Waterweg 13 Opbouwwerk migranten gestaakt Politie haalt twee lijken boven water Lego-cadeau van jarig D66 Politie Schiedam werft agenten met jenever m Speciale positie voor V D in Vlaardingen Staatssecretaris schorst bijstandsbesluiten Dordt Ex-werknemers Tornado krijgen pensioen Bewonersprotest tegen lichtreclame Correct Opleidingen bij Dijkzigt Multicieaners voor aanpak hondepoep Geld geëist van verkrachter Waterschade na inbraak Vrachtwagens opengebroken Rekenmachines gestolen Vrouw met kind over de kop Caravan moet van straat af Dozen gevonden met infuusvloeistof E FABER strwh iriii- flsiull Rotterdams Dagblad Dinsdag 22 oktober 1991 RW Den Haag - Staatssecretaris Ter Veld (Sociale Za ken) heeft twee besluiten van de gemeente Dor drecht om ruimer om te springen met het verlenen van bijzondere bijstandsuitkeringen dan de wet toe laat geschorst. Op basis van nader onderzoek kun nen de besluiten worden vernietigd. Dordrecht wijkt op twee punten af van de voorwaar den die aan de (aanvullende) bijzondere bijstands uitkeringen moeten worden gesteld. In de eerste plaats met de eigen bijdrage van 180 gulden van de kosten waarvoor de bijstand wordt gevraagd die de gemeente wil teruggeven aan de aanvrager. Verder door een tekortschietende individuele beoordeling van de bijzondere omstandigheden die voor toeken ning van de bijstandsuitkering vereist is. Ter Veld wijster op dat het parlement hierover duidelijke uit spraken heeft gedaan bij de overheveling van de bij zondere bijstandsverlening naar gemeenten. Dordrecht - De verzekeringsmaatschappij Ohra is erin geslaagd ruim 700 ex-werknemers van de voor malige Tornado-fabrieken in Dordrecht en Zwijn- drecht te achterhalen qm hun pensioen-aanspraken teregelen, Toen Tornado - fabrikant en leverancier van huishoudelijke apparaten - in 1982 failliet ging, werden de opgebouwde pensioenrechten van de werknemers ondergebracht bij de verzekerings maatschappij Metallicus in Schiedam. In 1987 ging Melallicus een samenwerkingsverband aan met Ohra. Hoewel verzekerden volgens de wet zelf hun pensioenaanspraken dienen op te eisen, heeft Ohra in dit geval zélf-het initiatief genomen om de ex- werknemers terug te vinden via oproepen en publi caties in regionale dagbladen. Ex-medewerkers, die menen pensioenaanspraken te hebben en nog niet benaderd zijn, kunnen alsnog contact opnemen met Ohra Pensioen Verzekeringen in Arnhem. Den Haag - Een aantal bewoners van 'de Ceintuur baan in de Rotterdamse wijk Hillegersberg zegt overlast-te ondervinden van de grote lichtreclame op bet gebouwman Correct Business Electronic. Giste ren werd het beroep van de bewoners tegen de door de deelgemeente Hillegersberg-Schiebroek afgege ven bouwvergunning behandeld door de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Volgens de bewoners wordt door de reclame de maximaal toelaatbare hoogte, die in de bouwveror dening is toegestaan overschreden. De gemeente zegt echter dat de reclame door toepassing van een vrijstelling wél binnen de wettelijke perken blijft. De reclame zou ook zijn goedgekeurd door de Wel standscommissie en geen hinder veroorzaken. De lichtsterkte zou volgens de gemeente twintig keer zo zwak zijn als die van een lantaarnpaal voor een wo ning. Rotterdam - Het Academisch Ziekenhuis Rotter dam (AZR) houdt aanstaande zaterdag een voorlich tingsdag voor mensen die geïnteresseerd zijn in de opleidingsmogelijkheden bij het AZR. Middels pre sentaties van de diverse verpleegkundige en para medische opleidingen en uitleg van deskundigen kunnen aanwezigen op de hoogte komen van die mogelijkheden. De dag wordt gehouden in de colle gezalen 3 en 7 van de medische faculteit aan het Dr. Molewaterplein 50 (naast Dïjkigt) en durt van 10.00 tot 16.00 uur. Rotterdam - De Rotterdamse Reinigingsdienst (Ro- De poep- teb) heeft van de raadscommissie