Waterweg 13 EOD moet bom zoeken onder grond zwembad Krant en omroep tekenen contract Vergeefse aanval CDA op wethouder 'Oh, ik dacht dat het miereneters waren' '^ÊÊËÊW. EEN NIEUW NUTSBEDRIJF! Met verkeerslichten nog 'echter' Parketpolitie bang voor gevolgen reorganisatie Dordt: geen akkoord over asielzoekerscentrum Gekort geld van welzijn naar middelgrote steden Weer links af bij de Afrot-garage Met sloop Bad Groenoord op kleine schaal al begin gemaakt SP stemt tegen fietspaden PvdA: 'Brand gevaarlijke panden eerder slopen' Mm N.V. Nutsbedrijf voor gas, water elektriciteit en CAI Vlaardingen op kerstkaart CDA vraagt aandacht voor Vlaardingen Brand PPSC opgelost Bekeuring voor vuurwerkbezit Maatregelen tegen reclame op komst Meer controle op fietslichten Rotterdams Dagblad Donderdag 5 december 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardmgen tei 010-4350557/fax 434S754 De bijna twee maanden geleden geopende Verkeerstuin Plaswijckpark is sinds gisteren uitgebreid met een automa tisch werkende verkeerslichteninstallatie. Het GEB is de gul le gever. De Verkeerstuin, waarin de werkelijkheid nu nog dichter kan worden benaderd, richt zich in het bijzonder op kinderen tussen de 7 en 10 jaar. Het is de bedoeling, dat scho len er verkeerslessen gaan geven. De 'tuin' is een initiatief van de Kiwanisclub Rotterdam, die daarmee een bijdrage wil leveren aan een veliger verblijf van kinderen in het echte ver- koet. Foto Jaap Roiema jtotterdam - Bij de parketpolitie in Rotterdam is on- "rust ontstaan over de toekomst. De ongeveer zestig mensen van de parketpolitie in Rotterdam, nu een zelfstandig opererend onderdeel van de rijkspolitie, moeten in april 1993 opgaan in het nieuwe regio korps. Zij zijn bang dat ze hun huidige taken niet kunnen blijven uitoefenen en dat daarvoor mindere banen voor terugkeren. /■Het is onduidelijk wat de korpschef van de regiopo litie (hoofdcommissaris R.H. Hessing, red.) met ons tol. Niemand kan daar op het moment wat over zeg gen. Daardoor is er onrust onstaan en dat komt de werksfeer uiteraard niet ten goede," zegt Jaap Krik- ke, lid van de dienstcommissie van de parketpolitie in Rotterdam. Hoewel de huidige taken van de parketpolitie zullen èüjven bestaan, bestaat er een optie dat een aantal wordt toebedeeld aan de 'gewone' politieman. Dat zou onder meer kunnen gelden voor de executie van niet betaalde boetes. Op het moment zijn er allerlei projecten opgezet waarin dat soort zaken wordt uit gewerkt. De grootste vrees die bij de parketpolitie is dat de jpinder breed opgeleide agenten worden gedegra deerd tot arrestantenbewaarders of politiewachten. Kn'kke: „Wij willen onze huidige taken blijven uitoe fenen. Het liefst uitgebreid tot over het hele gebied dat de regiopolitie gaat bestrijken. Daarvoor zijn wij opgeleid en daarin hebben wij ervaring." Om de belangen te behartigen heeft de leiding van 3e parketpolitie zoveel mogelijk afgevaardigden ge stuurd naar de diverse projecten, waarin arbeids voorwaarden, plaatsingen en andere zaken voor de regiopolitie worden voorbereid Overigens spelen dergelijke onzekerheden onder meer ook bij de Rijkspolitie in Dordrecht, die in tweeën wordt ge splitst, de rivierpolitie, vreemdelingendienst, jeugd- en zedenpolitie en het administratief personeel. •Dordrecht - Er bestaat geen overeenstemming tus sen de gemeente Dordrecht en het ministerie van Wvc over de omzetting van het plaatselijke asielzoe kerscentrum in een opvang- en onderzoekscentrum. Een woordvoerster van de gemeente heeft heeft dit gisteren woensdag namens wethouder H. Fermina desgevraagd meegedeeld. De uitlatingen van de wet houder staan haaks op de verzekering van minister D'Ancona (WVC), dinsdag in een mondeling overleg met de Tweede Kamer, dat er met vijf gemeenten wèréènstemming zou