Nieuw ziekenhuis gaat naar Schiedam Politiebureau Is al weer te klein Stroom kerstpost komt op gang Straussplein wil als eerste speelplaats in eigen beheer Holy en Schieland akkoord met stek naast NS-station Schiedam-Nieuwland Fikse tegenvaller bij renovatie Koepaardbrug EEN NiEUW NUTSBEDRIJF! Handtekeningenactie voor belaagde dokter Steden krijgen 'vrije gelden' sociale aanpak Truckers te lang achter het stuur 'Grote steden verkopen hun projecten slecht' Politie sleept per ongeluk ook verzekerde auto's weg EFABER smeden tllüili Vlaardingse commissaris A. Spel vraagt twee miljoen voor uitbreiding Klachtenregen door gaslncht N.V. Nutsbedrijf voor gas, watei; elektriciteit en CAI Fietsstuur vast, naar ziekenhuis Fietsendief in kraag gepakt Veel boetes voor fout parkeren tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Patiënten van de Hoogviietse arts, die wordt geterroriseerd door een vader en een zoon, hebben een handtekeningenactie gestart voor hun dokter. „Hij is gewoon een heel goeie dokier. Met de ze actie willen we laten zien dat wij als patiënten ach ter hem staan," zegt initiatiefnemer Hans Brabers. Hij heeft inmiddels dertig handtekeningen binnen. Oen Haag - De provincie Zuid-Holland zal, uit gesmeerd over driejaar, bij elkaar 2,7 miljoen gulden uitkeren aan elf middelgrote steden voor sociale ver nieuwing, Daartoe behoren onder meer Vlaardingen, Schiedam, Spijkenisse, Capelle aan den IJssel en Dordrecht. Daarnaast steekt de provincie driehonderdduizend gulden in de oprichting van een 'transferpunt'. Dat moet een loket worden waar gemeenten informatie kunnen krijgen over de hulpmogelijkheden van on geveer veertig organisaties die in Zuid-Holland met steun van de provincie iets doen op welzijnsgebied. Rotterdam - Het gaat niet goed met grootstedelijke investeringsprojecten, zoals bij voorbeeld het ont wikkelingsplan van het Integraal Plan Noordrand Rotterdam. Dit komt door een veel te stroeve samen werking tussen enerzijds de overheid en anderzijds particuliere investeerders en projectontwikkelaars. Deze conclusie trekt het Overleg over Ruimtelijke Investeringen (ORI) in zijn vandaag verschenen pu blicaties over het plan Noordrand, de plannen rond het centrum van Den Haag, en het IJ-oeverprojeet in Amsterdam, Het ORI vindt dat de grote projecten slecht worden Verkocht'. Rotterdam - „Verrek, dat is jouw wagen die daar weggesleept wordt," hoorde Gusta Blanken haar man dinsdagochtend zeggen. Gusta wreef haar sla perige ogen uit, keek naar buiten, en inderdaad; Daar hing haar Lada achter een takelwagen van de politie. De agenten van bureau Zwaanshals waren in de ochtendkilte ijverig bezig met een actie tegen on verzekerd rijden. Het was dinsdagochtend, half zes en heel koud. „Ik deed snel mijn kleren aan en stormde naar bene den," zegt Gusta. „Ik zei tegen die agent dat ik wel degelijk verzekerd was." Ze bood nog aan om even haar verzekeringsbewijs te halen. „Maar daar ging die agent helemaal niet op in. Hij zei alleen maar: dat zeggen ze allemaal." En foetsie was de Lada, Een kwartier later stond het voertuig geparkeerd bij bu reau Noord, Gusta Blanken was verbijsterd. Ze moest zichzelf even in de arm knijpen, „Ik ging er zelf aan twijfelen of ik wel verzekerd was. Ik heb de maatschappij gebeld, en toen ben ik naar de politie gegaan." Een fax van de assuradeur toonde aan dat Gusta wel degelijk heeft voldaan aan haar wettelijke plicht. „Ik heb toen mijn autosleutels aan de politie gegeven, die de auto later thuisbracht. Zonder ex cuses aan te bieden. Dat vind ik nog het ergste van aljes." Is dat nou de klantvriendelijke aanpak waarop de korpschef altijd zo hamert? Volgens politiewoord voerder G. de Jong is geen enkele auto ten onrechte weggesleept. „Het is jammer dat het zo gelopen is, maar ook de auto van mevrouw Blanken was niet verzekerd," zegt Ger de Jong. „Zij had wel betaald, maar door administratieve onzorgvuldigheid is er een fout gemaakt, waardoor die auto niet verzekerd was." Rotterdam - Even was het spannend, gisteravond bij ^etter- het openen van een vrachtwagen die onderweg was damse