15 Opvang ouderen Schiedam stagneert AKKERMAN B.V. 'Je moet bijna dood zijn, wil je nog geholpen worden' Schiedamse en Ylaardingse raadsleden op de bres voor recyclingbedrijf ran akkerntan hv Govert van Wijn terug in blauwe kamerjas Kerstbomen bij huisvuil Amnesty met 'andere I markt' op het Liesveld Kerst-in voor 55-plussers Goede voornemens Bieb Audities voor Grease Honderd bonbons voor een honderdjarige JOUW FEESTMAAND BEGINT BIJ NEW BASSY'S FASHION PRACHTIGE WOLLEN FIAUSKOLBERTS 149,ss kleuren Sj Tsa STADIUM- SALTY DOG-NO-XS ENZ. 109,= nu 49,90 KOSTUUMS jacks -259.= nu 129,= SWEATEES new fashion PRACHTIGE SMOKING i elders 4SO nu 188*» SMOKING KOL8ERTS TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF College moet opnieuw onderhandelen met Maribo Rotterdams Dagblad Donderdag 5 december 1991 Mensen die na de feestdagen de kerstboom de deur uit willen doen kunnen die gewoon bij het huisvuil zetten. Het ONS zorgt voor de afvoer en verwerking. Er zijn overigens in verband met de komende feest dagen wat betreft het ophalen van vuilnis enkele wij zigingen van kracht. Het inzamelen van het geschei den huisvuil wordt aangepast, maar daarover wor den de betrokken wijkbewoners persoonlijk inge licht. In de periode van 23 december 1991 tot en met 3 januari 1992 wordt geen grof vuil opgehaald en omdat er 26 december geen vuilniswagens rijden, wordt het huisvuil maandag 30 december opgehaald. Ook de openingstijden van de ONS-kantoren zijn ge wijzigd, Op woensdag 25, en donderdag 26 december 1991 en woensdag 1, donderdag en vrijdag 3 januari 1992 is het ONS gesloten maar het nutsbedrijf blijft wel bereikbaar voor storingen. Vlaardingen Amnesty International houdt zaterdag 7 december weer een 'andere markt' op het Liesveld. Die staat in het teken van de dag van de rechten van de mens die 45 jaar geleden door de Verenigde Naties 2ijn opge steld. Bij de kraam kan men de door 'Amnesty' opge maakte petities ondertekenen. Voor iedere vijfde handtekening wordt een kaars opgestoken. De peti ties gaan naar autoriteiten van 30 verschillende lan den waar politieke gevangen worden vastgehouden. Uiteraard is er ook de nodige informatie over het werk van Amnesty International verkrijgbaar op het Liesveld. Vlaardingse 55-plussers die de jaarlijkse 'kerst-in' van de Stichting Raad voor het Ouderenwerk in dienstencentrum de Bijenkorf in zijn geheel willen bjjwonen, kunnen zich vanaf morgen opgeven voor het kerstdiner bij Maria Karsten van dienstencen trum Emma aan de Oosterstraat 86 (telefoon; 4346013). Men kan voor maximaal twee personen re serveren. De kosten (15 gulden p.p.) moeten bij in schrijving worden voldaan. .Vanaf 11.00 uur is de Bijenkorf geopend voor de -mensen die samen een gratis kopje koffie met kerst krans willen gebruiken. Om 13.00 uur verzorgt het Lirico-koor een stijlvol optreden met bekende kerst liederen. Meezingen mag. Ter afsluiting zal om 17.00 uur voor degenen die zich daarvoor hebben inge schreven, het kerstdiner worden geserveerd. Maassluis De bibliotheek wil het nieuwe jaar goed beginnen. De contributie wordt niet verhoogd en er zullen meer boeken worden aangeschaft die bovendien korter worden uitgeleend en dus door meer mensen kun nen worden gelezen. Tevens wordt zowel de uitleen- Sis de informatiebalie permanent bezet, zodat de be zoekers optimaal geholpen kunnen worden. De stichting Maassluis aan het Scheur heeft een nieuwe productie in voorbereiding; Grease. De stich ting heeft de ooit zeer succesvolle rock en rollfilm be werkt als musical. Bedoeling is het spektakel in ok tober '92 op de planken te zetten. ■Voor de vorige produkties (Maassluis danst aan het Scheur, De Franse, slag) rekruteerde de stiehting honderden acteurs en zangers. Voor Grease is de cast Yeel beperkter, er kunnen maximaal 45 mensen