17 Aantaï Olaardingse en ScMedamse hotelkamers in jaar tijd verdubbeld I NOOIT Kleine ondernemers vrezen moordende concurrentie van Franse hotelketens STAATSLOTEN J De alledaagse ster van Maryoke 't Zoldertje viert feest Milieubewuste Sint Vaker vegen op komst Burgemeestersvrouw op huwelijksbezoek GROTE KERSTSHOW BIJ FRANS VAN THIENEN ZAG U ZOVEEL, PRACHT KOLLEKTIE SPEELDOZEN k KERSTMIS 1991 1 IK MAAK ER IETS LEUKS VAN X NOOIT WAS DE KEUS ZO GROOT FRANS VAN THIENEN BROERSVELD 106 - 108 TELEFOON 010-4264557 SCHIEDAM - C. Ml vil i I Rotterdams Dagblad Woensdag 27 november 1991 Als een ster aanbeden willen worden en loch gewoon jezelf willen zijn. Deze voelbare tegenstelling heeft -de Vlaardingse Maryoke als thema voor haar meest recente werk genomen. In de Vlaardingse galerie Pervelle. onder de drukwinkel in de Fransenstraat, toont zij haar beelden en acrylschilderingen. Wie had Maryoke als groter symbool van sterrendom kunnen nemen dan Marilyn Monroe. Ditsexsymbool figureert in bijna al het werk. Het toneel waarin zij is afgebeeld is alledaags: achter de strijkplank, met de wasmand en thuis met een kopje thee en een brei werkje. Toch blijft zij de publiekelijk aanbeden per soon. Een tegenstelling die in al heiwerk terugkomt. Niet lekker onderuitge zakt op de bank met een goed boek. maar altijd op en top in orde. Een verleidelijke blik en een sexy jurk 'in case the au dience might wait'. Je zelf willen zijn maarniet kunnen. Wellicht roept het bij sommigen gevoelens op. Voor Maryoke is het werk autobiografisch: haar ambities dwingen haar er voor het publiek te zijn terwijl in haar ei gen omgeving haar ver langens worden vervuld. Maryoke studeerde aan de Academie vour Beel dende Kunsten. In haar discoserie is zij zelf zowel toeschouwer als danser. Ze ontdekte dat ze verscholen achter een ander uiterlijk mei een ander deel van zichzelf m de belangstelling kon komen. In haar serie 'vrouwen op stoelen' is zij meer in zich zelf gekeerd. De stoel als ei^en plekje waar ze zich zelf kan zijn. Daar waant ze zich een beroemdheid en wil ze worden bewonderd als een ster. Dan hoort zij een liedje op de radio wat haar inspi reert tot het maken van het beeld T wanna be loved by you'. Daarin komt het contrast tot uiting waar haar vorige werk haar toe heeft geleid: alledaags en bemind willen zijn. maar tegelijkertijd op een voet stuk geplaatst willen worden. Een dualiteit in de per soonlijkheid. Do acrylschilderingen tonen haar schizofrenie, de platte cocktailglazen met foto's laten zien datje als ster de eigendom wordt van het publiek. Een van de beelden showt de beroemdheid eenzaam aan de top. 'After you gel what you want, you don't want it.' Hel werk van Maryoke hangt nog tot en met 28 de cember in galerie Pervelle aan de Fransenstraal. MARIETTE OLSTHOORN Schiedam Sociëteit 't Zoldertje voor zogenaamde een-ouder-ge zinnen bestaat zaterdag één jaar en viert dat 's mid dags met een kinderfeest en 's avonds met dansmu ziek voor de volwassenen 't Zoldertje is er voor men sen die na een scheiding of het overlijden van hun partner alleen voor de kinderen moeten zorgen en telt nu al 150 leden. Mensen die in contact willen ko men met 't Zoldertje of lid willen worden, kunnen voorzitter Rob Verheul tel.: 4713576) bellen. De Sint Bernardusschool grijpt dit jaar het St. Nico- laasfeest aan om de leerlingen afvalbewuster te ma ken. Op de avond voor het grote leest toont de school een video, waarin een rommelpiel te zien is op het overslagstations van de ONS, achter NS-station Schiedam/Rotterdam-West. Hij draagt de boodschap uit dat kinderen en volwassenen bewuster met afval moeten omgaan De leerlingen vegen vandaag de wijk schoon. Vlaardingen Vlaardingen wordt schoner. Alle straten, pleinen en plantsoenen krijgen voortaan niet meer één maar "twee keer per jaar een onderhoudsbeurt. Overleg tussen de