Som 11 Rijnmond: koninkrijk voor 'n afmaker I Jubelstemming HVO slaat om in treurnis Herstel Excelsior M karig beloond Nieuwe sportprijs Schiedam voor Excelsior'20 ynsB Zure nederlaag voor Zwaluwen PPSC is van slag GSS blijft verbazen HBSS inatig Edward de Wit Asvion-trainer iiijiirm Hoofdrol Raymond Drop in 'De leukste thuis' HBSS alleenheerser Wapenaar is er vlug bij VDL haalt uit Krappe zege 'De Hoek' HSC in de zorgen Van Leeuwen verlaat Olympus T st via dins ?Sin Rotterdams Dagblad Maandag 2 december 1991 Voorburg - Zwaluwen VI ging op bezoek bij koploper DEVJO en dicteerde de wedstrijd een uur lang. Het breekpunt was het weg zenden van Roy Evers na twintig minuten in de tweede helft. Zwa luwen VI gaf daarna alsnog een 0- 1 voorsprong prijs en keerde puntloos naar huis: 2-1. Vooral voor rust drongen de Vlaardingers de koploper hun speelwijze op. Dit resulteerde in een zeer verdiende 0-1 voor sprong door een doelpunt van Ha rold Pinas. Harry Boekholt en we derom Pinas kregen nog enorme mogelijkheden om de score te vergroten, maar zij faalden jam merlijk. Na de pauze werd Roy Evers weg gezonden door arbiter Van der Linden. De bezoekers kropen in de verdediging en dat resulteerde tien minuten voor tijd in de ge lijkmaker. Twee minuten voor tijd werd door Zwaluwen iets te laks uitverdedigd: 2-1. Schiedam PPSC lijkt geheel van slag. Na de kansloze 3-0 ne derlaag van vorige week tegen I SSS, gingen de Schiedammers nu thuis tegen WGZ ten onder: 1-3. •ZRon de Kok verkeek zich op een -afstandsschot: 0-1. Een kwartier Jater-werd het nog wel 1-1 via Erik "Kolmeyer. Dezelfde speler had na ""rust nog kans op 2-1 maar toen hij galleen voor de vijandelijke doel- man "opdook, schoot hij in de _grond. In plaats van een voor- sprong voor de Schiedammers, "nam WGZ brutaal de leiding. -Zelfs toen had PPSC nog kansen ^André Putters), maar het aanval lende spelconcept leidde tot een jsneüe uitval van de bezoekers, zo dat tien minuten voor het einde 'PP' op een onoverbrugbare ach terstand werd gezet. Lexmond - Ondersteun'd'dooreen .bus vol supporters behield GSS bij Lekvogels de hoge rangschik- king—GSS maakte geen. fout en won' dè lastig^ uitwedstrijd met 1- *2 door twee doelpunten van Hen- nyldema. Het was ecliter geen beste wed strijd van Sehiedamse zijde, want -Lekvogels beukte vooral in de tweede helft voortdurend op het doel van doelman Chris van Kam pen. De2e gaf echter geen krimp, net als voorstopper Frans Stekel- tee. ■GSS kwam na twintig minuten nog wel op een achterstand Hen- ny Idema, die vorige week eigen lijk gepasseerd zou zijn door Leen Wamaar, haalde zaterdag zijn gram. Hij knalde voor de rust GSS naar een voorsprong, die in jde tweede helft niet meer aange- "tast zou worden. Idema miste vlak na de pauze nog een enorme Jeans op 1-3, maar daar maalde na afloop uiteraard niemand meer om. De vrouwen van HBSS hebben zich ten dele hersteld van de uit- glijder van vorige week tegen SC Erica. Tegen HOV speelde de Sehiedamse middenmoter met 1- 1 gelijk. HBSS schoot voortvarend uit de startblokken. De sterke opening .i leverde na twintig minuten een „verdiende voorsprong op via een <=doelpunt van Judith Kroon, die de Rotterdamse doelvrouwe met -een uitgekiend schot