7' Uitbaggeren haven wordt op lange baan geschoven Nieuwe lokalen voor E rica school Vlotvaarders kopje onder in vlieten I i Rommelmarkt met een piepklein Frans tintje Verwaarloosde hond herstelt in asiel Verkeersactie ook in Vlaardingen Bierfestival valt goed Muurtje in oude glorie hersteld Inbrekers rijden gevel kapot ES FABER li ï'jÜ Hardloper bezwijkt Te jong en te hard op motor Container in brand Rotterdams Dagblad 1 Maandag 2 september 1991 Schiedam - Dierenasiel De Hargahoeve heeft zich liefdevol ontfermd over een sterk vermagerde do- berman pincher die luistert naar de naam Wodan. De hond werd vrijdag op verzoek van buurtbewoners door politie en dierenbescherming uit een huis aan de Maasdamsestraat gehaald, pat ging niet een voudig. Een dag eerder had Wo- dans baas een in specteur van de dierenbescher- rning nors de toe gang geweigerd, pe aanwezigheid van de politie deed de man vrijdag ei eren voor zijn geld kiezen. Medewerkers van het dierenasiel zyn verontwaar digd dat de eige naar zijn huisd'er zo heeft verwaar loosd. „De hond kon bijna niet op zijn benen staan toen hij hier werd binnengebracht. Hij was een en al bot. Vel over been," zegt asielbeheerster Margreet Witte, pe dobermann was niet alleen uitgehongerd, maar zat ook dik onder de vlooien. „Duizenden vlooien hebben we uit zijn pels gehaald, het was ongeloof lijk, zoiets had ik nog nooit gezienvertelt Margreet Witte onthutst Ze voegt er aan toe dat de hond door het ongedierte bloedarmoede had opgelopen. Na een onderzoek door een dierenarts konden de medewerkers van het asiel opgelucht ademhalen. Volgens de dokter zal Wodan er wel bovenop komen. Mits hij de Komende tijd goed wordt verzorgd. Wodan is overigens niet de enige hond die in Schie dam wordt verwaarloosd. ïn De Hargahoeve worden regelmatig soortgelijke gevallen gemeld of binnen gebracht. Twee weken geleden nog werd een ver hongerde hond in Schiedam-Zuid door de politie bij lijn baas weggehaald. „Het is diep treurig dat men sen een beest in huis nemen en er dan niet goed voor zorgen," vindt Margreet Witte. - Het karakteristieke muurtje dat de tuin van de Grote- of Sint Janskerk aan de Lange Kerk straat omzoomt, is weer in de oude glorie hersteld. Tot grote ergernis van buurtbewoners vertoonde het bouwwerk maandenlang een gapend gat. Omdat er aanvankelijk geen metselaar was die het gat, ont man toen de muur werd geramd door een jeep met aanhanger, op authentieke wijze kon repareren, ■soest men op zoek naar een ambachtelijke vakman, we werd uiteindelijk toch gevonden. Hij toog na de bouwvak aan de slag. Het resultaat liegt er niet om. bet muurtje is gerestaureerd en de aanblik van de Parochietum is niet langer ontsierd. Wodan, uitge mergeld, maar herstellend. Hij redt het, weten ze m het dierenasiel. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen doet dit jaar voor het eerst mee aan de actie 'Wij gaan weer naar school'. De actie heeft twee doelen: het gedrag van schoolgaande kinderen in het verkeer verbete ren en automobilisten tot voorzichtigheid manen omdat de scholen weer zijn begonnen. Her en der zijn al spandoeken opgehangen, maar de actie start officieel vandaag pas. Het startsein is om tien uur vanmorgen gegeven door politiecommissa ris Ton Spel. Plaats van handeling was het drukke kruispunt Burgemeester Pruissingel/Van der Drift- straat. Schiedam - „Trink, Braderlein, trink," schalde het zaterdagmiddag over het museumplein aan de Hoogstraat in Schiedam. De nieuwsgierigen die op de muziek afkwamen, keken eerst voorzichtig om een hoekje. Maar zo gauw ze in de gaten hadden dat er wat te drinken viel, stapten ze resoluut