Waterweg 13 Zwemclubs vrezen hogere tarieven Verenigingen verliezen nu al veel jeugdleden Vlaardingen zoekt nieuw team managers RET heeft 'actiehond' Reus wordt dwerg Nat pak na schakeltbutje 't Stadserf verdwijnt, personeelsblad komt WD wint pleit voor Oversehie Rotterdammer vrij door ontbreken dagvaarding Verslagenheid na dood van jongetje Minima-fonds: ministers niet meteen afwijzend Schooi nog steeds niet opgeknapt College Iaat bezwaren tegen Loper verder voor wat ze zijn Man vernielt eigen auto Man rijdt op vrouw in Jongen bedreigt 14-jarig meisje Getuigen pakken fietsendief Brandje in woning Apparatuur weggehaald Rotterdams Dagblad Vrijdag 27 september 1S91 RW Deze 'actiehond' hielp gisteren mee bl] de staking van de RET. BIJ de busgarage aan de Sluisjesdijk waakte hij over de bussen: geen chauffeur mocht aan het werk. Met de sticker 'Geen afbraak ziektewet' streed hij met zijn baas mee. Foto John de Pater. Rotterdam - Oversehie blijft; zelfstandig. De deelge meente wordt niet samengevoegd metHillegersberg en Schiebroek. Dat is de uitkomst van het raadsde- bat, gistermiddag in het Rotterdamse stadhuis. De WD diende een amendement in voor behoud van de deelgemeente Oversehie, die met 36 tegen 7 stem men wérd aangenomen. - Ook stemde de gemeenteraad in met de vorming van een deelgemeente West, die zich uitstrekt van L" Oud-Mathenesse tot Middelland en van Spangen tot Delfshayen en Schiemond. Alleen het Oude Westen zal geen deel uitmaken van de nieuwe deelgemeen te., Maar de toekomst van Pemis en Heyplaat bleef on- zeker. PvdA-fractieleider Janse voorzag dat de stem- - men zouden staken. Tegen het voorstel van B en W t om Pemis bij Hoogvliet te schuiven en Heyplaat bij Char]cis, bestond veel weerstand. Maar ook het al- tematief om Pemis en Heyplaat te bundelen in één deelgemeente, sprak Janse niet aan. Het kan zijn dat de discussie over regionaal bestuur voor Rotterdam en omgeving leidt tot betere inzich- ten, zei Janse: Over twee weken besluit de "gemeen teraad of de discussie over Pemis en Heyplaat kan - worden uitgesteld tot medio 1993,'als er over het re giobestuur meer bekend is: -, D66 en Groen Links zagen hét nut van uitstel niet in. Zwolle'-; Pe'rgditbank in'Zwolle heeft gisteren de dagvaarding tegen een 39-jarige Rotterdammer nie-' tig verklaard,vomdatdie niet bij de verdachte was 1 achtergelaten.-De.poiitie had uit angst voor mishan deling nagelatetrcte'dagvaarding persoonlijk:aan de vèrdaditetegerëni'jCPt - Wel had'de.genieèntepolitie in Rotterdam, de ver dachte qp 11 september aangezegd in Zwolle te var- schijnenrHet-leeli.defpolitie-ageiit die bij de ver dachte langs ging "echter beter ae dagvaarding met te 'ovërhaÈdiiei Daarin stónd'Viameiyk dat' ie Rot terdammer'zich móest verantwoorden voor bedrei ging tegen het leven van een hoofdagent van de ge meentepolitie in Almere. „Ik krijg je wel als ik je in burger "tegenkom." zou hij in Ataere hebben ge- En dat zou voor hem gemakkdyk worden ómdat in - de tenlastelegging altijd de persoon die zich door de verdachte voelt benadeeld, metjnaam en .toenaam genoemd staat. Daarom leek het de Rotterdamse po litieman iri het belang van zijn Almeerse collega de dagvaardingnietteoverhandigen. Rotterdam - Het 9-jarige jongetje dat woensdagmid dag op de bodem van zwembad Schuttersveld in Rotterdam terechtkwam, is gisteren aan zijn ver wondingen overleden. Een woordvoerster van Re creatie Rotterdam heeft dat gisteren bekendge- maakt - Volgens Recreatie Rotterdam waren er drie bad meesters in de buurt „De jongen heeft tussen een halve minuut en een minuut in het water gelegen," aldus woordvoerster Karin Kwikkers. Binnen de ge meentelijke dienst Recreatie Rotterdam is met ver slagenheid gereageerd op het dramatische voorval ,J)e mensen zijn drie kwartier bezig geweest met de jongen," zegt Kwikkers. De jongen, die 's ochtends nog had meegedaan aan schoolzwemmen in het bad, was 's