Waterweg 13 'Bedrijfsterrein Vijfsluizen nodig voor werkgelegenheid' DE KRANT. UNIET IEDERE DAG IN HET WITTE KUN? ZIJN. m -3h Volleyballers Holy zien kansen voor derde sporthal STAATSLOTEN Stakingsoproep aan de buschauffeurs Politie vangt paarden Containers met chemisch afval onderschept Zorgen om convenant «met Duitse industrie Huijjken schrijft Bakker: 'Je hebt vertrouwen geschonden' Kat bevrijd uit viswinkel Botsing met verkeerszuil Auto als wekker Bromfietser (68); breekt schouder Moeder en zoon j vallen van fiets j Verzet aangekondigd tegen marktplannen Raad van State wijst eis HSC af VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland De Boekeiler Hoek van Holland P. Vervenne Maassluis Sig.magazijn Hartelust Schiedam De Biocktrent Schiedam H. J. Gumpert-van Oudheusden Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Schiedam Tabakshop Jacqueline Schiedam B. P. H. Janse Schiedam Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Vlaardingen Fa. Berco Vlaardingen John C. Hey kantoorservice Vlaardingen Tabakswinkel Op de Hoek Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Rotterdams Dagblad Woensdag 28 augustus 1991 Rotterdam - De Vervoersbond FNV in Rotterdam wil het stads- en streekvervoer op Prinsjesdag enige uren stilleggen tijdens de provinciale protestmani festatie tegen de WAO-plannen op de CoolsingeL Vanmorgen probeerde de bond de chauffeurs van hjet Rotterdamse stadsvervoerbedrijf RET en de streekvervoerondememingen ZWN en Westneder- land warm te maken voor steun aan de actie. Daar voor werden op het busstation Zuidplein pamfletten uitgereikt. Vanuit een geluidswagen riepen bestuurders van de Vervoersbond de chauffeurs vanmorgen op zich 1? september aan te sluiten bij de actievoerders op de CoolsingeL Volgens FNV-woordvoerder K. Marges reageerden de buschaffeurs positief op de oproep. „Nu de mensen steeds beter geïnformeerd raken over de regeringsplannen, groeit de bereidheid om in actie te komen sterk. En we gaan door met de ac tie, want ook de gewijzigde plannen van de regering Lijn onaanvaardbaar," zegt Marges. De Vervoersbond verwacht niet dat de aan- en afvoer van de actievoerders op Prinsjesdag een probleem wordt als ook de buschauffeurs staken, „Er moet nog .wel vervoer zijn in de richting van de Coolsingel, maar de chauffeurs die daar naartoe rijden kunnen natuurlijk hun bus laten staan en meekijken naar de Troonrede, Bovendien gaan er ook veel mensen lo nen in de protestmarsen," zegt Marges, De Vervoersbond FNV heeft de buschauffeurs nog niet opgeroepen tot een staking van een hele dag, zo als gisteren wel gebeurde by bet NS-personeel. „Daarover wordt op dit moment nog overlegd tussen de Vervoersbond en de AbvaKabo," aldus Marges, „maar wij willen wel proberen het hete streekver voer een dag plat te krijgen. Dat zou moeten gebeu ren op de eerste dag van de algemene beschouwin gen, maandag 7 oktober. De Vervoersbond FNV zal aanstaande vrijdagmor gen op het Marc^hiplein een pamflettenactie hou- denonderde buschauffeurs. 2wtjndrecM;'='.DiKwijndrechter; politie heeft van- ^ïacht de handen vol geKad aan éehoii gewone taak. Een twintigtal paarden en ponies van de manege De Hoge Bevel had kans gezien te ontsnappen uit de 1 ^tallen en zaaide paniek in de omgeving van de oude Stationsweg. De dieren waren terecht gekomen in de Juin van tiet Jaeobusziekenhuis en een nabijgelegen Spruitenveld "waar ze zich tegoed deden aan het - groen. Met assistentie van politiemensen uit Dordrecht en Barendrecht en een aantal buurtbewoners slaagde men er uiteindelijk in om de paarden en ponies te- nig te drijven naar de manege. Ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Rotterdam - De inspectie Milieuhygiëne van het mi- histerie van VROM heeft gisteren samen met de Souane in de Rotterdamse haven twaalf containers Wet 172.248 kilogram chemisch afval onderschept. Het transport voldeed niet aan de Wet Chemische Afvalstoffen en de noodzakelijke papieren ontbra- ken. De Jading staat bij het overslagbedrijf Seaport Ter- minals aan de Brittanniëhaven. De inspectie gaat monsters van de lading nemen. Totdat aan de voor- schriften is voldaan blij ft de lading bij Seaport De containers zijn beladen met koepelovenstof, af- I komsüg uit Zuid-Afrika en bestemd voor een me taalverwerkend bedrijf in België. Een eerdere zen- ding van deze stof, afkomstig van hetzelfde bedrijf, bleek verontreinigd met lood (70 maai de vrijstel- lingsgrens), cadmium (25 maal) en verder met kwik, zink, koper, nikkel en chroom. I Volgens een woordvoerder van het ministerie van VROM is de pakkans voor milieugevaarlijke trans- i sporten door de haven veel groter nu de samenwer- tóng tussen Inspectie, douane en rivierpolitie sterk •is verbeterd. Seaport krijgt overigens geen proces-verbaal maar f; heeft daar grote kans op bij een eventuele volgende i ,Jtrér. Het overslagbedrijf draait volgens de woor- fvoerder op voor de kosten. i Rotterdam - De Statenfractie van Groen Links in ^Zuid-Holland maakt zich zorgen over het convenant E .dat de gemeente Rotterdam heeft afgesloten met de 7 Duitse chemische industrie. Van het college van Ge- 7 deputeerde Staten wil statenlid E. Meijer weten hoe groot de kans is dat provincie of rijk uiteindelijk fi- nancieel moet opdraaien voor gevolgen van de ge- Volgens het convenant, dat beide partijen op 21 au- J gustus in Frankfurt ondertekenden, belooft ae Duit» Se chemische industrie een vermindering van scha- delijke lozingen in de Rijn die de haven bevuilen. In ruil daarvoor ziet de gemeente Rotterdam voorlopig van financiële schadeclaims. Doordat Rotterdam afziet van schadeclaims zullen de kosten voor de verwijdering en de opslag van het - verontreinigde havenslib mettertijd meer dan nood zakelijk drukken op de Rotterdamse begroting, zo denkt Meijer. Daar komt bij dat de financiële situa- tie van Rotterdam toch al kwetsbaar is en het rijk de 'gemeente slecht bedeeld met uitkeringen. Om te voorkomen dat de provincie Zuid-Holland of bet rijk financieel moeten bijspringen, vraagt Meijer - het college van Gedeputeerde Staten snel overleg te Voeren met de gemeente Rotterdam en de rijksover- 1 heid. Tijdens de pamflettenac- tie op het Zuidplein in formeerde de Vervoers bond FNV ook de passagiers over de sta kingsoproep. Foto Prim Ras/Cor Vos Schiedam - De onthulling van een bord waarop de ontwikkeling van het bedrijfsterrein Vijfslui zen in Schiedam wordt aangekon digd mislukte gistermiddag. Het laken waaraan Zuidhollands ge deputeerde Irma Günther moest trekken scheurde. Het is voor de gemeente Schiedam te hopen dat de verdere werkzaamheden op het oude Wilton-Fijenoordterrem naast de Beneluxtunnel voor spoediger gaan dan deze officiële handeling. Het is een miljoenen- belang. De helft van de vijf miljoen gul den aan Europees subsidiegeld, die Schiedam krijgt voor de her inrichtingvan de 22 hectaren oud scheepswerfterrein, moet name lijk nog ontvangen worden. Gün ther, die namens Europa over heel Zuid-Holland 52 miljoen mag verdelen, gaf gisteren de toe zegging van 2,4 miljoen gulden aan burgemeester Reinier Schee- res maar benadrukte na afloop van de mislukte onthulling dat voor het verkrijgen van de overi ge miljoenen het terrein uiterlijk 31 december 1993 gereed moet zijn. Een haalbare datum volgens de gemeentelijke verantwoordelij ken. „Die eis betreft alleen de toe gankelijkheid en het bouwrijp zijn," verduidelijken zij. Momenteel wordt pas op een klein gedeelte van het terrein ge werkt aan de bouw van nieuwe kantoren en bedrijfsruimten. Het grootste deel moet nog onder handen genomen worden. De be kende bunker, het vroegere gas- station, oude loodsen en een scheepshal moeten nog gesloopt, hersteld of aangepast worden. De vraag naar bedrijfsruimte zal me debepalend zijn voor de keuze. Burgemeester Scheeres wees gis teren op het selectieve uitgiftebe- leid, dat zijn gemeente