i. srw&i GGD blijft vrijwel zeker in Vlaardingen Eerste winterpret Juridische strijd Liesveld begonnen Problemen bij zoeken tijdelijk onderkomen groter geworden 'Turtles' laten kinderen in de kou staan Architect Campman ook ridder 'Kimstwerkt' toont bestaansrecht aan met kunstbeurs 'Wijkpaleis' op papier klaar •«P em-t: Gangenstelsel onder Schiedamse Passage Woningbouw aan de Vaart begint Kruiswerk voegt distributie samen EFABER Dronken man loopt sloot in Auto rijdt motor omver Veel vissen bijna gestorven Dronken man tegen lichtmast Brandje door kaarsen 1 Gevluchte man aangehouden Inbrekers in de kraag gevat Geld gestolen uit dierenasiel Auto in tweeën man ongedeerd tl J Rotterdams Dagblad Maandag 16 december 1991 t i V tu=j5 j ,8 daas 1,1 He® f - 'teil! vis te ft teL ÏOffE men it was jtf ine-,-? A-r-Aiy mo- l van p Val- r' Van bovenaf is het een markant gebouw, met die vreemde ron ding op het dak, een ronding die overigens in het gebouw door werkt. Maar van de straat af zal daar weinig van te zien zijn, al hoewel ook de vier zijkanten van het door Leo de Jong Archi tecten BV ontworpen gebouw allerminst saai zijn. Het ontwerp stelt het nieuwe multifunctionele centrum in de Vlaardingse Babberspolder voor. Het biedt onderdak aan een kinderdagverblijf, een peuter speelzaal, een voorziening voor buitenschoolse opvang, een dienstencentrum voor ouderen, een sociaal-cultureel cen trum, een voorziening voor het kruiswerk en het kraamcen- trum. Een paleisje voor jongen oud, zogezegd. Sinds de gemeenteraad in april van dit jaar akkoord ging met het centrum zijn de betrokken instanties gaan praten over het uiteindelijke ontwerp. En dat is nu klaar, zodat de raad het de finitieve besluit kan nemen. De bouw kost ongeveer drie en een half miljoen gulden. Voor de kosten van de inrichting moet de raad nog apart een krediet goedkeuren. Tekening Leo de Jonge Architecten BV Schiedam - Om de houten palen onder de Schiedamse Passage gedeeltelijk te kunnen vervan gen, moet een uitgebreid gangenstelsel onder de winkelpromenade worden gegraven. De werkzaam heden beginnen eind januari 1992. Aan de houten fundering zijn gebreken onstaan doordat in de loop van de jaren het grondwaterpeil lager is geworden. Door bet zakken van het grondwater kwam de houten fundering gedeeltelijk bloot te liggen, waar door delen van de palen gingen rotten. Het verrotte deel van de palen zal worden vervangen door beton nen tussenstukken, - Het gangenstelsel komt onder de bestaande bebou wing. De dienst Gemeentewerken spreekt van „een gigantische klus." „Het gangenstelsel wordt onder de bestaande bebouwing gegraven net als een mijn, met hoofdgang en zijtakken," aldus D.C.P. de Mun- nik van de dienst Gemeentewerken. Het werk aan de fundering duurt ongeveer een half jaar. Omdat het meeste werk met de hand of met electrische machines gedaan wordt, is de geluids overlast waarschijnlijk gering, aldus de dienst Ge meentewerken. Als er eventueel toch hak- en breek werk moet worden verricht zal lawaai onvermijdelijk zijn. Vlaardingen - De woningbouw aan de Vlaardingse Vaart, gaat woensdag van start. Wethouder Ton van der Steen slaat 's middags om half vier de eerste paal de grond in voor 76 woningen van project-ontwikke laar Eurowoningen. Bezwaren, die tegen het totale bouwplan waren ingediend door een verder onbe kend Comité Behoud Groene Long, zijn afgewezen doo: het provinciebestuur. Morgen verleent het col lege van burgemeester en wethouders formeel de bouwvergunning. "In september kregen de kopers nog bericht dat ze met een vertraging van minstens drie maanden re kening moesten