkingen geuit tegen verdere uitvoering van het plan, met name vanwege de kosten. Uitvoe ring van het gehele plan kost 2.5 miljoen gulden Dat wordt wat be denkelijk gevonden gezien de grote bezuinigingen waar Vlaar dingen voor staat als gevolg van de gevolgen van de Tussenbalans van het kabinet Lubbers/Kok Dat bracht Van Ardenne er al toe de raad te wijzen op de mogelijk heid dat zo de provinciale subsi die werd verspeeld Momenteel zoeken ambtenaren op het stadhuis naar andere fi- nancienngsmogehjkheden voor de route, want men blijft vinden dat de Westhavenkade een beter aanzien verdient dan nu met „de bolders, meterkasten, terrassen en die frietkraam". Bekeken wordt of met bijvoor beeld de herbestrating van de Westhavenkade de inrichting als wandelroute meegenomen kan worden, maar bekend is ock al dat een dergelijke opknapbeurt geen hoge prioriteit heeft Schie Schiedam heeft geen plannen in gediend om in aanmerking te ko men voor dergelijke subsidies, die worden verstrekt ingevolge de regeling 'Recreatie in en om de stad' Plannen zyn er in het verle den wel geweest „Leuke zelfs," weet mevrouw Zylstra „Onder meer voor een prachtige route langs de Schie in de binnenstad Die hep langs allerlei oude am bachten. Daar hadden we graag medewerking aan gegeven, maar het gemeentebestuur kon met op één lijn komen. De wethouders waren het onderling oneens Maassluis - Enkele bewoners uit de Jacques Boezemanstraat stap ten twee jaar geleden naar het Ge meentelijk Woningbedrijf met klachten over verwaarloosde por tieken. Het gevolg: een ingrij pende renovatie die zes miljoen gulden kost. De aanpak van de ernstig ver waarloosde portieken vormt een onderdeel van de werkzaamhe den, maar de opknapbeurt blijft zeker niet beperkt tot deze in greep. De trapgaten worden opge schilderd en krijgen een afsluit bare ingang, waardoor vandalen in de toekomst minder kans krij gen. De nadruk van de werk zaamheden ligt op isolerings maatregelen. Als de bewoners met de voorstellen instemmen wordt onder meer de oliegestook- te collectieve verwarming vervan gen door individuele combi-ke tels. Volgens een berekening van het woningbedrijf wegen de voorde len voor de bewoners zeker op te gen de uit de opknapbeurt voort vloeiende huurverhoging. „Voor de dubbele beglazing en de com bi-ketel gaan de bewoners netto 7,65 gulden meer betalen", rekent directeur Hans Ploeg van het GWBvoor. Als de gemeenteraad in juli met het voorstel instemt, kunnen de werkzaamheden in de 156 por tiekwoningen in de woningwet sector in september aanvangen. Het rijk subsidieert project met 1,2 miljoen gulden, aangevuld met 90.000 gulden isolatiesubsi die. Het resterende bedrag van 4,5 miljoen gulden wordt opge hoest uit de reserves van het Ge meentelijk Woningbeheer. Met dpik aan de jaarlijkse huurverho ging van 5,5 procent kan de ver huurder het grootste deel van dit bedrag op termijn terugverdie- De twee Schiedamse D66-ers Marcel Houtkamp (rechts) en Vincent Broeke op het braakliggende terrein In de Slachthulswijk. Hier moet een plantsoen komen, vinden zij. Foto Fotobureau Roei Dijk3tra Door Evelyn Strube Schiedam - Op de plaats waar eens het Schiedamse slachthuis stond, komt misschien een plant soen. „Met weinig geld en impro visatie kan het ontsierende ter rein in Schiedam-West verande ren in een bruikbaar parkje," meent D66-fractievoorzitter Mar cel Houtkamp, van wie het plan afkomstig is. De D6'6-er introdu ceerde het idee voor wijkgroen onlangs in een brief aan het colle ge van Ben W. Tijdens een bezoek aan de Slacht- huisbuurt is Houtkamp ter ore gekomen dat ook de bewoners vereniging liever een gestructu reerd stukje groen ziet dan het braakliggende terrein. Bij de be- zichtiging van het stuk grond was ook fractiegenoot Vincent Broeke aanwezig. Hij is het met Hout kamp eens. „In het verleden heeft de ge meente een diepliggend lapje grond gelegen bij de Vlaardinger- dijk op