Waterweg 11 Ambtenaar wil skisehool beginnen in Holy-bad Geen risico met een vakopticien. Q Regenboog boven haven: Smit terug in Maassluis Slachtoffers roof tijdens wereldreis Vlaardingse haven zesde van Nederland Renovatie BORG-blok kan starten in 1992 Vlooien bespringen agenten II Provincie: 9 miljoen voor nieuw beleid 'Geen nieuw tracé flitstrein' Dansmarathon Alcazar van start: al een uitvaller Meer geld voor Moerman-dieet Markt blijft bij Nieuwstraat Snelle motor in j: beslag genomen Buren spelen voor brandweer Dief neemt de benen Mobilofoon bij gemeente gestolen Dief neemt de benen .:!L I Rotterdams Dagblad Dinsdag 27 augustus 1991 Den Haag - In de provincie Zuid-Holland moet vol gendjaar een bedrag van negen miljoen gulden bij een worden gesprokkeld voor vernieuwende poli tiek. Het geld wordt vooral gebruikt als extra on dersteuning van het natuur- en recreatiebeleid, de milieu-aanpak, de zorgsector en verkeer en ver voer. Deze voorstellen heeft het college van Gede puteerde Staten vanmiddag gedaan bij de presen- tatievan hun begroting voor 1992. Om de koerscorrecties mogelijk te maken is het no- dig dat volgend jaar zestien miljoen gulden wordt bezuinigd. Dat gebeurt met name op het gebied van welzijn, toezichtstaken en onderhoud van we- gen. Daarnaast moeten inwoners en bedrijven vier miljoen gulden opbrengen. De motorrijtuigenbe lasting wordt enkele guldens prijziger en de tarie- venvoor diverse provincie-vergunningen gaan stij- gen. GS willen zo komen aan die negen miljoen voor 'nieuw beleid' en aan ruim tien miljoen als 'echte' bezuiniging. In totaal denkt de provincie volgend jaar 1.070 miljoen nodig te hebben om het huis houdboekje kloppend te maken. Op milieugebied gaat het om voorbereidingen voor 1994. Dan dient overal met goede vergunningen te worden gewerkt. De controle daarop wordt opge- woerd. Voor burgers komen er meer meldpunten voor milieuklachten. In het natuurbeleid zal het 'nieuwe geld' vooral worden gebruikt als extra bij dragen in flets-, wandel en kanoroutes en projecten als bosaanleg. Ook verkeer en vervoer krijgen extra aandacht. GS willen het autogebruik sterker terugdringen, on dermeer door verbetering en uitbreiding van het openbaar vervoer. Op het programma voor volgend jaar staat o.m. een studie naar hoogwaardig railver- voer tussen Zoetermeer en Rotterdam en tussen. Zoetermeeren Leiden. Provinciale Staten trekken volgende maand twee dagen uit (24 en 31 oktober) om de vandaag gepre senteerde begroting te bespreken. Den Haag - De CDA-fraclie in provinciale staten van Zuid-Holland is voorstander van aansluiting van Rotterdam en Schiphol op de 'flitstrein', maai vindt het niet nodig tussen die beide plaatsen een nieuw tracé voor de TGV aan te leggen. Dat heeft de fractie gisteren besloten. Volgens het CDA kan tussen Rotterdam en Schip hol het bestaande, maar dan aangepaste tracé wor den gevolgd. Voordeel is dat dan ook Den Haag als stopplaats mogelijk wordt. Nieuwe tracés ten oos- 'vtenof westen van Zoetermeer worden afgewezen, - Tot ltótterdam kiest de fractie voor een tracé, langs rijks-weg A29. Een.nadere studie moet uitwijzen f hoadieHjn nt-dsjHijéks. Vanmiddag SóifKêt collége van Gedeputeerde Sta ten zgn standpunt over de TGV bekend maken. -Putterehoek - Onder grote.belangstellmg is gister- middag om.drie uur in het Puttershoekse disco- i kazar de tradi mk dan marath h r- "ïgónnen. Twaalf deelnemers stapten na hét' start- 'san van notaris A. Berger uit Oud-Beijerland voi goede moéd dé dansvloer op om het daar met min- der dau 11 «i. ti (i n da| v( id m iaiddernacht