15 Vervuiling door drukwerk moet minder, vindt college Jeugd betrokken bij nieuwe speeltuinen rt- A. SCHAAP Reijnhout enthousiast over buurtbeheer Oost 'Heerdink kreeg nooit aanbod van gemeente' /s VÓLLIDIGE GARANTIE MMAKCiERIKG M80L M mSftFLEMGSBEüRT Burgemeester ontsteekt kerstboomverlichting Oase zoekt mannelijke koorleden Politie met verkeerskwis op lokale radio Samenzang bij ontsteking kerstverlichting op Markt Vïaardingse koren zingen in Pniëlkerk Kinderopvangzalen verhuisd naar school Cursussen in gedrang bij Kreatief Centrum Ouderenwijzer helpt Vïaardingse f 60-plussers 1 AUTOBEDRIJF AUTOBEDRIJF Rotterdams Dagblad Donderdag 12 december 1991 Met de heer P. L. A. Cuppens, directeur van Sandvik Nederland B, V,, aan zijn zijde ontsteekt burgemees ter ReinieT Scheeres donderdagavond om 19.30 uur op de Koemarkt de feestverlichting in de kerstboom die volgens de traditie door de Schiedamse vestiging van Sandvik aan de gemeente Schiedam is geschon ken. Aan Je ceremonie gaat een tampionoptocht vooraf. Het startpunt is op de grote markt en vis de Hoogstraat wordt er gewandeld naar de Koemarkt. •Aan de optocht wordt ook deelgenomen door de kerstman, die onder de klanken van drumfanfare Harpe Davids in de arreslee meerijdt. Zangkoor Oase, dat iedere woensdagmiddag van 13.00 tot 14.30 uur in dienstencentrum de Woudhoek repeteert, zoekt enkele koorleden om het gezelschap uit te breiden. In het bijzonder wordt mannelijke le den gevraagd zich te melden. De kontributïe be draagt vijf gulden per maand. Belangstellenden kunnen ook eerst een keer naar een repetitie komen luisteren. Vlaardingen Vlaardingers die precies willen weten hoe de ver keersregels van het nieuwe Reglement Verkeersre gels en Verkeersborden luiden, moeten zaterdag 14 december van 12.00 tot 14.00 uur naar Omroep Vlaar- dingen luisteren. Dan behandelen twee medewer kers van de politie Vlaardingen in een speciale uit zending de belangrijkste veranderingen die in het verkeer plaatsvinden. Tijdens het programma wordt er ook een verkeerskwis gehouden en na de uitzen ding kan men tussen 14.00 en 15.00 uur bellen met de politie (4342355) als er over de herziene verkeersre gels nog vragen zijn. Ook dit jaar wordt enkele weken voor Kerstmis de verlich ting van de grote boom op de Markt aangesto ken door burgemeester A. A. J. M. van Lier. Aan de handeling die vrijdag 13 december om 20.45 uur wordt verricht, gaat een Joop-in concert in de Grote Kerk vooraf, Iedereen kan er gratis naar binnen. Op de Markt heerst die avond ai een optimale kerstsfeer want voor de ramen van de huizen branden kaarsjes en het Leger des Heils brengt kerstliederen ten ge hore. Het Bethel- en Immanuelkoor en Vocaal Ensemble Marcato verzorgen dinsdag 1? december het traditio nele kerstconcert in de Pniëlkerk. Toegangsbewij zen kosten vijf gulden en zijn verkrijgbaar bij hel VW-kant oor en op de avond zelf vanaf half acht. Het concert vangt aan om 20.00 uur. Peuterspeelzaal 'Peuterburg' en halve-dagopvang 'Olïeke Boileke' zijn verhuisd en voor minstens een jaar ondergebracht in de Mr. Blomschool aan de Spechtstraat omdat het oude gebouw aan de Burge meester Schwartzlaan gebreken vertoonde. De Buitenschoolse Opvang is nieuw en bestemd voor basisschoolkinderen in de leeftijd van 4 tot en met 11 jaar. Opvang is mogelijk voor, tussen en na schooltijd, maar ook op lesvrije uren en tijdens de va kanties. In de peuterspeelzaal kunnen kinderen van 2 tot 4 jaar terecht. De halve-d^gopvang is bestemd voor kinderen van 1 tot 4 jaar. van wie de ouders 's ochtends werken