Waterweg 9 Concurrentieslag om squashcentrum In een kwartier van huiskamer tot galerie Vlaardingen sleept Liesveld-winkelier voor de rechter Gemeente Vlaardingen wil nieuwe sportvoorziening liefst bij zwembad Thuiszorg bedient regio vanuit Vlaardingen Strenge alcoholcontrole in drie Waterweg-steden Palestij nen herdenken intifada Molens opnieuw op TV Bestelbus op komst Voor asiel Hargahoeve Brandstichters bekennen 135 andere zaken Gemeente wil geld voor standplaats woonwagens Actie Tankslag in Maasland van start Woontorens langs Waterweg niet erg waarschijnlijk 'Klagen mag, maar ik doe tenminste wat' Schot valt na discriminatie Autokrakers opgepakt Bromfiets in brand gestoken Groep slaat man in elkaar Kluis met inhoud weg Openbreken van truck mislukt Gestolen auto gedeukt terug Elf maal te veel gedronken Rotterdams Dagblad Maandag S december 1991 I Palestijnen hebben dit weekeinde het begin van de intifada her- I dacht in de Joseph-mavo te Vlaardingen. Dat gebeurde met toe- I spraken, dans en gezellig samenzijn. Verder vieren zede procla- I matie van de onafhankelijke Palestijnse staat in '88 in Tunis en I de dag van de internationale solidariteit met het Palestijnse I volk. Een muziekgroep uit Syrië zorgde voorde vrolijke klanken. J Foto Roel Dijsktra I Schiedam - De Sehiedamse molens staan de laatste I tijd sterk in de belangstelling van de Hilversumse I omroepen. Het afgelopen jaar konden de kijkers I door ondermeer uitzendingen van RTL4 en 'Van Ge- I west tot Gewest' de molens op de buis bewonderen. I ^Hetnieuwe AVRO-programma 'Land in Zicht' I ttfach'Conlangs een bezoek aan de molens en de re- sulfaten van de opname's zijn op zaterdag 28 decem- I ber om 19.00 uur te zien op Nederland 1 Schiedam - De nieuwe bestelauto voor het dierente huis Hargapark komt eraan. Het dierentehuis zal een teweedehands bus van de Sehiedamse politie kopen. Het geld voor de aanschaf is onder andere af komstig van een rommelmarkt met een rad van avontuur. Deze werd door de Rotaxact Club Schiedam georganiseerd, een organisatie van jonge vrijwilligers die zich inspant om bepaalde projecten te laten slagen die anders misschien niet van de grond zouden komen. Andere financiële steun kwam van de nationale col- lecte van de dierenbescherming. Het dierentehuis had dringend een nieuwe bus nodig nadat de vorige totaldoss werd gereden. Schiedam - Met de bekentenissen van 35 zaken denkt de Sehiedamse politie alles wat de twee Sehiedamse brandstichters (21 en 30 jaar) op bun i kerfstok hebben, boven water te hebben gehaald. Het duo stak onder meer de PPSC-kantine en een poffertjeskraam inbrand. Ook pleegden zij ongeveer 15 inbraken in onder meer tuinhuisjes, een aantal andere voetbalkantines en wachtlokalen voor RET- personeel. Parkeerautomaten werden vernield en De brand in de PPSC-kantine werd op 27 november Aangestoken om de sporen van de inbraak uitte wis- pen. Het onderkomen werd totaal in de as gelegd en PPSC zag zich geconfronteerd met een schade van ongeveer 110.000 gulden. Voordat de voetbal-kanti ne in vlammen opging had het tweetal enkele dagen eerder de poffertjeskraam in brand gestoken. Niet om sporen uit te wissen maar puur uit sensatiezucht, bekenden de twee. Verder gaven zij toe inbraken te hebben gepleegd in acht tuinhuisjes en vijf sportkantines. Ook de ver nieling van de parkeerautomaat achter de Sehiedamse Hema bleek van hun hand. De schade aan het apparaat inclusief het geld dat daaruit werd meegenomen bedroeg 1.500 gulden. In totaal be draagt de schade, de buit inbegrepen, ongeveer 200.000 gulden. De politie kon het tweetal op dinsdag 3 december op heterdaad betrappen bij een inbraak in een tuinhuis je. De twee Schiedammers zijn voorgeleid aan de of ficier van Justitie. Hen wordt brandstichting, in braak en vernieling ten laste gelegd. Den Haag/Maassluis - Via een uitspraak van de Raad van State hoopt de gemeente