Waterweg 131 Duizenden handtekeningen voor behoud veerpontje I Wachten op de storm Zijdeveld pareert aanval op Stadserf Milieuschip legt aan in Vlaardingen en Schiedam Bondskantoor bezet Man bestuurt truck met gebroken been Vermoedelijke dader steekpartij vast Goudse politie pakt twee Rotterdammers op 'Stadsvernieuwing is duurder dan kabinet denkt' Voorstelling Joop Doderer in Stadsgehoorzaal afgelast Politie blijft in sportparken bekeuren Autokrakers teisteren Ambacht Kassa geleegd Recorders weg Hardrijders bekeurd Schoener met zout door storm vertraagd Rotterdams Dagblad Donderdag 17 oktober 1991 RW Rotterdam - Kaderleden van de Industriebond FNV hebben vanmorgen het districtskantoor van de bond in Rotterdam-Ommoord bezet. Met de actie wil de achterban de 'strafoverplaatsing' van de bezoldigd bestuurders P. Janssen (chemie) en J. Duynhoven (voedingsmiddelenindustrie) ongedaan maken. Volgens de woordvoerder van de zestig actievoer ders, H. Dumont, is er geen enkele aanleiding om de bestuurders elders te plaatsen. „Zij functioneren in onze ogen prima." De actievoerders vertegenwoordi gen vijftien bedrijven, waaronder Shell, Esso, Neref- co, MenebaVereemgde Glasfabrieken en Van Nelle In een ultimatum hebben de kaderleden het bonds- bestuur tot vrijdagmiddag 17.00 uur de tyd gegeven om terug te keren op het besluit de bondsbestuur- ders over te plaatsen. „Zo niet dan volgen er hardere acties," aldus Dumont. Het bondsbestuur besloot vorige maand tot de over plaatsing van een aantal Rotterdamse bestuurders om zo de interne problemen binnen het district op te lossen. Volgens bondsvoorzitter Bé van de Weg dreigde de voortgang van de werkzaamheden in ge vaar te komen. „Het bleef maar doorzieken. Daarom was de vor ming van een nieuw team uiteindelijk onvermijde lijk. We hebben dat ook met de districtsraad doorge sproken," aldus Van der Weg. Hij ontkent pertinent dat er sprake zou zijn van een persoonlijke actie van bondsbestuurder Dick Nas tegen zijn voormalige collega's in Rotterdam. De voorzitter vindt de bezetting 'heel vervelend'. „Ik ben verbaasd en teleurgesteld." Hij had liever ge zien dat de ontevreden kaderleden hem hadden ge beld voor een gesprek. „Ik heb hun brief nog niet ontvangen. Zo gauw ik die heb gelezen zullen we re ageren." Sliedrecht - Een 49-jarige man uit Hardinxveld- Giessendam heeft gisteren overduidelijk bewezen dat hij heel wat pijn kan verdragen. De werknemer van een Sliedrechts bedrijf was 's morgens vroeg in Maastricht bij het verlaten van zijn truck ten val ge komen, Hij,brak daarbij zijn rechteronderbeen en scheurdedê^enkelbanden van zijn linkervoet. De zware blessures konden de man er echter niet van,weerhouden, in. zijn truck te stappen. Op hand- gas reed hij weer terug van Maastricht naar Slie drecht Daar arriveerde hij om elf uur bij zijn werk gever Dieseko Verhuur bv op industrieterrein Nij- verwaard en vroeg zijn collega's om hulp. De man moest met een vorkheftruck uit zijn cabine warden gehaald en is overgebracht naar het Merwedezie- kenhuis in Sliedrecht. Dordrecht - De Dordtse politie heeft de vermoedelij ke dader van de dodelijke steekpartij in de Breitner- straat. Een zestienjarige Dordtenaar heeft zich vrij willig aan het hoofdbureau van politie gemeld met de mededeling dat hij het slachtoffer de dodelijke steekwond heeft toegebracht. Het steekwapen is echter nog niet gevonden, De politie heeft nog een verdachte aangehouden. Het gaat om een twintigjarige man uit de wijk Stad- spolders. