Waterweg 11 Van Kleef in rapport PvdA 'niet afgeschoten' Groenteboer grijpt bankovervallers Advies: Laat commissieleden Samkalden en Stadhouders aftreden 'Geen surfpias in Holiërhoeksepolder' 'Nou heb je toch een lekker bruin smoeltje' Trouwen mag in Ambacht 'Als ik een vuurwapen had gezien, zou ik wel even hebben gewacht' Motorjacht uitgebrand Vier bekeuringen voor te snelle schipper Toeri&enschool leidt op voor reisbranche 'oubmatie met illegale giflading Jonge autodief bij wegrijden betrapt Weer autokraken Vlaardingen wil duidelijkheid over hardhout Vier jongeren stelen brommer Sponsors zien brood in Haring- en Bierfeest Rotterdams Dagblad Woensdag 14 augustus 1991 Dordrecht - Door een felle brand is gisteravond od de Dordtsche Kil het motorjacht Librium volledig jjlïjrT*^ vernield. De brand is waarschijnlijk ontstaan in het motorcompartiment waarna de vlammen oversloe- iXjÜT gennaarderestvanhetjacht. Bij de brand liep een 42-jarige aniateurfotograaf uit Dordrecht een slagaderlijke bloeding op. De man werd geraakt door een glasscherf, die door de lucht vloog nadat op het jacht twee gasflessen waren ont ploft. Een brandwacht, die tijdens het blussen uit gleed op de keien, liep een gebroken pols op, De brand brak rond zes uur uit, toen het motorjacht midden op de Kil lag. Al brandend werd de Librium door een passerend jacht naar de kant gesleept. De eigenaar van de Librium, een 44-jarige man uit Nieu- wendijk, was inmiddels op het te hulp geschoten jacht overgestapt. aan boord van bet het jacht snel onder con- Foto Fotopersbu reau Butink. rg Bettentam - Een 29-jarige Rotterdamse speedboot- eigenaar heeft gisteren vier bekeuringen gehad, ter wijl hij juist alle moeite deed om niet om de bon ge slingerd te worden. Om niet herkend te worden door de politie voer de man met een afgeplakt registratie nummer met zijn speedboot in de Maasmond rond, eengebied dat verboden is voor speedboten. De boot had geen radar-reflector, wat verplicht is in het ge bied. De snelle watersporter ging er vandoor toen agenten van rivierpolitie hem wilden aanhouden. Mn de wal laadde hij zijn boot op een trailer en pro beerde door het Europoortgebied te vluchten. Poli tiemensen op de wal, die door de rivierpolitie waren gewaarschuwd, konden de man toen gemakkelijk arresteren. Hij heeft vier bekeuringen gehad: voor .tet afgeplakte registratienummer, voor het ontbre- - ken van de radar-reflector, voor het ontbreken van een brandblusapparaat en voor het varen in gebied daiverbodéft is vbWépeédboten. Toen depolitie hem vrpeg waarom hij zijn registra- tieuüMmer had antwoordde de man dat hij op die, manier herkenning door de politie wilde voorkomen. Rotterdam - Hét International Institute of Travel heeft een toeristenschool geopend in Rotterdam, waar cursisten kunnen worden opgeleid voor de meest uiteenlopende functies m de reisbranche, van riewardessiotfillaalchefvan een reisbureau. Lt1 toerisienschool is gevestigd in het gebouw De Goudsesingd, op de hoek van de Kipstraat, De hoofdvestiging van het ITT zit in het Canadese To ronto. De school heeft al meer dan twaalf jaar erva- ring met toeristisch onderwijs en is sinds 1983 ook in Nederland gevestigd. Diploma's zijn er voor een all-in-pakket, maar ook - voorvaftkenpakketten die gericht zijn om specifieke - beroepen. Gespecialiseerde docenten met jarenlan- h: ge praktijkervaring geven er les en de schooi bemid- joeft bij het vinden van een baan. Zaterdag 7 septem- 1 - Een duweenheid van de Belgische re- itraïijrt is maandag bij de Volkeraksluizen «dan de ketting gelegd. De combinatie vervoerde ne ggen-containers met gevaarlijke stoffen zonder de Vereiste documenten en certificaten. Be duweombi- Mtie is gisteren onder begeleiding naar de Zeeha- èn Moerdijk geloodst Vandaag wordt de ongeveer londetd ton brandbare vloeistoffen, pesticiden en "vloeibaar gemaakte gassen overgeladen