Waterweg 13 Politie de Hoek samen met Maassluis en Vlaardingen Omroep Vlaardingen wil samengaan met Maassluis Scheeres: voorkeur voor gekozen burgemeester Druiven zijn erg zuur met Schiedamse als Miss Westland Maassluis wil inspraak in plek voor ziekenhuis Brand verwoest papiervoorraad Anonieme actie tegen asielzoekerscentrum Rechter verbiedt acties bij Christian Salvesen Böidrcfhi en Delft maken kans op Toerisme Trofee 'Fietsenbaas' wil duidelijkheid Parkeren caravans niet meer toegestaan Aanrander vlucht Wijkagent in wijkcentrum Speedboot gestolen Deur staat open voor insluiper Maasland vindt annexatie 'verwerpelijk' Ma; Rotterdams Dagblad Donderdag 31 oktober 1991 Bij de papierhandel Van Gelder aan de Veilfngweg op het Industrieterrein Boezembocht heeft gisteravond een felle brand gewoed. Een grote hoeveelheid papier op het buitenter rein ging In vlammen op. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De brandweer Is tot in de vroege ochtend bezigge- weest om het vuur onder controle te krijgen. Een loods werd natgehouden om te voorkomen dat dit gebouw vlam zou vat ten. Foto Peler Md ken boer 's-Gravendeel - Onder de inwoners van "s-Graven- deel is een anonieme brief verspreid, waarin de be volking wordt opgeroepen bezwaar te maken tegen de komst van een asielzoekerscentrum. Getracht is de indruk te wekken dat het schrijven afkomstig is van de gemeente, maar dat is niet het geval, bena drukt burgemeester Nederlof. 'Geachte inwoners van 's-Gravendeel', luidt de aan hef, waarna wordt vervolgd: „Zoals u wellicht verno men hebt is er het voornemen van het ministerie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur een opvang centrum' voor 500 asielzoekers binnen onze ge meente te vestigen. Als u ook het gevoel hebt dat een centrum met een dergelijke omvang te groot is voor onze kleine gemeenschap, dan kunt u dit via dit bij gevoegd bezwaarschrift kenbaar maken aan ons col lege van B en W, dat uiteindelijk over deze vestiging een beslissing zal nemen." De onderste helft van het schrijven is bedoeld als be zwaarschrift en kan worden ingevuld. Uitgelegd wordt bovendien dat het bezwaarschrift voor 15 no vember moet worden opgestuurd naar het college van burgemeester en wethouder. Het adres van het gemeentehuis is zo neergezet, dat het lijkt alsof de gemeente de afzender van de brief is. „Het lijkt inderdaad zo echt, dat er zelfs ambtenaren waren diezach afvroegen of de brief van de gemeen te kwam,;'-zegt burgemeester Nederlof. „Maar," ver volgt is een actie waar wij totaal niets van af- weten." Nedèrlof keurt de wijze waarop de brief is gepresenteerd af. „Iedereen mag actie voeren, maar dan wel met open vizier," Rotterdam - De president van de rechtbank in Rot terdam mr. L .F. D. ter Kuile heeft de. Vervoersbond FNV verboden acties te voeren bij Christian Salve sen (Food Services). Hij heeftin zijn uitspraak in het kort geding dat Salvesen tegen de bond had aange spannen bepaald dat de bond het conflict over een nieuwe CAO, in een civiele procedure moet voorleg gen aan de rechter. Daarmee wordt volgens hem geen inbreuk gemaakt op de vrijheid van collectief onderhandelen. Regiobestuurder Karei Ravesteijn van de Vervoers bond FNV meent dat er nog niets is verloren. Alleen zal de zaak een aantal maanden langer gaan duren. De leden van Salvesen hebben inmiddels ingestemd met de civiele procedure, waarover het bondsbe- stuur maandag zal besluiten. Salvesen en de Vervoersbond FNV verschillen van mening over de uitleg van een overeenkomst die twee jaar geleden is gesloten. In die, door de bond opgezegde overeenkomst is afgesproken dat perso neelsleden die nog onder de oude CAO van Salvesen vallen vanaf dit jaar onder de CAO voor het beroeps- goederenvervoer vallen. Voor Salvesen is dat de NOB-CAO. Voor de Vervoersbond, die geen partij is in deze CAO, is dat de KNV-CAO. De Vervoersbond streeft bovendien naar een bedrijfseigen CAO voor het personeel van Salvesen. Den Haag - Het project 'Holland in zakformaat' in