zit de achtste, editie van het festijn liet min 'prestatieLhopeh dé elf een plaatsje te ver-: lémrehtiir'ferGümness éWorMbook of Beeortfe |Kco van 't Moordende uit Spijkenissé, met 24 jaar de oudste'van het dozijn dansers, zal daar in ieder geval niet bij rijn. De routinier kreeg vannacht grand een uur, dus ai na tien uur dansen, last van j- zjjn rug en gooide de handdoek Met de. elf anderen g.gaat hef goed;'aldus een woordvoerder van Alcazar m»srf - ®e dansers krijgen in dé nacht van woensdag op ipopderdag gezelschap van de deelnemers aan de zogeheten korte marathon, diehet bij elkaar 43.uur hopen vol te houden: Ook zijn er optredens en an- dere activiteiten dié de deelnemers tijdens de ma- ïtSthbn wakker moeten houderi: Rotterdam - De twee jongemannen die zaterdag slachtoffer werden van een roofoverval op de.Fili- pijnen waren al twee jaar bezig met een wereldreis. Ze waren nu op weg naar Hongkong. ■"Bij de roof kwam de 26-jarige Schiedammer Mark .lyïriedQrich .om het leven. Zijn vriend, de 29-jarige •V Marcel in 't Veen uit Vlaardingen, werd gewond. Aanvankelijk werden verkeerde namen en woon- plaatsen doorgegeven vanuit de Filipijnen. Vlaardingen - Max van der Does, part-time ambtenaar bij de ge meente Vlaardingen, heeft zijn werkgever gevraagd het beheer van het Holv-bad te mogen over nemen. Van der Does, werkzaam bij de afdeling Sport Recreatie, wil in het gebouw aan de Reiger laan een skisehool beginnen. Hij is de eerste serieuze gegadigde voor het zwembad, dat de ge meente in het kader van de bezui nigingen wil afstoten. Van der Does is directeur van Holland Indoor Ski, een vennoot schap onder firma die in Spijke- nisse een kunstskibaan exploi teert. Dit jaar korrn daar een twee de baan bij. Van der Does wil ook in Vlaardingen vaste voet aan de grond krijgen. Het Holy-bad is volgens hem een ideale accom modatie voor zijn school. Voorlopig wil de ambtenaar/on dernemer het gebouw huren voor 80.000 gulden per jaar. Kopen vindt Van der Does nog te riskant. Hij wil eerst afwachten of zijn ski formule ook in Vlaardingen aan slaat. Wordt zijn onderneming een succes, dan overweegt Van der Does zijn baan bij de gemeen te op te geven. Momenteel kan hij beide bezigheden nog combine ren. De huur die Max van der Does voor het Holy-bad wil betalen, is gebaseerd op een prijs van 100 gulden per vierkante meter, waarbij het alleen gaat om de kuip van het zwembad. Van der Does denkt dat die ruimte vol staat voor het inbouwen van zijn installatie, een lopende band die geplaatst is onder een hoek van 18 graden en die skiërs de illusie geeft dat zij zich in het hoogge bergte bevinden. De gymzaal die ook in het Holy-bad is gevestigd, kan in de opzet van Van der Does in gebruik blijven bij scholen en de gymnastiekvereniging Triade. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben nog geen be sluit genomen over het verzoek van Holland Indoor Ski. Het col lege wacht op het advies van een ambtelijke werkgroep, die aan het uitzoeken is hoe de privatise ring van het Holy-bad het beste geregeld kan worden. Daarbij wordt vooral gekeken naar de gunstigste financiële voorwaar den voor de gemeente Vlaardin gen. De gemeente wil in ieder geval geen zwembadfunctie meer aan de Reigerlaan. Het is de bedoe ling dat de bezoekers van het Holy-bad straks gebruik gaan maken van het nieuwe, nog te bouwen zwembad, dat ook het Kolpa-bad moet vervangen. Een zwembad in Holy zou het nieuwe bad te veel concurrentie kunnen aandoen. Maassluis - De terugkeer van sleepboten in de Maassluise ha ven werd gisteren gevierd met al- koholvrij