Maassluis alsnog een rijksbijdrage van 25.000 gulden te ontvangen voorde inrichting van tijdelijke standplaatsen voor woonwa gens aan de Sportlaan. Het ministerie van VROM weigerde de gebruikelijke bijdrage te geven. Een subsidie voor tijdelijke standplaatsen wordt alleen verstrekt als er zicht is op definitieve standplaatsen in dezelfde gemeente. Volgens het ministerie was dat voor de lokatie Sport laan niet het geval. Het zou slechts gaan om de ver vanging van een andere tijdelijke standplaats aan de Maasdijk, waarvoor eerder wel een rijksbijdrage was betaald. Het gemeentebestuur is het met die visie niet eens. Het ontruimen van de lokatie Maasdijk was min of meer afgedwongen door het provinciebe stuur. Omdat een definitief centrum in de Steendijk- polder als gevolg van de bodemvervuiling veel later gereed kwam, moest de lokatie Sportlaan tijdelijk- geschikt worden gemaakt. De beslissing van de Raad van State in dit geschil wordt in februari bekend gemaakt. Maasland - De gemeente Maasland bereidt, samen met andere Westlandse gemeenten, de actie Tank slag voor. De actie houdt het opsporen en onschade lijk maken van oude ondergrondse olie-opslagtanks in, van zowel particulieren als bedrijven. In het verleden maakte menig gezin gebruik van (huisbrand) olietanks. Tegenwoordig worden deze nauwelijks meer gebruikt. De oude tanks kunnen echter nu, maar zeker in de toekomst, gevaar voor het milieu opleveren omdat er vaak nog restanten Olie achtergebleven. Bij doorroesting van deze tanks zal bodem-en grondwaterverontreiniging ontstaan. Eigenaars van tanks worden verplicht een en ander op te ruimen. Voor tanks die nog m gebruik zijn, zal gaan gelden dat de eigenaars deze binnen drie jaar moeten laten keuren. Hoek van Holland - Een woontoren langs de Nieuwe Waterweg, zoals de Stichting Hoogbouw die zich voorstelt, zal zeker op korte termijn geen werkelijk heid kunnen worden. Kort geleden is een studiever- slag van de stichting overhandigd aan de Zuidhol landse commissaris van de Koningin mr. S. Patijn, waarin wordt gepleit voor stimulering van bouw plannen in de jaren 1995 tot 2000. De hoge woonto rens zouden volgens de Stichting Hoogbouw kun nen komen in de Wateringse polder bij Den Haag. in de Meerpolder bij Zoetermeer en op een lokatie langs de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland. Volgens Patijn is het Waterwegvoorstel 'heel aan trekkelijk'. Het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam heeft trouwens al eerder plannen gemaakt voor het gebied in de hoek van de Noorderpier. Daar zou een hoog woongebouw of hotel kunnen komen in combi natie met een congrescentrum en een aantal win kels. Dat plan ligt ongeveer in de lijn van hetgeen nu door de Stichting Hoogbouw is gelanceerd. Maar beleidsmedewerker Rob Rijlaarsdam van de Hoekse deelgemeenteraad is erg gereserveerd over het plan. „Het is hel emaal niets nieuws," constateert hij. „We hebben hierover met de Stichting Hoog bouw eerder dit jaar al overleg gehad. Het enige nieuwe is dat het plan nu is aangeboden aan de com missaris van de Koningin." Het is overigens merkwaardig dat het plan weer in de openbaarheid komt, een week nadat de Tweede Kamer de kaart voor grote bouwplannen heeft goed gekeurd, Alle drie door de stichting genoemde por- jecten komen daar echter niet op voor. „Het is een studie in opdracht van. de Rijks Planolo gische Dienst," verduidelijkt Rijlaarsdam. „In de werkgroep structuurvisie hebben we er vrijblijvend wat over gesproken, maar ik zie nog niet dat er bin nen afzienbare termijn inderdaad iets zal gebeuren." Door Mariette Olsthoom Schiedam - Op vrijdagavond worden bij de familie Pronk de meubels aan de kant geschoven, de witgeverfde panelen voor de dag gehaald en de schilderijen aan de muur gehangen. In een kwartiertje is de huiskamer om gebouwd tot galerie. „Ja, jè wordt er handig in op den duur." Schiedam is sinds twee maanden een galerie rijker: de huiskamer galerie van Dick Pronk, gelegen in een doorsnee nieuwbouwwijk in een gewoon rijtjeshuis. „Ik had er weieens iets over gelezen. 