zijn over dergelijke centra. De minister zei dat Zeewolde, Dordrecht, Eindhoven, Hijeveen en Rijsbergen akkoord zijn. Volgens een woordvoerder van het ministerie heeft Fermina in een gesprek met het ministerie gezegd dat hij,instemt met de omzetting van het asielzoe kerscentrum in een onderzoekscentrum. Goedkeu ring door de gemeenteraad zou geen probleem zijn. Dë gemeentewoordvoerster ontkende dat met klem. '„Het gesprek had een positieve toon," zei zij, „maar $at interpreteren als overeenstemming gaat te ver," De gemeenten Zeewolde, Eindhoven, Nijeveen en "Rijsbergen zijn wel akkoord. In Zwolle beslist de ge meenteraad in januari. "Den Haag - De afgelopen maanden is drastisch het ^)es gezet in de 'vaste' subsidies van diverse wel zijnsorganisaties in Zuid-Holland. Als compensatie daarvoor moet de komende drie jaar bij elkaar 3,6 miljoen gulden worden besteed aan sociale vernieu wing in middelgrote steden als Vlaardingen, Schiedam, Capelle, Spijkenisse, Dordrecht en Gor- kum. Dat voorstel heeft gedeputeerde J. Pool (D68) gisteren gepresenteerd. Hij wil daarmee vorm geven a*n een ingrijpende koerswijziging, die sinds de pro vincie-verkiezingen van maart is ingezet. Achtergrond van deze ommezwaai is, dat het college van Gedeputeerde Staten de beschikbare subsidie gelden vooral wil besteden aan concrete projecten, en zo min mogelijk aan verstokte bestuursvormen. De politieke wending is inmiddels in Provinciale Staten bekrachtigd door een meerderheid van de so cialisten, liberalen en democraten. Verzet ertegen kwam met name van het CDA. Groen Links had eveneens bezwaren, omdat de gewijzigde opzet ook activiteiten van veel vrijwilligers treft- Gedeputeerde Staten moeten nu laten zien wat ze ei genlijk bedoelden met een andere koers, waarbij de triljoenen guldens die vrijkomen door het sehrap- J?en van vaste subsidies, worden gebruikt voor een systeem van 'sociale vernieuwing'. Volgende week donderdag vergadert een commissie uit Provinciale staten erover. Be beschikbare som voor die soeiale vernieuwing is ■volgend jaar nog bescheiden: 450.000 gulden voorde JJjf regio's samen. In 1993 loopt het gezamenlijk pudget op tot 850.000 gulden en in 1994 tot 1,4 mil joen gulden. Vlaardingen - Linksaf slaan rich ting centrum is straks weer moge lijk nabij de parkeergarage aan de Afrol in Vlaardingen. De gemeen teraad is gisteren akkoord gegaan met opheffing van het linksaf- verbod voor het verkeer dat uit de garage of vanaf de Hoogstraat komt. Klein links stemde gisteren tegen het ongedaan maken van de maatregel. Arnold van Kalken (Groen Links) noemde het intrek ken van het linksaf-verbod 'over- heidsvandalisme'. „Dat verbod was er om verkeer op de Hoogs traat tegen te gaan, geldt dat dan niet meer?" aldus Van Kalken. Joke Fousert (SP): „En straks wordt de parkeergarage mis schien drukker gebruikt en dan moet dat linksaf-verbod weer worden ingevoerd." Maar volgens wethouder Agnes van Ardenne-Van der Hoeven (Verkeer) ontstaan er nu gevaar lijke situaties omdat auto's op de Gedempte Biersloot gaan keren om toch maar verder het centrum in te kunnen. Zij kreeg voldoende steun uit de raad om het verbod weer op te heffen. Vlaardingen - De Sociaiistiese Partij heeft zich gisteren in de Vlaardingse gemeenteraad uitge sproken tegen verbreding van de Van Linden van den Heuvellsin- gel met onder meer fietspaden. „Verspilling van gemeenschaps geld," aldus het SP-raadslid Joke Fousert. Volgens haar dwingt de smalle weg die er nu is het ver keer juist langzamer te rijden. De rest van de gemeenteraad ging overigens akkoord met de verbre ding. Wethouder Agnes van Ar- denne-van der Hoeven (Verkeer) had toen al aangevoerd dat de si tuatie er met name voor de (jeugdige) fietsers veiliger moet worden, „Het is niet zo dat er daar geen problemen zijn. Er