in vracht- - - Hel illegale transport kwam aan het licht tijdens een y routinecontrole van de rijkspolitie te water. In een >duwbak bevonden zich negen containers met ge- j- jVaarlijke stoffen, waarvoor geen vervoersdocumen- v; ten en -certificaten aanwezig waren. Het Korps Con- b.toieuis Gevaarlijke Stoffen legde de duweenheid, die op weg was van'Rotterdam naar Antwerpen, een ilvaarverbodop, ^Volgens de rijkspolitie te water valt de schipper, -£noeh. de rederij (voorlopig) iets te verwijten. De di- ijPe vanAntrolijn was niet op de hoogte van de in- -^oud van de containers. De schipper evenmin. Hoe fejlpfêt schip toch zover heeft kunnen komen, was giste- *Jen nog onduidelijk. rederij Antrolijn kwam in juni vorig jaar in het nieuws toen het vrachtschip Seolto aan de ketting Werd gelegd bij de Kreekraksluizen. Aan boord be vond zich een container met ruim achttien ton van net explosieve t-buthyl-peroxydebenzoaat Het is wettelijk verboden per schip meer dan vijf ton van deze stofte vervoeren. De zaak leidde tot Kamervragen van de CDA-fractie. v Die wilde onder meer weten hoe het mogelijk was dat de Seolto was ontsnapt aan de aandacht van het Korps Controleurs Gevaarlijke Stoffen. Uiteindelijk Jkek een niet-permanente bezetting - alleen tij- flens kantooruren was iemand van het korps aanwe zig - in het havencoördinatiecenuum de oorzaak. Het gemeentelijk -havenbedrijf Rotterdam heeft daarop de werkafspraken met de controleurs bijge- W ie1 bn Door Peter de Lange Schiedam - Blijft PvdA'er Hans van Kleef aan als wethouder, dan zullen twee partijgenoten hun ze tel in de raadscommissie voor so ciale vernieuwing, onderwijs, so ciale zaken en emancipatie moe ten opgeven. Van Kleef ligt in zijn commissie zo vaak overhoop met Noor Samkalden en Peter Stad houders, dat het verstandiger lijkt de zetels van deze twee soci aal-democraten door andere frac tieleden te laten bezetten. Dit zou één van de aanbevelingen zijn uit het interne rapport, dat vier PvdA'ers (de raadsleden Gé Brouwer en Herman Posthoorn en de wethouders Chris Zijdeveld en Aad Wiegman) hebben opge steld over het functioneren van Hans van Kleef als wethouder. PvdA-fractievoorzitter Hans Bak ker wil ontkennen noch bevesti gen dat deze suggestie wordt ge daan in het nog geheime rapport. Het rapport is de neerslag van een onderzoek dat de PvdA in juni en juli het uitvoeren uit onte vredenheid over Van Kleefs be leid op het gebied van de sociale vernieuwing. Het onderzoek maakte duidelijk dat de oorzaak van dit falen niet alleen moet wor den gezocht in Van Kleefs onver mogen om samen te werken met sommige ambtenaren. De moei zame omgang met partijgenoten als Samkalden en Stadhouders speelt ook mee. Fractievoorzitter Bakker wil met m details treden over de inhoud van het rapport. De algemene te neur ervan is, zegt hy, dat Van Kleef 'niet is afgeschoten': de wethouder zou onder bepaalde omstandigheden kunnen aanblij ven In elk geval is er geen vernie tigend oordeel geveld over Van Kleefs kwaliteiten, de keiharde conclusie dat hij maar beter zijn biezen kan pakken ontbreekt. Ofschoon het stuk nogal wat kriti sche observaties over Hans van Kleef bevat, worden ook aanbeve lingen gedaan hoe de samenwer king tussen de wethouder, zijn fractie en het ambtelijk apparaat verbeterd kan worden. Of Van Kleef die handreiking van zijn party zal aanvaarden, is nog steeds niet duidelijk. De wethou der zi+ al geruime tijd ziek thuis en is onbereikbaar, ook voor zijn partijgenoten. De laatste medede ling richting fractie was dat hij zich naar aanleiding van het on derzoek op zijn positie wilde bera den. Van Kleefs ziekte en zijn stilzwij gen zijn volgens Bakker de rede nen waarom het rapport nog met openbaar is gemaakt. Bakker wil pas tot publicatie overgaan na overleg met Van Kleef. De fractie voorzitter erkent dat dit uitstel schadelijk kan zijn voor de repu