'The living room' in Amsterdam is ook in een huiskamerbegonnen en de 'KAM-galerie in Rotterdam' ook," zegt Pronk, die zelf ook kunste naar is. Twee jaar geleden verhuisde Pronk met zijn vrouw en dochter tje van Rotterdam naar Schiedam. „Ik ging op zoek naar een galerie en die was er niet." Waarom ook niet, dacht Pronk toen. Waarom geen galerie in mijn eigen huiskamer? De gemeente Schiedam juichte het plan toe en Pronk kreeg zijn felbegeerde vergunning. „Ik heb mezelf twee jaar gegeven: loopt het niet - het is hier vrij afgelegen - dan stop ik. Gaat het redelijk, dan blijf ik hier. En als het goed loopt hoop ik op een pandje in de binnenstad. De subsidie heb ik al Dlck Pronk: „Het is toch te gek dat je als Schiedammer naar Rot terdam moet om een galerie te bezoeken." FotoGerrttde Heus/ fotobureau Roel Dijkstra Iedereen klaagt maar dat er geen expositieruimte is in Schiedam. Klagen mag, maar ik doe tenminste wat. Het is toch te gek dat je als Schiedammer naar Rotterdam moet om een galerie te bezoeken." Pronk begrijpt de aarzeling van mensen om zijn huiskamergale rie binnen te stappen. „Jammer," zegt hij. „Ik zie het niet als een in breuk op mijn privacy. De deur staat open en de mensen kunnen nog een kop koffie en een stuk bo terkoek krijgen ook." Voordelen zijn er ook, vindt de ga leriehouder. „Mensen zien de kunst in een omgeving waar het later komt te hangen: in de huis kamer, boven het bankstel of bo ven de kast. Een galerie is vaak zo steriel dat je je moeilijk een voor stelling kunt maken hoe het thuis staat." In zijn 'pronkkamer' wil hij de moderne kunst terugbren gen tot normale proporties. Begin oktober opende Pronk de deuren van zijn kamer. De eerste exposant was hij zelf. Via adver tenties in de Volkskrant kwam hij in contact met de Tilburgse schil deres Gerdi Beks. „Er sprong iets over," zegt Pronk over haar werk. Beks' schilderijen hangen de maanden december en januari in de Pronkkamer. Pronk wil een vaste groep van tien a vijftien kunstenaars om zich heen verzamelen. „Maar," zegt hij vastbesloten. „Ik wil meer doen dan alleen werk ophangen en verkopen." Volgens Pronk doen galeriehouders vaak te wei nig voor de kunstenaar. „Ik wil kunst weer levendig maken. Met acties bijvoorbeeld. Met een groep kunstenaars op het Doelen plein gaan staan met ezels of iets dergelijks." Alles wat in de Pronkkamer komt te hangen is abstract werk. „Mijn persoui 'ijke voorkeur," verklaart Pronk. „Schilderen is bezig zjjn met materialen en niet een ver haal vertellen." Beeld is beeld, vindt hij. De voorstelling is niet belangrijk, het gaat om het gevoel wat je er bij krijgt. Alle 'poeha-verhalen' die hij leest in kunsttijdschriften vindt hij overbodig. „Je kunt ook teveel bij een schilderij vertellen en dat doet afbreuk aan het beeld. Dan maak je er een wetenschap van." Volgens Pronk moetje een schil derij niet analyseren „want dan gaat het gevoel weg". Kijken en genieten, daar gaat het om. Zo gaat Pronk zelf ook te werk. Bij zijn schilderijen horen geen dieper liggende gedachten. „Als ik een boodschap over wil bren gen, maak ik wel een pamflet. Nee, ik ben schilder." Zijn schilderijen ontstaan zoals hij zelf zegt door communicatie. „Ik begin gewoon en zie wel waar het schip strandt. Net als het le ven, dat stippel ik ook niet uit." Hij houdt niet van perfect afge werkte stukken. „Want dat zou betekenen datje alles onder con trole hebt. „Schilderijen zijn er niet alleen om te behagen, er mag ook in gevochten worden." In de gemeentebibliotheek in Vlaardin gen exposeert Pronk in de maand december met eigen werk. „Het zijn omgevingen waar je je niet helemaal op je gemak voelt." Elke zaterdag tussen elf en vijf uur opent Pronk de deuren