voor dit terrein heeft uitgestippeld. „Na 's Graveland hebben we dit terrein nodig voor nieuwe werkgelegen heid." Schiedam wil arbeidsin tensieve bedrijven om iets te kun nen doen aan de verhoudingsge wijs hoge werkeloosheid in deze gemeente. „We zitten niet op op- slagbedrijven te wachten," aldus Scheeres. De burgemeester kreeg van me vrouw Günther nog lof toege zwaaid voor zijn rol in de periode, dat Wilton Rjenoord aan red dingsplannen werkte. „Het is te recht dat hier op het terrein een plein naar u genoemd is. De ge meente heeft een cruciale rol ge speeld door de grond aan te ko pen en in erfpacht aan WF uit te geven." De sterk ingekrompen werfactivi- teiten leidden er later toe, dat het inmiddels winst boekende Wilton voor een kwart van het terrein van die erfpacht afwilde. Dat be tekende voor Schiedam een in komstenderving van achthon derdduizend gulden per jaar. Na ontwikkeling van het nieuwe be drijfsterrein moet die grondop- brengst weer in de gemeentekas terechtkomen. Een van de oude, imposante bedrijfshallen op VIjfslulzen, die moet worden aangepast of afgebroken. Dat ligt aan het soort bedrijven dat zich op het voormalige scheepswerfter rein zal vestigen. Een volledige uitgifte denkt de gemeente omstreeks 2QG5 te be reiken. „Dan moet de metro-ver- binding met de zuidelijke Maas oever hier ook langs lopen," hoopt Scheeres. Wethouder Aad Wiegman moest al zijn gewicht In de schaal leggen om de openingshandeling op het nieuwe Schiedam se bedrijventerrein alsnog te doen slagen. Foto's Fotobureau Roel Dijkstra Vlaardingen - De volleybalvere niging Holy ziet wel brood in de exploitatie van een derde sport hal in Vlaardingen. De vereniging is momenteel in onderhandeling met de gemeente over de bouw van de sporthal op het trainings veld van voetbalvereniging Zwa luwen aan de Zwaluwenlaan in Holy. Financieel voorzien de volleybal lers weinig problemen. Zij den ken de bouwkosten van 1,7 mil joen te,kunnen betalen door de uitgifte' van obligaties met een looptijd van 30 jaar. Verder v/ordt gerekend op de bijdrage van een half miljoen gulden die de ge meente Vlaardingen aan de toe komstige exploitant in het voor uitzicht heeft gesteld. De exploitatie zou betaald moe ten worden uit de verhuur aan sportverenigingen en uit de op brengst van vier squashbanen die in het plan zijn opgenomen. Een zaalvoetbalvereniging en een badmintonclub zouden al interes se hebben getoond voor het hu ren van speelruimte. Commercië le activiteiten als autoshows zou den voor aanvullende inkomsten kunnen zorgen. De volleybalvereniging is de der de kandidaat die probeert een sporthal in Holy van de grond te krijgen. Eerdere pogingen uit het Vlaardingse verenigingsleven le den telkens schipbreuk op de hoge kosten. De gemeente Vlaar dingen wil niet verder gaan dan een bijdrage van een half miljoen gulden en Iaat de rest over aan het particulier initiatief. Holy denkt dit probleem te kun nen ondervangen door langlopen de obligaties uitte geven waarvan jaarlijks een beperkt aantal wordt uitgeloot. Om het financiële plaatje rond te krijgen, is ook af gezien van de lokatie die de ge meente oorspronkelijk voor de sporthal in gedachten had. Dat was een terrein bij het nieuwe deel van winkelcentrum De Lo per. „De erfpacht van 86.000 gul den die de gemeente daar voor vraagt kunnen we onmogelijk op brengen," aldus Dick van Haren, woordvoerder van de volleybal vereniging. Van Haren heeft de gemeente een lijst met praktische vragen voor gelegd over ondermeer het aan leggen van nutsvoorzieningen en de beschikbare parkeerruimte. Belangrijk punt van overleg tus sen de volleyballers en wethou der Agnes van Ardenne (sport) is de grondprijs van het Zwaluwen trainingsveld. In de nieuwe lokatie kan de ge meente zich in principe wel vin den. De voetballers van Zwalu wen zouden door een teruglopend ledental voldoende hebben aan drie speelvelden, zodat het vierde als oefenveld kan worden