middags zonder begeleiding van ouders of volwassenen gaan zwem men, aanvankelijk in het ondiepe bad. Hij kwam in een onbewaakt ogenblik terecht in het diepe. Samen met twee verpleegster probeerde het zwembadper soneel de jongen te reanimeren. „Dat leverde moei lijkheden op, omdat hij uitzonderlijk veel had gege ten," zegt Kwikkers. De jongen is naar het Sophia-Kinderziekenhuis ge bracht, waar hij in coma lag. Hij is overleden aan her senbeschadiging en longbloedingen. Het Schuttersveld aan de Schuttersstraat is een ge meentelijk zwembad, in beheer bij de Recreatie Rot terdam. De verdrinkingsdood is voor Recreatie Rot terdam geen-aanleiding om maatregelen te nemen. „Er waren op het moment drie toezichthouders. Dat is meer dan normaal" aldus Kwikkers. Rotterdam - Het voornemen van het Rotterdamse gemeentebestuur een nieuw fonds voor de minima in te stellen stuit vooralsnog niet op kritiek van mi nisters Dales (binnenlandse zaken) en De Vries (so ciale zaken). Het Rotterdamse minimafonds is bedoeld om uitke ringen te gaan verstrekken aan burgers met een laag inkomen. Het fonds, dat op z'n snelst volgend jaar in werking treedt, moet de vele huidige gemeentelijke inkomens- en kwijtscheldingsregelingen vervan gen. Eén fonds werkt veel eenvoudiger, veronder stelt men in de Maasstad. Dales en De Vries nemen een afwachtende houding in over de rechtmatigheid van het fonds. Zij willen eerst het raadsbesluit zien, alvorens een oordeel kan worden gevormd over de vraag of er al of niet sprake is van inkomenspolitiek. Vlaardingen - Het wordt voor de Vlaardingse zwemverenigin gen moeilijk het hoofd boven water te houden. Drie van de vier verenigingen hebben te kampen met een terugloop van het aantal jeugdleden. De bouw van een nieuw zwembad, dat het Holybad en het Kolpadbad moet vervangen, heeft waar schijnlijk tariefsverhogingen tot gevolg die het ledental nog verder onder druk zullen zetten. Alleen VZC, de grootste zwemver eniging in Vlaardingen, zegt „wa ter te kort te komen" voor al haar activiteiten. Voor de inschrijving van jeugdleden heeft VZC zelfs een wachtlijst ingesteld, meldt woordvoerster T. Vromans. Maar bij WIK, de Viking '60 en de Vlaardingse Reddingsbrigade is het huilen met de lamp uit. „Vijf, zes jaar geleden hadden we over de 300 leden, nu nog 220," zegt hoofdtrainer van de Vlaar dingse Reddingsbrigade Kees Tieleman somber. Dit jaar verloor zyn vereniging al ongeveer 20 jeugdleden. Aanwas van jongeren is hard nodig om de Brigade van een gezonde toekomst te verzeke ren. Tieleman: „Maar ik weet niet waar ik die jongens en meisjes vandaan moet halen." Cor Bot, penningmeester van WIK, moet ook constateren dat de terugloop van jeugdleden de aan was overtreft. „Ze halen twee di ploma's er- zeggen dan goeiedag." Mevrouw De Bruin van De Viking 'C3. „OveT leszwemmertjes heb ben we niet le klagen. Maar de grotere kinderen kiezen vaak een andere sport, 't Is niet zo dat we leeglopen, wel is er meer vertrek dan vroeger. Nee, echt lekker gaat het met." De oorzaak van de terugloop wordt gezocht in de dalende ge boortecurve, een verschijnsel waarvan ook andere sportvereni gingen en scholen de gevolgen ondervinden. Maar ook het zwemmen zelf lijkt aan populair- teit te verliezen. „De iets oudere kinderen stappen vaak over naar een andere sport," is de ervaring van Kees Tieleman. Dat zwemmen m het nieuwe, nog te bouwen bad stukken duurder wordt, lijdt voor de verenigingen geen twijfel Cor Bot zegt via in formele kanalen te hebben verno men dat de tarieven zullen stygen met 15 tot 20 procent. Tieleman kent nog geen cijfers, maar dat de prijs omhoog gaat staat ook voor hem vast. Mevrouw De Bruin: „Wy van De Viking kijken met spanning naar 1994. Vermoedelijk gaan we een aardige verhoging betalen als het nieuwe zwembad klaar is. Aan verhoging van het lesgeld valt niet te ontkomen. Nu al niet, er moet volgend jaar al bijna 11 pro cent bij omdat