kansloos „diet De Sehiedamse vreugde was van korte duur, omdat HOV al twee minuten daarna de stand recht trok. ..Toch bleven de gastvrouwen de - betere ploeg, maar de kansen wa ren niet aan Sabine van Eijk en Milka Ruperti besteed. Na de thee zakten HBSS wat terug. Er was wel druk op het HOV-doel, maar in de aanval ontbrak de nodige besluitvaardigheid. Te vaak werd - de bal naar een andere speelster doorgeschoven. Schiedam - Edward de Wit is de nieuwe trainer-coach van de As- vion-hockeyers. De 44-jarige Schiedammer (oud-speler van As- ;,vion en ex-trainer van Leonidas) volgt Ronald Jacobs en Henri Ze- gers op die vorige week opstap- ten. Het is de bedoeling dat De Wit begin februari zijn werkzaam heden start. De Wit gaat voorals- nog uit van een dienstverband tot "het einde van dit seizoen, het be- stuur ziet De Wit graag langer als trainer-coach fungeren cp Thur- «■lede. Door Donald Bax Maassluis - Hij sprak van een borduurwerkje, waarmee tegen NSW (3-2 verlies) en Rozenburg (pijnlijke 0-0) een begin zou zijn gemaakt. De 1-1 deling die Ex celsior M aan het bijzonder leven dige treffen met debutant en sub topper FC Lisse overhield, stond echter volslagen alleen. De con clusie van Eric Gudde dat de tri colores al in de voorgaande weken hun leven hadden gebeterd, was ver bezijden de waarheid. Pas als volgende week Noordwijk in ei gen dreven kan worden bedwon gen en ook Barendrecht aan de verkeerde kant van de score wordt gemanoeuvreerd, heeft de oefenmeester van Excelsior M recht van spreken. Afgaande op hetgeen de afdelingskampioen tot nu toe heeft lat^n zien, was het plezierige niveau u.gen FC Lisse niets meer en niets minder dan een incident. Dat de thuisclub andermaal ver stoken bleef van de eerste sei zoenzege was bijzonder sneu, omdat FC Lisse (negen uit vijf op vreemd terrein) pas twee minuten voor sluitingstijd nivelleerde. Op de bon In een onbezonnen aktie van Hes- sel Hazewindus (in de basis ten koste van Edwin Berveling) je gens Mark Ens zag de lekker mannelijk leidende arbiter Ad van Meerkerk een strafschop. Het misstond de fluitist evenwel om de jonge mandekker voor dit lich te vergrijp op de bon te slingeren. De onfrisse en intimiderende woordenwisseling tussen doel man Robert van den Broecke en aangewezen schutter Carlo de Keizer ten spijt, schoot de num mer drie van de bezoekers de kalktrap loeihard binnen. Die gelijkmaker was de enige uit gelezen mogelijkheid die FC Lis se zich over de volle negentig mi nuten verschafte. Qua voetbal lend vermogen was het best leuk om naar te kijken, maar qua doel gerichtheid scoorden de bezoe kers een vette onvoldoende. Dat gold m wezen eveneens voor Ex celsior M, dat in Marcel IJspelaer en Peter van Duyl z'n beste spe lers had. Maar het is nu eenmaal een ongeschreven wet dat een ploeg die in een dal(letje) zit on derweg nooit en te nimmer Vrou we Fortuna ontmoet. Want met een klein beetje meer geluk - en scherpte - had Excelsior royaal de winst in eigen zak gestoken. Voor rust waren Ron Berveling (2x) en medisch wonder Faust van der Meer (niet trainen, wel probleem loos spelen) kansrijk en na de on derbreking onderbrak doelman Piet Veenboer een hots-knots solo van Ron Berveling. Voorsprong De voorsprong die in