rijden onder meer nog steeds bussen vlak langs fietsers. Daar zijn wel degelijk problemen mee." Vlaardingen - Slooppanden waar gemakkelijk brandjes in kunnen uitbreken, moeten versneld wor den gesloopt, aldus het Vlaar dingse PvdA-raadslid Leo ten Ha ve. Hij heeft gisteravond deze aanpak bepleit m de gemeente raad. Ten Have: „Ik geef toe dat wij eer der hebben gepleit pas tot sloop over te gaan als er nieuwe plan nen waren, maar de situatie vraag nu regelmatig een andere aan pak, We vinden dat de veiligheid voor gaat." Wethouder Ton van der Steen (D66) zegde die aanpak toe. Hij deelde verder mee dat er tussen kerst en nieuwjaar extra bewa king komt bij de slooppanden in de Babberspolder, zoals die er ook eerder al eens was. Groen Links-raadslid Arnold van Kalken vroeg clementie voor de krakers. „Daar wordt nu steeds harder tegen opgetreden." Schiedam - De bouw van het nieuwe zwembad in Groenoord loopt mogelijk vertraging op doordat er een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog in de grond zit. De gemeente wil dat de Explosieven Opruimingsdienst met spoed een onderzoek uit voert. Maar de EOD heeft het razend druk en kan nog geen ter mijn voor een onderzoek noemen. Dat er een bom ligt, staat volgens de Dienst Gemeentewerken vast. Het bij een bombardement 'ver dwaalde' projectiel staat ingete kend op oud kaartmateriaal waar op alle inslagen tijdens de oorlog werden bijgehouden. Maar de precieze plek is onbekend. De mededeling over de aanwezig heid van een bom heeft hier en daar verwondering gewekt. Het oude Bad Groenoord werd in 1956 op nagenoeg dezelfde plaats ge bouwd als waar het nieuwe bad is geprojecteerd. Indertijd is er, voor zover bekend, niet naar ex plosieven gezocht. Sloop In afwachting van het onderzoek door de EOD gaan de voorberei dingen voor het nieuwe zwembad gewoon door. Met de sloop van het oude bad is op kleine schaal al een begin gemaakt. De gemeente wil dat zo veel mogelijk brandba re materialen voor hel einde van het jaar zijn verwijderd, dit met het oog op brandstichting tijdens de jaarwisseling. De sloop van de gebouwen begint in januan. Volgens de plannen moet met de bouw van hel nieuwe zwembad halverwege volgend jaar worden begonnen. Opdat de voorbijganger zich niet vergist, dit is dus kunst. Voor wie twijfelt, geeft het handgeschreven bordje duidelijkheid. En voor wie nu nog niet weet wat het is; het zijn drie zittende olifanten. De stratenmakers die bij het pleintje aan de Hoogstraat in Vlaardin gen, op deplaats waar vroeger platen en CD's werden uitgeleend, aan het werkzijn, zagen dit erook niet in. Vandaar de kleine aanwij- zing om de onwetende kunstaanschouwer op het juiste spoor te zetten. „Drie olifantjes? Ik dacht dat het bankjes waren die nog op hun kant moeten worden gelegd," mompelde een voorbijganger. En ie mand anders zager helemaal niets in, zelfs geen kunst. Weer anderen zien er walvissen in en voor de geregelde bezoeker van dier gaarde Blijdorp kunnen het ook best miereneters zijn. Foto Roei Dijkstra Schiedam - Het Rotterdams Dag blad en de Stadsomroep Schiedam hebben gisteren een samenwerkingsovereenkomst getekend. De twee partijen gaan samen reclameboodschappen verzorgen via de Sehiedamse ra dio-omroep, die ook gemachtigd is tv-programma's uit te zenden. Het zal nog wel enkele maanden duren voordat de SOMS de eerste commercials op het kabelnet zet. De overeenkomst moet eerst nog worden goedgekeurd door het Commissariaat voor de Media. De omroep ziet reikhalzend uit naar dat moment. Voorzitter Ca- rel Beke deed het contract giste ren meteen na ondertekening in het Novotel op de post. De SOMS krijgt met ingang van 1 januari 1992 geen subsidie meer van de gemeente Schiedam en zit dan zonder inkomsten. Reclamegel den moeten het gat opvullen. Het Rotterdams