en tussen de middag hun kind ko men ophalen. Hoek van Holland De Stichting Kreatief Centrum Hoek van Holland is bang dat het werk van de cursisten in het gedrang komt, wanneer nog meer ruimte moet worden inge leverd in gebouw de Duinpieper aan de Columbus- straat. Daar verzorgt hev centrum acht maanden per jaar een groot aantal cursussen. De rijf lokalen in het ge bouw v. '5en nu al gedeeld met een peuterspeelzaal, speel-o- ek en de stichting Kunstzinnige Vorming. Met passen en meten en dankzij een goede coördina tie lukt dat uitstekend. Maar wanneer er ook nog een lokaal permanent moet worden opgeofferd voor de nieuwe stichting Kinderopvang, dreigt de ruimte te klein te worden. Agenda SCHIEDAM donderdag 12 december Jamsessie. Podium. 22.00 uur. Chazz ijazz-concert j, Tender. 22.00 uur. Spirituele bijeenkomst Harmonia, wijkcentrum Nieuwland. Wibautplein 165.20.00 uur. vrijdag 13 december Kerstklaveijassen. De Woudhoek, 13.00 uur. VLAARDINGEN donderdag 12 december Joost mag het weten (klucht), Stadsgehoorzaal, 20.15 uur Leesvoorsteilingen door Freek de Jonge. Stadsge hoorzaal. 20.30 uur. Tie me up! Tie me down! (film), Filmzaal, 20.30 uur, Culturele Raad, stadhuis, 20.00 uur. Raadscommissie Verkeer, stadhuis. 19.30 uur. vrijdag 13 december Bingo, trefcentrum de Bijenkorf, 14.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredactie: Donald Bax Telefoon 4345209 Vlaardingen - De vervuiling door weggegooid, gratis drukwerk moet worden gestopt, vindt het Vïaardingse college van B en W. Het overweegt met de opdracht gevers voor de verspreiding van reclamefolders, advertentiebla den en dergelijke contact op te nemen om die vervuiling tegen te gaan. De verspreiders zal worden ge vraagd hun drukwerk op correcte wijze te (laten) verspreiden. Nu worden vaak in flats stapeltjes folders en kranten achtergelaten die vervolgens door de hal en bui ten op straat gaan 'zwerven'. De ergernis die daardoor ontstaat is voor het raadslid Joke Fial-van Wingerden (Burgerbelangen) aanleiding geweest schriftelijke vragen te stellen aan het college van B en W. Zij heeft daarin onder meer voorgesteld schuine plank jes boven de brievenbussen te be vestigen zodat daar geen papier meer gelegd kan worden. B en W willen daar niet toe over gaan omdat ze er zeker van zijn dat er dan andere manieren wor den gezocht om het reclame-ma teriaal in portieken achter te la ten. Wel wordt aangekondigd dat het Gemeentelijk Woningbedrijf ook p.aar dit probleem zal kijken. Het college antwoordt op de vra gen dat het de indruk heeft dat er minder straatvervulling optreedt door slecht dichtgemaakte vuil niszakken. Een aantal maanden zijn Vlaardingers beboet als ze hun vuil te vroeg of slecht dicht gemaakt langs de kant van de straat zetten. Joke Fial-van Wingerden had om hogere boetes gevraagd, maar daar beslist justitie over. aldus het college. Joke Fial-van Wingerden; er gernis Archieffoto Vlaardingen - Via scholen gaat de gemeente Vlaardingen kinderen betrekken bij de (her)inrichting van speelplaatsen. Daarmee wordt in januari een aanvang ge maakt. De plannen daarvoor vloeien voort uit de nota Speelruimteplan die door de gemeenteraad is vast gesteld. Daarin staat een opsom ming van water aan speelvooreie- ningen is, hoe ze zijn/kunnen worden onderhouden en waar er teveel en te weinig zijn. Op het stadhuis wordt gewerkt aan plannen om het onderwijs te betrekken bij de ontwikkeling van de speelplaatsen. De gedach te is een plan te presenteren en daar kinderen op te laten reage ren Bekeken wordt nog of dat tij dens