de 72ste mi nuut met overweldigend gejuich werd begroet, was derhalve dik verdiend. Wie anders dan Ron Berveling, een voorbeeld qua ij ver, zette zijn hoofd onder een in draaiende hoekschop van de langzaam maar zeker in vorm ko mende Rob van der Meer (1-0). „We hadden tot dan zes, zeven hoekschoppen afgedwongen en waren ook een aantal keren met verre inworpen in de b"urtvan de achterlijn gevaarlijk. Dat gaf al duidelijk aan welke ploeg de meeste druk ontwikkelde," sprak Gudde, die categorisch ontkende met vertegenwoordigers van Spij- kenisse te hebben gesproken. De trainer incasseerde met een opvallend vrolijke grimas de com plimenten van zijn collega Ruud Bröring. De oud-spits van Noord- wijk, die in de jaren zeventig re gelmatig in de clinch lag met Fer Groeneweg en Jan van Dijk, roemde Excelsior M. „Vooral die voorhoede, zeg," blies Bröring de wangen dik. „Die nummers 5 (Rob van der Meer), 21 (Ron Ber veling) en 14 (Faust van der Meer) zijn me een stel rakkers. Ik weet zeker dat Excelsior er weer hele maal bovenop komt. Ik heb met Lisse vandaag niet voor niets ver- dedigender gespeeld dan nor maal..." Excelsior M* Van den Broecke. Van Duyl, IJspelder, Hazewindus, Voogt. Van Zijl {Edwin Berveling), Van der Hoeven, Bunt. Ron Berveling, Faust van der Meer. Rob van der Meer. FC Lisse- Veenboer Masefield, De Keizer, Polman, Vermeulen. Ras, Van der Putten (Broekhuizen), De Haan, Hoep, Ens, Ver- mmd Door Paul van den Bosch Schiedam - Rijnmond dag droomde ooit, in een niet eens zo grijs verleden, van een verblijf in de eredivisie, maar is daar voor alsnog (voorlopig?) van genezen. De volleyballers van Nokia/VTC zijn door dezelfde droom bevan gen, maar een spectaculaire op mars van de Woerdense club, vo rig seizoen nog een tweede divi sionist, zit er normaal gesproken niet in. Rijnmond, dat in acht wedstrijden zeven punten minder verzamelde dan de opponent (18 uit 8) balanceerde in het onderlin ge duel (2-3) al op de rand van een overwinning. Maar het kwartje wilde net niet naar de kant van de Schiedammers overhellen. Eigen schuld, dikke bult. Want Rijnmond kreeg in de zenuwslo pende vijfde set (gespeeld vol gens het ralïy-point-systeem) twee wedstrijdpunten, maar in Sehiedamse volleybalkringen lag zaterdag terrein braak voor een afmaker. Persoonlijke fóutenjjpL de beslissende momenten kosten' cn ptars-groenen'(de traditionele bicuw-witte kleuren zijn-vervan gen, de statuten van de club daar omtrent nog niet) één punt. Al in de derde set (liefst vier setpunten verspild) en de vierde set, toen de thuisclub de wedstrijd pas bij po1-' ging nummer vier van een beslis sende vijfde set ,-orzag, leed Rijnmond aan hetzelfde euvel. In deel vijf sloeg VTC al bij de eer ste de beste gelegenheid toe. Voortdurend hadden de gasten tegen een achterstand en op 14-13 zelfs tegen een dreigende neder laag aangekeken, maar op 15-16 sloeg Woerdenaar Robert van Es, met zijn zestien levensjaren uit gerekend de jongste speler op het veld, de bal verwoestend hard door het midden van het Rijn mond-vak: set and match! De set-up kwam uit de vingers van Hans Krieger, de oudste van alle twaalf matedoren. De 39-jari- ge spelverdeler, met een jarenlan ge ervaring in de eredivisie in zijn bagage, vormt