Waterweg 9 SP: Van der Kooy vervuilt grond 't Fust gesloopt tegen wil van de eigenaar Spijkers rammen, dat is pas leuk Nieuwe school zo lek als een mandje Dan liever de lucht in Geen maatregelen Huis van Bewaring - Met uitzetting >edrt le Palestijn krijgt uitstel "Woning uitgebrand Zwitser gemolesteerd Beroving van taxichauffeur DCMR-MiJieudienst geeft recyclingsbedrijf proces-verbaai. Ondernemer vraagt begrip College erkent: puin gestort zonder vergunning Brand bij Nova aan Schie Autoradio's weggenomen Gepakt met vals kenteken 'Ambassadors' weer bezig in muziektent Zilver voor Gelderblom op pony-EK Hellingbanen weg uit de Boten buurt Wijkmeesters in vaste dienst Tasjesrover meldt zich Fietser valt van dijk af S; si Rotterdams DagMad Dinsdag 23 juli 1991 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 8, 3121BC Vlaardingen Hf. 010-4350557/fax 4349754 rTrRjtóarclam --Dan maar liever de lucht in, zei de Ne- I i'sderlandse marineofficier Van-Speijk op 5 februari stopte dë lont in het kruit en ging er met EMmena, vijand en schip aan. De eigenaar van deze ^^ëts gaat weüswaar minder drastisdi te werk, maar F '&tóch ook de lucht in oimzijn belagers, de fietsendie- I' zeker van te zijn dat de i tij^eéwièler aan het einde van de dag niet is gestolen, ic de fiets bovenin, de bushaltepaal Kipstraat in Rot- Sterdam gehangen. Het kost wat eïctra inspanning en ook hier,is het vervoermiddel niet ongeschonden uit de strijd gekomen. - Rotterdam - Het Rotterdamse Huis van Bewaring aan dè Koordsinge! neemt geen extra technische- maatregelen om vluchtpogingen, zoals dit weekein- de door een 29-iarige gedetineerde, te voorkomen. Wel wordt er bij'het personeel van de gevangenis op i aangedrongen waakzamer te nyn op dit soort vlucht pogingen j. J - De gevangene; ^een straf van zes jaar wegens een j jöiTOye^lSiitat^^tJ^ndagTniddag met behulp w- 'van'eér. touwladder byna te ontsmmpen. Dt ladder «•as van buitenaf over de muur van de luchtplaats heengegooid. Bewakers wisten de ontsnapping neg net op te voorkomen „Dit sooj^yluctogipgep komt vee) vaker voor zegt eertywtdvoersterwn hét iniwsterie van dusd- Be ,3efehÉellaS6iHflétegen.maatregeIentene- men. Zolang je gevangenissen hebt met luchtplaat- sen hou jeukt. Wat moet je anders? Kooien gaan ma- - ItenJDatfieeft de staatssecretaris onlangs nog van de hand gewezen." Vlaardmsen - De met uitzetting bedreigde Palestijn H.i .il riu i". rrUnJ L r i 11 - - mdeluij ut» i «ft haar wettelijke adviestenrujn van drie maanden v overschreden, Hierdoor krqgt de Vlaardingse wel- - g zijnswerker'dekanshetddorhemjngestelde beroep •sin Nederland af le wachten. Deze procedure bij de A Raad van State r.eemt minimaal anderhalfjaar in be- =tog. Jolgens Ibrahim Al-Baz tnont de trage besluitvor- rtir.g aan. dat de Nederlandse justitie ailèrmihst ze- iikëris van haar laak. In het voorjaar kreeg.de reeds v. jarenlang in'N^eïlandWodnacIitigÈPalestijEi'plóts- Aklaps te horen dat hij tot ongewenste vreemdeling «w verklaard Doorgaans leidt fit tot een snelle uit- wjjzmg,maardoardewei{eIacKtige:houdiiigvande tadviescemimsaé mag Al-Baz ja sefc geval voorlo pig in Nederland blflven. Ondanks het behaalde succesje noemt Ibrahim Al- Baz het spijtig dat de adviescommissie, vreemdelin- genzaken niet op tijd tot een uitspraak is gekomen. Overtuigd van zijn eigen onschuld had de bij de Vlaardingse stichting Welzijn '90 werkzame Pales tijn liever direct gehoord dat hij in Nederland mag blijven. „Mijn toekomst blijft voorlopig heel onze ker." Rotterdam - In de Buitenhofstraat in Rotterdam is vannacht een benedenwoning uitgebrand. De drie bewoners wisten zich te redden. Het