het gele genheidsterras van Henk Post op en zochten hun weg naar de buitenbarretjes. Op bet plein stroomden zaterdag en zondag vanaf één uur 's middags tot acht uur in de avond maar liefst drieëntwintig soorten bier uit de tap. Belgische bieren wel te verstaan, want die zijn tegenwoordig niet meer weg te denken uit de Nederlandse cafés. Een immens terras, swingende muziek, varkens vlees van het spit en bier in overvloed vormden de ingrediënten voor het eerste bierfestival dat door de uitbater van tapperij het Weeshuis werd georgani seerd. i3ran mij mag het ieder weekeinde zo zijn," merkte een-man die zich had verschanst aan de bar waar perzikenbier werd geschonken, op. Henk Post dacht daar ook zo over, al heeft het wel zo z'n nadelen. Jn feite is het heel gemakkelijk om iets dergelijks te organiseren," vertelde de voormalige platenzaak- eigenaar tussen de bedrijven door. „Je zet een stuk of twintig barretjes, wat parasols, tafels en stoelen neer, huurt een band en je hebt een leuk evenement. Maar in feite word ik er niets wijzer van. Tenslotte moetje al die tapinstallaties huren, extra personeel betalen en een enorm aantal speciale glazen aan schaffen." Waarom zet Post dan een bierfestival op poten? „Ik ben verzot op buitenlandse bieren. Ieder café heeft tegenwoordig een heel assortiment in huis. Maar met iedereen komt in de kroeg. Daarom vind ik het kuk om mensen die op straat lopen, kennis te laten maken met de bijzondere biersoorten. En het is toch aardig ais er iets te beleven valt in het centrum?" Dat het Post daadwerkelijk om het proeven van bier ging, bleek wel uit het feit dat er een vertegenwoor diger van Pint (Vereniging ter Promotie en Informa tie van Traditioneel bier) aanwezig was met een in formatiekraan!. is top," grijnsde een 'proever' met blossige wan gen van oor tot oor. „Ben ik aan het winkelen met mijn vrouw, sta ik voor het museum ineens aan de bar. En dat terwijl ik helemaal niet van kunst houd!" Maasslins - Het langverwachte uitbaggeren van de Maassluise haven is opnieuw voor onbepaal de tijd uitgesteld. Volgens milieu wethouder Jan Storm is het niet te rechtvaardigen dat de vervuil de bodem op 'een onbewoonde lo catie' wordt gesaneerd terwijl er nog geen oplossing in zicht is voorde Steendijkpolder. De wethouder deed zijn uitlatin gen vrijdag tijdens de presentatie van de begroting voor het jaar 1992. Uit dit boekwerk blijkt, dat er in de periode tussen 1992 en 1995 geen cent is gereserveerd voor zaken als de bodemsanering van de Steendijkpolder en het uitbaggeren van de eveneens met giftig havenslib verontreinigde binnenhavens. Toch hecht het college volgens Jan Storm grote waarde aan het wegwerken van de kostbare erfe nissen uit het verleden. Uit twee jaar geleden gepubliceerde cijfers blijkt dat met het herstel van het havengebied acht miljoen gulden is gemoeid. En voor het afgraven van de Steendijkpolder moet Maassluis zelfs in de goedkoopste variant al voor bijna vijf miljoen gulden in de totale kosten bijdra gen. Onderhandelen Volgens Jan Storm wacht het col lege bewust met de financiële vertaling van de kostbare opera ties. „Samen met de provincie Zuid-Houand onderhandelen we al een jaar met het ministerie van VROM over de bodemsanering. Wij willen dat de wijk wordt afge graven tot een diepte van 1.30 me ter. De minister wil niet verder gaan dan zeventig centimeter. Zolang er geen overeenstemming is, vallen de kosten niet te ra men." Door de vertraging in de Steen dijkpolder is de oplossing van de havenproblematiek impliciet ook op de lange baan geschoven. Het verwijt dat de wethouder het er bij laat zitten, is volgens Storm