voor de Bedrijven scooter, be- toestemming gekregen multicieaners aan te schaf- proefd In de fen om de overlast van hondepoep in Rotterdam aan Tarwewljk te pakken. Het gaat voorlopig om tien stuks. In de en In Span- !oop van volgend jaar komen er nog negen bij. genmaa r af- teze multicieaners komen in plaats van de honde- gekeurd poepscooters of caninettes, die zijn beproefd in de door de Ro- Tarwewijk en Spangen. Een multicleaner is een klei- teb. Een ne, driewielige tractor met een zuigslurf. Het belang- multlclea- rijkste voordeel ten opzichte van de caninette is dat ner, een klei de multicleaner naast hondedrollen ook gemakke- ne, drlewleli- lijk zand, bladeren en papier op kan ruimen. Maar ge tractor ook is in de praktijk gebleken dat het werken met de met een scooter voor problemen zorgde. „Het is een onding," zuigslurf, rapporteert directeur drs. H. T. Kios van de Roleb. moet nu de bovendien is de multicleaner stukken goedkoper. sta<j gaan Het enige nadeel is de maximum snelheid van zes- verlossen ten kilometer per uur, waardoor het lang zou duren van honde- om van de ene wijk naar de andere te gaan. Maar dit poep. wordt opgevangen door de multicleaner op de be- Archieffoto stelauto te laden. te kosten - voorlopig één miljoen gulden - moe ten worden gedekt door een verhoging van de hon denbelasting. Het voorstel van de Roteb is om de hondenbelasting volgend jaar met veertig gulden te verhogen en in 1993 nog eens met eenzelfde bedrag, tearvan zouden dan de multicieaners kunnen wor- ten betaald. te leden van de raadscommissie voor de Bedrijven tinden die verhogen van de hondenbelasting met cenentachtig gulden in twee jaar geen probleem. De hondebezitter is verantwoordelijk voor de rotzooi die huisdier op straat achterlaat, is de mening. Overigens zullen de multicieaners niet worden inge zet voordat er zogenoemde uitlaatzones zijn inge steld. Pas als er in een wijk zulke gebieden bestaan, wondt in overleg met de deelgemeente een multicle- en bijbehorend personeel door de Roteb ge stuurd. Schiedam - Het opbouwwerk voor migranten in Schiedam wordt gestaakt. De gemeente Schiedam wil het complete mi- grantenwerk op de helling zetten en heeft de subsidie aan de Stich ting Buitenlandse Werknemers Rijnmond stopgezet. Daardoor komt opbouwwerker Ton Lock- horst, die m dienst is bij de SBWR. op straat te staan. Juridisch is het ontslag nog niet rond. De SBWR heeft Lockhorsf s arbeidscontract met ingang van 1 januari 1992 opgezegd, maar het gewestelijk arbeidsbureau wei gert de ontslagaanvraag goed te keuren. Het ziet er naar uit dat de zaak nu via de rechter moet wor den geregeld. De gemeente Schiedam is niet te vreden over de resultaten van het opbouwwerk voor de culturele minderheden, dat sinds 1984 met jaarlijks ruim 100.000 gulden wordt gesubsidieerd. De gemeen te wil de hulpverlening aan mi granten op een andere leest schoeien. Een werkgroep is bezig nieuwe doelstellingen te formule ren. De brede samenstelling van de werkgroep maakt duidelijk dat de gemeente meer samenhang wil brengen in het beleid. In de werkgroep zitten ambtenaren van onder meer de sociale dienst, Gemeentewerken. Bureau Huis vesting en de secretarie-afdeling maatschappelijke aangelegenhe den. Een definitieve koers is nog met uitgezet, maar een ambte naar van maatschappelijke aan gelegenheden maakt duidelijk dat de gemeente voortaan meer waar voor zijn geld wil. „Wat wij ons afvragen is of we nog moeten doorgaan met het subsidiëren van het pretpakket - dus sociaal culturele-activiteiten met een re creatief tintje - of dat we het voortaan meer moeten zoeken in de wat meer serieuze sfeer, die van de basiseducatie." De Stichting Buitenlandse Werk nemers Rijnmond betreurt het vertrek van Ton Lookhorst. „Wij konden niets anders doen dan een ontslagaanvraag indienen, want wij hebben geen passend