houden. Verder uitstel werd toen ook niet uitgesloten. De eerste paal is voor het eerste jproject, dat het zogenaamde Paauwe-oag wordt ge noemd naar de scherpe elipsvorm en de naam van de architect, Cor Paauwe uit Rotterdam. De 76 huizen, waarvan er nog zes niet zijn verkocht, komen in en - rond een vijver in de hoek van Holyweg en Vlaar- dingse Vaart te staan. Eurowoningen bouwt 394 van de in totaal 510 langs de Vaart geplande woningen. Het merendeel is al verkocht tegen prijzen, die variëren van 240.000 tot 445,000 gulden. Schiedam - Het Kruiswerk Nieuwe Waterweg-Noord (Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) en het Kruis werk Delft-Westland-Oostland hebben gezamenlijk een distributiecentrum opgezet. Het centrum aan de Covtntrystraat in Rotterdam Noord-West is inmid dels officieel geopend. Volgens hoofd beheer J. Koene is het Kruiswerk ge noodzaakt tot een efficiënte wijze van distribueren. Dat heeft te maken met de vraag naar steeds meer gespecialiseerde (grotere) verpleegartikeien en hulpmidde 'en. Bovendien worden hogere kwaliteits eisen gesteld aan onder meer opslag, inkoop, onder houd, vervoer, administratie en samenstelling van het assortiment. Het distributiecentrum wordt beheerd door zes me dewerkers. Zij halen en brengen de artikelen gratis van en naar de cliént. Dat gebeurt met twee bestel bussen, die speciaal hiervoor zijn aangeschaft. Vroeger werd gebruik gemaakt van taxi's. Ook kwam het voor dat de attributen werden opgehaald door buren of familieleden van de patiënt. Overigens is het niet de bedoeling dat cliënten zélf contact opnemen met het distributiecentrum. „Wie een bed, toilet- of douchestoel nodig heeft, kan dat melden aan de wijkverpleegster. Zij geeft de bestel ling door aan het centrum. Vanuil dit centrale punt worden de spullen binnen 24 uur naar het bewuste adres gebracht. Als het om een bed gaat, wordt dat ter plekke in elkaar gezet. Dit om beschadigingen te voorkomen," aldus Koene. Hij noemt deze manier van werken m meer opzich ten efficient. „Je kunt nu beter inspringen op vra gen. Vroeger kwam net voor dal op één uiUeenpunl een bepaald artikel was uit icht, gewoon omdat er veel vraag naar was. Op ua moment moest je uit wijken naar een ander adres. Nu hoeft dat met meer, omdat alles is gecentraliseerd." Vlaardingen - Nu een terrein bij station Schiedam-Nieuwland wordt genoemd als de geschiktste plek voor een nieuw regionaal zie kenhuis, is het vrijwel zeker dat de GGD in Vlaardingen blijft. Schiedam had dezelfde plek in Nieuwland op het oog voor de bouw van het nieuwe GGD-onder- komen. Gezien de ziekenhuis- plannen komt die optie zeer waar schijnlijk te vervallen. Bovendien was afgesproken dat Schiedam en Vlaardingen ieder één van beide voorzieningen zou krijgen. Voordat een plek voor het zieken huis werd aangewezen, was de huisvesting van de GGD inzet van een felle strijd tussen Schiedam en Vlaardingen. Beide steden hechtten er veel waarde aan de gezondheidsdienst onder dak te bieden en waren elk afzon derlijk bezig een bouwplannen te ontwikkelen. Nu de Schiedamse locatie ver moedelijk is afgevallen, blijft al leen het Vlaardingse plan over. Dat behelst bouwen bij station Vïaardingen-Oost. De GGD ver gadert vandaag over de kwestte Op 8 januari wordt de definitieve beslissing genomen. Vertraging Ondertussen is er nog geen dui- delijkhesd over de vraag waar de GGD, in afwachting van de bouw van een nieuw onderkomen, tij delijk gehuisvest moet worden. De GGD zou al op 1 januari ver huizen omdat het huidige kan toor aan de Soendalaan in Vlaar dingen wordt afgebroken. Het moet plaatsmaken