Dordrecht dingt mee naar de door de ANWB en het Nederlands Bureau voor Toerisme ingestelde Toe risme Trofee. Het project, dat dat is gericht op water, molens en historie, is met vier andere genomineerd uit vijftig inzendingen. Ook de molens in de nabij gelegen Alblasserwaard maken deel uit van 'Holland in zakformaat'. Een van de andere genomineerde toeristische pro jecten is de uitwerking in Delft van het thema Delft Oranjestad, met een permanente expositie over de relatie tussen Delft en het huis van Oranje. De prijs, die vorig jaar voor het eerst werd toege kend, is gericht op het stimuleren van cultuurhisto risch toerisme. Ze bestaat uit een beeidje en een geldbedrag van 50.000 gulden. Behalve 'Holland in zakformaat' en 'Delft Oranje stad' zijn gisteren nog de volgende projecten projec- tengenomineerd: De Zeeuwse gemeenten Aardenburg, Axel, Honte- nisse, Hulst, Oostburg, Sas van Gent, Sluis en Ter- neuzen die een 'grensoverschrijdende' route hebben uitgezet gebaseerd op de Tachtigjarige Oorlog met informatiepanelen en een fietspad langs een aantal forten. Schoonhoven met het 'Heksenjaar 1991' gebaseerd op het leven van de Schoonhovense heks Marrigje Aliens. •Anna Paulowna, Harenkarspel, Den Helder, Nie- dorp, Schagen, Wieringen, Wieringermeer en Zijpe hebben een aantal projecten gericht op de inrich ting, restauratie en exploitatie van de Stelling van Den Helder. In de jury voor de Toerisme Trofee hebben vertegen woordigers van de ANWB de NBT, de VWs, Econo mische Zaken, VNG en Monumentenbescherrmng zitting. De winnaar wordt woensdag 11 december be kendgemaakt. Vlaardingen Bij de tot stand- koming van de Politieregio Rijn mond zal Hoek van Holland sa men met Maassluis en Vlaardin gen een district gaan vormen. Vlaardingen wordt organisato risch in twee delen geknipt: Cen trum en Holy. De Schieöamse po litie vormt in de toekomst een ei gen district, dat wordt uitgebreid met de Spaanse Polder en de Oostabtspolder. Die gebieden val len nu onder de Rotterdamse po litie. Dat zijn enkele uitkomsten van een recent overleg tussen ver schillende politiekorpsen in de regio. De nieuwe indeling in Rijn- mond vloeit voort uit de opzet ge meente- en rijkspolitie op te laten gaan in gezamenlijke korpsen. De politie moet in april 1993 vol gens het nieuwe schema functio neren. Bij de reorganisatie zijn 24 korp sen betrokken. De bedoeling is dat zij, aangevuld met personeel van de rijkspolitie, uiteindelijk twaalf districten gaan vormen. Hoe de politionele plattegrond van Rijnmond er aan het slot van de onderhandelingen feitelijk uit zal zien is nog een vraag. De be trokken politiechefs hebben tot dusverre een aantal varianten voor de gebiedsindeling bespro ken, maar de grenzen zijn nog niet scherp getrokken. Duidelijkheid is er in elk geval wel over Hoek van Holland. Daar bestond de vrees dat dit gebieds deel zou worden losgemaakt van Rotterdam, waar het nu toe be hoort, en zou worden onderge bracht bij de regio Den Haag. Dat had een aantal praktische proble men kunnen opleveren. Hoofdcommissaris R. Hessing van de Rotterdamse politie is voorgedragen als korpschef van de politieregio Rijnmond. Hoofd van de nieuwe organisatie wordt de Rotterdamse burgemeester Peper. Onlangs is een plan van aanpak ontwikkeld om het nieu we regiokorps gestalte te geven. Zestien projectleiders zijn aange wezen om alle wensen en moge lijkheden op een rijtje te zetten. Tjibbe Reitsma, de huidige com missaris van het vijfde district, waaronder Hoek van Holland valt, wordt belast met de surveil lance. Cees van Nieuwkoop, com missaris van de gemeentepolitie Maassluis, wordt daar ook bij be trokken. VSasrdlrigetr- Ondernemer M, Spork, die de fietsenstalling aan bet Veerplein in Vlaardin gen exploiteert; heeft het col lege van B en W gevraagd wat er met hem gaat gebeuren nu er plannen zijn om het cen trum op de schop'te nemen. Hg zou graag de garantie krij gen op een nieuwe goede plek in het vernieuwde stadshart Spork schrijft het college zijn