bier en sloten water. Re genbogen verschenen tegen het einde van de middag boven de Burgemeester de Jonghkade toen drie havenslepers speels hun wa terkanonnen lieten spuiten. De genodigden op de Spidoboot Pie- ter Caland zetten massaal hun 'brave' biertjes neer voor een spontaan applaus. Er gingen heel wat kratjes door heen, want de directie van Smit Havensleepdiensten had alle be woners van 't Hoofd uitgenodigd het feestje te komen meemaken. En er waren maar weinig wijkbe woners die aan de invitatie geen gehoor gaven. En zodoende kun nen de Siberië, de Frankrijk en de Rusland en hun bemanningen niet meer stuk in de woonwijk rond de haven. De Maassluise gastvrijheid hoeft in dit verband nauwelijks betoog. Eigenlijk raakte de haven een beetje zijn karakter kwijt toen in 1979 de Orinoco en de Hudson als laatste zeeslepers van Smit ver trokken naar een andere lig plaats. Tussen 1886 en 1979 was Maassluis de thuishaven van Smits illustere slepervloot, die bestond uit reuzen als de Zwarte Zee en de Clyde. De terugkeer van drie havensle pers heeft niets te maken met nostalgische motieven, maar alles met economische overwegingen. Maassluis is sinds het uitbagge ren van de buitenhaven dit voor jaar weer een aantrekkelijke uit valsbasis voor Smit omdat de stad gunstig is gelegen ten opzichte van het westelijk havengebied van Rotterdam. In die wateren ligt het werk voor sleepboten te genwoordig voor het oprapen. In de vorige eeuw koos Leen Smit Co voor Maassluis wegens de geografische ligging als de eerste haven aan de pas gegraven Nieu we Waterweg. Het sleepbedrijf en de stad smeedden al meteen bij de opening van de nieuwe vaar route een hechte band. Een schip van Smit nam toen drie Maasslui se loggers op sleeptouw. Maassluis begroet de slepers. Vanaf het bovendek van de Pieter Caland zwaaien Hoofdbewoners de bemanning van de Rusland toe. Foto Fotobureau Roel Dijkstra. Den Haag - Een Vlaardingse krijgt alsnog vanaf 1987 een dieetkosten vergoeding van 116 gulden per week om het 'Moer- mandieet' te kunnen volgen, Het bedrag van 80 gulden per maand, dat de gemeente Vlaardingen haar wilde geven, is te laag. Dat vindt de Raad van State. De gemeente wilde de vrouw niet meer dan 80 gulden per maand uitkeren als bijzondere Bijstands uitkering. De vrouw ging in be roep bij GS, waarvan de medisch adviseur berekende dat een 'Moermandieet' de vrouw 116 gul den per week zou kosten. Daarop stapte de gemeente naar de Raad van State. Tachtig gulden per week is het vaste bedrag dat we voor zo'n dieet betalen, was het argument. Maar de Raad van Sta te vindt dat dat niet ter zake doet. GS hebben een zelfstandige be slissingsbevoegdheid en moch ten dit besluit nemen, zegt de Raad van State. Vlaardingen - Vlaardingen bleef ook in 1990 de zesde haven van Nederland. In vergelijking tot het jaar daarvoor liep de goe derenoverslag echter wel wat te rug. Maar in het jaarverslag van de gemeentelijke havendienst wordt gemeld dat het topjaar 1989 nu eenmaal niet waste eve naren, Vorig jaar is in de Vlaar- dingse haven in totaal 7,7 mil joen ton goederen overgeslagen. Dat was tweehonderdduizend ton (0,6 procent) minder dan in het jaar daarvoor. „Maar," meldt het verslag, „toen was de totale inhoud van de binnengelopen zeeschepen groter dan ooit". Overigens liep vorig jaar het aantal binnengevaren zeesche pen met 6,5 procent terug ten opzichte van 1989. De resultaten geven toch reden tot tevredenheid. Na Rotter dam, Amsterdam, Velsen/U- muiden, Vlissingen en Temeu- zen bleef Vlaardingen onbe dreigd de zesde haven van Ne derland. Ai in 1989 