lesuren dan wel op een woensdagmiddag moet gebeuren. Op het stadhuis wordt gehoopt dat leerkrachten zelf ook wat gaan doen met het onderwerp 'spelen'. Dat kan concreet omdat scholen pas worden ingeschakeld als er in de buurt wat gaat gebeu ren. Wat dat betreft wordt aller eerst gedacht aan de omgeving van het Kruidenpad in Holy, aan de Babberspolder en Ambacht en aan de omgeving van de Konings traat in deOostwijk. Uit een inventarisatie blijkt dat Vlaardingen zeven wijkspeel- plaatsen, 21 buurtspeelplaatsen en 109 voorzieningen bij woon blokken telt. Dat laatste aantal zou gelijk moeten blijven. Er zou den drie wijkspeelplaatsen bij moeten komen, evenals 17 buurt speelplaatsen. Geld hiervoor zou onder meer moeten komen van het sluiten van speelplaatsen die niet of Onder meer voor het opknappen van de speeltuin aan de Koningstraat in Vlaardingen wordt de (schooljeugd om zijn mening ge vraagd. Foto Roel Dijkstra slecht gebruikt worden. Daar kan in ieder geval op onderhoud wor den geminderd. De gemeente wil het wat banen voor skate-boards betreft voorlopig bij de ene laten die eralisinHcly. Er bestaan ojk plannen om het beheer van de speelplaatsen in handen te geven van de buurtbe woners. De gemeente realiseert zich dat het fenomeen van de speeltuinverenigingen is uitge storven, maar hoopt via het buurt beheer toch initiatieven tot ont plooiing te laten komen. Schiedam - Wethouder Adri Reijnhout gaat in grote lijnen ak koord met de door Bewonersver eniging Schiedam-Oost gemaak te opzet voor het wijk- en buurt beheer in deze wijk, In het voor stel worden gemeentelijke taken als de klachtenbestrijding en het onderhoud van het openbaar ge bied aan de wijk gedelegeerd. Een nieuw in te stellen werkgroep krijgt tot taak het geld over de no den in de wijk te verdelen. De nieuwe werkgroep, die in het begin van het volgend jaar wordt geïnstalleerd, bestaat naast buurtbewoners uit medewerkers van het Openbaar Nutsbedrijf, het Instituut Ondersteuning Be woners in Stadsvernieuwingsge bieden (IOBS) en de Plantsoenen dienst. Uit de gelederen van de Dienst Gemeentewerken wordt een ambtenaar wij gemaakt om de werkzaamheden van het or gaan te coördineren. Reeds een jaar geleden stelde de bewonersvereniging een overleg orgaan in voor het wijk- en buurt beheer, maar tot dusver miste de ze dub de bevoegdheden om op eigen gelegenheid zaken in de wijk te regelen. In de nieuwe op- zet bepaalt de werkgroep de prio riteiten in het wijkbeleid. In eerste instantie worden de aan gedragen bestedingen betaald uit de reguliere gemeentebegroting. Hierdoor is het niet duidelijk over hoeveel geld de werkgroep kan beschikken. Een technisch pro bleem vormt het feit, dat gemeen telijke afdelingen als de Plantsoe nendienst uitsluitend met een stedelijk budget werken. Bij de gemeente is niet precies bekend, hoeveel geld deze diensten in Oost uitgeven. Ondanks deze belemmering zijn de vertegenwoordigers van de be wonersvereniging ze ei positief over de opstelling va" ouder Reijnhout. De BV? dat de werkgroep eer hulp middel kan vorir .e leef baarheid in de wijk u- vergroten. In hel verleden liepen pogingen om de problemen in de wijk aan te pakken verschillende keren op een mislukking uit. Zo belegde de bewonersvereni ging enkele informatie-avonden over de aanstaande opknapbeurt in de Galileïstraat en omgeving. Toen de bewoners warm begon nen te lopen voor het project, werd duidelijk dat het door een groot financieel tekort enkele ja ren moest worden uitgesteld. De BVSO beseft, dat het in de toe komst moeilijk zal worden