werk voor hem," aldus Mahir En- gin van de SBWR. Engin, in Schiedam ook raadslid voor de PvdA. kan zich voorstellen dat de gemeente andere accenten wil leggen in het migrantenwerk en aanstuurt op een meer doelge richte hulpverlening. Maar Engin vraagt zich af of ontslag een goed begin is De Turkse en Marok kaanse verenigingen, die gebruik maken van Lockhorst's diensten, verliezen nu hun ondersteuning. „En die hebben ze hard nodig, willen ze goed kunnen functione ren," aldus Mahir Engin. Den Haag - Een 18-jarige 's Gra- venzandse heeft de Haagse poli tierechter om 1500 gulden scha devergoeding gevraagd. De vrouw durft in het donker niet meer op de fiets over het Nieuw- landsmolenpad, na een aanran ding in juni vorig jaar. Haar advocaat mr. S. Kraus eiste het smartegeld namens het slachtoffer tijdens de behande ling van de strafzaak tegen de 20- jarige Maassluizenaar, die van de aanranding wordt verdacht. Het toen 17-jarige meisje zou door hem zijn klemgereden en betast. Daarbij werd grove taal gebruikt. Het meisje wist te ontkomen door zien los te rukken. Advocaat Kraus vertelde de rech ter hoe de jonge vrouw nu 's avonds niet meer naar sport en cursus durft omdat zij bang is te worden verkracht. Het donkere Nieuwlandsmolenpad is de enige weg naar haar woning. Omdat zij geen rijbewijs heeft is zij voorlo pig aangewezen op taxi-vervoer, aldus mr. Kraus. De verdachte kon zich tijdens de behandeling van de zaak, vorige week, niet tegen de aantijgingen verweren omdat hij niet op de zit ting was verschenen. Officier van Justitie mr. H. Vos, vond het weg blijven onaanvaardbaar vanwege 'de ernst van de zaak'. Hij vroeg daarom of de politierechter de verschijning van de verdachte wilde gelasten. Politierechter mr. J. van Overbeek bleek daartoe be reid. Indien mogelijk zal de verdachte begin volgend jaar, eventueel on der begeleiding van de politie, naar zijn strafzaak worden ge voerd. Ook wide de rechter het slachtoffer zelf nog horen. Dat zal van tevoren gebeuren bij de rech- ter-commissaris. Daarmee vol deed rechter Van Overbeek aan het verzoek van de raadsvrouwe. Of er al dan niet een schadever goeding wordt toegekend zal pas tijdens de zitting van begin vol gend jaar blijken. Een hijskraan takelt personenwagen nummer twee op de kant bij de Maasboulevard. De politie zou ook twee lijken vinden. ftxo Gemt de Heus/Roet Dijkstra Schiedam - De auto die vorige week donderdagavond omstreeks tien uur aan de Maasboulevard te water is geraakt, is gistermiddag rond half drie door een bergings bedrijf uit de Maas getakeld. Poli- tie-onderzoek moet nog uitwijzen of de vierwieler met daarin het stoffelijk overschot van een man, in het water is geduwd of gere den. De auto was in de Voorhaven onder de waterspiegel verdwenen en werd als gevolg van de storm door de sterke stroming .ver plaatst "haar de bodem van de Maas. Daardoor slaagde men er vrijdag in de namiddag pas in de wagen te traceren. Onder aanzienlijke belangstel ling werd de Audi gisteren niet zonder problemen op het droge gezet. De auto belandde onderste boven op het terrein aan de Maas dijk en werd ten gevolge van een verkeerde manoeuvre door de grijper zwaar beschadigd. Pas na het nodige wrikwerk werd het lijk van naar later bleek een in Rotter dam woonachtige Duitser, uit de auto gehaald. Tijdens de opsporingswerkzaam heden van vorige week stuitte men op nog een auto en ook die werd gistermiddag op de wal ge zet. Het betrof een wrak dat al langere tijd op de bodem van de rivier moet hebben gelegen. In de ochtenduren had men in het water tussen de Voor- en de Merwedehaven tevens het lijk ge vonden van een Schiedammer die sinds afgelopen zondag werd vermist en in overspannen toe stand de woning had verlaten. Bij het Schielandzlekenhuis is een wens(je) in vervulling gegaan. Sinds gistermiddag staat er een ronde Lego-speeltafel, compleet met stoel tjes, op de kinderafdeling. De aanwinst is een schenking van D66 in Schiedam, die daarmee het 25-jarig bestaan van de partij viert. Gewone leden en raads- en bestuursleden be zorgden de speeltafel persoonlijk bij het zie kenhuis en schoven voor de fotograaf even aan bij het eerste kind dat gebruik maakte van het speelgoed. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra Vlaardingen - De Dienstenbond FNV vindt dat het warenhuis van Vroom Dreesmarm in Vlaardin gen een speciale positie inneemt Daarom had ze bij het uitstippe len van zijn actieplannen de ves tiging aan het Veerplein ontzien. De bond wil de relatieve rust, die net tot stand is gekomen bij de Vlaardingse V&D, niet door acties verstoren. De pas benoemde be drijfsleider G. Maasland is er ge lukkig mee. Hij werkt al 28 jaar bij V&D, is vijftig jaar en heeft pas kort geleden de verzekering gekregen dat de sinds drie weken door hem geleide Vlaardingse vestiging open blijft. De onzekerheid over de toekomst van het warenhuis in Vlaardingen houdt het, inclusief hulpkrach ten, 160 mensen tellende perso neel al geruime tijd bezig. De der de verdieping van het ruim dertig jaar oude pand aan het Veerplein is sinds februari 1989 buiten ge bruik omdat het winkeloppervlak te groot was geworden in verhou ding tot de nieuwe norm voor om zetcijfers. Begin vorig jaar kreeg het personeel zelfs te horen, dat als er voor de zomer van 1991 geen nieuwe gebruiker was ge vonden voor dat bovenste deel van het aan Vendex Onroerend Goed toebehorende pand de toe komst er somber uitzag. Rooskleuriger De nieuwe bedrijfsleider van V&D in Vlaardingen G. Maasland is optimistisch. Volgens hem ziet de toekomst in Vlaardingen er in middels rooskleuriger uit. Hij loopt naar zijn zeggen niet het ri sico om, net als zijn recente voor gangers, weer gauw uit Vlaardin gen overgeplaatst te worden. Zelfs rekent Maasland al op het weer in gebruik nemen van de leegstaande derde verdieping. „Vendex Onroerend Goed wil ook in Vlaardingen de opbrengst heb ben voor haar gehele pand. Wij zelf kunnen zoveel verkoopruim te er nu niet bij hebben, maar ik heb goede hoop dat in 1992 ook de derde verdieping weer benut wordt." Zekerheid over het aantal ar beidsplaatsen in de Vlaardingse vestiging kan Maasland nog niet geven. „Ook wij ontkomen niet aan de rendementsregels en de selectie in het kader van de laat ste reorganisatie is nog niet afge rond." Schiedam - Het Schiedamse po litiekorps, dat al jaren moeite heeft een steeds groeiend aantal vacatures op te vullen, ziet voor lopig af van de geijkte pogingen nieuwkomers op de arbeidsmarkt warm te maken voor een baan bij de politie. Doelwit van een giste ren gestarte wervingscampagne, door commissaris Piet van den Hengel 'wellicht uniek' genoemd, vormen agenten die bij andere korpsen werken. Dë campagne begint met een kleurenfolder in het algemeen Politieblad, die bedoeld is om de aandacht te trekken van agenten in Noord- en Zuid-Holland, Zee land, Brabant en Utrecht. Blik vanger is de kop 'PSU van een Schiedammer kit' en een handvol vermommingsmiddelen die deel uaken van die persoonlijke .laarduitrustmg zoals een zonnebril, een valse snor en een hoge hoed. Wie reageert krijgt een uitnodi ging voor een 'irikijkstage' en een leeg jeneverglaasje. Na de stage ontvangt de sollicitant een flesje jenever en een - door Schiedam se agenten gemaakte - videofilm over een dagje werken in de Jene- verstad. De campagne moet ten minste tien ervaren agenten ople veren. Voor verwijten dat zij agenten wegkaapt in andere steden is de Schiedamse korpsleiding niet bang. Volgens hoofdinspecteur Cees Buijnink sluit de campagne aan op plannen van het ministe rie van Binnenlandse Zaken, dat een landelijke reorganisatie wil doorvoeren. Bedoeling van die herschikking is agenten uit 