voor een nieuw verzorgmgs- annex ver pleeghuis dal de Billitonfiat gaat vervangen. De verhuizing is nu uitgesteld tot 1 apnl, maar een nog verdere vertraging zou de zorgvuldig geplande bouw van het zorgcentrum in gevaar bren gen. Het idee de GGD tijdelijk onder le brengen in de leegstaande Cin- cinnati-fabnek bij Vijfsluizen is onhaalbaar gebleken. Dit plan leed schipbreuk door een ma noeuvre van aannemingsbedrijf Van der Waai, eigenaar van de fa briek. De aannemer wilde in het huurcontract de bepaling opne men dat de bouw van het nieuwe GGD-pand aan geen ander bedrijf dan aan Van der Waal zou worden gegund. De Vlaardingse politiek voelde niets voor zon deal. De GGD-di- rectie zegt die beslissing van de politiek te respecteren „Maar het betekent wel dat wij nu in grole onzekerheid verkeren, terwijl de tijd steeds meer begint te drin gen." Vlaardingen - „Modemagazijn Heerdink heeft verschillende aanbiedingen ontvangen van de gemeente, Net als met alle andere bedrijven in het betreffende ge bied is het benaderd door de on derhandelaar, die namens de ge meente en MultiVastgoed op treedt, Mij is verzekerd, dat aan Heerdink aanbiedingen zijn ge daan voor zowel verplaatsing als voor bedrijfsbeëindiging." Wethouder John Ranshuijsen reageert met deze opmerkingen op de bewering van de Haagse ad vocaat mr.L.F. Pels Rijcken, dat zijn cliënt Heerdink nooit door de gemeente zou zijn benaderd. Het zou het enige bedrijf op het Lies veld zijn, waarmee nog geen over eenstemming is bereikt voor een plaats in het nieuwe stadscen trum. De juridische strijd met de mid denstander, die al ongeveer der tig jaar het winkelpand van het Gemeentelijk Woningbedrijf huurt, lijkt hiermee begónnen teJ zijn."Het gemeentebestuur heeft besloten om de rechter in te scha kelen om tot beëindiging van de huurovereenkomst met Heerdink te komen. Ranshuijsen heeft dat vorige week meegede Jld. Van alle kanten had het gemeentebestuur vernomen, dat een redelijke op lossing van het geschil niet haal- 'baar leek. Eerder waarschuwde de coördinerend wethouder ai voor vertraging en prijsstijgingen als gevolg van 'dwarsliggers' on der de ondernemers. Huurcontracten Ranshuijsen relativeert ook de stelling van de advocaat, dat nog maar kort geleden de gemeente een nieuwe huurovereenkomst aan Heerdink zou hebben aange boden. „In de periode voordat de gemeenteraad besloot om tot ver nieuwing van het Liesveld over te gaan, heeft de kantonrechter een uitspraak gedaan over de hoogte van de prijzen in het al jaren lo pende standaard-huurcontract. De gemeente als verhuurder vond dat met het oog op de ontwikke ling van de onroerend goed- markt een aanpassing van de huurprijzen redelijk was en ze kreeg daarin ook op I september 1988 gelijk van de kantonrechter. Hiervan hebben alle huurders en dus ook Heerdink bericht ontvan gen." Knopen Ranshuijsen gaat verder: „Pas daarna zijn knopen doorgehakt over de aanpak van het centru i. Op die beslissingen hebben be drijfsorganisaties grote invloed gehad. Tijdens één van de vele voorlichtingsavonden voor de be drijven hebben we ook de des kundige voorgesteld, die namens ons en MultiVastgoed de onder handelingen zou voeren. Met alle anderen is onze vertegenwoordi ger tot overeenstemming geko men, maar hel.ias nog niet met Heerdink." varia Oostnavenkade 14 Vlaardingen 4343213 Halverwege vorige week durfden alleen de grootste waaghalzen er een voet op te zetten. En niet iedereen die een vers bevroren slootje overstak ha; met droge voeten de overkant. Meestal bleek er toch niet veel meer te liggen dan een dun vliesje. Gistei en was het ijs aj M plaatsen