poh- naar Duitsland. De chauffeur zelf wist niet wat er nu tie contro- toch in die twee grote vaten zat, die hij vervoerde, leerde gis- 'Scheepsonderdelen' en 'Goederen zonder handels- teren in het waarde' luidden de tegenstrijdige berichten. Uitein- Bo+lekge- delijk blijkt het om Braziliaans ijzererts te gaan. bied 250 Maar wat moet de geadresseerde in Duitsland daar- vrachtwa- mee? De controleurs het ministerie van VROM ver- gencombi- trouwden het niet en namen de lading in beslag. Hij naties. De en zijn collega's van zes andere opsporingsdiensten ze chauf- hebben handenvol werk bij de verkeersactie, die gis- feu r kon er teren onder leiding van de Rotterdamse politie werd nog om la- gehouden aan de Botlekweg, Er zijn tussen twee uur chen en 's middags en acht uur 's avonds 250 auto's aan de overhan- kant gezet. De chauffeurs kregen bezoek van de poli- dïgde zon- tie, douane en controleurs van de Rijksverkeersin- der vrees spectie, het Korps Controleurs Gevaarlijke Stoffen, zijn papie- het Centraal Bureau voor de Motorrijtuigbelasting ren aan een en de Directie voor de Telecom en Post (voor de 'bak- agent, kies'). Foto Rim Ras/ De controlerend ambtenaren hebben 95 keer proces- cor vos verbaal opgemaakt, waarvan 65 keer voor overtre ding van de Rijtijdenwet. Een Spaanse chauffeur had in drie etmalen maar twee uur gerust. De Span jaard kreeg een boete van duizend gulden en een rij verbod. Rijden zonder vergunning is een goede tweede op de lijst van chauffeurszonden (negen processen-ver- baal), op de voet gevolgd door de illegale bakkies (acht processen-verbaal). Schiedam/Vlaardingen - Het nieu we ziekenhuis voor Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland wordt gebouwd naast NS-station Schiedam- Nieuwland. Volgens het gespecialiseerde ad viesbureau Zandvoort Ordening en Advies is de plaats naast het politiebureau de meest geschikte van de 16 door de gemeenten Schiedam en Vlaardingen aange dragen opties. Het bestuur en de directie van het Holy- en het Schieland-ziekenhuis hebben het advies inmiddels overgenomen. De bouw van het nieuwe zieken huis betekent op termijn de slui ting van het Vlaardingse Holy- ziekenhuis en het in Schiedam gevestigde Schieland-ziekenhuis. Besparing De fusie vindt plaats op uitdruk kelijk verzoek van staatssecreta ris Hans Simons van Volksge zondheid. Volgens de bewinds man kan de fusie in de toekomst een aanzienlijke besparing ople veren. Ook de besturen van de twee zie kenhuizen zijn inmiddels enthou siast over de fusie, al besliste de directie van Schieland nog on langs tot een twintig miljoen gul den kostende renovatie van het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan. Volgens directeur LA. van Eijk van het Schiedamse ziekenhuis kan deze operatie niet langer worden uitgesteld. Volgens adviesbureau Zandvoort Ordening Advies is het terrein naast het station juist groot ge noeg om het nieuwe ziekenhuis plus de benodigde parkeerplaat sen te herbergen. Uitgangspunt van de fusie is, dat de totale geza menlijke capaciteit aan bedden behouden blijft. Naast het be houd van de bestaande voorzie ningen streven de ziekenhuizen op de nieuwe plek bovendien naar een uitbreiding van met na me de diagnostische en therapeu tische kwaliteiten, Schiedam heeft de slag om het nieuwe zie kenhuis met name gewonnen omdat de piek van alk1 aangedra gen locaties het best bereikbaar is. Knooppunt De locatie Nieuwland ligt in de bui-t van rijksweg 20 en bevindt zich op een knooppunt van open baar vervoerverbindingen. Naast de tram en de trein stoppen ver schillende buslijnen voor de deur. Hiermee is Nieuwland volgens het adviesbureau de meest klant vriendelijke piek voor de bewo- f'J ners van het verzorgingsgebied. f| Op korte termijn gaan de zieken huisbesturen met de gemeente Schiedam overleggen over de na der te nemen stappen. De verte genwoordigers van het Holy- en Schieland-2iekenhuis tekenen vermoedelijk nog deze maand een verklaring, waarmee zij de voorgenomen fusie officieel be krachtigen. ia Topdrukte: 150.000 brie ven, kaarten en andere PTT-post- stukken wor den dagelijks verwerkt m Vlaardingen. Schiedam komt trager op gang met de verzending van kerst post. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen/Schiedam - Waar schijnlijk als gevolg van de PTT- campagne de kerstpost voor de 13e op de bus te doer is de decem- berdrukte bij de Vlaardingse pos terijen eerder begonnen dan an ders. Schiedam verwacht van daag de eerste hausse kerstkaar ten, maar moet al dagen hard aan poten om containers vol relatiege schenken te verwerken. Alleen Maassluis merkt weinig van de gevolgen van de spotjes en huis aan huis verspreide PTT-folders. „Druk? We kunnen het nauwe lijks bijbenen," meldt groepslei der Jan Visser vanuit het Vlaar dingse sorteereentrum aan de Taanderijstraat. „We zitten nu al op 150.000 stuks per dag, twee keer zoveel als normaal, en het wordt alleen maar meer." De top drukte verwacht Visser volgende week, een aanbod van rond de 200.000 poststukken per dag. De Vlaardingse postbestellers maken al dagenlang overuren. Overdag helpen vijf uitzend krachten het vaste personeel de bergen kaarten te sorteren, 's nachts worden nog eens vier hulpkrachten ingeschakeld. Ook het legioen Vlaardingse postbe stellers is met vier uitzendkrach ten versterkt. „We zetten alle zei len bij," aldus Visser. De Vlaardingse PTT'ers zien deze weken maar weinig van hun bed. Visser komt aan „zes, zeven uur tjes slaap" per etmaal. „En als je even thuis bent, zit je hoofd nog bij je werk. Je moet zoveel rege len, dat je aan niets anders kunt denken." Behalve kaarten, krij gen de posterijen ook enorme aantallen kerstpakketten te ver werken. In Vlaardingen is bij voorbeeld Unilever een grote le verancier. Maar ook Schiedam wordt overstelpt met pakketten van bedrijven. En met kalenders die in enorme aantallen worden aangevoerd. „Gisteren zestien containers," zegt chef postver keer Richard Brochard, Met de kaarten viel het tot giste ren in Schiedam nog mee, hoewel er een duidelijke groei zit in de post uit het noordelijk stadsdeel. Die toename wordt veroorzaakt door dejonge gezinnen die zich in de nieuwbouwwijk Spaland heb ben gevestigd. Brochard verwacht dit jaar in Schiedam een groei van rond de 8 procent in de kerstpost. „En die komt dan nog eens bovenop de normale groei." De Schiedamse PTT heeft het kortom geweldig druk. En dat terwijl Schiedam toch al in de regionale top 5 staat van postkantoren met de meeste hoeveelheden partijenpost. Ook Schiedam heeft uitzendkrachten aangesteld om de topdrukte aan te kunnen. Op het Maassluise postkantoor heersen tegen de verwachting van het personeel in nog geen hectische toestanden. Er komt wel meer post binnen dan anders, maar de hoeveelheden vallen reu ze mee. Bedrijfsleider postver keer J.L. van der Marei heeft geen verklaring voor de uitblijvende stroom Kerst- en nieuwjaarswen sen: „Wij houden het er maar op dat de grote klap pas volgende week valt." Problemen verwacht de Maassluise PTT niet. „We staan klaar om alle hens aan dek te roepen." JniperiuM CALLEN8URGSTRMT80 VLAA8CHNGEN TEL 010-4343096 FWII hereniging van ■VIJIL Nederlandse installatiebedrijven Schiedam - De Schiedamse werkgroep Strauss en Co, in mei van dit jaar opgericht door bewo ners van het Johan Straussplein in samenwerking met de buurt- concierge en het jeugdwerk van de SSSN, heeft ingehaakt op de suggestie van de PvdA en wil zelf standig de speelgelegenheid in de buurt gaan beheren. Strauss en Co heeft daarbij een gloednieuw speelterrein voor ogen en tracht dat omstreeks het vooijaar van 1992 te realiseren op een deel van de groenstrook tus sen het Straussplein en de Boro dinlaan nabij de kinderboerderij 't Geitenweitje. Daarmee verband houdend is de betiteling 'werk groep' inmiddels gewijzigd in 'buurt- en speelterreinvereni- gmg'. „Eigenlijk zijn we helemaal niet door de PvdA op een idee ge bracht," zegt Lia van Eisden van Strauss en Co, „want wij liepen al lang met die plannen rond. Ten slotte was de werkgroep mede op gericht om in het kader van het buurtbeheer de speelvoorzienin- gen voor de kinderen veiliger te maken. Fietsers en brommers re den op de huidige speelplaats ge