aan meedoen. Maar zij moeten wel aan zware eisen vol doen en over ervaring beschikken, want Grease moet een kwalitatief hoogwaardig produkt worden, 'aldus de organisatie. Gp woensdagavond 15 januari en zondagmiddag 19 januari worden er audities gehouden. De deelne mers worden gekozen door een jury uit de dans-, show- en muziekwereld. Inlichtingen: Marion Schouten, telefoon 01899-27899. Hoek van Holland Mevrouw Ch. Komaat-Burgerhout heeft deze week in het Bertus Bliek-huis haar honderdste veijaardag gevierd. Voor zover bekend is het voor de eerste keer In de Hoekse geschiedenis dat er in dit deel van Rot terdam een 100-jarige begroet kon worden. Na een periode waarin haar geheugen haar soms behoorlijk in de steek liet. is mevrouw Kornaat er de laatste tijd ^reer heel wat beter aan toe. Lichamelijk is het wat moeilijker, maar de rolstoel is ^n uitstekend hulpmiddel en in het Hoekse verzor- «gingshuis is altijd wei iemand te vinden de bereid is £cte laatste nieuwtjes te vertellen of een stukje uit de «krant te lezen nu ook het gezichtsvermogen van ^mevrouw Kornaat wat achteruit is gegaan. literaard kwam mevrouw W. Doorn-van der Hou den als voorzitter van de deelgemeenteraad haar fe licitaties aanbieden met deze mijlpaal. Een mijlpaal voor Hoek van Holland, want mevrouw Kornaat «heeft een heel groot deel van haar leven in de Hoek ^gewoond. '.«Namens de bewoners bood directeur Koomstra van ^et verzorgingshuis maar liefst honderd bonbons „-«an, allemaal apart verpakt, want snoepen doet Mevrouw Kornaat neg heel graag. Agenda Schiedam donderdag 5 december Jamsessie, Podium, 22.00 uur. ^Jazz-concert Corrie van Binsbergen, Tender, 22.00 «uur. 7J5* Expositie Margreet Maas-Polanen (schilderijen «en beelden), Sehieland ziekenhuis tot en met 3 ja- Hguari). ^Maassluis l^ërijdag 6 december c'2, Spreekuur Ziekenfonds, Koningshof, 14.00 uur. y* Jgugdpostzegelmilbeurs, Koningshof, 18.45 uu#. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der' Velden Brede Haven straat 6 3131BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Door Peter de Lange SchiedamDe plaatsing van ou deren uil Schiedam in verzor- gings- en verpleeghuizen stag neert op zorgwekkende wijze. Te genover een groeiend aantal ou deren staat een slinkende opna mecapaciteit. De wachtlijsten worden langer en langer, ook voor aanleunwoningen, kortdurende opname en thuiszorg. Hel gecoördineerd ouderenwerk Schiedam en de indicatiecommis sie, die de schaarse beschikbare plaatsen verdeelt, hebben de noodklok geluid. De politiek is verontrust. „Je moet bijna dood zijn. wil je geholpen worden. Dat is de ouderenzorg anno 1991.'" vat Arie van Loenen (PvdA) de situ atie samen. De problemen in Schiedam wor den veroorzaakt door verschillen de factoren. In de eerste plaats steekt Schiedam mei zijn percen tage ouderen (circa 16 procent) uit boven het landelijk gemiddelde. En m de tweede plaats moeten de drie verzorgingshuizen die geld hebben gekregen voor een gron dige renovatie in totaal 270 plaat sen inleveren. Bedoeling is de ou deren zo lang mogelijk thuis te la ten wonen en hen daar de nodige hulp te verlenen. Maar de thuis zorg is daar nog niet op toegerust. Een maand geleden stonden ruim 130 mensen op de wachtlijst voor een plaats in een verzorgings huis. Dat aantal is sindsdien ge groeid. Door de grote vraag raken ook andere kanalen in de oude renzorg verstopt. Plaatsing van uit een verpleeghuis naar een ver zorgingshuis is niet meer moge lijk. waardoor ook de verpleeg huizen geen nieuwe bewoners meer kunnen aannemen. Het zie kenhuis, dat als tijdelijke opvang fungeert, raakt daardoor ook in de problemen. Gekke Als noodoplossing is geopperd dat de indicatiecommissie de ur- gentiegevaüen nog strenger gaat selecteren. De D66-politica en ou derenwerkster Coby de la Rie