vuur is ontstaan .doordat een papieren kapje van een iamp die vlam vatte. Drie omliggende woningen liepen rook- en wa- terschadeop. Rotterdam - Op bet Schieplein in Rotterdam is gis teravond een 28-jarige Zwitserse toerist gemoles teerd en daarna beroofd. Hij werd door twee mannen aangesproken die geld en sigaretten vroegen De Zwitser zei dat hij dat niet had. Hij werd in elkaar ge slagen en raakte bewusteloos. Hij had onder meer een gebroken neus opgelopen. Toen de man weer bij kwam -was hij bestolen van zijn rugzak. Fietsen dieven te vlug at. Foto Peter Mo) Rotterdam - Een 27-jarige taxichauffeur uit Heer- jansdam is vannacht in Rotterdam beroofd. Om drie uur bad hij bij de Maashaven twee passagiers opge- ."pikt voor c-en ritje naar de Bakkerstraat in Oud- --Charlois. Ter hoogte van de Struitenweg vroeg dén 'van dt passagiers om even te stoppen en direct daar- na voelde de chauffeur de loop van eenpistool tegen het hpofd gedrukt. Met vijfhonderd gulden en de au tosleutels rende het tweetal weg. Schiedam - Het Schiedamse transportbedrijf P. van der Kooy, dat onder meer bedrijfsafvalstof- fen inzamelt om die na scheiding"" gedeeltelijk te kunnen hergebrui ken, vervuilt grond op het be drijfsterrein aan de Nieuwe Wa terwegstraat. Zo luidt de beschul diging van het MilieuAlarmteam van de Socialistiese Partij (SP). De DCMR-Milieudienst is ge vraagd actie te ondernemen. De SP zegt onder meer geconsta teerd te hebben dat op het buiten terrein een grote berg verfblik ken ligt, zonder dat de bodem be schermd is. „Restanten verf en oplosmiddelen lopen zo de grond in," schrijft de SP aan de DCMR- Milieudienst. „Ook zijn er grote bergen zand achtig materiaal buiten opgesla gen," vervolgt het schrijven. „Volgens een van de werknemers ging het om verontreinigd mate riaal. dat wachtte op reiniging.; Ook hier was geen sprake van bo-: dembescherming of afdekking van het materiaal." Eveneens is waargenomen dat er open containers staan met slordig opgestapelde brokstukken golf plaat van asbesteement. De SP zegt verder geconstateerd te heb ben dat in een loods met de hand afvalstoffen worden gescheiden, waarbij onder meer verfblikken in een hoek zijn gegooidOok met de verwerking van beschilderd hout klopt een en ander niet, vol gens de brief. Geconstateerd wordt dat afvalstoffen ..niet mi lieuverantwoord worden ver werkt". Juist De DCMR-Milieudienst is naar aanleiding van de klacht van het MilieuAlarmteam meteen naar het bedrijf van Van der Kooy ge stapt en heeft geconstateerd dat de bevindingen van de SP groten deels juist zijn. Er is vervolgens proces-verbaal opgemaakt inge volge overtreding van de Afval stoffenwet en de Wet Chemisch Afval. Het bedrijf zal nog worden aange schreven over wat er verder moet gebeuren en binnen welke ter mijn. Als men zich niet aan die richtlijnen houdt, volgen nieuwe maatregelen, aldus een woord voerder van de DCMR-Milieu dienst. P.van der Kooy ontkent niet dat hij in overtreding is. „Maar u kent de problemen. Wij moeten bij voorbeeld verfblikken die wij ge bruiken om te recyclen, binnen twee maal 24 uur afvoeren. Maar de AVR kent een lange wachttijd, eist dat de verfblikken ook eerst leeggeschrapt ?yn zodat er soms acht maanden overheen gaan voor we verder kunnen. We wassen ook grind. Dat komt soms te grof binnen, dus dat moe ten we dan zeven. Dan ligt dat buiten op het terrein, maar dat moet eigenlyk in een loods. Maar daar is de ruimte niet. En een nieuwe vergunning krijgen duurt soms twee jaar." Van der Kooy bekent dat er ook wel eens wat op de grond komt, „maar dat ruimen we ook weer op". De ondernemer: „We doen ook niet alles meer klakkeloos