Waterweg 13' Jongeren zijn ruzies binnen de PvdA beu Boek lenen kost een kwartje Leengeld voor CD's en contributie voor bieb gaan omhoog m Winnaar fotowedstrijd had plaat nog in album zitten Vier jaar voor doodslag Schiedam denkt aan omnibus-enquêtes 'Gondelvaart mag kleine jongens niet negeren' Rotterdamse overvallers drie jaar achter tralies Swingen op het Eendrachtsplein Provincie niet gelukkig met wetgeving stadsregio Zuid-Hollands afval naar Limburg en Noord- Brabant 'Herschrijf nota <wer parkeren' Houtworm bedreigt monument EFABER smeden liSiiiiii 100ste Truck de deur uit Boslaan afgesloten Met 160 over Rijksweg 20 Bootmotoren ontvreemd Beurs gerold Slaande ruzie op de weg Auto gestolen Fietsbrug over haven Motoragent botst op bus Rotterdams Dagblad Woensdag 25 september 1991 RW- Den Haag - Voor een overval met geweld in het cri minele milieu heeft de rechtbank in Den Haag giste ren twee Rotterdammers veroordeeld tot celstraffen van drie jaar. Tegen het tweetal, 33 en 23 jaar oud, was vier jaar geeiot. De Rotterdammers deden op verzoek van een Voorburgse autohandelaar - één van de hoofdverdachten van een in april opgerolde omvangrijke Haagse hasj-zaak - mee aan een ge welddadige overval op de bewoners van een vrij staande woning in de Brabantse gemeente'Heijnin- gen. De verdachten zouden samen met onder meer de Voorburger, in de nacht van 30 op 31 januari met ge weld de woning binnen zijn gedrongen. Daarbij zou de hoofdbewoner - volgens de officier van justitie eveneens iemand uit het milieu - met een honkbal knuppel op het hoofd zijn geslagen. De indringers zouden bij die gelegenheid sieraden, geld en kunst voorwerpen hebben meegenomen. Een maand later kwamen ze weer terug, pikten aantrekkelijke spul len in en vernielden de rest. Een ouderwetse danstent waar je lekker uit je bol kunt gaan. Dat is de gedachte achter de Spiegeltent, die^sinds zaterdag op het Eendrachtsplein staat en waar deze week iedere avond vanaf acht uur een wis selende reeks artiesten jazzy muziek ten geboren brengt 1 - Voor, tijdens en na de manifestatie Rotterdamse Ak-„ koorden zorgen diverse dj's en artiesten dat het danslustige publiek zich niet zal vervelen. Eerder deze week traden al op tenorsaxofonist Pieter Ub- bels en de Tip on In-band. Vanavond is de beurt aan altsaxofonist Frank van de Kooy en trombonist Erik Stok. Donderdag wacht The Floor en diverse gast- optredens.' Voor het' weekeinde staat een aantal bands en artiesten op het programma. Foto Niels van der Hoeven. Den Haag~,,De rol van de provincie wordt helemaal vergeten. Wat nu wordt voorgesteld, dat is de weg te rug," Dit commentaar gaf provinciebestuurder mevrouw I. Günther (WD) gisteren -op 'de manier waarop de regering wil komen tot grote stadsregio's. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland waren het enkele maanden geleden in grote lijnen wel eens met de tweede nota 'Bestuur op Niveau'. Daarin zet te de regering uiteen hoe onder meer rond Den Haag en Rotterdam een nieuw stadsgewest kan functione ren. Nu de concrete uitwerking van die nota er is, in de vorm van een interimwet, is de waardering van GS drastisch bekoeld, zo liet Günther gisteren we ten. Zij verweet het rijk 'centralistische neigingen' aan de dag te leggen in de .interimwet. Gedeputeerde Staten zijn het er bijvoorbeeld niet mee eens dat het kabinet de grenzen van stadsregio's wil gaan trek ken. Dat zou een taak van de provincie moeten blij ven, vindt Günther. Verder noemde zij het Volstrekt onjuist' dat het kabinet sommige wettelijke taken van gemeenten en provincie desnoods gedwongen wil overhevelen naar de nieuwe stadsgewesten. Ook vinden GS het kwalijk dat de interimwet geen mogelijkheid biedt tot rechtstreekse verkiezingen van een stadsregio-bestuur. Den Haag - De provincie Zuid-Holland mag onder voorwaarde 240.000 ton bouw- en