van zijn kamer. De huiskamergalerie is gelegen aan de Vlasakker 23 in Spaland in Schiedam. Vlaardingen - Eigenaar P. Rijnsburger van het tenniscentrum aan de Zwanensingel krijgt voorlopig geen toestemming voor de bouw van tien squashbanen. De gemeente "Vlaardingen wil eerst de haalbaarheid van een andere optie onderzoeken: een squashcentrum bij het nieuw te bouwen zwembad op het Hoogstad terrein. Voor dat plan zijn twee particuliere onderne mers uit Maassluis in de markt. Rijnsburger is al drie jaar bezig de gemeente warm te maken voor een squashcoroplex in Vlaardin gen. Aan zo'n voorziening is naar zijn zeggen grote behoefte. Maar Rijnsburger heeft tot nu toe nul op rekest gekregen. Afspraken met de voormalige wethouder voor sportzaken Jan Madern leid den niet tot resultaten en met de huidige wethouder Agnes van Ar- denne kan hij ook al geen zaken doen. Antwoord op mijn brieven krijg ik niet en zelfs een afspraak ma ken lukt niet. Ik ben uiteindelijk naar het spreekuur van mevrouw Van Ardenne geweest, maar een duidelijk antwoord kreeg ik niet." Rijnsburger is zeer verbolgen over de opstelling van de gemeen te. „Ik kan het niet volgen. Ze wil len meer privatisering in de sport sector, maar als je met een con creet plan komt geven ze niet thuis." De gemeente heeft de ver gunning voor de bouw van tien squashbanen aan de Reigerlaan geweigerd vanwege de parkeersi tuatie, zegt een ambtenaar van Sport en Recreatie. Omdat er niet voldoende parkeerruimte is wordt gevreesd dat er verkeers overlast ontstaat op de Reiger laan. Elders in de stad naar grond zoeken voor realisatie van Rijns burgers plan ziet de gemeente voorlopig niet zitten. Eerst moet er duidelijkheid komen over de mogelijkheden van een squash centrum bij het zwembad. Daar doet zich het probleem voor dat de gemeente squash het liefst wil integreren in de bedrijfsvoe ringvan het zwembad. Squashba nen zouden de exploitatie van het nieuwe bad wellicht uit de rode cijfers kunnen houden of in elk geval de tekorten omlaag bren gen. De vraag is echter of de Maassluise ondernemers J.S.L. Lucardie en A.J. Rijkers met zo'n constructie akkoord gaan. Zij wil len bun squasheentrum wel bij het zwembad bouwen, maar de onderneming daar in financiële zin niet aan koppelen. Pas als de Stuurgroep Zwembad die kwestie heeft opgelost, zal duidelijk zijn of de gemeente elders in de stad grond voor een squashcentrum beschikbaar wil stellen. Of die grond dan aan Rijnsburger dan wel zijn Maassluise concur renten uitgegeven wordt, is voor de gemeente nog geen uitge maakte zaak. Rijnsburger is niet van plan zo lang te wachten. Hij zegt al met een buurgemeente te onderhandelen over de bouw van een squashcentrum. Vlaardingen- De organisatie Net werk Thuiszorg Nederland (NTN) heeft een regio-kantoor geopend in Vlaardingen. Naast de thuis zorg van de kruisvereniging is er dus nu ook een particiliere orga nisatie. Vanuit de nieuwe vesti ging bestrijkt de NTN de gemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en omstreken. Als er dringende aanvragen voor thuis zorg uit het Westland komen, worden die indien mogelijk ook behandeld. De NTN is een lande lijke organisatie met 24 vestigin gen en een bestand met daarin 1.600 verpleegkundigen, zieken verzorgers en kraamverzorgers. Omdat er steeds meer mensen thuis verzorgd of verpleegd wil len worden, breidt de NTN zich nog steeds verder uit. De laatste vestiging voor de regio Waterweg Noord is gevestigd aan de Chur- chillsingel 456 in Vlaardingen. De NTN is vooral bekend om het werk dat zij doet voor chronisch zieken en patiënten die in hun laatste levensfase zijn. In hun ei gen" omgeving voelen mensen zich over het algemeen veel pret tiger en dit kan beter zijn voor hun gezondheid. Er wordt ook aandacht besteed aan bejaarden die thuis willen blijven wonen, patiënten die na hun verblijf in het ziekenhuis thuis revalideren, geestelijk