samen met de 36- jarige Anton Ruiter, ex-Delta Lloyd en in het bezit van een loei harde, meestal diagonaal gesla gen smash, de oude kern van de ambitieuze eerste divisieforma tie. Zij moeten VTC de weg rich ting de eredivisie wijzen, maar een nederlaag tegen Sliedrecht Sport en het puntverlies in de Sehiedamse sportzaal-Oost vormen de laatste anderhalve week een flinke streep door de re kening. Leider Remeo van Oerle, Rijnmonds spelverdeler,' heeft, hopelijk goed ■gekeken maar het spel van Krièger, de gymleraarvan de Vlaardingse St. Jozef-mavo, die in de herfst, ja misschien wel in de winter van zijn fraaie volleybal- carrière is beland. Want Van Oer- le iS-een. allesbehalve indrukwek kende leidervdn de aanval van det Schiedammers, die'verder," met1 een zwakke blokkering kampen. Rijnmond speelt met twee spel- ei delers in de basis-zes, maar de beste (en zeker de meest stylisti- sche) van de twee, Mark Korsloot dus, wordt door coach Hans van Setten continu in de buitenaanval gebruikt, op welke positie de Rijnmonder Isaac de Vink slaat de bal, gehinderd door het VTC-blok van Richard Fokker (4) en de ervaren Anton Rui- !ter (10), buiten de lijnen. De Vink, die heel goede met veel minder geslaagde acties afwisselde, wordt gadesiagen doorzijn teamgenoten (van links naar rechts) Arne Jager, Rob van Prooijen, Mark Korsloot en Rob Wassenaar. Foto Delfse ingenieur - eerlijk is eer lijk - veelvuldig scoorde, In de eerste set (7-15) was VTC duidelijk de sterkste, in de twee de was het Rijnmonds beurt (15-7) en in de daaropvolgende acte wa ren de gasten net iets koelbloedi- ger (15-17). Deel vier was weder om voor Rijnmond (15-13), zodat het circus van een punt per rally aanving. Hoe hard het Rijnmond- publiek (eindelijk trouwens) hun favorieten ook opjutte en hoe fa natiek de Van Setten-brigade ook telkens weer ijverden voor een nieuwe voorsprong, de échte af makers stonden aan de andere kant van het net. Het ovationele applaus was volledig op z'n plaats. Dat de cricketers van Excelsior'20 werden onderscheiden met de sportprijs van de stad Schiedam, was eigenlijk niet meer dan logisch. De !ands- kampioenen maakten er tij dens de jaarlijkse kampioe nenhuldiging een eigen feest je van in de sfeervolle en afge laden (ruim duizend bezoe kers) Margriethal. Optredens van het quintet Manhattan en een Antilliaanse carnavals band zorgden er voor dat de laatste genodigden pas ver na het middernachtelijkuur huis waarts keerden. Foto Gerrit de Heus/Fotobureau Roel Dijkstra Door Eric Holierhoek Vlaardingen - Bij HVO is voorlo pig een einde gekomen aan de ju belstemming die in het Vlaar dingse kamp heerste. Niet alleen vanwege de eerste nederlaag van dit seizoen (0-2 tegen de nummer laatst, De Zwerver), maar ook het vertoonde spel deed het leeuwe- deel van het toch al teleurstellend geringe aantal toeschouwers voortijdig naar huis gaan. Daan van der Meer was na afloop niet te spreken over het resultaat, maar had voor het vertoonde spel een excuus. „Tegen dit soort te genstanders is niet te voetballen. Wij zijn gewoon niet in staat om hier iets tegen te doen," aldus de zeer teleurgestelde HVO-trainer, die hiermee het vertragende spel van de bezoekers uit Kinderdijk hekelde. Als