sloopafval storten in de Boymansgroeve in het Limburgse Oirsbeek en 50.000 ton huishoudelijk of bedrijfsafval op de stort plaats Vlagheide bij Schijndel in Noord-Brabant. Dat zijn de provincies Zuid-Holland, Limburg en Noord- Brabant overeen gekomen, maakte milieu-gedepu teerde Van der Vlist van Zuid-Holland gisteren be- kend. Onder voorwaarde storten houdt in dat de provincie Limburg in ruil voor de beschikbaar gestelde stort- ruimte een gelijke hoeveelheid verwerkingscapaci teit voor eigen afval in Zuid-Holland claimt. Daarbij gaat het om onder meer baggerspecie en verontrei nigde grond. Het Limburgse afva. zal in een defini tieve afvalstortplaats in de Noord-Oost Ambstpolder worden gestort. Met Noord-Brabant zijn soortgelijke afspraken gemaakt. Rotterdam - De rechtbank in Rotterdam heeft een 39-jarige Rotterdammer veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf. Er werd bewezen geacht dat hij op 18 april dit jaar ,zyn "hospita om het leven heeft ge bracht. Zelf hield de man bet twee weken terug bij de behandeling van de zaak op euthanasie. Zijn hos pita, met wie hij een min of meer innige relatie on derhield, zou zo in de problemen zitten dat zij had gevraagd aan de man om een einde aan haar leven te maken. Beiden waren verslaafd aan alcohol. De uit spraak komt overeen met de eis van de officier van justitie. Schiedam - De jongerenwerk- groep van de PvdA is het geruzie in de plaatselijke afdeling beu. Volgens de jongeren heeft het conflict tussen de voor- en tegen standers van de omstreden wet houder Hans van Kleef een zeer negatieve invloed gehad op de onderlinge verhoudingen in de partij. Een oplossing bieden de jonge ren ook. De PvdA'ers dienen in de toekomst «nauwer samen te werken. Ruzies moeten direct worden uitgesproken. De jongerenwerkgroep noemt geen namen, maar in het discus siestuk 'Een aanzet tot vernieu wing' klinkt toch kritiek door op het optreden van fractievoorzit ter Hans Bakker. Volgens de jon geren is de fractievoorzitter de aangewezen persoon om drei gende conflicten tussen een wet houder en de fractie in een vroegtijdig stadium in de kiem te smoren. Hiervoor dient het vol gens de jongeren vanzelfspre kend te zijn dat de fractievoorzit ter door alle sociaal-democrati sche raadsleden wordt gesteund. Bakker, die door verschillende raadsleden is beschuldigd van solistisch optreden in de affaire- Van Kleef, is deze positie kwijt geraakt. Naast het pleidooi voor betere onderlinge samenwer king roept de jongerengroep, die gevormd wordt door de leden Yverte Huijken, Jan Willem Mennink, Arthur de Ruiter en Menno Siljee, ook om andere veranderingen. In navolging van de Commissie Van Kemenade, die landelijk een aanzet tracht te geven voor een omvorming van de partij, pleiten de jongeren voor een afbouw van de vergadercultuur. Net als in veel andere afdelingen vallen de vergaderingen volgens de schrij vers op door de rommelige sfeer, het hobbyisme van enkele partij bonzen en een overvloed aan procedurele zaken. Tijdens de vergaderingen zien de jongeren liever discussies ontstaan over een zo actueel mo gelijk onderwerp. Na een korte inleiding zouden de leden de kans moeten krijgen om open te discussiëren. Op dit moment worden gesprek ken volgens de jongeren in de kiem gesmoord omdat inleiders te lang spreken en reeds by voor baat een standpunt op tafel leg gen. Opvallenderwijs zoeken de jongeren de vernieuwing ook in de traditie. In het discussiestuk is een pleidooi opgenomen voor een volwaardige rentree van de 1 meiviering en de boerenkool- - maaltijd. Volgens het viertal is de laatste activiteit belangrijk om partijge noten ook buiten de politiek om te leren kennen. ;"vvv: Willem van der Male in zijn 'werkgebied'. Vooral langsvarende schepen fotografeert hij graag. Foto Roel Dijkstra VIaardingen - Een kwartje per boek, dat gaan de bibliotheken