Waterweg 13 Wijkverpleging kan werk niet meer aan Rowi Parket! Leger moet van overvaller 'kerel' maken Ernstig zieken krijgen minder aandacht komende zomer Rowi Parket ontwerpt de stilte. Stelende verslaafde belooft beterschap STAATSLOTEN Bende opgerold door soepel samenwerken van politiekorpsen Minimale animo voor paardenmarkt door regen Sugba blij met steun raadslid Van de Scheur Nederland, drasland voordeel per m ROWI PARKET ZELFLEG-BON. CDA loopt weg uit vergadering Drenkeling opgevist Bekeuringen op Buitenhavenweg Wraakactie op 16-jarige jongen VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland De Boetelier Vlaardingen Tabakspeciaalzaak Nico Smilshoek Rotterdams Dagblad Woensdag 26 juni 1991 RW Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Tlf. 010-4350557/fax 4349754 Schiedam - Oplettendheid van wijkagenten in Schiedam en vlotte regionale samenwerking hebben geleid tot de snelle oplossing van 55 diefstallen en inbraken. Een dievenbende bestaande uit tien jon gens van 18 tot 24 jaar is aangehouden. Zij werkten in wisselende groepjes werkten vanuit een Rotter dams caf e. In het afgelopen half jaar hebben ze voor 350.000 gulden aan kostbare spullen bij elkaar gesto len. Deze gingen, vaak ook in cafe's, ver onder de winkelwaarde snel van de hand. Eén van de gewoontes van de bende was om met be hulp van gestolen auto's en motoren etalageruiten of winkeldeuren kapot te rijden en dan snel de slag te slaan. De politie heeft enkele van die voertuigen te rug gevonden. Ze gaan weer naar de rechtmatige ei genaar. Een team van acht politiemensen uit Rotterdam en Schiedam heeft de zaak in vier weken tot klaarheid gebracht. Van de tien aangehouden jongens, meest Schiedammers, zijn er vier in verzekerde bewaring gesteld. De opbrengst van de gestolen waar ver dween vooral in gokkasten. Enkele leden van de die venbende kocht er drugs voor. Wijkteam-chef H. Hagestein van de Schiedamse po litie/die het onderzoek heeft gecoördineerd, meent dat het snelle succes vooral te danken is aan de nieu we weekwijze bij de regionale korpsen. „Sinds de re organisatie kan er vlotter samengewerkt worden," zegt hij. „Tot voor kort had je overal toestemming voor nodig van hogerhand. Nu houden wijkagenten zich in hun gebied ook bezig met recherchewerk of bijzondere wetten. In dit geval zijn na het op heterdaad betrappen van- een inbreker in Schiedam-West twee van onze wijk- jongens verder gegaan met het onderzoek. Via Oost kwam er een contact tot stand met collega's van het Rotterdamse korps, die in Oud-Mathenesse actief zijn en in korte tij d hebben we toen gezamenlijk een team gevormd. Na vier weken stug doorwerken, met dagen van twaalf en veertien uur aanpoten, is de hele bende opgerold." Rotterdam - 'Nauwelijks publiek, en vrijwel geen- aanvoer van viervoeters/De jaarlijkse paardenmarkt .•bood, vanmorgen in OuddJsselmonde een-trieste aanblik. Met bakken viel de regen uit de grijze lucht. Rond zeven uur, toen de markt begon, waren slechts vijf toeschouwers aanwezig. Geen paard, pony of an der dier was te bekennen: Wel twee politiemannen te paard. -j. „Treurig, dit jaar," zei marktmeester Piet Hoepel op verdrietige toon. „Zo slecht heb ik het nog nooit meegemaakte Hoepel kan het weten. Hij organi seert bijvoorbeeld al 24 jaar op tweede pinksterdag de paardenmarkt in Heenvliet. De marktmeester doelde niet alleen op het slechte weer, maar ook op de minimale aanvoer. „De vraag naar goeie paarden is enorm. Daardoor blijft het aanbod ver achter. Men houdt de dieren "vast om te fokken. Voor een goed Eries paard wordt grif dertigduizend gulden be taald." Rond half acht stonden elf pony's; vijf paarden en vier bokken aan de,rekken. „De échte handel komt vandaag niet van de grond; Daar is het weer te slecht voor en ook de plaats van de markt," mompelde een 78-jarige ex-handelaar, die sfeer kwam snuiven. „Vroeger was het hier goed handelen. Nu niet meer. De hitten staan in het gras, niet op steen. Da's al fout, want door de regenvad zakken ze straks in de blub- - ber. Vroeger was de markt in het straatje langs café De Gouden Leeuw. Daar kon je de