vindt dat van de gekke: ..Dat is de zaak omdraaien. Er moeten ge woon meer plaatsen bijkomen! Ik geloof dat we nu al 60 tol 80 kre- peergevallen hebben. Hoe moet je daar de aller-, allerurgentste gevallen uit selecteren?" Boven dien zou een nog strengere selec tie een extra taakverzwaring voor de maatschappelijk werksters van de commissie betekenen. „En de dames werken zich nu al hel lazarus," aldus De la Rie. Directeur G. A. H. Neuteboom van de stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Schiedam vreest dat de werklust van de indicatie- commissie op den duur gaat lij den onder de situatie. „Die men sen beseffen ook dat ze kaartjes verkopen voor een voorstelling die allang is uitverkocht.'' Neuteboom heeft al voorgesteld het akkoord met de provincie Zuid-Holland over de beddenre ductie in de verzorgingshuizen open te breken en de renovatie van de tehuizen te bespoedigen. Ondertussen is het hem een doorn in het oog dat sommige te huizen vooruitlopend op de reno vatie al kamers sluiten, waardoor de opnamecapaciteit nog verder terug loopt. Mei name verzor gingshuis Spaland zou zich daar aan bezondigen. Spaland-directeur D. Nels ver klaart dat de zevende woonlaag van zijn verzorgingsflat aan de "Willem Andriessenlaan inder daad al enige lijd leeg staat. Maar hij zegt daar goede redenen voor te hebben. Nels: „De mensen kie zen liever voor een gerenoveerd tehuis, Frankeland of het St. Ja- cobsgasthuis. dan voor ons. Als ze bij ons komen kijken zeggen 2e: wij willen niet in zo'n klein rotka- mertje. Ze willen ook de ellende van de renovatie niet meemaken, dan moeten ze over twee jaar naar een tijdelijk onderkomen en daar hebben ze geen zin in. Andere te huizen hebben ook nog eens vóór dat ze dichter bij het centrum lig gen." Volgens Nels is er voor huize Spa- land maar een „klein wachtlijst- je". „Daar slaan soms vier, soms acht mensen op."' De Spaland-di recteur wil daarmee niet ontken nen .dat er problemen zijn met de opvang van ouderen. Maar, zegt hij, dat is allereerst een gevolg van het overheidsbeleid. De over heid wil dat ouderen zo lang mo gelijk thuis blijven wonen. Logi sche consequentie is dan uitbrei ding van de thuiszorg. Daar zou meer geld voor beschikbaar moe ten komen. De thuiszorg kan de vraag echter ook niet aan. Al in juni liet de Stichting Gezinszorg weten dat de hulp aan ouderen bij gebrek aan pesoneel niet verder kan wor den uitgebreid. Schiedam/Vlaardingen - De Schiedamse PvdA'ers Herman Posthoorn en Peter Stadhouders willen dat Schiedam de helpende hand biedt aan het met faillisse ment bedreigde bedrijf Plastic Waste Recycling in Heiloo. Dit be drijf maakt van afvaiplastic pro dukten die even duurzaam zijn als soortgelijke produkten van tropisch hardhout. Maar PWR raakt zijn spullen aan de straat stenen niet kwijt. Prijs Een paar jaar geleden kreeg het Noordhollandse bedrijf een prijs voor zijn milieuvriendelijke paal tjes, die onder meer zeer geschikt zijn als beschoeiing langs de wa terkant. Veel Nederlandse ge meenten vroegen de brochure aan, maar daar bleef het bij. Want de plastic paaltjes zijn duurder dan die van hardhout, In recente interviews beklaagde de directeur van PWR zich er her haaldelijk over dat gemeentebe sturen alleen bereid zijn een ver antwoord milieubeleid te voeren als zij daarvoor niet extra hoeven te betalen. Hij suggereerde ook dat dit kortzichtig is, want zijn produkten gaan waarschijnlijk langer mee dan hardhout. In een uitzending van het Vara- radioprogramma Vroege Vogels probeerde de PWR-direetie on langs dertig Nederlandse ge meenten warm te maken voor fi nanciële deelname aan het be drijf. Posthoorn en Stadhouders hebben burgemeester en wethou ders van Schiedam gevraagd dat idee te steunen en 50.000 gulden in het bedrijf te steken. Ook wil len de twee