om de ze buurt opnieuw bij het wijkge- beuren te betrekken. Toch hangt het succes van de ont wikkeling van het wijk- en buurt beheer in eerste instantie af van de betrokkenheid van de bewo ners. De bewonersvereniging is reeds begonnen met het opzetten van een netwerk van bewoners. De bedoeling is, dat in elke straat in Oost de klachten over het on derhoud worden geïnventari seerd. Met deze gegevens in de hand zou de werkgroep snel de klachten kunnen oppakken. De bewonersclub gaat zich niet beperken tot deze 'breed opgezet te vorm van klachtenafhande ling'. In twee buurten in Oost wil len het IOBS en de bewonersver eniging overgaan tot een inten sieve vorm van het zogenoemde buurtbeheer. Het gaat om de Ful- tonstraat en de 305 woningen van de Woningbouwvereniging Schiedam in de omgeving van dc- Stationstraat. Na de gepleegde renovaties zijn de bewoners in deze gebieden vol gens de BVSO reeds betrokken bij hun woonomgeving. Dat biedt volgens de initiatiefnemers een goed uitgangspunt om de nu in goede staat verkerende woningen door verhoogde aandacht van de werkgroep wijk- en buurtbeheer te conserveren. In het overhevelen van haar ta ken naar Oost staat de gemeente niet alleen. De Woningbouwver eniging Schiedam overweegt een dependance in de wijk te openen voor het wijkwerk. De initiatief nemers van de werkgroep willen de armslag van het wijk- en buurtwerk vergroten door een be roep te doen op de arbeidspool. De nieuwe medewerkers zouden vooral hun diensten moeten be wijzen in de eigen veegploeg van Oost. Door Ben van Haren Vlaardingen - De Haagse advo caat mr.L. F. Pels Rijcken is ver baasd over het besluit van burge meester en wethouders van Vlaar dingen om de hulp van de rechter in te roepen om tot verbreking van een huurcontract te komen met zijn cliënt Modemagazijn Heerdink. ,.Ik zou niet weten op welke grond de rechter moet oordelen. Nog maar pas heeft mijn cliënt een spiksplinternieuw huurcon tract met de gemeente afgesloten tot 1998. Bovendien heeft de ge meente nooit een aanbod aan het bedrijf gedaan," zegt Pels Rijck en. Hij reageert hiermee op het bericht dat de gemeente juridi sche actie zal ondernemen om de I weg vrij te maken voor de moder nisering van het Liesveld. "Wethouder John Ransbuijsen heeft in september de Liesveld middenstand openlijk gewaar schuwd voor vertraging en kos tenstijging bij het uitblijven van nieuwe overeenkomsten. Hij zei afgelopen maandag in het Rotter dams Dagblad optimistisch, dat de ingewikkelde procedure van eigendomsoverdracht en winkel verplaatsingen, die nodig is voor de uitvoering van het door Multi- Vastgoed ontwikkelde bouwplan, vrijwel was afgerond. Er lagen nog maar twee problemen vol gens hefo. Hij weigerde nadruk kelijk namen te noemen of te be vestigen. „Met het ene bedrijf zijn de laat ste besprekingen begonnen over financiën, tijdelijke huisvesting en een uiteindelijke nieuwe plek. Ik ben daar optimistisch over. Het andere probleem is, naar het lijkt, met door overleg op te los sen. Als het moet, gaan we naar de rechter," stelde de wethouder. Mevrouw Heerdink is boos op de wethouder. Zij zegt, voordat ze ons naar haar advocaat verwijst: ,A1 in september heeft meneer Ranshuijsen dingen geroepen, he ons in een kwaad daglicht hielden. Het had weinig ge scheeld .