echter onterecht. „In de afgelopen tijd hebben we overleg gevoerd met diverse bag geraars. Wij hebben de aanne mers gevraagd om een offerte aan ons uit te brengen. Wij zien dit als een zogenoemd 'turn key-pro- ject'. Wij vragen de aannemers om zelf deskundigen in te huren voor het bemonsteren van het gif tige slib. Wij vragen hen een prijs te noemen voor het totale pro ject." Nieuw Volgens Jan Storm is de werkwij ze nieuw voor Maassluis. „Het uitbesteden van een werk gaat bij de overheid bijna altijd bij in schrijving. Het is voor het eerst dat wij actief de boer op gaan bij de verschillende aannemers. De reacties bij de baggeraars zijn overwegend positief." Of de nieuwe werkwijze een lage re prijs voor het uitbaggeren van de haven zal opleveren, hoopt Jan Storm binnen afzienbare tijd te weten. De wethouder licht de raadscommissie voor milieu deze week voor het eerst in over de tot dusver bereikte resultaten. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen wil voor het einde van het jaar beginnen met de uit breiding van de Ericaschool aan de Delftseveerweg. De nieuw bouw voor de onderwijsinstelling voor geestelijk gehandicapten is noodzakelijk geworden door het groeiende leerlingenaantal. Onderwijskundig beleidsmede werker R. Hoekstra vertelt dat de uitbreiding niet is ingegeven door een onverwachte groei van het aantal zeer moeilijk lerende kinderen m Vlaardingen. De stij ging wordt volgens hem vooral veroorzaakt door het positieve imago, dat de Vlaardingse school in de afgelopen jaren in de regio heeft opgebouwd. Naast Vlaardingen zijn de leerlin gen afkomstig uit plaatsen als Rotterdam, Schiedam, Maassluis, Hoek van Holland en Spijkenis- Met graagte gingen de deelnemers aan de badkui penrace tel kenmale kopje onder. Vol gend jaar weer. Foto Roel Dijkstra. Maassluis - Normaliter haalt nie mand het in zijn hoofd om vrijwil lig een duik te nemen in de Maas sluise vlieten, maar zaterdag le ken de deelnemers aan de vlot- en badkuipenraee geen enkel be zwaar te hebben tegen contact met het troebele water. Onder grote hilariteit van het massaal toegestroomde publiek gingen de vierentwintig deelne mers met name tijdens de bad- kuipenrace stuk-voor-stuk kopje onder. Met behulp van pvc-pijpen werd het gevaarte weliswaar drijvend gemaakt, maar tijdens het varen werd allengs duidelijk dat de bad kuip toch veel water ving. Genoeg in ieder geval om de deelnemers geleidelijk in de Zuidvliet te laten verdwijnen. Na de vlottenrace in de Noord- vliet streek de tweeling Martien en Bart Cordia uiteindelijk met de eerste prijs, maar dat was voor de meeste toeschouwers slechts bijzaak. Onderling bespraken zij vooral wie op de meest elegante wijze onder de waterspiegel was verdwenen. Initiatiefnemer Paul Degenkamp toonde zich zeer tevreden over het verloop van het evenement. Met de hulp van de weergoden was de voorzitter van de activitei tencommissie van winkeliersver eniging De Binnenstad er toch maar weer in geslaagd om een publiekstrekker in het stadshart neer te zetten. „Volgend jaar komt er zeker weer een badkuipenrace," vertelde 'Monsieur Paul', die uitbater is van een Franse broodjeszaak in het centrum. „Daarom hebben we de winnaars ook een wisselbeker uitgereikt. Volgend jaar moeten zij de trofee verdedigen." Naast de beker mocht de tweeling Cordia ook een reischeque ter waarde van 500 gulden mee naar huis nemen. De volgende activiteit van De Binnenstad is overigens al weer aanstaande. In het komende weekeinde stallen driehonderd scholieren aan de vlieten hun spulletjes uit tijdens de jaarlijkse Kindermarkt. Vlaardingen - Inbrekers hebben zondagmorgen op een