de gemeente de ta rieven voor het Kolpabad heeft bijgesteld." „Wie weet wat er straks met de zwemverenigingen gaat gebeu ren," zegt Cor Bot van WIK be zorgd. „De voetballers moeten meer gaan betalen voor de vel den, logisch dat de zwemmers ook hogere tarieven krijgen opge legd. Over fusie wordt nog niet gepraat, maar wie weet hoe dat over een paar jaar ligt In elk ge val zullen we moeilijk aan contri butieverhogingen ontkomen. Al met al niet best voor de zwemver enigingen." Vlaardingen - Het uitblijven van een grondige opknapbeurt voor de christelijke basisschool Het Visnet in Vlaardingen heeft grote ergernis opgeroepen bij de Vere niging voor Christelijk Schoolon derwijs. In een pinnige brief aan het college van B en W consta teert de vereniging dat de ge meente beloftes niet nakomt. De vrij nieuwe school kampt, evenals de in hetzelfde gebouw ondergebrachte openbare basis school De Springplank, met ern stige lekkages en andere bouw kundige gebreken. De CDA- raadsleden Jan Jumelet en Leo de Snaijer stelden kort geleden nog schriftelijke vragen over de pro blemen aan het college van B en W. De Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs stelde begin dit jaar al vragen. Dat leidde tot een antwoordbrief van B en W op 21 juni. Meegedeeld werd onder meer dat binnen twee maanden nadere rapportage zou komen. Die belofte is niet nagekomen, al dus de vereniging, die overigens weer moed putte uit de beant woording van schriftelijke vragen van genoemde raadsleden. Daar bij beloofde het college dat 'op zeer korte termijn' maatregelen zouden volgen. De vereniging is teleurgesteld over de gang van zaken. Er is 'slechts enige betimmering' aan gebracht in de personeelskamer, maar die wordt als volstrekt on voldoende gezien. Bovendien is het resultaat ervan te verwaarlo zen, aldus de briefschrijvers. Vlaardingen - Tandenknar send zullen bewoners(sters) van de Am alia van Solmsiaan en Charlotte de Bourbonlaan volgende week woensdag zien hoe wethouder Agnes van Ar- denne-van der Hoeven de pas sage bij het winkelcentrum De Loper in Vlaardingen in ge bruik stelt. Ze hebben zich er heel lang te gen verzet, maar het college heeft laten weten dat er niet verder aan de bezwaren zal worden tegemoet gekomen. De vrees was (en is) dat met de komst van de luifels het uit- zichtverslechtert. Volgens B en W is er al aan een deel van de bezwaren tege moet gekomen. Het college is niet bereid opnieuw met de on dernemersvereniging over veranderingen te overleggen. „In onze visie moet er een ze kere ruimte voor de winkeliers blijven bestaan om bun ge deelte van het winkelcentrum bij de tijd te houden," schrij ven B en W aan de protesteren de omwonenden. De nieuwe luifels verbinden De Loper met de nieuwe win kelvoorzieningen aan het nieuwe Marktplein. Met het gereed komen van de passage is een aanzienlijke uitbreiding van de wijk Holy gerealiseerd. Die omvat verder onder meer de komst van bijna 6000 vier kante meter winkelvoorzie ningen, een parkeergarage, 92 premiehuunvoningen, 211 koopwoningen en een sociaal cultureel centrum. Met de uitvoering van het hele plan is 85 miljoen gulden ge moeid geweest. Voor de bouw vormde een aantal Vlaarding se aannemers een speciale bouwcombinatie. Ook lelijke gebouwen hebben soms historische waarde. Dat gaat in elk geval op voor de Bols-silo. De ongeveer 50 meter hoge to ren van grijs beton stond de liefhebbers van stadsschoon letterlijk in de weg. Toch heb ben burgemeesters en wet houders van Schiedam beslo ten dat althans de herinnering aan de grauwe reus niet verlo ren mag gaan. De sloop, die in volle gang Is en enkele maanden In beslag neemt, wordt In opdracht van de gemeente op film vastge legd door Jas Videoproduk- ties uit Schiedam. De documentaire Is niet aieen bedoeld voor latere genera ties. De gemeente denkt de film ook te kunnen gebruiken voor promotiedoeleinden, als een bewijs van de voortva rendheid waarmee