een van de koplopers kan HVO echter nog veel meer s. van dit soort tegenstanders ver wachten, want een ploeg die in de onderste regionen verkeert, zal zich echt niet gewillig naar de slachtbank laten leiden. Een behoudende speelwijze is een ploeg als De Zwerver dus he lemaal niet kwalijk te nemen. Van der Meer zal zijn spelers er op moeten wijzen, dat er nog veel meer van dit soort tegenstanders volgen, of de HVO'ers dat nu leuk vinden of niet. Het is dan zaak om de concentratie te bewaren en niet, zoals nu het geval was, te ge haast te spelen en alle frustraties op de scheidrechter af te reage ren. Arbiter Luiken floot echt geen puike wedstrijd, maar het ging veel te ver om de nederlaag op de man in hel zwart af te schui ven. Van der Meer: „Ik kan me voorstellen dat mijn spelers zich gingen ergeren aan zijn manier van fluiten. Hij paste precies in het plaatje van De Zwerver. Het was voor hun kat in het bakkie." Vanaf het begin bleek dat het vooral achterin niet klopte bij HVO. De Zwerver speelde uiter mate defensief, maar kreeg de he le wedstrijd de beste kansen. Twee maal moest een Vlaardinger doelman Antenne Strijbos op de doellijn bijstaan om voor rust een achterstand te voorkomen. HVO werd alleen gevaarlijk via een schot van zestien meter van Mare Maatsen, maar hield hier niet meer dan een hoekschop aan over. Breekpunt In de twintigste minuut viel voor stopper Dennis Sala, wekelijks een van de uitblinkers, gebles seerd uit. Dit bleek later het breekpunt in de wedstrijd. Inval ler Arie Kuup deed het zeker niet slecht, maar hij kon niet voorko men dat binnen twee minuten HVO op een onoverbrugbare ach terstand werd gezet. Eerst kopte Ed Bieren, volkomen vrij gelaten, 0-1 binnen. Niet veel later schoot de bij De Zwerver uitblinkende Chris van Driel de hosanna stem ming geheel aan flarden. HVO restte toen nog een kwartier om de achterstand ongedaan te ma ken, maar kon de vijandelijke doelman geen enkele maal in moeilijkheden brengen. Dat deed in de tweede helft alleen Glenn Brown, die bij een 0-0 stand vanaf twee meter een reflex van sluit post Arthur van Duyvendijk uit lokte. HVO. Stijbos (Manneke), Bot, Said (Kuup). Nasri Kinlmaz Renold Maatsen Van Zelm, Sneek, Mare Maatsen, Van Spron- scn, Brown De Zwerver Van Duyvendijk, Van Gendc- ren, Slagboom, Sterrenberg, Zuiderboom, Bieren, Dekker, Takats, Van Dnel (De Haas), Bieren, Roosendaal Door Marcel Slootweg Vlaardingen - Melde mentale weerbaarheid van Del- tasport zit het wel snor. Tegen SSS (2-2) werkten de pupillen van Wolter Bos tot twee keer toe een achter stand weg en in beide gevallen was de aan het hoofd gewond geraakte Leo van Ree het goudhaantje. Afgezien van een enorme blunder van Deltasport- doelman Raymond Drop viel er bar weinig ie genie ten in de eerste helft. De gastheren, zonder Bartho Westerdijk en Ronald Schotel, speelden mat en zon der inspiratie. Omdat ook SSS de offensieve aspira ties grotendeels had achtergelaten in Klaaswaal ont vouwde zich een weinig boeiend schouwspel. De bes te kansen waren eigenlijk nog voor SSS, dat na der tig minuten aanzette voor een klein offensieve. Leo van der Veer kopte in de handen van Raymond Drop, die vlak daarna ook nog eens zijn vuisten moest ge bruiken