zorgden de Vulcaanhaven en de aanleg plaatsen bij; Matex voor het overgrote deel van de goedere noverslag. Laatstgenoemd be drijf kreeg zelfs vorig jaar. op merkelijk veelmeer goederen te verwerken. Ook om andere'redenen kent het jaarverslag een tevreden te neur. In het havengebied deden zich in 1990 geen scheepsbran den of oliemorstngeri voor. En als laatste onderdeel van het sluis-brugcomplexin de Buiten haven werd de schutssluis in ge bruik genomen. Volgens de ha vendienst, die onderdeel is van Gemeentewerken, werd Vlaar dingen daardoor al voor de na jaarsstormen 'optimale veilig heid tégen het water' geboden. Schiedam - Tien jaar geleden werd het aangekocht met de be doeling het te slopen. Nu staat het BORG-blok in Schiedam-Zuid een grondige renovatie te wach ten. De eigenaar, Gemeentelijk Woningbeheer Schiedam, heeft ruim 6 miljoen gulden uitgetrok ken voor die operatie. Volgens directeur Ton Verdoes van Woningbeheer kan volgend voorjaar al worden begonnen met de opknapbeurt. Het wachten is op toesteming van het ministerie van VROM (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu). Verdoes verwacht niet dat het mi nisterie nog roet in het eten zal gooien. De renovatieplannen zijn opgesteld in nauw overleg met VROM. Het BORG-blok dankt zijn naam aan de beginleters van de straten waaraan het is gelegen. Het complex, dat uit 66 huizen be staat, strekt zich uit over de Beij- erlandsestraat, de Ouddorpse- straat, de Rozenburgsestraat en de Goereesestraat. De gemeente kocht het indertijd met rijkssub sidie van een particulier. Het ryk verplichtte de gemeente echter het blok na maximaal tien jaar te slopen. Die verplichting werd opgeheven omdat de huizen nog in redelijk goede staat zijn. „Afbreken zou zonde zijn," aldus Verdoes. Bo vendien zou sloop gevolgd moe ten worden door nieuwbouw en dat is stukken duurder dan reno veren. Ook de huurders zijn bij deze beslissing gebaat, meent de directeur van Woningbeheer. De huur .van nieuwbouwwoningen komt op minimaal 500 gulden per maand uit. De huurders van het BORG-blok gaan na de opknap beurt tussen de 300 en 350 gulden betalen. Bij de renovatie wordt het aantal woningen door samen voeging van enkele panden ver kleind van 66 tot 55. 'Met kriebels over het gehele lichaam arriveerden de politiemannen bij de ont- smettlngsdlenst van het Openbare Nutsbedrijf Schiedam, waar deskundigen hiel pen bij de verdelging van de vlooien. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Twee Schiedamse politie agenten moesten gisterochtend met spoed naar het nutsbedrijf worden overgebracht om te worden ontsmet. Ze zaten onder het ongedierte^ Dat had hen besprongen tijdens een huiszoeking die verricht werd om klaarheid te brengen in de overval op de Bondsspaarbank aan de Rembrandtlaan, twee weken geleden gepleegd door twee Schiedammers. In een woning aan de Huysmansstraat dacht de politie wapens te kunnen vinden, maar in plaats van revolvers troffen de agenten een vlooiennest van aanzienlijke omvang aan. Voordat de agenten de hevig vervuilde woning konden verlaten, had een groot aantal vlooien zich in hun kle ding genesteld. De ontsmettingsdienst verloste de rechercheurs van het irritante gekriebel. Later op de dag werd ook de woning, waar in overigens geen wapens werden aange troffen, ontsmet Ingezonden mededeling Briiaanpassing door modebewuste opticiens. Deskundig advies en voorlichting. Specialisten in Varilux en extra dunne glazen. Kompiete oogmeting met oogdruk-kontrole. Optometrist OV Contactlensspecialist ANVC ROTTERDAM-OOST: Oude Dijk 141-143 - Tel. 