weg. De tijd dat dat stiekem ge beurde is voorbij. Maar dat bete kent wel dat zaken langer duren. En dat er dus wel eens wat op het terrein blijft liggen." Tot slot: „En het komt voor dat we een vergunning aanvragen en in de tijd dat we daarop wachten be merken dat processen alweer ver der zijn en dat er eigenlijk weer een nieuwe vergunning nodig is." Vlaardlngen - Het college van B en W heeft toegegeven dat er door de dienst Gemeentewerken ille gaal puin is gestort langs de zuid zijde van de Schiedamsedijk, ter hoogte van de Parkweg. Na schriftelijke vragen hierover van het Groen Links-raadslid Arnold van Kalken is het werk meteen stopgezet. - Het college van B en W spreekt te gen dat het puin is verontreinigd. Het bestaat uit tegels, klinkers, trottoirranden en dergelijke. Het puin moet worden gebruikt voor het aanbrengen van een steun- berm langs de dijk. DCMR-Milieudienst heeft intus sen een gedoogbeschikking afge geven zodat het werk binnenkort kan worden afgerond. Schiedam - Bij het Schiedamse bedrijf«Nova aan de Schie is gis teravond brand geweest. Er was veel rookontwi^elmgêh; ;Jh'èt-' geen, samen met de roet, voor ex tra schade zorgde: De oorzaak van de brand is nog onduidelijk. De ,br^chyeer had dezaajk redelijk snél ónder controle."ns' Schiedam - Op drie plaatsen in Schiedam zijn gisteren auto's opengebroken om de auto-casset tespeler te stelen. E«at gebeurde aan de Schie, de Penninglaan en de Marconistraat. Vlaardingen - De politie heeft gistermorgen op Rijksweg 20 een automobilist gepakt die dacht op een slimme manier aan de wegen belasting te ontkomen. De man had een F op zijn kentekenplaat veranderd in een E. Het voertuig was niet gekeurd en was niet voorzien van deel in. De wagen is in beslag genomen. Je hebt spelen en écht spelen. MIkadoën is leuk, doolhofje spelen Idem dito, maar zelf met een hamer spijkers rammen in een plank, of lekker spetteren In een poedel bad, dat is natuurlijk veel leuker. Want je mag er ook smerig of nat bij worden. Op de bouwspeelplaats in Vlaardlngen-Holy kan dat weer allemaal. Voor een plek per dag. 's Middags staan de activiteiten In het teken van de ruimtevaart, maar wie wil waterfietsen kan dat ook, om maar eens Iets anders te noemen. Maar zelf timmeren en zagen, en dan ook nog eens voor een eigen hut, daar gaat natuurlijk nog steeds niets boven. Foto Roe! Dijkstra. 't Is al weer bijna een traditie, het Jaarlijkse op treden van de Musical Ambassadors in Schie dam.'In de muziektent aan de Plantage waren ze gisteravond weer te horen, voorafgegaan door een optreden van de Rijnmondband. De werken die ten gehore werden gebracht wa ren klassiek en populair klassiek. Ze werden uitgevoerd door het overgrote deel van de tach tig leden tellende Musical Ambassadors uit Amerika In de leeftijd van 16 tot 21 jaar. Foto Roel DIJsktra. Vlaardlngen - Teveel aandacht voor de vormgeving en te weinig voor deugdelijke materialen. Dat wordt als één van de oorzaken ge noemd van het fiasco rond de bouw van de Vlaardingse basis scholen Het Visnet en De Spring plank, beide gevestigd op hetzelf de adres in de Vettenoordsepol- der. Ook de tijdsdruk waarin is ge werkt en het faillissement van de aannemer tijdens de bouw heb ben bijgedragen aan de gebrekki ge toestand waarin beide scholen zich beyinden, meldt het college van B en W in antwoord op schrif telijke vragen van de CDA-raads- leden Jan Jumelet en Leo de Snaijer. De school lekt als een vergiet, is zo ongeveer de conclusie nadat een onderzoeksbureau het ge bouw heeft geïnspecteerd. Verder hangen de plafondplaten los, ligt de vloerbedekking te rotten, is het tegelwerk niet waterdicht en