Dagblad heeft met de SOMS-overeenkomst zijn commerciële mogelijkheden weer een stukje uitgebreid. Het Rotterdams Dagblad wil in de toe komst niet alleen advertentie ruimte in de krant verkopen, maar ook op de radio. De Sehiedamse omroep is dan ook niet het enige lokale radiostation waarmee de krant in zee gaat. Eerder deze week werd een con tract afgesloten met de Stadsra dio in Rotterdam. Volgende week worden overeenkomsten gete kend met lokale zenders in Krim pen en Capelle. Volgens Rob Frese, directeur van het Rotterdams Dagblad, staat de ontwikkeling van plaatselijke omroepen in Nederland nog maar m de kinderschoenen. Frese vindt dat kranten die ontwikke ling niet vanaf de zijlijn moeten gadeslaan, maar actief in radio- en tv-zenders moeten deelnemen. Vlaardingen - De CDA-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad heeft gisteravond tevergeefs ge probeerd D66-wethouder Ton van der Steen (Stadsontwikkeling) te dwingen tot het maken van een schriftelijke rapportage over wat er fout is gegaan bij de renovatie van het complex 210 De Snayer- woningen. Voor uitvoering van dat werk, waarvan de kosten wa ren geraamd op dertien miljoen gulden, moet een miljoen gulden extra op tafel komen. Ontstemd De aanval op Van der Steen werd ingezet door CDA'er Jan Jumeiet. Hij zei dat zijn fractie 'ontstemd' was omdat onvoldoende was on derzocht wat er fout was gegaan bij de renovatie. Uiteindelijk bleek niemand het CDA te vol gen, waarna aan de kritiek geen consequenties werden verbon den. „We zullen er geen halszaak van maken," aldus Jumeiet. Dat kwam de confessionelen op hoongelach te staan. Het WD- raadslid Henk Royers constateer de dat het CDA „een te grote broek had aangetrokken" en ook van PvdA-zijde ('kruideniersmen taliteit') werd uitgehaald naar de chri sten-democraten. Schorsing Met name D66 voorkwam dat het grove CDA-geschut op haar wet houder steun kreeg in de raad. Fractieleider Wil van Rijn liet tij dens een schorsing weten dat Van der Steen niet te hard kon worden aangevallen, omdat hij in de be treffende raadscommissie al uit gebreid verslag had gedaan van de gang van 2aken bij de renova tie. Bovendien verweet hij het CDA de uitslag van een eventueel onderzoek in beslotenheid te wil len bespreken. Eisen Volgens PvdA-fractieleider Bert Kandel was vooral de gemeente raad zelf schuldig aan de over schrijdingen van de renovatie- kosten. D»e heeft indertijd eisen gesteld die ook aan het ontstaan van de huidige situatie hadden meegewerkt. Vlaardingen/Maassluis Storingsdienst voor gas water elektriciteit en CAI 010 - 4604055 (dag en nacht) Kantoor Hoflaan 25 - 3134 AA Vlaardingen 010-4608460 giroreknr 43197 Loket Maassluis Stadhuis Koningshoek, Maassluis Openingstijden loketten Vlaardingen en Maassluis f op werkdagen van 8 00 12 00 uur en van 13 30-16 00 uur M Viaardingen - De VW van Vlaar dingen brengt dit jaar voor het eerst kerstkaarten met afbeeldin gen van de eigen stad in omloop. Het gaat voorlopig om een be scheiden collectie. De kaarten to nen typisch Vlaardingse plekjes in wintertooi, zoals de Markt en de besneeuwde havens. Volgens de VW is er de laatste ja ren veel vraag naar zulke kaarten. De uitgave wordt ook gezien als een bijdrage aan de 'positieve beeldvorming' van Vlaardingen. De kaarten kosten - met enve loppe 1,95. Ze zijn alleen bij de VVV te koop. Vlaardingen - De gemeenteraads fractie van het CDA heeft haar partijgenoten in de Tweede Ka mer aandacht gevraagd voor de dalende inkomsten van Vlaardin gen. Zij behoort tot de Nederland se gemeenten, die binnen enkele jaren niet verder meer zullen gToeien. Het Vlaardingse CDA wijst voorts op plannen om rand gemeenten in grootstedelijke ag glomeraties als Rijnmond ten gunste van Rotterdam te korten. Schiedam - De brand in de kanti ne van PPSC is