brutale wijze een kledingzaak aan het Veerplein in Vlaardingen 'be zocht' Rond kwart voor vijf reden ze met een auto tegen de gevel van de winkel en konden daarna zonder problemen kleding stelen. De politie stelde snel na de kraak in de omgeving een onderzoek in, maar dat leverde geen resultaat op. De waarde van de gestolen goederen is nog niet bekend. In de nacht van zaterdag op zon dag is er ook ingebroken in een flat aan de Abel Tasmanlaan. Hier werd de deur geforceerd. In de afgelopen nacht werden be woners van een flat aan de Olivier van Noortlaan het slachtoffer van een inbraak. Via het balkon kwam men binnen en werden sie raden en geld meegenomen. In de nacht van vrijdag op zater dag heeft de politie twee Vlaar- dingers, 25 en 27 jaar oud, aange houden. Zij worden van een in braak in een winkel aan de Co- lumbusstrsat verdacht. De buit bestond uit sigaretten, shag en dergelijke. Inbrekers waren ook actief in een snackbar aan de Van Hogendor- plaan, waar een stereo-installatie werd gestolen, en in een woning aan de Prins Hendriklaan, waar een fototoestel en een portemon nee met geld werden weggeno men. Verder is men binnengedrongen in een woning aan de Anthony Knottenbeltsingel, aan de Keizer straat en aan de Hortensiastraat. Door Wessel Penning Schiedam - Misschien was het vooraf toch wat te hoog gegrepen. Het plan oin het Emmaplem afge lopen zondag een Franse uitstra ling te geven slaagde in elk geval niet helemaal. De door het Hel- mondse organisatiebureau Van Aerle aangekondigde Parijse markt in het Schiedamse cen trum bleek een veredelde rom melmarkt. Want in bijna alle kraampjes op het wel gezellig drukke Emma- plein was slechts tweedehands 'rommel' te koop. Alleen een ter- reintje van zo'n twintig vierkante meter in het midden van de markt hadden de organisatoren gebruikt om er werkelijk een Pa rijs tintje aan te geven. Daar was een kleine Eiffeltoren gebouwd, kon je wijn proeven, een stok- broodje brie eten en Franse lied jes beluisteren. Heel Frans dus... Niet helemaal. De Eiffeltoren was maar vijf meter hoog en wit ge verfd. Voor het wijnproeven had nauwelijks iemand belangstel ling en in de broodjeskraam kon je ook een doodordinaire hotdog met ketchup krijgen, klaarge maakt door het niet erg Franse cateringbedrijf Van Hest. Voor de muziek was een Neder landstalig bandje uit Eindhoven ingezet. Zij deden wel hun best om de Franse songs - verrassend afgewisseld met Duitse en Neder landse smartlappen - zo echt mo gelijk te laten klinken. En over de geluidsapparatuur hadden ze een Franse vlag gehangen. Het 'Oh De 'Franse' toonde ook hanen (Franse?), waarvoor met name de kinaeren belangstelling hadden. Foto Roei Dijkstra .ups Elysees' klonk zodoende h nog een beetje echt. Maar de zomers geklede Schie damse bezoekers vonden het wel best en dromden nieuwsgierig rondom de rommelkraampjes én om de kunstenaar die - zoals in Parijs gebruikelijk - op verzoek portretten tekende. „Maar ook dat is een Nederlander hoor," zei organisator J. Bouten. „Het hoeft alleen maar een beetje op Parijs te lijken." Waarom Parijs? Ach, het had ook een Londense markt kunnen zijn. Dan had ik hier een pub neerge zet." Bouten doet 'zoiets' elke zondag, hoewel hij de Parijse markt totnutoe slechts in Den Bosch uitprobeerde. Het gaat hem, zegt hij, slechts om het 'creëren van een beetje sfeer'. Op Schiedam als jeneverstad wilde hij de Franse wijn eens uitprobe ren. Hij huurde de grond en de Franse attracties. Anderen kon den zich inschrijven om in een kraam hun rommel te verkopen. „De meeste standhouders zijn dan ook Schiedammers," zegt hij. Inderdaad konden in een kraam