Gemeentelijke Sociale Dienst, het Toeie- venngsbedrijf Vlaardingen, Gemeentewerken en de Reinigmgs- en Ontsmettingsdienst heeft hiertoe ge leid. Een en ander gebeurt m het kader van hel pro- ■jwt 'Van Gevel tot Gevel'. Dat houdt in dat steeds in een straat, nadat de bewoners is gevraagd hun auto's .voor één dag elders te parkeren, straatmakers, tuin lieden. medewerkers van de reinigingsdienst en ri- öÓlmelselaars de boel komen opknappen. Totnutoe kreeg elke straat aldus eens per twee jaar een onder houdsbeurt. Nu zijn echter zes banenpoolers ingezet en kan de aanpak worden uitgebreid. Volgens wet houder Aart Kool is hier sprake van een schoolvoor beeld van sociale vernieuwing. De kosten worden ge dragen door de vier gemeentediensten. Mevrouw Van Es kan deze week genieten van feest gebak. Zowel gisteren als vandaag ging zij op bezoek hij een gouden bruidspaar. Haar eerste visite bracht haar naar de Merel laan, waar het echtpaar De Boer- Hogeland op gepaste wijze stilstond bij het in 1941 afgesloten huwelijk. Vandaag brengt de echtgenote van de burgemeester de gemeentelijke felicitaties over bij het echtpaar Voogt-de Leeuw aan de Jacob Catsstraat. Agenda VLAARDINGEN woensdag 27 november Lusten en lasten (blijspel). Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. honderd ag 28 november Lunchconcert Aad Zoutendijk. Grote Kerk, 12.45 uur. maassluis .woensdag 27 november t j^adscie Sport en Cultuur, stadhuis, 20.00 uur. Dia-lezing Leen Stigter, De Ark, 20.00 uur. Door Ben var. Haren Vlaardingen/Schiedam - Eind de ze week zal het Ibishotel Rotter- dam/Vlaaraingen, bij de oprit van de rijksweg aan de Westlandse- weg in Vlaardingen. officieel zijn deuren openen. Sinds juli echter draait dit negentig kamers tellen de hotel al en volgens directeur R. van der Ent Braat 'boven ver wachting'. Het tot een grote Fran se hotelketen behorende Ibis heeft een optie om nog eens veer tig kamers bij te bouwen op het vroegere weiland van dokter Moerman. ..Het is echter te vroeg om daarover nu al te beslissen," meldt Van der Ent. Hij is wel opti mistisch. Hetzelfde geldt voor de vertegen woordigers van die andere Franse grootheid, die een Campanile ho tel-grill aan de Kethelweg in Vlaardingen liet neerzetten. In enkele maanden is - na 35 jaar alleenheerschappij van het luxe Delta - het aantal hotelkamers in Vlaardingen van 78 op 221 geko men. Dat zijn er meer dan Schiedam, dat al vijftien jaar zijn Novotel heeft, zal krijgen als daar de Nederlandse hotelketen Bas tion eindelijk ook haar bouwplan mag uitvoeren. Het aantal hotel kamers in deze regio zal dan ruim verdubbeld zijn. En de vraag is: is dat niet teveel van het goede? Brand Na een brand op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Haven stond in Schiedam vijfjaar het oude pand leeg, waarin ver schillende generaties Heinsbroek het horecabedrijf hadden ge voerd. Na een grondige verbou wing openden Rinus en Nel Kau- wenbergh er in 1988 hun café-ho tel De Windmill. „De behoefte aan een goed en goedkoop hotelbed in deze regio is groot. Niet alleen bij particulie ren maar ook bij bedrijven," voor spelde Kauwenbergh bij de start. Hij, wonend in Vlaardingen maar geboren en getogen in hartje Schiedam, had geen ervaring op hotelgebied. Hij voerde eerst een schoonmaak- en glazenwasbe- drijf en dreef vervolgens de snackbar Hap Snap aan de Mgr.Nolenslaan. Toch voelde hij de hotelmarkt kennelijk goed aan. In ieder geval draait De Windmill met zijn zeven kamers uitstekend. Hans Voets, voorheen eigenaar van café Rotterdam in Vlaardin gen en verder bekend als ex-voet baltrainer. is al langer particulier eigenaar van een hotel in Schiedam. Hij kocht in 1987 ho- tel-café-restaurant Rijnmond, met 27 kamers, aan het Nieuw- landplein en knapte het helemaal op. Hij constateert na bijna vijf jaar ervaring met de gaste nmarkt in de2e regio: „Van