fietsenstalling tot grote tevre denheid van een niet geringe klantenkring te runnen. Maassluis - Caravanbezitters in Maassluis doen er goed aan hun mobiele vakantiehuisje onder te brengen bij een stalling. Vanaf 1 november is het namelijk niet langer toegestaan caravans en andere recreatievoertuigen langer dan twee dagen op de weg te parkeren. Tegen mensen die zich niet hou den aan deze bepalingen in de Al gemene Plaatselijke Verordening wordt door de politie onherroepe lijk opgetreden in de vorm van een bekeuring. Maassluis - Soms hebben de be stuurders in Maassluis het gevoel dat ze worden vergeten door hun grote buren in Vlaardingen en Schiedam. Dat is ook het geval bij de discus sies, die op dit moment worden gevoerd over de plek voor het nieuwe hospitaal, dat in de plaats moet komen van het Holy- en het Sehieland-ziekenhuïs. Tot dusver spitst het debat in Vlaardingen en Schiedam zich toe op de vraag, in welke van bei de gemeenten het nieuwe zieken huis moet worden gebouwd. Vol gens de Maassluise PvdA-fractie- leider Robert Punt dreigen de bu ren daarbij uit het oog te verlie zen dat de gemeente Maassluis ook tot het verzorgingsgebied van de nieuwe medische instelling gaat behoren. Op initiatief van Punt eiste de ge meenteraad deze week dat de Maassluise bestuurders nauw be trokken worden by de locatiekeu ze voor het nieuwe ziekenhuis. Maassluis doet geen serieuze po ging om de instelling binnen haar gemeentegrenzen te krijgen, maar in de unaniem aangenomen raadsmotie is wel verwoord dat het nieuwe ziekenhuis 'optimaal bereikbaar' moet zijn voor de bur gers van Maassluis. Hierbij denkt Maassluis vooral aan het openbaar vervoer. Sinds jaar en dag klagen Maassluizers over de slechte bereikbaarheid van het Holy-ziekenhuis. Er be staat geen directe busverbinding, waardoor Maassluizers een lange reis moeten maken voor zij in het ziekenhuis arriveren. De bouw van een nieuw zieken huis vormt volgens Maassluis een goede gelegenheid om verbete ring in deze situatie te brengen. Naast de gemeenten Vlaardingen en Schiedam ontvangen de bestu ren van de twee ziekenhuizen op korte termijn een afschrift van de motie. De mooiste vrouwen van het Westland komen uit Schiedam en Vlaardingen, constateert men zuur in de Glazen Stad. De donkerblonde Heidi Slntnlcolaas uit Schiedam mag zich sinds deze week Miss Westland noemen, na als Miss 's- Gravenzande te zijn ingeschreven. Monique de Jong, uit Vlaardingen, deed mee als Miss Poel dijk en werd derde. De verrassing was compleet, ook voor de deel neemsters zelf. Heidi Slntnlcolaas: „Dit is de eerste keer dat ik aan zo'n verkiezing meedoe. En die dan gelijk winnen! Over een poosje zit ik lekker op Aruba. Echt ongelooflijk allemaal. Ik weet nog niet allemaal wat er met me gebeurt. Ik ben door het modellenbureau gevraagd om mee te doen." In Poeldijk, waar de verkiezing in een aangeklede velllnghal werd gehouden, Is meteen geroepen dat er een luchtje zat aan de miss-verkiezing, die Sandra van Koppen uit Honselersdijk slechts als tweede erkende. Voor het grootste gedeelte van het publiek een grote teleurstelling, want Van Koppen, met een tandpasta-glimlach zoals op de reclame is te zien, presenteerde zich tijdens de laatste finale ronde beslist als degene met absoluut de mééste uitstraling van het drietal, vond menig een. En voor veel mensen was het onbegrijpe lijk dat Petra Kunz, die met de wel heel ontoe passelijke titel miss Monster de halve finale be reikte, niet bij de laatste drie werd gekozen. Sandra van Koppen: „Ja, een beetje vreemd Is het allemaal wel. Ik ga toch ook niet meedoen met de verkiezing van Miss Rotterdam om maar eens een voorbeeld te noemen." Organisator Carlos Geferts werd pas echt ner veus toen hij ontdekte dat steeds meer mensen er lucht van kregen, dat de nummers één en twee, Sintnlcolaas en Van Koppen, van zijn el- gen modellenbureau Scruples afkomstig wa ren. Overigens net als Miss Maasdijk, Laura van der Kaden en Astrld Debldln, die voor Ter Heij- de