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij het leksteken van autobanden maandag avond in de Breitnerstraal en de daarop volgende vechtpartij die het leven kostte aan een 35-jarige Dordtenaar. Gouda - De Goudse politie heeft gisteren een 23-ja- rige Rotterdammer aangehouden die ervan wordt verdacht eind augustus te hebben ingebroken bij een bedrijf aan de Tiehveg, De man heeft inmiddels bekend dat hij bij het bedrijf voor 25.000 gulden aar> apparatuur heeft gestolen. Een eveneens 23-jarige Rotterdammer is gisteren in de kraag gevat na een tip van een winkelier aan de Kleiweg in Gouda. Hij had in acht zaken in de Goud- se binnenstad met een creditcard voor 1400 gulden aan spullen gekocht. Eén van de winkeliers ver- trouwde het echter niet en belde de politie. De man o werd aangehouden, waarna bleek dat de creditcard *- niet van hem was. Hij heeft een proces-verbaal ge kregen wegens oplichting. Rotterdam - De Rotterdamse wethouder voor Stads vernieuwing, Vermeulen, is het eens met het kabi- net-Lubbers dat stadsvernieuwing een eindige zaak is. Maar hij heeft het sterke vermoeden, dat de stads vernieuwing met in 2005 voltooid kan zijn als het ka binet daar slechts elf miljard gulden voor uittrekt. „Willen we dat karwei afmaken, dan zal er wel meer nodig zijn," aldus Vermeulen gistermiddag in een reactie op het uitlekken van de nota, die vrijdag aan de ministerraad zal worden voorgelegd. Vermeulen denkt dat de nota na vrijdag aan de openbaarheid wordt prijsgegeven, maar wat ervan uitgelekt is, stemt overeen met zijn eigen inschattingen en hij wil er wel op reageren „Het lijkt mij een doorwrochte nota, ik heb er wel waardering voor." Het spreekt Vermeulen vooral aan dat het Rijk meer prioriteit wil geven aan de stadsvernieuwing in de grote steden. „Dat is hard nodig. Daar vragen we al jaren om." Vermeulen zou graag het karwei van de stadsver nieuwing afmaken, „om even een slogan van een an dere politicus te gebruiken," zegt hij. Maar hij schat in dal elf miljaid gulden in veertien jaar tijd een zeer ontoereikend bedrag is. De teksten op de bor den laten aan duide lijkheid niets te wensen over. Vak bondsbe stuurder P. Janssen (tweede van links) denkt het zijne er van. Foto Pim Ras/ Cor Vos Vlaardingen - De protestactie voor het behoud van het veerpon tje over het Bommeer bij Vlaar dingen en Maasland wordt ge steund door bijna vijfduizend mensen. Actievoerders hebben een opvallend groot aantal van 4841 handtekeningen verzameld op de pont en bij watersportvere nigingen in de omgeving. De handtekeningen werden gis termiddag door voorzitter H.L. Blok van het recreatieschap Mid den-Delfland in ontvangst geno men. Mevrouw Blok, gedeputeer de van de provincie Zuid-Hol land, verklaarde dat het recreatie schap alsnog de mogelijkheid gaat bestuderen om het veer open te houden: „We zullen eens crea tief naar de exploitatie kijken. Maar belangrijk blijft dat de dienst voor ons betaalbaar moet blijven." In het voorjaar van 1992 zal op nieuw over de toekomst van het veer worden vergaderd. Gedepu teerde Blok beloofde gisteren, dat de er voor de start van het nieuwe zomerseizoen duidelijkheid zal zijn over de toekomst van het veerbootje, dat de Broekpolder met deTrekkade verbindt. In een eerder stadium besloot het recreatieschap om de veerdienst van de inmiddels bekende 'Joop de Ferryman' na volgend jaar op te heffen. De pont is volgens het recreatieschap overbodig gewor den door de aanleg van nieuwe bruggen en fietspaden. Actievoerders zijn het daar niet mee eens. „De pont past zo goed bij het recreatiegebied. Anders moeten fietsers toch omrijden," aldus de uit Vlaardingen afkom stige actieleider Paul Alers. Vorig jaar zijn nog 6000 voetgangers en 21.500 fietsers overgezet door de veerpont. Volgens Alers is er steeds grotere kans dat zijn actie resultaat ople vert. Het behoud van de veerpont wordt nu ook gesteund door de gemeenteraad van Maasland, de PvaA-fracties in Vlaardingen, Schiedam en Delft en het PAK in Schiedam - Het Schiedamse col lege van B W is met bereid de ambitieuze bouwplannen voor het Stadserf op te offeren. Met deze woorden reageert wethouder Chris Zijdeveld op het plan van het stedelijk overleg stadsver nieuwing (SOS). Het overlegor gaan ziet in uitstel van de bouw van het nieuwe stadscentrum een mogelijkheid om de stijgende fi- nanciele nood in de