in Schie dam lastige problemen wor den getackled. Foto Roet Dijkstra Vlaardingen - Een 'veranderings gezinde manager van academisch niveau' moet volgend jaar ge meentesecretaris A. van Beuze- kom gaan opvolgen als deze op l april met VUT gaat. Het gemeen tebestuur heeft een particulier management consultantsbureau ingeschakeld om behalve een nieuwe gemeentesecretaris ook nog drie directeuren voor nieuw te vormen vakdiensten aan te trekken. Dit viertal moet straks de ambtelijke top vormen, die als het Centrale Management Team (CMT) de verantwoording draagt voor de gang van zaken binnen de gehele gemeentelijke organisa tie. Wethouder Aart Kool (onder meer Personeelszaken) zegt over de keuze voor een extern bureau: „Er is sprake van een ingrijpende verandering van de organisatie, waarin we managers nodig heb ben van kwalitatief hoog niveau. Daarom leek het ons van belang om deskundigen op het gebied van de werving van dergelijke functionarissen in te schakelen. Zij kunnen ons adviseren over de mogelijkheden, die buiten zowel als binnen onze organisatie aan wezig zijn." Naar zijn weten is dat niet eerder gebeurd. Tot nog toe is het adviesbureau alleen voor de hoogste ambtelijke functie een open sollicitatieproce dure gestart. In NRC Handels blad stond afgelopen zaterdag een advertentie voor de post van gemeentesecretaris, tevens voor zitter van het CMT. Op de publi catieborden binnen de gebouwen van de gemeentelijke diensten en bedrijven hebben echter ook sol licitatie-oproepen gehangen voor de functies van vakdienstdiree- teuren. In alle gevallen werd ge vraagd naar ervaren managers van academisch niveau met ge voel voor bestuurlijke en ambte lijke verhoudingen en voor klant gericht werken. Van de nieuwe directeuren, die net ais de ge meentesecretaris een maximum salaris van bijna elfduizend gul den per maand in het vooruitzicht krijgen gesteld, wordt verwacht dat ze bereid en in staat zijn te rouleren over de verschillende vakdiensten. Kool: „Wij zoeken inderdaad naar vier managers van gelijk, maar hoog niveau. De advertentie voor een gemeentesecretaris is een di rect gevolg van de beslissing van de gemeenteraad van enkele ja ren geleden, dat voor die bijzon dere positie ook aan buitenstaan ders de mogelijkheid voor sollici teren moet worden geboden," Vakdiensten Vlaardingen wil volgend jaar een Organisatie Ontwikkelingspro ces afronden, waarin alle ge meentelijke bedrijven en dien sten zijn betrokken. Uiteindelijk moeten er vier vakdiensten over blijven. Allereerst de Bestuurs dienst, waarvoor de gemeentese cretaris direct verantwoordelijk is. Verder de diensten Natuur, Sport en Recreatie, Wonen en Werken en Maatschappelijke Dienstverlening. De aanwezige ambtelijke top heeft in eerste instantie gelegen heid gehad om te solliciteren. Over de belangstelling van die zij de doen de wethouder noch het adviesbureau nu al mededelin gen, De interne sollicitatieter mijn is vorige week afgesloten en deze week waren de eerste ge sprekken met kandidaten ge pland. Buitenstaanders hebben tot 7 oktober de kans naar één van de functies te reflecteren. Kool verwacht dat met de gehele selectieprocedure een half jaar gemoeid zal zyn. Schiedam - Een 26-jarige Schie dammer heeft gisteren met twee hamers zijn woede gekoeld op zijn eigen auto. Met het gereed schap had hij eerst politiemensen bedreigd, maar toen die verster king opriepen ging de man met zijn voertuig aan de slag. Hy ver nielde motorkap en ruiten. De po- litïe had de man achtervolgd om dat hij op het Rroersvest betrok ken was geweest bij een aanrij ding en was doorgereden. Maassluis - Een automobilist is gistermorgen op de Markt m Maassluis rond tien uur ingere den op een vrouw, die kort daar voor opmerkingen had gemaakt over het parkeren van de man Deze stond ten onrechte op een invaliden-parkeerplaats. De vrouw kon nog niet wegspringen De politie zoekt getuigen. Zij kunnen bellen