woon tussen de kinderen door. Logischerwijs werd onze gedach te ook zorg te dragen voor de speelvoorzieningen, een vervolg van het buurtbeheer. En nu de PvdA met die voorzet komt, kop pen wij 'm graag in. Het gaat ons niet om wie het idee heeft geop perd maar om de uitvoering er van We hopen in ieder geval dat on., .A-roep op het college gehoor vindt." De nieuwe buurt- en speeltuinvereniging heeft het col lege inmiddels per brief verzocht een startsubsidie van 1000 gulden te verlenen zodat de vereniging zich een duidelijker gestalte aan kan meten. Het bedrag is nodig om onder andere een buurtkrant te publiceren, leden te werven, publiciteitsactiviteiten te ont plooien en statuten op te stellen. Zodra Strauss en Co de wensen van de leden, bewoners en kinde ren heeft verzameld in een con creet plan, wordt dat aan het col lege aangeboden met het verzoek de inrichting van het nieuwe speelplein te subsidiëren. Als het geheel inderdaad wordt gereali seerd, betekent het dat in Schiedam de eerste zelfstandig door de bewoners beheerde kin derspeelplaats omstreeks het vooijaar van '92 van de grond komt. Vlaardingen - Het in 1989 opgele verde politiebureau aan de Delfts- eveerweg voldoet me* langer aan de eisen van het Vlaardingse korps. Volgens commissaris A. Spel heeft het korps als gevolg van de veranderde werkwijze en enkele nieuwe taken dringend behoefte aan extra ruimte. Voor de uitbreiding van het gebouw heeft de commissaris een krediet van twee miljoen gulden aan de gemeenteraad gevraagd. De aanvraag stuit wellicht op ver bazing bij de gemeenteraad, want het is nog geen drie jaar geleden dat het Vlaardingse korps het voor 13 miljoen gulden gebouwde bureau betrok. Bovendien schreef de korpschef op li de cember 1989 in een verantwoor ding van de nieuwbouw, dat het gebouw aan hoge functionaliteits- eisen voldoet en 'ruimtelijke toe- komstwaar de' bezit. Ook de op dat moment recent in het vooruit zicht gestelde korpsuitbreiding zou volgens de hoogste politie- baas in het nieuwe onderkomen kunnen worden opgevangen. Toch is er volgens Spel niets vreemds aan de hand met zijn aanvraag. „Het programma van eisen werd reeds vijfjaar geleden opgesteld. En de ontwikkelingen in politieland gaan erg hard. We hebben de ruimte echt nodig." De belangrijkste claim op de ex tra ruimte wordt gelegd door een groep stagiaires, die in de toe komst onder leiding van een hoofdagent in het politievak wordt bekwaamd. Het lesproject vloeit voort uit de aanstaande re gionalisering van het politie korps. „Het nieuwe politiekorps gaat zelf jonge agenten opleiden," vertelt Spel. „De Rotterdamse korpschef heeft mij gevraagd nf wij ook een deel van deze oplei ding willen gaan verzorgen." De politie is volgens Spel ook door de veranderde werkwijze in de ruimteproblemen gekomen. „Reeds bij de opening was duide lijk dat het gebouw weinig tole rantie bezat. Alle kamers in het bureau werden direct in gebruik genomen. Extra ruimte konden we toen niet creeren, want we wa ren gehouden aan de strenge nor mering van het ministerie van Binnenlandse Zaken." Met name de recherche en de vreemdelingendienst kampen de laatste tijd met ruimtenood. „Bij de recherche zie je de ontwikke ling dat er steeds meer wordt ge werkt met recherche-bijstands teams. Vaak werken zij, al of niet met behulp van buitenaf, een aan tal weken aan een zaak. De zoge noemde proj eetkamers worden hierdoor steeds vaker gebruikt. Want het normale werk gaat ook gewoon door." De ruimteclaim van de Vreemdelingendienst is vooral ingegeven door de gewij zigde inzichten op het gebied van de privacy. „Een vreemdeling die in de rij staat, kan nu van zijn voorganger horen dat er proble men zijn met zijn verblijfsver gunning. Dat is toch eigenlijk geen goede zaak. We willen graag aparte kamers maken om deze mensen te ontvangen." De korpsleiding wi! het politiebu reau in noordelijke richting uit breiden met een oppervlakte van 450 vierkante meter. Spel wil de kosten betalen uit een reserve fonds, dat de politie in de afgelo pen jaren heeft gevormd. „Dat kan ik echter niet op eigen houtje