zo sterkdat zonder gevaar de schaatsen konden worden aangebonden. In Maasland werden fietsende kinderen op c „ten gezien. Op een Vlaardings slootje aan de voet van de rijksweg, bij de oprit Holy, speelden vier jon gens hun eerste spelletje ijshockey van dit seizoen. Foto Roei Dijkstra Door Loes Eishof Maassluis - Een tiental kinderen heeft gisteren tevergeefs voor de Olympiahal in Maassluis gewacht op een vertoning van de 'Ninja Turtles-show'Zij hadden vooraf kaartjes gekocht ter waarde van tien gulden. De organisator van de Turtle-show had de kinderen een bloedstollend spektakel be loofd, naar de gelijknamige popu laire tekenfilm-serie op de televi sie en de bioscoopversie van de helden, maar daar bleek zondag middag niets van. „Ze hadden toch wel een briefje kunnen ophangen dat het niet door zou gaan," reageerde een zichtbaar teleurgestelde jonge Turtle-fan vanachter een dikke sjaal. Ze stonden al ruim drie kwartier buiten te wachten. „Er is niks in de hal, alleen doelpaaltjes voor handbal," zo klonk het te leurgesteld. De Ninja-Turtles kennen zij van TV, maar leuk vinden ze deze schildpadden om het computer spelletje, dat ervan is gemaakt. De onverschrokken turtle-menta- liteit bezitten zij in ieder geval in voldoende mate: „We zijn a! alle ingangen van de hal langs ge weest. Allemaal dicht" „Een schandaal," moppert een moeder die met twee dochters en een zoon in de kou voor de Olym piahal heen en weer drentelt. „Mogelijk is het vanwege een ge brek aan belangstelling," oppert zij, „maar moet dat nou over de ruggen van de kinderen heen? Ik las vijf december in de krant over de show. Een leuk cadeau voor de kinderen, dacht ik, en heb met een kaartjes gekocht. Mooi is dat." Ze strijkt troostend haar wat ver loren kijkende zoontje over het hoofd, die ze bestempelt als een echte turtle-gek. Het jongetje is voor deze gelegenheid m totale turtle-outfit gekomen: een trui met de afbeelding van de heldhaf tige schildpadden en gloednieu we witte gympen met groene turt- le-versienng. „Het gaat niet door, joh," zegt ze. „Kom, dan gaan we thuis toch maar de kerstboom versieren." De afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Maassluis rea geerde vanochtend verbaasd op het feit dat er kaartjes waren ver kocht voor de show. „We wisten na het vorig weekeinde al dat de show niet door zou gaan," aldus een een medewerker van de dienst. De reden is dat de beden kers van de 'originele Turlle- show uit Amerika' geen toestem ming hebben gegeven voor een Nederlandse variant De Ameri kaanse Turtle-show komt binnen kort naar Europa. Het idee en de figuren uit de tekenfilm genieten rechtsbescherming, wat moet worden nageleefd. De bedenker van de Nederlandse Turtle-show, G. Soeleman uit Wormerveer, is niet bereikbaar voor een reactie. Hij heeft een ge heim telefoonnummer. Het is nog niet bekend of de kinderen hun geld zullen terugkrijgen. Sport en Recreatie neemt aan van wel, aan gezien Soeleman heeft aangekon digd volgend jaar opnieuw te ko men zodra „alles is geregeld." De gemeente Maassluis voelt zich niet verantwoordelijk voor het reit dat de kinderen de dupe zijn geworden van de ondernemers- lust, aangezien zij niet wist dat er kaartjes waren verkocht. Schiedam - De in Schiedam wo nende architect Herman Camp man is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De on derscheiding is hem eind vorige week uitgereikt door burgemees ter Reimer Scheeres tijdens een bijeenkomst in het Stedelijk Mu- Tijdens een in Gouda gehouden bijeenkomst ter gelegenheid van zijn onderscheiding heeft de ar chitect ervoor gepleit bij de bouw van ziekenhuizen