stadsvernieu wing te verlichten. Volgens de Schiedamse bewo nersverenigingen, die gezamen lijk het SOS vormen, is het onver teerbaar dat de gemeente veertig miljoen gulden gaat uittrekken voor een 'luxe project' als het Stadserf. Zij plaatst de uitgave in het licht van de aanstaande, enor me bezuinigingen in de stadsver nieuwing. Hierdoor blijft er niet of nauwelijks geld over voor de aanpak van de rotte plekken in de stad. Zijdeveld, als wethouder stadsontwikkeling de eerstver antwoordelijke voor de face-lift in het centrum, toont wel begrip voor de problemen in de stadsver- nieuwingsector. „Maar de betrok kenen moeten er gewoon uit ha len wat er nog inzit. As wethou der ben ik ook regelmatig betrok ken geweest bij bezuinigingsope raties. Het werkt vaak vruchtbaar om ar in dergelijke omstandighe den toch het beste van te maken. Slechts in uiterste nood moet je bij anderen aankloppen." Met haar aanval op het Stadserf geeft het SOS volgens Zijdeveld blijk van een beperkte visie ,.De club beperkt zich tot de proble men op het gebied van het wonen. Bij een stad hoort echter ook een volwaardig, levendig centrum. As we dat niet nastreven kunnen we de boel beter opdoeken en op gaan in Rotterdam." In tegenstelling tot het SOS ziet Zijdeveld de plannen voor het Stadserf niet ais een luxe. Op het plein voor het stadskantoor en de Singelkerk moeten onder meer een nieuw theater, een biblio theek, een archiefgebouw en een bestuurscentrum vernjzen. „Bij de impuls voor het centrum zijn wij gedeeltelijk afhankelijk van investeerders als Ahold, Dirk van den Broek en de MAB. In de onderhandelingen is het belang rijk datje als gemeente ook nieu we initiatieven aankondigt. Het gaat er om dat er een plezierig ge heel ontstaat. „Zien we van de plannen af, dan is er voor de winkeliers in de toe komst geen droog brood meer te verdienen," meent Zijdeveld. „Nu vloeit al vijftig procent van de koopkracht af naar andere ste den. As we niets doen, dan zou dat gegeven de ambitieuze win kelplannen in andere steden al leen maar erger worden." De commissie voor stadsvernieu wing heeft zich ondertussen ge- distancieerd van het voorstel voor de SOS. Ook verantwoordelijk wethouder Reijnhout voelt niets voor een aanslag op de portefeuil le van zijn collega Zijdeveld. Hij lijkt meer te voelen voor het idee van zijn partijgenoot Marcel Houtkamp. Deze D66'er opperde verleden week de oprichting van een NV voor de stadsvernieu wing. Vlaardingen - Scholieren uit Vlaardingen en Schiedam krijgen volgende week les op het miïieu- actieschip de Reinwater van de gelijknamige milieu-organisatie. In het tot klaslokaal omgebouwde Deze in het Schiedamse Beatrixpark actieve medewerker van de plantsoenendienst kon er nog tot gisterochtend zijn gemak van nemen bij het opruimen van de •herfstbladeren. Door het rustige herfstweer kwamen de bladeren de laatste weken slechts mondjesmaat van de bomen. Door de opstekende storm is daar sinds gisteravond echter snel verandering in gekomen. De komende dagen zal hij vermoedelijk zijn beste beentje voor moeten zetten om de var» de honder den bomen afkomstige bladeren in het park op te ruimen. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra Vlaardingen - De theatervoorstel ling 'Zo ben ik' met Joop Doderer in de hoofdrol, die vanavond in de Stadsgehoorzaal zou worden op gevoerd, gaat wegens organisato rische problemen niet door. Naar aanleiding van repetities heeft het impresariaat van Dode rer de directie van de Stadsge hoorzaal laten weten dat de uit voering nog niet geschikt is om op de planken te brengen. ruim worden sinds 1985 milieu- lessen gegeven. Het schip be schikt onder meer over een labo ratorium en een tentoonstellings ruimte. De Reinwater legt op haar scho- lentocht aan in verschillende Ne derlandse en Belgische steden maar vaart ook uit om de kwali teit van de Nederlandse, Belgi sche en Franse rivieren te onder zoeken. Op de boot