met 01899-16578 Maassluis - Achter de Vincent van Goghlaan in Maassluis is gis teren een 14-jarige meisje be dreigd door een 16- a 17-jarige jongen. Ze moest haar portemon nee afgeven. Toen zij dat weiger de werd ze met een scherp voor werp in haar hand gesneden. De jongeman, donkerblond haar. zwarte spijkerbroek (aan de rech terzijde gescheurd), wit t-shirt, liep vervolgens weg. Schiedam - Een 34-jarige Rotter damse fietsendief is gisteravond niet ver gekomen. Omstanders zagen dat de man op de Rotter- damsedijk de fiets stal en grepen hem resoluut in zijn kraag, De dief is aan de politie overgele verd. Schiedam - In een portiekwo ning aan het Dr. Wibautplein li Schiedam is gisteren een brandje geweest. De brandweer bluste het vuur, dat in de slaapkamer is ont staan. De bewoner werd in de hal aangetroffen. Hy had rook bin nen gekregen en is ter plaatse door de GGD behandeld. Maassluis - De politie heeft van nacht een complete geluidsinstal latie weggehaald uit een woning aan de Burgemeester Zaneveld- straat. De eigenaar daarvan had bij herhaling zijn buren- geteis terd met lawaai. Er was al gewaar schuwd, maar het resultaat was alleen nog meer herrie. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt Ze wilde vannacht achteruit, reed vooruit, al achteruit kijkend. Een schakelfoutje. Vanmorgen werd de auto uit het water aan de Buiten havenweg getakeld. De vriend van de vrouw was haar nog nagesprongen en samen waren ze op het droge geklauterd, waarna ze ook nog tijdenlang op de deur van het sinds vorig jaar gesloten politiebureau aan de Lange Nieuwstraat hebben staan rammen. Foto Roe! Dijkstra Schiedam - 't Stadserf, het voor lichtingsblad van de gemeente Schiedam, houdt op 1 januari 1992 op te bestaan. De eenmaal per maand verschijnende krant verandert vanaf die datum in een voorlichtingspagina in het huis aan huisblad Het Nieuwe Stads blad. Hoe vaak de pagina zal ver schijnen is nog niet duidelijk. Het opdoeken van 't Stadserf vloeit voort uit een nieuwe 'com municatiestrategie' van de ge meente. Het bureau voorlichting, de belangrijkste spreekbuis van de gemeente en ook maker van 't Stadserf, gaat zijn taken radicaal veranderen. Het bureau blijft voorlichtings materiaal produceren, maar gaat een groot deel van dat werk uitbe steden. Daardoor krijgen de voor lichters de handen vrij en kunnen zij zich intensiever bezig houden met het adviseren van burge meester en wethouders en de ge meentelijke diensten. Aan die taak kwamen Theo Reyman en zijn medewerkers Sjaak Poppe en Anja Buurman tot nu toe nauwe lijks toe. Het is de bedoeling ook de directe voorlichting aan het publiek te verbeteren. Het bureau, nu nog ondergebracht op de vierde ver dieping van het stadskantoor, verhuist binnen enkele jaren naar de geplande nieuwbouw op het Stadserf. De voorlichters krij gen daar een centraal gelegen bu reau op de begane grond waar ie dere, bezoeker aan het stadskan toor met vragen terecht kan. In de nota Raamwerk voor de communicatie van de gemeente Schiedam kondigt wethouder Adri Reijnhout ook de komst van een personeelsblad voor alle amb tenaren aan. Want Schiedam slaat niet alleen - door gebrek aan tijd en mankracht - op hel gebied yan publieksvoorlichting een modderfiguur, wordt uit de nota duidelijk. Ook de interne' communicatie staat op een peil. De gemeentelijke diensten zijn vaak eilandjes met een eigen afdelingsblaadje, waarin informa tie over andere diensten ont breekt. Om zowel de interne contacten als die met het Schiedamse pu bliek te verbeteren stelde de ge meenteraad vorig jaar 100.000 gulden extra voor voorlichting be schikbaar. Tegelijkertijd moesi Theo Reyman 30.000 gulden inle veren op de productie van '1 Stad serf. Het resterende netto-bedrag van 70.000 gulden is onder meer bestemd voor het aantrekken van een vierde (part-time) voorlichter ingezonden mededeling

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1