bij het schot van Ron van der Heijdt. Net toen Drop warm gedraaid was, beging hij de fla ter van zijn leven. De rechts van zijn doel staande Drop wilde de bal naar links gooien, maar draaide te ver door, waardoor hij het nakijken had naar de ter gend langzaam over de doellijn rollende bal: 0-1. Daarmee was de ellende voor Deltasport nog niet over, want zeven minuten voor rust raakte spits Leo van Ree na een ongelukkige botsing met Ed van Pelt aan het hoofd geblesseerd, waardoor hij even naar de kant moest ter verzorging. Na de pauze draafde Van Ree, inmiddels voorzien van een heuse tulband, weer monter op en hoe! De tweede helft, die een aanmerkelijk hogere amuse mentswaarde had dan deel één, was nog maar koud begonnen of Van Ree knalde de gelijkmaker al ach ter SSS-sluitpost Tjeerd Hofmeijer. Lang duurde de vreugde aan Vlaardingse zijde niet, want drie minu ten daarna bracht de geheel vrijgelaten Ad Huisman SSS weer aan de leiding. Lang konden de Klaaswalers niet genieten van hun voorsprong. Wederom Leo van Ree was er na een klein kwartier spelen als de kippen bij om zijn ploeg langszij te helpen. Terwijl Van Ree de tweede paal vasthield, werkte hij de voorzet van Jaap Vlekke over de doellijn (2-2). In het laatste half uur kwamen de gasten nauwelijks over de middenlijn, maar Del tasport slaagde er niet in om de kleine kansjes die Van Ree en Spronk nog kregen in een winnende tref fer om te zetten. Deltasport-trainer Wolter Bos was na afloop vooral te spreken over de veerkracht van zijn pupillen: „Ik complimenteer mijn spelers voor hun spel in de tweede helft. De eerste helft speelden we veel te lauw, maar na de rust hebben de spelers hebben het goed opgepakt," aldus Bos. Deltasport Drop, Hulspas, Simons, Spronk, Vlekke (Lindhuis), Van de Weegen, Van Wienngen, Visser, Schrijvershof, Van Ree, Schefferlie SSS- Hofmeijer. Van der Veen, Boogaard, Engelman, Van der He ijdt, Huisman, Veldhoen, Wuisler, Zaal, Zevenbergen, Van Pelt KNVB-zaterdag derde klasse In de derde klasse gaat HBSS, dat bij Sm lts hoek tot een halve winst kwam (0-0), alleen aan de leiding, Hoekse Boys deelde de punten met Leiden: 1-1. Leiden-Hoek» Boys 1-1 Marcel van Wienngen miste na twintig minuten een goede kans op 0-1. De twee doelpunten vielen beide na een half uur. De eerste, van Leiden, in de eerste helft de tweede (strafschop van Hoeker Edwin Marijs) nader tig minuten in deel twee. Sinitshoek-HBSS O-O Dealt eenheerser in de derde klasse was niet tevreden. De ver. dienstelijke invaller Aijan Gijze en Nico Konijnenburg misten namelijk dotten van kansen voor HBSS Vierde klasse MW'27 verkeert niet alleen op bestuurlijk gebied in de problemen. De Maaslandse hoofmacht verloor ruim(4-h by SC Botlek. DVO'32 scoorde tweemaal tegen ZBVH- 0. SC Botlek-MW'27 4-1 Arbiter Stolze uit De Lier boekte in totaal zeven spelers, onder wie de MWers Rick Dijks hoorn en Arno van Nierop. De 4-1 zege van Botlek (Myy. doelpunt van Frans Louter uit een strafschop, 2-1) vaste, recht, al waren de eerste (penalty) en derde (buitenspel meende MW) Botlekse treffers discutabel. DVO'32-zjl. VH 2-0 Na 59 seconden opende Wilco Wapenaar de score Na rust kwam de Vlaardingse ploeg onder de druk van de gasten vandaan, wat