uitkwam. Er was trouwens toch weinig West- lands cachet, want zelfs in de jury mocht geen enkele Westlander zijn voorkeur geven. De dames showden gedurende drie avonden kleding en moesten vragen beantwoorden. Foto Richard Hogevaen - Omroep Vlaardingen wil snel van de ge meente Maassluis weten of die mee wil doen aan één gezamenlij ke omroep. Die haast is nodig om dat er op korte termijn onderhan deld moet gaan worden over re clame op de lokale/regionale ra dio. Het idee voor de samenwerking is enige tijd geleden bij het college van B en W gedeponeerd en er is al een gesprek met de verant woordelijke wethouder, Anton Wustrow, geweest. Omroep Vlaar dingen heeft uit dit gesprek ge concludeerd dat Maassluis niet afkerig staat tegenover het idee. De verwachting is dat het Com missariaat voor de Media geen be zwaren zal hebben tegen de sa menwerking. Technisch zijn er in ieder geval geen problemen, zo is toen gecon stateerd. Er is ruimte op het CAI- net en de aansluitingen zijn te maken. De vraag is vooral: moet er in Maassluis een eigen studio ko men en zo ja hoeveel dit mag kos ten, Bovendien zou er een jaar lijkse subsidie voor de vrijwillige medewerkers moeten komen om de dagelijkse uitzendingen moge lijk te maken. Omroep Vlaardingen opteert voor een aparte studio in Maassluis. Dat benadrukt de gelijkwaardige positie die Maassluis dan naast Vlaardingen inneemt. Omroep Vlaardingen ontvangt in Vlaardingen jaarlijks een subsi die van 36.500 gulden. De ver wachting is dat dit bedrag gehal veerd kan worden als er reclame gemaakt mag worden. Vooruitlopend op de samenwer king zond Omroep Vlaardingen deze week op de frequentie 88.7 Mhz als proef rechtstreeks de be grotingsbehandeling in de Maas sluise raad uit. Dat gebeurde voor het eerst. De Vlaardingse vergaderingen gingen sinds gisteravond de ether in. Vanavond worden de uit zendingen voortgezet. Vrijdag 1 november zendt men op de fre quentie 107.8 Mhz vanaf 14.00 uur het laatste gedeelte uit. De presentatie van de program ma's, die worden afgewisseld met beschouwingen en interviews met raadsleden, is in handen van Omroep Vlaardingen-voorzitter LouMaas. Schiedam - Burgemeester Rei- nier Scheeres van Schiedam ver loochent zijn afkomst niet. De PvdA-bestuurder, die in de jaren zeventig een blauwe maandag lid was van D66, vindt dat burge meesters eigenlijk gekozen moe ten worden. En niet benoemd op voordracht van de commissaris van de koningin of de minister raad, zoals de wet nu voorsehrij ft. De gekozen burgemeester is een oud stokpaardje van D66. Maar ook Scheeres draagt het idee een warm hart toe. Dat wordt duide lijk uit een interview in Tegen draads, het blad van D66 Schie dam waarvan het jongste num mer geheel is gewijd aan het 25- jarig jubileum van deze partij. In een gesprek met redacteur Hans Lagendaal zegt Scheeres: „In principe ben ik voorstander van een gekozen burgemeester, waarbij de gemeenteraad, meer dan nu, invloed krijgt op de be noeming of zelf de burgemeester uit z'n midden kiest." De burgemeester direct laten kie zen door de bevolking vindt Scheeres een minder goede ge dachte. „Het nadeel daarvan is dat je het risico loopt van Ameri kaanse toestanden; het moet geen kermis worden." Maar, voegt de Schiedamse bur gervader daar meteen aan toe, wordt de burgemeester daadwer kelijk uit de raad gekozen, dan moet hij ook de ruimte krijgen om zijn verkiezingsprogramma uit te voeren. „Dat betekent ook meer invloed op de keuze van de wethouders." In dat proces heeft een burgemeester momenteel geen enkele zeggenschap. Wet houders worden gekozen door de gemeenteraad. In de huidige situatie lijkt Schee res de voorkeur te geven aan ope reren in stilte. „Je moet als burge meester niet voorop lopen bij het naar buiten brengen van succes sen," zegt hij. „In de meeste ge vallen gaat het om zaken die je als college gezamenlijk hebt gereali seerd. Een wethouder, die om de vier jaar moet worden herkozen, mag zich best wat meer profile ren. Daar heb ik geen enkele