in Vlaardingen waarschijnlijk in re kening brengen voor elke keer dat een boek wordt uitgeleend. De hoogte van het leenbedrag is overigens nog niet door het collo ge van B en W vastgesteld. De invoering van het kwartje een voorstel van de directie van de Vlaardingse bibilotheken, om te voorkomen dat de filialen Westwijk en Babberspolder als gevolg van gemeentelijke bezui nigingen moeten worden geslo ten. Door de bibliotheek-directie is verder voorgesteld de contributie te verhogen. Die is nu 28,50 voor volwassenen en wordt volgend jaar ƒ32,50. In 1995 moet dat 35,50 zijn. De contributie voor de jeugd blijft gelijk. Het lenen van CD's wordt weer wel duurder. De bibliotheken zullen ook min der uren geopend zijn. Ook deze maatregel is nodig om het bezui nigingsbedrag van 276.000 gul den volgend jaar te halen. De bi bliotheek moet die bezuiniging in later jaren verder opvoeren naar 397.000 gulden in 1995, Overigens is het niet alles kom mer en kwel bij de Vlaardingse bi bliotheek. Gisteren opende wet houder Kees van der Windt (cul tuur) het nieuwe filiaal voor Holy in winkelcentrum De Loper. De 'bieb' heeft daar jaren geworsteld met grote ruimteproblemen. Door Robert van der Hek Vlaardingen - „Kom laat ik ook eens wat opsturen, dacht ik. Ten slotte is het leuk voor de jury als er veel foto's binnenkomen." Met deze gedachte stuurde de 70- jarige WiUem van der Male zijn foto van een spontaan groeiende bos kamille bij een aanlegpaal voor schepen, op naar de organi satie van deWV-fotoivedstrijd. „Die foto," zegt hij, „had ik verle den jaar al een keer gemaakt. Het was namelijk de bedoeling dat ik een plaatje zou schieten van onze flat De Bolder met twee aanlegpa- len erbij. Maar helaas bleek dat niet mogelijk of ik had een put in de grond moeten graven. Daarom heb ik De Bolder maar zonder aanlegpalen genomen en toen ik weerweg wilde gaan viel mijn oog opeens op bloemen die bij de aan legpaal groeiden. Daarvan heb ik ook maar een foto genomen en toevallig kon de Pelmolen er ook mooi op. Afijn, dat plaatje ging gewoon het album in totdat ik las dat er door de WV een fotowedstrijd werd georganiseerd met als thema 'Wie maakt de mooiste natuurfoto van V'-ardingen1. Ik in mijn album k.jken of ik nog iets had en daar kwam ik de foto weer tegen. Na dat ik 'm opgestuurd had was ik de hele wedstrijd eigenlijk al weer vergeten. Maar vorige week werd ik opgebeld en hoorde ik tot mijn verrassing dat ik had gewon nen." Willem van der Male is een gebo ren Rotterdammer maar woont alweer 38 jaar in Vlaardingen. Met zijn vrouw Trijntje betrok hij in 1984 een appartement op de dertiende verdieping van De Bol der. Vanuit het flatgebowu heeft hij een schitterend uitzicht op de Oude Maas en de Botlek. Dat komt voor zijn hobby ook mooi uit. „Ja, er komt hier nog wel eens wat voorbij hè. Ik ga dan op het balkon staan en maak foto's. Vroeger nam ik echt zo'n beetje alle schepen die hier langsvoeren, maar tegenwoordig selecteer ik meer. Ook boor- en werkeilanden vind ik schitterend om te fotogra feren," aldus de gepensioneerde proces-operator bij Shell. Verder neemt Willem veel foto's van plekken in zijn woonplaats. „Kijk, dit is de spoorbrug over de Oude Maas. Die is er inmiddels niet meer." Kleinkinderen En uiteraard ontbreken ook de vakantiekiekjes niet in zijn verza meling. Maar het liefst fotogra feert hij zijn kleinkinderen - tien stuks al is dat niet hele maal wederzijds. „Zodra ze mijn camera zien zijn ze weg. Ach, ik kan het ook wel begrijpen. Vroe ger was het echt iets bijzonders als je op de foto ging en poseerde je geduldig. Tegenwoordig heeft iedereen wel een fototoestel, dus de jeu is er nu grotendeels van af." Hij bekent wel dat fotograferen niet zijn grootste hobby is. Zo heeft hij zijn lidmaatschap van een fotoclub laten schieten omdat anders zijn wekelijkse trimavond in gevaar zou