ge bruikt, zegt een woordvoerder van de gemeente. Op het vrijko mende oefenveld kan dan de sporthal worden gebouwd. Door Ben van Haren Schiedam - Fractievoorzitter Hans Bakker heeft met zijn solo-optreden tegenover wet houder Hans van Kleef de een heid binnen de gemeenteraads fractie van de PvdA verbroken. Dat stelt het raadslid Cor Huij- ken in een boze brief aan Bak ker, waarvan hij afschriften zond aan alle fractieleden en het plaatselijke bestuur van zijn partij. Hij verwijt zijn fractie voorzitter voorts het schenden van vertrouwen en het bescha digen van Van Kleef en de PvdA. „Ik voel mij als fractielid aardig besodemieterd," begint Huy- ken zijn reactie op de correspon dentie over de affaire Van Kleef, die de fractievoorzitter begin deze maand aan hetzelfde gezel schap rondstuurde. Huijken somt daarin voor Bakker een aantal redenen op voor zijn ge moedstoestand. „Jij liet toe dat de fractie een commissie instelde, zonder dat je meedeelde dat jij het mes al op de keel had gezet van Hans van Kleef." Tijdens een excursie van de commissie voor Wonen, Wijk en buurtbeheer en Voorlichting kregen PvdA'ers van raadsle den van andere partijen te ho ren dat wethouder Hans van Kleef gewipt zou worden. „Wij namen dit niet zo zwaar op. 's Avonds zou binnen onze fractie over Sociale Vernieuwing ge sproken worden. Maar achteraf is nu gebleken dat jij, op eigen houtje, deze wethouder al had afgeschreven," constateert Huijken onder verwijzing naar de eerder (op 6 mei) door Bak ker aan Van Kleef geschreven vertrouwelijke brief. Het boze raadslid schrijft voorts aan zijn fractievoorzitter. „Als ik mij nu afvraag wie er sctiade aan de partij heeft berokkend, dan moet ik en misschien velen met mij tot de conclusie komen dat jij yeel meer schade hebt toegebracht aan de partij dan Hans van Kleef." En ook: „Je hebt het vertrouwen geschonden van mij; ook heb je door het voorwerk van jou Hans van Kleef een maagzweer be zorgd. Door het solo-optreden van je is de eenheid, die ik en velen voorstonden de afgelopen fractievergaderingen in deze moeilijke tijd, verbroken." „Je mag wel eens bij jezelf ten rade gaan," krijgt Hans Bakker als advies van zijn fractiegenoot Cor Huijken, die voorts meldt op grond van de nieuwe infor matie zijn standpunt te hebben gewijzigd. Hij gaat nu „Hans van Kleef helpen om zijn beleid van de grond te krijgen." Schiedam - Halsbrekende toeren moest de Schiedamse politie af gelopen nacht uithalen om een kat uit een viswinkel aan de Groe- nelaan te bevrijden. Omdat de visboer op vakantie is en nie mand in de buurt over een sleutel beschikte, kozen de agenten de enig overblijvende ingang. Ze verwijderden het bovenlicht van de winkeldeur en kropen met be hulp van buurtbewoners daar door naar binnen. Vermoedelijk was de kat op de zelfde wijze de zaak binnengeko men en kon het beest niet meer terug. Het dier miauwde luid, mo gelijk omdat het achter het net had gevist: in de winkel was geen stukje vis te bekennen. Maassluis - Tegen een 62-jarige inwoner van Maassluis is gister avond proces verbaal opgemaakt. De automobilist had rijdend op de Mesdaglaan de macht over het stuur verloren, en botste tegen een verkeerszuil. Bij onderzoek bleek dat de man te diep in het glaasje had gekeken. Omdat de recalcitrante bestuur der niet wilde blazen en verder alle medewerking weigerde, moest hij mee naar bureau. Maassluis - Een aan het Western-; de woonachtige VTOuwwerd van ochtend om half zes gewekt door, de draaiende motor van haar ei gen auto. Klaarwakker, omdat ze het geluid herkende, rende ze naar het raam en zag nog net hoe autodieven er met haar grijze Volkswagen Golf vandoor gingen. Schiedam - Bij de oprit naar de A4 ter hoogte van Vijfsluizen t maakte een 68-jarige bromfietser uit Rotterdam gistermiddag een lelijke smak. De man ging onder uit toen hij probeerde te remmen 1 voor een auto die de oprit wilde indraaien. t, De bromfietser liep een