tatie van de wethouder: open baarmaking zou een hoop ge ruchten en misverstanden uit de wereld helpen. Daarmee onderschrijft Bakker uitlatingen die PvA-wethouder Chns Zijdeveld vonge week deed in Het Nieuwe Stadsblad. Zijde veld constateerde in een gesprek met die krant dat 'iedereen in troebel water zit te vissen' zolang het veelbesproken rapport niet openbaar is. Door de geheimhou ding hebben Zijdeveld en de ove rige leden van de onderzoeks commissie ten onrechte het ima go gekregen van groot-mquisi- teurs die Van Kleef moesten af slachten. Zijdeveld zou zich graag van dat imago ontdoen. Schminken Is erg populair bij kinderen. Ook tijdens het straatfeest aan het Johan Strauspleln. De vljf-jarlge Nick geniet zichtbaar als hij in een 'Turt le' wordt om getoverd. Foto Gerrit de Heus Schiedam - Het grasveld en de speelplaats achter het Johan Straussplein m Groenoord vorm de gistermiddag het decor voor het kinderfeest dat door de werk groep Straus co op poten was gezet. Knustelen, straattekenen, schminken of gewoon wat spelen met vriendjes en vriendinnetjes uit de buurt. Het kon er allemaal, zonder dat de kleintjes werden gestoord door de oudere jeugd en fietsers die de voetpaden veelvul dig als sluiproute gebruiken. „We moeten altijd oppassen voor grote mensen die hier fietsen als wij aan het spelen zijn," zegt de tienjarige Valery die net een grote apekop op de straattegels heeft getekend. „En vaak schelden de mensen ook nog dat we opzij moeten." Het meisje vertoeft bijna iedere dag op het terreintje. Niet alleen om te spelen, want ze helpt buurt- conciërge Liset van Berkel regel matig met papierprikken. „De grote kinderen maken hier( Schiedam - Een negentienjarige Schiedammer is vannacht om twee uur door de politie betrapt bij het stelen van een auto. Op het parkeerterrein bij zwembad Zuid aan de Westfrankenlandsedijk stond de jongeman te rommelen aan een auto Zijn gedrag was aan een ander opgevallen, die een bel letje gaf aan de politie. Deze arri veerde precies op tijd om de auto dief in de kraag te grijpen op het moment dat hij wilde wegrijden. Vlaardlngen - Als in Vlaardinger- Ambacht op 14 september allerlei festiviteiten plaatvinden in het kader van de herdenking, dat vijf tig jaar geleden Ambacht als zelf standige gemeente werd opgehe ven, mag een huwelijksvoltrek king plaatsvinden in het oude raadhuisje. Het gemeentebestuur heeft dit besloten nadat de winke liersvereniging hierom had ge vraagd. Volgens de wet moet in Neder land een huwelijk in het open baar in een gemeentehuis vol trokken worden. Het lokaal waar in de plechtigheid plaatsvindt moet derhalve als onderdeel van het gemeentehuis worden aange merkt. Het oude raadhuisje op het Plein Emaus in Vlaardinger- Ambacht is dat niet Alleen voor de feestelijke dag in september wijst het gemeentebestuur het nu als archief gebruikte gebouwtje aan als gemeentehuis. Schiedam - Schiedam werd gisteren weer geplaagd door autokrakers die in verschillende delen van de stad actief waren. Uit vier wagens werd de radio-cassette-recorder gesloopt. Onder meer in het Nieuwland en de binnenstad werden mensen daardoor gedupeerd. Een sporter die het apparaat in een anti-diefstal-slee in zijn auto op de parkeerplaats van het Hermes DVS-terrein had laten zitten, moest het bij terugkomst zonder muziek stellen. Vlaardlngen Helgemeentebestimr van Vlaardingen heeft minister Hans Alders (milieu) gevraagd duide lijke regels op te stellen voor het gebruik van tropisch hardhout dan wel dat gebruik in z'n geheel te ver bieden. Vlaardingen doet dit verzoek in verband met de op handen zijnde besluitvorming rond het Rijksbouwbe sluit. Het gebruik van hout uit de tropische regenwouden moet daarin goed geregeldworden, vindt het ge meentebestuur. De regelgeving is nu zo onduidelijk dat gemeenten die een verbod op tropisch hardhout hebben uitgevaardigd, door de overheid