en lichamelijk gehan dicapten en vrouwen die zowel tRui^ willen bevallen als daar de "kraamtijd door willen brengen. Omdat de situatie van mens tot mens verschilt, past de NTN zich daaraan aan. Het kan zijn dat mensen slechts enkele dagen een paar uur per dag hulp behoeven, maar het kan ook om zorg gaan zijn die jarenlang doorgaat, dag in dag uit. De vraag om thuiszorg komt overigens niet alleen van de patiënten zelf. Ook wordt de orga nisatie vaak rechtstreeks inge schakeld door verzekeraars en het bedrijfsleven doet voor zijn personeelsleden vaak een beroep op de NTN. Vlaardingen - De politie van Maassluis, Vlaardingen en Schiedam gaat in de maanden de cember en januari strenger con troleren op alcohol in het verkeer. Daarmee participeren de Water weg-steden in de grote Zuidhol landse campagne 'Rij Alcohol vrij', waarvoor afgelopen vrijdag op het gemeentehuis van 's-Gra- vendeel het startsein werd gege ven. De provinciale campagne vormt een onderdeel van de lan delijke aktie en wordt tot en met het carnaval - begin maart - van 1992 gehouden. Gedurende de campagne-periode houden de politiekorpsen extra controles en in het kader van de daaraan voor afgaande voorlichting worden fol ders, affiches en raambiljetten verspreid in buurt- en clubhuizen en sportkantines. 'Promoteams' van Veilig Verkeer Nederland toeren deze twee maanden door Zuid-Holland om het voorlich tingsmateriaal uit te delen in win kelcentra en bij evenementen en alcoholcontroles van de politie. In het stadhuis van Maassluis staat een alcohol-simulator opgesteld waarop gezien kan worden welke gevolgen het op kan leveren als men toch met alcohol op achter het stuur kruipt. De Vlaardingse politie beraadt zich nog over de invulling van de locale acties die de komende we ken worden gehouden, maar op de bureaus in Schiedam en Maas sluis worden de extra alcoholcon troles al voorbereid. Tevens wordt er dit jaar nog in de drie Waterweg-steden een grote con trole gehouden. Automobilisten bij wie de blaastest uitwijst dat ze niet hebben gedronken krijgen een gele sticker met het opschrift 'Ik rij alcholhovrij' op de achter ruit geplakt. Door Ben van Haren viaaramgen - ue rechter zal er aan te pas moeten komen om de weg vrij te krijgen voor de com plete verbouwing van het winkel centrum Liesveld. Een van de huurders van een gemeentelijke winkel onder het viaduct stelt naar de mening van het gemeen tebestuur en project-ontwikke laar MultiVastgoed onredelijke eisen. Deze winkelier weigert het bijna dertig jaar oude huurcontract in te ruilen voor een nieuwe, en na enkele overgangsjaren ook duur dere plek in het straks overdekte Liesveld. Hij beroept zich op de Huurbesehermingswet. „Wij hebben besloten om actie te ondernemen," zegt verantwoor delijk wethouder John Rans- huijsen. Het gemeentebestuur wil in de eerste helft van het vol gend jaar met de modernisering van het Liesveld beginnen. De eerste paal, die de grond ingaat zal waarschijnlijk wei voor de 350 plaatsen tellende parkeergarage aan de Joubertstraat zijn. Ook staan de plannen voor de bouw van woningen en een supermarkt tussen Veerplem en Markgraaf laan bovenaan het programma. De verbreding van het viaduct kan pas plaatsvinden als vervan gende of noodwinkels beschik baar zijn gekomen. Dan moet na tuurlijk ook met alle winkeliers van het Liesveld tot zaken zijn ge komen. Problemen Ranshuijsen: „Er liggen eigenlijk nog maar twee problemen. Na men noem ik niet. Met het ene be drijf zijn de laatste besprekingen begonnen over financiën, tijdelij ke huisvesting en een uiteindelij ke nieuwe plek. Ik ben daar opti mistisch over. Het andere pro bleem is naar het lijkt niet door overleg op te lossen. Maar het wordt wel tijd. De OVO (Organisa tie van Vlaardingse Onderne mers) wil ook weten hoe het ver der gaat nu met de andere dertig partijen wel overeenstemming is bereikt en zo'n enkeling dwars