moeite mee. Maar in mijn optiek past dit niet bij de functie van burgemeester." Ook al is hij niet officieel door de gemeenteraad gekozen, Reinier Scheeres neemt in burgemees terskringen wel een uitzonde ringspositie in. Hij is één van de zeer weinige Nederlandse bui ge- meesters i5e afkomstig is uit ei gen stad. Voor zijn benoeming, in januari 1984, had de Schiedamse gemeenteraad Scheeres met na druk als de meest gewenste kan didaat naar voren geschoven. Schiedam - Op de Burgemeesfe Knappertlaan is gisteravond r») half tien een 32-jarige vrouw jj Schiedam aangerand. De daj9 benaderde de vrouw van achteren en greep haar om het middel! Toen zij begon te gillen ging ie man er richting Nieuwe Haven vandoor. De politie zoekt getuigen, onder anderen een man, een vrouw ea een kind die op dat moment bijè bushalte bij de Aleidastraat ston den te wachten en die welliclt iets hebben gezien. De dader tos gekleed in een zwarl jasje,'fa kerblauwe spijkerbroek en gy®, schoenen. Hij was circa 30 ongeveer 1.80 meier lang en had blond haar. Vlaardingen - Het nieuwe club- en buurthuis in de Professor Tel- dersslraat is er niet alleen voor» ciaal-culturele activiteiten, Be Telder, zoals het wijkcentrum u West is gedoopt, wordt ook hel adres waar wijkagent Bram u. mot wekelijks spreekuur ga houden. Lamot is er elke maan- dagavond tussen zeven en acht uur aanspreekbaar voor buurtbe woners met vragen, klachten en adviezen. Vlaardingen - In een aan de Vossiusstraat hebben in brekers een aardige slag gesla gen. Ze namen een boottrailer weg met daarop een speedboot in clusief de buitenboordmotor. De eigenaar vermoedt dat de diefstal werd gepleegd tussen zaterdag middag en woensdagavond. Bij de politie gaf hij de waarde van de boot op: ongeveer 12.000 gulden Maassluis - Een vrouw die de achterdeur van haar huis aan de Klaas Katerstraat niet op slot had gedraaid, moest gisterochtend bij haar thuiskomst vaststellen dat er een dief binnen was geweest De insluiper nam een scanne weg cn wat contanten Aan de Nobeldreef zette een in breker gisteravond tijdens de af wezigheid van de bewoners een koevoet tussen de deur. Hij door zocht de woning en nam enkele gouden sieraden en wat geld mee Ook een container aan de Indus trieweg werd gistermiddag open gebroken. Gestolen werden cas settetapes en telefoonbeantwoor- ders. De waarde is nog niet be kend. Maasland - Meteen na de door CDA en WD in Maassluis sproken gevoelens over annexa tie van het zuidelijk deel var Maasland, is de kleine buurge meente fel in de tegenaanval ge gaan. Tijdens de algemene be schouwingen in Maasland isdein Maassluis levende gedachte door vrijwel alle raadsfracties van hand gewezen. Het gaat om de Dijkpolder, inge klemd tussen de A12 en Maas sluis. Al eerder lonkte Maaslanos grotere buurgemeente naar dit polder, omdat zij aan het eind var haar groeimogelijkheden zit. De annexatie-gedachte in Maas sluis wordt ondersteund door h? Overlegorgaan Rijnmondgfr meenten (OOR). Daarin is de pd der ten zuiden van de A20 aange wezen voor woningbouw. Volgens de recent verschenen nota 'Be stuur op Niveau 2', moet er per' januari 1993 zijn beslist of Maas land al dan niet aan het stadsge west va*- Rotterdam of Den Ha^ zal worden toegevoegd. De Maaslandse raad nam de ui ui tingen van de twee Maassluis fracties bepaald niet in dank W. Gouma (PvdA) stelde dat dei bestaande haat-liefde verhoud^ tussen beide gemeenten weer^ toegenomen. „Ik heb met schuw kennis genomen van ideeën. Dit is zeer verwerpelijk t CDA-fractievoorzitter P.M. QüJ hekelde de in Maassluis leven» gedachte eveneens, maar stelc-f eerst voor om opheldering tevs gen. „Ik wil weten waar we toe zijn." Burgemeester Mar Kokxhoom: „Als het in Maassim werkelijk zo ongenuanceerd gezegd, dan is er een piobleefl- Zij verzekerde de raad, dat ft punt van de Dijkpolder met# op de agenda wordt gezet voor ft binnenkort te voeren bestuurfti overleg met Maassluis. Holla: '•lijd! Jeug

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1