010-412.23.27 SCHIEDAM: Passage 18 - Tel. 010-426.64.54 Maassluis - De weekmarkt komt niet terug naar de Markt in Maas- sluis. De keuze voor het terrein .,5 achter de Nieuwstraat, waarheen ze volgens de middenstand van j;: het centrum tijdelijk was ver- plaatst, kreeg gisteravond in twee raadscommissies een duidelijke meerderheid. Wethouder Tim- mermans had weinig moeite om£ het unanieme besluit van het col- lege van burgemeester en wet- houders door de commissies voor het Groot- Midden- en Kleinbe- drijf en voor Economische Aange- legenheden te slepen. y CDA en PvdA zijn er ronduit voor, D66 staat evenmin afwijzend. Al-f' leen van de zijde van de WD en RPF krijgen de centnimwinke- liers, die de weekmarkt voor hun - winkels terug willen hebben,;? steun. De marktkooplui toonden zich te- L vreden over deze besluitvorming.;;;.' Winkeliers daarentegen waar-.; schuwden dat op deze wijze de?; aantrekkelijkheid van hun win- kelgebied wordt aangetast. Vlaardingen - De motor van een£ 35-jarige Vlaardinger is gisteren!? door de officier van Justitie van; Rotterdam in beslag genomen,;? De man was zaterdag door de po-jji litie aangehouden omdat hij mét| een snelheid van minstens 114 ki-^ lometer over de Burgemeester;;; Heusdenslaan reed. Hierdoor kon;., hij slechts door zeer krachtig??; remmen een botsing met voor de;| stoplichten bij de kruising met dejfi Westlandseweg stilstaande auto's vermijden. ïii Op deze weg geldt een maximum- snelheid van vijftig kilometer. Surveillance agenten constateer-?! den het roekeloze rijgedrag van£ de motorrijder. J Schiedam - Buren hebben gister avond voorkomen dat het huifei raad van een 52-jarige bewoner van de Savomin Lohmanlaan in vlammen opging. Gealarmeerde- door een brandlucht gingen zij rond elf uur het huis binnen, in ff; de keuken had een pannetje, waarvan de bewoner vergeten was dat het op 't vuur stond, vlam gevat. De buren blusten het vuur tje. De gebeurtenissen gingen volledig voorbij aan de bewoner, die in de voorkamer in slaap was gevallen. Schiedam - Ofschoon hij door de f buren werd betrapt, zag een in- ji breker vanmorgen vroeg aan dej Koekoekslaan toch kans zijn hie- T lentelichten. De buren waren rond kwart ovjejJi vier wakker geworden door ge#.; stommel in een huis waarvan de? bewoners op vakantie zijn. Vanuit j' het openstaande raam werd eëh onbekende man opgemerkt. Op 4 het moment dat hij werd aange- p sproken, nam de onbekende de |j benen. De politie ontdekte even.; later dat de achterdeur met een schroevedraaier was geforceerd, f Het huis was doorzocht, maar of er iets is gestolen is nog niet dui-1 delijk. V Vlaardingen - Uiteen vrachtauto, j' die geparkeerd stond op het ter4 rein van Gemeentewerken aan de j Burgemeester Heusdenslaan, afgelopen weekeinde een mobilp-l foon ter waarde van 2.5GO guldèn". gestolen. Gistermorgen werd de diefstal ontdekt. Uit de vrachtwa-i gen was ook een autoradiocaset- terecorder weggehaald. Schiedam - Ofschoon hij door deyj buren werd betrapt, zag een in-k breker vanmorgen vroeg aan de*,[ Koekoekslaan toch kans zijn hie-t lentelichten. De buren waren rond kwart over vier wakker geworden door ge-jr stommel in een huis waarvan de - bewoners op vakantie zijn. Van uit het openstaande raam werd eèn onbekende man opgemerkt. Op£; het moment dat hij werd aange-. sproken, nam de onbekende dé d benen. De politie ontdekte even 1; later dat de achterdeur met een ;;j schroevedraaier was geforceerd, ff Het huis was doorzocht, maar of i er iets is gestolen is nog niet dui- delijk. r d

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1