schouder- fractuur op en moest naar het 7; Schielandziekenhuis worden ge- bracht. Vlaardingen - Een 39-jarige moe der uit Vlaardingen en haar 2-jari- ge zoontje raakten gistermiddag gewond bij een ongeval op de Vul- caanweg. De vrouw raakte met een wiel van haar fiets bekneld in een in de weg liggende spoorrails. De moeder liep bij de val ruglet sel op, haar zoontje een wond aan een hand. Zij werden naar het Holy-zi ekenhuis gebracht. Op het Van Schravendijkplein reed gisteren een 70-jarige Vlaar- dinger met zijn auto tegen het openstaande portier van een ge parkeerde wagen. De bestuurder verkeerde volgens de politie on der invloed van drank. Bij het on geval raakte niemand gewond. Maassluis - De commissie voor het Groot-, Midden- en Kleinbedrijf is tegen het voor stel van burgemeester en wethouders om de weekmarkt niet naar de Markt terug te brengen. In tegenstelling tot wat wij gisteren meld den heeft deze adviescommissie, bestaan de uit vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en twee raadsleden, maan dagavond het collegevoorstel afgewezen. Wethouder Timmermans kreeg het verwijt dat oude beloftes niet worden nagekomen. Ook nam men hem hoogst kwalijk dat het college een besluit heeft genomen voordat de commissie om advies was gevraagd. Politieke insiders verwachten echter dat de meerderheid van de gemeenteraad vol gende maand toch het voorstel van het door CDA, D66, PvdA en WD gevormde college overneemt om de weekmarkt ach ter de Nieuwstraat te handhaven. De in de commissie Economische Aangelegenhe den aangedragen suggestie om een te min deren aantal kramen te verdelen over de Markt, de Noordvliet en het Bioemhofje bij de Nieuwstraat lijkt onvoldoende steun te krijgen. Winkeliers en centrumbewoners hebben laten weten zich tegen handhaving op het terrein achter de Nieuwstraat te ver zetten. Den Haag - De gemeente Vlaar dingen heeft terecht geweigerd aan voetbalvereniging De Hollan- diaan Satelliet Combinatie (HSC) een hogere verhuiskostenvergoe ding te geven. Ook de weigering een restschuld van ruim 9000 gul den van de voormalige voetbal club Satelliet te saneren en een bijdrage te geven voor de bouw van een nieuwe tribune was te recht. Dat heeft de Raad van State uit gemaakt in een beroepszaak die de voetbalvereniging aanspande tegen het besluit van B en W om niet met geld over de brug te ko men. De voetbalclub is een samenvoe ging van De Hollandiaan en Sa telliet. Bij de fusie van de clubs verhuisde De Hollandiaan naar het terrein van Satelliet aan de Kethelwes in Vlaardingen. Die verhuizing kostte meer dan was voorzien, zei de vereniging. De club wilde, naast de toegeken de verhuiskostenvergoeding van 32.000 gulden, nog eens dat be drag van B en W die dat weiger den. Het college had 2000 gulden uitgekeerd voor elk van de 16 teams, in overeenstemming met de vergoeding die alle verhuizen de clubs in de Vlaardingse voet balsector krijgen. Daarnaast wilde de club geld om een nieuwe tribune op het Satel lietterrein te bouwen. B en W von den dat de vereniging de tribune zelf moest betalen. Ook de sane ring van een oude schuld van Sa telliet komt voor eigen rekening, zeiden B en W, omdat het college die schuld te last onder ogen kreeg. De Raad van State is het op alle punten met B en W eens en heeft het beroep van de voetbalclub on gegrond verklaard. Prins Hendrikstraat 386, tel. 01747-6327 Prins Hendrikstraat 265, tel. 01747-2516 Rembrandtlaan 1, tel. 01839-13243 Groeneiaan 99a, tel. 010-4730525 Nassaulaan 40, tal. 010-4265743 Borodinlaan 58, tel. 010-4703768 St. Liduinastraat 55, tel. 0104267613 Broersvest 8a, tel. 0104268804 P. J. Troelstralaan 31, tel. 0104703037 Liesveld 161, tel. 010-4349911 uitgebreide sortering wenskaarten en lectuur. Dirk de Derdelaan 25, tel. 010-4600609 Diepenbrockstraat/Verheystraat 8a tel. 0104344892 De Loper 82, tel 0104742997 _GEEN MOOIER LOT DAN 'N STAATSLOT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1