beslissen," verklaart de korpschef. „De gemeenteraad zal zich over deze aanvraag moeten uitspreken." Maassluis - Raadgevend ingeni eursbureau DHV heeft zich flink verrekend in zijn begroting voor de renovatie van de Koepaard brug in Maassluis. Op basis van de door het bedrijf uitgevoerde haalbaarheidsstudie stelde de ge meenteraad in mei van dit jaar 3,1 miljoen gulden voor de werk zaamheden beschikbaar. Uit na der onderzoek blijkt dat de werk zaamheden 350.000 gulden meer gaan kosten. De gemeenteraad toonde zich de ze week zeer verbolgen over de misrekening van het ingenieurs bureau, dat het werk wil laten uit voeren door de twee aannemers bedrijven Simon en Hollandia. Uit de offertes van beide bedrij ven blijkt, dat het ingenieursbe- drijf in zijn studie enkele belang rijke onkostenposten over het hoofd heeft gezien. DHV liet onder meer na de loon kostenstijging voor het jaar 1992 in zijn berekeningen te verwer ken. Verder vergat DHV de aan schaf van een pompunit en en kele motoren in de berekening op te nemen. De kosten vallen hier door drie ton hoger uit dan ge pland. Na harde onderhandelin gen heeft de gemeente dit bedrag weten te beperken tot 170.000 gul den. Het zadelt de gemeente wel met extra werk op, want de afde ling bouw- en woningtoezicht moet het toezicht op de werk zaamheden aan de brug nu in ei gen hand nemen. „Dit is een laakbare miskleun van het ingenieursbureau," oordeelde WD-raadslid Leen de Zeeuw. „We moeten ons ernstig bezinnen of we in de toekomst nog met dit bureau in zee moeten gaan. DHV heeft ons opnieuw teleurgesteld." Zijn PvdA-collega Yvonne de Groot beschuldigde het bedrijf impliciet zelfs van oplichter spraktijken. „Het is net alsof je een auto koopt en er blijkt later geen motor in te zitten. Verder vind ik het ook bedenkelijk dat het bedrijf ineens de helft van de ingediende kostenverhoging Iaat vallen. Dat zullen ze niet doen als ze er aan verliezen. Dat geeft mij te denken." Wethouder Jan Storm was het in houdelijk eens met de raadsle den, maar volgens hem is de over eenkomst met raadgevend inge nieursbedrijf DHV een erfenis uit het verleden. DHV, met in zijn kielzog de aannemersbedrijven Hollandia en Simon, beschikt als enige over de zwaarteberekenin- gen, die bij de bouw van de brug in 1956 werden gemaakt. „Wellicht zijn we daarom in dit geval tot dit ingenieursbedrijf veroordeeld," meent Jan Storm. „Als les voor de toekomst mag geiden, dat we dergelijke aan- neemklussen in het vervolg via een openbare uitbesteding slij ten. Wat mij betreft geldt dat ook in gevallen waarin we met één raadgevend ingenieursbedrijf in zee zijn gaan." Vlaardingen - Uit met name Vlaardingen-Wesl zijn gister avond tientallen klachten bin nengekomen bij de Meldkamer Rijnmond en de Vlaardingse poli tie vanwege gaslucht. Aanvanke lijk werd aan een gaslek in de Flo- reslaan gedacht, maar later bleek er op een schip, dat bij Paktank ii de Botlek lag, een deksel te zijn gelicht van een tank waarin nafta was opgeslagen. Volgens de Meld kamer Rijnmond was er geen ge vaar voor de volksgezondheid. VlaareiingeiVMaassiuis Storingsdienst voor gas, water, elektriciteit en CAI 010 - 4604055 (dag en nacht) Kantoor Hoflaan 25 - 3134 AA Vlaardingen 010 - 4608460 gtroreknr 43197 Lokel Maassluis Stadhuis - Koningshoek, Maassluis Openingstijden loketten Vlaardingen en Maassluis y op werkdagen van 8 00 12 00 uur en van 1330 -1600 uur Vlaardingen - Een 13-jarig meisje is gistermiddag rond half drie met haar fiets gevallen in de Billi- tonlaan te Vlaardingem en voor behandeling aan haar linker on derarm overgebracht naar het Holyziekenhuis. Ze was met haar stuur blijven haken achter het fietsstuur van een 14-jarige jon gen. Vlaardingen - Omstanders heb ben gistermorgen aan de Nieuwe Haven te Schiedam een 22-jarige Schiedammer beetgepakt toen deze probeerde een fiets te stelen. De man is overgedragen aan de politie. Schiedam - De politie heeft gis teravond, tijdens koopavond, in het centrum van Schiedam op nieuw op parkeren gecontroleerd en vervolgens 55 boetes uitge deeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1