PvdA-raadsleden dat Schiedam een bestelling plaatst, bij PWR. Posthoorn en Stadhou ders vinden dat Schiedam een naam heeft hoog te houden als milieuvriendelijke gemeente. Noodkreet In Vlaardingen heeft de nood kreetvan het recyclingbedrijf ook weerklank gevonden. De fractie van Groen Links heeft het college gevraagd of het Vlaardingse straatmeubilair in het vervolg van recyclingplastic kan worden gemaakt. Een grote order van Vlaardingen zou het Noordhol landse bedrijf uit de brand moe ten helpen. Raadslid Arnold van Kalken vindt dat in de eerste plaats de zo genoemde Vlaardingertjes in plastic moeten worden uitge voerd. De vrouwelijk gevormde straatpaaltjes zijn nu uitgevoerd van steen en voorzien van mes sing plaatjes met het Vlaardingse gemeentewapen. De mooiste zaak van Rotterdam W. hangt vol waanzinnige aanbiedingen voor jou PANTALONS +e§:= nu 79,90 STADIUM JEANS «9t= 89,90 DE TOTALE KOLLEKTIE KOSTUUMS e!der-469r= +-45&;= Bij New Bassy's voor de ongelooflijke prijs van 249,= 198,= De totale feestkollektie kostuums (bekend merk) elders 998;- nu 298,a D0UBLE_DU1Y nu 59,90 HERENJASSEN elders nu 249,= FEESTELIJK VESTJE -&8:= nu 29,90 3rn;- RU 149,= Kijk bij New Bassy's en je bent voor altijd verk(n)ochtü 1e Middellandstraat 7a - Rotterdam - Telefoon 010-4134668 .IJ' Maassluis - Govert van Wijn is als herboren. Gisteren werd in het Maassluise Gemeentemuseum zijn gerestaureerde portret ont huld. Iri de nieuwe 'versie' be hoort het schilderij tot de pronk stukken van het museum. De Delftse restaurateur Erica Beckers gaf het doek uit 1732 zijn oorspronkelijke glans terug. Dal leidde tot verrassende ontdekkin gen. Voor hel eerst is nu te zien dat op het schilderij ook een af beelding staat van het Maassluise stadhuis. Tot nu toe zag de toe schouwer slechts de vage contou ren van een gebouw. „En ik had altijd het idee dat Van Wijn een groene kameijas droeg. Dat blijkt dus een blauwe te zijn," aldus Marjan Groen, de conservatrice van het Gemeentemuseum. Govert van Wijn behoorde in zijn tijd (1642-1738) tot de elite van de stad. Hij staat te boek als een weergaloos weldadig en vermo gend Maassluizen Hij was reder en penningmeester van het colle ge voor de visserij en bedacht de stad met allerlei giften en gaven. Hij plantte bomen aan de Noord- vliet, schonk de diaconie verschil lende legaten en bezorgde de Gro te Kerk het beroemde Garrelsor- gel. v Het portret dat in het museum hangt liet hij maken ter gelegen heid van zijn 90ste verjaardag. Het is geschilderd door Johan Vollevens de jonge, een fameus portretkunstenaar uit de 18e eeuw. Van Wijn koos de schilder echter om een andere reden dan zijn reputatie. Een van Vollevens broers was de buurman van Govert van Wijn, die aan de Veer- straat woonde. De restauratie heeft vele maan den in beslag genomen. Opknap pen van het doek was hard nodig. De verflaag was van de gronde- ring losgeraakt en de vernislaag sterk vervuild. Daarnaast waren enkele retouches noodzakelijk. Het karwei heeft ongeveer 7000 gulden gekost. Het museum kreeg daarvoor subsidie van de provincie Zuid-Holland en van de Govert van Wijnstichling. U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-instailaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens electrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. (•air arming dokh«dakking «eg 11 12 3113 EB Vlaardingen Tel 010 4342400 Fax Oi 0 4358141 De onthulling van de 'herboren' Govert van Wijn leidde tot enkele verrassingen. Zo Is ondermeer het Maassluise stadhuis zichtbaar geworden. Foto Roei Dijkstra Maassluis - In het conflict nrnj het nieuwe kantoorgebouw voc? Maribo wordt wethouder Anton Wustrow door de raadscommissie voor ruimtelijke ordening w gestuurd naar de onderhands, lingstafel. Tijdens een speciaal ingelaste vergadering drongen