initiatief van omwonen den veranderd in een plantsoen," herinnert Broeke zich. „Een om wonende heeft zelfs een tekening gemaakt hoe de 'put' simpel en goedkoop geordend kon worden. Het college is daar toen op inge gaan." Volgens de beide gemeenteraads leden moet de bewerking van de slachthuisgrond net zo eenvoudig zijn. Bomen die er al staan, laten groeien, paadjes aanleggen en ex tra vegetatie planten. „Misschien dat het moerassige gedeelte in het midden van het terrein een vijver wordt," .suggereert Hout kamp, Momenteel wordt de braaklig gende zandgrond door spelende kinderen benut. Het terrein no digt uit om als vuilnisstortplaats te worden gebruikt. In de grond zal middels een routi ne-onderzoek worden gezocht naar chemische stoften, die de slachters wellicht hebben ge bruikt. Het Schiedamse college moet zich nog over het idee van Houtkamp beraden. De twee D66-leden menen dat hun idee prachtig aansluit op de plannen die er in Schiedam zijn, en deels zijn uitgevoerd, vooreen 'groene long' rond de stad. Door Ben van Haren Vlaardingen - „De winst van de Bevrijdingsrevue Kantje Boord is niet bestemd voor een boekje van het Streekmuseum Jan Ander son, maar voor een onderzoek van een professionele historicus naar Vlaardingen tijdens de Tweede Wereldoorlog. En het onderzoeks resultaat gaat naar het Gemeen tearchief." Jan Anderson beschouwt deze mededeling als onmisbare correc tie op een alinea in het artikel over de nieuwe musical in Vlaar dingen, dat dinsdag in het Rotter dams Dagblad stond. Hij voelt zich persoonlijk aange sproken door de opmerking, dat van de 20.000 gulden revue-winst geen stuiver beschikbaar is ge steld om de activiteiten van het voor 'Kantje Boord' geformeerde creatieve gezelschap te kunnen voortzetten. De spelers en andere deelnemers hebben speciaal een vereniging moeten oprichten, die voor de nieuwe produktie 'Stam pei m de abdij' fondsen gaat wer ven. Anderson meent dat de oud-spe lers van 'Kantje Boord', die bijna twaalf maal een volle Stadsge hoorzaal trokken en nu op eigen kracht aan een musical zijn be gonnen, niet de indruk mogen hebben dat de revue-winst naar zijn hobby is gegaan. „Volgens de stichtingsakte is het batig saldo bestemd voor iets wat met Vlaardingen heeft te maken en dat kan van deze musical niet gezegd worden. Op de liquidatie vergadering was ook nog niet be kend dat er iets nieuws op stapel stond. Reserveren voor een revue bij gelegenheid van vijftig jaar bevrijding over vier jaar had wel gekund, maar dat is niet aan de orde geweest" zegt Anderson. „Met meerderheid van stemmen is uit veertien voorstellen geko zen voor het historisch onder zoek, wat inderdaad myn idee was maar onder leiding van de ge meente-archivaris plaatsvindt. Hiervoor is speciaal een nieuwe stichting opgericht." Het netto-resultaaf van 'Kantje Boord' mag volgens Anderson ei genlijk ook niet op 20.000 gulden gesteld worden, maar op 11.000. Jan Anderson zegt het te betreu ren en onjuist te vinden als de le den van de nieuwe musical-vere niging zich in de steek gelaten voelen. Ook wil hij de suggestie wegnemen voor zichzelf bezig te zijn. „Ik loop nu eenmaal gauw warm voor zaken in Vlaardingen en wil er ook mijn nek voor uitste ken. De opzet is nooit geweest dat het Streekmuseum van de winst een boekje kon uitgeven en dat gebeurt dus ook niet. De nieuwe vereniging kan zeker op mijn steun rekenen want ik heb veel te fijn samengewerkt bij Kantje Boord met de mensen, die nu aan de nieuwe musical werken." Schiedam - In augustus wordt de droom van veel kinderen uit Schiedam-Oost eindelijk werke lijkheid. Dan verrijst op het Ar- chimedesplein óf op 'het Stoom- pie', het grasveldje aan de Marco nistraat, een skateboardbaan. Voor de aanleg van de baan heeft de gemeente 20.000 gulden be schikbaar gesteld, maar men eist wel dat de jeugd ook een steentje bij draagt. De jongeren moesten zelf 2000 gulden op tafel te