resulteerde m een treffer van Bryan de Wilde na goed werk van Rob de Roo. RVB-zaterdag Een opsteker voor de zaterdagvoetballers van VDL Te gen S. Lodewijk Pioniers wonnen de Maassluizersmeta- 1. TSB verloor met 3-0 van SDV. WK ging schlemielig het schip in tegen NBSW: 0-3. CION speelde doelpunt loos gelijk tegen DZB. HSC doet een stapje terug na de 2- 1 nederlaag bij Den Bommel. GTB klopte OFB met 1-2 OFB werd met 3-2 verslagen. SVDPW kwam bij Bernisse' niet verder dan 1-1. TSB-SDV 0-3 SDV was veel agressie ver dan de gastheren, die na tien minuten dan ook tegen een 2-0 achterstand aankeken. In de tweede heift pro beerde TSB nog wat, maar tevergeefs, WK-NBSW (W Door een omstreden doelpunt namen de gasten de lei ding. WK probeerde van alles, maar Willem van Baarle en Ro-, nald van Harmeien konden de uitblinkende NB SVV- doelman met passeren. Via uitbraken besliste NBSWde partij. CION-DZB 0-0 Slechts twee kansjes waren ervoor CION, maar Johan van der Toorn en Edwin de Blois mis ten scherpte. Den Bommcl-HSC 2-1 Na een klem half uur nam HSC de leiding door een doelpunt van Dirt Quak, die daarna ook nog een vrije trap op de lat depo neerde. Middels twee glaszuivere buitenspeldoelpunten trok Den Bommel aan het langste eind. GT8-0FB iï Een snelle 1-0 achterstand werd vlak voor rust door Dan ny Trouborst rechtgetrokken. Na de pauze zetten Leo da Koning en Frans Schaap GTB op een 3*1 voorsprong, die, niet meer in gevaar kwam. Bernisse-SVDPW 1-1 Tegen Bernisse werd een 1-0 achterstand door Jan van Bokkum rechtgetrokken, maar het sterke spel in de tweede heift leverde geen doeltreffend vervolg op. VDL-Sp. Lodewijk Pioniers 5-1 Omdat vaste doelman Peter Keur op hetap- pel ontbrak stond Harold Tuit bij de IJsselstein-bngade onder de lat. Tuit hoefde slechts één keer te vissen, maar dat was niet onoverkomelijk, omdat Marco Bijl (2x), Cle ment Tirrman, Paul van der Ruit en Richard Timmen scoorden Hoek van Holland boekte een krappe overwinning c ODB: 2-1. De ploeg van Hans Buitenweg kwam pas na rust goed op dreef. Hoek van Holland-ODB 2-1 Ir het eerste bedrijf had Hoek van Holland niets in te brengen Een veel sterker ODB verzuimde echter te scoren Na de pauze kreeg het treffen een tegenovergesteld beeld. André Kemeling maakte 1-0 en even later bracht Ruud Kenters vanaf elf meter de stand op 2-0. Marcel Jansen stopte een strafschop, maar kon een tweede penalty met keren: 2-1. De derby DHS tegen RKWIK eindigde in M. De thuis ploeg speelde zijn slechtste wedstrijd van het seizoen SFC deelde de punten met het fysiek sterke BEC 1-1 HSC ging voor eigen publiek met 1-2 onderuit tegen Aeo lus. SW kon geen vuist maken tegen Delft: 3-1. DRZ speelde een typische 0-0 partij, maar passeerde DJS inde laatste minuut. DHS-RKW1K1-1 Henk van der Lely viel ai snel uit met een gekneusde enkel. Henny Rigters te kende voor rust de openingstreffer aan. In het tweede be drijf bleek RKWIK een lastige tegenstander. Toen Rene van Gend na een te harde slidmg moest vertrekken, kon DHS toch met tien man zijn voorpsrong voor lange tijd behouden. Vier minuten voor tijd scoorde Guus van Adrichem gelijk, SFC-BEC 2-2 Twee minuten voor rust maakte Robert van Gestel 1-0. BEC kwam echter direct op gelijke hoogte. Het