toeristen hoefje het hier niet te hebben. Er is geen buitenlander, die besluit om een paar dagen vakantie in deze buurt door te brengen. Wij krij gen mensen, die voor hun werk of familiebezoek hier of in Rotter dam moeten zijn en geen zin heb ben om midden in die stad te overnachten." Gemak Voets, die met zijn vrouw de zaak leidt, begrijpt het gemak niet waarmee de gemeentebesturen hotelbouwers in Vlaardingen en Schiedam hun gang laten gaan. Hij vreest in de naaste toekomst een moordende concurrentie. „De gemeenten halen hotelbouw al leen binnen om braakliggende grond rendabel te maken, maar als kleine ondernemer kunnen wij moeilijk tegen die groten op boksen. Zij zullen elkaar in een prijzenoorlog bevechten en wij en het Deltahotel zullen in die slag het eerst ten ondergaan." Delta-directeur Roel Rol vindt ook dat gemeenten te gemakke lijk goedkeuring voor nieuwbouw van hotels geven. Hij is vorig jaar zelfstandig ondernemer gewor den toen de Bilderberggroep de exploitatie van zijn hotels aan zijn directeuren overdroeg. Onder zoek van de Stichting Bedrijfsad- viezen Horecaf in 1988 gaf vol gens Rol aan dat er geen ruimte in Rotterdam en omgeving was voor uitbreiding van hotel-accommo datie. Inmiddels zijn er enkele honderden hotelbedden bij geko men, waarvan 150 in zijn eigen werkstad. Last Rol constateert: „De overflow uit Rotterdam i? duidelijk minder geworden, maar hoe het zich uit eindelijk zal ontwikkelen, valt nu nog moeilijk te zeggen. In okto- Pascaleen Peter Claeys, het eerste beherend paarvan Hotel Gril Campani!e276 in Vlaardingen, datals258steopengingin de Euro pese serie van de low-budgethotels van de groep van de Franse familie Taittinger. Foto Roei Dijkstra ber hebben we goed gedraaid; no vember was minder maar dat was over heel Nederland zo. Ik denk overigens dat Novotel meer last zal hebben van de nieuwkomers, die men altijd wil uitproberen." Het Belgische echtpaar Pascale en Peter Claeys zwaait de scepter in Hotel Gril Campanile aan de Kethelweg in Vlaardingen, dat vorige week zijn deuren opende. Zij zijn, geheel volgens de vaste formule van de Franse hotelketen van de Groep Taittinger, aange wezen als eerste van de twee be herende paartjes voor dit low budgethotel met 50 kamers. „Wij hadden ons aangemeld voor een hotel in Nederland, Noord-Frank rijk, Engeland of België. Met de toewijzing van Vlaardingen zijn we erg gelukkig." vertelt Pascale, Naam groep aantal start kamers Vlaardingen 221 Ibis Accor 90 1991 Deltahotel Bilderberg 78 1955 Campanile Taittinger 53 1991 Schiedam: 212 Novotel Accor 138 1975 Bastion Van Veldhoven 40 1992? Rijnmondhotel van fam.Voets 27 1987 De Windmill van fam.Kauwenbergh 7 1989 die eerder nog nooit van deze plaats had gehoord. In de internationale registratie staat 'hun hotel' genoteerd als Campanile nr. 276, maar het tem po in de ontwikkeling van de ves tiging in Vlaardingen heeft ertoe geleid, dat het als 258ste in de lan ge serie is open gegaan. In Vlaar- VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland Ce Boekelier Pfins Hendrikstraat 386, tel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265, tel. 01747-2516 Maassluis Sig.magazijn Hartelust Rembrandtlaan 1, tel. 01899-13184 Schiedam De Biocktrent Groenelaan 99a, tel. 010-4730525 Schiedam H. J. Gumpert-van Oudheusden Nssssulssn 40, lei. 010-4265743 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58, tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55, tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a, tel. 010-4268804 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J, Troelstralaan 31, te!. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Berco Liesveld 161, tel. 010-4349911 Vlaardingen John C. Hey kantoorservice uitgebreide sortering wenskaarten en lectuur. Dirk de Derdelaan 25, tel 010-4600609 Vlaardingen Tabakswinkel Op de Hoek Diepenbrockstraat/Verheystraat 8a tel. 010-4344892 Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82. tel 010-4742997 kamer 145,- 215,- 95,- 195,- 84,50 117,50 67,50 dingen wordt gemikt op zakenlie den en toeristen op doorreis. Tón Scheeren is de Nederlandse vertegenwoordiger van Campani le. Hij heeft een planning van tien van die chalêtachtige gebouwen met over drie verdiepingen hotel kamers en een losstaand restau rant. „Op de ruit rond Rotterdam moeten er vier komen. Gouda en Vlaardingen zijn inmiddels klaar. Komende zomer gaat aan de Hoofdweg in Rotterdam het vijf de Nederlandse Campanile-hotel, met 44 kamers, open. Verder zoek ik nog een vestigingsplaats aan de zuidelijke ringweg tussen Rid derkerk en Europoort. Dan is aan de behoefte in de regio Rotterdam voorlopig voldaan," zegt Scheeren. In Brabant is Veldho ven al in gebruik en 's-Hertogen- bosch bijna gereed. Amsterdam is de oudste Nederlandse vestiging en Campanile Leeuwarden gaat vol gend j aar open Scheeren meent dat de nieuwe, low-budget hotels langs de rijks wegen geen extra hotelkamers toevoegen. „Ze nemen de functie over van al die oude herenhuizen in de steden, die hotel waren maar waarvan er steeds meer ver dwijnen. Wat wij bouwen, is de moderne vervanger van het oude kleine hotelkamertje." Vooral in Frankrijk, maar inmid dels steeds verder Europa in, be zitten en bouwen Taittinger- maatschappijen honderden ho tels in allerlei klassen. Van het luxe Concorde tot het goedkoop ste Premier Class. Aceor is een andere grote Franse hotelgroep, die hier actief is. Zij bouwde aan de Westlandseweg in Vlaardingen, ook langs de rijks weg. een Ibishotel van vijf verdie pingen met voorlopig negentig kamers. Voor eventuele uitbrei ding met nog veertig kamers is optie op nog meer grond geno men. Naast Ibis behoren Novotel, Sofitel, Urbis en Mercure tot de Accorgroep. Floriade Directeur R. van der Ent Braat van de Vlaardingse vestiging is optimistisch. Hij verwacht veel van volgend jaar als toeristen uit Engeland, Frankrijk en Italië naar de Floriade komen. „In sep tember en oktober hebben we heel goed gedraaid met veel gas ten van bedrijven uit Rotterdam, november was wat minder. We hebben voor volgend jaar al erg veel boekingen vanaf april." Bastion, dat is gevestigd in Rijs wijk (directeur Leo van Veldho ven), gaat volgens sales-manager Nederland M. Cuppens in de ko mende driejaar in eigen land nog 30 a 40 hotels van gelijke vorm en maat bouwen. Er zijn al twaalf van deze hotels met vee! glans aan de buitenkant. De gemeente Schiedam had de grond in 1990 ook al bouwklaar gemaakt bij sta tion Rotterdam-West (de leidin gen liggen in de grond, bvh) toen bet provinciebestuur in verzet kwam. Dat wil de benodigde ver klaring van geen bezwaar niet verstrekken omdat op die plek uitbreiding van de metro moet komen. Als alternatieve plek is uitgeko zen, hoek Louis Raemaekers- straat en Johan Braakensieck- straat, waar twee jaar eerder het Vormingscentrum Waterweg- Noord is afgebrand. Tegen bouw op die plek maken omwonenden bezwaar. Het gemeentebestuur houdt principieel vast aan de oor spronkelijke plek en de provincie aan haar opvatting, waardoor de ontwikkeling momenteel muur vast zit. Bastion is ook bezig met plannen voor een hotel bij Brielle. Cup pens verwacht evenmin ais Scheeren en een Ibis-woordvoer der overcapaciteit „Het vreemde is dat bijvoorbeeld Amsterdam tot 1995 nog vijftig percent vier- en vijfsterrenhotels bouwt. Er is ech ter een schreeuwende behoefte aan driesterrenhotels zonder poespas met goede prijs-kwaliteit verhouding." Kerstballen Kerstverlichting Kerststallen Kaarsen-bruggen Raamdekoraties Echte kunstbomen Allerlei kerstmannen Figuur kaarsen Kerstslingers Exclusieve pieken Tafelkleden en servetten Kerstkransen W anddekoraties Kerstklokken 01 t-:l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2