'krimpkorpsen' m verschillende provincies over te hevelen naar 'groeikorpsen' m de Randstad. Opvallend is dat de campagne, uitgedacht door het Rotterdamse communicatie- en adviesbureau BVH en gisteren voor een deel van het politiepersoneel gepre senteerd, zich niet meer richt op specifieke doelgroepen als vrou wen en allochtonen. Het voor de advertentie gekozen model ver tolkt uitsluitend mannelijke en 'blanke' politierolien; Kojak, Bromsnor, James Bond, Colum- bo. Hoewel het Schiedamse korps nog steeds kampt met een groot tekort aan vrouwelijke agenten en personeel uit migrantenkrin- gen, zijn doelgerichte wervings acties voor die categorieën in de ijskast gezet. Dergelijke acties zijn te duur gebleken, zeker in verhouding tot de sterk tegenval lende resultaten. Door de nadruk te leggen op het werven van ervaren agenten, pro beert de korpsleiding te voorko men dat het geüniformeerd per soneel straks voor het overgrote deel uit jonge agenten bestaat. Op de politieschool zijn nu al 18 voor Schiedam bestemde agenten in opleiding. Van het aanstellen van stadswachten en andere 'hobby- bobbies'verwacht de Schiedamse politie maar betrekkelijk weinig heil. Schiedam - Twee woningen aan de Moerbeigaarde in Schiedam hebben waterschade opgelopen nadat daar twee CV-ketels waren gestolen. Gisteren werd aangifte gedaan. Ook bleek er ingebroken in wo ningen aan de Singel, Groenelaan en Noordeinde. Daar verdwenen onder meer kleding, audio-appa- ratuur, antiek en sieraden. Schiedam - In zes vrachtwagens, die geparkeerd stonden aan de Ringersstraat in Schiedam, is in gebroken. Gisteren werd daarvan aangifte gedaan. Er bleken per soonlijke spullen van chauffeurs en een radio-cassettespeler ver dwenen. Dat laatste werd ook gehaald uit auto's aan de Delflandseweg, de Hargalaan, aan het 's Graveland en bij het Schielandziekenhuis. Uit een auto aan de Nieuwe Ma- thenesserstraat verdween de voorruit. Een radio-cassettespeler werd ook gestolen uit een auto aan de Scholtenstraat. De dief verdween in een rode Opel Kadett die eer der gestolen was aan de Lange Nieuwstraat. Aan de Van Leeuwenhoekstraat werd nog een grijze BMW-motor- fiets gestolen. Uit een auto aan de Hargalaan verdween nog een CD- speler. Vlaardingen - In een bedrijfs pand aan de George Stephenson- weg in Vlaardingen is ingebro ken, Gisteren werd aangifte ge daan. Er bleek een ruit verbroken en zeven telefoons, twee reken machines en een dicteerapparaat waren gestolen. De waarde van de gestolen goederenis 620Ü gulden. Vlaardingen - Een 36-jarige vrouw uit Vlaardingen is gister middag rond vier uur op de West- landseweg met haar fiets over de kop geslagen. Waarschijnlijk is haar voorwie! geblokkeerd door het been van haar driejarig zoon tje, dat in een zitje aan het stuur zat. Vrouw en zoon zijn naar het Holyziekenhuis gebracht. Vlaardingen - De politie gaat de komende tijd strenger controle ren op caravans, vouwwagens en dergelijke die op straat staan ge parkeerd, Volgens de Algemene Politie Verordening is dit niet meer toegestaan. Er wordt in eerste instantie pre ventief opgetreden. Bij herhaling zal proces-verbaal worden opge maakt. Eventueel zal er inbeslag name volgen. Hoek van Holland - Medewerkers van de reinigingsdienst hebben in een vuilcontainer aan dc Ko ningin Emmaweg twee dozen aangetroffen met infuusvloeistof. Nader onderzoek leerde dat de vloeistof is bestemd voor nierpa- tiènten. Hoewel het spul niet di rect gevaarlijk is, hebben de men sen van de reinigingsdienst toch de dozen bij de politie afgeleverd. Daarna heeft de plaatselijke apo theker zich erover ontfermd. De vloeistof zal worden vernietigd. Wie de dozen in de container heeft gedumpt en waarom is nog niet bekend. CALIENBURGSTRAAT bo YlAAfiOINGEN - TEL 010-4343096 Vereniging vnn NedeHendvi»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1