komen. Desondanks won hij de fotowed strijd omdat zijn inzending het best aan het criterium 'natuur en Vlaardingen' voldeed. Het jury rapport loog er niet om. En al is hij er de persoon niet naar om zichzelf op een voetstuk te plaat sen, toch is hij best trots dat zijn winnende "plaat1 over enkele maanden bij ieder Vlaardings ge zin op de deurmat zal vallen. Want zijn inzending prijkt vol gend jaar namelijk op de kaft van de nieuwe gemeentegids. Vlaardingen - De SGP/GFV/RPF-fractie vindt dat het Vlaajdingse col lege van B en W de Parkeemota moet terugnemen nu er onenigheid is ontstaan over de invoering van een eigen bijdrage van 10 gulden per maand voor de centrumbewoners. Die krijgen voor dat bedrag het recht hun auto in het centrum neer te zetten. Aanvankelijk was het hele colle ge voor dat tientje, maar na een vergadering van de fractie van de PvdA heeft wethouder John Ranshuijsen het coUegeslandpunt verlaten, om zich tegen invoering van het tientje uit te kunnen spreken. Volgens de SGP/GPV/RPF-tractie is er nu een wankele basis ontstaan voor de Par keemota en is het beter om de behandeling ervan in de raad uit te stel len. Schiedam - Een deel van het houtwerk in het Zakkendragershuisje moet worden vervangen, een ander deel moet met chemische prepara- ten-worden behandeld. Houtworm heeft kozijnen, vloeren en balken in het monument aan de Schie zodanig aangetast dat er snel maatregelen genomen moeten worden. Ook het karakteristieke torentje is aange tast Directeur Gemeentewerken Harm de Block schat dat het karwei ongeveer 100.000 gulden gaat kosten. De gemeente Schiedam wil pro beren subsidie te krijgen van Monumentenzorg. Ingezonden mededeling ATH«N« CAilENBURGSTHAAT 80 VLAARDINGEN TEL 010-4343095 Vereniging van Nederlondso Insta Mode bed rijwe Schiedam - Om beter op te hoog te te blijven van de wensen en opinies onder de bevolking, over weegt de gemeente Schiedam re gelmatig omnibus-enquêtes te gaan houden. Bij zulke onderzoe ken wordt een vast aantal, maar telkens opnieuw willekeurig 'ge prikte' inwoners gevraagd naar hun mening over zaken als ge zondheid, veiligheid, milieu en verkeer. In Schiedam werden de laatste ja ren, min of meer op deze manier, al diverse onderzoeken gehou den. Onderwerpen waren toen criminaliteit en de openingstij den van winkels Omdat de resul taten zeer bevredigend waren, wil de gemeente meer v an zulke on derzoeken gaan houden. Ge streefd wordt naar een vaste, her kenbare werkvorm. Het instellen van een stadspanel, een vast aan tal gezinnen waarop de ondervra gers bij iedere nieuwe enquête een beroep kunnen doen, vindt de gemeente te duui. Omnibus- onderzoeken zijn ongeveer tien keer zq goedkoop en hebben bo vendien het voordeel dat bij elke steekproef andere Schiedammers worden geraadpleegd. Schiedam - Goof Hendriks is boos. De voorzitter van water sportvereniging De Vrije Lig gers heeft zich gestoord aan op merkingen van Frans van Krug- ten, die zich heeft uitgesproken voor een kwaliteitsverbetering van de Gondelvaart. „Ze moe ten niet de kleine jongens gaan negeren," zegt Hendriks, die bang is dat de 'bootjes met kerstverlichting' in de toekomst niet meer mogen deelnemen aan het drukbezochte evene ment. Hendriks stond vier jaar gele den samen metONS-voorlichter Mari Dingenouts aan de basis van de Gondelvaart. Bij de eer ste aflevering haalde de Vrije Ligger zeventig verlichte ple ziervaartuigjes naar de stad. De meeste leden van zijn vereni ging doen nog immer mee in de categorie 'Bootjes met kerstver lichting'. De show wordt tegenwoordig echter gestolen door de 'thema schepen', rijkelijk versierde vaartuigen waarop complete voorstellingen worden opge voerd. Frans van Krugten, de nieuwe voorzitter van de Stich ting Brandersfeesten, ziet in de toekomst graag meer van dit soort boten tijdens de Gondel vaart. De nieuwe deelnemers