dieren laten dra ven. Nu komen ze uitsluitend om deaanvoerpremie te innen. Het is allemaal commercie geworden." Rotterdam - Het Rotterdamse gemeenteraadslid Jaap van de Scheur heeft zich aangemeld als lid van Daan Keilers organisatie van uitkeringsgerechtig-, den, de Sugba. Het PvdA-raadslid uit Hoek van Hol-' land is solidair met de huurdersaetie, die de Sugba de laatste tijd veel nieuwe dogaieuis opleverde. In zijn aanmeldingsbrief heeft Van de Scheur het over zijn gedrevenheid om op te blijven treden 'tegen on recht. soms veroorzaakt door PvdA-ministers en - parlementsleden'. Het PvdA-raadslid verzoekt om eens .te komen bij praten met het bestuur van de Sugba. Woordvoerder Daan Keller is verheugd over de steun van Van de Scheur. „Hij is een van de weinige gemeenteraadsle den die zijn nek uitsteekt Veel mensen beschouwen >ns als een zooitje ongeregeld, maar Van de Scheur ziet tenminste het belang in van onze activiteiten om op te komen voor de positie van uitkeringsgerechtig den." Hèt kost Van de Scheur drie tientjes per jaar aan do natie. Gemakshalve Spreekt de Sugba van lidmaat schap, hoewel men ran een stichting geen lid kan worden. Maar iedere donateur heeft op de vergade ringen altijd medezeggenschap. De Sugba hoopt dat r'ook andere strijdbare Rotterdammers' het voor beeld van Van de Scheur zullen volgen om hetverzet tegen de regeringsmaatregelen verderop te voeren. Waterweg - Vooral ernstig zieken dreigen komende zo mermaanden de dupe te wor den van het personeelstekort bij het Kruiswerk Nieuwe Waterweg Noord. Tijdens de vakantiemaanden zal het Kruiswerk de hulpverlening 's avonds en in de weekein den noodgedwongen moeten verminderen. Die uren wor den in de regel juist benut om ernstig zieken extra aan dacht te geven. Pogingen om via advertenties ge diplomeerde invalkrachten te re- cruteren zijn mislukt. Zelfs veer tigers en vijftigers met het diplo ma wijkverpleegkundige/zieken verzorgende op zak zijn niet geïn teresseerd in een tijdelijk con tract en een opfriscursus. „Een nijpende situatie," zegt hoofd Thuiszorg Jannie Verseput be zorgd. Het Kruiswerk Nieuwe Waterweg Noord (Maassluis, Schiedam en Vlaardingen) ziet ook buiten de zomermaanden de werkdruk sterk toenemen. Doordat zieken huisopnames steeds korter duren en opnames in verpleeghuizen steeds langer worden^ uitgesteld, groeit het aantal patiënten thuis in snel tempo. Zwaardere eisen Bovendien worden aan de zorg die thuispatienten nodig hebben steeds zwaardere eisen gesteld. De 150 wijkverpleegsters en wijk ziekenverzorgenden in de dne steden kunnen het werk niet meer aan. Mevrouw Verseput komt ongeveer 50 medewerkers tekort. Geld om die ontbrekende krachten in dienst te nemen is er echter niet. Beschikte het Kruiswerk over een ruimer budget, dan nog zou het grote moeite kosten het leger tje wijkverpleegsters op volle sterkte te brengen. Verplegende beroepen hebben een slecht ima go: de salariëring is matig, de maatschappelijke waardering ge ring en de werkdruk hoog. Ondertussen worden de proble men alleen maar groter. De vraag naar intensieve zorg groeit met 50 procent per jaar, die naar 'gewo ne' hulp met enkele procenten. Vorig jaar verzorgde het Kruis werk ongeveer 14.000 patiënten. Jannie Verseput voorspelt een hoger ziekteverzuim onder wijk verpleegkundigen als er niet snel iets wordt gedaan om het perso neelsbestand gelijke tred te laten houden met de groeiende vraag. De fusie met de regionale gezins verzorging die op l januari 1993 rond moet zijn, biedt voorlopig al leen op papier soelaas. Weliswaar ontstaat er dan één grote 'thuis- zorg'-organisatie met een aan zienlijk aantal geschoolde krach ten, maar een werkbesparende coördinatie is nog ver weg. Beide zorgsoorten werken volgens een ander financieringssysteem. Dat maakt het m elkaar schuiven van thuisbezoeken niet gemakkelijk. Later op de ochtend trok de paardenmarkt van Oud- Msselmonde wat meer belang stelling van mens en dier, maar veel gehandeld werd er niet Foto Cees Kuiper Brede banden? Nou ent De tegen tast niet alleen humeuren aan. De overvloedige hoe veelheid water, die de afgelopen