duel ging gelijk op, maar SFC gal voor de tweede maal een voorsprong uit handen geven nadat Edwin Bleiksloot 2-1 voor zijn rekening had geno men. HSC-Aeolus-1-2 Voor rust hadden de Vlaardingers vier reele scoringskansen, In deel twee was de thuisploeg wederom sterker, maar kwam toch achterop door een be oordelingsfout: 0-1. Tien minuten voor tijd scoorde Mar tin Zagwijn 1-1. John Spruyt moest het veld ruimen we gens een slaande beweging naar zijn tegenstander. Ae> lus bepaalde de eindstand vervolgens op 1-2. Delft-SVV 3-1 Dc Schiedammers liepen al in een vroeg stadium ach ter de feiten aan. SW speelde hoofdzakelijk tegen zich zelf en kon na rust niet voorkomen dat Delft nog WK keer succesvol counterde. Marco Vught doelpuntte: 3-1 DJS-DRZ 0-1 DRZ heeft na deze nuttige zege de tweede plaats bereikt. Een voorzet van Dos Santos werd doom- no Saris een minuut voor tijd doeltreffend afgerond. RVB-zondag Eindelijk weer eens een overwinning voor SVDPW, dat bij Jai Hind met 2-1 won. MSV71 moet na de 3-1 neder laag tegen SCV Garuda oppassen. Schiedam speelde ze ker nief slecht, maar dolf wel het onderspit tegen K°Pl£r per CKC: 1-3. Ursus verloor van Harvards: 2-3. Olympus, dat trainer Han van Leeuwen al na één seizoen ziet ver trekken, is na de 5-0 nederlaag hekkesluiler. Den«h maakte een misstap tegen rode lantaarndrager Progress- Sehiedamse Boys had aan één helft voldoende tege RKWICO: 0-4 SCV Garuda-MSV71 3-1 Nadat Robert Obrel gelijk had gemaakt verzuimden Arjan Keizer, w> chael Romein en Arnold Mohunlol de kansen af tere ken. Toen de Maassluise furie was geluwd maakte y®»' da het karwei simpel af. Schiedam-CKC 1-3 Karei va der Berg opende de score voor Schiedam, dat een pu eerste helft speelde. Na de wisseling de gastheren ver'r rug waardoor CKC orde op zaken stelde. Ursus-Tne h» vards 2-3 Via twee treffers van Jeroen LangenaijKgree. Ursus comfortabel rusten Twee enorme blunders doelman Hans Meijer brachten de gasten echter waardoor Harvards vlak voor het laatste fluitsignaal de volle buit binnenhaalde. Real Parbo-Olympus a-H Het blijft kwakkelen met Oïympus. Tegen Real ft misten Richard Poulie en Martin Hoogland de kansen. Toen de Schiedammers in deel twee meerrw co's namen, profiteerde Parbo gretig van de aangeow- ruimte. Jai Hïnd-SVDPW 1-2 Een 1-0 achterstand ww in de tweede heift door een strafschop van Ronald n. per rechtgetrokken. SVDPW, dat met een tomeloze m speelde, rook zijn kans en drukte door, wat tien voor tijd de winnende treffer van Robin Voets °P Demos-Progress 2-4 Demos maakte er tegen het laagF klasseerde Progress een potje van, want al in de ee> helft keken de Schiedammers tegen een 3-0 achtersim aan. Raoul Chapper zorgde voor 1-3, maar Progress0 meteeen wat terug, waarna Martin Groenhorst via strafschop de eindstand bepaalde. Aziz Hamad wcrQ. boekt. RKWICO-Schiedamse Boys 04 Alle doelpunt werden in de eerste helft gemaakt door Cees Bnp en Peter Monster, die beiden twee keer doeltroifêjj - de onderbreking geloofden de gasten het wel en lie" 11 vele mogelijkheden onbenut. Om den een tere kna van lieh ene 'ien< Scl iins Jai *Bu woe te ze I0p Scha Van .woei Jeu i*Sin Vla: dinsi Bin woen Spr

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2