zouden, wat Van Krugten be treft, gedeeltelijk in de plaats mogen komen van de in sommi ge gevallen inderdaad armetie rig verlichte bootjes. „Van Krugten verklaart de klei nejongens de oorlog," zegt Hen driks, wiens vereniging afgelo pen zaterdag met achttien sche pen aan de door 35.000 mensen bekeken optocht deelnam. „Sommige van die jongens kun nen nog geen dubbeltje uit hun zak halen. Maar wij zijn wel de mensen die de Gondelvaart heb ben opgericht. Zonder ons had de Stichting Brandersfeesten destijds geen poot aan de grond gekregen." Wat Goof Hendriks betreft mag Van Krugten overigens best kwalitatief goede schepen van buiten de stad aantrekken. „Wat mij betreft is dat prima. Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Maar dat moet niet ten koste gaan van de kleine jongens. Want dan schiet Goof echt uit zijn slof." Maasknd - Het Maaslandse drijf WD Trucks opent vrijdaga vond om half negen officieel het nieuwe pand op het industrieter rein aan deBandijkweg62.Bijdie gelegenheid draagt het bedrijf de honderdste truck over aan Inter- nationaal Transportbedrijf GA vanVelthovenbv. Het dealerbedrijf van MAN-Vfl truck bus bv stelt in verband met de opening zaterdag tussen 12 en 17 uur de deuren open voor het publiek. Vlaardingen - De Boslaan ir, Vlaardingen, althans het gedeelte tussen de 2e Van Leyden Ga El- straat en de Willem Beukekzn- straat, is maandag afgesloten voor alle verkeer. Dat gebeurt in verband met noleringswerk- zaambeden. Dat werk vergt vier weken. De Evag-garage blijft be reikbaar. tMaardlngen - De politie heeft •macht een 30-jange Vlaardin- gor aangehouden, die met een snelheid van 160 kilometer per uur op Rijksweg 2ü reed. De man bleek ook teveel te hebben ge dronken. Er werd een aïcoholpro- millage van 1,25 in zijn bloed ge constateerd. Vlaardingen - Bij drie boten, die liggen bij de watersportvereni ging De Bommeer in Vlaardin gen, zijn de buitenboordmotoren gestolen. Dat moet zijn gebeurd tussen zondag- en maandagmid dag. De waarde van de motoren a niet bekend. Schiedam - Op het station NS Schiedam/Rotterdam-West is gis teravond de portemonnee van een man gerold. Dat gebeurde toen het slachtoffer een telefoon tje pleegde in de hal. De porte monnee werd ongemerkt uit zijn broekzak gehaald. Op de Mgr. Nolenslaan klonk gis teravond iaat glasgerinkel. Een onbekende gooide een trottoirte gel door een vitrine en nam daar uit een elektrische deken weg Schiedam - Op de Slimme Wate ring kregen twee automobilisten gisteren slaande ruzie. Uit hun re laas maakte de politie op dat de. één de ander had gesneden. De tweede automobilist pikte dit niet, reed de eerste klem en deel de een klap uit. Een passagier ut één van beide auto's bevestigde dit. De bestuurder die de klap in casseerde was een 47-jarige Viaar- dinger, zijn tegenstander eer stadgenoot van 24 jaar. Maassluis - In de Reigerstraatte Maassluis is een blauwe Fora Sierra (PN-79-FN) gestolen Op de Sluispolderkade verdween luidsapparatuur uiteen auto. Vlaardingen - De Prinses Julia nabrug in Vlaardingen blijft ge handhaafd als fiets- en loopbrug Het college van B en W had de verbinding helemaal willen laten verdwijnen, maar kondigt in de begroting voor het volgend jaar aan, in aansluiting op de sloop een nieuwe voetgangers-/fielsvet binding te zullen laten bouwen. Vooral vanuit de gemeenteraad is dit voorjaar, naar aanleiding van de omstreden Voorjaarsnota, aan gedrongen op handhaving van een fiets-/loopbrug. Schiedam Een Schiedamse toragent is gistermorgen gewone geraakt door een botsing met e# bestelbusje. Dat gebeurde nada- de agent een transport naar W» ton-Fijenoord had begeleid en v jugkeerde naar de Westfr®»* landsedijk. De bestuurster var het busje gaf geen voorrang waai na een frontale botsing volgde. De vrouw kwam met de schris vrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1