tijd aan houdend valt, speelt ook de mannen par ten, die op de grens van Vlaardingen en Schiedam langs de rijksweg bezig zijn het gras te knippen. Ondanks het brede draagvlak van de spe ciale banden zakte de tractor toch eenvou dig weg In de drassi ge bodem, die de re gen van het talud heeft gemaakt. Rrto Roe! Dtjkstra Door Paul van den Bosch Rotterdam - Misschien was hij wel geïnspireerd door ambtenaar J, Beerenhout van de werkgroep Sociale Vernieuwing, die vorige week publiekelijk opperde dat criminele jongeren maar in het le ger moeten worden geplaatst om enige discipline op te doen. Of dacht hij aan de belerende uit spraak, die menig vader tegen zijn zoon doet; namelijk dat de militaire dienst van jongens ten minste nog echte kerels maakt? In elk geval was advocaat mr. W.F. van der Griend van mening dat zijn 19-jarige cliënt uit Schie dam, die gisteren terecht stond voor een gewapende overval op autobedrijf Nooteboom aan de Zwaluwlaan in Schiedam en de diefstal van een snorfiets, zo snel mogelijk onder de wapenen moet worden geroepen. Van der Griend maakte de recht bank in z'n eigen theatrale stijl duidelijk dat de Schiedammer vólgens hem het schoolvoorbeeld van een slechte jeugd had gehad. Vader was aan de drank en moe der slenterde met het kind dagen lang op straat. „Dat is geen basis om tot grote hoogte stijgen," meende de raadsman. „Die jon gen heeft structuur in zijn leven nodig." Therapieën om van de verdoven de middelen of te komen, alsme de officiële instanties om zijn ge drag te verbeteren, zijn volgens Van der Griend niet aan de ne gentienjarige besteed. Uit psy chologische rapporten kwam im mers naar voren dat hij daarvoor het benodigde doorzettingsver mogen ontbeert. Aanvankelijk werd onderzocht of hij op de spe ciale psycho-therapeutische afde ling van de Wassenaarse Urstila- kliniek kon worden geplaatst, maar die aanvraag werd vanwege slechte motivatie afgewezen. Bo vendien willen zijn moeder en pleegvader hem niet meer als kostgangerterug. Dan blijft alleen het leger als leer school over, meende de advocaat, die in de rechtszaal al vrolijk wap perde met de schriftelijke oproep voor de Schiedammer om zich op I januari bij de eerste oefening te melden. De oproep was Van der Griend vlak voor de rechtszitting in handen gevallen en verraste de persoon in kwestie zelf ook. Mariniers Anders dan de advocaat twijfelde juist Officier van Justitie mr. Wit top Koning, zelf toch ook een ver tegenwoordiger van het gezag, sterk aan de opvoedende moge lijkheden van het leger. „Ik zie al leen enig nut als hij bij de mari niers wordt geplaatst, anders niet. Want de discipline van het leger is vandaag de dag zo strak niet meer." Hij zag niets in het idee van Van der Griend en eiste dan ook één jaar en zes maanden ge vangenisstraf, waarvan zes maan den voorwaardelijk, met aftrek van het voorarrest. Dat ontlokte aan Van der Griend, die de officier met zijn vaak zwie rige voordrachten toch al meer ir riteerde dan vermaakte, de op merking dat de officier vroeger wel „een notoire dienstweigeraar moet zijn geweest." De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. Ingezonden mededeling BIJVOORBEELD Ja, ik kies voor de unieke eigenschappen van Rowi Parket en de extra zelfleg-voordelen. Knip deze advertentie uit, neem hem mee naar de Showroom, sla uw slag en verdien honderden guldens op uw nieuwe parketvloer. parket m1 fl. 125,- legkosten m2 -/- 25,- fl. 100. zelf-legbonus -/- 25,- Onze parketteurs gaan op vakantie. Dat betekent tijdelijk extra voordeel als u nu zelf uw vloer legt U bespaart fl 25,- legkosten perm2 en Rowi doet daar nog eens fl. 25,- bij. Een zelfleg-voordeel dat gemiddeld oploopt tot fl 1.500,-. En Rowi Parket is eenvoudig zélf te leggen. Mede dankzij de duidelijke leginstxuktie. Er is maar 5.000 m3 met dit zelfleg-voordeel, dus beslis a naar de Rowi Parket Showroom. Westhavenplaats i - 3131 BT VLAARDINGEN-010-4602298 75»- Uw voordeeb fl. $09- per m2 Door Sander Sonnemans Rotterdam - Al beloofde de 28-ja- rige Schiedammer die gistermid dag voor de rechtbank verscheen, nooit meer heroïne aan te raken en iets