leggen en dienen te helpen bij de bouw van de 'half-pipe'. Dat de jeugd uit Oost niet te be roerd is om de handen uit de mouwen te steken is inmiddels gebleken. De jongeren trokken er menige vrije zaterdag op uit voor het wassen van auto's. Voor tien gulden konden de buurtbewo ners hun vervoermiddelen een flinke wasbeurt laten geven, Met de opbrengst van een door Kluphuis Oost en de bewoners vereniging op touw gezette loterij werd het bedrag gecompleteerd. Vlaardingen - De eigenaar van een auto, die bij station Vlaardin- gen-Oost stond geparkeerd, is een doosje sigaren en zijn Ray- ban-zonnebnl kwijt. Die werden gisteren gestolen, nadat het por- tierslot verbroken was. Schiedam - De Schiedamse tU tilleerdenj de Kuyper breidt uit met een kantoor en v» los-en Iaadkuilen riet nieuwe», deelte van de zaak wordt ge bouwd aan de Bakkerstraat-De bouw begint deze zomeren zaldiï jaar nog afgerond zijn De verkeersdrukte aan de tenhavenweg, waaraan het "be. dnjf ligt. bemoeilijkt het in- uitladen van de vrachtwagens De Kuyper wil dit probleem oplosser door de wagens aan de zijkan', van het gebouw, in de Bakker straat, te laten lossen. In het men. we kantoor komt de exported ting. Wanneer de eerste paal precies^ grond in gaat, is met bekend. De gemeente Schiedam moet Kuyper Zn. eersteen bouwver gunning verschaffen. De bom kosten bedragen 1,8 miljoen gul- den. Maassluis - De gemeente Maas sluis is gisteren 9 831 gulden n]- ker geworden. Dat gedrag heeft de 'Eerste stad aan de Watery te danken aan de teruggang a het aantal verkeersslachtoffers Het ministerie van Verkeer l Waterstaat heeft een aantal jarra geleden premies in het vooruit zicht gesteld voor steden die ba aantal verkeersslachtoffers m 25 procent terugbrengen. Dat h Maassluis gelukt. In 1985 wed gesteld dat het aantal verkeers slachtoffers in '90 op 85 of minde moest liggen. Het is 74 geworden Voor de premie moest Maassluis ook aan de voorwaarde voldoes dat er over meerdere jaren ee vermindering van het aantal ver keersslachtoffers te zien Ook dat is gelukt. Het geld is gisteren officieel over handigd tijdens een byeenkois in Gouda. Vlaardingen - Een blokje om ma de hond is de bewoonster van ee- huis aan de Stationsstraat e Vlaardingen gistermiddag rood half een duur te staan gekomen Toen ze na een kwartier ten# kwam bleken uit haar huis eerm deo-recorder en een CD-speler zijn gestolen. Men is vermoede- lijk met een valse sleutel binnen gekomen. Een getuige heeft twee mannen de woning uit zien gaan. Die had den goederen, verpakt in jassen bij zich. Vlaardingen - Een 21-jarige vrouw uit Vlaardingen is gis met haar bromfiets gebotst tegefi een auto op de Schiedamseweg De automobilist had geen voet rang gegeven. De vtouw is naar het Holy-ziekefr huis gebracht voor onderzoek maar daar bleken de verwondin gen mee te vallen. Vlaardingen - De byzonderet» thi sisschooi Jenapian in Vlaarii» Ar gen krijgt geld van de gemeaik om leermiddelen te kunnen to pen voor een vierde groep- Het gaat met de school zo voorspoWÉ dat mogelijk mettertijd ook vijfdegroepwordtgevormd. De gemeenteraad zegde eerder» meer dan een ton toe voor de oat- wikkeling van de school. M j0 wordt een extra krediet gevraag» jtr van 30.000 gulden. Pn De Jenaplanschool is gehuisvest j, op het adres Van MaanenstraaU - Schiedam - Onder toeziend oj van wethouder Bart de on hebben bestuursleden van af voetbalclubs PPSC, Martirrt SFC gistermiddag de huurcoj tracten voor het kunstgras®» getekend. Daarmee behoort k maandenlange touwtrekkerij het 'beruchte' vierde veld vanj* vQl celsior'20 defintief tot het vert den. Het kunstgrasveld waartj zowel trainingen als compete wedstrijden kunnen wordenaiF werkt, kost Zeven ton en plaj door eigenaar Excelsior 20 f* 15 heerd en verhuurd aan de overig^ Thurlede-clubs. Het veld nw voor de aanvang van k< voetbalseizoen gereed zijn-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1