met name CDA. D66 en de VVD aan op een soepeler houding van de wethouder, die tot dusver strak heeft vastgehouden aan dé door het college vastgestelde bouwvoorschriften. Als eerste stap gaat de wethouder vermoedelijk reeds vandaag over leggen met de twee wethouders., die nauw betrokken zijn geweest bij de onderhandelingen met het nieuwe bedrijf, dat op termijn 450 arbeidsplaatsen in Maassluis «d realiseren. Samen met Jan Storm (grondbedrijf) en Ruud Timmer mans (acquisitie) gaat Wustrw bezien of de gedeeltelijke onthef fing verder kan worden opgerekt Conflict Het conflict tussen Maribo en de gemeente draait om de interpre tatie van het bestemmingsplan Naast een twaalf meter hoge be drijfshal wi! Maribo langs de Wa terweg een rechthoekig kantoor gebouw plaatsen met een h< van veertien meter. Het bestemmingsplan stelt dat op het bedrijfsterrein Nieuwe Water weg mag worden gebouwd tot een hoogte van twaalf meter, zij het dat het college in uitzonderings gevallen een ontheffing kan ge ven tot vijftien meter. Volgens het bestemmingsplan kan dit als het 'bedrijfsbelang' van de aanvrager dat noodzakelijk maakt. Tot dus ver houdt Wustrow staande, dal de gemeente in het geval van Ma ribo niet verder kan gaan dan het in augustus gedane aanbod. Toen is volgens Wustrow met Maribo afgesproken dat het nieuwe be drijf de extra verdieping over de helft van het oppervlakte mag be bouwen. Bij deze afspraak werden gister avond de nodige kanttekeningen geplaatst. Volgens CDA-raadslid Harm Woudstra is de overeen komst in geen van de stukken te rug te vinden. „Dan moet u alle brieven maar zichtbaar maken." Ook directeur Boersma van Mari bo, die tegen alle gebruiken in ook in tweede termijn van herin- spreekrecht gebruik mocht ma ken, ontkende het bestaan van een dergelijke deal. „Op 17 juni hebben we onze uitgangspunten voor de koop aan de gemeente la ten weten. Het veertien meter ho ge kantoor is toen nog eens door ons onderstreept." Noodzaak Volgens wethouder Wustrow heeft de gemeente zich in augus tus laten overtuigen van de nood zaak van de bouw van een halve extra verdieping. „Dat was wal ons betreft het maximum. De bouwaanvraag moet ook nog wor den getoetst door de provincie. Als de raad aan de wensen wil vol doen, dan moet ze het bestem mingsplan maar wijzigen." Volgens CDA-raadslid Josvander Linden is deze suggestie hetover- wegen waard. Maar tegelijkertijd betwijfelt hij of de aanvraag van Maribo wel zo strijdig is met het bestemmingsplan. „Er bestaat hier kennelijk verwarring over gemaakte afspraken. Maar als het bedrijf kan aantonen dat het de gehele bovenste verdieping op bedrijfsmatige gronden nodig heeft, dan zou u de volledige ver gunning volgens mij we! kunnen geven." Wustrow ging op de vraag niet in, maar de suggestie zal vermoede lijk wel worden meegenomen naar het overleg, dat de drie be trokken wethouders vandaag voe ren, Het vervolg van de discussie over Maribo gaat tegen de zin.ui van PvdA en WD. Volgens PvdA- raadslid Pieter Hoogenraad is de aanvraag voor de bouwvergun ning 'een zaak voor het college. „Ik heb niet het gevoel dat er fou ten zijn gemaakt. De gemaakte afspraken moeten nagekomen worden." Vreemd Ook WD'er John Scheerstra ziet in het conflict niet meer dan een 'procedurekwestie.' CDA'er Harm Woudstra meent echter dat aJn collega's de zaak onderschatten „Maassluis doet al jaren vergeet» moeite om kantoren aan te treK- ken. Nu krijgen we een groot be drijf in de schoot geworpen en nu gaat u zo vreemd doen. Strata hebben we niks en dat zouden wil zeer betreuren," Ook de inspreker van Man» deed gisteravond reeds een vin gerwijzing in deze richting, „m® tussentijd hebben verschillende gemeenten ons reeds een pk* voor ons nieuwe hoofdkantooi aangeboden."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2