•aren een kort ge ding ge= >mdat h:; het had over een cu arsligger, die het hele plan tegenhield. Het was onver antwoord want iedereen wist, dat hij ons bedoelde." Advocaat Pels Rijcken zegt het standpunt van de gemeente niet te begrijpen. „Nog maar pas heeft Heerdink een spiksplinternieuw contract getekend, dat loopt tot 1998. Het betreft een verlenging, maar het is wel een nieuwe over eenkomst, waarvoor de kanton rechter de nieuwe huurprijs heeft moeten vaststellen. Bovendien is hel zo vreemd dat de gemeente tegenover ons nog nooit heeft la ten blijken, dat het bedrijf daar weg zou moeten. Ze heeft bijvoor beeld ook nooit een aanbod ge daan." Pels Rijcken is niet van plan om opheldering te gaan vragen bij het gemeentebestuur. „De ge meente zal, als zij iets wil veran deren, het initiatief moeten ne men. Wil de wethouder onze hou ding uitleggen als dwarsliggen dan moet hij dat weten, maar ik weet dat Heerdink niet de enige is met wie de gemeente nog niel rond is. Dat is ook het geval met een Chinees restaurant." Eigenaar Yuen van China Palace op het Liesveldviaduct bevestigt dat hij nog niet tot zaken is geko men met de gemeente. „Maar wij zijn geen dwarsligger. "We zijn in overleg, maar hebben nu de op lossing nog niet gevonden. Ik ver wacht wel dat we eruit komen," meldt desgevraagd de heer Yuen vanuit Den Haag. Hij is vier jaar geleden pas huurder geworden van de bovenverdieping van het Roobolpand. Nu is dat ook nog ei gendom van het Gemeentelijk Woningbedrijf maar straks komt het net als alle andere panden on der en op het te verbreden via duct in handen van MuItiVast- goed. Heerdink heeft aanzienlijk oude re rechten. Het modemagazijn is een van de bedrijven, die bij de opening van het Liesveld, zo'n dertig jaar geleden, al huurder werd en betaalt daarom ook een aanzienlijk lagere huur Vlaardingen - Het eerste exem- plaar van de nieuwe 'Ouderemvii.5 zer' is gisteren uit handen van wethouder Kool uitgereikt aan voormalig bestuurslid De Prieële van de stichting Ouderenwerk. De Ouderenwijzer is een informa tie-gids voor ouderen die door de Stichting Raainr het Ouderen werk wordt uitgegeven. Het boekje is een onderdeel van de voorlichting die de stichting voor ouderen verzorgt; de eerste uitgave verscheen in 1989. De ver anderingen in twee jaar maakten het echter nodig de Ouderenwij zer te actualiseren. In de nieuwe uitgave staan alle zaken die voor ouderen van be lang zijn op onderwerp bij elkaar. In de hoofdstukken over gezond heid en welzijn, geldzaken, vrije tijd, wonen en vervoer, staat in formatie over voorzieningen, re gelingen en instanties, namenen adressen van instellingen, maar ook informatie over bijvoorbeeld uitkeringen of woningen die be- schikbaar zijn voor ouderen in Vlaardingen. Er zijn 14.000 exemplaren van de Ouderenwijzer gedrukt en wordt begin januari thuid bezorgd bij al le Vlaardingers van 60 jaar en ou der. SWAROVSKI rob heenes juwelier Noordmolenstraat 2 Rotterdam - Tel 010-4652026 BMW 316 Spec Citroen Axel 1.2 TRS Citroen BX 14 E Ipg Fiat Uno 45 S '90 8.950.- 6.950.- 7.950.- 9.950.- Ford Escort 1.1 Ryate Ford Sierra 1.6 CL Ipg Ford Scorpio 2.0 CL autom. Ford Scorpio 2.0 GL '87 8.950.- '89 14.950.- '88 1 4.950.- '86 9.950.- Mazda 323 1.3 LX '91 21.950.- Mercedes 190 D stuurbekr. '85 19.950.- Nissan Sunny 1.4 LX spec. uitv. '91 21.950.- Opel Kadett 1.3 S '86 9.500.- Opel Kadett 1.3 S 5-drs. '87 10.950.- Opel Kadett 1.6 S '87 10.950.- Opel Ascona 1.6 S '87 8.950.- Opel Omega 2.0i GLS autom. '88 16.950.- Opel Omega 2.0i Spec. uitv. '90 23.950,- Opel Vectra 1.6i '91 24.950.- Suzuki Swift 1.3 GL '89 11.950.- Toyota Celica 1.6 ST '87 16,950.- VW Passat 1.6 CL '87 8.950.- VW Golf Memphis '89 1 4.950.- Broersvest 74-76 3112 DG Schiedam Ti. 010-4267448 Fax 010-4739781.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2