meer aandacht te besteden aan het geestelijk welzijn van de patiënt. De Schiedammer is regelmatig betrokken geweest bij het ont werpen van ziekenhuizen. Hij bestreed de opvatting dat de multifunctionele ruimte in het ziekenhuis voldoende is voor pa- tienten die 2ieh ergens rustig wil len afzonderen. Door Nathalie Lans Schiedam - De stichting -st- werkt, die dit jaar voor i - rst een kunstbeurs houdt, mag van een succesvol initiatief spreken. Maar liefst 1.200 bezoekers be zochten dit weekeinde de beurs in de Korenbeurs om kunst te bekij ken en te kopen. Kunst stond dit weekeinde in Schiedam hoog in het vaandel want ook in het Stedelijk Mu seum werd een recordaantal be zoekers geteld. De 800 bezoekers die het museum trok, kwamen vooral op de tentoonstelling van Octave DeConinck af. De tekenin gen en aquarellen met Schiedam se stadsgez'riiten blijken in trek te zijn. De grote belangstelling voor de kunstverkoop kan het gevarieer de aanbod in kunstwerken ge weest zijn. Er was van alles te zien en te koop. Schitterende zilveren ringen, abstracte oheverfdoeken. foto's, houtskooltekeningen, mo notypes en houtsneden. Mensen keken hun ogen uit en degene die geïnteresseerd was, kreeg uitleg van de maker van het werk. De ene kunstenaar deed dat an ders dan de ander. Zo lichtte Jac ques Tange het werk van zijn col lega Vivian R<r me met de woorden: „led n loopt deze werken voorbij, maar het is ge woon magnifiek wat 'Fif - Fif is een man met een hond - maakt. Moet je kijken dit is gewoon een goor bijzettafeltje, gewoon mag nifiek. Hoe langer je er naar kijkt des te krankzinniger wordt het." Adrianus van Otterloo was iets se rieuzer in zijn uitleg. Hij nodigde, net als iedere andere Schiedamse kunstenaar die in de Korenbeurs exposeerde, een collega van bui ten Schiedam uit om samen in de Korenbeurs werk te tonen. De keuze van Van Otterloo was Tha- vorn Ko-Udomvit „Ik heb deze kunstenaar, die docent is aan de kunstacademie in Bangkok, met vee) plezier uitgenodigd. Hij is er zelf niet, maar stuurde mij kunst werken toe. Ik reis vaak naar Thailand om daar te werken en leerde daar ook deze bijzondere kunstenaar kennen. Ik vind dat zijn werk verwant is aan het mij ne Je zou het op het eerste ge zicht misschien wel met zeggen, maar als je goed kijkt, zie je het wel. Zo zie je zowel in mijn als in zijn werk steeds de driehoek te rugkomen. De dntnoek is voor mij een soort oerteken dat altijd in mijn werk aanwezig is. Jezus 2 De kunstenaar, die zichzelf 'mul- ti-media-kunstenaar Abraham Uil' noemt, bood een kunstwerk te koop aan dat leuk is voor de koffer met rekwisieten voor de kerst. Het 'kunstwerk' genaamd 'Jezus 2' is een goudkleurig lijstje met daarin een uitgeknipt plaatje van een bijbels tafereel. De kun stenaar maakte van meerdere technieken gebruik. Hij knipte en plakte en kleedde Jezus op het plaatje aan met een jas van zwarte veren. Het geheel werd nog 'artis tieker' doordat er wat witte wat ten op het plaatje waren geplakt. Gelukkig beperkte de rest van de kunstenaars zich niet tot het ni veau van knippen en plakken Het gevarieerde aanbod kunst werken liet zien dat er in Schiedam op kunstgebied veel kwaliteit is Bezoekers bleken de Schiedamse kunst te waarderen. Er werden zeker 50 kunstwerken verkocht. Kunstenaar Sjef Hendenckx, die er samen met de andere bestuurs leden van de stichting Kunst- werkt hard aan werkt om de Schiedamse kunst te 'vei levendi- gen en te verrijken', was in zijn nopjes. „In februari was de presentatie van Kunstwerkt in de vorm van een tentoonstelling in het Stede lijk Myseum een succes. Daarna volgde een drukbezochte discus sie-avond en nu is het ook weer volle bak. Het bestaansrecht van 'Kunstwerkt' is nu wel aange toond Ria Koster voorzitter van de stich ting Kunstwerkt kon er aan toe voegen dat het succes om herha ling vraagt.