op de vingers kunnen worden getikt. Vlaardingen - Geen surfpias in de Holiërhoeksepolder. Zo luidt kort samengevat een boodschap van de SGP/GPV/RPF-fractie aan burgemeester en wethouders van Vlaardingen. In schriftelijke vragen aan B en W heeft de confessionele combina tie geïnformeerd naar de midde len die Vlaardingen ten dienste staan om een plan van het Recre atieschap Midden-Delfland tegen Maassluis - De Maassluisse poli tie heeft vier jongens uit die ge meente aangehouden wegens diefstal van een bromfiets. De jongens, 14,15,16 en 19 jaar oud, hadden de brommer gestolen bij een benzinestation. Op het mo ment dat zij werden aangehou den, waren ze druk bezig aan de brommer te sleutelen, De buit was al zo goed als gedemonteerd. Tegen de dieven is proces-verbaal opgemaakt. te houden. Het Recreatieschap wil een deel van de weilanden ten noorden van Vlaardingen-Holy onder water zetten om zo een surfpias te creëren. SGP/GPV/RPF is daar tegen, volgens deze partij is de Holiër hoeksepolder „een uniek gebied van grote landschappelijke waar de". Omdat in de directe omge ving van Vlaardingen al grote stukken weiland zijn opgeofferd aan recreatie en woningbouw en bovendien de aanleg van een 'af schuwelijke' puinstort dreigt in het Lickebaertgebied, wil de par tij de polders ten noorden van de stad koste wat kost behouden. De combinatie vraagt zich boven dien af of er nog wel behoefte is aan een surfpias. Er zijn de laat ste jaren al verschillende van zul ke voorzieningen aangelegd. Sur fers kunnen terecht bij Maas sluis-West op de Oranjepiassen en sinds enige tijd ook op de kunstmatige waterpartijen bij Vlaardmgen-West. Daarnaast is de partij bevreesd dat een surf pias in de Holiërhoeksepolder voor verkeersoverlast zal zorgen in Holy. Door Sander Sonnemans Schiedam - Dankzij het kordate optreden van een groenteboer zit ten de twee Schiedammers die gisterochtend het filiaal van de Bondsspaarbank aan de Rem- brandtlaan in hun woonplaats overvielen, achter de tralies op het politiebureau. De 45-jarige eigenaar van een na burige groentewinkel hoorde rond kwart over tien mensen op straat gillen dat de bank werd be roofd en besloot zonder naden ken tot actie over te gaan. Hij zag nog net hoe twee mannen van on geveer 22 jaar het bankgebouw binnen gingen. „Ik heb zes jaar bij de mariniers gezeten," vertelt de middenstan der, „dus dan handel je in zo'n si tuatie eigenlijk automatisch. Al lereerst verstopte ik me, terwijl de overvallers binnen bezig wa ren, achter de bosje om te kijken of ze wapens bij zich hadden. Ik zag dat ze bivakmutsen en hel men droegen en een grote bijl en een voorhamer in hun handen hadden en besefte dat ze te pak ken moesten zijn. Als ik een vuur wapen had gezien, zou ik wel even hebben gewacht," voegt hij erlachendaantoe. De politie trof tijdens zijn zoekactie In het parkje aan de Vlaardingerdljk toch een vuurwapen dat een van de overvallers had gebruikt. fttlo Gemt de Heus Op het moment dat het roversduo de bank verliet en er op de klaar staande brommer vandoor wilde gaan, sprintte hij op de bestuur der af, trok hem van de bromfiets en werkte hem iegen de grond. Toen de tweede overvaller wild met het buitgemaakte geldkoffer tje begon te zwaaien, moest de moedige getuige wel loslaten om zichzelf te kunnen verdedigen. „De ander sprong weer op de brommer en wilde ontvluchten," vervolgt de groentehandelaar zijn relaas onbewogen. „Ik gaf een flinke schop tegen het achterwiel waardoor die gozer op een gepar keerde auto knalde. Toen zette hij het met zijn maat maar op een lopen. Met mijn auto heb ik ver volgens de achtervolging ingezet en in het parkje aan de VI aard in- gerdijk heb ik een van die gasten te grazen genomen. Na een wor stelpartij kneep ik zijn keel dicht en bleef op hem zitten. Het gekke was dat zijn partner terug kwam lopen en niets meer ondernam. Kennelijk zag hij in dat