bijvoorbeeld oude foto's uit de Gorzen worden gekocht. En een andere Schiedammer bood even verderop doodleuk een chemisch toilet (tweedehands) aan. De ver koop van levende hanen (Frans?) gaven de rommelmarkt dan toch weer een voor de organisatoren zo noodzakelijk Frans tintje. Maar begrijpelijkerwijs ontging dat de meeste bezoekers. Een Schiedamse: ..Oh, noemen ze dit tegenwoordig een Parijse markt. Ik ben ooit eens in Parijs geweest, dus voor mij blijft het een rommelmarkt. Maar dat is ook leuk hoor." Ingezonden mededeling Carina H. v. Kooij showroom: Oosthavenkade 14 Vlaardingen 4343213 se. Andere scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen zijn in de omgeving alleen te vinden in Rotterdam en Delft. In de praktijk is de Ericaschool in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een instelling die twee verschil lende soorten onderwijs aanbiedt. Leerlingen in de basisschoolleef tijd volgen aan de Delftseveerweg speciaal onderwijs. Op de leeftijd van veertien jaar verhuizen de leerlingen naar het voortgezet speciaal onderwijs. Doordat dit type onderwijs in het zelfde gebouw wordt onderwezen, staan veel leerlingen tussen hun vijfde en hun twintigste jaar bij de Ericaschool ingeschreven. Daarna zwaait een deel van de leerlingen af naar een sociale werkplaats. Anderen vinden een plaatsje in een dagverblijf voor volwassenen of worden in de huiselijke kring opgevangen. Te klein Op dit moment heeft de school de beschikking over zes lokalen op de hoofdlocatie, die is voorzien van een tuin en een kas. Ondanks een uitbreiding in een niet te ver verleden is het gebouw nu te klein om alle 87 leerlingen te huisvesten. Een deel van dè kin deren krijgt nu elders in de wijk les in een voormalige kleuter school. Met de bouw van twee nieuwe lo kalen hoopt de Ericaschool in één klap van ruimteproblemen af te zijn. De staatssecretaris voor on derwijs heeft ruim 350.000 gulden beschikbaar gesteld om de uit breiding van de grond te krijgen. Dit bedrag wordt voldoende ge acht om twee lokalen ten behoeve van een achtste en een negende groep leerlingen te bouwen. Niet geheel Het beschikbaar gestelde budget komt niet geheel tegemoet aan de wensen van de Ericaschool. In plaats van met twee had de school het aantal lokalen graag uitge breid met vijf. De aanvraag was gebaseerd op de verwachting dat het aantal groepen op de langere termijn zal uitgroeien tot twaalf. De staatssecretaris houdt er een andere mening op na. Hij voor spelt dat het aantal groepen in de komendevijftien'jaar beperkt zal blijven tot negen. De Ericaschool hoopt de nieuwe lokalen bij de aanvang van het schooljaar 1992- 1993 in gebruik te nemen. Maasland - Een 29-jarige man uit Maasland is gistermiddag ter hoogte van de Coldenhovelaan in Maasland ten gevolge van een hartstilstand overleden. De man, die met zijn broer aan het joggen was, weid onwel. Reanimatie mocht niet baten. Vlaardingen - De politie heeft za terdagavond op de Ambonlaan iri Vlaardingen een 15-jarige Vlaar* dinger aangehouden, die op een motor reed zonder helm en, uiter aard, rijbewijs, bovendien reed hij te snel, 80 kilometer per uur. Ook de bijrijder droeg geen helm. De motor was niet verzekerd, bleek technisch met in orde en is in beslag genomen. Schiedam - De brandweer heeft in de nacht van zaterdag op zon dag een vuurtje geblust op de hoek van de Westerkade en de Warande. Daar was door onbe kende oorzaak een container met afgedankte kleding in brand ge raakt. De brandweer moest de dicht opeengepakte kleding uit elkaar trekken om de brand effec tief te kunnen bestrijden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1