blijft liggen. Als het moet gaan we naar de rechter." MultiVastgoed dringt ook aan op spoedige beslissingen. Zij wacht met het laten uitwerken van de definitieve plannen door archi tect Jan Decker tot overeenstem ming is bereikt met de winkeliers over een nieuwe vestigingsplaats of schadevergoeding. De kosten hiervoor worden door de gemeen te en de projectontwikkelaar ge deeld. Een ander knelpunt, de verplaat sing van lunchroom 't Paviljoen Liesveld, is vorige week opgelost. Cor en Jetske Huisman zijn eige naar van het te slopen pand en zij wilden een vergelijkbare nieuwe zaak op het Veerplein. Daartegen heeft de stedebouwkundige zich lange tijd verzet, maar inmiddels besloot het college van burge meester en wethouders dat deze verplaatsing toch moet doorgaan. Schiedam-Discriminatie is voor afgegaan aan de schietpartij die vrijdag plaatsvond op het Broers- veld. Daarbij werd een 20-jarige in Schiedam wonende man van Turkse afkomst in zijn dijbeen geschoten. De man was eerder door drie mannen met discrimi nerende opmerkingen lastig ge vallen en had zich verweerd. Tij- dens de woordenwisseling viel het schot. Schiedam - Met de aanhouding van twee stadgenoten heeft de Sehiedamse politie 15 auto-inbra ken opgelost. De twee mannen, 19 en 22 jaar oud, plunderden de au to's in één enkele nacht. Dat was in de nacht van 23 op 24 novem ber. De buit bestond voorname lijk uit radiocassettespelers. li politie betrapte de 19-jarige kra ker twee weken geleden op heter daad. Zijn handlanger werd kort daarop gearresteerd. Maassluis - De Maassluise politie heeft zaterdag een 31-jarige Maassluizer aangehouden omdat hij ervan wordt verdacht een bromfiets in het winkelcentrum Koningshoek in de brand te heb ben gestoken. Door de vlammen werd ook een luifel beschadigd. De man vluchtte nadat getuigen hem hadden aangewezen en ver nielde en passant antennes van enkele auto's. Maassluis - Zes jongeren in de leeftijd van 17 tot 20 jaar hebben in de nacht van zaterdag op zon dag zonder aanleiding een 21-jari- ge Maassluizer aangevallen, ge slagen en geschopt. Het slachtof fer liep daarbij een gebroken neus op. Vlaardingen - In de nacht van za terdag op zondag is uit een wo ning aan de Populierendreef in Vlaardingen een kluis met onbe kende inhoud ontvreemd. Maassluis - De Maassluise politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 26-jarige Utrechter aangehouden omdat de man ge probeerd zou hebben in te breken in een vrachtwagen op het par keerterrein aan de Industrieweg. Hij was daar met een ander ge zien. Later is de man vrijgelaten, maar, met hulp van de Vlaar dingse politie, weer op Rijksweg 20 aangehouden omdat hij zich aan een controle had onttrokken. In de auto werden van diefstal af komstige goederen gevonden. De man was in gezelschap van een 21-jarige stadgenoot. Vlaardingen - De eigenaar van een aan de Buizerdstraat in'Vlaai- dingen gestolen personenauto heeft zaterdag zijn wagen - ge deukt - teruggekregen. De auto was onbeheerd en met schade, vermoedelijk ten gevolge van een aanrijding tegen een lichtmast op de Olivier van Noortlaan gevon den. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Nog een auto was het doelwit van onverlaten. Een aan de Westhavenkade gepar keerde vierwieler werd zaterdag opengebroken om de radio-cas- sette-recorder te ontvreemden. En in de afgelopen nacht is er aan de Platanendreef nog een blauwe Opel Vectra (YS-04-LG) gestolen. Vlaardingen - Tijdens een alco holcontrole die vrijdagavond m verschillende delen van Vlaardin gen werd uitgevoerd, reden elf automobilisten tegen een proces verbaal op. Van de 1200 bestuur ders die aan een controle werden onderworpen moesten er 175 de blaastest afleggen. In elf gevallen bleken de betrokken bestuurders boven het toegestane promiüag6 te komen. De overtreders kregen tevens een rijverbod opgelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1