opgelost. Twee Schiedammers van 21 en 30 jaar blijken verantwoordelijk voor de brand, die op 27 november het on derkomen van de voetbalvereni ging volkomen m de as legde. Als motief gaven de daders op dat zij na een inbraak in de kantine hun sporen wilden uitwissen. PPSC leed door de brand een schade van ongeveer 110.000 gulden. De politie kreeg de daders afgelo pen dinsdag te pakken toen zij werden betrapt bij een inbraak m een tuinhuisje. Tijdens hun ver hoor gaven de twee Schiedam mers toe dat zij een hele reeks in braken en nog een brandstichting op hun kerfstok hadden. Zij bekenden acht andere inbra ken in tuinhuisjes en vijf inbra ken m sportkantines. Het tweetal was ook verantwoordelijk voor de brand in een poffertjeskraam en kele dagen voordat zij de kantine van PPSC in vuur en vlam zetten. De poffertjeskraam werd uit sen satiezucht in brand gestoken, meldt de politie. Schiedam - Twee jongens van 14 jaar zijn door de Sehiedamse poli tie opgepakt wegens verboden vuurwerkbezit. De twee jongens leverden niet minder dan 800 donderslagen in. Zij hebben een fikse bekeuring gekregen. De po litie voert dit jaar strenge' contro les uit op het in bezit hebben of voortijdig afsteken van vuur werk. Schiedam - In Schiedam zint de politiek op manieren om 'brieven busvervuiling' tegen te gaan. Pe ter Stadhouders (PvdA), die deze week informeerde of er niets te doen is tegen de ontvangst van stapels ongevraagd drukwerk, vond bij wethouder Bart de Leede (Groen Links) eén willig oor. Ook de wethouder ergert zich aan deze papierverspilling, die vooral in de decembermaand ongekende vormen aanneemt. Schiedam voert volgens De Leede al geruime tijd besprekingen met de Consumentenbond over moge lijke maatregelen tegen de afzen ders van de reclamefolders. De wethouder ziet weinig heil in de aanpak van de gemeente Gronin gen. Daar worden de afzenders bedreigd met boetes als zij hun materiaal in brievenbussen met een speciale anti-reclamesticker stoppen. De Leede vindt die ma nier weinig effectief. In het Milieubeleidsplan, dat be gin volgend jaar verschijnt, wil de wethouder concrete maatregelen opnemen. Will van Wijk (VVD) hoopt dat de gemeente bij die ge legenheid ook de hand in eigen boezem steekt. „Want die maakt zich er ook schuldig aan. ïk heb afgelopen week twee keer dezelf de stukken van het stadskantoor in de bus gekregen. Twee dikke exemplaren van het Havenplan 2010." Schiedam - De Sehiedamse poli tie gaat in heel Schiedam extra letten op fietsers en bromfietsers die zonder licht rijden. Dit ge beurt in het kader van de Jeugd- verkeersactie. Deze actie was de afgelopen drie jaar landelijk, maar omdat nu in het hele land de aandacht is gevestigd op de actie 'Rij alcoholvrij' kwam de Jeugd- verkeersactie te vervallen. De po litie hecht echter grote waarde aan deze aanpak en daarom is be sloten de campagne dan maar al leen in Schiedam te voeren. Vooruitlopend hierop heeft de po litie in het centrum van Schiedam de afgelopen twee weken al ge controleerd op verlichting. Er zijn 25 mensen bekeurd en voor het ontbreken van een goed licht is steeds een boete van 40 gulden uitgedeeld. Volgens een woord voerder van de politie valt het aantal bekeuringen wel mee. Dit is mede te danken aan de scholie ren die elkaar vertelden van de hoge bekeuring. „Het kopen van een goed licht is goedkoper dan een bekeuring van 40 gulden, moeten ze gedacht hebben," al dus de woordvoerder. De actie, die binnenkort van start gaat, zal heel Schiedam beslaan. Tussen half acht en half negen 's ochtends zullen fietsers en brom fietsers die op weg naar school zijn zonder licht, kans maken op een bekeuring. Voor scholieren onder de 16 jaar is de boete een tientje, andere overtreders beta len vier keer zoveel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1