van zijn leven te gaan ma ken, toch bleef Officier van Justi tie mr. J.P. Wittop Koning onver biddelijk. Hij eiste acht maanden gevangenisstraf, De 'staat van dienst' van de ver dachte werkte daarbij behoorlijk in zyn nadeel. In de periode dat de Schiedammer aan drugs was verslaafd, werd er 36 maal een proces verbaal tegen hem opge maakt en moest hij meerdere ma len 'brommen'. „Ik ben nu clean," verklaarde de verdachte, „en heb dat aan mezelf te danken. Gedurende mijn de tentie heb ik me gedistantieerd van drugs. Ik wil leven, niet ge leefd worden Mr. Wittop Koning nam de veel belovende woorden echter met een korreltje zout „De verdachte zegt dat hij sterk is, maar dat be twijfel ik. Van de voorgaande straffen heeft hij niets geleerd." De Schiedammer had tussen ok tober 1989 en maart 1991 meerde re inbraken gepleegd en was be trokken by een diefstal van vi deo- en stereo-apparatuur uit een vrachtwagen. Tevens pleegde hij wat winkeldiefstallen en werd een stadgenoot door hem gemo lesteerd. Omdat de verdachte re gelmatig onder invloed van drank en verdovende middelen was ge weest, kon hij zich niet alles hel der voor de geest halen „Ik ben bereid mijn straf te dra gen," sprak hij manmoedig. „Daarna wil ik weer wat van mijn leven maken." „U ziet," sprak zijn advocaat C.P. Noppen, „dat deze man op de goede weg is. Hij is glazenwasser en kan zijn be roep weer uitoefenen. Mijn diënt weet dat hij dan met zijn tengels van die rommel af moet blijven, anders valt hij onherroepelijk van de ladder. Om hem te steunen in zijn goede voornemen, verzoek ik de straf te verminderen tot drie maanden." Uitspraak op 9 juli. Schiedam- Uit onvrede oveu- werkwijze van wethouder Hars van Kleef (PvdA) is het CDA ju. teravond vroegtijdig weggelopen uit de raadscommissie Sodi Vernieuwing. De partij ergert zich aan de wijze, waarop de wet. houder zijn plannen behandel „Ik kots van zijn opstelling," zeg raadslid Ton Seis. „Van Heef misbruikt de com missie." De bom barstte gisteravond toen Van Kleef om elf uur plotseling een ambtelijk voorontwerp over de sociale vernieuwing wilde be handelen. „Wij zitten al maanden op een fundamentele discussie over dit onderwerp te wachten," zegt Ton Seis. „Maar het geeft ni- tuurlijk geen pas om dit onder werp onaangekondigd te behan delen." Vlaardingen - Enkele voorbijgan- gers hebben vanmorgen rond kwart voor zes aan de Westhaven kade een man uit het water van de Oude Haven gehaald. Hun aandacht werd getrokken doar hulpkreten. De drenkeling bleek een 53-jarige Vlaardinger. Nadet hij op het droge was geholpen werd de man naar het ziekenhuis overgebracht. Schiedam - Na verschillende ke ren waarschuwingen te hebben uitgedeeld, is de Schiedamse po litie gistermorgen overgegaan tot het uitschrijven van bekeuringen op de Buitenhavenweg. Daar geldt sinds kort eenrichtingsver keer. Vlaardingen - Op de J.P. Q» laan is gisteravond een 16-jarig? yiaardinger door vier jongens r. elkaar geslagen. Eén ran de da ders. een 17-jarige stadgenoot die later in de omgeving werd aange houden, verklaarde tegenover dc politie dat het om een wraakactie ging- IngMondan medwdwhrrg I Prins Hendrikstraat 386, lel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265, lel. 01747-2516 Maassluis Schoenservice J. Booster Koningshoek 923-14, tel. 01899-13243 Maassluis Sigarenmagazijn Hartelust Rembrandtlaan 1, tel. 01899-13184 Schiedam De Blockfrent Groenelaan 99a, tel. 010-4730525 Schiedam H. J. Gumpert-van Oudheusden Nassaulaar 40, tel. 010-4265743 Schiedam B. P. H. Janse Broersvesl 8a, tel. 010-4268804 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J. Troelstralaan 31, tel. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Ben» Liesveld 161, tel. 010-4349911 Vlaardingen Tabakaspeciaaizaak Dlmo Reigerlaan 8, tel. 010-4746234 Billitonlaan 26, tel. 010-4601663 Vlaardingen John C. Hey kantoorservice Dirk de Derdelaan 25, tel. 010-4600609 Vlaardingen Tabakswinkel Op de Hoek Diepenbrockstraat/Verheystraat 8a tel. 010-4344892 De Loper 82, tel. 010-4742997 GEEN MOOIER LOT "DAN 'N STAATSLOT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1