zijn glaslatten nietdichtgekit De bevindingen van het onder zoeksbureau zijn voorgelegd aan de dienst Gemeentewerken. Die constateert dat het zowel oude als nieuwe klachten betreft In ver band met die nieuwe klachten wordt de zaak opnieuw bekeken door Gemeentewerken. Overigens zijn zowel de aanne mer als de architect al aansprake lijk gesteld voor de problemen rond het dak van de school. Om dit soort zaken te voorkomen wordt al scherper gelet op onder meer keuze van de architect, ma terialen en op budgetbewaking. Vlaardlngen - Germain Gelder blom is meteen zilveren medaille teruggekeerd van het Europees Kampioenschap ponyrijden in het Overijsselse Diepenheim. De tiener uit Vlaardingen eindigde met zijn pony Condios achter de Duitse Konstantin Kruschke, die in de drie onderdelen de minste s trefpunten (43.80)noteerde, Gelderblom, lid van Die Flarding- ha Ruiters bleef wel met een to taal van 52.00 de Engelse Holly Griffiths (52.40) nipt voor. Boven dien eindigde hij met de Neder landse ploeg tijdens de landen- wedstrijd op een verdienstelijke tweede plaats achter Groot-Brit- tannië. Reden voor sportwethou der Agnes van Ardenne-van der Hoeven om Gelderblom gister avond feestelijk te onthalen in het clubhuis van de Vlaardingse ruiterclub. Gelderblom stond na de eerste oefening, de dressuur (47 punten) op een zesde plaats. Na de milita ry, die hij aflegde in 72.4 secon den schoof de Vlaardinger door naar de derde plaats. Door dis kwalificatie van de koploper tij dens het slotnummer, de jum ping, eindigde Gelderblom op de tweede plaats. Schiedam - Het pand aan de Bui tenhavenweg waarin voorheen café 't Fust was gevestigd, is vrij dag door een sloopbedrijf met de grond gelijk gemaakt. Na maan denlange touwtrekkerij tussen de eigenaar en de gemeente Schie dam, heeft de gemeente het heft in handen genomen en opdracht gegeven de bouwval te slopen. Het pand, dat eind vorig jaar door brand werd verwoest, verkeerde in een erbarmelijke toestand en dreigde ieder moment in te stor ten. Er waren inmiddels hekken geplaatst om mensen tegen val lende brokstukken te bescher men. De omwonenden zijn ongetwij feld in hun nopjes nu het pand is gesloopt, maar de eigenaar E. Wiedouw is totaal niet te spreken over de handelwijze van de ge meente. Voordat de brand zijn ei- gendom in de as had gelegd, was Wiedouw voornemens het pand aan de gemeente te verkopen. Maar door de brand daalde de waarde van het pand flink en zak te ook de gemeente met de prijs. W»edouw besloot daarop niet tot verkoop over te gaan. „Het pand is gesloopt," is de le zing van gemeentevoorlichting, „omdat er een gevaarlijke situatie was ontstaan en de eigenaar on voldoende heeft gereageerd op het verzoek daar iets aan te doen. Wiedouw gaf te kennen de voor keur te geven aan de herbouw van het pand, maar ging niet tot actie over. De laatste onderhan deling tussen hem en de chef van het Grondbedrijf var. de dienst Gemeentewerken leverde niets op." Wiedouw getergd: „In ben tegen de zaak in beroep gegaan en vind het daarom heel slordig dat mijn eigendom is gesloopt zonder dat ik erover ben geïnformeerd. Mijn advocaat is nu op vakantie, maar men kan er op rekenen dat, als hij terug is, de gemeente voor het ge recht wordt gesleept. Er wordt ge woon een smerig spel gespeeld. Als de gemeente de prijs ineens met 125.000 gulden verlaagt, is het toch logisch dat ik mijn eigen dom niet verkoop?" Schiedam - De veegploeg jn Sehiedam-Öost, een buurtcon- cièrge in Groenoord, het inscha kelen van buurtbewoners om het leefklimaat in de omgeving van de Goeman Borgesiusiaan te ver beteren en de betrokkenheid van de bewoners bij het beheer