hij geen kans had mij te overmeesteren." Nauwelijks een uur later stond de heldhaftige groenteboer weer in zijn zaak en bediende zijn klan ten alsof er niets was gebeurd. Hij kreeg het die ochtend echter wel drukker dan normaal, want om wonenden die van zijn dappere daad hadden gehoord, wilden er natuurlijk het fijne van weten. Ondanks het feit dat de voormali ge marinier dacht dat er geen vuurwapens in het spel waren, bleek dat een van de overvallers toch over een pistool had be schikt. Het werd later tijdens een zoekactie door een speurhond van de politie in de bosjes aan de Vlaardmgerdijk gevonden en voor onderzoek naar het laborato rium gebracht. altijd veel rommel en dat kunnen we dan opruimen. Als je dan zegt dat ze dat niet moeten doen, wil len ze me in de bosjes gooien. Dat is niet leuk." De werkgroep had de speelmid dag op touw gezet om kinderen die niet op vakantie gaan toch enig vertier in de buurt te bieden. De avond ervoor waren de vrijwil ligers met bezems over de speel terrein getrokken om het speel- klaar te maken. De opbrengst van de snoep- en limonadeverkoop verdwijnt in de kas ten behoeve van aan te schaffen speelmateri aal. Want dat is wat de kinderen en de leden van de werkgroep graag gerealiseerd willen zien. „Een van onze doelstellingen," legt Liset van Berkel uit, is het verbeteren van de speelgelegen- heden. Die willen we in de toe komst dichter bij elkaar hebben, zodat de ouders die in het kader van het buurtbeheer ingescha keld worden, makkelijker toe zicht kunnen houden." „Je kan hier wel leuk spelen," vertelt Valery, „maar een wip of een schommel is er niet. Ik hoop dat die er gauw komen." Intussen vervelen de kinderen die niet met pa en ma naar het buitenland zijn getrokken, zich geen moment. Een groot deel van de ruim zeventig spelende klein tjes werkt vol overgave aan de straattekeningen. Ook bij de knutsel- en schminkkraam heb ben de ouders niet over klandizie te klagen. Rick van vijf jaar wil een Turtle zijn en laat een van de moeders een blauw maskertje op zijn ge zicht verven. „Nou heb je toch een lekker bruin smoeltje," zegt de grimeuze als er eerst een don kere tint op zijn tronie wordt aan gebracht. Met een grijns van oor tot oor stapt hij op een driewieler- tje en kart naar de volgende kraam om te gaan knutselen. Vlaardingen - Van de zijde van sponsors en ondernemers is de belangstelling voor het negen tiende Haring- en Bierfeest op za terdag 7 september groter dan ooit. Groter dan verwacht ook, want het bestuur van de stichting Haring- en Bierfeest was aanvan kelijk bevreesd vooreen sponsor moeheid. Gezien het aantal aan meldingen tot nu toe, lijken de ondernemers het Vlaardingse volksfeest echter opnieuw een warm hart toe te dm gen. De animo is zo groot dat voor sommige branches zelfs een aan meldingsstop is ingevoerd, zoals voor de kraampjes met etenswa ren. Met name verkopers van Vietnamese loempia's vangen bot als zij contact opnemen met de stichting.Alleen al met loempi- akramen hadden we twee straten kunnen vullen," zegt een van de bestuursleden. Voorzitter Rinus van Zanten ver klaart de grote belangstelling uit het succes van de vorige afleve ring van het eet- en drinkfeest. Het mooie weer zorgde toen voor een massale toeloop die door de organisatie op 140.000 bezoekers wordt geschat Van Zanten maakt duidelijk dat het komende Haring- en Bier feest qua formule weinig zal af wijken van de vorige edities. Mu ziek, kramen met eet- en drink waren en elck wat wils-attracties zullen de belangrijkste ingre diënten vormen. De Paarden markt, vorig jaar een matig suc ces, gaat in een nieuw jasje op herhaling. Nieuw is de verkiezing van Miss Haring- en Bier. Dat evenement zal volgens voorzitter Van Zanten niets te maken heb ben met 'een vleesmarkt'. De Miss-verkiezing wordt gekoppeld aan een modeshow.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1