krijgen de leerlingen een rondleiding, waarbij de expo sitie wordt bekeken. Ook worden er videobeelden over waterveron treiniging vertoond. In het 'va rende klaslokaal' geeft project coördinator Bowine Wijffels een milieules over de vervuiling van de rivieren. Het schip ligt op 22 en 23 oktober in Vlaardingen aan de Westha- venkade en ligt. op 24 en 24 okto ber afgemeerd aan de kade van de Nieuwe Haven in Schiedam. Schipluiden. Uit bestuurlijke hoek hoopt Aers de komende tjd nog meer steunbetuigingen te ontvangen. Schiedam - Ondanks publicaties in de clubbladen van de sportver enigingen die op sportpark Thur- lede en Harga zijn gehuisvest, worden er m de weekeinden nog steeds auto's geparkeerd op plek ken die daar met voor zijn be stemd De politie, die in de periode van 15 september tot en met afgelo pen weekeinde 192 foutparkeer- ders op de bon slingerde, blijft daarom streng controleren om de parkeeroverlast de kop in te drukken Binnenkort gaat men in de sport parken ook over tot het uitvoeren van alcoholcontroles. Vlaardingen - Zeven bewoners uit Vlaardinger-Ambacht hebben gisteren bij de politie aangifte ge daan van diefstal of vernielingen aan hun auto. Het meest gedupeerd werd een bewoners van de Narcisstraat. Uit deze straat namen onbekenden gisterochtend een bijna nieuwe Opel Kadett, kenteken YN-82-W, weg. Volgens de eigenaar had hij zijn voertuig dinsdagavond afge sloten achtergelaten. In de naburige Chrysantstraat bleef hij bij een poging tot dief stal. De poging strandde doordat bij het forceren van het stuurs lot de gehele stuurkolom werd afge broken. Op de Anthony Knotten beltsingel deed zich een verge lijkbaar voorval voor. In dit geval werd gepoogd een Volkswagen te stelen. Ook aan de Geraniumstraat en de Rozenlaan in Ambacht trachtte men een auto te stelen, getuige het feit dat van beide auto's het rechterportier werd vernield. Het lukte de daders echter niet de auto mee te nemen. Vlaardingen - De eigenaar van een bloemenwinkel aan de Mark graaflaan moest het gistermorgen zonder wisselgeld stellen. Inbrekers hadden 's nachts kans gezien de kassa te legen. Door op de luifel te klimmen kon men een bovenlicht forceren en de winkel binnen gaan. Hoeveel geld er is weggenomen is niet bekend Schiedam - Radio-cassetterecor ders blijven een gewild object voor autokrakers. Gisteren ont dekten de eigenaren van auto's die geparkeerd stonden aan de Fabristraat, Jan van Zutphen- straat en de Warande dat de radio cassetterecorders uit hun voertui genwaren gehaald. Schiedam - Tijdens een snel heidscontrole, die gistermiddag tussen half vier en half zes aan de Zwaluwlaan werd uitgevoerd, is tegen 31 automobilisten die de maximum snelheid van 50 kilo meter overtroffen, proces verbaal opgemaakt. De hoogste snelheid die op de ontsluitngsweg van Spa! and werd gemeten bedroeg 82 kilometer. Vlaardingen - De oude tweemast gaffelschoener Undine, die van middag zou afmeren voor het Vis serijmuseum, zal pas volgende week in Vlaardingen aankomen. Het Duitse ijzeren zeilschip, dat een lading zeezout voor Warmelo Van der Drift heeft gehaald uit Aveiro (Portugal) is vertraagd door de storm. Alle feestelijkhe den, die rond de aankomst van dit unieke, in het kader van een he- ropvoedingsproject met jongelui, tussen verschillende Europese landen zeilende schip waren ge organiseerd, zijn voorlopig uitge steld. Vandaag zou bij aankomst onder muzikale begeleiding het schip worden geschut in de nieuwe Del- tasluis. Voor morgen stonden een traditionele scheepslossing door de bemanning met steun van het Schiedamse zakkendragersgilde St. Anthonis en een openbare ver koping van de eerste ton Portu gees zout op het programma. De organisatie, waarin het Visserij museum de hoofdrol speelt, wil dit programma volgende week toch uitvoeren, maar wacht nog op ontvangst van nieuwe berich ten over de aankomst van het schip.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1