van het Fabriplein. Dat zijn enkele proefprojecten die, vooruitlopend op de nota 'Kijk op de wijk', tot stand zijn gekomen. De nota.'die onlangs door het college van bur gemeester en wethouders werd gepresenteerd, geeft aan hoe men in Schiedam het wyk* en buurt beheer wil realiseren. Het doel is een volledig beheer waarbij, naast de verbetering van de woonomgeving, ook andere as pecten van de sociale vernieu wing een rol gaan spelen. Om het vertrouwen van de bewoners te versterken komt het accent in eerste instantie op aantoonbare maatregelen te liggen. De proefprojecten zijn daar voor beelden van. Men gaat er daarbij van uit, dat de volgende stappen om tot een volledig beheer te ko men dan wellicht makkelijker zyn te nemen. De buurtbewoners staan bij alk handelingen in het kader van hi wijk- en buurtbeheer centraal e hebben de nodige zeggenschap, De nota is dan ook vastgesteld na dat men eerst in de wijken een in ventarisatieronde had gehouden Tevens verwacht men dat de be woners zelf ook met initiatieven komen. De bewoners van de Botenbuun hebben inmiddels ondervonden dat hun inspraak vrij snel resul taat heeft opgeleverd Op initia tief van de woningbouwvereni ging Schiedam en de bewoners vereniging gaat men binnen af' zienbare tyd over tot de sloop van drie hellingbanen naar de loop bruggen tussen de woningblok ken. Behalve constructieve problemen leveren ze veel overlast op. Door een opeenhoping van vuil en on kruid en het feit dat men ze ook als sanitaire voorzieningen ge bruikt, worden de verbindingen gemeden en zijn ze voor rolstoe len en kinderwagens praktisch onbruikbaar. Eerdere gedeeltelij ke aanpassingen leidden niet tot de acceptatie van deze voorzie ning door de bewoners. Met de sloop van de hellingbanen moet het beheerprobleem opi zijn. In navolging van de nota is het Beheerplan Nieuwland gedeelte lijk uitgebracht. Ook in de wijk Nieuwland, waarvan grote delen worden gerenoveerd, wil de ge meente Schiedam zich hard ma ken voor een omvangrijke op dracht tot wijk- en buurtbeheer. Maassluis - De proef met wijkmeester is zo goed aangesla gen dat het Gemeentelijk; Wfr ningbedrijf de wijkmeesters John van der Land en Joop Boshoven in vaste dienst neemt. Beide man nen waren aangetrokken om een paar woonwijken wat te doen aan kleine criminaliteit en vanda lisme. Dat werk verliep aanvankelijk weinig succesvol maar na verloop van tijd trad daarin verbetering op. Bijgestaan door alerte wijkbe woners, de politie en de gemeen telijke diensten boekten de wijk meesters steeds meer resultaat. Bekeken wordt of de wijkmees ters meer bevoegdheden kunnen worden gegeven zodat hun optre den nog effectiever wordt. Vlaardlngen - Berouw over zijn daad bracht een tasjesrover er gisteravond laat toe zich te mel den op het politiebureau van Vlaardingen. De man had rond' zes uur 's avonds op de Marathon- weg een sporttas gestolen uit het fietsmandje van een 35-jarige vrouw. De man deed dat vanaf zijn brom fiets. De vrouw hield de tas nog wel even vast, viel daarbij oor. maar kon de diefstal niet verhin deren. Wel was zij in staat de ge gevens op het verzekeringsplaat: je van dé bromfiets te noteren. Vlaardlngen - Een fietser is) nacht gevallen toen hij het dijkta- lud afreed van de Maassluis# dijk in Vlaardingen. Hij verloor de macht over het stuur en kwajj op de James Wattweg terecht If man is naar het Holyziekenbuis gebracht. jnee Ime 1 éér iHe [elk Ibeg 'ten ^het me N!e boe 'sta Lis Ra ke, din stei en pla In] ove 'tau lel Roi ;var ker ise [kar boe 'les voc Ra drii din ma De 0V€ mu ger tuii kar VTO ger stei ver een vol

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1