„Als het aan ons ligt, volgend jaar weer Het zou onver standig zijn om dat niet te doen. Zowel de deelnemers als de be zoekers van de beurs zijn heel en thousiast. De kunstenaars heb ben een leuk contact met elkaar gehad door met elkaar te praten over de kunstwerken. De bezoe kers lieten hun enthousiasme ook duidelijk merken. Een aantal werd zelfs donateur van de stich ting'' Vlaardingen - Een 45-jarige Vlaar- dinger is gisteravond aan de Zuidbuurt in Vlaardingen een sloot ingelopen. Hij was dronken, Het koude water ontnuchterde il hem niet want het kostte nogal- wat moeite om hem op de kant te krijgen. In verband met onder koeling is hij in het Holy-zieken- huis opgenomen. Schiedam - Een motorrijder is za terdagmiddag op de Mesdaglaan w Schiedam aangereden door een automobilist die geen voor rang gaf. De man is in het Schie- land-ziekenhuis opgenomen. Schiedam - Honderden vissen zijn zondagmorgen in de vijver voor de flat aan het Griegplein in Schiedam bijna onder het ijs ge storven. Ze lagen met hun rug omhoog, waarna de brandweer met een motorpijp bet vijverwa ter kon 'beluchten'. De vijver is ook ondiep, aldus de politie die als eerste gewaarschuwd werd. Schiedam - Een 42-jarige Vlaar- dinger heeft in de nacht van za terdag op zondag een verkeers bord omver gereden op de Hoogs traat in Schiedam, ter hoogte van de Koemarkt. De gewaarschuwde politie vond de automobilist later op de Vlaardmgerdijk, waar de bestuurder een lantaarnpaal uit de grond had gereden. De man was dronken. Vlaardingen - Brandende kaar- sen hebben in een woning aan de DiUenburgsingel in Vlaardingen m een boven die kaarsen nangend m wagenwiel doen vlam vatten. De brand werd snel opgemerkt en de brandweer was snel ter plaatse. Er ontstond alleen rookschade. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag een 21-ja- rige Vlaardinger aangehouden die uit de gevangenis was ont snapt. Hij was veroordeeld tot een jaar cel en had nog maar paar da gen van zijn straf uitgezeten. Vlaardingen - Personeel van een bedrijf aan de 4e Industriestraat in Vlaardingen heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie in brekers op heterdaad betrapt in hun zaak. De inbrekers konden ontkomen, maar later, aan de hand van een signalement, wer den drie Vlaardingers van 24, 22 er 21 jaar aangehouden. Vlaardingen Zaterdagmiddag hield het personeel van het die renasiel een 19-jarige Vlaardmger aan omdat bij geprobeerd had ƒ275,- uit het kantoor te stelen. De man bekende bij de politie al twee keer eerder uit genoemd kantoor geld te hebben weggenomen. Maassluis/Naaldwijk - Een24-jan- ge Maassluizer heeft zaterdag een gebroken pols en lichte kneuzin gen opgelopen bij een ernstig au to-ongeval. Zijn wagen brak daar bij in twee stukken. De man reed zaterdagochtend in Naaldwijk met grote snelheid tegen een boom. De bestuurdershelft schoot twintig meter door, de vaart m. De man slaagde er rond drie uur 's morgens in een alcoholcontrole bij Maassluis te ontwijken. De po litie in Naaldwijk, die zelf ook een grootscheepse controle hield, w.i-, ai gewaarschuwd dat een Fe* cort 'zowat de hele rijkswe:. had'. In plaats van te stoppen, reed hij met hoge snelheid over dc Maasdijk door richting Naald wijk. Een aantal politiewagens zetten de achtervolging in en er werd een kit blokkade opgezet. D:e wist l i te omzeilen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1